Tsjechische wacht op haar gezin Verdeeldheid in Praag Schutter neer geschoten H A A G S i AGENDJ Als vluchtelinge in Rotterdam maar man en kinderen nog in Praag Vertikale prijsbinding herinvoeren MET EEN ENKEL WOORD Vri je stemmen van Tsjechen zwijgen nu LEIDSCH DAGBLAD O ROTTERDAM (GPD) „Als ze 11011 maar komen Milada zegt het niet, maar haar gezicht drukt het uit. Maandagmorgen om half vijf stond ze als een angstig vogel tje op de Rotterdamse Meent na drie dagen in een bus te hebben gezeten, die van Tsjecho-Slowa kije naar Rotterdam was gereden. Ze was erg moe op haar eerste Nederlandse morgen. Milad» was namelijk voor het eerst in Nederland. Ze is een Tsje chische Vluchtelinge. Vorige week liep ze nog in Praag om buitenland se toeristen rond te leiden. Iets wat ze vijf jaar lang als officiële gids deed. Daarvoor werkte ze tien jaaa in een fabriek. Ze is getrouwd en moeder van drie kinderen. Dat haai man en haar kinderen nog niet in Nederland zijn, komt omdat er iets is fout gegaan in ce uitwerking van het plan, dat ze vijf jaar geleden met haar man maakte. Het plan, om als de mogelijkheid en de urgentie daar waren, te vluchten naar het Westen. Naar Nederland. Wachten Nu zit ze ergens dn Rotterdam in een gastvrij tehuis te wachten op dat wat komen gaat. Ze verlangt naar haar kinderen, zoals een moe der dat kan. Dinsdagavond kwam het laatste telefoontje uit Stary Smocovec. De stem van haar echt genoot klonk bezorgd. Erg bezorgd De kinderen hadden naar mama ge vraagd. Die avond heeft Milada ge huild. Was het wel goed geweest, dat ze uit Tsjeoho-Slowakije was wegge- er volg van pagina 1. Hoesaks pleidooi voor de ongeldig verklaring van het veertiende congres is inmiddels al omgeven met legen den die de verdeeldheid slechts kun nen bevorderen. Een ervan is dat Hoesak zelf ervoor heeft gezorgd dat op dit congres niet voldoende Slo waakse representanten aanwezig wa- reii door een dertigtal hunner in een trein naar Praag door de Russen te laten oppakken. Later verscheen Hoe sak zelf in Moskou om aan de be sprekingen deel te nemen. Opmerke lijk is het. ook zonder legende, dat een man als Barbirek die algemeen tot de collaboranten-sector werd ge rekend in Slowakije wederom tot lid van het centrale comité is gekozen zy het dan onder de bemerking dat hij conservatief was. Vanzelfsprekend zijn er onder de Slowaken, die zich al zovele gene raties min of meer terecht achteruit gezet hebben gevoeld, voldoende heet- Rapport van ondernemers- hoinleii DEN HAAG (GPD» De vertica le prijsbinding is onmisbaar voor de ordelijkheid in het economische le ven en dient daarom met spoed weer ingevoerd te worden. Dit is de bon dige conclusie van een commissie van de federatie van het katholiek en christelijk ondernemersverbond in het midden- en kleinbedrijf. Deze studie over ordelijk economisch ver keer is vandaag gepubliceerd naar aanleiding van het effectief worden van de onlangs aangekondigde fede ratie tussen het Nederlands Katho liek en het Nederland Christelijk Ondernemers Verbond op 1 septem ber. Bij de federatie ztfn 85.000 onder nemers aangesloten. Voorzitter van de federatie is de heer H. de Mooy. Het rapport van de commissie be vat op een aantal punten felle kritiek op het vorig jaar verschenen rap- port-Zylstra over het ordelijk econo misch leven. De commissie is van oordeel, dat er zeker behoefte be staat aan de totstandkoming van een algemene wettelijke regeling ter be vordering van het ordelijk econo misch verkeer. Maar het is de vraag of een daartoe strekkende wet in de geest van de conclusies-Zijlstra voldoende inhoud zou krijgen", aldus het rapport, dat overigens de in stemming van beide samenwerkende verbonden heeft. De commissie-Zijlstra zo meent men heeft met name te weinig aandacht besteed aan het