Leidse jongelui verloven zich tijdens L.D.-vlucht J. Brouwer nam afscheid HEDENAVOND L.U.B. SENSATIONEEL OPTREDEN VAN Machtig zeg! Jhr. mr. F. H. van Kinschot: „Je ziet je stad of dorp eens op een andere manier'''' Speeltuinjeugd middag uit LA VERA HOOFDREDACTEUR VERLIET LEIDSCH DAGBLAD Wim Schalks naar Noord-Ierland IMCA MARINA Morgenavond The Luckberries Alleen op de Huishoudshow ÏO tallen 'Top Wandeltochten SLEEPBOTEN VAREN WEER MAANDAG 2 SEPTEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 J SCHIPHOL „Vlieg er eens uit met het L.D., machtig zeg!" Zo luidt na zaterdag de slag zin voor de L.D.-rondvluchten Ze is niet afkomstig van ons maar van de luchtreizigers zelf Zes vluchten zijn er zaterdag gemaakt over de Duin- en Bol lenstreek en de Rijnstreek mei als centraal middelpunt Lei den. Niet minder dan 232 L.D. lezers gingen deze dag de lucht in. Velen voor het eerst, ande ren voor de zoveelste maal Maar bij allen was het hoofd doel om hun stad of hun dorp en natuurlijk de streek eens van zo'n vierhonderd meter hoogte te zien. Tot hen die al meermalen het luchtruim hadden gekozen be- hoordp Leidens oud-burge meester jhr. mr. F. H. van Kin schot. Hij was vergezeld van zijn echtgenote en kleinzoon. In het restaurant „Aviorama", van waaruit men een prachtig ge zicht heeft op het bedrijvige Schip hol, zei jhr. Van Kinschot: Een ge weldige vlucht met die Fokker Friendship „Jan Dellaart" van de Nederlandse luchtvaartmaatschappij N.V. Een fantastisch idee van het L.D.. want op deze wijze zie je je in de laatste jaren sterk gegroeide stad (of dorp) eens op een andere wijze. Het oude en het nieuwe neem je waar. Naast het Leidse stadhuis, de Pieterskerk, de Sterrenwacht en de Burcht, zie je al dat nieuwe: Zuid- West, de Cronesteinflat, het nieuwe Biaconessenhuis en de rondweg rond Leiden, 't Heeft me allemaal zeer geboeid, 'k Heb aan de voorberei dingen van al dat nieuwe gedeelte lijk ook aan de realisering tijdens mijn burgemeesterschap van Leiden mogen meewerken. Daarom interes seert het je misschien nog" meer. Machtig was het! En dat was dan één stem uit de vele LEIDEN Het Leids Universiteits Blad is herboren. Kennelijk ia het eind van het vorig acadomisch jaar niet echt overleden, zoals men aan vankelijk meende te moeten vaststel len, want het thans in iets andere gedaante verschenen blad vermeldt I het begin van de 34-ste jaargang. In een toelichting van prof. dr. R. F. Beerling, voorzitter van de LUB- i Stichting, schrijft deze dat deze her- geboorte een ongemakkelijke beval- 1 ling is geweest en dat de levenskan sen nog wat onzeker zijn. Doordat het collectieve abonnementschap der studentenfaculteiten ten dele als ba sis voor het blad verloren is gegaan, zal in de toekomst meer een beroep moeten worden gedaan op individuele abonnementen van leden van de we- tenschappelijke staf. 1 Tot hoofdredacteur is een student benoemd. Het blad zal om de veer tien dagen verschijnen in plaats van I iedere week zoals in het verleden het geval was. Het systeem van wisselen- de docenten- en studentenredactie is prijsgegevens ten bate van een ge mengde redactie. Prof. Beerling doet een beroep op veler medewerking waar het gaat om de inhoud van het J nieuwe LUB op een verantwoord ni- veau te brengen. ADVERTENTIE Leidens oud-burgemeester Jhr. mr. F. H. van Kinschot maakte zaterdag met zijn echtgenote ook een van de L.D.