Schildpad in Leiden aVredes overleg in Addis Abeba ►lijft steken Vreemde manipulaties met parkeerbelasting Langdurig debat over Noordwijks dorpshuis Nachtelijk rumoer bij Noordwijkse dancing L.U.B. gaat opnieuw verschijnen „Lezers schrijvenover eis van de gemeente Voorschoten g Gabonese minister in K Biafraanse delegatie Brug bleef open - verkeer gestremd i Scherpere politiecontrole Gehandicapten hadden fijne uitgaansdag Na schorsing en fractieberaad garantie voor geldlening Eerste vrouwelijke prof. aan N.E.H. Gouden echtparen ^OENSDAG 7 AUGUSTUS 1968 -iEIDSCH DAGBLAD PAGINA S ruw I ADDIS ABEBA (DPA) Het on- cair. De vertegenwoordiger van het LEIDEN Dit is dan de le derschildpad, die in het afgelopen weekeinde op het Amelandse strand is aangespoeld. Het dode Her is gisteren door personeel van het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie in Leidenvan Ameland naar de Sleutelstad overgebracht. Men is op het ogenblik in het mu seum druk bezig de driehonderd kilogram wegende reuzenschild- pad te prepareren. rhan delingsklimaat bü het vredes ►rek tussen delegaties van Nige- Biafra in de Ethiopische fdstad Addis Abeba is gisteren Ier verslechterd. Ondanks hun landag op de openingsbijeenkomst ïmaatke afspraak gisteren de wer- siyke onderhandelingen te beginnen twamen de delegaties niet bijeen. Zij zaWschoven de besprekingen voorlopig taaar vandaag. I Overste Ojoekwoe is gisteren uit Addis Aneba vertrokken. Men ziet „tier evenwel geen aanwijzingen in, jdat de conferentie reeds als mislukt tan worden beschouwd, aangezien [Ojoekwoe tevoren had laten weten, dat hij alleen aan de openingsbij - Jeenkomst zou deelnemen. De reden, dat de delegaties giste ren niet bijeenkwamen lag in een aschil van mening over de samen stelling van de Biafraanse delegatie. De Nigeriaanse delegatieleider, mi- lister van voorlichting Enahoro, maakte op een persconferentie be kend, dat hij zich niet op de bij eenkomst zou laten zien zolang zich de Biafraanse groep vertegenwoor digers van andere landen bevonden. Volgens hem ging het o.a. om af gevaardigden uit Gabon (één van de landen die Biafra diplomatiek heb ben erkend). Enahoro wilde er maan dag op de openingsbijeenkomst geen •aanmerking op maken om Keizer Haile Selassi van Ethiopië, die een 1 welkomstrede uitsprak niet in ver legenheid te brengen. ..We zullen niet eerder naar de conferentiezaal te rugkeren dan wanneer zich daar al leen Nigerianen bevinden", aldus Enahoro. Overste Ojoekwoe hield op de ope- ningsb ij eenkomst een rede, die er )sli ook al niet toe bijdroeg gunstige voor waarden voor een akkoord te schep pen. Hij beschuldigde president Go- da won van Nigerië ervan de „Hitier van irlj Afrika" te zijn en een systerriatische bel Uitrieiing van het Biafraanse volk ab uit te voeren. federale Nigeriaanse Rode Kruis heeft na een bezoek aan door de Ni geriaanse troepen bezet Biafraans gebied iets soortgelijks gezegd over zuidoost-Nigerië. 