Zuivering partijtop in Praag is begonnen Optimisme in Roemenie wijkt voor ongerustheid Haringvangst valt tegen Albert's Corner Moskou onverschillig voor de reacties in de wereld Wei en nee der visserij MET EEN ENKEL WOORD waar de koffie lekker vers is (elk 'l2 uur versgezet) (QC) VREDESTEIN ÉW Hilukt owli hit s1m/L HAAGS AGENDA LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 2 SEPTEMBER 196S (Van onze reisredacteur Henk Kolb) PRAAG (GPD) De zuivering van de Tsjechoslowaakse partijtop is begonnen. En het is zeer de vraag of dat is geschied jp een wyze die de Russen aanstaat, want tijdens een vergade ring van 24 uur heeft het centrale comité zyn presidium dit weekeinde weliswaar van 11 tot 21 leden vergroot, maar niet temin een aantal vooraanstaande conservatieven uit zijn gelede ren verwijderd. Het partijcongres dat op 9 september zou worden gehouden, is inmiddels uitgesteld, waarmee de Russen in ieder geval voor lopig voorkomen, dat een nieuw liberaal centraal comité wordt gekozen. Hoewel de Tsjechen in de huidige omstandigheden over het nieuwe echelon van politieke aanvoerders niet onte vreden zijn, lijdt het geen twijfel dat onder Russische druk en kele verdere „zuiveringen" zullen worden doorgevoerd. arrestanten redactieleden bevinden van het progressieve weekblad Lite- rarni Listi. dat uit protest tegen de censuur ztfn verschijning heeft ge staakt. Ook worden de namen ge noemd van progressieven als prof. Goldstücker. voorzitter van de schrijversbond en de schryver Mnatsko die zich destijds zeer tegen de officiële houding inzake het Mid den-Oosten keerde. In de nacht van zaterdag op zon dag is een bom ontploft by het ge bouw van het staatspersbureau Tse- teka. op een meter of vijftien af stand van de Russische wachtposten. Er gingen vrij veel ruiten aan splin ters, doch werkelijke schade ont stond niet. Het is niet onwaarschijn lijk dat de bom de Russen heeft moeten helpen by het construeren van een contra-revolutie. Viei tegen twee Vit het oude partijpresidium zijn zes leden overgebleven. Doebtsek, Tsernik. Spatsek, Piller en Bilak met andere woorden vier liberalen tegenover twee c onservatieven. Dit kan erop wyzen, dat in het centrale comité nog steeds een stemmenmeer- derheid voor de progressieve richting Ls overgebleven. Swoboda is ere-lid geworden, mét stemrecht. Van de vijf niet in het nieuwe pre sidium herkozenen blijft Barbirek als conservatief nog wel kandidaat-lid, maar Kolder. Rigo en Swestka steeds als collaboranten bestempeld, komen niet terug, terwijl Frantisek Kriegel, die de val van Nowotni inleidde, uiteraard moest wyken. Hij heeft de Russen zeer op de tenen getrapt om dat hij als enige van de Tsjechoslo waakse delegatie in Moskou niet be reid was het beschamende capitula tie-document te ondertekenen. De nieuwe partijsecretaris van de Slowaakse communistische party. Hoesak. heeft in het nieuwe presi dium uiteraard een zetel verworven evenals het vroegere kandidaat-lid Bohoemil Simon, een duidelijke Doebtsek-aanhanger. Ook Lenart is kandidaat geworden. Voor Drahomir Kolder zijn blij kens mededelingen uit het centraal comité enkele staatsfuncties wegge legd. Hij is een van de mannen die bij de Russen het meest in de gunst staan. De leider van de vakbeweging. Polatsek. een conservatief, is kandi daat-lid van het presidium gewor den. Tsisar, van wie aanvankelijk werd aangenomen, dat hy was ondergedo- ken. heeft zijn functie a ls tweede