SPORTBIJLAGE 7 \UGISTlS Het nieuwe seizoen daagt al weer aan de horizon en ter gelegen heid daarvan geeft de sportredactie van het Leidsch Dagblad evenals vorig jaar een voetbalkrant uit. De opzet daarvan is dit keer wat breder dan bij de competitie '67-68, toen alleen de situatie in het rayon Leiden uitvoerig werd geschetst. Voor Het komend seizoen is niet alleen aan de plaatselijke clubs de nodige aandacht besteed, maar tevens aan het betaalde voetbal. Het accent daarbij ligt op een reeks artikelen over de al dan niet teruglopende publieke belangstelling in Nederland, België, West- Duitsland, Frankrijk en Engeland. Wat de Nederlandse semi-profs betreft, hoopt Feijenoord dit sei zoen een wat geslaagdere greep naar de nationale titel te doen Manager Brox laat een vrij optimistisch geluid horen. „We heb ben geleerd van onze fouten", zo laat hij in een interview weten. Landskampioen Ajax is evenwel niet van plan zich te laten ver dringen. Henk Groot zegt zelfverzekerd tegen een van onze ver slaggevers in een gesprek op het strand: „Ajax is een ploeg zon der zwakke punten." „De troepenschouw van de Leidse clubs" geeft een overzicht van de spelersverplaatsingen bij de plaatselijke KNVB-teams. De markt was dit keer rustiger dan vorig seizoen. De vice-voorzitter van UVS,;, Nienhuis zegt dat sommige zaken bij de blauwwitten zwart-wit liggen, LFC-voorzitter Holswilder neemt enkele pro- b^men bij ziin vereniging op de korrel. Dirk van der Klugt roert een paar arbitrale kwesties aan en wethouder Sannes zegt onder welke voorwaarden hij voorstander zou zijn van gemeentelijke financiële steun aan een eventuele Leidse semi-profclub. Tenslotte is er ook een wat lichter element toegevoegd. Marcus tekende een serie lichtvoetige cartoons: Teddv Pieters Graafland, echtgenote van de befaamde doelverdediger. vertelt dat een afge lakte wedstrijd van manlief met gejuich wordt begroet. TV-ster- ren kiezen hun favorieten en Finu<= Ferdmfmdusse verneemt aan de tan van een deskundige zii he+ wat verknipte voetbalsuppor ter wat een piejemenona-doelpunt is.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 15