280.000 Biafranen zouden dreigen daar om te komen. LEIDEIN Ruim een uur is gis terochtend het verkeer op Rijksweg 4 a onder Leiden gestremd geweest. De stremming was het gevolg van een mechanisch defect aan een klap van ae brug over de Rijn, waardoor deze omhoog bleef staan. De politie heeft het verkeer in de richting Amsterdam zoveel mogelijk omgeleid. Benoemingen Leidse Universiteit LEIDEN BjJ besluit van het Col lege van Curatoren der Leidse Uni versiteit zijn benoemd: drs. P. J. M. van der Aart voor het tijdvak van 1 juli 1968 tot 1 juli 1969 tot weten schappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Algemene Zoölogie (Oe- cologie)drs. J. W. Bredewout voor het tijdvak van 1 juli 1968 tot 1 juli 1969 tot wetenschappelijk medewer ker in tijdelijke dienst bij de Natuur kunde: dr. H. C. Hemker tot weten schappelijk hoofdmedewerker in vas te dienst bij de Cardiologie: drs. J. J. Meijer voor het tijdvak van 1 juli 1968 tot 1 juli 1969 tot wetenschap pelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Culturele Anthropologic: dr. J. Ch. H. Lebram met ingang van 1 september 1968 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de Faculteit der Godgeleerdheid: dr. B. Matricali voor het tijdvak van 1 juli 1968 tot 1 juli 1969 tot weten schappelijk medewerker 1ste klasse in tijdelijke dienst bij de Neuro-Chirur- gie en dr. J. J. van Zanten tot weten schappelijk hoofdmedewerker in vas te dienst bij de Alg. Inwendige Ge neeskunde (afd. Intensive Carei. Nood be! De Nederlandse arts dr. H. J. Mid delkoop, vertegenwoordiger van de Wereldraad van Kerken in Biafra, heeft gezegd dat in Biafra dagelijks 6.000 vluchtelingen van de honger omkomen. De voedselsituatie in het land van de Ibo's is ontzaggelijk pre- Met Rode Kruis Dinsdag. 6 augustus! De dag van de tocht van de afdeling Leiden van het Rode Kruis met de lichamelijk gehandicapte patiënten. Onder een fikse regenbui eindigde gisteren de ze bijzonder geslaagde dagtocht per Spidoboot over de Hollandse meren. De 125 patiënten waren gistermor gen om negen uur aan deze boot tocht begonnen. Op het kantoor van de afdeling aan het Rapenburg in Leiden waren sedert weken van voorbereiding de nodige maatregelen getroffen om ook ditmaal deze boot tocht te doen slagen. De heren N. Waringa en H. van Veen hadden er weer het hunne toebijgedragen om de tochtt ot 'n succes te maken. Uit Lei den (67), Wassenaar <30), Sassenheim (15), Hillegom (10) en Lisse (3), wer den de patiënten aangevoerd en me de dank zij de hulp van de Rode Kruis-colonnes uit de diverse plaat sen, alsmede van enkele uit Ouden Wetering kregen allen een goed plaatsje aan boord. De kapitein van de „Koningsplaat" voerde zijn gasten via de Zijl over de Kagerplassen naar de Ringvaart waar in één nuk werd doorgevaren naar de Nieuwe Meer. De tocht voer de langs een fraai gedeelte van het Hollandse plassenlandschap, de Ka- ger- en Westeinderplassen. De op varenden lieten zidh de koffie, de thee en de lunch, die aan boord werden gebrukt, uitstekend smaken. Zoals gezegs bij terugkomst in Lei den werden de patiënten onaange naam verrast door een langdurige onweersbui, waardoor de ontsche ping langer duurde dan gedacht was. De publikaties in diverse regionale bladen inzake de door de gemeente Voorschoten van de Algemene Bank Nederland N.V. geëiste parkeerbe lasting geeft ons aanleiding hieraan nog het volgende toe te voegen. Al lereerst ten aanzien van de door het College van B. en W. gevoerde proce dure in deze. Eind 1967 kwam onze cliënt, de heer J. J. Planje, in contact met de makelaar van de vermelde bank instelling i.v.m. de verkoop van zyn bedrijfspand in de Schoolstraat. De ze onderhandelingen werden van de zijde van de Bank afgebroken, daar zij meende een ander object te Voor schoten te kunnen kopen. Door de bank werd ten gemeentehuize geïn formeerd naar eventuele bezwaren van het college van B. en