party secretaris ter beschikking ge steld. Liberale richting Het ziet er naar uit dat het cen- trale comité toch een oplossing heeft gezocht in de richting van de libera- - len Ook nu weer hebben de Russen zich. naar eerste oppervlakkige beoor deling enigszins verkeken op de be reidheid van de Tsjechoslowaakse top om zich ijlings naar hun eisen te voe gen. Het wordt op deze wijze voor de - Russen uitermate lastig om aan hun activiteiten althans achteraf nog een schijn van legaliteit t e geven. Hun maatregelen zullen zich er dan ook zeker op richten de gewichten enigs zins anders over de weegschalen der Tsjechoslowaakse politiek te verde len Doebtsek heeft intussen gister avond over de radio gezegd: ..In de komende maanden moeten wij niet opnieuw de fouten maken die wy in de afgelopen hebben gedaan Minister Pawel van Binnenlandse Zaken heeft, inmiddels zyn porte feuille teruggeven. Voor het centra le comité verklaarde hy niet te wil len samenwerken met de Russische geheifie dienst. Zijn plaatsvervan ger zou zich volgens niet bevestigde berichten hebben doodgeschoten aangezien hij geen geheime dossiers aan de Russische veiligheidsdienst wenste te overhandigen. Het zoeken naar een opvolger heeft niet lang geduurd. Jan Piller. in betere dagen zo vaak als verrader van de Tsje- clltsche zaak gekenschetst heeft Panels ministerie, dat ook de T. je clnsche geheime dienst beheert overgenomen. De bezetters hebben niet nagela ten om voor de vergadering duide lijk te maken dal dit centrale com.- té uitsluitend kon dienen om Sowjetrussische doel naderbij brengen. Volgens sommige hebben de Russen een lijst met 40 000 namen opgesteld van mensen die „wegens contra-.evolutionaire activiteit" ter verantwoording zul len worden geroepen. Omstreeks 16.000 hunner zouden voor arrestatie In aanmerking komen. Arrestaties De eerste arrestaties hebben in de afgelopen dagen plaats gehad. Het schijnt, wel zeker, dat zich onder de Vrouw in keuken verbrand OUD GASTEL (ANP) In het ziekenhuis in Roosendaal is de 35- jarige mevrouw A. C. Sebregts-Bier- booms, gehuwd en moeder van een kind. aan ernstige brandwonden overleden. Toen de vrouw enkele da gen tevoren alleen in de keuken van haar woning in Oud-Gastel aan het werk was. raakte zij door nog onop gehelderde oorzaak bij het gastoestel in brand. Haar man. die in bed lag. werd door haar gillen gealarmeerd, rende naar de keuken en bluste het vuur met water. De vrouw had derde graads verbrandingen en werd in be wusteloze toestand naar het zieken huis gebracht. Zonder bij kennis te stfn gekomen, is zij daar overleden. Gistermiddag heeft radio-Praag de bevolking opnieuw gewaarschuwd niet in de binnenstad samen te groe pen opdat de Russen geen enkele re den tot een nieuw gewelddadig in grijpen zouden hebben. In Praag zyn de kranten weer en nu onder censuur verschenen. Zo hier en daar valt tussen de re gels nog wel lets van een anti-Rus sische stemming waar te nemen. Russische soldaten moeten in Praag hun partijblad „Prawda" aan de man brengen. De Tsjechen ijn echter over het algemeen maar verder bevatten zy slechts wat weinig van de Russische waarheid aangepast voer voor nieuwsgierigen, gediend. het te bronnen (Van een speciale, verslaggever) BOEKAREST (GPD-' Het aanvankelijk optimisme waar- mee de Roemenen zich vorige week immuun achtten voor een I Russische inval, is de afgelopen dagen sterk aan het wankelen geraakt. Hoofdmotief daarvoor was