RECORDS OP TARTAN Scylla won overtuigend Ed van den Scylla "s derde man Anneke de Bruin: nu 54.04 m. met discus Van den Heuvel in Zürich: 400 m. in 46.7 Lia Louer in Londen: 400 m. in 53.2 Meeste indruk Interland in de sporthal PAGINA 6 MAANDAG 26 AUGUSTUS 1968 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD De dames atletiekploeg die in Londen fraaie successen behaal de, v.l.n.r. coach Westfaal, Tilly v. d. Made, hoes Makkinje, Wilma v. d. Berg, Mieke Sterk. Ilja Kei zer, Corrie Bakker. Truus Hennip- man, Hillie Gankema. mevr. Fan ny Blankers-Koen en Lia Louer. LONDEN/ZURICH (ANP) De Nederlandse atletiek heeft zaterdag in Londen en Zürich aangenaam kennis gemaakt met tartan, de Amerikaanse kunststof waarmee de atletiekbaan in het Olympische Stadion van Mexico Stad in plaats van de tra ditionele sintels bedekt zal zijn. Hoe snel het volkomen weer- bestendige tartan wel is bleek zaterdag vooral in het Londense Crystal Pal ace waar twee wereldrecords sneuvelden en drie Nederlandse records verbeterd werden. Ook in het Letzigründ Stadion van Zürich. waar Rijn van den Heuvel en Fred van Herpen voor hun laatste kans op uitzending naar de Olympische Spelen vochten, werd een Nederlands record scherper gesteld. mot 25.5 sec voor de eersbè 200 meter een uitstekende basis voor een zeer snelle ti.id. Lia bleek haar 'kracbt°n voortreffelijk verdeeld te hebben. Zij ging bijzonder gemakkelijk door en finishte in 53.2 seconde, een tijd waarmee zij achter de Amerikaanse Jams Scoftt, die de afgelopen week tot 52.9 seconde kwam. de tweede j plaats op de wereldranglijst van dit! seizoen inneemt. Colette Bessen kwam met 53.8 .sec tot haar beste j tijd van dit. jaar. Voor de Duitse Hel-! (ga Henning. die dit par met 54.9' Juist binnen de ISS P-limiet voor Mexico Stad bleef, maar door de Duitse atletiekbond nog niet zwaar genoeg werd bevonden voor uitzen- 100 meter: 1. Neil <Gb.> 11.6. 2. Peat (Gb.i 11.7. 7. Corrie Bakker (Ned.) 12.0. 8. Lidy Makkinje (Ned.) 12.1. 800 meter: 1. Tilly van der Made (Ned.) 2.05.0, 2. Sterling (Gb.i 2.06.6, 3. Ilja Keizer (Ncd.) 2.06.8. Heren, twee mijl: 1. Clarke (Austr.) 8.19.6 (nieuw wereldrecord). 2. Tagg (Gb.) 8.40.0. 3. El voort (Fr.) 8.40.4. 4. Benn (Gb.) 8.40.8. AMSTERDAM (ANP) Voor het vijfde Nederlandse atletiekrecord van dit weekeinde zorgde zondag in Amsterdam discuswerpster Anneke de Bruin. Tijdens wedstrijden op de nieuwe sintelbaan Elzen- hage wierp de atlete van Sliedrecht Sport de discus 54.04 meter. Zij verbeterde hiermee haar eigen record, dat zij op 4 augustus in Gro ningen had gevestigd, met 1,18 meter. Het was voor de vijfde keer dit seizoen dat Anneke de Bruin het Nederlands record scherper stelde. Op 15 april overschreed de 27- jarige Sliedrechtse tijdens trainingswedstrijden in Den Haag als eer- 1 ste Nederlandse atlete de 50-metergrens en nog geen twee maanden later haalde zij ook het door de IAAF vastgestelde Olympische min. van 52 meter. Dat die prestatie geen uitschieter was, bleek in de j daaropvolgende maanden, toen zij constant op dat niveau bleef werpen. De meeste indruk ln Londen, naast de Australiër Ron Clarke die zijn eigen wereldrecord op de twee mijl met 0,2 seconde verbeterde tot 8.19.6 maakte Lia Louer door op de 400 me ter dames 53.2 seonde te laten af drukken. De Tilburg'se was daarmee lielst 0,4 seconde sneller van Myrna van der Hoeven, de Nederlandse kampioene, die op 20 juli op dezelfde baan tot 53.6 seconde was gekomen Lia Louer. die tijdens de Neder landse kampioenschappen in Gronin gen teleurstelde