-rondvluchten mee. (Foto LD/Holvast) Verloving De eerste van de aes vluchten, die werd uitgevoerd door N.L.M.'s „Willem Versteegh", een Fokker Friendship met een acommodatie voor 44 personen de „Jan Del- laert" kon er „maar" 36 een plaats bieden was gedenkwaardig voor twee jongelui: het toestel was nog maar net in de lucht of Jan Schouten (20) en Tini Perfors (18) beiden uit Leiden, schoven elkaar heel voorzichtig de verlovingsring om de ringvinger. Ze zaten hele maal voorin in het toestel en dach ten, dat niemand er erg in zou hebben. Dat was ook zo. Maar het L.D. wist het! De vertegenwoordiger van ons blad in het toestel sloeg met meer dan gewone aandacht dit jonge paar gade en toen de ceremonie ver vuld was, werd na een kort felicita tie-toespraakje namens de directie van het Leidsch Dagblad een fraai boeket bloemen aangeboden en daar na ook nog een namens de ouders. Jan en Tini waren er beduusd van. Over de streek De Westeinderplassen, de Braas- semermeer, de boilendorpen, de bad plaatsen Noordwijk en Katwijk, Val kenburg met links en rechts van ons toestel een zweefvliegtuig. Rijnsburg met de toren van de Grote Kerk en de Flora-complexen hadden Jan en Tini gemist of althans heel vaag waargenomen. Neem het ze eens kwa lijk na zo'n belangrijk moment in je nog jonge leven. Maar van het gezicht op Leiden genoten ze evenals de andere luchtreizigers en ook van de Rijn dorpen en Alphen aan den Rijn met z'n televisietoren, het grote indus triegebied en de uitbreiding „Noord". Voorts zagen ze in de verte nog Bodegraven, Boskoop en Waddinx- veen. Captain Magohiels zette daar na weer koers naar Leiden om nog maals een rondje boven de stad te draaien en tenslotte ging het over de Kagerplassen, waarop de zeil scheepjes duidelijk zichtbaar waren, weer naar Schiphol. Huldiging Jan en Tini, die als laatsten uit het toestel stapten, viel op het N.L.M. piatform een grandiose ontvangst ten deel: mevrouw Middelhoek uit Leiden overhandigde namens het reisbureau „De Magneet", dat mede werkt aan deze vluchten en het ver voer van Leiden naar Schiphol en terug regelt, het jonge paar een grote doos bonbons en een lieftallige N.L.M.-stewardess bood namens deze luchtvaartmaatschappij, onderdeel van de K.L.M., een fraai boeket aan. En tenslotte: alle passagiers feli citeerden het pas verloofde paar har telijk. Met de bus ging het toen weer naar Leiden waar, na een „etentje" met z'n tweeën, 'n recep tie en een gezellig familiefeest deze hoogtijdag besloten 't Was een fantastische dag voor de L.D.-luchtareizigers en -sters. Er zou nog veel meer over te schrijven zijn. Beter is om Leiden en de streek zelf te gaan zien. De vluoh- De passagiers voor de eerste L.D.-rondvlucht poseren, voor zij in het toestel stappen, voor onze fotograaf. (Foto LD/Holvast) ten voor 7 september zijn volge boekt. maar.u kunt neg terecht voor de zaterdagen 14, 21 en 28 september. LEIDEN Circa 120 kinderen in de leeftijd van 814 jaar van de speeltuinvereniging „Westerkwartier" hebben zaterdagmiddag een bustocht gemaakt naar Rotterdam, met als hoogtepunt een bezoek aan het die renpark „Blijdorp", waar vooral de speeltuin grote belangstelling trek Tijdens deze tocht, waarvan de speeltuinjeugd intens genoot, werden de kinderen op tal van traktaties onthaald. Eenmaal weer terug in Lei den dankte de voorzitter, de heer E. Sliggers de medewerkers (sters) voor de perfecte organisatie en de zorg. waarmee deze tocht was voor bereid. Het ligt in de bedoeling, dat voor de speeltuinjeugd in de leeftijd van 4—7 jaar nog deze maand een feestje in de speeltuinzaal wordt ge organiseerd. In heel Nederland drinken steeds meer mensen 'n Elske, die gouden kruidenbitter uitj-imburg. Weet u nog wel? ELS LaVera.de echte ELS. Van Hennekens. 