concur- rentieproces in het thans heersende economische klimaat. hoofden die zelfs van deze naargees tige situatie willen profiteren om hun verhoudingsgewijs toch zo ge ringe nationale belang te bevorderen. Het resultaat kan alleen verdeeldheid zijn: in het volk en in de partij. Als er een Tsjechoslowaaks centraal co mité bijeen komt is dat dan in de oude samenstelling (dus met Swest- ka, Rigo. Kolder en Barbirek» of zijn de zangers van het oude lied in nieu we zetting er niet meer by Zijde De Russen spinnen zijde bij derge lijke ontwikkelingen binnen een natie die zijn op handen gedragen leiders heeft zien verworden tot onderge schikten aan een controlerend or gaan dat de uitvoering van de Mos- kouse dwangmaatregelen moet ver zekeren. Op 9 september wordt opnieuw een partijcongres gehouden. Volgens plannen van voor de inval. Doch in stede van een bevestiging der nieu we lyn wordt dat congres de offi ciële bezegeling der onderdrukking, ondanks alle effectloze protesten die er te horen zullen zijn. De realiteit immers stelt zyn eisen. Binnen dit raam verliezen de klei nere gebeurtenissen die met de Rus sische bezetting samenhangen veel van haar betekenis. Niettemin: woensdag hebben de Russen met veel luidsprekerwagens door Praag gere den ter aankondiging van een bij zonder optreden ener Russische zang en dansgroep. Aantal toeschouwers: 30 Tsjechen en veertien Russische journalisten die blijkbaar gretig zyn toegesneld om de jongste zegepraal der Russische armee vast te leggen. Veel Tsjechoslowaken pogen zo lang dat nog gaat een uitreisvisum te bemachtigen, maar naar sommige zegslieden verwachten wordt de grens binnen een week hermetisch gesloten voor uitreizenden. Ook de aanwezigheid van buitenlandse cor respondenten zo valt op vele ambas sades te beluisteren, zal worden be perkt, daar de Russen natuurlijk vrije berichtgeving over het bedacht zaam worgen van een volk niet wel kom is. Toch: toen ambassadeurs klaagden dat hun diplomatiek be schermde auto's door Russische sol daten waren doorzocht, kregen zij van hun Russische collega te horen: tja. wat er op Tsjechische bodem ge beurt is dus ook een Tsjechische aan gelegenheid. Gaat u daar maar eens praten. Opzettelijk hebben wij een aan tal zaken in dit verhaal over de vlucht van Milada naar Ne derland verzwegen en andere dingen veranderd. Zoals haar naam. Wij willen hiermee voor komen, dat de vlucht van haai man en kinderen door tè veel bijzonderheden te publiceren zou kunnen worden bemoeilijkt. gaan? Waar zou die brief gebleven zyn, die haar man nooit ontving? Waarin stond hoe hy zijn vrouw moest volgen. Milada en haar man hadden al heel dikwijls over het plan gespro ken. In de tyd, dat de conferenties in Cierna en Bratislava werden ge voerd besloten zij definitief te vluchten. Het zou aan de omstandig heden komen te liggen hoe en wan neer. Het werd vrijdag 23 augustus. Op die dag is Milada gids aan boord van een bus met Franse toeristen Zij moet de bus begeleiden tot aan de grens met Oostenrijk en dan wee terug gaan. Bij de grens gebeurr het. Ze weet aan de oplettendheid van de douaniers te ontsnappen en passeert mét de bus de grens. Ze is in het bezit van een paspoort. In Wenen krijgt ze 'n de Nederlandse ambassade een inreisvisum voor één maand. Aan de chauffeur van de bus geeft ze een briefje. Deze neemt het briefje mee in een omhulsel van zijn pakje sigaretten. In het briefje staat dat het is gelukt. Het briefje bereikt haar man. Uit Wenen geeft Milada een brief met instructies mee met een andere chauffeur. Dit briefje komt echter nooit aan. Verkeerde grens Het gevolg is, cat haar man en haai- kinderen naar een verkeerde grens gaan, waarhet niet lukt. On- verrichterzake moeten zij terug. Mi lada is daar onkundig van. Zy heeft inmiddels, volgens