Record aantal deelnemers op de Nieuwkoopse Plassen KOKTEKAAS DE FLEVOBEK1 Hoot Song zegevierde bij de tweejarigen Coureurs boos over Zweedse handelwijze Zeilwedstrijden van Noord-Zuid Post onfortuinlijk in de eindsprint Honkbaluitslagen Bas Maliepaard ernstig gewond Bordeaux-Parijs of Parijs-Bordeaux? Peter Akerboom wint zomerrit Op IJssehneer Ajax (L) w verloren p( Aanslag in Zuid-Tirol Koersen Alkmaar Cricketuitsl; PAGINA 10 MAANDAG 12 AUGUj LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAG! NIEUWKOOP Hoogtepunt van het watersportseizoen op de Nieuwkoopse Plassen zijn steeds de nationale zeilwedstrij den, waarvan de organisatie in handen is van de watersport vereniging Noord-Zuid. Ook dit jaar was de deelneming weer zeer groot. Niet min der dan 240 boten verschenen er aan de start. Een record. De aanvoer daarvan bracht zaterdagochtend een enorme drukte teweeg in de Dorpstraat. rw i Sc hul ting, Jeugdklasse: 1. P. Brou- AeilgeilOt wer. 2. Berita Kok. 3. R. Jaspers. O- jollenklasse: 1. J. Saltzherr, 2. J. M. Wilkens. 3. D. Brandsma. De wedstrijden begonnen zaterdag middag om twee uur en op dat mo ment waren alle voorwaarden voor volledig zeilgenot ruimschoots aan wezig. Er stond een stevige noorde lijke wind, de zon speelde over het woelige water en al de tientallen bo ten, vaak getuigd met kleurige spin akers. boden een boeiend schouwspel. Een drietal boten sloeg door de he vige wind om en een Olympia-zeiler verspeelde zijn mast. In de verschillende klassen ont brandde een vinnige strijd. De aan dacht was vooral gericht op de scher mutselingen in de 16 m2 klasse, die een veld van 27 schepen aan de start bracht. De plaatselijke orack J. N. Bodegraven, die geruime tijd het veld aanvoerde, werd' kort voor de finish nog geklopt door J. de Ruij- ter. Zijn tweede plaats was overigens toch een uitstekende prestatie. De wedstrijden werden deze zaterdag vooral gekenmerkt door een groot aantal diskwalificaties ais gevolg van een verkeerd overschrijden van de finishlijn. Bij de Olympiajollen wer den maar liefst tien boten uitgeslo ten. Zondag werd opnieuw gestart 's mor gens om 10 uur en 's middags om 2 uur. De wind, die nu uit het westen woei was echter zo zwak. dat de wed strijdleiding moest besluiten de ba nen in te korten. De eerste vijf klas sen behoefden slechts 2 en de ove rigen slechts een ronde te zeilen. Toen deze wedstrijd was afgelopen, was het weer hoog tijd voor de mid dagwedstrijd te starten. In de Valkenklasse stuurde Bart Kraan zijn „Gladde Aal" onbedreigd als eerste over de finish. De dagprijs bij de 16M2 klasse ging naar J. v. d. Koolj en Hofland voer zijn Finnjol voor de derde maal als eerste over de streep. Ruiterman veroverde bij de vrijheidsklasse de dagprijs. P. Sekker was ook bij de Vaurienklasse in bei de wedstrijden onbedreigd winnaar. Uitslagen Uitslagen ven de wedstrijden van zaterdag: Valkenklasse: 1. C. Vroege, 2. Bart Kraan, 3. F. Louwers. 16 mtr. 2 klas se A: 1. J. de Ruljter, 2. J. N. Bode graven, 3. J. v. Staveren, 4. P. J Kempeneers, 5. M. Kahelland. Finn- jollenklasse: 1. A. Hoflan, 2. K. Dou- ze, 3. J. L. Jaspers. 16 Mtr. 2 klasse B.: 1. A. R. Versloot, 2. D. Oskam. 3. R. Willemse. Vryheidsklasse: 1. Qc. W. Aarts, 2. A. Ruiterman, 3. R. E. J. Schuld. Spankerklasse1. B. Hartjes. 