met een vijfde plaats *n ook afgelopen maandag in de in terlandwedstrijd tegen Polen in Uden niet kon overtuigen, liep in Londen een magnifieke race. De Tilburgse, bevrijd van de druk om tegen Myr na van der Hoeven te lopen, die dit seizoen als een komeet naar voren kwam, lootte tegen gerenommeerde tegenstand etrs als de Franca ises Monique Noirot en Colette Besson. de gunstige binnerfbaan. Basis De Brabantse maakte nu niet de fout te snel te vertrekken en legde LIA LOUER van druk bevrijd wat uiteindelijk een voorsprong van een seconde opleverde. Nederland had bovendien hot nadeel dat het niet kon beschikken over Wilma van den Berg. die geen risico wilde lo pen in Verband met een pas gene zen been blessure. De 4de plaats w werd nu 'ingenomen door Corrie ding naar Mexico werd eveneens Bakkpl, „ie na de nationa,le kam. 53.8 sec afgedrukt. Een tijd die door in Groningen, waar .het Duitse Olympische Comité on- zi) zjch bl) het verspringen blessee,r- LEIDEN De tafeltennis-in- terland NederlandFrankrijk in het toernooi om de Europese beker voor landenteams. zal maandagavond 7 oktober in Lel den worden gehouden. De wed strijd, waarvan de organisatie in handen is van Scylla, wordt geapeeld in de nieuwe sporthal aan de Boshuizerlaan. De in terland is gepland direct na de internationale kampioenschap pen van Nederland (5 en 6 ok tober in Haarlem), waaraan ook de Franse selectie zal deel- middellijk werd gehonoreerd met hot begeerde vliegticket voor de reis naar de Spelen. Bijzonder succesvol waren ook Wil ma van den Berg. Mieke Stork, Truus Hennipman en Hillie Ganke ma op de 4x100 meter. Het kwartet kwam tot 44.5 sec. waarmee het Ne derlands record, dat eind juni in Osnabrüok op 44.9 was gebracht, met ,0,1 sec. werd verbeterd. Gezien het feit dat de wissels in Londen nog niet voor de volle honderd procent klop ten vooral de tweede tussen Mie ke Sterk en Truus Hennipman was jniet vlekkeloos moet het kwartet i bot nog snellere tijden in staat wor den geacht. Overigens is de 44.5 sec van Londen goed voor een tweede plaats op de besten-lijst van dit jaar. Alleen Rusland was dit seizoen met 43.9 sec sneller. Nederland moet die tweede plaats echter wel delen met cle. enkele weken niet voluit had kunnen trainen. Desondanks kwam het kwartet tot 1.34.8. waarmee een van de oudste nationale records de tijd van 1-40.6 dateerde uit 1958 naar de geschiedenis werd ver wezen. Een tweede Nederlandse overwin ning kwam op naam van Tilly van der Made. De Leimuidense, die de afgelopen dinsdag tijdens de ge slaagde aanval op het wereldrecord 3 x 800 meter in Sittard grote in druk maakte en daarna haar kandi datuur voor de derde plaats op de 400 meter nog eens onderstreepte, won met speels gemak de 800 me ter dames. Tilly, die in Groningen Ilja Keizer het vuur al zeer na aan de schenen legde, bleek nu te sterk voor de nationale recordhoudster. Nadat Ilja Keizer de eerste 400 me- Engeland, dat in Orysbalpalaoe even-!ter aan de kop van het veld in een eens tot 44,5 sec kwam. Derde Het derde nationale record werd eveneens op een esbolettenummer gevestigd. Engeland dat met de ploeg Maureen Tranter. Delia James, Janet Simpson en Valerie Peat een geslaagde greep naar het wereldrecord op de internationaal slechts zelden gelopen 4 x 200 meter deed (1.33.8). ondervond bijzonder veel tegenstand van het Nederland se viertal Mieke Sterk, Corrie Bak ker, Hillie Gankema en Truus HeD- nipman, dat pas op het allerlaatste moment in de race kwam. De En gelse ploeg had het voordeel, van het Ingespeeld zijn op