de verklaring van president Johnson over een mogelijk nieuw Russisch initiatief en het bijeenroepen van de Amerikaanse „nationale veiligheidsraad". Dit weekeinde is de ongerustheid onder de bevolking dan ook sterk toegenomen: het kost geen moeite om in Boekarest of elders bevestigd te krijgen, dat voor alle Roemenen eventuele Russische stappen het gesprek van de dag vormen. Of, zoals iemand met galgenhumor opmerkte: „ik geloof, dat we snel Russisch moeten gaan leren". ADVERTENTIE ELKE DROGIST HEEFT HET! Bahal-gespreks- Diamantplein 5 avond 8 uur nam Stadhuis (wachtkamer trouwzaal). Zitting Bouwfonds Ned Gemeenten 7- 8 uur nam Charlotte de Bourbonhor: Elektronl* caclub ..De detector" 7.30-9.30 uur nam Pardoezi. DoezastraatPolitiek trefpunt. 8.30-12 uur nam WOENSDAG School StadhouderslaanInstallatie schoolhoofden A C Bouwman en J. Bekooy 8 uur nam VRIJDAG Pieterskerk: zomerorgelconcert K en O door Jan Welmers. m.m.v. Herman Schey 8.15 uur nam. Nieuw Minerva: Bruldstoilettenshow fa. Sloos. 8 uur nam. uur Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. BIOSCOPEN Rev: „Terugkeer van de wreker", 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nacht voorstel lingen „Liefdesspel". 18 Jr. Lido: ..Beach Red". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 I en 9.15 uur. Studio: ..Samen uit samen thuis", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur Camera: „Le endarme de Saint Tropez", a 1. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. VrU- dag en zaterdag ^.30 uur nachtvoor stellingen „The yöung one", 18 Jr. Luxor: „Ik ben nieuwsgierig-geel", 18 jr. Dag 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur Trianon: .Wat deed Je toen e*. licht uitviel?" a.l. Dag 230. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30. 7 en 9.1» uur. Wassenaar Astra: donderdag k. m. maandag 8 uur: ,,'t Is'n gekke, ra re dolle, dwaze wereld" (It's a mad. mad. mad. mad world) a.l. Zondag 2 30 uur: „SJors en Sjlmmle en de gorilla" a.l. KATWIJK AAN ZEE De ha ringvangsten van Je trailers waren in het begin van vorige week beter dan aan het einde. Alleen de span ners uit Texel en Den Helder had den by Scarborough goede vang sten. Het was wei hoofdzakelijk kuit- zieke haring. Zij voerden vrijdag in IJmuiden ruim 4000 kisten verse ha ring aan .die f 20.60 tot f 26.00 per kist opbrachten. Samenwerking Westduitse zeevisserij BREMERHAVEN (DPA) De „Nordsee" Deutsche Hochseefische- rei GMBH, waarin de Unilever een belangrijk belang heeft en de drie tot de Oetker-Fischereigruppe beho rende rederijen in Bremerhaven heb ben tot een zeer nauwe samenwer king met ingang van 1 januari 1969 besloten. De schepen van beide groepen zul len voortaan uitsluitend gebruik ma ken van de installaties van de „Nord see" in Bremerhaven en Cuxhaven. Deze rederijen beschikken tezamen over zestig treilers en hebben een aandeel van 38 pet in de totale West- duitje vangst van verse vis en van 42 pet in de produktie van bevroren vis. De prijs van de gezouten haring bleef nog op een hoog peil. Zo werd voor de kleine zwaar gezouten haring f 120 tot f 160 per kantje betaald, en grote haring f 96-f 120 en steur- haring f 78 tot f 82 per ka. Gezou ten makreel o'eed f 40 tot f 45. Volgens de gegevens van de Dienst Nederlandse Haringcontrole bedroeg de aanvoer van gezouten haring in de week van 12 t m 17 augustus j l. in Scheveningen 4197 ka. in Katwijk 2508 kantjes, hiervan was 1264 kant