Reddingsvlucht naar Biaf ra D Harde (egoïstische en menslievende) kerels op het Portugese eiland Sao Tome in actie Harde feiten MET EEN ENKEL WOORD dóe cfencla FENOMEEN PAGINA 1 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 20 AUGÜÖTU8 "Door onze parlementaire redacteur» E politieke leiding van D'661 wil voorlopig niet meedoen1 aan eer progressieve con centratie. Daarmee is dit po- Htieke fenomeen eigenlijk al wee'- verdwenen nog voor het goed en wel mi zicht is gekomen. De kans dat het komend congies van de demo craten in Leiden er anders over zal denken dan de top is klein, zodat in septemoer wel blijken zal dat de uitnodiging van de P.v.d.A. eigenlijk alleen by de radicalen vriendelijk ontvangen wordt. En een samenwer king fcusaen socialisten en radicalen alleen kan men nauwelijks nog een concentratie noemen. Het argument van de democraten 4s. dat onderhandelingen in dit sta dium eerder verstarrend dan open brekend zouden werken. Dat argu ment iigt eigenlijk wel voor de hand. Wie de ontwikkelingen van D'66 heeft gevolgd, had het zelf kunnen bedenken. De paity kwam in de po - Mfcieke arena als een tegenstander van alle partijen, oie allemaal zouden moeten ontploffen. Deze uitgangepositie raakte een beetje in de vergeethoek toen de parlementaire fractie van D'66 in de Tweede Kamer vuak met de P.v.d.A., de PSP en sinds kort de radicalen tegen het regeringsblok stemde. Het begon er op te lyken dat deze ge meenschappelijke oppositie zou gaan leiden tot iets meer tot bijvoor beeld een progressieve concentratie. Heel wat D'66-ers begonnen zich daar al ongerust over te maken, want zij hadden hun partij niet op gericht om via een omweg toch weer bij het „oude en zieke bestel" te wor den ingelijfd. van Mboe wapens of eten in OP korte termijn is vooral één fen omlijsting van sonw nogal Wt- vraag interessantHoe zal de tere feiten. P.v.d.A. op het blauwtje rea- J geren? Het antwoord op deze wap<Mls en d« munitie (patro- vraag 's alleen maar te voorspellen "en (Van onze reisredacteur) SAO TOME (GPD) De heer Matthew Mboe, Biafraans mi nister van Buitenlandse Zaken, steekt in het duurste hotel van Libreville (Gabon) met geweld een stevig stuk tournedos aan zijn vork. „Ik zou niet weten", zegt hij even later peinzend, „wat Biafra thans meer nodig heeft: wapens of voedsel". Excellentie Mboe, in een uitzonderlijk fraai gesneden maat pak op weg naar het inmiddels al mislukte gesprek met de Nigerianen, acht een mensenleven gering ten overstaan van het heilig doel der onafhankelijkheid. En het omvangrijke sterven, dat zich thans in Biafra voltrekt, beschouwt hij dan ook als een gerechtvaardigd offer. Een harde man, deze minister, d*ï zeer wel weet waarvoor hy in zijn vlekkeloos Engels moet pleiten, maar aan wie het uiterst bizarre gebeuren der voedsel- en wapenvluchten vanaf het vliegveld „Salazar" op het Portu gese straf-eiland Sao Tomé, let of wat voorbij lijkt te gaan. Want daar, waar een startbaan ter lengte van 1953 meter de ruimte biedt voor liefdadigheid ên wapenhandel per luchtvracht, verschijnt de vraag Onze reisredacteur H. r heeft op het Portugese eili Sao Tomé in de Golf Guinee voor de kust van gerië rondgekeken bij verzending van levensmijJ len (en wapens) naar hongergebied Biafra. Hie volgt een samenvatting zijn indrukken. als men weet waarom de P.v.d.A. juist nu de uitnodiging voor bespre kingen inzake de vorming van een progressieve concentratie heeft ver zonden. Er staan geen verkiezingen voor de deur, de P.v.d.A. is de laat ste tijd niet erg veranderd, de be swaren die D'66 anderhalf jaar ge leden tegen deze partij had. bestaan nog. Speelden de socialisten mis- b&zooka's, zware mitrailleurs, handgranaten) staan er in hun ste vige houten beschoeiing heel wat zorgvuldiger opgeslagen dan de kar tonnen dozen met vitaminepillen of