plan haar Neder landse collega van het Rotterdamse reisbureau Tsjeoho Travel Service ergens in Wenen ontmoet. Even la ter is zij één van de passagiers in een Nederlandse bus op weg naar Rotterdam. Na enige uren deelt haar Nederlandse collega de overige passagiers mee, wie de vreemde pas- sagiere is. Het wordt doodstil in de bus. De grenzen van Oostenrijk met Duitsland en Duitsland met Neder land leveren geen problemen op. Milada heeft een paspoort met een geldig visum. Pas twee dagen late- in Rotterdam hoort ze. dat het haar man niet is gelukt, omdat hij haar laatste brief niet heeft gekregen. Haar man gaat het nu opnieuw pro beren. Milada's zenuwen zijn tot het uiterste gespannen. Zal het luk ken Vervolg van pagina 1 Het is nog niet duidelijk op wie de kelner in het café met een schiet- klaar pistool in de hand zat te wach ten. Volgens de politie zou het „een vrouw" zijn geweest, die met een bui ten het dienstschema radende H.TM.-bus zou arriveren. Daarom ook heeft de alarmcentrale onmid dellijk na de melding getracht deze bus op te sporen en tegen te houden. Volgens de man's zwager, die het bewuste café op de hoek van de Van Ravensteinstraat beheert, wachtte hij op ijzn vijfjarige dochtertje, dat in Scheveningen de buitenschool be zoekt en iedere dag met een speciale bus naar huis komt. Het echtpaar is De 23-jarige Tsjechische le rares Michaela Nokakova, die vo rige week donderdag door de ge beurtenissen in haar land min of meer overhaast in het huwelijk trad met de 24-jarige Peter Sivin- kels, gaat binnenkort naar haar vaderland terug, doch komt over een jaar terug. Op de foto Mi chaela met een grote stapel ge lukstelegrammen en brieven. die zij uit alle delen van ons land mocht ontvangen. Ook ontving zij vele verzoeken om brieven voor personen in het vaderland mee te nemen. VRIJDAG T. Brandsmalaan 76: Demonstratie- avond boetseren, emailleren en kralen- werk. 6.30-10 uur nam. Stadsgehoorzaal: Show firma Lan- gezaal. 2-11 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZATERDAG Stadsgehoorzaal: Show firma Lange - zaal. 2-11 uur nam. Stadsgehoorzaal: Show firma Lange- zaal. 2-11 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laan)Gem. voor oorspronkelijk chris tendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.15 uur voorm., zondags school; 11.30 uur voorm. avondmaal. MAANDAG Brandweerkazerne: Afscheid W. A. Kosten en installatie A. C. Broeshart als brandweercommandant. 11 uur voorm. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned Gemeenten. 7- 8 uur nam. Charlotte de Bourbonhof: Elektronl- caclub „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Pardoeza (Doezastraat)Politiek trefpunt, 8.30-12 uur nam WOENSDAG School Stadhouderslaan: Installatie schoolhoofden A. C. Bouwman en J. Bekoov 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. BIOSCOPEN Rev: „Terugkeer van de wreker", 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nachtvoorstel ling en „Liefdesspel", 18 Jr. Lido: .Beach Red", 18 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: ..Samen uit samen thuis", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2 30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: ,.Le endarme de Saint Tropez", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrij dag en zaterdag 11.30 uur nachtvoor- stelllngen „The young one". 18 Jr. Luxor: „Ik ben nieuwsgierig-geel", 18 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: .Wat deed Je toen et I licht uitviel?", a.l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Wassenaar Astra: donderdag t. m. maandag 8 uur: ,,'tls'n gekke, ra re dolle, dwaze wereld" (It's a mad, mad, mad, mad world) a.l. Zondag 2.30 uur: „SJors en SJimmle en de gorilla" a.l. Ned.-Legermuseum. Geopend tot en met vrijdag 9 uur voorm. 