en ben een actrice die liedje rengt DRUK iftV) „Huurlingen uit Frankrijk vechten naast Biafranen" JA VAN FAASSEN, Ik mis het pneel niet r Gemeente laat supermarkt sluiten moet nog rusten VEILIGHEID IN INDONESIË VEEL BETER en cfióteren DAO ATTOTTSTGS »68 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA I (GPD) Misschien staat ons binnenkort nog h klein showt je rondom en met Ina van Faassen te wachten. |n Rob Touber, haar regisseur, zal het niet liggen en aan Ina H helemaal niet. Ze houdt van zingen, al kan ze geen noot ten, en al vindt ze zichzelf niet bijzonder muzikaal. 9* [at in vijftien jaren zorgvuldig H opgebouwd, namelijk een fraaie jelcarrière, werd bijna twee jaar Hen aan de kant gezet om plaats galeen voor het cabaret en nu is ineens de muziek bij gekomen. It ze dan nooit meer heimwee t het grote podium van de juwburg, naar Shaw, naar lee, ik mis het toneel niet. Ster- ik heb er op het moment hele- k geen behoefte aan. Ik doe na- fejk niet of het hele toneel niet kat dat zou onzin zijn. Toneel jweldig, maar nogmaals: voor mfj k het op het moment niet. Ca- L dat heeft me altijd al getrok- speciaal Sonneveld. En wat het kt alleen op de grond is het r, maar ook in de lucht. Bo- het Newyorkse vliegveld \dy hangt de hele dag een van honderden vliegtuigen inüingspermissie te wachten, loten durven nog geen eitje [en uit angst dat ze hun nger zout op de staart zul- strooien. Waar moet dat Naar New York natuur - maar je moet er de tijd voor m. Anders kun je heter de mee nemen. rmee is de romantiek in de vaart teruggekeerd, en ro- whrijvers die daaruit hun willen putten, hebben deze het opscheppen. Ter inspi- volgt hier de korte inhoud ten toekomstroman, getiteld: en Marietje, of het geduld trP nd". p een mooie meidag in het 1978 is Jan Jansen uit Bos- Mass., per vliegtuig onder- New York, om daar zijn Marietje Pietersen uit *mton, Texas, te huwen. In een Ir vliegtuig met dezelfde be- iming bevindt zich Marietje, ps had het allemaal geen Door een gelukkig toeval ko- de twee vliegtuigen in de ingsfile, die twintig rijen l is. een ogenblik naast el- te vliegen, zodat ze elkaar het raampje kunnen toe- en. Dat is voorlopig het laat- dat ze van elkaar zullen zien. int de gemiddelde landings- is door het toegenomen [verkeer verhoogd tot dertig Hun huwelijkskansen zou- dus gunstiger liggen wan- ze waren gaan lopen. Ze ien echter allebei een reden '.en langzamer weg te kiezen, kent een heleboel aardige jes, ert hij is er nog niet he- ial van overtuigd dat Marie- k aardigste is. Enige bedenk- is dus welkom. Marietje, van kant, kent een heleboel aar jongens, en, wat erger is, zij nog een heleboel aardige ens niet, zodat ze gewoonweg weet of er geen aardiger zijn Jan. iar het aanpassingsvermogen de mens zeer groot is, zijn iliegtuigen berekend op een urig verblijf in de lucht. hebben voor vijftig jaar idstof aan boord, en sommige voor honderd, een belangrijk deel, ivant wie terugkeert het vertrekpunt om bij te 'en moet weer achter in de aansluiten. Op het gebied levensmiddelen is met een termijn rekening gehouden, ifc alle andere voorzieningen Ir daaraan aangepast. Aller- p is er televisie, die dezelfde Me vertoont .als beneden, en tee de inzittenden elk even- heimwee naar de aarde be- 't. Verder bevat het vlieg olies wat er in een kleine fgemeenschap te vinden is, een ambtenaar van de bur- rl$ce stand af tot een dokter ,wten kraamverpleegster toe. In dergelijke besloten gemeen- 'P bestaat namelijk de zeker- dat