blikjes tonijn, die de Amerikaanse rooms-katholieken per spoedbestel ling door de Nederlandse charter maatschappij Transavia, hebben doen afleveren. Wrang zonder meer mag het heten, dat sommige wapen- sohien op een scheuring in de rijen zendingen de lucht ingaan gemerkt ran de democratische concurrent opjais baby-voedsel; potsierlijk is het de politieke markt? Afgewezen liefde wil nogal eens in wrok en haat verkeien. Als dat in dit geval ook gebeurt, belooft dat weinig goeds voor de twee thema's die D'66 de afgelopen weken heeft ontwikkeld en die gisteren werden gelanceerd: open oeelneming en in ternationale gerichtheid in de Ne derlandse politiek Met vooral hot eerste thema wil D'66 proberen de kloof tussen bur gers en het regeringsapparaat te overbruggen en de frustraties, die van deze kloof het gevolg zijn, po sitief te verwerken. Maar aJs dat op Tsjechische munitiekisten heel zorgvuldig staat aangeduid dat de in houd breekbaar ia! En wanneer een kartonnen doos met grote roze vita minepillen uit handen van een Por tugese gestrafte ploft, wie dezer ar beiders maakt zich dan by het opra pen zorgen over het handjevol me dicijn, dat. platgetrapt onder zwarte voeten, in het stof blijft liggen? Huisarrest Het staatshoofd van Cambodja. Prins Norodom Sihanoek, heeft bekend gemaakt, dat een aan- de I tal pro-communistisohe intellectuelen naaste politieke buurman aan de uit werking van clit thema al niet wil meedoen, blijft het een schoon woordenspel. IN de ontwerpresoluties die D'66 gisteren publiceerde en die in september bij het ledencongres in stamming komen, komen de woorden „open deelneming" en „in ternationale gerichtheid" herhaalde lijk voor. Ze zijn een stuk vager dan de gekozen minister-president en het districtenstelsel waarmee D'66 an derhalf jaar geleden zijn politieke loopbaan begon. Op zichzelf is deze vervaging ty perend. Ook de democraten hebben inmiddels ontdekt dat men met ju ridische constructies alleen de maat schappij niot verandert. Er is meer nodig: en over dat „meer" kan men langdurig discussiëren, omdat juist daarbij vaak beginselen en levens beschouwingen om de hoek komen kijken. D'66 zal de gekozen minister-pre sident niet laten schieten. Van Mierlo heeft d8t. gisteren duidelijk gezegd. Maa'- de nieuwe thema's die de partij nu in de politiek wil gaan brengen, geven aan dit oude punt e*n heel wat minder zwaar accent. Na de juristen schijnen nu de socio- ogen in deze merkwaardige party aan het woord te komen. is verbannen naar Tioelongville, een plaats met een aangenaam klimaat in de bergen. Tenslotte zullen wij triomferen Dr. M. I. Okpara f47), voormalig premier van Oost-Nigerië. thans po litiek adviseur van het Biafraanse staatshoofd Ojoekwoe, windt er geen doekjes om: „Dit is een oorlog van de overlevenden". En Matthew Mboe: „Het doet er niet toe hoeveel doden er vallen. Velen zullen overleven om te vertellen hoe het gebeurd is. Ten langen leste zullen wfj triomferen over de krachten van het vandalis me". Doch aangenomen, dat de met veel Russische en Egyptische hulp behoor lijk bewapende Nigerianen tegen elke redelijke verwachting in de strijd zouden verliezen, hoe groot- in aantal zijn dan nog die overlevenden? Tweeduizend tot drieduizend doden per dag meer dan vijf miljoen vluchtelingen in onmiddellijk levens gevaar krampachtige pogingen om althans voor die slachtoffers iets te doen.In het politieke krachtenveld liggen dergelijke problemen helaas wat terzijde. Waar Biafra poogt zijn onafhankelijkheidsstrijd te interna tionaliseren. blijft Nigerië vasthou den aan opvattingen over een welis waar verstrekkende, doch in elk ge val binnenlandse aangelegenheid. Het feit, dat Gabon. Tanzanlë, Zambia en Ivoorkust, de Biafraanse regering hebben erkend, dempt geenszins Matthew Mboe's schreeu wen om méér erkenning. Tragisch is