3lN0S is te kunstmatig' "N.O.C. [LLEM YOGT 80 JAAR Kees Manders verkoopt cd zijn zaken Truud en Rund winnen cabaretconcours en DAO re ATTOTTSTOT 199» LEIDSCH DAGBLAD PAGINA S JLVERSUM (GPD) Willem vandaag tachtig jaar.Toch een gebeurtenis in de omroep- om b[j stil te staan. De naam is immers onverbrekelijk ver met de historie van de Ne- omroep en in het bijzon- met die van de AVRO. Al heeft beer Vogt het op dit moment al- als directeur van de Nozema bet zeggen, zijn naam en zijn jensten voor de omroep in het al- dentneen kweken nog steeds ge-zag en iag. iar aanleiding van zijn tachtig verjaardag stelden wij hem een tal vragen over de omroep van en in de nabije toekomst. Zo e een aantal meningen over za- die hem al meer dan veertig •aeer ter harte zijn gegaan. Bent u met de ontwikkeling in inroep gelukkig? pgt: „Nee. Ik vind de organisatie- li van de wet-Vrolojk-Klompé, zo- die weldra zal overgaan in de j, zó kunstmatig, dat ik haar geen jzaamheid toeken. Het element de talloze autonome zendge- itigden voert ons terug naar het cundige Duitsland onder Wil- 1 met zyn hertog- en vorsten- ^ïen. Ik verbaas me erover dat J3 jjeze moderne tijd met zijn beel- jezindheid een dergelijk an- nauwelijks wordt opge- k- u zelf niet meegewerkt aan :hting van de NRU en later jgt: „Zeker! Dat was na de be ling, om de omroep te redden uit landen van de toenmalige ,her- lers en vernieuwers", die in de joren omroep met een schone lei |en beginnen.met het bezit van inroepen. Toen was 't vechten gé én. Zoals u weet, wonnen de om en, in de vier jaar duikt het een zeeslang die door een ed van nieuws al die tijd te», gebruik is geweest, en die ens nog een geducht monster U te zijn: het NOC. De naam twart als de nacht en geeft fiig weer van de stralende kei die in de volledige bena- \g Nederlands Olympisch Co- doorschijnt. En het gedrag u even duister. Het monster ït op en doet zijn keuze uit \keur van maagden en jonge- Vn. Als dat gebeurd is. be- aan de droge kant van de mijn een zee van tranen te üert. En ivonderlijk genoeg Ien die tranen niet de slacht- die het monster heeft ge- maar die het heeft laten ben mij bewust dat ik hier •ijf over iets waar ik geen ver- d van heb, maar als ik zo :ranten lees. krijg ik de in- «c dat het NOC er ook geen wtand van heeft. Met scherp- unte pennen trachten de rtjournalisten het monster lek irikken. Wat deugt er eigen van die keuze? Niets. Nu ja. Ada zal het hoofd wel bo- water houden. Gek, de keren ik Ada zag zwemmen hield ze 1 on( bijna voortdurend onder wa- actty Ik kreeg het er benauwd ie e«. Dat kind mag wel gauw le- mne zwemmen, anders verdrinkt eure, dacht ik. Mis. Ada is de ge«pe waar ze het allemaal over con s zijn dat ze het redt. Mis- etas'cn Klenie en de twee Coby's mee,Die kun je ook nog wel uit chtt Pierebad loslaten zonder dat p h(ibadmeester er een duik op tjt te nemen. Maar de rest? .sk0 indhout mag ik niet zeggen, Dii1(1 ar met drijfhout benader je aardig. Vergeleken natuurlijk wat zwemsters uit andere J den in Mexico zullen preste- !n eVan meisjes als Nel, Toos, he jam, Bep en Hella, zo lees ik, ks Tien we dat nog maar af moe- ing'1 wachten. Van die anderen \t? Waarvoor moeten ze dan emaal naar Mexico? )p zichzelf zou er tegen al Tee meisjes nog geen bezwaar kj 1, wanneer er geen jongens n de kant waren blijven staan Johan, Aad en Elt, die toch ment bewezen hebben dat ze hun zo empje kunnen zwemmen. V kiezen alleen het hoogste ni- vuiiau", heeft het NOC gezegd. Nu. ithon moeten die jongens zeker 'w fyzr Mexico, ivant het niveau is a6_8jtor zo hoog dat je 'n fietspomp 43oet meenemen om niet achter Et eigen adem aan te lopen. Maar J e hoor, het NOC weet het be- :hry -240,/fe heb expres