huwbare personen zich de aanwezige voorraad een ner kiezen. Het nageslacht ikt het vliegtuig dan weer geruime tijd bestuurbaar. gebeurt het. Jan Jan- trouwt met Elsje de Vries en ietje Pietersen met haar ach- üef Nico Pietersen. Piloot Jan ten jr. is 23 als hij onver- is landingsvergunning krijgt. Kirde betredend staat hij oog *>g met stewardess Marietje ersen. geland op de liefdelij- leeftijd van 21 lentes. Jan sen trouwt met Marietje Pie- sn. ik bedoel maar, als je ge- t hebt komt alles terecht. :d KEES STIP zingen betreft: van liedjes vind ik het zo fascinerend dat er in hooguit drie minuten een heel verhaal verteld wordt. Zoiets vind ik een uitdaging. Het werken met muziek is helemaal nieuw voor me, hoewel ik de muziek niet meer vind dan een illustratie van de tekst. En het oude vak ver loochent zich nooit: de tekst is voor mij het belangrijkste. Het accent ligt bij mij op de voordracht. Ik ben geen echte zangeres, ik ben een actri ce die een liedje brengt". Wonderlijk In 1951 deed Ina van Faassen eind examen aan de Amsterdamse toneel school. Vier jaar maakte ze deel uit van de Nederlandsche Comedie, zes jaar van het Rotterdamsch To neel en vijf jaar van Ensemble. Daarnaast was ze ontelbare keren te zien, al dan niet met echtgenoot Ton van Duinhoven, in televisieto neelstukken. „Vooral de mensen die mijn gezicht alleen maar kenden van de dramatische rollen op de tv, heb ben die overgang van drama naar Sonneveld niet begrepen. We zijn in middels, met de repetities mee, al weer bijna 2 jaar aan de gang. Daar zal nog wel een jaartje bijko men. Ik geloof dat dit toch een zeer exceptioneel geval is. 480 maal heb ben we nu dit programma gespeeld. Zoiets bestaat niet bij het toneel. En het gaat goed sterker, het wordt nog steeds beter. Goed beschouwd is het eigenlijk heel wonderlijk als je zo met iemand kunt samenwerken. De mensen van Backin' Holland waren een paar dagen geleden bij ons in de zaal. Ze verstonden uiteraard geen syllabe van ons, maar na afloop kwa men ze naar ons toe en zeiden: „Al weten we niet wat jullie gezegd heb ben, toch straalt jullie hele optreden uit dat de samenwerking goed is". Ik vond het een geweldige ervaring. Nee, ik heb him show helaas niet gezien ik zie bijna nooit meer iets. Zes avon den in de week werken, één avond vrfj. En dan ben ik meestal maar thuis, rustig televisie kijken. Vooral documentaires en interviews. Weinig toneel. Maar al kom ik dan nooit ergens, ik ben wel precies op de hoog te van wat er gebeurt". Toneelmalaise Het gesprek komt uiteraard terecht op het onderwerp toneel. Over de to neelmalaise van het moment: „Toneel loopt altijd achter bij andere kunst vormen. Dat zit nu eenmaal in zijn constellatie. Maar afgezien daarvan zitten er gewoon een paar dingen fout. Nederland is geen theaterland. zeggen ze. Dat zal wel. Maar er wordt ook geen enkele van realiteitszins ge tuigende poging gedaan om de men sen de theaters in te krijgen. Het ligt niet aan het publiek dat de schouw burgen, op een enkele na, leeg zijn, maar aan de toneelmensen, om ze ge makshalve even onder een noemer te vangen. Velen menen nog steeds dat je het grote publiek kluchten voor moet zetten. Waarom? En als uiter ste daarnaast komt het toneel van de nieuwelingen. Maar ook zij trek ken maar een heel klein, select pu bliek. Het zit niet in het repertoire, het zit in de aanpak van de regisseur. Al jaren roepen we: „Waar is de gro te man achter wie wij ons kunnen scharen?" Misschien gaat Ton Lutz