de wissels. voor een toptijd te langzame 63 se conden had afgelegd, sprintte Tilly van der Made na 500 meter naar de leiding. Zij nam snel ruim tien me ter voorsprong, die zij tot op de streep gemakkelijk verdedigde. Met twee minuten en vijf seconden bleef zij haar concurrenten ruim voor. De Engelse Rose Mary Stirling eindig de in 2.06.6 als tweede, terwijl Ilja Kieizer, die bij het uitkomen van de loaJtste bocht ingesloten raakte, in 2.06.8 genoegen moest nemen met de derde plaats. Probleem In het Letzigründ Stadion van Zürich is voor het Nederlands Olym pisch Comité opnieuw een probleem ontstaan. Het NOC, dat enkele we ken geleden de voordracht door de KNAU van de 4 x 400 meterploeg Van Herpen, Lievense, Tel en Van den Heuvel mede afwees op grond van het feit dat geen van de lopers onder de IAAF-limiet van 46.8 se conde op het individuele nummer was gekomen, wordt nu geconfron teerd met het feit dat twee lopers1 deze eis haalden. Een verrassing in Zürich was ongetwijfeld de neder- laag van Van Herpen, de Nederland- i se kampioen en recordhouder, die i eventueel nog wel voor uitzending j jop de individuele 400 meter in aan-! nier king zou komen. Het Nederlandse tweetal ging in Zürich alleen over de tartan-baan, Voor de Rotterdammer Vah den I Heuvel, van wie bondscoach Will j IWestphal had voorspeld dat hij pas laat in het seizoen in vorm zou ko- i men, werd 46,7 sec. afgedrukt, Van j Herpen, die dit seizoen reeds twee-1 maal zijn nationaile record (46.9) 1 evenaarde, kwam 0,1 seconde later over de eindstreep. De vi^aag rijst j nu waartoe het tweetal in een sterk I bezette race maar dan ook op tartan in staat is. Op basis van de tijden in Zürich I is het Nederlandse record op de 4x 1100 meter, dat Sjouke Tel, Rijn v. d. i I Heuvel. Rudo Lievense en Fred van i I Herpen óp 20 juli in Brescia op 3.08.5 1 brachten, nog voor een aanmerkelij- j ke verbetering vatbaar. Een tweede i succes in Zürich was de overwinning j van Maria Gommers op de achthon- derd meter. De Limburgse ondervond j ln de Zwitserse stad geen tegenstand van betekenis, maar finishte deson- J danks in een tijd van internationaal niveau: 2.04.5. De belangrijkste uitslagen in Lon den waren dames: 4x200 meter: 1. Engeland 1.33.8 (nieuw wereldrecord). 2. Ne derland 1.34.8 (nieuw Nederlands re cord). 400 meter: 1. Lia Louer (Ned.) 53.2 (nieuw Nederlands record), 2. Bes son (Fr.) 53.8, 3. Henning (W. Did.) 53.8. 4x100 meter: 1. G.ROOT Brittannië 44.5, 2. Nederland 44.5 (nieuw Ned. record) LEIDEN Scylla heeft zon der ook maar een ogenblik in gevaar te zijn geweest de eer ste ronde van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker ta feltennis overleefd. Het Leidse drietal Bert van der Helm, Ge rard Bakker en nieuweling Ed van den Berg overklaste in de militaire sporthal 't Westduit- Re Pirmasens volledig en had nog geen twee uur nodig om de winst te grijpen: 50. Het debuut van Scylla in de strijd om de Messe-Cup (organisator en aanvoerder van Pirmasens. Klaus Henges: „Leiden heeft wel geen Jaarbeurs, maar we hebben het op universiteitsstad en congresstrad ge gooid") is voorspoedig verlopen. De Westduitse .veteranen' Henges (32). Reiser (27) en Dauenhauer (27) kwa men eenvoudig klasse tekort om het de Scyllaspelers erg lastig te maken. Slechts Karl Heinz Dauenhauer en Klaus Henges wisten tegen resp. Ed van den Berg („Die tweede game was ik ln slaap gevallen") en Bert van der Helm („Het was veel te warm om goed te spelen") een game te veroveren. Henges: „We wisten, dat we kansloos tegen Scylla