weinig namen -vfyioemd omdat iedereen weer n ander argument heeft om stenrt NOC tot het zwarte beest te etetyklaren. De enige oplossing lijkt ij dat het Nederlandse volk in n geheel wordt afgevaardigd. iar kunnen heel wat verrassin- n uit voortkomen. Wel eens van int Wabbelman gehoord? Nee. etwaar. De eerste keer dat hij )m. n kogel zag stootte hij hem 14,09 m van zich af. Waarbij 207 ent te worden opgemerkt dat 106 in kameraden het ding boven st, n houtvuurtje hadden opge- Zulke verborgen talen- )ntfcn heeft ons volk vele. Geef ze 70 e kans, NOC, al is het maar in nummer zaklopen, koekhap- j 4 n of katknuppelen met ver- 40 erde boerenwagens. De knuppel It klaar, en het is maar negen 'T dien van NOC naar NOC out. >u- KEES STIP roepen. De NRU kwam.maar als dienende en geen programma's ma kende organisatie". Hoe is het gesteld in de omroep? Vindt u die van nu beter of slechter dan die van vroeger? Conformisme Vogt: „Ik geloof dat althans in de wereld van de omroep de nieu we generaties die bijzondere vreugde van het pionieren in een volstrekt onontgonnen land niet zullen ken nen. Leven en dus: ademen in een „omroep-establishment" van Jan Greshofs „Heren met de boorden en de baarden", vereist een naar confor misme neigende instelling, een soort bereidheid zich gehoorzaam te voe gen in een hiërarchie van aanzienlij ke leken. Zij mogen zich niet onge lukkig voelen in een arbeidsklimaat, waarin de beslissingen niet genomen worden door bevelende mannen, maar door geziohtloze meerderheden. Zo'n moderne vergaderingswereld met zijn frazen van .mevrouw, mijne heren, ik heet u allen welkom. maakt de humor uit van hetgeen de rumoerige progressiviteit heeft be reikt". Maar wat moeten de jongeren dan onder deze omstandigheden doen? Vogt: „Tja. Elke generatie ontwik kelt zijn techniek om iets te berei ken. In die vergader wereld van nu ontwikkelt zich een vaardigheid om als „doener" de vergadering, die op haar decorum acht slaat, te bewegen de voorstellen van de „doe ner" te accepteren, zonder dat de vergadering de illusie ontnomen wordt dat zij iets constructiefs tot de wijsheid van haar beslissing bij draagt". - Gesteld dat uw filosofie juist is, beperkt zo'n talent zich dan tot de radio? Vogt: „Nee. De radio-tv is een standaardgeval. Maar het komt ook elders voor, waar men zelf niet be hoeft te zorgen voor het verdienen van het grootste gedeelte van het geld, dat men uitgeeft. Het is een verschijnsel van de „eeuw der subsi dies". Gelooft u aan een generatiecon flict? Vogt: „Aan een botsing zeker wel. Iedere generatie is geneigd zyn op vattingen terstond te verabsoluteren. Daar zit de scheppende voorstu- wingskracht van het op niets steu nende .geloof" in. Met het gevolg dat iedere generatie het lot van het lij den wacht aan de pijn, die zij de ver dwijnende generatie op wier schouders zij staat zonder ooit vaste voet te voelen genadeloos bezorgt. Dit is een aspect van de rechtvaar digheid van het mensenlot, dat mij wel aanstaat". Kunt u een tijdsverschijnsel noemen dat door radio-tv is opgeroe pen of in ontwikkeling bevorderd? Vogt: „Ik kies dan de redetwist. Het forum, de discussie, het oever loos oproepen van problematiek; het informeren naar meningen en opvat tingen. het laten zeggen van zeg- jes. Daarbij komt het voorlichten, het leven met de statistiek. Rijpere vorm Vindt u dat verkeerd? Vogt: „Verkeerd niet. Of het moest het pretentieuze gewauwel zijn. Ik vind het verschijnsel zelfs goed, maar dan liever geëffectueerd in een rij pere vorm. Het vragen naar menin gen van mensen, die er volstrekt geen hebben en zo ze er een me ning op na houden die hun me ning op gebrekkige wijze onder woorden brengen, vind ik e>n ver spillen