W. tegen vestiging in dat pand. Door de ge meente werd toen gesteld, dat na be taling van f 5.000,-- een vergunning voor dat pand mogelijk was. Daar de bank by nader inzien dit pand toch niet zo geslaagd vond, is zij weer in onderhandeling met onze cliënt getreden. Nadat onze cliënt en de bank tot een koopsom waren ge komen. is men wederom naar het ge meentehuis getogen om eventuele be zwaren te vernemen. Aan de koper werd toen medege deeld, dat een parkcerbijdrage zou moeten worden gestort van f50.000,- Na overleg tussen de koper en de ge meente werd dit bedrag gehalveerd. Bij informatie van de koper en de ge meente werd dit bedrag gehalveerd. Bij informatie van de koper hoe be doelde bijdrage dan wel werd bere kend, kreeg zij te horen, dat zulks geschiedde naar rato van de gevel breedte. Toen dan de makelaar een vergelijking maakte tussen de gevel breedte van het pand van onze cliënt en 't andere pand klopte dit op geen 6tukken na. Bij een verzoek om op heldering bleef men het antwoord schuldig. Nu komt de gemeentese- NOORDWIJK Bij de gemeente raad van Noordwük was een klacht binnengekomen van omwonenden van de dancing Boule 7 aan de Boulevard, over het rumoer, dat de bezoekers bij het verlaten van de inrichting ma ken. De heer Alkemade (KVP) wilde weten of het college zich daarover reeds beraden had. Burgemeester mr. J. M. Bonnike legde uit, dat rumoer praktisch zeer moeilijk te voorkomen is als jonge lui de dancing verlaten en op brom fietsen of met auto's wegrijden. Hier voor kan men de exploitant niet aan sprakelijk stellen. Iedere nacht wordt door de politie toezicht gehouden. De wens van de omwonenden een verbod tot parkeren vast te stellen voor de bezoeker van de dancing, is niet uitvoerbaar, omdat ook de gas ten van de klagers daar parkeren. Getracht zal worden overlast te voor komen door de politie ook in de stra ten achter Boule 7 toezicht te laten uitoefenen. LEIDEN Het Leids Universiteits Blad (LUB), dat tot dus ver werd uitgegeven door H. E. Stenfert Kroese N.V. te Leiden zal op 28 augustus a.s. opnieuw verschijnen onder dezelfde naam. Het blad wordt voortaan uitgege ven door een stichting, daartoe in het leven geroepen door de Stich ting Pro Civitate. Voorzitter van de Stichting LUB is prof. dr. R. F. Beer- ling. Het blad zal om de veertien dagen uitkomen, geredigeerd door een re dactie bestaande uit studenten en leden van het wetenschappelijk corps. Het heeft nadrukkelijk het karak ter van een algemeen universiteits blad met een opinievormend karak ter. Naast het LUB zal door de Uni versiteit een mededelingenblad wor den uitgegeven. De leden van de ALSV zijn auto matisch geabonneerd op het LUB. terwijl in het blad een pagina onder verantwoordelijkheid staat van de assessor Pers en Publiciteit, van de ALSV. De heer Benschop (prot. chr.) vond een en ander maar onbevredigend. Kan men overal maar een dancing beginnen? Naar zijn mening was de ze zaak niet op de juiste plaats. Sa men met de heer Duindam had hij een bezoek aan de dancing gebracht en daar 's nacht om half drie jonge meisjes op straat aangetroffen. Waar blijft ten aanzien van deze kinderen de verantwoordelijkheid van de ou ders, vroeg de heer Benschop zich af. Er lopen heel wat jongelui rond. van wie de ouders zich niets aantrek ken. Daar kunnen wij als raad niet veel aan doen. Ook is het niet moge lijk dancings te weren, verklaarde de burgemeester. De heer Vogelaar (prot.clir.) noemde de dancing 'n plaag voor de omgeving. De omwonenden hebben recht op bescherming van het ge meentebestuur. Hij deed de suggestie het bedrijf om 12 uur te sluiten. De heer Duindam daarentegen voelde er meer voor de dancing de gehele nacht maar open te laten, want dan zullen de bezoekers druppelsgewijs verdwijnen om in het geheel niet weggaan. Burgemeester Bonnike legde de na druk er op. dat de zaak beslist niet uit de hand loopt. Men moet rekening houden met de democratische moge lijkheden. Het sluitingsuur vaststel len op 's avonds 12 uur, betekent praktisch de dancing onmogelijk ma ken. Het enige is veelvuldige contro le. De heer Burger Boerenpartij ves tigde nog de aandacht op enkele re cente vechtpartijen in de dancing. Dit kan in ieder boerendorp ook ge beuren. verklaarde de burgemeester. Allerlei wilde verhalen over deze dancing worden niet door feiten ge staafd. De heer Van Nes (Gem. Bel.) ge tuigde in dit verband van zijn waar dering voor de politie, die zich met vele taken intensief moet bezig hou den. NOORDWIJK Het zag er gisteravond aanvankelijk naar uit, dat de Noordwijkse vroede vaderen de ruim twintig pun ten van de agenda in een uur tje zouden afdoen. Punt na punt ging vlot onder de hamer van burgemeester mr. Bonnike door. Maar bij het laatste voor stel liep de wagen vast en bleef er van de vakantiestemming niet veel over. De zaak waar over het ging was het verlenen van een garantie voor de beta ling van rente en aflossing van een geldlening van f 300.000, die de stichting „Het Centrum" moest aangaan voor de bouw van een dorpshuis in Noord wij k-Binnen op de plaats van het tegenwoordige Juvenaat. Ruim twee uur heeft de raad over deze nogal gevoelige aangelegenheid j gediscussieerd. Pro en contra stelden I zich tegenover elkaar od, echter zon- I der dat de toon onprettig werd. Eerst j na schorsing van de vergadering: en j fractieberaad werd het voorstel van B. en W. aangenomen, zij het dan ook na de toezegging, dat het college over bepaalde punten nog eens na drukkelijk met het stichtingsbestuur en het r.k. kerkbestuur van gedach ten zou wisselen. De heer G. Vogelaar verklaarde namens de protestants-christelijke fractie veel sympathie te hebben voor de vestiging van het dorpshuis, waarmee de zevenduizend zielen tel lende rooms-katholieke gemeen schap van Noordwijk-Binnen, die het nog altijd met een oud, houten jeugdgebouw moest doen, bijzonder zou zijn gebaat. Hoewel het in geen geval zijn bedoeling was afbreuk te doen aan het katholieke volksdeel, wilde de fractie toch een duidelijk voorbehoud maken ten aanzien van de financiële consequenties voor de gemeente als er op de exploitatie bijgepast moest worden. In dit verband wees de heer Voge laar er op, dat zowel de hervorm den als de gereformeerden over een eigen gebouw beschikten, zodat ver wacht mocht worden, dat het dorps huis vrijwel geheel aan de katholie ken ten goede zou komen. De her vormden en gereformeerden vangen zelf de tekorten op. Bezwaar tegen opzet Ook tegen de opzet van de exploi tatie had de fractie bezwaar. Als er een sporthal komt ligt de economie van het dorpshuis in duigen. Los van de actie, die de horecabedrijven tegen de exploitatie van het dorps huis hadden gevoerd, kon men toch de bezwaren van die kant wel onder schrijven. De heer Vogelaar zei de jure wel voor het verlenen van de garantie te voelen, doch stelde de facto, dat de gemeente nooit