waren. Scylla is een van de sterkste teams van Nederland en wij spelen slechts in de tweede klasse. Bovendien moesten wij twee van onze (zes) sterkste spelers missen: Günter Bro- schard en Heinz Schwartz (heeft als militair verbod om land te verla ten). Wanneer Scylla wat fortuinlijk loot en niet direct tegen de „grote drie' Zagreb. Praag of Boedapest moet. kan zij een heel eind komen." Gemakkelijk Scylla-ploegleider Cees Lut: „Wij hebben tegen deze wedstrijd bepaald niet opgezien. Immers: aan de hand van de uitslagen van verleden jaar, wisten we, dat we Pirmasens gemak kelijk konden hebben. Pirmasens ver loor toen met 51 van Graz, dat in de volgende ronde met 52 het hoofd moest buigen voor het Utrechtse SVE. En SVE is nu niet bepaald een ploeg, waarvoor wij" opzij gaan. Ver der is het team met Ed van den Berg er bij duidelijk sterker dan vo rig' jaar. Nee, slapeloze nachten heeft niemand gehad." Ook Scylla-voorzitter Will van Zoe- len toonde zich na de (verwachte) zege een tevreden man, ofschoon de publieke belangstelling (een vijftigtal toeschouwers) hem toch wel was te gengevallen. Van Zoelen: „We had den gehoopt op een paar honderd. Die zijn er by de competitiewedstrij den per slot van rekening ook altijd. Het komt waarschijnlijk door de va kantie, het mooie weer. En door het feit, dat de wedstrijd op zeer korte termijn moest worden georgani seerd." Schoonheids-foutjes van die haast- organisatie: geen score-borden en geen officiële scheidsrechters. Van Zoelen over dat laatste: „Voor de aanwijzing van scheidsrechters is nog altijd geen goede oplossing gevonden. De NTTB houdt zich nog enigszins afzijdig van deze beker-wedstrijden. Als we de derde ronde halen in de tweede ronde moet Scylla een uit wedstrijd spelen zullen we er in ieder geval voor zorgen dat er echte arbiters zyn". Sporthal Behalve de overwmning, was er za terdagavond in Scylla-kringen nog iets, om tevreden over te zijn: de mi- litaire sporthal, via de Leidse Sport- j stichting voor deze beker-wedstrijd j verkregen. Ploegleider Cees Lut: „On-1 gelooflyk, wat een zaal. Ideaal ge- 1 woon: verlichting, vloer, accommoda tie. Als we hier permanent zouden kunnen gaan spelen.Voorzitter Will van Zoelen: „De zaal is voor toptafeltennis bijzonder geschikt. We beseften, dat we niet tegen Pirma sens ln onze eigen zaal zouden kun nen spelen. We hebben toen tever geefs geprobeerd om een cantine of zo los te krijgen. Dank zij de Sport stichting kregen we toen deze sport hal los. Als we de financiën er voor hadden, zouden wij nog het komende seizoen hier gaan spelen. Desnoods ook met het tweede, derde en vierde team. Het enige probleem is: hoe ko men wij aan het geld. Vooral, nu het Ministerie van Defensie de zaalhuur verdubbeld heeft. Alleen al de zater dagavonden gaat ons zo'n f 800 kos ten. Slechts met een subsidie van de Sportstichting/Gemeente zou het te realiseren zijn." De gedetailleerde uitslagen lui den: Gerard Bakker Scylla) -Lothar Reiser (Pirmasens) 2115, 2117; Bert van der Helm-Klaus Henges 21—17, 21—10; Ed van den Berg-Karl Heinz Dauenhauer 219. 1821, 2110; Bert van der Helm-Lothar Reiser 21—15, 18—21. 21—16; Gerard Bakker-Karl Heinz Dauenhauer Klaus Henges 21—10, 2116. 