van het medium. Vóór een discussie begint, zou ik de discipline voor dergelijke gedachtenwisselingen beter afgesproken en vooral nage leefd willen zien". WILLEM VOGT Jazzfestival: 32 tieners gewond LONDEN (Reuter) Tweeënder tig tieners zijn zaterdagavond ge wond geraakt op een Jazzfestival in Kempton Park ten zuidwesten van Londen, toen een dak van golfijzer waarop zij waren geklommen om be ter te kunnen kijken, instortte. Ruim 200 tieners hadden een plaatsje op het dak gevonden. Vele gewonden hebben gebroken ledematen. Er is er een bij met een gebroken ruggegraat. DEN HAAG (GPD) Kees Man ders is bezig al zijn zaken te ver kopen. De Moulin Rouge, Phonobar, Orientalclub en La Dolce Vita zul len gewoon blijven doordraaien, wan neer ze in andere handen overgaan. Al enige tijd geleden besloot Kees Manders met zijn vrouw Rika Jansen een wrat rustiger leven te gaan leiden. Door een goede aanbieding op een van zyn nachtclubs is het afscheid van het zakenleven nogal versneld. De gegadigden voor de panden aan het Thorbeckeplein komen uit bin nen- en buitenland. Griekse vorstin verwacht baby ROME Het Italiaanse weekblad „Beila" meldt, dai Koningin Anne- marie van Griekenland, echtgenote van Koning Costantijn, haar derde baby verwacht, die volgend jaar ge boren zal worden. De koning heeft dit kort geleden bekend gemaakt aan boord van zijn jacht Pegasus II. toen dit voor an ker ging in de Italiaanse badplaats Porto Ercoie. Onder de gasten aan boord bevonden zich Koningin Ju liana, verscheidene Italiaanse edelen en de acteur Charlie Chaplin met zijn vrouw en hun dochters. Roquefort-dressing Een heel verrassende saus voor zomerse slaatjes maakt u van blauwdooraderde roquefort- kaas (of eventueel van de Ne derlandse imitatie daarvan, de bluefort). Vermeng in een kom 2 lepels azijn, snufje zout, 3 druppels tabasco of worcester- shiresauce, 1 theekopje Mayo naise, 2/3 theekopje verkrui melde „blauwe" kaas. thee kopje kwark. Klop dit met de handmixer tot een min of meer gladde massa. Deze dressing gebruikt u bij een groentesla. Leg op een sla- schaal een laagje goed droog gelekte slablaadjes. In het mid den daarvan nèt gaar gekookte bloemkoolroosjes en om de bloemkool heen in blokjes ge sneden gare biet. Schep over de bloemkool wat van de dressing en geef de rest apart erbij. WIN A BORN. HILVERSUM (GPD) Buiten de aanwezigheid van tele visiecamera's verschilde de finale van het „Cabaret der onbe kenden" zaterdagavond in Loosdrecht niet van de voorronden: minijurken, spijkerbroeken, heel veel lang haar en heel veel sigarettenwalm. Een veel te kleine zaal voor veel te veel be zoekers, waarvan het niet helemaal duidelijk werd of ze nu kwamen voor de tv-camera's, dan wel voor echt Hollands ta lent. Dat talent was er in ieder geval wel, maar dat mocht ook wel, nadat er in de voorronden heel wat lucht kastelen aan flarden waren gezon gen en gespeeld. Het verbaasde ver moedelijk niemand dat Truud en Ruud tenslotte beslag legden op de eerste plaats, want wat zij brengen, Is inderdaad zeer verdienstelijk. Het meisje heeft een zuivere en aangena me stem, Ruuds gitaar klinkt niet zo amateuristisch als in dit genre helaas te vaak gebruikelijk is. Maar wat van hen in de eerste plaats opvalt, is de goede presentatie. De 21-jarige Hilversummer Johan Beerenschot bezette de tweede plaats met zijn „Nederlands chanson" van eigen makelij. Dat bracht hem een volkomen onverwacht succes en voor deeltje: erkentelijkheid van Cona- mus en de NRU, in de vorm van tweemaal 250 gulden. „Ik ben een mens en geen pion", zingt Johan en zet die woorden kracht bij met for se accoorden van zijn gitaar. Niet bepaald opvallend kon Eddy Eisen genoemd worden, maar de