zou be hoeven bü te betalen. Om het voorstel niet in gevaar te brengen, kondigde de heer Vogelaar een amendement aan, waarbij wel tot het verlenen van de garantie werd overgegaan, mits het r.k kerk bestuur zich zou verbinden tot te rugbetaling als er tekorten zouden zyn. Dit vooi-stel van de prot. chr. fractie kreeg de steun van de heer Passchier (P.v.d.A.) en de heer Bur ger (Boerenpartij). Wat de beoogde exploitatie betreft, vond de heer Burger, dat het gemeenschapshuis meer op een hotel ging lijken dan op een dorpshuis. Men diende naar zijn mening de belangen van de horeca- exploitanten niet uit het oog te ver liezen. Reacties en daarom is het gemeentebestuur bereid een garantie te verlenen. De burgemeester was het met de heer Van Leeuwen eens, dat de stichting van een dorpshuis geen zaak van de rk. kerk meer ls. Veel waars Uit de KVP-fractie kwamen reac ties van de heren Alkemade, Faase en Van Leeuwen. De heer Alkemade wees er op, dat de rooms-katholieke kerk reeds f 250.000.in het object investeerde. De opzet is een gemeen schapshuis te stichten voor alle ge- j zindten. De statuten stellen het deelnemen j van anderen open en hy achtte het dan ook niet juist de rooms-katho- j lieken alleen voor de kosten te laten j opdraaien. Het is een heel gezonde opzet, meende de heer Faase. De rente kan gemakkelijk opgebracht worden. De heer Van Leeuwen ging in op de exploitatie. Het ligt in de bedoe ling om gedurende enkele maanden jongens en meisjes, die toch niet in hotels overnachten en aan de kust niet onder te brengen zijn onderdak j te verschaffen. De bouw van het ge meenschapshuis voor het katholieke volksdeel is broodnodig. Men heeft getracht de gereformeerden en her- vormden mee te krijgen om geza- j menlijk het gebouw te exploiteren, I doch dit is niet gelukt. In „Boerenburg" De heer Benschop (prot. ehr.) wees op activiteiten, die de verschil lende kerken zelf reeds ontwikkelen. Men vraagt zich af of zy geen las ten op zich gaan nemen, die niet te dargen zijn. Alle kerken willen straks ook in de „Boerenburg" wat gaan doen. Verder is de hervormde gemeente voornemens volgend jaar aan de restauratie van de Grote Kerk te beginnen. Hij voelde er meer voor met elkaar aan tafel te gaan zitten en te kyken wat er ge zamenlijk kan worden gedaan. De heer Van Riemsdijk (Gem. Bel.) vond het een moeilijke zaak. Dat het dorpshuis als horecabedrijf zou worden geëxploiteerd achtte hy een bezwaar wat betreft de concur rentiepositie ten aanzien van de ge vestigde bedrijven en verder was naar zijn mening de basis te smal, omdat het stichtingsbestuur tot nog toe geheel uit katholieken bestond. Burgemeester mr. Bonnike vestig de er de aandacht op. dat het voor stel niet kon doorgaan als het amen dement van de heer Vogelaar zou worden aangenomen. Inderdaad was er weinig werk gemaakt om anderen dan katholieken in het stichtings bestuur te krfjgen. Ingaande op een suggestie van de heer Vogelaar het gemeenschapshuis in „Boerenburg" te stichten, merkte de voorzitter op. dat daarover in dit stadium niet meer gesproken kan worden, al zou hij het persoonlijk bijzonder prettig vinden als daar de oecumenische ge dachte zou kunnen werden verwe zenlijkt. Voor tekorten van de exploitatie van het dorpshuis kan men de ka tholieken niet alleen laten opdraaien. Het staat open voor alle gezindten! Wethouder De Geus zag veel waars In het betoog van de heer Vogelaar. De opzet was