SCHAPEN PANORAMA Ook Nederlandse auteurs krijgen kans van VARA Liesbeth List moet haar principes zelf betalen VARA vindt verhoging van kijkgelden te ver gaan „IJzeren gordijn" rond Hussisclie ambassade in VS Impres. ara© Russische tournee» vanclaa< ew gióteren JONGE MAANDAG 26 AUGUSTUS 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 6 id Ji Tocli show van Riuli Carrell HILVERSUM (GPD) - In het win. tertelevisieschema van de VARA wordt, wat de dramatische produk- ties betreft, vooral aandacht besteed aan het moderne repertoire en min der recente stukken. Met name wordt gelegenheid gegeven aan door Ne derlandse auteurs geschreven stuk ken, die gericht zijn op de eigen mo gelijkheden van de tv. en als docu mentair drama aansluiting zoeken op belangrijke maatschappelijke vraag stukken in eigen land. In dit verband werden opdrachten voor een tv-spel verleend aan Lode- wijk de Boer. Rex Brico en Dimitri Frenkel Frank. Deze stukken zullen zo spoedig mogelijk na elkaar in het tweede deel van het winterseizoen op de VARA-donderdagavonden (Neder land 1) worden uitgezonden. Een andere Nederlandse auteur, Theun de Vries, zal werken aan een gedramatiseerde documentaire over het alcoholisme. Dit dan naar aan leiding van een VARA-onderzoek. Jeugd Op de woensdagavonden brengt de VARA het nieuwe informatieve pro gramma .Midweek" voor de wat ou dere kinderen. De zaterdagmiddagen zijn bestemd voor een nieuwe serie, geschreven door Jaap ter Haar, ge titeld „De man met de poppekast". Twee buitenlandse series brengt de VARA weer terug. Dat is ten eerste „Wojeck" uit Canada over de bele venissen van een gerechtelijk lijk schouwer. Uitzending op zaterdag avonden Nederland 2. In plaats van „Cimarron Strip" komt „The Virgi nians" terug op zondagavond Neder land 2. Bij alle berichten, die ons in deze dagen verbijsteren, zijn er me gelukkig ook nog, die ons alleen o maar verbazen. Een daarvan is en het bericht dat het Amerikaanse n8] leger een schadevergoeding zal betalen van vijfduizend dollar voor zesduizend schapen, die in april van dit jadrr in de staat Utah zijn omgekomen nadat het leger daar proeven had genomen met zenuwgas. Niet dit bedrag is het verba- zingwékkendehoewel vijfzesde doll dollar per schaap op een scherp berekend tarief wijst. Misschien zijn de militaire autoriteiten ro yaal genoeg geweest om een dol lar per schaap toe te kennen maar is het resultaat onderhe vig geweest aan de gebruikelijke inhoudingen, die het salaristvek- ken gelijkstellen met het trekken aan het kortste eind. Op zijn minst eigenaardig is het echter bij dit gebaar de toelich ting te vernemen dat het betalen van schadevergoeding niet moet worden gezien als een bewijs, dat j de militaire autoriteiten zich schuldig voelen. Elke dag grabbel ik nu zenuwachtig in de post om te kijken of er een cheque uit Washington bij is. want de Ame rikaanse militaire autoriteiten hebben zich tegenover mij ook bil nergens aan schuldig gemaakt. Of het zou moeten zijn aan een hui- 05 beringwekkende schijnheiligheid. - Ik heb laatst een uitvoerig schrijven gelezen van de uitwer- king van zenuwgas en het beste, wat ik u toe kan loensen als u het ooit mocht inademen, is dat u meteen maar een dosis binnen- 'o krijgt, die voldoende is voor zes duizend schapen. Dat bekort het lijden aanmerkelijk. Het proberen van een dergelijk gas met de bedoeling het bij ge bleken geschiktheid op medemen sen te proberen zonder zich schul dig te voelen, maakt bij mij her inneringen wakker, die al vijfen twintig jaar slecht geslapen heb- &en- De gegevens over de uitwerking van dit strijdmiddel op het