2. J. B. Boer, 3. S. Hiemstra. Scha kelklasse: 1. C. H. L. Metz, 2. 3. J. G. Boer, 3. C. Smit. Pampusklasse1. L. J. A. d. Wit, 2. R. Ydema, 3. J. Ger- brands. Sternklasse: 1. C. Röling, 2. R. de Granada, 3. H. N. P. van Ren- sen. Flying Juniorklasse: 1. P. Leng ton, 2. D. van Waning, 3. K. v. d. Torren. O.K. Jollenklasse1. A. L. van Ieperen, 2. J. Cammeraat. 3. W. Vergouw. Vaurienklasse: 1. P. Dek ker. 2. N. J. Nydam, 3. W. J. Hoo- genboom: Soloklasse: 1. T Ger- brands. 2. P. C. Koudys, 3. W. R. Ronde v. Maarheeze MAARHEEZE (ANP) Jules van der Flaes heeft de Ronde van Maar heeze by de beroepsrenners gewon nen. De in Nederlandse dienst rij dende Belg moest de eindsprint aantrekken voor zijn ploeggenoot Peter Post. maar de Amstelvener had moeilijkheden mot zijn achterwiel en kwam niert verder dan de derd9 plaats. In deze ronde maakte Daan Holst zyn debuut als professional. Holst had een licentie als beroepsrenner aangevraagd, nadat hy niet was ge selecteerd voor de aohtervolgings- of de wcgploeg voor de Olympische Speien van Mexico. De uitslag: 1. Jules van der Flaes (Belg.) 120 km. in 3 uur 7 min. en 27 sec.; 2. Vianen (Kockengen); 3. Post (Amstelveen)4. Nydam (Zun- i derb); 5. Brands (Belg.); 6. Schuu-1 ring (Amsterdam"!7. De Wit (Wor- mer)8. Zoet (Waarde)9. Hooger land iKapelle). alien dezelfde tyd als Van der Flaes; 10. Stevens (Belg.) op 1 min. en 3 sec. Gerbrands (solo) en P. Brouwer (jeugdklasse) presteerden hetzelfde. Uitslagen van de beide zondagwed strijden, waarvoor de prestaties wer den byeengevoegdt Karlskoga-race Hoofdklasse Schoten—HCK 1—6. HCK—Schoten 2—0. HCAW—Storks 7—14. HCAW Storks 814, SpartaHaarlem Ni- cols 12, SpartaHaarlem Nicols 6—0. OVVO—ABC 3—1, O VVO--ABC 3—0. Tweede klasse c; RCHKennemerland 43. HFC HaarlemRooswyk 81, SC Haar lemMeteoor 31, DIOWassenaar 1—11. WIELRENNEN MENIN (ANP) De Nederlandse wielrenner Bas Maliepaard is zater dag ernstig gewond geraakt by een auto-ongeluk in de Belgische plaats Moorsele. Op een kruispunt by Moorsele reden twee auto's op el kaar in. De Nederlandse professio nal, die op weg was naar een wie lerwedstrijd in Kortrijk. werd ern stig aan de mond gewond. Hy werd i in een plaatseiyk ziekenhuis opgeno men. PARIJS (ANP) De mogelijk heid bestaat dat de klassieke weg- wedstryd van Bordeaux naar Parys op 8 september in tegenovergestelde richting zal worden gereden. De or ganisatoren weten namely k nog niet waar in Parijs de eindstreep zal moeten komen, omdat de baan van Vincennes 8 september niet gebruikt kan worden. Men overweegt nu de renners in Bordeaux te laten fi nishen. Wielrennen Guillermo Timoner zes keer wereldkampioen by de prof- stayers, heeft in de afgelopen weken geprobeerd weer een plaats te vinden in de Spaanse ploeg voor de wereld kampioenschappen. Timoner heeft geen succes gehad. By een wedstrijd op de baan van Palma de Mallorca kwam hy te vallen en liep een ge- j compliceerde sleutelbeenbreuk op. Ti moner (42) ïykt nu gedwongen te zyn zyn loopbaan te beëindigen. HENGELSPORT Viscollege De Gulden Voorn Wedstrijd in de Kagerplas. De vangst viel mee. Er werd 17950 gr vis aan de schaal gebracht. Uitslag: 1. P. Harland 2780 gr. 2. H. v. Alphen jr. 2640 gr. 3. F. Smit 2125 gr. 4. M. P. Hoogkamer 1400 gr. 5. W. Chr. Lar- dee 1360 gr. 6. H. v. Alphen sr. 1230 gr, 7. G. Bavelaar 1055 gr, 8. H. v. Houten jr. 1050 gr. 9. C. v. d. Zwan 910 gr, 10. H. v. Houten sr. 820 gr. Druk (zeil)verkeer op de Nieuwkoopse Plas. Foto Leidsch Dagblad) Valkenklasse: 1. Bart Kraan, 2. M. Stomp, 3. N. Both. 16 M2 klasse A: 1. J. v. d. Kooy, 2. J. v. Staveren, 3. J. v. Rietschoten, 4. J. N. Bode graven, 5. J. de Ruyter. Finnjollen- klasse: 1. A. Hofland. 