het worden, daar in Eindhoven. Er is nog steeds drempelvrees bij het gro te publiek. Toneel Is niet zomaar iets heerlijks, nee, het is een gewichtige zaak waar je in je nette pak naar toe moet. Wat mij betreft loopt de zaak vol mensen in daagse pakken en lange broeken met truien ik zie het eigenlijk liever dan een zaal vol avondkleding, als u begrijpt wat ik bedoel. En ja. dan is er nog de sub sidie. Die doet ook niet veel goeds aan de zaak. Subsidie uiteraard ben ik er niet tegen. Maar er zit een gevaar in; het maakt de mensen lui. Waar om zou je proberen met een nieuwe aanpak een zaal vol te krijgen? De centen komen tóch wel binnen. Dat vind ik nou een ongezonde instelling. Ik heb er nog nooit zoveel erg in ge had als juist nu, nu ik in het com merciële theater zit. En dan is er nóg iets. Veel mensen die mij op de tv hebben zien spelen in dramatische rollen hebben er nooit enig idee van gehad dat ik ook buiten de tv toneel speelde. En dat geldt niet alleen voor mij uiteraard, maar ook voor mijn collega's. Daarin ligt volgens mj toch een belangrijke taak voor de televi sie. Als ze een stuk hebben met bij voorbeeld Ko van Dijk. laat de tv dan zeggen: „U kunt hem óók zien in dat en dat theater in die en die rol". Interesseer de mensen er wat meer voor. Haal bekende tv-acteurs -actrices na een stuk voor de ca mera, laat ze iets over hun werk ver tellen. Daar zou ik graag aan willen meedoen. Televisie is zó educatief op verschillende punten, maar waarom nou juist niet op dit terrein"? CAPELLE (ANPt Een timmer man van de gemeente Capelle aan den IJssel bij Rotterdam heeft gis terochtend in opdracht van zyn ge meentebestuur een eind gemaakt aan het korte maar succesvolle commer ciële optreden van de familie Groe- newegen uit Rotterdam. De timmerman vergrendelde in aanwezigheid van een politieman de deur van een oude schuur aan de 's Gravenweg in Capelle, waar va der J. Groenewegen samen met drie zoons, de afgelopen weken enorme omzetten (ongeveer f 100.000 per week) bereikte in zijn daar geves tigde „cash and carry" supermarkt Omdat de gemeente Capelle het niet eens was met de plaats waar de Rotterdamse familie commerciële successen behaalde, besloot zij veertien dagen geleden dat de „cash and carry" supermarkt moest ver dwijnen uit de boerenschuur. Capelle had een aantal redenen voorhanden die haar tot deze beslissing brach ten. In de eerste plaats bleek de supermarkt van de familie Groene wegen door de zeer lage verkoop prijzen zo enorm bij het publiek aan te spreken dat zich in de buurt van de schuur grote verkeersproblemen gingen voordoen. „Soms was het er een chaos. Bussen en ziekenwagens konden vanwege de drukte niet meer passeren", aldus een woordvoerder van de gemeente. Voorts lag de su permarkt in een landelijk deel van Capelle, dat de gemeente had be stemd voor recreatieve doeleinden. Het Noorse parlement heeft een regeringsvoorstel goedgekeurd, waarbij enerzijds voor het afgelopen seizoen een bijkomende staatshulp van 30 miljoen N. Kr. wordt toege kend en anderzijds voor de nieuwe vangperiode van 1 juni 1968 tot mei 1969 een subsidiëring van 230 milj. Noorse kronen wordt voorzien. Geen berisping voor Westduitse ambassadeur BONN (AP) Het Westduitse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft geen reden gevonden om z(jn ambassadeur in Moskou te berispen, die er bij West-Duitsland openlijk op heeft aangedrongen de schuld toe te geven voor het doden van twintig miljoen Russen tijdens de Tweede