men selijk lichaam zijn afkomstig van neurologen, maar om de inwer king van het gebruik daarvan op de menselijke geest te door gronden, zullen wij ons moeten wenden tot dè Neurenbergologen. Eén ding lijkt, aan geen twijfel onderhevig: dat de schapen on schuldig zijn. Betekent dit ook dat ze, in tegenstelling tot som- e uiige mensen, geen schuldgevoel kennen ten opzichte van de daden die door anderen ivorden bedre ven? De vraag is moeilijk te be antwoorden. want het is niet een voudig zich in te leven in 't gees- telijke leven van een schaap. Daar gaat een langdurige periode van zuiver scheerwol dragen aan vooraf. En dan nog bestaat de kans. dat wij het schaap vermen selijken of vergoddelijken tot het lamdat onschuldig alle schulden op zich neemt. In elk geval weten we nu dat de militaire autoriteiten van dat schuldgevoel geen last hebben. Ze- liggen er niet van wakker. En als ze toch wakker liggen, gaan ze schapen tellen. Eén dood schaap, twee dode schapen, drie miljard dode schapen. KEES STIP Lucille Ball Op de zaterdagavond blijft „Raw hide" met later op dezelfde avond twee verfilmde afleveringen naar verhalen van Edgar Wallace. De Lu cy show zal na 1 januari voor vier maanden van het scherm verdwijnen, daarna komt Lucille Ball (gelukkig) weer terug. Ironside, die in het zomerseizoen bekendheid kreeg, gaat door in het winterschema en is op de dinsdag avonden te zien. Coronation Street blijft op de woensdagavond gehand haafd. Rudi en Dorus Rudi Carrell maakt, ondanks zijn Duitse verplichtingen, toch een show voor de VARA. Uitzending op 2 no vember. Merkwaardig is, dat John van de Rest, die meer bekendheid heeft gekregen in de dramatische sector, de regie voert. Vier keer in het seizoen krjjgt Dorus de centrale plaats in het zaterdagavondprogram- ma van de VARA. De serie, waarin Tom Manders kinderen op schoot neemt, komt terug. „Cabaret nu" is een vijf uitzendin gen omvattende produktie van Nico Knapper. In co-produktie met de BRT werden voor deze serie opnamen ge maakt van het optreden van een bij na eindeloze serie kleinkunstenaars. Slecht? een greep: Fiet en Frans Koster, Adèle Bloemendaal, Lurelei, Jasperina de Jong, Henk Elsink, Jen ny Arean, Jules de Corte, SethGai- kema, Turpjjn, Henk van Ulsen en Tingel-Tangel. Later in het seizoen wordt dit pro gramma opgevolgd door een ander Nico Knapper-programma, namelijk „Snarenspul". Elke maand is er ook van Knapper de muzikale show „De muziek van HILVERSUM (GPD) De vereni gingsraad van de VARA nam za terdag een resolutie aan, waarin men de verhoging van de luister en kijkbjjdragen wel onvermijdelijk vond, maar het voorgestelde be drag van 75 gulden te hoog vond. Men besloot regering en parlement te verzoeken deze verhogingen tot een minimum te beperken. Daarbjj bepleitte men voor een fi nanciering van de Wereldomroep uit de schatkist en niet uit do luister- en kjjkoijdragcn. Voorts was de verenigingsraad vaij mening, dat de bezitters van kleu rentelevisie daarvoor extra dienen te betalen. De resolutie sprak de grote voldoe ning van de VARA uit, dat in het wetsontwerp naast de reeds be staande vrijstelling van luisterbij dragen, waarvan vooral AOW-ers profijt hebben, ook een vrijstelling van de kijkbijdrage is opgenomen. VARA-voorzitter J. B. Broeksz wees in zijn openingswoord nog even op de moeilijkheden, die het Centraal Antenne Systeem straks op het vlak van overname van buiten landse programma's zal geven. Verspreiding van deze programma's via de diaadtelevisie zullen de prij zen van deze programma's dras tisch omhoog drijven. ADVERTENTIE fVo^e piano's ils Bui j-fl