jes. steurharing. in Vlaardingen 2328 ka, in IJmuiden 35 ka. Totaal 9608 ka <11.521 ka Vanaf begin teelt t/m 17 augustus bedroeg de totale aanvoer in Scheve ningen 32.858 k (v.j. 50.889 ka), in Katwijk 23.532 ka (v.j. 32 370 ka>. in Vlaardingen 15.741 ka (v.j. 19,173 ka) en in IJmuiden 1244 ka (v.j. 5327 ka) Totaal 73.375 ka (v-J. 107759 ka). Van deze 73.375 ka waren er 62.428 ica maatjesharing, 8722 ka volle ha ring en 2225 ka steurharing. Behalve het feit. dat de vangst minder is dan vorig jaar. moet dit worden toegeschreven aan de om standigheid dat 'n groot aantal trei lers op de verse visvangst is geble ven. Ten behoeve van de haring verwer kende industrie werden flinke par- tiien verse en bevroren haring uit de Scandinavische landen aange voerd. Een ommekeer dus in de openba re mening, voor zover die zich laat meten een land dat in politiek op zicht tot de meest gesloten staten van Europa behoort. En een accent verschuiving van één theorie naar een andere. Toen Tsjecho-Slowakije door vijf Warchaupart-landen werd bezet, waren er hier. die ook een in val in Roemenië verwachtten. Toen dit niet het geval bleek, was er grote aanhang voor de theorie, dat h et Kremlin zich. na het onmetelijke ge zichtsverlies in Tsjecho-Slowakye. wel zou wachten In Roemenië een tweede soortgelijke blunder te be gaan. Onder de druk van de nieuwe be- rienten zfjn steeds meer Roemenen geneigd een omgekeerde redenering toe te passen. Op het tijdstip, dat de Sowjet-Unie de wereldopinie toch al tegen zich heeft, zo luidt de theorie, kan het haar tamelijk onverschillig laten hoe de reacties in de wereld zullen zyn, als zy ook Roemenië ge wapenderhand poogt te onderwerpen. Het voordeel deze partner terug te brengen in de Moskou-lijn, zou op korte termijn veel zwaarder kunnen wegen dan de nadelen. Het is overigens wel duidelijk ook Roemeense intellectuelen erken nen dit dat de motivering voor een dergelijke stap geheel anders zou moeten luiden dan in het geval van Tsjecho-Slowakije. In dat land im mers was het de zich explosief ont wikkelende liberalisering en met na- rnt de plotseling toegepaste persvrij heid die 'contra-revolutionaire krach ten' opriepen en 't fundament aan tastten van 't Europese bastion. Van BINNENLAND met zijn zoontje naar huis en waar schuwde een arts. Toen deze uit Wol- Handtekeningen naar ambassade vega arriveerde, was de Jongen al De heer Pospisil, ambassadeur van overleden. Roelof was met. zyn va- Tsjecho-Slowakije in Nederland, der mee gaan melken en was aan het heeft zaterdag in Den Haag veertien spelen op de wagen. Toen hij een vertegenwoordigers van de Socialis- peer aan het eten was. viel hij plot- Roemenië geen sprake, integendeel de liberalisering komt er schildpad achtig langzaam op gang In de klanten van zaterdag stond een loyaliteitsverklaring van het Roe meense journalistenverbond aan Ceaoecescoe en de communistische partij, die over de mate van onaf hankelijkheid van d eze journalisten geen enkele illusie laat. Neen. als de Russen ingrijpen, dan zou dat hoogst- waarschynlyk zyn om de Roemeense stem te smoren, die op voor Moskou zo hinderlijke wyze steeds weer de onafhankelijkheid van, ieder commu nistisch land bepleit en een alleenza ligmakend systeem met kracht van de hand wijst. Niets is voorspelbaar. Als in het geval van Tsjecho-Slowakije hangt TT het vermoedelijk van een mterne .Y™? J .fT*'1" "j? feit. dat een inbreker zaterdagnacht I machtsstrijd