21—19, 21—17; Ed van den Berg- LEIDEN Scylla heeft grote plannen. De Leidenaars. die ver leden jaar de Nederlandse club- titel moesten afstaan aan het Amsterdamse NedLloyd, willen die Itafeltenniskroon dit seizoen heroveren. En dat niet alleen: naast een kampioenschap van het eerste team (Bert van dei- Helm. Gerard Bakker en Ed van den Berg), wordt gemikt op pro motie van het tweede team (Ed Fallaux, Chiel Kuyper en Anton Will van Zoelen) naar de ere klasse. „Het klinkt misschien wel erg mooi, maar het moet zeker kun nen. Gerard Bakker, met z'ijn 28 jaar de Scylla-veteraan/ aan voerder/ trainer, ziet de toe komst hoopvol tegemoet. Bak ker: „Met Ed van den Berg er by. heeft het eerste alle res pect voor Ed Fallaux duide lijk aan kracht gewonnen en zijn wij niet kansloos tegen kam pioen NedLoyd. Integendeel. En verder is ook het tweede mèt. Ed Fallaux aanzienlijk sterker ge worden. Op papier zitten de kansen erin. Waarom zou het dan ook niet gebeuren. -Ed van den Èerg, 21 jaar: de „hoop" van Scylla. Een zware druk voor de met een fraaie Beatle-kop uitgedoste Heemste- denaar? „Ach, nauwelijks. Ik ge loof dat ik mij wel „waar" zal kunnen maken. Waarom eigen lijk niet? Er zal een druk afval len van Bert van der Helm en vooral van Gerard Bakker. Zij moesten altijd winnen. Dat speelde in hun achterhoofd. Ver óren zij bijvoorbeeld het dub- oelspel, dan werd het al heel be nauwd. Nu kunnen zij er „best" één verliezen. Want ik denk toch wel dat ik er elke wedstrijd min stens één win". Ploeg (bege) leider Cees Lut; „Wij zijn na afloop van het sei zoen gaan zoeken naar een spe ler, die slechts aan één eis hoef de te voldoen: tegen NedLloyd één of meer partijen te kunnen winnen. Die speler is dus eigen lijk aangetrokken voor twee wedstrijden per jaar. Tenmin ste. zo zou je het kunnen zeg gen". Ed van den Berg: „Het was in het tafelteimiswereldje een pu bliek geheim, dat Scylla een goede derde man zocht. Ik heb toen opnieuw wel eens laten door schemeren, dat ik er wel 'An in had. Opnieuw, omdat er wel eens meer sprake van is ge weest. Waarom? By AMVJ bo terde het allemaal niet meer. Bert Onnes en Mauri Colthof hadden onenigheid, vilden niet meer met elkaar spelen en ik had weinig zin om daar nog langer het „slachtoffer" van te blijven. Scylla leek me wel wat. Fanatiek, serieus en toch gezel lig. Ik heb er nog altijd geen spijt van. Het is gewoon fijn om met Jongens als Bert en Gerard te trainen. Je hebt elkaar, je staat elkaar niet te kappen. Ik heb er dan ook echt wel ver trouwen in. Temeer, omdat ik tegen NedLloyd altijd behoorlijk speel. Van Frans Schoofs en Ca- rel Deken win ik meer dan ik verlies. Alleen Bert Schoofs ligt me niet zo. Maar heeft ook Bert van der Helm niet de meeste moeite met hem. Bert van der Helm (21) over Ed van den Berg: Het is fijn, dat hij het is geworden. Overi gens: we hebben hem zelf mogen kiezen Er was een handjevol kandidaten: Peter van Ham. Pe ter Joëls. Piet Luytein en Ed van den Berg. Het is Ed gewor den en dat is geloof ik een goede greep geweest. Wy vormen nu ook een homogeen team. Wy be ginnen nu tegen NedLloyd niet meer met een 0—3 achterstand. Gerard en ik kunnen nu ook wat „rustiger" gaan spelen. Toen Gerard verleden jaar met die blessure sukkelde, moest hij toch winnen. Op het laatst werd die druk gewoon te groot voor hem". Van der Helm, veelvoudig kampioen van Nederland over zijn toekomstplannen: „Het be langrijkste dit jaar wordt mijn school (kweekschool in Den Haag). Het afgelopen jaar ben ik overgegaan, maar vraag niet hoe. Dit jaar moet ik er gewoon een schepje opgooien. Daarom heb ik ook de training van Twenty One Up (Rotterdam) la ten vallen. En ook een aanbod om de afdelingstraining in Utrecht op mij te nemen afge slagen. Twee avonden selectie training bjj Tigerman en twee bij Scylla plus de zaterdagavond voor de competitie vind ik op het ogenblik mooi