2. J. Breuer, 3. D. P. Rietveld. 16 M2 klasse B: 1. A. Wyngaard. 2. R. Willemse, 3. D. Os kam. Vryheidsklasse: 1. J. Ruiteram, 2. W. J. van Cleef, 3. J. W. Aarts, Spankerklasse: 1. F. Rysdyk, 2. W. N. van Rysdyk, 3. M. T. Kammings, 4. J. B. Boer. Schakelklasse: 1. W. J. Overtoom, 2. C. Simt, 3. L. Both, 4. P. Lanser, 5. KJ. Hoogendoorn. Pampusklasse: 1. J. Bastiaans. 2. J. Gerbrands. 3. A. Ydema. Sternklas se: 1. H. N. P. van Rensen, 2. R. de Granada. Flying Junior klasse: 1. P. H. de Wit. 2. P. Lengton. 3. D. van Waning. O.K. Jollenklasse: 1. j. de Koning. 2. C. By kerk. 3. A. Bergwerf, 4. P. de Jeu. Vaurienklasse: 1. P. Sek- kerk. 2. W. J. Hoogenboom. 3. T. Sa- lemink. Solo-klasse: 1. T. Gerbrands, 2. J. B. v. d. Bosch, 3. P. C. Koud- Üs, 4. W. Schulting. Jeugdklasse: 1. P. Brouwer, 2. Mej. E. v. d. Torre, 3. R. Jaspers, 4. Hans Euwe. Ol. jollen klasse: 1. Wilkens v. Roessel, 2. J. Saltzherr, 3. J. v. d. Pyl. 4. J. Corts. Swift-combinatieI OUD ADE De strijdvaardige Peter Akerboom heeft gisteren met vyftien seconden voorsprong de we kelijkse rit voor de zomercompetitie van Swift" gewonnen. Er vormde zich in deze rit. waarvoor elf ama teurs aan de start verschenen, al spoedig een kopgroep van vüf man. die het verdere verloop van de race volledig heeft beheerst. Vooral Peter Akerboom bleek fel op winst belust. Hy ging na een veradelde solo vlucht nogmaals vandoor en bleef toen buiten schot, zyn broer Paul won het sprintje om de tweede plaats en maakte daarmee het familie-suc ces compleet. De uitslag luidt: 1. Peter Aker boom, 2. Paul Akerboom, 3. P. Schef- fer, 4. H. Molkenboer, 5. W. v. d. Berg. Aan de race voor nieuwelingen over 40 km namen zestien renners deel. Alle ontsnappingen werden weer in de kiem gesmoord en in de beslissende eindsprint trok Arie Kruger met een halve lengte ver schil aan het langste eind. De uitslag: 1. A. Kruger, 2. G. Zandbergen. 3. H. v. d. Berg, 4. P. v. d. Berg, 5. C. Brussee. Uitslag A-aspiranten: 1. F. van Duuren, 2. F. van 't Hart, 3. J. Mollet, 4. E. Oudshoorn. Van de B-aspiranten legde alleen Peter Post (geen familie van de bekende zes daagse keizer) de voorgeschreven af stand af. De overige B-ryders wer den gediskwalificeerd, omdat zy ach ter de A-aspiranten aan waren ge gaan. Uitslag veteranen: 1. W. Wassink, 2. B. Kruit, 3. G. Mieremet. Dames: 1. Greetje den Eisen. 2. Ria Baars. In de ronde van Schiedam voor amateurs (eerste Gabi Minneboo) legde Jan Zoons uit Voorschoten za terdag beslag op de zevende plaats. In de Ronde van St. Willebrord ging de Swift-rydster Riet Heems kerk uit Oud Ade als vyfde door de finish. Erna Meskers uit War mond eindigde in deze rit over 35 kilometer op de achtste plaats. Voetbal De Londense vereniging Chelsea heeft zyn spelers Peter Os good, Tommy Baldwin, Alan Birche- nall. Marvin Hinton en Joe Fascione een boete van 50 ponc (435 gulden) opgelegd. Na de