jury aan wie tenslotte de beoordeling wordt overgelaten, kende hem genoeg waardering toe om een derde plaats te bereiken. Als vierde eindigde een groepje Turkse arbeiders met eigen muziek, maar dat viel in dit uitgesproken Hollandse gezelschap veel te moeilijk op zijn juiste waarde te beoordelen. Jan en An uit Zaandam, die met hun volksmuziek in de voorronden al algemene aandacht en lof trokken, De Italiaanse actrice Rosan- na Schiaffino en haar echtgenoot producer Alfredo Bini, tonen trots hun eerste kind in een ziekenhuis in Rome. Het 8 dagen oude meisje kreeg de naam Annabella. kwamen er met hun vijfde plaatsje een beetje bekaaid af. Het moge een troost zijn dat er in ieder geval een plaat van hen is opgenomen, die van daag uitkomt. FELLE BRANDEN IN ROTTERDAM ROTTERDAM (GPD) De Rot terdamse brandweer heeft tijdens het weekeirade tweemaal alarm moeten maken. Zaterdag voor het Duitse motorschip Gran Canaria (2885 brt) uit Hamburg, dat in de Prinses Bea- trixhaven in Rotterdam lag. Bij het overpompen van bunkerolie is via een ontluchtangskoker olie op het gloeiende fornuis in het kombuis ge vallen. De vlammen trokken met gro te snelheid van het achterschip naar het middenschip door. Daar wist de brandweer die met 6 lagedrukstra- len werkte het vuur een halt toe te roepen. De schade was toen reeds zeer aanzienlijk. Reddingsboten, but- ten, dagverblijven en het kombuis werden verwoest. Een passagier moest met behulp van een hijskraan via een patrijspoort uit de hut worden gered. Bijzonder verward was de situatie bij een brand in een woning op een tweede etage in Rotterdam-west zon dagochtend vroeg. De bewoonster, mevr. Hoogland kon ternauwernood door buren worden gered. De vrouw was zo overspannen dat zij tot heden geen verklaring heeft kunnen afleg gen over hetgeen er nu precies is gebeurd. Zij is naar de psychiatrische afdeling van het Dijkzicht-ziekenhuis overgebracht. Haar woning brandde geheel uit. Schade ongeveer 50.000 gulden. HAARLEM (GPD» Zaterdag middag brak brand uit in 'n kleding magazijn in Haarlem. De brandweer kon niet verhinderen dat de gehele bovenetage van het pand, waarin een kledingopslagplaats, een prooi van de vlammen werd. De schade wordt op f 30.000 ge schat. Als oorzaak van de brand wordt kortsluiting aangenomen. De elektrische leidingen van het kleding magazijn bleken niet te best in orde te zyn. DRACHTEN (ANP) In Boelens- laan bij Drachten is zaterdag tijdens afwezigheid van de bewoners. die op een camping in Diever vertoeven, de woning van de chauffeur S. Bos in korte tijd geheel uitgebrand. Van de inboedel kon niets worden gered. Film van Kerbosch Sn bioscoop AMSTERDAM (GPD) Zonder veel tamtam is zaterdagnacht in het Amsterdamse Flora-theater een nieu we Nederlandse film in première ge gaan. „Rondom het Oudekerks- plein.van Roeland Kerbosch was oorspronkelijk opdrachtfilm van CRM, daarna televisiefilm voor de VPRO en tenslotte toch nog bioscoop film, ofschoon de band met het klei ne schermpje er toch het meest we zenlijk in lijkt. De jonge cineast doet zich voor als de razende dagbladreporter, die zich op het .gedurfde, allerinteressantste onderwerp" stort, een reporter die vanwege zijn naïeve en heilige geloof een beetje belachelijk is. Want ten slotte zijn hoeren en hun bescher mers helemaal niet zo interessant als men vanuit een kleinburgerlijk ge zichtspunt wel eens wil geloven. Er komt eerder een zeer triviale kool- lucht tevoorschijn voor wie het dan echt weten wil. Kerbosch is daar in zijn film .Rondom het Oudekerks- plein.niet zo aan toegeraakt, hij heeft wat tegen de mythe opgezien en daaruit resulteerde een wat te ro mantische, te buitenkantige film. Zijn procédé is geweest de