tussen de haviken en de me( hamer „eerde wn"^uur. duiven van het pemlin af of ooa Buls het k(mtoor ïan de Zaans(, Roemenie onvrijwillig object van vvv forceren werd hem noodlot „beschermingzal worden. Hoewel hier officieel niets bekend wordt, wy zen de tekenen toch op verhoogde tische Jeugd ontvangen, die een peti tie met «voorlopig» vierduizend hand tekeningen kwamen aanbieden. SJ- secretaris Ernst Verhaar overhandig de de bundel papieren en sprak de hoop uit dat de ambassadeur er iets mee zou kunnen doen. De ambassa deur bedankte, in aarzelend Neder lands. voor dit gebaar. Hij was ge roerd door het medeleven van het Nederlandse volk. Auto tegen boom: 2 doden In d« gemeente Lieshout is zaterdagnacht een auto uit de bocht gevlogen en te- gtn een boom gebotst- Beide inzitten den. de 33-jarige G. v. d. Heuvel en de 32-jarige J. v. d. Biggelaar, inwo ners van de gemente. werden op slag gedood. De auto moet met hoge snel heid gereden hebben, aldus de poli tie. Ook werd geconstateerd, dat beid mannen onder invloed hebben ver keerd. seling van de kar. BUITENLAND Lepeltjes Scotland Yard. de centrale recherche van Londen, zoekt moedt dat de Hongaar slechts enke le losse flodders heeft afgevuurd. De laatste De laatste naam in het telefoonboek van Chicago is nu myn heer Zeke Zzzypt. Hy heeft die drie z's voor zyn naam gevoegd om de laatste te zijn op pagina 1722 van de gids. Op die manier verdrong hy me juffrouw Zyzda, die de eer jaren lang gehad had, sinds het vertrek van Zenzzy Zzyxyxxy, enige jaren gele den Botsing Italiaanse Commu nisten en fascisten zyn in Modena met elkaar m botsing gekomen toen naar 4000 gestolen theelepeltjes. De de fascisten een demonstratie hiel- lepeltjes zyn gedurende de afgelopen tegen de invasie in Tsjecho-Slo- paar maanden langzaam aan ver dwenen uit de oantine van het hoofdbureau van Scotland Yard wakye. Verscheidene personen wer den gewond. De politie verrichtte elf arrestaties van beide partyen. Later echter werden zij weer vrygelaten. Frans kasteel uitgebrand Het kasteel van Hautefort in Perigueux. j Makarios bij Griekse koning zuidwest-Frankrijk is zaterdag door Aartsbisschop Makarios van Cyprus tig. Een voorbijganger hoorde het vreemde nachtelijke lawaai en alar meerde de politie. Toen de Zaandam- se politie arriveerde trof zij in de tuin achter het gebouw een 26-jarige elektromonteur uit Amsterdam aan. De man had nog rubber handschoe nen aan. zodat hij snel door de mand viel. Tevens bekende hij veertien da gen geleden ook al in het VW-kan- toor te hebben ingebroken, waarbij activiteit aan de noordelijke Russi sche en zuidelijke Bulgaarse grens. Zowel in Boekarest als daarbuiten is het beeld er echter een van grote ui terlijke rust, die er byna onwezenlijk karakter krijgt als men een feitelijke buitenlandse bedreiging aanwezig veronderstelt. Een opvallend kenmerk van het j h« rulm n30°- had ontvreemd, politieke Roemeense leven van het I caferalla uilsebrand In Utrecht ogenblik is de grote beweeglijkheid jg gisterochtend een ceftaria In de van president en partijleider Ceaoe- Gruttostraat uitgebrand. De schade cescoe. Bijna iedere dag verschijnt wordt geraamd op f15.000. De zaak brand verwoest. De schade bedraagt bijna zeveneneenhalf miljoen gulden. Een kostbare verzameling meubelen en tapyten ging in de brand verlo ren. Rassenrellen in V.S. Zeven ne gers en zes blanken worden beschul digd van moord, na een schietpartij tussen