vriendschappelyke wedstryd tegen FC Kaiserslautern in Duitsland waren zy later in hun hotel teruggekeerd dan het voorge schreven tydstip van één uur 's nachts. MUIDEN (ANP) Onder vrijwel ideale weersomstandig heden hebben dit weekeinde 114 RORC-jachten uit de klas se 1 t/m 5 en 26 ronde- en plat- bodemjachten op 't IJsselmeer deelgenomen aan de traditio nele Flevorace. Een evenement dat in totaal drie dagen in be slag heeft genomen en als een van de zwaarste Nederlandse races geldt. Op de eerste dag zeilde de impone rende vloot van grote jachten van Muiden naar Enkhuizen, op zater dag van Enkhuizen naar Hoorn en tenslotte zondag van Hoorn naar Muiden. In totaal werd gemiddeld zo'n 120 zeemyl afgelegd, want zoals gebruikelyk zeilde men niet recht streeks naar de drie finishplaatsen, maar via een aantal als verplichte merktekens in de baan opgenomen vissery- of gewone lichtboeien. In al le klassen was er byzonder veel strijd en bleef men tot de laatste race in het onzekere over de speciale hoofd prijzen hoewel in de klasse I en II Hozee met zyn Tabitja a. zaterdag praktisch niet meer was in te halen. Anders was het in de met dertig schepen byzonder sterk bezette klas se III. De Belita van Bouman en de Breyl van de Belg André Nelis lever den een verbeten gevecht dat Nelis tenslotte op de laatste dag in zyn voordeel wist te beslissen. Nelis, die in Melbourne zilver en in Rome brons in de Olympische finnjollenklasse be haalde, finishte met een straatlengte voorsprong op zondag voor zyn con current Bouman, die in deze race met een derde plaats achter Nelis en De Vries genoegen moest nemen. In de RORC-klasse IV) behaalde Hans Kortekaas tweemaal een glan zende overwinning en daarmee kwam hy niet alleen in het bezit van de Wielrennen De Belg Eddy Merckx heeft zaterdag in Varese een internationale wielerwedstryd. de Drie Valleien van Varese, over 250 km gewonnen. De wereldkampioen zegevierde in 6 uur en 26 minuten. De Italianen Michele Dancelli en Gi anni Motta bezetten met 'n ach- stand van 1 min. en 25 sec. de tweede en derde plaats. speciale Flevobeker, vendien al zeker van schap van Nederland i Een groot succes voor I hiermee de tatel proloni RORC-klasse I en II: Vrydag: 1. Hozee Deerns (Zeezot). Zaten rot (Pierette III). 2. H< 1. Hozee. 2. S. de Wit (T RORC-klasse III: Vrydag: 1. André Nell 2. Bouman (Belita). Bouman, 2. Nelis. Zonda De Vries (Staron). De Maarten de Witbe Nelis. RORC-klasse IV A:. Vrydag: 1. Peulen Kent), 2. Roeda (Corm< dag: 1. Kortekaas (Pr Roeda. Zondag: 1. Kor Dudok van Heel (Amuth Winnaar Flevobeker: RORC-klasse IV B: Vrydag: 1. Boers (Bru derode (Marysto). Zaterl derode, 2. Blokzyl (Mira( Gast (Arlette), 2. Boers. Ronde- en platbodem 4 Vrydag: 1. Goede (Ze^ Luca (Vrouw van Ant| beth). Zaterdag: 1. Cornelia), 2. Lucas. ZonJ da, 2. Diderich (Gerben ij Winnaar platbodemprijj.