Wereldoorlog. Ambassadeur Allardt had verklaard, dat de betrekkingen tussen Bonn en Moskou beter zouden worden als dit officieel zou worden erkend. Allardt heeft intussen een rapport bij zijn superieuren inge diend over zijn verklaringen, die h'ij in een vraaggesprek met de Kölner Stadt Anzeiger aflegde. Het bericht in het dagblad was in het geheel ge nomen juist, maar de weergave van het vraaggesprek stemde niet in alle opzichten overeen met de juiste be woordingen van de verklaringen van Allardt, aldus een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Za ken in Bonn. ROME/GENEVE (AP, Reuter, binnengekomen zouden zijn, zei AFP) —De federale, Nigeriaanse mi-I Tarka: „Ik ben al twee weken van nister van Verkeer, Joseph Tar- mijn land weg en ik weet niet of dit ka, heeft gisteren in Rome verklaard bericht juist is of niet. Ik geloof ech- dat Franse huurlingen de wapens hebben opgenomen om de Biafranen te helpen. Gevraagd naar berichten over Franse troepen die Biafra via Gabon DJAKARTA (ANP) De militai re toestand in de gebieden van In donesië, die door de communisten onveilig worden gemaakt, is verbe terd, aldus heeft de Indonesische mi nister van Voorlichting, vice-lucht- maarschalk Boediardjo, gisteren me degedeeld. Aan de guerrilla, in juli vorig jaar door de communisten in Kalimantan (West-Borneo) ontketen Is vrijwel een einde gekomen. In het oosten van Java is verbetering ln de toestand gekomen door de dood of arrestatie van communisten leiders in zuid-Blitar en Malang. De regeringstroepen hebben bfj hun strijd tegen de communisten veel steun van de bevolking gehad. De communisten hadden op Oost-Java getracht de tactiek van de Vietcong toe te passen: afslachten van dorps hoofden en terreur in de dorpen. Minister Boediardjo merkte nog op, dat de Indonesische communisten de strategische beginselen toepassen van de Chinese communistenleider Mao en daarom onder meer proberen een boerenopstand te ontketenen. Indonesische legereenheden hebben meer dan 1400 communisten, onder wie zeker zes leden van het centrale comité van de KPI in de afgelopen twee maanden gearrexteerd tijdens opsporingsacties in Oost-Java, aldus heeft de commandant van Oost-Java generaal Jasin bekendgemaakt. Hij verklaarde tegenover de pers dat 850 van de gearresteerden behoorden tot de landelijke en plaatselijke toplei ding van de partij. MAASTRICHT (GPD» —Toon Hermans' enkelblessure blijkt hard nekkiger te zijn dan hij had gedacht. Na een consult maandagmiddag achtte zijn arts het raadzaam dat hij ook deze week nog rust houdt. Dit betekent dat ook de voorstellin gen in Eindhoven en Knokke naar een later tijdstip worden verscho ven. De dokter verwacht dat Toons enkel tegen het eind van de week zover genezen zal zijn, dat hij in ieder geval in Heerlen kan optreden. Snijbonen met tomaten Fruit een gesnipperde ui in wat boter, voeg er 4 tomaten, kleingesneden bij, wat zout en peper, laurierblaadje en kruid nagel en laat dit zachtjes een kwartiertje sudderen. Ondertus sen hebt u 500 gr gesnipperde sijnbonen net gaar gekookt. Neem kruidnagel en laurier uit de tomatenmassa en druk deze met een vorm goed fijn. Voeg de snijbonen eraan toe en laat dit nog 5 minuten zachtjes sto ven. WINA BORN ter niet dat de Fransen aan de zijde van de Biafranen zullen vechten. Huurlingen van Franse nationaliteit hebben wel tegen ons in Biafra ge vochten. We hebben er veel gevan gen genomen". De Amerikaanse onder-minister voor Afrikaanse Zaken Robert Moo re