6 nam.; zon.- en fpestdagen 1-6 uur n« Avond- en nachtdienst der apothekt Geopend voor spoedeisende gevalle Apotheek Reijst, Steenstr. "r 20136 Apotheek R. van Breest Smalle burg te Leiderdorp en Apotheek Voo schoten zijn de gehele week geopet Do Oegstgeestse Apotheek ls op zo dag l september gesloten van 8 u tot 24 uur. c Ll'.h LI M»LIULNS'l DEK HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raa plege men de eigen huisarts, daari tot zondagnacht 24 uur de dokte; telefooD 2 2 2 2 2 gescheiden, de vader geeft volgens de zwager zeer veel om het kind, dat aan de moeder is toegewezen. Uit mededelingen van cafébezoe kers is wel duidelijk, dat de schutter een flink aantal pilsjes moet heb ben gedronken voor de schietpartij uitbrak. De politie hield hem al enige weken in het oog omdat hy meer malen zou hebben gedreigd „iemand dood te schieten". De kelner was al verscheidene malen aangehouden we gens verzet tegen de politie, beroving en bedreiging met neersteken van iemand in een gevecht. Drie auto's hotsten HAZERSWOUDE Op de Rijn dijk ontstond gisterochtend om streeks kwart over tien een ketting botsing waarbij drie wagens waren betrokken. Een vrachtwagen die in de richting Leiden reed remde af, maar in verband met het gladde wegdek slipte hij en botste tegen de voor hem rijdende personenauto. De ze. op zijn beurt, raakte de daar voor rijdende wagen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De materiële schade is aanzienlijk. WENEN (AP) De vrye stem men v an Tsjecho-Slowakije zijn vandaag tenslotte tot zwijgen ge- j bracht. Hun taak was per slot van rekening vervuld. Een week lang hadden zij de wereld verteld wat in hun land gebeurde toen weinig anderen dit konden doen. Gisteren zijn z ij één voor één uit de ether verdwenen van nu af zal Tsjecho-Slowakije vermoedelijk met slechts één stem spreken en wei met een officiële. De geheime zenders die zo goed hebben ge werkt zijn verstopt of in de handen van degenen die ze zullen gebrui ken voor officiële doeleinden. Sommige van de sprekers die veelal met door ontroering verstikte stem omriepen zullen niet meer worden gehoord. De mannen die spraken zijn hier In eigen land terug in hun be trekkingen van voor de crisis. En kelen zullen wellicht enige tijd on derduiken. Het laatst gehoorde station dat zich nog „vrij en wettig" noemde BINNENLAND Door planken gedood Tijdens werkzaamheden aan boord van het Noorse mi. Amica liggend bij de NV Roterdamsche Droogdok aan de Heijsehaven >s de 36-jarige bankwer ker J. A. Hazelhorst uit Rotterdam getroffen door een hijs planken. De man ls met ernstige hoofdwonden naar het Dijkzichtziekenhuis ge bracht en kort na aankomst overle den. Vrouw en lind omgekomen De 31-jarige mevrouw E. A. J. Tessel uit Graft en haar vierjarig zoontje zijn gistermiddag om het leven gekomen, toen de door mevrouw Tessel be stuurde personenauto op de kruising van de proviciale weg en de Noor- dervaart in Schermerhorn in botsing kwam met een vrachtauto. Volgens <se politie had mevrouw Tessel geen voorrang gegeven aan de vracht auto. Ambassadeursbenoeming Als ge volg van de gebeurtenissen in Oost- Europa is de benoeming van dr. L. 1. Graf. ambassadeur in Praag, tot Ne derlands ambassadeur in Bulgarije, enigszins op de lange baan gescho ven. of zoals het ministerie van Bui tenlandse Zaken het noemt „getem poriseerd". Tn luni maakte het ministerie van Buitenlandse Zaken bekend, dat de benoeming van dr. Graf binnenkort was te verwachten. De tweede am bassadeur-secretaris mr. A. P. van i Walsum. treedt voorlopig op als tij delijk zaakgelastigde. Zijn stand plaats is Boekarest Ontkenning Een woordvoerder van het Britse ministerie van Finan ciën heeft tegergesproken, dat Enge land zijn houding van „alles of niets" ten aanzien van de