negers en blanken in de buurt van Beres in de staat Kentucky, waarbij een blanke en een neger de dood vonden. Volgens de politie wer den by de schietpartij vijf mensen gewond In St. Paul in de stAat Minnesota raakten in het afgelopen weekeinde 52 mensen gewond, onder wie 22 po litieagenten by een schietpartij tus sen negers en politie. Twaalf perso nen werden gearresteerd in de relle tjes die uitbraken op een dansavond voor de jeugd. Ongeveer 150 politie agenten herstelden de rust in de ne- gerwyk. Er zouden drie winkels met brandbommen zijn bestookt en in een aantal kantoren werd Ingebroken. „Grensincident" Een Oostenrijk- ose douanebeambte is zaterdagmid- deze welbespraakte arbeiderszoon in had pas een volledige modernisering I da& aan de Z™1* '.n.et Hongarije door etn ander district om er. al of niet ondergaan en was half juli heropend. spontaan toegejuicht, zich van steun van grote groepen arbeiders, boeren een dergelijke persvrijheid is in en intellectuelen te vergewissen. ADVERTENTIE De beheerders waren bezig met het voorbakken van patates-frites. Waar schynlijk doordat de thermostaat uit viel sloeg de vlam in de pan. In kor te tijd stond de hele zaak ln lichter laaie. De brandweer slaagde er na enkele tientallen minuten in de uit slaande brand te blussen. In peer gestikt In Nijenholtja is gistermiddag de 7-jarige Roelof Koen gestikt, toen hy een val van een boerenwagen een stuk peer ln i zijn luchtpijp kreeg. De vader van Ide Jongen, de heer R. Koen snelde een Hongaarse militair „onder vuur genomen". Hij had in uniform, op twintig meter van de grens staande, de Hongaar met twee andere militai ren in een auto aan zien komen rij den. Ze stapten in de buurt van de grens uit, liepen een stukje in zijn richting waarna een van hen plotse ling zijn machinepistool op de Oos tenrijker riohtte en enkele schoten afvuurde Daarna barstten zii in la chen uit. liepen terug naar hun wa gen en reden snel weg. De douane beambte heeft in de omgeving van de plek waar hij stond geen kogel- sporen kunnen vinden. Men ver en de Griekse koning in ballingschap Constantijn hebben gisteravond in Rome voor het eerst geconfereerd se dert de vorst verleden jaar decem ber uit Griekenland vluchtte. Maka rios deelde de pars voor zyn bijeen komst met Constantijn mee, dat hij van plan was de koning op de hoog te te brengen van de toestand op Cy prus, die hy „bevredigend" noemde. Arrestatie in San Domingo In San Domingo, de hoods tad van de Dominicaanse republiek, zijn zondag meer dan honderd aanhoudingen verricht in verband met een staking van de buschauffeurs, die intrekking van bezuinigingsmaatregelen eisen. Onder de gearresteerden zijn een lei der van een oppositiepartij en vak verenigingsleiders. Militairen pa trouilleren door de stad om ongere geldheden te voorkomen. autobanden TENT IEI.I.INOEN Galerie 't Duyvenliuys (Rapenburg 94Tentoonstelling Tosca van den Haak en Ab Steenvoorden. Geopend dinsdag t/m zondag 2-9 uur nam. (tot 15 sept.). De Lakenhal: Sculpturen van Davld vaD df Kop en volumes van Pla Geraedts Jr (t.m 15 september). Rijksmuseum voor de geschiedenis der Natuurwetenschappen Boerbaave- tentoonstelling l.v.m 3de eeuwfeest van zijn geboorte Werkd 10 uur voorm A uur nam.: zondags 1-4 uur nam (t/m 1 december) Hortus Botanicus: Tentoonstelling over walvissen en walvisvaart. Geopend maandag tm zaterdag 10 uur voorm. 