installaties alle goede merken In één zaak moss@i4- Den Haag Zoutmanstr 53d Tel.070-333970 Ook in Middelburg Groningen Heerlen^ Mies en scene De jeugdige cabaretier Herman van Veen is tweemaandelijks in een apart programma, alweer van Nico Knapper, te zien. De VARA gaat door met de quiz „Per seconde wij zer" en met „Mies en scène". „Ha- dimassa" van Dimitri Frenkel Frank is ook gehandhaafd, maar zal wat de inhoud betreft sterk op de actualiteit worden afgestemd. De actualiteitenrubriek „Achter het nieuws" krijgt door late edities in de weekeinden een wat grotere .^regel maat. De maandelijkse „Special" van „Achter het nieuws" is naast een enkel sociaal-medisch onderwerp gewijd aan de doelstelling van de vakbeweging en de radicale politieke partijen. .Achter het nieuws" brengt, in deze context op 19 september een „schaduw" troonrede. Tournée koor King's College Na een kort verblijf in Duitsland zal het koor van King's college Chapel in Cambridge van 3 t/m 9 september as. een bezoek brengen aan ons land. Gedurende het ver blijf zal het koor concerten geven ln de St. Eusebius Kerk in Arnhem i (3 september), de Cathedrale Basi- I liek van St.Jan in Den Bosch (4 sep- Grote- of St. Bavokerk in Haarlem <5 september), de Nieuwe Zyds Ka- I pel in Amsterdam (7 september) en de Grote- of St. Laurenskerk in Rot terdam (9 september). Op 8 septem ber zal het koor zijn medewerking verlenen aan een morgendienst in de Westerkerk in Amsterdam en 's avonds aan een dienst in de R.K. St. Bavo Kathedraal in Haarlem. Het koor van-King's College werd in 1453 opgericht door Koning Hendrik VI. Het jongenskoor bestaat uit 16 leden in de leeftijd van 9 tot 13 jaar. Het mannenkoor bestaat uit 14 studen ten van het College. Het koor zal on der leiding staan van de dirigent Da vid Willcocks die behalve muziekdi recteur van het King's College ook Lector in de muziek en universiteits organist is aan de Universiteit van Cambridge. WASHINGTON (Reuter) Rond om de Russische ambassade in Washington wordT een hoog ijzeren hek opgericht om mogelijke aanval len van vijandig gezinden te verijde len. De ambassade had vergunning daarvan gevraagd na ongeregeldhe den in april en een bomaanval op 15 februari, die ernstige schade aan het gebouw aanrichtte. De Amerikaanse regering betaalt daarvoor 15.000 dol lar schadevergoeding. ADVERTENTIE Er gebeurt iets met veelzijdig openhartig ongeremd véél dikker 6357 verkooppunten losse nummers f 0.75 Roer door elkaar een halve liter koffieroom en 250 gr. ge raspte bittere chocolade. Zet dit. op een asbestplaatje op een heel zacht Vuur en laat de chocola de. steeds roerend, in de room smelten, en voeg er een thee lepeltje poederkoffie bij. Klop 6 eierdooiers los en giet de zachte chocolademassa, heel goed kloppend met een garde, bü de eierdooiers. Leg op de bo dem van 6 glazen schaaltjes en kele stukjes ananas. Giet de mousse erop en leg bovenop nog 'n stukje ananas. Zet de schaal tjes in de koelkast en laat ze daarin door en door koud en stijf worden (duurt 2 3 uur). WINA BORN 55 DEN HAAG (GPD) „Ik kan mjj heel goed voorstellen, dat ieder zinnig mens thans zegt „Ik wil met de Russen niets te maken hebben", maar diezelfde mens moet ook zo reëel zijn om de gevolgen van zijn daden te dragen. Je moet niet de held gaan uithangen ten koste van een ander" zegt enigszins geïrriteerd Albert Coe'-ant, de Naardense im presario, die eind vorige week Lies beth List en het trio Louis van Dijk de schrik van hun leven bezorgde. H\j stuurde een deurwaardersex- ploit waarbij zjj aansprakelijk wor den gesteld voor f 55.000.indien zij morgen niet in