zijn woedende aanval tegen de En gelsen: „Onze industrie berust voor namelijk op oliewinning. Om daar over zeggenschap te behouden is de Britse regering bereid onze veertien miljoen mensen te laten uitroeien". Okpara: „De Engelsen spreken over de eenheid van het land, zonder Dü tussen de vloekende piloten lacht zelfs begrijpend als een kaanse vlieger brullend vu lachen zegt: „Maak eens eet van mij met de bolhoed van 4 ker op". Die „nikker" is het hoofd Jackson Mbi. Een oudt die met tranende ogen staaf, ken hoe het voedsel voor Bias de indrukwekkende laadruim jL Transavia's Boeing wordt ges V Zijn bolhoed is van een va$ bruine kleur, evenals zijn doek. In de hand houdt hy ee koper beslagen staf geklemd met veren afgezet schild. Het onmiskenbare tekenen van waardigheid. Stamhoofd Mbi is in Addii geweest en gaat nu terug na* fra. Hy wacht op vervoer en niet aan afweergeschut. Mbi moet terug Mijn mensen ten. Ik ga weer voor hen want ik ben een goed stam Hij heeft van de Ne der la hulp gehoord en dankt da Met de koperen knop van ziji aan de rand van de vervuilde Dr. S. v. Mesdag-kliniek Een com missie uit de Centrale Raad v. Advies voor 't Gevangeniswezen de Psycho patenzorg en de Reclassering is na 'n bezoek aan de Dr. S. van Mesdag kliniek in Groningen tot de conclusie gekomen dat er gen aanleiding is om, vooruitlopend op het door de Cea^rale Raad uit te brengen advies imgent de algemene aspecten van BINNENLAND Holland promenadepark De plannen voor de vestiging van het zoveel besproken ..Holland Prome nadepark", van Joop Geesink in de polders tussen Muiden en Muiden- berg zyn definitief van de baan. De bedoeling was in de polders een maar in Muiderberg werd een ac- groot recreatiepark te vestigen, tiecomité opgericht dat zich fel kant te tegen de vestiging van het park. omdat men vreesde dat de rust in op de lijken der bewoners acht te slaan". Mboe: „Er is nooit één Nigerië ge weest en het zal er nooit komen". Okpara: „Een land Is heiliger dan de mensen door wie het wordt be woond". Even later: „Er .»s politiek nauwelijks reden om ons niet te er kennen. De mensen moeten iets doen. Wat in Biafra gebeurt is een duide lijk geval van genocide". Volkenmoord het gehele regime van de inrichting deze badplaats verstoord zou wor- thans bepaalde voorstellen te doen. Dit blijkt uit het antwoord van de minister van Justitie, prof. mr. C. H. F. Polak, op vragen van het tweede kamerlid mr. G. A. A. M. Boot (KVP) over de gevangenis in Leeu warden en het Rijksasiel in Gronin gen. Vliegtuigbotsing Twee vliegtui gen van de Britse luchtmacht zijn gisteravond tegen elkaar gevlogen. De bommenwerpers, een „Victor" en een „Canberra" stortten bran dend neer in de buurt van Holt, in het graafschap Norfolk. Men heeft tot dusver de lichamen van vier le den van de bemanning geborgen. Naar drie vermisten wordt gezocht. De politie verklaarde, dat er geen overlevenden zijn. Hoewel de bran dende wrakstukken in bewoond ge bied terechtkwamen en daar enkele branden veroorzaakten vielen onder de bevolking geen slachtoffers. Koning Hoessein geopereerd Koning Hoessein van Jordanië heeft gisteren in Londen een operatie on dergaan van twee uur, waarbij een chronisch abces uit zijn rechterbo- venkaak is verwijderd. Een woord voerder van de Jordaanse ambassa de heeft medegedeeld dat de toe stand van de 32-jarige voret uitste kend is en dat de operatie volledig geslaagd is Strijd tegen muskusratten België zal twaalf miljoen frank (rond 850.000 gulden) beschikbaar stellen voor een grootscheepse strijd ter ver delging van de muskusratten. Het Is gebleken dat die dieren in aantal sterk toenemen en dat zij dijken on dergraven. Het gevolg daarvan is dat bepaalde overstromingen schade toe brengen aan landbouwgronden en huizen. Sedert enige dagen zijn ver- delgingsploegen in de streek van