genoeg. Ook zal ik dit jaar wat minder trips ma ken. Uitstapjes, zoals verleden jaar die drie-weekse trip naar Oost-Europa zullen er voorlopig niet meer by kunnen zyn. Ge wone interlandwedstrijden zijn uiteraard iets anders". Evenals Bert van der Helm is ook Gerard Bakker (meer dan) tevreden over de nieuwe ploeg- makker Ed van den Berg. Bak ker: „Hy is geen „hoogvlieger". Hy is serieus, goed fanatiek. En nog jong: 21 jaar. Met Bert van der Helm vormt hy de eerste ja ren een „geheid" team. Behoor lijke derde mannen hebben we straks genoeg. Kijk maar naai de jeugd". Gerard Bakker voor het laatst in Scylla's topteam? \yaar- schijnlyk wel. Ik ben nu 28 jaar. Natuuriyk, ik kan nog wel een jaartje mee. Maar je mag. vind ik, niet te lang blijven „zitten". De jeugd moet een kans kry- gen. Als het tweede dit seizoen promoveert naar de ere-klasse (en dat moet kunnen), zal ik waarschyniyk in het tweede gaan spelen. Tenminste als de NTTB geen bezwaar maakt. Promoveert het tweede niet, dan ga ik misschien toch wel naar het tweede. Want zoals er op het ogenblik wordt getraind - drie maal per week plus op woens dagavond een conditietraining tussen Katwyk en Wassenaar moét de jeugd wel rijp worden". Bakker over de kansen om de landstitel te heroveren: „Ook dat De drie musketiers van Scylla, v.l.n.r. Gerard Bakker, Ed v. d. Berg en Bert v. d. Helm. (Foto L.D./Holvast) moet kunnen. Vroeger mocht ik nooit verhezen. Nu wordt het anders: als ik er een paar win, is dat [al voldoende. Daarom heb ik ook mijn speltype kunnen ver anderen. Ik ga nu weer aanval len. Misschien levert dat in de eerste helft van de competitie nog weinig rendement op, maar later wel". Hoopvolle vooruitzichten dus voor de „hogere" Scylla-leiding. Alleen op financieel gebied drei gen er nog wat donkere wolken. Voorzitter Van Zoelen: „Normale tafeltennisverenigingen zijn niet ryk. Van de contributies en do- nanties kunnen wy nauwelyks rondkomen. We hebben al jaren een vaste sponsor (Blaupunkt), maar dat is voor het nieuwe sei zoen niet meer genoeg. Immers: wij hebben een „derde man" moeten aantrekken (Ed van den Berg). En: Bert van der Helm is om „opslag" komen vragen. Hij had een paar goede aanbie dingen gekregen". Bert van dei- Helm daarover: „Van Hunter'25 heb ik „iets" aangeboden gekre gen. Dat leek me wel wat". Van Zoelen: „Toen hebben we Bert onze prijs genoemd. Daarvoor is hij gebleven. Met veel plezier' overigens, want hij heeft het bij ons enorm naai' zyn zin. Maar dat kostte ons wel een „rib uit het lyf". Nieuweling Ed van den Berg: „Om het geld ben ik niet naar Scylla gegaan. Ik ben er finan cieel zelfs slechter van gewor den. By AMVJ„had ik alle trai ningen kunnen krijgen". Ploegleider Lut: „We hebben dit jaar ook een andere regeling getroffen. Elke topspeler heeft een vast bedrag. Daarnaast is er een premiestelsel per wedstryd (gewonnen, gelijk, verloren). Ie dere speler krygt even veel. Maar dat geld zal ergens van daan moeten komen". Voorzitter Van Zoelen: „Ta feltennis is business geworden. Wy zyn op het ogenblik in on derhandeling met een tweede sponsor: de tafeltennisbedryven Heemskerk en Du Buy. Het is erg moeilyk. Want die mensen stoppen er geld in, maar wat krijgen ze eruit? De NTTB staat nogal sceptisch tegenover de re clame in de tafeltennissport. Aan de andere kant: men staat wel toe, dat er betaald wordt. Wij zijn nu aan het zoeken, hoe we die gelden „lonend" kunnen maken. Zonder die bijdragen kunnen wij in de top niet mee draaien".

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6