toetreding tot de EEG zou hebben laten varen zoals van Westduitse zyde was vernomen. was de Slowaakse zender Danube die dagen lang heeft uitgezonden vanuit een geheime plaats buiten de Slowaakse hoofdstad Bratislava. Het station heeft gisteren tegen het middaguur afscheid genomen, zijn luisteraars beleefd bedankt voor hun aandacht en meegedeeld dat tech nici en sprekers terug zouden ke ren in hun vroegere betrekkingen. BUITENLAND Staat van beleg in Guatamala In de nacht van woensdag op giste ren is in Guatamala de staat van be leg afgekondigd voor een periode van 31 dagen. De maatregel is genomen „om de autoriteiten de gelegenheid te geven de openbare orde te handha ven en de gevangenneming van de verantwoordelijken voor de moord op de Amerikaanse ambassadeur John Gordon Mein te vergemakkelijken". Atoomproef De Amerikaanse Commissie voor atoomenergie heeft gisteren op het proefterrein van Nevada de 18de on dergrondse kemproef genomen. Het kaliber van de tot ontploffing ge brachte bom lag tussen de 20 en 200 kiloton. Dajan over incident by Suezkanaal De Israëlische minister van Defensie, Da jan, heeft verklaard dat Israël zijn conclusies moet trekken uit de stolling van Egypte, dat dit land niet verantwoordelijk was voor de hinder laag op de oostelijke oever van het Suez-kanaal, waarin maandag j.l. twee Israëlische militairen om het leven kwamen en een derde werd ontvoerd. Begrafenis Prinses Marina De begrafenis van prinses Marina van Kent werd gisteren bijgewoond door vele vorstelijke personen. Prinses Ma rina, een tante van Koningin Eli zabeth II van Engeland, is dinsdag op 61-jarige leeftijd aan een hersen tumor overleden. Koningin Elizabeth en Prins Philio woonden de uitvaart dienst in de St George kapel van het kasteel van Windsor bij. Aanwezig waren verder Koning Constantijn van Griekenland en zijn moeder Koningin Frederika, koningin Hele na van Roemenië, aartshertog Fer dinand van Oostenrijk en zyn echt genote. Opnieuw vooruit De voormalige president Dwight D. Eisenhower, die niet meer op de gevarenlyst staat, gaat opnieuw vooruit, aldus werd gis teren meegedeeld. De vooruitgang is van dien aard, aldus de artsen in het Walter Reed Ziekenhuis, dat zy maar één bulletin per dag gaan uitgeven over zyn toestand ten zy zich on voorziene veranderingen voordoen, zyn eetlust gaat vooruit en hy slaapt goed. Om het geld De kruisiging van een binenhuisarchitect, die 25 juli half-naakt aan een kruis genageld werd gevonden op een afgelegen veld by Londen, was geen religieus ritu eel, doch een manier om geld te ver dienen, zo bleek gisteren tydens het proces in Londen tegen drie verdach ten. De gekruisigde, de 30-jarige De Havilland, had de drie mannen die hem aan het kuis hadden genageld en daarna aan een boom hadden vastgebonden, er zelf by geholpen en toe aangespoord, aldus officier van justitie Spencer. De drie verdachten en het slachtoffer wilden foto's van de ceremonie maken en deze verko pen, zo zei hy. De zaak is verdaagd tot 9 september. Het drietal is inge sloten. Incident in Brasilia Twee stu denten zyn gisreren door kogels ern stig gewond tydens hevige schermut selingen tussen politieagenten en be togers op het terrein van de univer siteit van Brasilia (Brazilië). Ver scheidene politiemannen werden lichtgewond toen zy onder een regen van stenen de universiteit bezetten om vyf studenten-leiders te arreste ren. Zesde Vloot in Izmir Zes een heden van de Amerikaanse Zesde Vloot zyn gisteren in de Turkse ha venstad Imzir aangekomen voor een vriendschapsbezoek. Honderden poli tiemannen patrouilleren in de straten naar aanleiding van de relletjes ty dens een vorig bezoek van de vloot aan Turkse havens. Er hebben zich nog geen ongeregeldheden voorge daan. De atmosfeer is echter zeer gespannen. Bespreking