Na men aan het werk. Daar bleken dij ken en andere waterkeringen door de muskusratten in gieters veran derd. Alle Belgische muskusratten zijn nakomelingen van zes dieren die in 1918 door een kweker uit Praag werden meegebracht. Hartjesdag in Amsterdam Der traditie getrouw is gisteren weer uit bundig hartjesdag gevierd in Am sterdam. De gevolgen maakten het vooral de brandweer lastig. Honder den straatbrandjes, vooral in de avonduien deden de spuitgasten naar alle delen van de stad uitruk ken om gevaren te bezweren. Voor al op de eilanden kwamen veel van dit soort brandjes voor. De politie hoefde nergens hardhandig op te tre den. Inkomstenbelasting Er is geen reden om het verzenden van aanma ningen voor het inleveren van het aangiftebiljet voor de inkomstenbe lasting langer dan drie maanden uit te stellen, aldus heeft minister Bak ker, als minister van Financiën ad interim, verklaard in antwoord op vragen van het eerste-kamerlid dr. P. G. van de Vliet (WD). Hfj had gevraagd of de minister het juist acht dat deze aanmaningen in juli. midden in de vakantieperiode, wor den verzonden Spandoek tegen regering De po litie in Athene heeft bekend gemaakt dat een groep jongeren in Arnaia, een stad op het schiereiland Khaldi- khi bij Saloniki een spandoek met te gen dy militaire regering gerichte tekst hebben opgehangen. De leuze luidde: „Nee tegen de onvrije. Rus sische stijl, constitutie" en was on dertekend „Unie van het centrum en ..Ere". Het was voor het eerst dat een groep in het openbaar betoogde uit naam van de Unie voor het Cen trum en de Nationale Radicale Unie (Ere). Het spandoek werd snel dooi de politie verwijderd. Fusie De Vakgroep Grafische Ontwerpers en de Vereniging van Reclamenontwerpers en Illustratoren zullen gaan fusioneren. Dit nieuws werd gisteren bekend op het interna tionaal congres van grafische ont werpers, dat in Eindhoven wordt ge houden. den. De organisatoren van het park zien er nu maar vanaf. BUITENLAND Grote order British European Airways (BEA> hebben besloten over te gaan tot de aankoop van nog 26 drie-motorige Trident toestellen bij de Hawker Siddeley vliegtuigfabrie ken. Dit is de grootste order (inclu sief reserve onderdelen voor een to tale waarde van ruim 80 miljoen pond sterling i. die ooit is verstrekt aan d'e Britse vliegtuigindustrie. Bo vendien heeft de BEA een optie ge nomen op nog eens tien Tridents. Schilderijen als huwelijksgeschenk —Als huwelijksgeschenk voor Kroon prins Harald van Noorwegen en zijn aanstaande bruid Son ja Haraldsen heeft het Noorse parlement tien schilderijen van hedendaagse Noorse schilders uitgekozen. De schilderijen zijn gisteren in het koninklijk paleis in Oslo door de voorzitters van het Storting aan het bruidspaar aan geboden. Het koninklijk huwelijk vindt plaats op 29 augustus in de Lutherse kathedraal van Oslo. Oorlogsmisdadiger Een voorma lige gezantsohap6raad bij het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken, de 57-jarige Fritz von Hahn, is gis teren in Frankfort wegens mede plichtigheid aan moord op Joodse Grieken tot acht jaar gevangenis straf veroordeeld. De openbare aan klager had tweemaal levenslange ge vangenisstraf geëist wegens mededa derschap by het vermoorden van ten- i minste 30 000 Joden. De verdediging I had vrijspraak gevraagd. Makarioc op rek President- aartsbisschop Ma kanos ls gisteren uit Nicosia (Cyprus) vertrokken voor een onofficieel bezoek van twee we ken aan Finland. Zweden en Dene marken. Hij zal op zijn terugreis twee dagen in Rome doorbrengen en een ontmoeting hebben met. paus Paulus en Koning Canstantyn van Griekenland. Daarna zal hy naar Athene gaan. De Cypriotische dag bladen schrijven dat het bezoek van Makarios aan de Scandinavische lan den als dekmantel moet dienen voor de omstandigheden die hem dwingen ten slotte overleg te