^ Rode- en latbodemklaa-j Vrydag: 1. Kikke (An? Peeters (Meinke). ZatenP ters, 2. Kikke. Zondag: Ir Kikke. Winnaar Pampii v t*rs. T Draken: Vrydag: 1. Bier, 2. F?e dag: 1. Visser. Zondag:Ln Visser. L Winnaar Enkhui zenprjj^ KARLSKOGA (GPD) Mike Beckwith die in de Zuidzweedse pleats Karlskoga de Dafkleuren ver dedigde in de jaarlykse Karlskoga- race klasseerde zich zaterdag als vijfde op de startlijn voor de wed stryd van zondag. Met een gemid delde van 128,5 km per uur reed hy de drie kilometer lange en bochtige baan in 1.24 minuten. Gys van Len- nep kreeg de twaalfde plaats toege wezen na een rondetyd van 1 min. 25.9 seconden. De bekende Porsche- rijder Ben Pon klasseerde zich in de sportwagenklasse met een tyd van 1 minuut 26,14 seconden op de 13de plaats op de startlijn. Rob Slotema- ker kreeg met een minimum ronde tyd van 1 minuut 25.3 seconde de elfde plaats toegewezen. Een glorieus begin was het niet, maar het verloop van de races zou nog minder succesvol zyn. Mike Beckwith, op wie men in de Neder landse renstal de hoop had gevestigd in de formule-III strijd door zyn re- deiyke startklassering, moest tydens de race opgeven wegens moeiiykhe- den met de ontsteking, terwyl Gys van Lennep als 11de door de finish ging. De Zweedse favoriet Bonnier, die na het breken van het baanre cord tydens de voorronde van wagen wisselde met de Mexicaan Rodriges, kwam met zijn 460 pk Lola H 70 in aanraking met de Japanner Ikazuwa, hetgeen voor beiden het einde van de race betekende. Gewonnen werd deze formule-III afdeling door de Zweed Wise 11. Verontwaardigd Groot was de verontwaardiging on der de buitenlandse renners toen bleek dat men de start 25 minuten had uitgesteld voor een reparatie aan de wagen van Bonnier, die op de startUjn een lek in het koelsysteem constateerde. Ook in de Nederlandse renstal was men uiterst gepikeerd over een dergelyke schending van de internationale wedst.rydregels. In de sportwagenklasse vloog Ben Pon, met naar alle waarschynlykheid een gebroken steekas uit de baan. Slotemaker finishte als zevende. De grootste pechvogel was de Zweed Axelsson, die zyn Lola T70 op de renbaan kreeg afgeleverd en toen tot zyn woedende verwondering moest constateren dat de mecani ciens de motor hadden vergeten. Hy volgde de wedstrijd op de tribune. BOLZANO (AP) In Alto Adige (Zuid-Tirol) is gisteren getracht een munitieopslagplaats op te blazen. Het munitieopslagplaats op te blazen. Het was de eerste terreurdaad in het ge bied sinds ongeveer een jaar. Bij de aanslag op vijf kilometer van Bres- sanone werd niemand gewond. Ook in het verleden zyn munitieop slagplaatsen vaak een doelwit ge weest van terroristen die meer auto nomie wensen voor het Duits spre kende gebied of de teruggave van het gebied aan Oostenrijk voorstaan. Zuid-Tirol kwam na de Eerste Wereldoorlog aan Italië. De politie VTeest dat de ontploffing het begin betekent van een nieuwe golf van terreurdaden nu het toeris tenseizoen op zyn hoogtepunt is. Za terdag zyn niet minder dan 40.000 toeristen over de Brenner gekomen Het waren voornamelijk Nederlan ders, Fransen en Duitsers. Koersen op Duindigt WASSENAAR ('Eigen berichtgeving) De door Tom Kooyman gestuur de Hoot Song zegevierde zaterdag in het Criterium der tweejarigen. Het leek aanvankelijk dat Hamran of Handy Mac, die langdurig om de koppositie duelleerden, de beste kan sen op de zege zouden hebben. De laatste viel eohter tenslotte geheel terug. Hoot Song lanceerde by het ingaan van de rechte lijn zijn eind sprint en dit resulteerde in een goe de 127.2 triomf. Hamran kreeg nog een hevige aanval op de tweede plaats te verduren van Happy First. De foto moest uitkomst brengen, doch deze gaf geen verschil aan, zo dat het dead