De Amerikaanse mi litaire autoriteiten in West-Duits- land hebben na de militaire inval in Tsjecho-S! owakije de bewegings vrijheid beperkt van de Russische militaire missie in het land. Uit ver gelding voor ten dergelyke Russische maatregel tegen de militaire missies van de Westelyke geallieerden in Potsdam. Corruptie in Indonesië In het hel kader van een regenngsonderzoek naar handelsfraude in Indonesië heeft de Indonesische procureur- generaal dertig directeuren van maatschappyei! voor ondervraging ontboden. De handelsfraude zou het land al 30 miljoen dollar aan devie zen hebben gekost. Er zyn 15 im porteurs gearresteerd en arrestatiebe velen tegen neg eens 20 importeurs uitgevaardigd. TENT STELLINGEN Galerie 't Duyvehhuys (Rapenburg 94Tentoonstelling Tosca van den Haak en Ab Steenvoorden. Geopend dinsdag t/m zondag 2-9 uur nam (tot 15 sept.). De Lakenhal: Sculpturen van Davlo van df Kop en volumes van Ple Geraedts ]r (t.m 15 september). Galerie v d. Vllst (Botermarkt 3) Tentoonstelling C. de Vries. E. Gerst, F Erkeiens, G Zaalberg eD S. Vlag Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 uur voorm 6 uur nam (tot 1 sept.) Rijksmuseum voor de geschiedenis der Natuurwetenschappen Boerhaave- tentoonstelling l.v.m 3de eeuwfeest van zlln geboorte Werkd 10 uur voorm 4 uur nam.; zondags 1-4 uur nam (t/ro 1 december) Hortus Botanicus: Tentoonstelling over walvissen en walvisvaart. Geopend maandag tjn zaterdag 10 uur voorm 4.30 uur nam.; zondag 1-4.30 uur nam (t.m 15 september.) Molen „De Valk' Molenmuseum da gelijks (behalve 's maandags) 10 uur voorm.- 6 uur nam. 's zondags 1-5 uur nam De Lakenhal: Dag 10—6 uur; zond 1 6 uur Lakenhal: Tentoonstelling „Negen Leldse fotografen" Geopend werkd. 10 uur voorm.- 5 uur nam.: zond. 1-5 uur nam tot 22 sept.) Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28): Werkd 10 uur voorm - 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkunde- (Steenstraat 1): dag 10—5 u.; zon dags 1 -5 uur oom RUksmuseum voor de gerchledenu der natuurwetenschappen1 Dag 10-4 uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Viva Mexico" Werk dagen 1L uur voorm.6 uur nam.; zon- en teestdagen 16 uur aam. (t/m 1 december). Dwangarbeid De voormalige be velhebber van de Egyptische lucht macht, luchtmaarschalk Mahmoed, is op beschuldiging van plichtsverzuim tydens de juni-oorlog van vorig jaar door een militair tribunaal tot le venslange dwangarbeid veroordeeld. Hij en drie andere luchtmachtofficie ren moesten opnieuw terecht staan omdat fel geprotesteerd was tegen vonnissen die zij in februari hadden opgelegd gekregen en die te licht zouden zyn geweest. Fatale droogte In het noordwes ten van Haita heeft een droogtepe riode geheerst van anderhalf jaar, die volgens buitenlandse waarnemers een hongersnood heeft veroorzaakt, die te vergelyken is met de toestan den in Biafra. Officieel is bekend, dat in een district alleen al meer dan vierhonderd mensen van honger zyn omgekomen in het tydzak van mei tot juli. Politieke gevangenen vrij Presi dent Moboetoe van Kongo heeft by decreet de vrylating van alle ge vangenen bevolen. Dit betekent, dat ook Moenongo. minister van Buiten landse Zaken 111 de regering-Tsjombe, in vryheid zal worden gesteld. Moe nongo werd in juli 1967, na de op stand van de huurlingen in de Oost provincie, gearresteerd Arrestaties in Athene In Athene zyn twee vrienden gearresteerd van Andreas Papanóreoe, de voormalige minister van Economische Zaken van Griekenland, oie in ballingschap is gegaan Het zyn de 50-jarige Chara- lambopoelos, die voor de Unie van het centrum in het parlement heeft gezeten en de 28-jarige Katsifaris die secretaris van Papandreoe is geweest. (Van vrijdag 30 augustus t/m woensdag 4 september) VRIJDAG Circustheater: 20.15 Tournt