is in Genève aangekomen voor dringende besprekingen over de hulp verlening aan de slachtoffers van de burgeroorlog in Nigerië met verte genwoordigers van het Internatio nale Rode Kruis. Het Rode Kruis werd zaterdag na een beschieting van enkele vliegtui gen gedwongen de voedselvluchten naar Biafra van het Spaanse eiland Fernando Poo op te schorten. Ook toestellen van de protestantse en rooms-katholieke liefdadigheidsorga nisaties Deacon en Caritas zijn gis teren beschoten en moesten zon der op Biafraanse grondgebied te kunnen landen naar hun basis terug keren. Van alle kanten wordt nu op de federale regering in Lagos druk uit geoefend de beschieting van de voedselvliegtuigen te staken. Het officiële argument van de Ni- gerianen voor de beschieting is dat ln een Rode Kruis-vliegtuig wapens zijn ontdekt en dat ook vliegtuigen van „Caritas" en .Deacon" wapens zouden vervoeren. De drie organi saties hebben deze bewering ontkend. NEDERLAND I NCRV 6.50 uur Barend de Beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.06 uur Tom Jones-show 7.31 uur Lieberman en Lieberman; tv-serie 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur Hier en nu; actualiteitenprogramma 8.45 uur Toppers van toen en nu 9.00 uur De zaak Rohrbach; gedramatiseerde reconstructie van eeji gerechtelijke dwaling 10.10 uur The Moravian College Choir 10.20 uur Samenwerkende suikerzieken; documentaire 10.40 uur Laatste nieuws (NTS) 10.45 uur Sluiting NEDERLAND 2 NTS 6.50 uur Barend de Beer 7.00 uur Nieuws 7.03 uur De verrekijker; Internationaal jeugdjournaal 7.15 uur Van gewest tot gewest 7.35 uur Wij, Europeanen; internationaal zelfportret over Oostenrijk 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Dubbelspion; kleur, tv-serie 9.10 uur Close-up van de Franse radicale studenten beweging 9.35 uur Mynheer J. B. Serjanszoon; tv-spel 10.25 uur Laatste nieuws 10.30 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA Hilversum 1: 8.45 uur Zeil in zicht; hoorspel 9.50 uur Oud plaatwerk Hilversum 2: 7.05 uur Van je buren moet je het hebben 9.15 uur Het Limburgs symfonie-orkest Cabaret Een beetje laat kwam de KRO gisteren, of misschien eergiste ren „al" tot de ontdekking dat de serie „Van toen en nu" (een Belgische produktie) met o.a Wim Sonneveld en Toon Her mans niet kon worden uitgezon den omdat Toon Hermans in zijn contract met de Belgische tv had bedongen dat zijn bijdra ge niet door de Nederlandse tv zou worden uitgezonden. Er zul len hier wel zakelijke motieven achter schuilen. In ieder geval was het natuurlijk nogal klun gelig van alle betrokkenen, dat zij het pas ontdekken nadat Toon en Wim Kan voor wie hetzelfde geldt al hoog en breed aangekondigd stonden in alle programmabladen. We kregen er een andere af levering voor in de plaats, met Sieto en Marijke Hoving. Jas- perina de Jong en Erik Herfst (de beste bijdrage ongetwijfeld), Pepijn (met een aardig liedje over „De aardappeleters") en kennelijk later aan de rest vast geplakt: Ramses Shaffy, die zon der publiek zijn „Sammie" nog eens zong. Het was een program ma dat twee jaar geleden al werd opgenomen in Tingeltangel maar met een Belgische tv- ploeg, waarvan aan het slot alle medewerkers, van hoog tot laag, met naam en pasfoto werden ge noemd. Het doet altijd sympa thiek aan, alleen vraag je je wel af of die mensen daar prijs op stellen, bij een zo miserabele kwaliteit. Het geluid was slecht, het beeld was nog slechter, en in het begin leek het er op dat het onbedaarlijke