plegen met de Griekse regering. De betrekkingen tussen Makarios en de Grieken zyn aanmerkelijk koeler dan voordat de militaire junta aan de macht kwam. Genocide volkenmoord. Sterven, terwijl aan de onderhandelingstafel in Addis Abeba getwist wordt over een landroute om voedsel naar de hongerlyders te brengen en over lan dingsbanen. die niet meer zyn dan stukken weg. met aan weerskanten een weggehakte strook oerwoud. Precies vijftien meter ruimte heb ben de vliegers méér dan hun toestel breed is. Als ze er komen. En dat staat niet onomstotelijk vast. Doch in elk geval verdienen de, doorgaans al wat oudere en meestal Amerikaan se piloten handenvol geld aan deze „nigger-business". De man die, als eigenaar van twee Constellations en twee DC-7c's het meeste aan de Biafraanse hon gersnood en oorlog overhoudt is Hank Wharton (46). Een keurige in Duitsland geboren man, die in de oorlog voor de Amerikanen in de StMle Oceaan vloog en sindsdien uiterst lucratief met de aërodyna mische beginselen weet om te gaan. Wharton en zijn bemanningen zijn te koop en het laat hen koud of zy voor de ene party vliegen of voor de an dere. het interesseert hen niet of het om wapens gaat of om eten. Biafra staat naar men zegt by Wharton voor een miljoen dollar in het kryt en in dat feit schuilt meer overredingskracht dan in de edele beweegredenen, die Wharton per- soonlyk onthult: wy hebben de el lende gezien en willen helpen. We vliegen nu niet commercieel, maar voor eigen kosten of op krediet. Het is gevaarlyk. De Nigerianen hebben zwaar Engels afweergeschut." Niet commercieel? Op krediet? Terwyl in de kolkende stofwolken een bejaarde Constellation vol wa pens aanstalten maakt om op te stij gen voor een vlucht van vyf uur heen en terug vertelt pater Anthony Byrne, een Ierse missionaris die na mens „Caritas internationales" de voedselvluchten organiseert, een an der verhaal. Caritas heeft de DC-7c's van Wharton gekocht en ze vervolgens voor het gebruik weer aan hem overgedragen, teneinde de kosten van 3800 dollar per vlucht tot 3000 te kunnen drukken (van die 3800 dollar kreeg de captain per re- tourtje-Biafra duizend dollar, de be manningsleden ieder 500, de gaat naar Wharton) Uitladen van voedsel, aange voerd per Boeing van de Neder landse maatschappij „Transavia". Pater Byrne: „Onze toestellen vervoeren geen wapens. Zij worden om die reden speciaal door soldaten bewaakt. Ik hou zelf toezicht by het laden. Het is uitgesloten dat er oor logstuig in komt. We hebben nu een regeling gemaakt waarby Wharton zyn toestellen sneller terug kan ko pen naarmate hy méér vliegt. Het Nigeriaanse staatshoofd Gowon heeft gezworen dat hij de Caritas- toestellen zal neerschieten. Wat het voor mensen zyn. die vliegers? Nou ja, er zyn niet veel kerkgangers on der, maar ik bid toch voor ze. Ze vliegen in de eerste plaats voor geld en pas daarna bemoeien ze zich met de menseiyke aspecten. Maai' ze zul len wel in God geloven, denk ik. want ze vragen my altyd om voor hen te bidden. En toen er eens een hele gevaarlyke vlucht was zei de piloot: dat is niks. pater, als u maar een keertje extra bidt." Maar diezelfde avond streek de nog zeer goede DC-7c van captain Shersff al betrekkelijk kort na het vertrek weer neer op het armetieri ge vliegveld Salazar. Sheriff stapte uit en verklaarde met onzekere stem dat hy op zijn radar teveel kanon neerboten by de kust had gezien en dus maar was omgekeerd. Hij was de enige die er niet kwam. zyn twes collega's haalden het wel. Sheriff i echter was te bang. Hy blijkt uit de verhalen bijna altijd te bang te zyn en steeds weer vergeefs te zyn ver trokken. „Captain go-come back" luidt zijn bynaam. Hij is één triest brok zenuwen, stinkt naar drank als hij uit zyn toestel stapt en bedelt bij de Nederlandse Transavia vergeefs om een liftersplaats voor z>chzelf