4.30 uur nam.; zondag 1-4.30 uur nam. t.m 16 september.) Molen „De Valk' Molenmuseum da gelijks (behalve 's maandags) 10 uur voorm.- 5 uur nam. 's zondags 1-8 uur De Lakenhal: Dag. 10—8 uur. nood. 16 uur. Lakenhal: Tentoonstelling „Negsa Leldse fotografen". Geopend werkd. 10 uur voorm.- 5 uur nam.: zond. 1-5 uur nam (tot 22 sept.). Rijksmuseum van Oudheden penbuxg 28): Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.: zond 1-6 nur nam. Rijksmuseum voor Volkenicundes (Steenstraat 1): dag 10—8 «4 *S*o» dage 1—6 uur nam Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur. zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Vlva Mexico". Werk dagen IC uur voorm.—8 uur nam.; zon- en feestdagen 15 uur nam. (t/m 1 december) Ned.-Legermuseum: Geopend maandag tot en met vrijdag 9 uur voorm. - 6ik nam.: zon.- en feestdagen 1-5 uur nam. Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevalleni Apotheek Reyst, Steenstr. 35. tel. 20136 Apotheek R. van B re eet Smaller - burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestee Apotheek ls op zon dag 1 september gesloten van 8 uur tot 24 uur. f LhkhlNDEDLENST ÜBK HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad plege men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 34 uur de doktera- telefoon 2 2 32 2. (Van vrijdag 30 auguMn» t/m woensdag 4 september) ZATERDAG Kon. Schouwburg 20.15 uur Haagse Comedie „Zie hier, een vrij man" Circustheater: 20.15 uur Tour nee-theater „Blaffende honden bijten niet". PavllJoentheater 20.30 uur Cabaret W;m Kan „Hop. hop, hop". Theater Pepijn 20.30 Cabaret Pe pijn „Dag en nacht". Houtrusthal 20.15 uur Operettefes tival „Eln Abend in Wien" o.l.v. Ro bert Stolz en m.m.v. Margit Schramm en Rudolf Schock. ZONDAG Kon Schouwburg 14 uur Haagss Comedie „Ziehier, een vrij man". 20.15 uur Haagse Comedie „Veertig karaat". Circustheater 20.15 uur Tournee- theater „Blaffende honden bijten niet". Paviljoentheater 20.30 uur Cabaret Wim Kan „Hop. hop. hop". Theater Pepijn 20.30 uur Cabaret Pepijn „Dag en nacht". MAANDAG Kon. Schouwburg 20.15 uur Haagse Comedie „Ziehier, een vry man". DINSDAG Kon. Schouwburg 20.15 uur Haagse Comedie „Ziehier, een vrij man". Theater Pepijn 20.30 uur Cabaret Pepijn „Dag en nacht". WOENSDAG Kon. Schouwburg 20.15 uur Haag se Comedie „Ziehier, een vry man". Theater Pepijn 20.30 uur Cabaret Pepijn „Dag en nacht". WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur a a S 4) P 4> X rt a i Amsterdam e- geh. bew. a 20 F 13 i o" De Bilt zwaar bew. 20 13 0 Deelen zwaar bew. 21 13 0 Eelde regenbul 20 12 0.2 Eindhoven zwaar bew. 20 14 0 Den Helder geh. bew. 19 15 0 Twente zwaar bew. 20 14 1 Vlissingen regenbui 20 16 1 Sfpenburg regen 20 14 0.1 Zuid-Limburg zwaar bew. 21 15 3 Aberdeen zwaar bew. 17 11 1 Athene onbewolkt 31 23 0 Barcelona licht bew. 26 18 O Berlijn mist 18 13 1 Bordeaux zwaar bew. 25 15 1 Brussel regen '22 15 0.2 Frankfort licht bew. 20 10 0 Genève half bew. 23 9 0 Grenoble half bew. 23 11 0 Helsinki geh. bew. 19 16 3 Innsbruck onbewolkt 20 5 0 Kopenhagen licht bew. 21 13 0 Lissabon regenbul 24 17 O Locarno geh. bew. 24 12 0 Londen half bew. 19 14 5 Luxemburg regenbui 19 13 14 Madrid regenbui 19 16 1 Malaga mot-egen 30 '20 0.1 Mallorca half bew. 27 18 0 München onbewolkt 20 8 0 Nice half bew 24 15 0 Oslc zwaar bew. 19 13 4 Parijs regen 22 16 2 Rome onbewolkt 25 15 0 Stockholm geh bew. 25 lb O Wenen on be wolk t9 11 0 Zurich mist 21 9 0.2

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2