gelach inge blikt was, want ten eerste zag je helemaal geen publiek en ten tweede werd er bij iedere regel die Sieto Hoving sprak of Ma rijke Hoving zong, (overigens een goed liedje) zó geschaterd en gegierd, dat wij het onbe haaglijke gevoel kregen, dat net buiten het bereik van de came ra. maar wel zichtbaar voor de mensen in het zaaltje. Toon Hermans alsnog gekke gezichten stond te trekken. Maar gaande weg het programma hoorden wij de „bulderlach" van Wim lbo overal bovenuit, zelfs zag je per ongeluk enkele hoofden. Daaruit viel dan op te maken dat het hele gedoe met slechts één ca mera was opgenomen. Henk Meulniaii De VARA zond op Nederland II twee korte filmpjes uit van een van de leerlingen van de re giecursus, Henk Meulman. Wij waren lichtelijk teleurgesteld omdat de stem net niet paste by het (ironisch getinte) onder werp. Hier zou een Lensink-stem beter bij gepast hebben. De film over de volkstuintjes bleek in derdaad weinig overeenkomst te irertonen met de KRO-documen- taire over de volkstuinderij (waarvoor Meulmans filmpje een maandje geleden moest wij ken), maar ook die viel toch een beetje tegen, ook al heeft deze de grote prijs van het Benelux- filmfestival 1968 gewonnen. De gesprekjes daarna waren net niet belangrijk genoeg om er iets bijzonders van te maken. Hollywootlse zusters Interessant was weer wel de documentaire van de BBC over de Hollywoodse zusters van het Onbevlekte Hart van Maria, die besloten hebben moderne kleren te gaan dragen, tegen de uit drukkelijke wens van de aarts bisschop van Los Angeles in. Voor- en tegenstanders kwamen beiden ruimschoots aan het woord. De zustes bleken zelf vastberaden te zijn een eigen weg te volgen. Zij leken daarin enigszins op de opstandige non nen, die De Montherlant enige weken geleden in zijn stuk „Port Royal" schilderde. Overigens zyn wij in Nederland ook op dat punt het buitenland blijkbaar voor, want bij ons lopen bijvoor beeld de zusters van Bethanië in gewone kleren rond en in de Sunday Times van afgelopen week stond een foto van mgr. Zwartkruis, geflankeerd door Nederlandse zusters die ge bloemde stofjes uitkozen voor hun zomerhabijt. VOOR DINSDAG 13 AUGUSTUS Hilversum 1. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.16 Radiojourn. 18.30 Stereo: Dansork. en zangsolisten. 19.00 Zelfportret. 19.30 Nws. 19.35 Va riëteitenkabinet: gevar. progr. 20.45 Zeil ln zicht, hoorspel. 21.15 Stereo: Me- tropole-orkest: amusementsmuz. 21.50 Oud plaatwerk 22.30 Nws. 22.40 Radio journ. NRU: 22.55 Het muz.leven in Nederland van vóór 1940, muzikale le zing. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. KRO: 18.00 Metropole ork. en zang sol. 18.30 Nws. 18.46 Act. 19.05 Van Je buren moet Je 't hebben: licht progr. 20.00 Opn. van de openbare lessen van cïe internationale zomercursus voor va- calisten te 's Hertogenbosch. 21.00 Kerk aan banden (II), gesprekken met Tsjechoslowaakse priesters. 21.15 Lim burgs symfonie ork. en sol.: klass. en mod. muz. 22.30 Nws. 22.40 Overwe ging. 22.45 Gew, miiz. 23.00 Verge zichten: vak.-magazine. 23.30 Stereo: Lichte grmuz. 23.55-24.00 Nws. VOOR WOENSDAG 14 AUGUSTUS Hilversum 1. 402 m. VARA: 7.00 Nws. en ochtendgym. 7.20 Soc. str(jdl 7.23 Stereo: Lichte gr,- muz. (7.30-7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Dezedag VARA: 8.00 Nws. 8.11 Act. 8.20 Stereo: Lichte gr.- muz. (8.30-8.35 Van alle markten thuis, pr. voor de hulsvr.). 9.00 Stereo: Oude muz. (gr.) 9.35 Waterst. 