heat werd. Herman die even fouteerde werd vierde vóót Holgapluto Gerda. Een surprise bracht de openitigs- dravery door een onverwachte zege van Frances G (w. f41.80). Tezamen met Fos als tweede en Frieda Ma- gowan op de derde plaats, gaf het trio f 1971.20 voor fl. Een tactische koers reed leerling Edwin Sohwarz met Francina in do Pampusprijs. Hy overhaastte zich in het begin niet en nam in vijfde po sitie een afwachtende houding aan terwyl Enigste op kop het zware werk deed. In het rechte eind greep Sohwarz zyn kans, sprintte voluit en een fraaie 1.24.6 zege was het resul taat. De favoriet Youngstar kwam enige malen van de benen, doch klopte ten leste toch nog Benny HolJandia voor de derde plaats. Little Mis Mitzie (Eerenberg) won het sprintnummer over 1600 meter. De merrie toonde een uitstekende 1.19.7 km-tyd en liet een verrassende Bromelia en Acrobaat achter zich. In de met een eerste prijs van ruim f6000.— gedoteerde Clingendaal-ren voor tweejarige volbloeds, triomfeer de Clicquot (Dodd) oven-tuigend met ruime voorsprong op Ferguut en Norishan. Het Baron Tuyll van Serooskerken Memoriaal leverde een vlotte zege op voor Abgars Bonny Boy, met de Bel gische jockey Boriand in het zadel. Op de streep had hy drie lengten voorsprong op Schermer, die op vyf lengten gevolgd werd door de Duitse Beluga. UITSLAGEN Drakenprijs: 1. Frances G (S. A. Hartman) (1.26.9), 2. Fos. 3. Frieda Magowan. Toto w. 41.80. pl. 14.10, 2.40 3.80, kopp. 22.70. cov. 5.60. Trio: 1.971.20. Flying Dutchmanprijs- 1. Elfine (M. L. v' d. Togt) 2.47.3 1.23.7, 2. Dacron Dear. 3. Epilog V. Toto w 1.60, 1. 1.50. 2.80. 2.—. kopp. 4.10. cov. 9.10, trio 82.60. Finjollenprijs: 1. Fury .ollandia (E. de Visser) (1.25.4), 2. Frio Duffy, 3. Fleetness V. Toto w. 8.90, pl. 3.40, 5.90. 3.40, koppel 7.70, cov. 11. Pampusprijs: Francina (E. F. Schwarz (1.24.7); 2. Enigste, 3. Voungstar. Toto w. 4.60, pl. 1.60, 1.40, 1.80. cov. 3.50, trio 60.20. Boeierprijs: 1. Little Miss Mitzie (F. J. Eerenberg) (1.19.7), 2. Bromelia. 3. Acrobat. Toto w. 1.70, pl. 1.80, 4.60, kopp 24.10. cov. 8.60. Criterium der 2-jarigenprys: 1. Hoot Song (T. H. Kooyman) (1.27.2), 2. Hamran en 3. Happy First. Toto w.: 4.30, pl. 2.3.20. 2.60. kopp. 8.80 en 4.10, cov. 5.50 en 3.70. Valkenprijs: 1. Flèche (W. Stort) (1.26.3). 2. Funny Guy, 3. Fuschia. Toto w.: 1.60, pl. 1.20, 1.40. 2.60. kopp. 3.30, cov. 2.80. Clingendaalprijs: 1. Oliquot (J. I Koers om de Prisma-prijs op de baan van Alkmaar. Winnaar iverd Bonaire Oosting op de sul- key (middenin). Dodd), 2. Ferguut. 3. Norishan. Toto w. 8.60 pl. 1.30. 1.20, kopp. 4.70, cov. H. P. baron van Tuyll van Seroos kerken memoriaal prijs (ca. 2500 m.) 1. Abgars Bonny Boy (A. Borland), 2. Schermer. 3. Beluga. Toto w.: 3.60, pl. 1 50. 1.20, kopp. 4.30, cov. 3.50. Top Brandprijs: 1. Indian Cress (mej. R. R. D. Schwarzkachel. 2. Feuerzange. 3. Molvedo n. Toto w.: 30.30, pl. 2.50, 1.20, kopp. 14.30. cov. 6.30. Trio: 408.80 Totalisator-omzet f233.408.50 De uitslagen van de gisteren gehou den draveryen zijn: Clrkelprijs: 1. Fietje Princess (ir. J. Oosting) (1.26), 2.Funny Boy, 3. Flllette Six. Tot.: w. 11.50. pl. 2.20, 2.10. 1.50, gek. 14.10, cov. 4.70. trio 204.60. Pyramlde-prys: 1. Guido Six (J. L. Olsthoorn (1.34.1), 2. Gold Speed B. 3. Gusta H. Tot.: w. 4.90, pl. 1.40. 