'n Zuiver natuurprodukt, bereid volgens een oud, geheim familierecept. ELS La Vera. Koel geserveerd. Die voortreffelijke borrel. Dat geweldige aperitief. Vrouwen drinken ook graag 'n Elske. Met suiker. ELS La Vera. Hoort u eigenlijk in huis te hebben.Haal maar 'n fles. Bu uw slijter, 't Zal u goed doen! Distilleerderij' Jacq. Hennekens n.v. Beek (L.) j ubileiunconcert „Neerlandia" Zaterdagavond 14 september a.s. viert het Leids Hohner Accordeonor kest „Neerlandia", dirigent Lauw Boellaard, zijn 15-jarig bestaan met een concert in het St. Antonius-club- huis, Mare 43. Medewerking verlenen het Hohner Accordeonorkest „Neerlandia" en het „Erstes Kölner Akkordeon-Ochester", resp. o.l.v. Lauw Boellaard en Heinz Gengler. Uitgevoerd worden werken van Rossini, Wtlrthner, v. Weber, Sibelius, Boccosi, Mahr, Anderson en Knü- mann. Solisten zijn Irma Stender- Rost (Bielefeld) en Henny Lange- veld, winnaar van de Coupe Mondiale 1966, (Leiden». LEIDEN Na een dienstverband van bijna 44 jaar, waarvan 22 jaar als hoofdredacteur heeft de heer J. Brouwer hedenoch tend in de kring van het L.D.-personeel afscheid genomen van Dns blad en zijn functie, zij 't symbolisch: het overhandigen van de sleutel, welke toegang geeft tot het gebouwencomplex, over gedragen aan zijn opvolger, drs. J. R. Soetenhorst. De directeur, de heer E. A E. van Dishoeck, die als eerste spreker het woord voerde, herinnerde ^an de gro te belangstelling, welke zich rond de persoon tan de thans afscheidne mende hoofdredacteur concentreerde ter gelegenheid van zijn veertig-ja rig jubileum in 1964 en de lovende woorden, die toen zyn gesproken. Met gepaste bescheidenheid, aldus de heer Van Dishoeck. kunt U trots zijn op hetgeen onder uw hoofdredactionele leiding is bereikt, hetgeen mede te De Leidse arbiter Wim Schalks heeft een uitnodiging ontvangen om als scheidsrechter op te treden in de wedstrijd Noord-IerlandTurkije, die op 23 oktober wordt gehouden. Het duel (vermoedelijk in Belfast) wordt gespeeld in het kader van de voorronden voor de wereldkampioen schappen van 1970. Als grensrechters zullen de heer Schalks terzijde staan de heren Vervoort en Hoppenbrou wer. ADVERTENTIE Van 30 aug. t.m. 8 sept. van 15 uur en van 7.0010.H0 uur Zaterdags van 11-5 u. en van 7-10.80 u. Zondag s geopend Toegangsprijs 2,-; 's middags 1, i Kinderen tot 12 jaar halvw prijs TUSSEN 7 EN 10 UUR niet minder dan 125 stands ATTRAKTIES Dem°nStratieS m artisten ander* dan ander* De Wandelkring-Leiden heeft za terdag en zondag voor de elfde maal de jaarlijkse Rijn streek wandeltochten over de afstanden van 5, 10. 15 en 25 km gehouden. Vanaf de startplaats het parochiehuis „De Drie Eendjes" aan de Hoge RijndijkZoeterwoude vertrokken ditmaal 14 verenigings- groepen gevormd door 260 an delaars en ruim 200 individuele af- sbandlopers om dwars door het mooie Rijnstreekse polderland hun sportie ve wandeling te maken. Begunstigd door goed wandelweer en een prima organisatie werd het geheel een suc cesvol wandelfestijn Alle deelnemers uitvallers waren er niet ontvingen na afloop een klomp van Gouds aardewerk, terwijl de groepsleiders een dito exemplaar in grotere uitvoering in ontvangst mochten nemen. Enkele leden van de r.-k. EHBO- vereniging „Meerbürg" hadden de medische verzorging in handen. In groepsverband werd deelgeno men door de verenigingen„Sparta", Leiderdorp, „Quick Steps", „Vreugde Oord". Alphen a. d. Rijn, ziud- West", „WI.K", „De Keitjes „Agnes", Leiden, „Centrum", Rotterdam en I „Vikon", Nieuw-Vennep. ROTTERDAM (GPD) De wilde j staking van sleepboten in het Euro- poortgebied en op de Maasvlakte is 1 afgelopen. Vanmorgen vroeg heb- I ben de meer dan 30 sleepbooteigena- i ren het werk hervat. Zij gaan (voor- lopig) akkoord met de verhoging van de huurtarieven, die het aanne- I mingsbedrijf Adriaan Volker verle- i den week donderdag heeft voorge- I steld. Het bestuur van de vereniging van sleepbooteigenaren „Rijn en IJssel" heeft zaterdagmorgen na een lang durige en af en toe rumoerige ver gadering-achter-gesloten-deuren, die I door ongeveer 90 