Moskou aanwezig zijn voor het begin van een tournee van 22 concerten in Rusland. Liesbeth List en het trie Van Dijk hadden naar aanleiding van de gebeurtenis sen in Tsjecho-Slowakije te kennen gegeven er niets voor te voelen op te treden voor de overrompelaars van Praag. Albert Coerant, die met het Rus sisch Staatsimpresariaate de tournee boekte voor de Nederlandse diva van het fluisterlied, zegt zonder enige emotie: „ik word nu afgeschilderd als de gewiekste zakenman, die een lief zangeresje hot mes op de keel wil zetten. Men vergeet echter de achtergrond, of liever, men kent de achtergronden niet, die mij gedwon gen hebben het deur \va ar dersexploit bij Liesbeth en het trio te laten be zorgen. Laten we eerlijk zijn, vijf honderd kilometer buiten Amsterdam kent niemand Liesbeth List" Op haar verzoek heeft hij de tournee in Rus land op touw gezet. „Je begrijpt wel, dat ik veel werk heb verzet bij de voorbereiding. Ik heb vijf dossiers vol brieven van Russen. Woensdagmorgen, na de in val van de Russen in Tsjecho-Slo- wakije, belde Cees Nooteboom mij op dat zijn Liesbetje had afgezien van haar optreden in Rusland en op het Sopotfcstival in Polen". „Ik zei tegen Cees dat zijn Lies betje contractuele verplichtingen had en die moest nakomen. Als de tournee niet doorgaat wordt de scha de door hot Russisch Staatsimpresa- riaat op mij verhaald. Ik ben niet. van plan om voor de principes en de nobele houding van een ander te betalen en moet dus Liesbeth en het trio, dat zioh inmiddels solidair met haar verklaarde, voor de schade la ten opdraaien. Hoe groot schat u die schade? „Minimaal 55.000 gulden. De Rus sen hebben propaganda moeten voe ren, zalen huren en bovendien gaan ze de gederfde winst claimen. In die 55.000 gulden zitten niet de onkos ten, die ik heb gemaakt. Voorts heb ik ook afgezien mijn gederfde winst door te berekenen. Voor Albert Coerant persoonlijk betekent het evenr.uel niet doorgaan van de tournee een flinke strop. Hij heeft er een aanbieding van 2200 dollar per maand als tolk tijdens de Olympische Spelen in Mexico voor moeten laten schieten. Als tolk Spaans, Duits, Grieks. Russisch, Frans en Engels. Merkwaardig is wel, dat de twintig Nederlandse bedrijven, die zaken doen met Rusland niet hebben ge zegd we stoppen «r mee. Waarom zou Liesbeth het dan wel doen? Uit principe? Nou, laat ze er dan zelf maar voor betalen. Financiëel gaat ze er heus niet op achteruit als de tournee geen doorgang vindt. Haar platenfirma versiert wel andere con certen voor haar". De Amerikaanse filmster Jane Russell (47) is gisteren in Hollywood getrouwd met de even- oude toneelspeler Robert Barrett. Het is het tweede huwelijk van de 47-jarige filmster. Vorige maand kreeg zij na een huwelijk van 24 jaar echtscheiding van de voormalige rugbyster Robert Wa ter field. Ook VARA brengt sportprogramma HILVERSUM (GPD) De VARA gaat met ingang van oktober begin nen mot een eigen sportprogramma op de televisie. Dit deelde de heer P. te Nuijl jr., hoofd t.v.-ddenst van de VARA, zaterdag op de vergade ring van de verenigingsraad mee. Het zal een maandelijkse uitzending met een documentair karakter wor den. Het programma komt op de zaterdagavond op Nederland 2 tus sen zeven en acht uur. Lengte on geveer 35 minuten. Het voor dat tijd stip eerder vastgestelde amuse mentsprogramma vervalt. Opname van die sportprogramma in het winterschema van de VARA is mogelijk geworden omdat de uit breiding van NTS-sport niet al te rigoureus is in het nieuwe seizoen. Op ontevreden opmerkingen uit de verenigingsraad over het VARA radio-programma op Hilversum 3 wees