bescher mer Haring Arie te laten praten. Niettemin is het een hier en daar aardige tv-reportage, die vanwege de openhartigheid van enkele der vertel lers over him beroep, niet het huiska merscherm heeft bereikt. Overigens zou de VPRO de film echter hebben afgewezen vanwege wijdlopigheid en de weigering van Kerbosch te coupe ren. De VPRO had daarin het meest geltfk. NEDERLAND I KRO 6.50 uur Barend de Beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.06 uur Kenmerk (IKOR/CVK/RK) 7.31 uur Het leven begint bij honderd; kleur, tv-serie 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur Piste; variété-programma 9.05 uur Van toen tot nu; fragmenten uit programma's over de Nederlandse Kleinkunst 9.35 uur Kloosterconflict; documentaire 10.15 uur Laatste nieuws (NTS) 10.20 uur Sluiting NEDERLAND 2 VARA 6.50 uur Barend de Beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.03 uur Coronation Street; tv-serie 7.52 uur Weerzien; herhalingen uit VARA- tv- programma's 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur Twee korte films; kleur 8.40 uur Jumping for joy; Engelse filmcomedie 10.05 uur Laatste nieuws (NTS) 10.10 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA Hilversum 1: 8.30 uur Jazz in actie 9.00 uur Musonette Hilversum 2: 8.30 uur 10.40 uur Het grote podium Leven met conflicten Zaterdagavond vond er iets moois plaats op de t.v. Wij had den in de programmabladen al gezien, dat de thriller „Iron side" (in kleur) om 9 uur begon en om 9.50 ophield. Niets op te gen. Maar om 9.40 uur, dus tien minuten voor het einde van „Ironside", begon op Nederland II een thriller van nog groter formaat „Uitvaart in Ber lijn", ook in kleur. De liefheb ber van thrillers moest dus of het slot van „Ironside" of het begin van „Uitvaart in Berlijn" missen., nog afgezien van het feit, dat op die manier de twee enige kleurenprogramma's el kaar* gedeeltelijk overlapten. Wie schetst dus onze grote vol doening toen de KRO, op Neder land II, na de aardige, maar niet direct opzienbare docu mentaire „Lieve pappie en mammie" (een Britse bijdrage) mededeelde dat speciaal ten gerieve van de kijkers die nu nog naar „Ironside" zaten te kijken en daardoor het begin van „Uitvaart in Berlijn" zouden missen, een extra aflevering van de serie „Survival" zou worden ingelast! Dat is de aandachtige sendee die we vaker zouden wil len zien. We verlangen niet dat op iedere slak zout wordt ge legd, dat alles op de minuut af gelijk op loopt en dat er nooit meer iets mag samenvallen dat een beetje op elkaar lijkt, maar het zou prettig zijn als de an dere omroepen he* voorbeeld van de KRO volgden en al te flagrante gevallen van verdub beling op eenzelfde manier zou den uitwissen. Overigens had de KRO als titel voor het TV-spel naar het verhaal „Dare I weep - dare I mourn" van John Le Carré geen verwarrender titel kunnen be denken dan „Uitvaart in Ber lijn". U weet, John le Carré is de beste spionage verhalenschrij ver die de wereld momenteel kent, vooral dank zij zijn roman 'The spy who come from te cold' die verfilmd werd met Richard Burton in de hoofdrol. Le Carré heeft één grote concurrent in zijn genre, Len Deighton, wiens bekendste werken „The ipressfi- le" en „Funeral in Berlin", even eens met groot succes verfilmd werden, met Michael Caine in de hoofdrol. Het laatste verhaal is in ons land vertaald als Re- grafenis in Berlijn". Er komt een scène in voor waarin iemand uit Oost-Berlijn zogenaamd als dode in een lijkkist naar West- Berlyn zal worden overgebracht, Als de kist eenmaal de grens over is, blijkt hij echter gevuld te zijn propagrandamateriaal. Een zelfde gegeven dus als Le Carré gebruikte voor dit verhaal. Daarom was het erg