theater ..Blaffende honden bijt niet Paviljoentheater 20.30 uur Caban Wim Kan „Hop, hop, hop". Theater Pepijn 20.30 uur beret Pepijn ..Dag en nacht". ZATERDAG Kon. Schouwburg 20.15 uur Haai Comedie „Zie hier, een vrij man"' Circustheater: 20.15 uur Tot nee-theater „Blaffende honden biit niet Paviljoentheater 20.30 uur Cabai Wim Kan „Hop, hop. hop" Theater Pepijn 20.30 Cabaret pijn „Dag en nacht". Houtrusthal 20.15 uur Operettefi tival „Ein Abend in Wien" o.l v I bert Stolz en m.m.v. Margit Schran en Rudolf Schock. ZONDAG Kon. Schouwburg 14 uur Haat Comedie „Ziehier, een vr(j max 20.15 uur Haagse Comedie „Veen karaat". Circustheater 20.15 uur Tournt theater „Blaffende honden biit niet". Paviljoentheater 20.30 uur Cabaret Wim Kan „Hop. hop, hop" Theater Pepijn 20.30 uur Caba; PepUn „Dag en nacht". MAANDAG Kon Schouwburg 20.15 uur Haat Comedie „Ziehier, een vrij man". DINSDAG Kon. Schouwburg 20.15 uur Haat Comedie „Ziehier, een vrij man- Theater Pepijn 20.30 uur Caba; - Pepijn „Dag en nacht". WOENSDAG Kon. Schouwburg 20.15 uur Haa serT,?omedie "Z'ehier, een vrij mat Theater Pepijn 20.30 uur Cabar Pepijn „Dag en nacht". Asta: „Bandolero" 14 Jr. t Bijou: „Mijn vriend de duivel" <1. dazzled) 14 Jr. Camera: „Irma la Douce" 18 Jr. Cineac: „Cowboy avontuur in Afrit a.l. 5.30, 7.30, 9.30 uur: .Decade tie 1-1000" 18 Jr. City: „Dr. Jekyll and Mr. Hyde Jaar. Corso: „Het wonder van de liefdt (Das Wunder er Liebe) Vooraf: Slochteren aan de liji Du Midi: „James Bond 007 Cai no Royale" 14 jr. Zat. wa. 2 „The Lady and the Tramp", Zon. 12 uur: The Glenn Mil) Story", a.l. Euro Cinema: „The sound of musi a.l. Zat. zon. wo. 1.30 uur: ,j avonturen van een zigeunerjongei a.l. Zon. 24.02 uur: „Sexy gang- Jaar. Flora: „Motorduivels" (Devils' ange'. 18 Jaar. Vrij., zat., 24 uur; „Hel zucht ln de zon". 18 Jr. Hollywood: „Tarzan de aapmens" Jaar. Zat. 24 uur: .Huis van Ban boe" 18 Jr. Krlterion; „Ik ben nieuwsgierig gee" 18 Jr. Vrij., zat. 23.30 uur: ,De ka der liefde" 18 Jr. Metropole: „De reis om de wereld 80 dagen" a.l. Odeon: „Sodom en Gomorra „SU van ontucht" 18 Jr. Olympia: „El Dorado" 14 Jr. Passage: „Onderwereld van New Tori (Madigan) 18 jr. Rex* „Rondom het Oudekerkspleli 18 Jr. Zon. 11.30 uur: „Dertien Ji ren vrolijkheid" a.l. Roxy: „Diamanten ln de Jungle (The Pink Jungle) 14 jr. Zon. uur: „Duel der kampioenen" 14 Seinpost: „Thunderball" 14 Jr. Studio de Luxe: „Met de pil m mans" 14 Jr. Studio 2000: Ulysses". 18 Jr. Zat., V 2, zon. 1.30 uur: „Joe Hammond de Indianen" a.l. Thalia: „Agent 077operatie Bo porus" 18 jr. Vrij., zat. 24 uur: pupa, een meisje van plezier" 18 Zon. 1 uur: „Watt en Halfwatt de penarie" a.l. Wo.: „Zestig ure naar Suez" 14 jr. De Uitkijk: „Cul-de-sac" 18 J West-End: .Giant" 14 jr. Z iat., wo. 1.30 uur: „De jongen 'uit h< wilde westen" a.l. Ministerie bundelt hulp aau Tsjecliei DEN HAAG (GPD) Het d( partement van Cultuur, Recreatie Maatschappelyk Werk en de Neder landse Federatie voor Vluchtelii genhulp hebben besprekingen voerd hoe de in ons land gestrant Tsjechen kunnen worden opgevaE gen. Het bestuur van de Nederland; Federatie is thans besloten dat hi Universitair Asylfonds, dat ond< auspiciën werkt van de Federal Vluchtelingen, de activiteiten het comité hulp aan Tsjechen (v zitter de heer J. J. Wittenber zal bundelen en kanaliseren. In uitvoering hiervan zal het UA. worden bygestaan door andere ganisaties, die deel uitmaken va de Nederlandse Federatie vo( Vluchtelingenhulp. Het centrale bureau voor hulp gevestigd in Amsterdam, Kloveniers burgwal 95, telefoon 020-22020» Tsjechen, die in financiële moei lykheden komen, kunnen op grow van de bystandswet worden gehol pen. Ook hiervoor kan het centras bureau in Amsterdam bemiddelini verlenen.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2