het hoofd van de radiodienst, de heer J. de Troye, erop dat het achteruitlopen var. de beluistering van Hilversum 3 riet alleen een zaak van de VARA is. Dat er man dei* naar het derde net wordt ge luisterd is geen reden tot verbazing (het nieuwe is er tenslotte af), maar wel tot teleurstelling, Op dit mo ment is er overleg gaande tussen alle omroepverenigingen over de toekomst van Hilversum 3. Moet het een popstaiion of een familie- radio worden? Hoe het ook uitpakt, de jongeren zullen in de nieuwe op zet van Hilversum 3 aan hun trek ken blijven komen. NEDERLAND 1 18.50 Barend de Beer (NTS) 19.00 Journaal (NTS) 19.06 Kenmerk (IKOR/CVK/RKK) 19.31 Dregnet, politie TV-feuilleton in kleur (VARA) 20.00 Journaal (NTS) 20.20 Achter het nieuws (VARA) 20.45 Rawhide. TV-feuilleton (VARA) 21.35 Yani. documentaire over W.-Afrika (VARA) 22.00 Belgisch dansorkest Henri Segers (VARA) 22.00 Journaal (NTS) 22.25 - Amerikaanse verkiezingen (NTS) NEDERLAND 11 18.50 Barend de Beer (NTS) 19.00 Journaal (NTS) 19.03 Vissers en vogels, natuurfilm (KRC 19.35 Bfj de marine, TV-feuilleton, in kleur (KRO) 20.00 Journaal (NTS) 20.20 Openluchtcircus in kleur (KRO) 20.45 Mazurka, speelfilm uit 1935 (KRO) 22.15 Journaal (NTS) ~*v. Gisteravond bleek dat van de NCRV Jules Huf en camera man. Chris van Duuren kans hadden gezien Tsjecho-Slowa- kije binnen te komen, een prij zenswaardige prestatie. De re portage die zij zaterdag ge maakt hadden en aan de grens hadden afgegeven (zij zijn daar na weer naar Praag terugge keerd) betekende een nuttige aanvulling van wat we al aan beelden uit Praag te zien had den gekregen. Huf had ook een interview met ambassadeur Jongejans, aan wie hij wat overbodige vra gen stelde over de regering wel ke Nederland erkende. Wat zou Nederland Anders moeten er kennen dan de regering-Cisak? Wat het nu betekende dat hij nu geen contact meer kon kragen met de regering in Nederland? „Dat ik helemaal op mij zelf ben aangewezen, maar dat ligt my wel," zei ambassadeur Jon gejans, die van zijn ene neus ln de boter (China) op zijn andere neus in de boter (Tsjecho-Slo- wakye) is gevallen Van dr. Korteweg hoorden we nog: „De Tsjechen hebben zich Dij zonder flink gedragen, flin ker dan ooit," en op de andere zender interviewde Thijs Zij da de Tsjech dr. Fuchs in Bonn en had Roelof Kiers een gesprek in Belgrado met een Joegosla vische journalist. Zaterdag viel er ook weer een boel te beleven. Koos Postema kondigde de zJ. beste reporta ge uit Praag aan, van de Fran se tv. Inderdaad waren het weer bijzonder aangrijpende, soms neerdrukkende, soms op beurende beelden. Hans Jacobs bleek in Boekarest te zijn neer gestreken en liet ons zien dat alles daar nog op Russische leest geschoeid is. Wij kregen de indruk dat Jacobs niet pre cies in de gaten had dat hij te recht was gekomen in een mi ni-USSR met een eigen willetje. Frits van der Poel stond, als een soort Wacht am Rhein, bij de Tsjechisch-Duitse grens en trof een felle, geëmotioneerde Nederlands-Tsjechische vrouw, waai' zijn reserves op stuk lie pen. Tenslotte bleken ook Hans Wortelboer en Fons Peters in Belgrado te zijn aangekomen, dus de enige landen van actue le betekenis. Waar nu geen en kele tv-man van ons zit zijn Rusland, Polen, Bulgarije, Hon garije en Oost-Duitsland. Een paar harde straafcinterviewtjes ln Warschau zouden wij best wel eens hebben willen zien! Nieuw Guinea: veel kritiek „Brandpunt" bleek onlangs Dok op Nieuw-Guinea te zijn ge weest, waar Aad van den Heu- oel, Ed van Westerloo en Piet Kaart hadden kunnen filmen soveel als zij wilden. In de Ba- liemvallei trokken de weergalo