1.50. 2.60, gek. 9.30, cov. 3.30 Cylinderprijs: 1. Flamingo Six (J. Geluk) (1.26.4), 2. Baron, Kinley, 3. Benjamin Olivier. Tot.: w. 3.10, pl. 2.10, 6.—. 4.10, gek. 17.70, cov. 29.60. trio 989.10. Kegelprijs: 1. Flevo Akerendam (P. A. Strooper) (1.28.4), 2. Generique Belwin, 3. Full Blood Maire. Tot.: w. 4.60, pl. 1.70, 1.30, gek. 4.50. cov. 3.—. Kuubus prys: 1. Fablola Norton (H. A. v. Ooyen (1.26.6), 2. Echtens Khan 3. Frederica. Tot.: w. 3.60, pl. 1.50. 1.30, gek. 12.cov. 4.10. Prisma prijs: 1. Bonaire (ir. J. Oos ting) (1.23.6), 2. Arie, 3. Zelos van Vredenhof. Tot.: w. 9.30, pl. 2.60, 2. 2.60,gek. 15.50. cov. 5.40, trio 412.60. Trapeziumprijs, le afd.: 1. Amoldus (J. L. Olsthoorn) (1.24.4), 2. Bonnie K., 3. Dazy H. Tot.: w. 5.30, pl. 2.70, 1.90, gek. 21.60, cov. 4.20. Toekomstbeker-prys: 1. Doorn roos. 2 V (G. C. Borst) (1.27.4), 2. Donna Fabiola, 3. Esta Kinley. Tot.: w. 5.30, pl. 1.50, 1.70, 1.40, gek. 16.50, cov. 5.60 trio 191.70. Trapeziumprijs. 2e afd.: 1. Bonnie Mars (T. H. Kooyman) (1.125.3), 2. Fidi Scotch, 3. Chris Hannover P. 1.80, pl. 1.70, 2.80, gek. 12.80. COV. 8. Totalisator-omzet f231.981,50. LEIDEN P. van .runr Veldhuizen zyn erin g(^ Ajax-totaal in de wedsl 1H.C.C. 3 van 56 voor a zelen tot 94 voor 9, waaraf H.C.C. totaal van 92 runs] Na de toss gewonnen te L. koos de Ajax-captain ee fielden. Door uitstekend N. de Bree <4-21), R. j^ (1-21), B. J. Deminent (fc 1 A. de Jongh (3-17) kreegjt nig kans te scoren. Na feg werd het 54 voor 5 en 7 werd het HCC totaal den was by Ajax goed v< geen onder meer bleek ches van F. H. Oltlfti' R. Veldhuizen (2x) en Na de innings van H< beurt aan Ajax (L). A. H. Willink lieten in het|&f runs van hun bat vertre] resp. 21 en 26 runs beh< de topscorers. De midd< Ajax faalde, waardoor Ajax bedenkelyk ging uil in de slotfase van de uitermate spannend was, P. van Amerom (25 not Veldhuizen (13 not out)| onmogelyke. L De spanning aan de klasse 2a is groot. Quick zet de eerste plaats met uit 12 gespeelde wedstrydi. (L) neemt de tweede pla 34 punten uit evenzoveel f wedstrijden. A.s. zondag deze twee clubs elkaar in De uitslagen van de die dit weekeinde werdei voor de cricketcompetdtie zj Eerste klasse A: VRA- Haag, gewonnen door VR ven wickets. VRA 128 voo 127. HBS—HCC 2. gewol HBS met zes wickets, HB! 4 gesloten, HCC 2 183 all 0 ACC, gewonnen door HC( runs, HCC 131 all out. A( out. Rood en Wit—VOC, door VOC met 18 runs, V( out. Rood en Wit 121 all ou Inhaalwedstryedn (zaten —VRA, gewonnen door Hl wickets, HBS 173 voor 4, V out. HCC—Quick Den Ha« nen door HCC met 84 runs all out, Quick 89 all out. Eerste klasse B: SSCC- kels. gewonnen door SSC( wickets, SSCC 102 voor 5 Krekels 102 all out. Quick 1 Rood en Wit 2, gewonnen met 65 runs. Quick N 158 Rood en Wit 2: 93 all oU DVSBloemen daal, gewon Bloemendaal met 83 runs. daal 146 all out, Hermes 1 out. SpartaExcelsior door Excelsior met 2 wicki sior 128 voor 8 gesloten, all out. Inhaalwedstryd zaterdag: Bloemendaal, gewonnen do met drie wickets. Sparta 5 Bloevendaal 138 all out. De ontmoeting Rood en in de halve finales van de petitie, is zaterdag in Haai Rood en Wit met 30 runs Rood en Wit scoorde 111 VOC kwam tot 81 runs vo< lies van de tien wickets.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 10