verwarrend om de titel van Deightons boek te lenen aan de verfilming van Le Carré's verhaal. Een uitste kend verhaal overigens, met voortreffelijk spel van James Mason (die van ,De zevende sluier" blijkbaar nog steeds iets hinkends heeft overgehouden). Een programma dat erg mee viel, was het „Cabaret der on bekenden". De kneusjes had regisseur Rinus Spoor, die alles behendig in elkaar had gezet, tot voorprogramma" ver werkt, maar de uiteindelijke fi nalisten sloegen soms lang geen gek figuur, zeker het winnende duo niet, van wie vooral de vrouw veel voor de toekomst be looft. Zondag vertoonde de NCRV een Russisch filmportret van Tsjai- kowsky, met alle gevolgen van dien. Dat wil zeggen: een rijder langs de berkebomen, en een perfecte opsomming in beeld van Tsjaikowsky's leven en wer ken, zonder enige verrassing, zonder 'n grapje er tussendoor en met de gebruikelijke „afton ding" van de feiten, waardoor er weinig markants overbleef. Om n' voorbeeld te noemen: als zijn moeder sterft heet dat: „Vier jaar later overleed zijn moeder in de bloei van haar leven". Heb bijgaande portret toont een jon ge vrouw, maar hoe oud was ze nu eigenlijk toen ze stierf: 30, 40, 50 „In de bloei van haar leven" is een even rekbaar be grip als de meeste Russische do cumentaires. Aan het slot 6prak drs. Bou- huys met de acteur Paul Storm over Hindoeisme, meditatie en wat dies meer zij. Paul Storm, die 6 jr in India is geweest, be zit inderdaad de rust van een goeroe om ontspannen over al les te kunnen praten op 'n be vattelijke, niet zweverige ma nier. Wij vonden 't programma alleen te kort en te lang. Te lang omdat in drie kwartier toch on bekende, dus moeilijke begrip pen moesten worden uitgelegd. En te kort, omdat wij hetzelfde, weer actuele onderwerp liever in 5 afleveringen behandeld had den gezien; maar dan van 20 minuten en een beetje systema tisch. VOOR MAANDAG 12 AUGUSTUS Hilversum 1. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.16 Radlojourn. 18.25 De rechten van de mens, lezing. 18.30 Stereo: A la carte: tafelmuziek. (Om 19.02 Gesproken brief uit Pa rijs). 19.30 Nws. 19.35 R.V.U.: Van Bron tot Bedrijf, door Prof. Dr. Joh. de Vries. NRU: 20.05 De strijd om de vrijheid: Joods prog£. 20.30 Jazzmuz. 21.00 Musonette: licht muz.progr. 21.30 Ons soort mensen: over andere men sen, Interviews. 22.05 Stereo: Lichte gr.muz. BZN: 22.20 Alle hens ge red!. een progr. van de Bond zonder Naam. NRU: 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radlojourn. NRU: 22.55 Stereo: Pro fiel van tenor-saxofonist Gene Am nions. 23.25 Ra dioramaveertiendaags mln-magazine. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. NCRV: 18.10 Stereo: Meisjeskoor en licht instr. sextet. 18.30 Nws. en weer- praatie. 18.46 Act. 19.00 Stereo: Me- tropole ork. 19.30 Stereo: Lichte gr.mu- zlek. 20.30 Stereo: Radlophllh. ork. en sol.: mod. muz. 21.45 Stereo: Lichte gr.muz. 22.15 LLterama: radiokroniek over boeken, schrijvers en toneel. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 23.00 Stereo. Voc. ensemble: oude liederen. 23.30 Jazz. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA (Over de 4e ïyn) van 18-20 uur. I. Darius Mllhaud. 1. Le Boeuf sur le Tolt (15 min.) Orkest van het Théa- tre des Champs-Elysées ó.l.v. Darlus Mllhaud. 2. Le Carnaval d'Aix (17 mi nuten). Claudle Helffer. plano; Or kest van de Soclété des Concerts du Louis Frémaux. II Francis Poulenc. 1. Aubade (21 min.) Jacques Févrler. plano; Or kest van de Soclété des Concert du Conservatoire o.l.v Serge Baudo. Con cert voor twee piano's en orkest in d kl. t. (19 min.) Allegro ma non troppo. Larghetto. Finale. Allegro mol- to. Francis Poulenc, Jacques Févrler, piano; Orkest van de Soclété des Con certs du conservatoire o.l.v. Georges Prêtre, III. Arthur Honegger. 