9.40 Lichte gr .muz, 10.30 Voor de vr. 11.00 Nws 11.02 RVU: Problematiek van het genealogisch onderzoek van Zuid-Ne derlandse geslachten door de heer H. L. Kruimel. 11.32 Stereo: Tsjechische vroeg-Barokmuz. (gr.). 12.00 Stereo: Pianorecital: klass. muz. (gr.). 12.21 Voor het platteland. 12.26 Med. voor land- en tuinb. 12.29 Prom.-ork.: amu sementsmuz. 13.00 Nws. 13.11 Act. 13.25 Stereo: Klass. muz. (gr.). 13.45 Gespro ken portret. 14.00 Way-Out: progr. voor de Jeugd. 14.55 Koor De Stem des Volks: het Resldentle-ork. en sol.: klass. gew. muz. 16.00 Nws. 16.02 Ste reo: Operetteklanken (gr.). 16.45 Ste reo: VARA's Popshow. 17.20 De sta len knokploeg, hoorspel (herh.) 17.55 SOS-ber. Hilversum 2. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Oude muz. (gr.). 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Stereo: Klass. dansen (gr.). 8.00 Nws. TRSO: 8.11 Op sleeptros: progr. voor automobilis ten. (8.30 Nws. en act.). 9.15 Amuse mentsmuz. (gr.) 9.45 Voor de kleuters. 10.00 Stereo: Klass. muz. (gr.). 10.30 Voor de vr. 11.00 Nws. 11.02 Disco- gram: muzikaal wedstrijdprogf. 11.50 Act. KRO: 12.00 Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12.22 W(J van het land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws.; 12.41 Act.; 13.00 Raden maar NCRV: 14.00 Omroepork.: amuse mentsmuz. (gr.). 15.25 Lichte gr.- muz. 16.00 Nws. 16.02 Voor de Jeugd. 17.00 Stereo: Volksmuz. 17.15 Stereo: Latijns-Amerikaanse muz. (gr.). 17.40 Zoeklicht toogdag. rep. 17.50 Over- heidsvoorl.: Randstedeling aan de ran den van de randmeren, een pr. over recreatiemogelijkheden op en aan de randmeren van het IJsselmeer door de heer B. M. van Griethuysen van het Ministerie van C.R.M. Hilversum 3, 240 m. en FM. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Zing, zing. zing: lichte voc. muz. 10.00 Nws 10.03 Mengelmuze: nieuwe l.p.'s. 10.30 Ram blers Radio Reprises. NRU: 11.00 Nws. 11.03 Muz. - lezen: het laatste inter nationale nws. op het gebied van de lichte muz. (12.00 Nws.). AVRO: 13.00 Nws. 13.03 Radiojourn. 13.07 Zet 'm op vrolijk pl.progr. 14.00 Nws. 14.03 Muz.- Boetlek: muz. progr. met prominente Nederlandse artiesten. 15.00 Nws. 16.03 Arbeldsvit.: populair verz.pl .program ma 16.00 Nws. 16.03-18.00 Superclean dreammachine. (17.00 Nws. 17.02-17.05 Radiojourn.) TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I TROS: 17.00-17.35 Voor de kinde ren. NTS: 18.50 Barend de Beer NTS: 19.00 Journ. 19.06 In kleur: De Bos- brigadiers, TV-feuill. voor de Jeugd. 19.31 Persoonlijk: progr. rond Edward Heath, lid van de Conservatieve Partij. NTS: 20.00 Journ. NTS: 20.20 Uitzen ding Stichting Socutera. 20.35 30 Se conds over Tokio, speelfilm. (Rijks keuring: 14 Jaar). 22.30-22.35 Journaal. Nederland n NTS: 18.50 Barend de Beer NTS 19.00 Journ. TROS: 19.03 Familie Fa vorieten: 1. Rick de Kikker. TV-feuill. voor de Jeugd. 2. Mr. Ed: Een man voor de kokkin. TV-feuill.; 3 The °Pa 318 chirurg. TV-feuill. NTS: 20.00 Journ. TROS: 20.20 Honey West: De verschrikkelijke sneeuwman. TV-feuill. 20.45 Zon-Zln: amusements- progr. 21.25 In kleur: The big valley TV-feuill. NTS: 22.15-22.20 Journ. STAMMENTWIST IN TRANNKEI: 49 DODEN UMTATA (AFP) Een stammen strijd in de half-zelfstandige „ban toestan" Transkei in Zuid-Afrika heeft in het weekeinde aan 49 perso nen het leven gekost. De politie heeft 50 arrestaties verricht. Sinds het be gin van dit jaar zyn in Transkei 86 Afrikanen gedood in onderling® stammentwisten.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5