en zyn vrouw, die een aantal maanden zwanger is. Captain „go-come back" heeft er genoeg van, ofschoon hy voor zijn zinloze heen en weer vlie gen toch steeds weer duizend dol lar krijgt toegeschoven. Het afweergeschut van de Nige rianen: 40 mm Bofors kanonnen, met radio-vuurleidingsapparatuur, die rond de vliegtuigen zo nu en dan rode vlekken in de avondhemel te kenen. Bij de airstrip Annabella in het oerwoud wordt niettemin op de wapens gewacht, die de ex-adjudant van het Franse vreemdelingenle gioen Rolf Steiner nodig heeft voor zyn moeizaam getraind elitelegertje van 7000 Blafranen. Want hy heeft maar voor 1000 man wapens. Mijn mensen wachten Dease Byrne in zyn witte priester kleed houdt zich moeiteloos overeind Als tenslotte de avond gevai over weer een dag in Sao sterft, de drukte weg. Een vil bemanning, die met panne vi wapenvlucht terugkeerde, ricl groeiende haag van bierfl< zich op. Father Byrne hang Jjj moeid voorover bij een flesje nade. Het goede stamhoofd J Mbi zit tussen grote zakken [1 neryk voedsel in een DC 7c. ton is vertrokken in een Cot tion met wapens om over he joen dollar te gaan spreken. H sen van de Boeing gaat nog door. Hand voor hand. yd: En dan begint het wachten. kk' vage geluid van een naderend i(* tuig. Als het dan eindeiyk met nv' rende motoren op de landipuw afschiet, kijken zelfs de Pot n soldaten ondanks hun voortdi verveling, gespannen toe. pen Realist En omdat pater Byrne een realist is, oogt hy de wapen vliegtuigen even- restxeer prevelend na als zyn eigen DC 7c's. Aan slapen komt hij nauwelijks meer toe. Want er moet voedsel wor den ingekocht om de buitenlandse zendingen met lokale levensmidde len aan te vullen. Zodoende onder handelt Byrne over de prijzen van DINSDAG Diamantplein 27: Bahai-gespreks- avond, 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, 7- 8 uur nam. Charlotte de Bourbonhof: Elektron! - caclub „De detector", 7.30-9.30 uur nam. Pardoeza (Doezastraat)Politiek trefpunt, 8.30-12 uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw, 4-6 uur nam. GarenmarktDagexcursie K. en O. naar Openluchtmuseum in Arnhem. 8 uur voorm. Pieterskerk: Zomerorgelconcert K. en O door Klaae Bolt. 8.15 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZONDAG Oude Rijn 3: Pinkstergemeente Spr. dhr. The Sean King. 2 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laan): Gemeente voor oorspronkelijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.15 uur voorm., zondags school: 11.30 voorm. avondmaal. MAANDAG Bellevue: Bijeenkomst Ned. Kath. Kapperspatroonsbond, 8 uur nam. BIOSCOPEN 'et Luxor: „Laatste gevecht van Chu- basco'a.l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Hoe versier lk zo'n meisje" 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 0.15 uur. Hex: „The bridge on the River Kwai". 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur Trianon: „Thunderball", 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Camera: „De vlerkante recruut", a.l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zater dag 11.30 uur Studio: „Samen uit, samen thuis" a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Malieveld. 15.00 en 20.00 uur 18 augustus: Circus Sarrasani. Circustheater. 20.15 uur: „Aru musical van Joseph Stein -riht' Bock Paviljoentheater 20.30 uur: (bf i ma- en di-avond): t.m. 1 sept rmr A.B.C.-Cabaret o.l.v. Wim Kan tn ry Vonk „Hop. Hop. Hop!". 8P Theater Pepyn, 20.30 uur (b ma.av.)Cabaret Pepijn o.l.v. van Vliet: „Dag en Nacht". TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Sculpturen van David van de Kop en volumes van Ple' Geraedts Jr. (tm. 15 september). Galerie v. d. Vllst (Botermarkt 3) Tentoonstelling C. de Vries. E. Gerst, F. Erkelens, G Zaalberg en S. Vlag Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 uur voorm 6 uur nam (tot 1 sept.) RUksmuseum voor de geschiedenis der Natuurwetenschappen Boerhaave- zout, rijst, bonen en vlees. Hij zorgt I tentoonstelling i.vm 3de eeuwfeest van er ook voor dat het voedsel niet geboorte Werkd 10 uur voorm. 