leden werd be- zocht, de stakende sleepbooteigena- i ren overgehaald weer aan het werk I te gaan. danken is aan uw journalistieke be kwaamheid en uw groot gevoel voor integriteit en betrouwbaarheid. U wist te leven in een zich steeds veranderende maatschappij, waar van ook de krant een dagelijks beeld geeft. Rustig en evenwichtig hebt U de krant zien groeien en daaraan ook mede leiding gegeven. Tenslotte her innerde de heer Van Dishoeck aan de prettige samenwerking op directie niveau en de goede contacten, waar in de werksfeer steeds verliep. Verge zeld van goede wensen voor de verde re toekomst bood spreker namens de vennootschap de heer Brouwer een enveloppe met Inhoud aan. Kaf en koren De waarnemend hoofdredacteur, de heer C. J. Rotteveel, merkte om. op, dat hij aan „het bewijs van goed gedrag, dat jl. zaterdag in het L.D. werd gepubliceerd" weinig had toe te voegen. De heer Rotteveel herinnerde aan een uitspraak van Shaw. waarin deze een definitie gaf van een hoofd- j redacteur. Hy' is de man, die het kaf 1 van het koren moet scheiden en er j dan voor moet zorgen, dat het kaf j wordt gedrukt, waaraan de heer Rot- teveel toevoegde „dat Shaw blijkbaar I het Leidsch Dagblad nooit had gele- Izen". Namens de redactie bood spre- Burgerlijke Stand GEBOREN Hans Peter, z v. W. R. Soeters en T. van Dongen. Linda Alexandra, d. v. H. F. van der Lans en F. W. H. M. van Steijn; Astrld Jane Lorraine, d v R. Portier en E. L. Wasch; René, v. T van As en N. de Graaf; Lesley Gé- rard. z. v H. L. d'Arnault en D Galj- kemi» GET KOI WD R. Molenaar en C. M. Verllnd OVERLEDEN A A van Gils, 73 jaar, man. W. Roskam. 84 jaar, man; K van den Oever, jaar, chtgenote an d Kuijt; L G. Dijkstra. 1 Jaar, zoon; D Burgmeijer, 45 Jaar. echtgenote van C, A. van den Berg; J. Jansen, 80 i Jaar. man: M. B Sweris, 61 jaar, wed vail D. J. Fabel; H. J. Tjaarda, 76 Jaar, LEIDATO TREKT DUIZENDEN De belangstelling voor de Leid a to huishoudshow op het Schuttersveld is byzonder groot. Reeds zondag avond om 8 uur kon de 10.000 ste bezoeker mevrouw C. N. van Goosen. Pasteurstraat 50 te Leiden, in de bloemetjes worden gezet. Zij ontving bovendien geschenken van standhou ders. Vanavond wordt de 15.000 be zoeker verwacht. Ondanks deze grote drukte kunnen de hallen deze belangstelling goed verwerken. Hedenavond treedt Imca Marina op en dinsdagavond The Luckberries. ker de heer Brouwer een transistor radio aan. De voorzitter van de personeelsver eniging. de heer S. Plat teel, die na mens het gehele personeel het woord voerde, wees o.a. op de organisatori sche kwaliteiten van de schei dende hoofdredacteur, zyn grote kennis van het Leidse leven en diens belangstelling voor het wel en wee van de ganse LD-gemeenschap. Na mens het Jubileumfonds overhandig de spreker de heer Brouwer een boe kenbom De bedrijfsleider, de heer O. Croi- set, wees eveneens op de prettige ver standhouding met de scheidende hoofdredacteur en bood namens de technische leiding een boekenbon aan. Dynamisch In zijn dankwoord sprak de heer Brouwer wederkerig over de goede samenwerking in L.D.-verband. Het volledig vertrouwen, dal hij van de directie genoot, is in de loop der ja ren omgezet in een hartelijk vriend schap. In vol vertrouwen leg ik op dit moment de hoofdredactionele leiding in handen van mijn opvolger, aldus de heer Brouwer, die steeds de aller prettigste herinneringen zal bewaren aan het L.D., een dynamisch bedrijf, weliswaar met spanningen, doch ook van veel vreugde en levensvnlling. Na al deze woorden was er voor al len gelegenheid om van de heer Brouwer afscheid te nemen. De heer E A. E. van Dishoeck (links) neemt afscheid van de heer JBrouwer. (Foto LD/Holvast»

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3