ze peniskokers natuurlijk de meeste aandacht, maar min stens zoveel aandacht verdien de de vele kritiek die de Pa poea's op de Indonesische „be zetting" uitten. Wij vroegen ons ineens af, wat nu eigenlijk het wezenlijke verschil was tussen West-Irian en Tsjecho-Slowa- kije. Gesprekken met Ponke, Prince (ongeveer 500 politieke gevangenen)generaal Sarwo Edhy (geen politieke gevange nen), Frits Kirihlo (bij een wer kelijk vrije keuze zou de uitslag afscheiding van Indonesië te zien geven) en met studenten (iedereen wordt moreel en fy siek onderdrukt, wie over zelf beschikking spreekt wordt ge arresteerd, er heerst vrees en er is geen vrijheid van spreken) brachten ons ook al niet op het goede spoor. Gelukkig kon Brandpunt melden dat het de zekerheid had dat zij die zich in deze reportage kritisch had den uitgelaten over Indonesië, ongestraft zouden blijven. Af wachten maar VOOR MAANDAG 26 AUGU8TU6 Hilversum 1. 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.16 Riadlojourn. 18.30 Stereo: A la carte: tafelmuz, 19.30 Nws. 19.36 RVU: Vergroting van de mogelijkheden van orgaantrans plantaties door Prof. Jhr. Dr. J. de Graeff. NRU: 20.05 Toneel Nu: progr. fewijd aan de Ned. toneelschrijvers. 0.30 Jazzork en zangsol. (opn.). 21.00 Musonette: licht inuz.progr. 21,30 De Welzijnsbarrière, doc. over geluidshin der. 22.10 gr.muz. Bonde zonder Naam. 22.20 Terug van weg geweest!, lezing. NRU: 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Ra- diojourn. NRU: 22.55 Stereo: Jazz - muz. met commentaar. 23.25 Radlora- ma: veertiendaags mini-magazine. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. - NCRV: 18.10 Stereo: Meisjeskoor met instr. sextet. 18.30 Nws. en weerpr. 18.46 Act. 19.00 Rep. wereldkampioenschap wielrennen te Rome. 19.06 Stereo: Me- tropole-orkest (opn.)amusementsmu ziek 19.30 Stereo: Lichte gr .muziek. 19.50 Stereo: Lichte orkntuz. (gr.). 20.10 Stereo: Russisch Volkskoor uit de Oeral: Russische volksliederen (gr.) 20.30 Stereo: Symfonie-ork. van de Hessische Omroep: klass. en mod. muz. (opn.). 21.30 Stereo: Lichte gr.muz, 22.00 Amusementsmuz. (opn.). 22.10 Literamaradiokroniek over boeken, schrijvers en toneel. 22.25 Rep. we- reldkampioensch. wielrennen te Rome. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverden king. 23.00 Stereo: NCRV-Voc. ensem ble; oude en mod. koormuz. (opn.). 23.30 Jazz. 23.55-24.00 Nws. (Over de 4c lijn) van 18-20 uur. Voor maaudag 26 augustus. I. Peter Tsjaikowsky. Symph in c kl. t. op. 17 (31 min.) ostenuto. Allegro vivo. I Symphonle nr. min.) Andante sostenuto. Allegro vivo. Andanti no marciale, quasi moderato. Scherzo. Allegro molto vivace. L'lstesso tempo Moderato assal. Allegro vlvo. Presto. Philharmonia Orkest o.l.v. Carlo Ma ria Giulini. II. Sergei Prokofiev. Concert voor piano en orkest nr. 3 In C gr. t. op. 26 (29 min.) Andante, Andantino. Téma con variazionl. Allegro ma non troppo. Frantisek Maxlan, plano; Symphonle Orkest van Radio Praag o.l.v. Alois Klïma. III Dimitri SjostakowitsJ. 1. Sym fonie nr. 1 in f kl. t. op. 10 (30 min.) Allegretto. Allegro. Lento. Allegro mol to. Tsjechisch Philharmonisch Orkest o.l.v. Karei Ancerl. 2. Feestouverture op. 96 (6 min.) Tsjechisch Philharmo- nlsoh Orkest o.l.v. Karei Ancerl. IV. Dimitri Kabalewsky. Concert v. plano en orkest nr. 3 in D gr. t. op. 50 (16 min.) Allegro molto. Andante con moto. Presta Pavel Stephan, piano; Symphonie Orkest van Radio Praag o.l.v. Alois Klima. VOOR DINSDAG 27 AUGUSTUS Hilversum 1. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Stereo: Lichte gr.muz. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Stereo: Lichte gr.muz. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Mor genwijding. NRU: 9.00 Doe. i. v. m. ds 60ste verjaardag van Pres. Johnson. 9.35 Waterst. 9.40 Muz. uit de Middel eeuwen en Renaissance (opn.)Oude koorwerken. AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvit. (gr.). (11.00- 11.02 Nws.). 11.55 Beursber. 12.00 Ste reo: Komt vrienden ln het ronde: pro gramma rondom het volkslied 12.26 Med. voor tuin- en landb. 12.29 Over- heidsvoorl.: Uitz. voor de landb. 12.39 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojourn. NRU: 13.30 De lichte Muze belicht: Italiaanse successen van de laatste 15 Jaar. 14.35 Prix Italia: mod. muz. (opn.). AVRO: 15.00 Stereo: Fragm. uit Don Pasquale. opera van Donizet ti (gr.). 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Re- sidentieork. en sol.: mod. muz. 17.00 De zingende bougie: pl.progr. voor automobilisten. 17.55 SOS-ber. Hilversum 2. 298 m. NCRV7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo; Seml-klass. muz. (gr 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Stereo: balletmuz. (gr.). 8.00 Nws. 8.11 Oude gew. muz. (gr.). 8.30 Nws. .8.32 Toe- rlngclub: vakantietips. 8.45 Lichte gr. muz. 9.30 Phllh. ork. van New York (gr.)hedendaagse muz. 10.00 Theolo gische etherleergang. 10.35 Stereo: Mod. kamermuz. (opn.). 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 SOS-ber. KRO: 12.00 Van twaalf tot twee: ge var. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Med. voor land- en tuinb.; 12.30 Nws; 12.41 Act.; 13.00 Raden maar 14.05 Stereo: Musiësta: licht gevar. mu- zlekprogr. (opn.). 14.30 Pizzicato: mu zikaal middagmagazine. (16.00-16.02 Nws.). 17.00 OverheidsvoorlIn de ru briek Suriname en de Ned. Antillen 3>reekt dhr. F. J. van Wel over Plar, e grote Oeneraal. 17.10 Voor de kin deren. Hilversum 3. 240 in. en FM. VARA. 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor depep: licht pl.progr. (10.00-10.03 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Pow-Pow: licht pl.- progr 12.00 Nws. 12.03 Zorro: tiener- progr. 13.00 Nws. 13.03 Ekspres: gevar. pl .progr. (14.00 Nws.). 15.00 Nws. 15.03 Er- Jee- Em- Drie 16.00 Nws. 16.03- 18.00 Mix: licht pl.progr. (17.00 Nws.). TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS: 13.00-13.30 Amerikaanse Ver kiezingen. 18.50 Barend de Beer NTSi De Monkees. TV-feuill. 19.30 In kleurt De vliegende Non, TV-feulll. NTS* 20.00 Journ. AVRO: 20.20 AVRO's Te- levizier. 20.60 Gala- Showamu- sementsprogr. 21.25 20 Juni 1960: film- rep. bokswedstrijd. 21.45 Ballet-Festi val III: Beroemde dansen - beroemde Pas de Deux. Orde van Vrijmetsela ren. 22.20 De Gulden Snede, film. NTSt 22.60-22.55 Journ. Nederland II NTS: 18.40 Barend de Beer. NTSt 19.00 Journ. 19.03 De Verrekijker, in ternationaal Jeugdjourn. 19.15 Van ge west tot gewest. 19.35 Wij Europeanen, filmrep. over Duitsland. 20.00 Journaal. 20.20 NTS: In kleur: Dubbelspion t Klpnappers en waterpokken, TV-film. 21.10 In kleur: En toch werkt het!, doc. film over de Amerikaanse verkie zingen. (NBC-prod.)22.00 Ame rikaanse Verkiezingen. 22.16-22.20 Jn. ADVERTENTIE klare taal WF jP'rur.n'KK GENEVER in de handige kneepfles f 10,50 per titer Filmfestival van Venetië verschoven VENETIË (Reuter) Het film festival van Venetië, dat gisteravond zou beginnen, is tot morgenavond uitgesteld, nadat linkse filmleiders en rtudenten hadden gedreigd de lei ding in handen te nemen. In een officieel communiqué werd meege deeld, dat onvermijdelijke omstan digheden uot. het uitstel hebben ge leid.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5