het stichten van een dorpshuis, maar de trafiek ls, dat anderen verstek hebben laten gaan. Ook de heer De Geus zag in het dorpshuis geen concurrent voor de gevestigde horecabedrijven. Het zal echt een jeugdgebouw zün. Het standpunt van de prot. chr. fractie kon hy begrijpen, maar in dit ver band citeerde de wethouder van fi nanciën een brief van het stichtings bestuur aan de minister, waarin ac ties werden aangekondigd om even tuele tekorten te dekken. De intentie om dit nog eens zwart op wit van de r.k. kerkbestuur te eisen, vond hy moeilijk. De heer Vogelaar handhaafde zijn standpunt en stelde als zijn voor naamste bezwaar, dat andere kerken met een subsidie genoegen hadden mee ten nemen. Ook de katholieke fractie heeft oog voor de belangen van de horecabe drijven, verklaarde de heer Alkema de. Het verstrekken van diners aan passanten ligt beslist niet in de be doeling, het gebruik als bioscoop zal van geen betekenis zijn en bij aan vragen voor bruiloften en partyen zal volledig rekening worden gehou den met de horecabedrijven. Op voorstel van de heer Benschop werd daarop besloten de vergadering te schorsen opdat de prot- chr. frac tie zich zou kunnen beraden. Na de heropening verklaarde de heer Voge laar namens de fractie bij nader in zien het juist te achten een beslis sing te nemen, mits de raad de toe zegging zou kunnen krijgen, dat het stichtingsbestuur er naar zal streven, dat geen tekorten ontstaan. De bur gemeester zegde een gesprek met het stichtingsbestuur en het rJc. kerkbe stuur toe. De heer Vogelaar trok daarop het amendement van zijn fractie in. Daarop word het v ooi-stel van B. en W. aangenomen mei de stom van de heer Van Riemsdijk togen. De he ren Bedelaar en Schelvis waren we gens vakantie niet aanwezig. De andere voorstellen gingen zon der of na enige korte opmerkingen onder de hamer door. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN geboren Ronaldus Gerardus Theodorus. z. v. I. J de Jong en M. A Sanders; Bian- ca. d. v M. M. A. \Vaterreus en E. Dekker: Menno. z. v H. A. Valkenburg en C. H. L. Wolters. GETROUWD E. de Vos en W. Ahrens. OVERLEDEN J. B. van der Zon. 58 Jr., man; J. Slootweg. 67 Jr., man; S. Segaar. 67 jr., man; H. Tobbe, 69 Jr., man; J. H. C. Merckel, 81 jr., man; G. 't Hart. 62 Jr.. man; L. Loogman. 72 Jr.. man; M. Kul- venhoven. 63 Jr.. man: T. M. Nieu- wenhulzen, 9 Jr.. zn.; E. M. Ellerbeck. 31 Jr.. echtg. v. W. Wendt; S. Krol. 58 Jr.. man; A. L P J. M. Lips 1 dag. zn.; N. W. de Jongh, 24 Jr.. man. cretaris met een andere maatstaf van heffing, nl. naar rato van het aantal parkeerplaatsen, dat benodigd zal zijn. Daar de bank met de parkeerbij- drage, mits wettelijk verschuldigd, niet verder wilde gaan dan f 15.000,—, was cliënt genoodzaakt toe te staan, dat in de voorlopige koopovereen komst een bepaling werd opgenomen, dat de koopsom zou worden verlaagd met f 10.000,— indien de bank genood zaakt zou zijn f 25.000,— neer te tellen voor de betreffende vergunning. In verband hiermede schreven wy op 20 mei 1968 uitvoerig aan het College van B. en W. om opheldering in deze en stelden in die brief, dat geen en kele rechtsgrond aanwezig was voor 't heffen van deze verkapte baatbe lasting, welke van willekeurige perso nen, op volkomen onbegrijpelijke wij ze van berekening, werd geheven. Daar wij op 26 juli 1968 taal noch tek- ken van de gemeente hadden verno men, verzochten wij de Gemeente raad om