1. Pacific 231 (6 min.) Orkest van de Soclété des Concerts du Conservatoire o.l.v. Ernest Ansermet. 2. Concertino voor plano en orkest (10 min.). Allegro molto mode rato. Larghetto sostenuto. Allegro. Mar grit Weber, piano; Symphonle Orkest van Radio Berlijn o.l.v. Ferenc Fric- say 3. Symphonle nr. 2 voor strijkor kest (25 min.) Molto moderato. Alle gro Adagio mes to. Vivace non trop po. Tsjechisch Philharmonlsch Orkest o.l.v. Serge Baudo. VOOR DINSDAG 13 AUGUSTUS Hilversum 1. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Stereo: Lichte grmuz. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.11 Ra dlojourn. 8.20 Stereo: Lichte grmuz. •progr. 9.40 Muz. uit de Middeleeuwen en Re> nalssance (opn.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeldsvlt. (gr.). (11.00-11.02 Nws.). 11.55 Beursberich ten. 12.00 Komt vrienden ln het ronde: progr. rondom het volkslied. 12.26 Med. voor land- en tulnb. 12.29 Overhelds- voorl.: Uitz. voor de landbouw. 12.39 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radlo- lourn NRU: De ichte muze belicht: bewerkingen van volksmelodieën uit het Verenigd Kon. 14.30 Rostrum of composers: mod. muz. (opn.) AVRO: 15.00 Stereo: Fragm uit Duitse ope ra's (gr.). 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Re- sldentie-ork. en solist: mod. en klass. muz. 17.00 De zingende bougie: gevar. pl.progr. voor automobilisten. 17.55 Hilversum 2. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levend® woord. 7.16 Stereo: Klass. muz. (gr. 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Stereo: Ope4 ra-intermezzi (gr.). 8.00 Nws. 8.11 Ge* wijde muz. (gr.).8.30 Nws. 8.32 Tou- rlngclub: vakantletips. 8.45 Stereof Lichte grmuz. 9.30 Stereo: Balletmu* ziek (gr.). 10.00 Theologische ether» leergang. 10.35 Stereo: Sopraan en pla» no: klass. liederen. 11.00 Nws. 11.Oi Voor de zieken. 11.55 Med. KROi 12.00 Van twaalf tot twee: gevar. pro gramma. (12.22 wy van het land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb.; 12.30 Nws.: 12.41 Act.; 13.00 Raden maar 14.05 Stereo: Musiësta: licht muz.program» ma. 14.30 Pizzicato: muzikaal middag magazine. 17.00 Overheldsvoorl.: Do vakbeweging ln de Nederlandse Antil len. Vraaggesprek van Kees van Maas» dam met de heer A. Lakerveld. 17.10 Voor de Jeugd. Hilversum 3. 240 m. en FM. VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep: licht pl.progr. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Pow-Pow: pl.progr, 12.00 Nws. 12.03 Zorro: tienerprogr. 13.00 Nw6. 13.03 Ekspres: gevar. pl.pro- gramma. (14.00 Nws.). 15.00 Nws. 15.03 Er-Jee-Em-Drlelicht pl.progr, 16.00 Nws. 16.03-18.00 Mix: licht pl. progr TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS. 18.50 Barend de Beer. NTS: 19.00 Journ. NCRV: 19.06 Tom Jonea Show 19.31 Lieberman en Lieberman, TV-feulll. (dl. 8). NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Hier en nu: act.rubriek. 20.45 Toppers van toen en nu: muz. amusementsprogr. 21.00 De zaak Rohr- bach, een gedramatiseerde reconstructie van een gerechtelijke dwaling, (dl. 1), 22.10 Amerikaanse koorzang. HIROt 22.20 Samenwerkende suikerzieken, doc. NTS: 22.40-22.45 Journ. Nederland II NTS: 18.50 Barend de Beer. NTS: 19.00 Jouro. 19.03 De Verrekijker. In ternationaal JeugdJourn. 19.15 Van ge west tot gewest. 1955 WIJ Europeanen, film rep. over Oostenrijk. 20.00 Journ. 20.20 In kleur: Dubbelspion: Shana. TV-fllm. 21.10 Close-Up van de Fran se Radicale Studentenbeweging, docu mentaire (Prod NBC News.). 21.35 De dood van Mijnheer SerJanszoon, TV-spel. 22.25-22.30 Journ.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5