4 blijft liggen, zoals op het Spaanse rSc?^e:r)zomiae8 1"4 uur ,t/m eiland Fernando Poo. Byrne's Carl- Hortus Bt>wmcus; Tenwonsteumg Las neemt vol overtuiging nsicos en over walvissen en walvisvaart. Geopend betaalt er voor. Hy laat vliegen, maandag t.m zaterdag 10 uur voorm. 4.30 uur nam.; zondag 1-4.30 uur nam (t.m 15 september.). waar het omzichtig manoeuvreren de Rode Kruis aan de grond blijft op een eiland waar de melknoedpr bii Molen „De Valk' Molenmuseum da- een eiland waar de melKpoeaer Dijge.yks (behalve maandags) 10 urn voorm - 5 uur nam zondags 1-6 uur jeb'ek aan opslagruimte langs de l PATER BYRNE landingsbaan is opgestapeld. Daar mee zyn de bemoeienissen van deze missionaris nog niet ten einde. Voed sel moet verdeeld kunnen worden. Zodoende heeft hy in Biafra 490 voedselcentra ingericht, want het sterffcecyfer in de dorpen is nog drie maal hoger dan in de vluchtelingen kampen. En dan heeft Byrne tenslot te ook nog de Portugese gouverneur van het eiland geprest om bij de Shell enige korting op de vliegtuig- benzine te bedingen. Voor de voed- selzendingen is dat gelukt. Dag 105 uur; zond nam De Lakenhal: l 6 uur Lakenhal: Tentoonstelling „Negen Leldse fotografen" Geopend werkd. 10 uur voorm.- 6 uur nam.: zond. 1-5 uur nam (tot 22 sept.). Ryksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28): Werkd 10 uur voorm - 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam Rlizsmuseun. voor Volkenkunde tSteenstraat 1). dag 10-5 u.: zon dag® 1 -5 uur nam RUksmuseum voor de geschledenn der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur, zond. 1-4 uur. Rijksmuseum voor Volken Tentoonstelling „Vlva Mexico" dugeD IC uur voorm.6 uur zon- en feestdagen 1—6 uur (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend tot en met vrijdag 9 uur voorm. nam.; zon.- en feestdagen 1-5 ui Wassenaar (Kunstzaal Heuff)it„, toonstelling aquarellen Johanna! Ier- Limburg en keramiek vanlt Verberkmoes. Geopend maandaéde zaterdag 10 uur voorm. 5 ui en dinsdagavond 8-10. (t/m 21 tus). Avond- en nachtdienst der apoéfil Geopend voor spoedeisende getëe: Apotheek Herdlngh en Blanke^ gewoerd 171. tel. 20502. en ApW Zuid-Weet, Brahmsln. 20, te. 2lJ n De zaterdag-, zondag-, avonjkw nachtdienst van apotheek 1 Breest Smallenburg te Leidt wordt waargenomen door ap in Herdlngh en Blanken. WEEKKINDED1EN8T DEBg U U 018ARTSEN. I pi Zaterdagmorgen tot 10 uur plege men de eigen huiaarts, c tot zondagnacht 24 uur de dot telefoon 2 22 22 HAAG. A G E N D; DAGELIJKS Kon. Schouwburg. 20.15 uur: 29 aug.: „Veertig karaat" (T). Nederlander moS 'sclioenbewust' worden i ,an htii htei t( ngc DEN HAAG( GPD) De iff* landse consument moet „schoenbewust" worden. Om te bereiken hebben de leerindi de schoenindustrie en de schoei del een speciale actie in voor ding, zo hebben vertegenwoor 1 van de leerindustrie meegedeeliar, dat zij gistermiddag aan minis!Jtir Block (Economische Zaken) eei e®r port over de structurele positi deze bedryfstak hadden aangel rinl Dat vooral de Nederlandse °Pt weinig aandacht geeft aai fel schoeisel dat hy draagt, is gettepm by een marktonderzoek van de^'ai industrie. Zo kwam vast te stal Q de grote meerderheid van de mi to met tegenzin de schoenwinla *n treedt. In vele gevallen komt h^t t eens zover: zyn vrouw koopt schoenen voor hem. i Montgomery doet kalm afcd Veldmaarschalk Lord Montgi 1%. heeft een bezoek aan de boeto toonstelling volgende maand Frankfort op advies van zyn afgezegd. De 80-jarige Montgi >GÜ: is onlangs ziek geweest. Hij le« Wc een „ernstige verkoudheid". F1 torzi<

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2