antwoord. In een brief van 30 juli 1968 aan de Algemene Bank Nederland N.V. stelden B. en W. nog maals uitdrukkelijk dat f25.000,— do prijs van de vestiging was; te beta len binnen veertien dagen. Dus voor de eerst komende gemeenteraadsver gadering. Een afschrift van deza brief bereikte ons eerst op 1 augus tus 1968 om ca. 11.00 uur, een uur na dat het transport bü de notaris had plaats gehad. Hieruit moeten wij dan ook concluderen, dat het betreffende afschrift eerst in de late namiddag van 31 juli 1968 op de post werd ge daan, Immers anders hadden wij dit bü de middagbestelling van 31 Juli moeten ontvangen. De Algemene Bank Nederland had de desbetreffen de brief op 31 juli bü de ochtendpost reeds ontvangen. Vervolgens: indien men ten gemeen tehuize informeert waar deze peper dure parkeerplaatsen dan wel ko men te liggen, kan men geen speci fieke plaats aanduiden. (Voor een be drag van f5.000,— bouwt men een goede garage). Het ls van deze plaats dat wü de gemeenteraadsleden willen oproepen aan dit gemarchandeer door B. en W. met de belangen van Individuele burgers een einde te ma ken. Met verwijzing naar het wapen van onze gemeente zouden wy willen besluiten door te stellen: „Laten da manen licht doen schijnen op dezë duistere zaken". Met dank voor plaatsing. Belasting- en Boekhoudkundig bureau D. W. H. PlanjeK, Koopman6, Voorschoten. ROTTERDAM—LEIDEN (GPD) Mevrouw dr. H. in 't Veld-Lange- veld, verbonden aan het Sociologisch Instituut van de Leidse Universiteit, wordt de eerste vrouwelyke hoogle raar by de Nederlandse Economische Hogeschool in Rotterdam. Mevrouw In 't Veld zal empirische sociologie gaan doceren aan de faculteit der so ciale wetenschappen. Door deze be noeming die door 't curatorium werd gedaan, zal voor het eerst in de 55 Jaar van het bestaan van de NEH een vrouw in de senaat plaatsnemen. Mevrouw In 't Veld legde in 1950 doctoraal examen af aan de Univer siteit van Amsterdam. Van 1950 tot 1960 was zy stafmedewerkster van het Instituut voor sociaal onderzoek van 't Nederlandse volk. Hierna trad zü in dienst van het Sociologisch In stituut van de Leidse Universiteit. Mevrouw In 't Veld promoveerde in 1957 op een proefschrift over de mi gratie onder de titel „De weg naar het Westen". LEIDEN De heer en mevrouw P. Sieval-Taverne herdenken van daag het feit dat zy precies een halve eeuw geleden met elkaar in het hu- welyk traden. Het bruidspaar, dat al zeventien jaar aan de Willem de Zwijgerlaan (no. 223) in Leiden woont, houdt vanavond van 7 tot ne gen uur receptie in hotel „De Wek ker". Bruid en bruidegom, geboren en ge togen Leidenaars, zyn beiden 71 jaar oud. Hun gezondheid laat niets te wensen over. Het gouden echtpaar heeft drie zoons, zeven kleinzoons en twee kleindochters. Bovendien is er nog een achterkleinkind. De heer Sieval is van zün vak timmerman geweest. Nu hy over veel vrye tyd beschikt zit hy dikwyls met zyn hen gel aan de waterkant of met een boek in zyn achtertuintje. De heer en mevrouw Sieval lezen al vyftig jaar het L.D. Trouwe LU.-lezers zün ook de heer en mevrouw C. Stouten-IJzer- man (Morslaan 11), die eind vorige week hun gouden huweiyksfeest vier den. De heer Stouten werkte vroeger als typograaf bü een Leids bedrijf. Uit dit huwelyk zyn vier kinderen, zes kleinkinderen en 1 achterklein kind voortgekomen. Ook dit gouden echtpaar geniet een goede gezond heid.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3