redster pi raadhuis gehuldigd Installatie burgemeester mr. R. Gallas Bijdrage parkeren Voorschoten betwist ZOMEKBEURS IN WASSENAAR WERD GEOPEND 111 Sleutelstad huldigde Kees Uittenliout Verbiedt oorlog met bacteriën "E POSTHOORNIN HAZERSWOUDE JAS EEUWENLANG EEN TREFPUNT Marokkaan Overleden a ongeluk Afscheid van Hazerswoudse pastoor Vrijdag 16 augustus feest iu Alphen aan den Rijn 6 AUGUSTUS 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 Verbetering van aansluiting Oranjelaan- Hoge Rijndijk Subsidie voor verbetering van Geer weg ZOETERWOUDE Bij schrijven van 24 juni 1968 verzoekt het be- 4 ZOETERWOUDE De dienst ge- «tuur van de Droogmaakt, Geer „eentewerken ZoeterwM.de heeft en Kleine Blankaartpolder in Hazers- in samenwerking met Rükswater- woude aan de Zoeterwoudse raad om slaa* *n Leiden een plan opgesteld voor het verkrijgen van een verbe- <ERWOUDE Burge- lai). A. Detmers heeft van- in half twaalf tijdens Het bkomst in het Zoeter- iadhuis het di-ploma voor toifld hulpbetoon van het d vi Heldenfonds overhan- gevjnevrouio J. Paauw-van °P 27 maart van dit CIa,e Leune uit het ijskoude de de Noord-Aa bij de irini ho-Q-lde, waarin het a njS geraakt. derdo Paauw zag het onge- eop* haar woning gebeuren. nare onmiddellijk toe en j in het reeds bewuste- eene op het droge te bren- >e ter W. Kortmann was j wat er plaatse. Hij paste j erstiffe ademhaling en mas- ord$oaardoor Ineke spoedig co&ewustzijn kwam. Toch j iele arts opneming in een izenenhuis noodzakelijk. n r^eeft gelukkig van dit bad geen nadelige opdonder vonden. Zij is er gehoor benadeeld in haar leelcint enige maanden ge- nuigde zij voor het MMS- Detmers heeft de Sr? hartelijke wijze toege- j kregen gelegenheid standruimte I huren. te WASSENAAR Gisteravond heeft loco-burgemeester dr. J. J. M. Ver aart in de Bcrkheistraat in een enor me tent de Wassenaarse Zomerbeurs I geopend, die tot en met zaterdag a.s. J gehouden zal worden. In het restau- rantgedeelte van de beurs werden de heer en mevrouw Veraart hartelijk verwelkomd door de voorzitter van 't comité van voorbereiding, de heer F. Rader. De heer Rader dankte in een toespraak alle instanties, ge meentelijke en andere en de Wasse naarse Oranjevereniging Koningin i Wilhelmina voor de steun, die bij de J voorbereiding van deze beurs werd ondervonden. Het initiatief voor deze beurs werd A^ri"haca'dank'geiracht leenom™ d0OT de Wassenaarse instal- s ee menslievend hulpbe- lateurs- maar 00k andere \et&ama overhandigde hij diploma van het Carne- Deze intiemeDr. J. J. M. Veraart zei. dat het werd bijgewoond door gemeentebestuur er zich over ver en een zusje van Ine- heugt, dat een dergelijke grootse ma- *.r W. Kortmann en denifestatie van Wassenaarse bedrij- e van de redster, de heer ven mogelijk is gebleken. Hij herin- nerde eraan, dat in de branche van foto van links naar ide installatiebedrijven al eerder blijk nevrouw J. Paauw-van gegeven is van een goede geest van tieke Leune, de heer J. samenwerking, namelijk toen Was- burgemeester G. A. j senaar moest worden omgeschakeld op aardgas 'en de gezamenlijke fit- tersbedrijven een orgaan van samen werking vormden, waarmee de Was- senaarse gemeentebedrijven bijzon der vruchtbaar hebben samen gewerkt. Deze collegiale samenwerking heeft geleid tot het initiatief voor deze beurs, waarvan de bedoeling is het persoonlijke contact tussen winkelier en klant te versterken. De loco-bur gemeester wees op het feit, dat voor een middenstandsbedrijf het persoon lijke contact van bijzonder grote be tekenis is. Vooral als het gaat om aanschaffing van duurdere appara ten, waarbij de deskundige voorlich ting van de winkelier en een goede service van groot belang zijn. Dr. Veraart zei het een sympa thieke gedachte te vinden dat de organisatoren van deze beurs de ba ten van de entreegelden beschikbaar willen stellen voor de Wassenaarse bejaarden en invaliden. Met het indrukken van een knop. waardoor de verlichting in de tent ging branden, opende dr. Veraart de beurs. Er volgde daarna een rond- die het diploma over- (Foto L.D./Holvast) |§pP Gistermorgen 1 van de wagen, waarmee wendt uit Nieuwveen zon- ijop de Provinciale weg lus- Boskoop in botsi'1? |ider bij kennis te zijn i zijn verwondinst-n De naam van het tweede 1 is Abraham Fr b «I o Jkkaan. Hü was 30 jaar jfcer Wendt is gisteren even pijn geweest. Ook bü hem «ïsgevaai nog niet geweken, van het vierde sln'-M- een Marokkaan gaat gang langs de verschillende stands, terwijl de Boerenkapel van Excelsior vrolijke muziek blies en de drumband van Irene in het dorp een rondgang maakte. Behalve stands van de Wassenaar se installatiebedrijven zijn er stands van diverse andere zaken. Aan de in richting van de beurs is bijzonder veel zorg besteed. Iedere avond is er een attractief amusementsprogram ma. terwijl ook iedere avond een Miss Beatverkiezing gehouden zal worden, waarvan de finale a.s. za terdagavond zal plaats hebben. Vanavond (dinsdagavond) tre den de Three Jacksons op. Woens dagmiddag is er een feestelijke mid dag voor bejaarden verzorgd door Bueno de Mesquita en de Wassenaar se jongleur Rosto (B. Ruygrok). toekenning van subsidie in de onge dekte kosten van de verbetering van het gedeelte van de Geerweg, gelegen tussen de Geerbrug en de brug bü de wed. Olsthoorn. Uit genoemd schrijven blijkt, dat de provincie Zuid-Holland een subsi die van 90 in de kosten, welke f 10.399 bedroegen, heeft verleend. Thans wordt een aanvullende sub sidie van f 1039,90 verzocht. B. en W. stellen de raad voor bedoeld be drag beschikbaar te willen stellen en de gemeentebegroting voor het jaar 1968 dienovereenkomstig te wij zigen. terde aansluiting van de Oranjelaan op de Hoge RUndUk. In verband met het toenemend verkeer ter plaatse dienen er maat regelen te worden genomen om het gevaar, verbonden aan het bereiken van de Hoge Rijndijk vanaf de Oran- jelaan, te verminderen en zo moge lijk uit te sluiten. In dit plan is tevens opgenomen het leggen van een voetpad langs de Oranjelaan. Teneinde tot realisering van ge noemd plan te kunnen komen, ver zoeken B. en W. de raad een kre diet van f 21.000,- beschikbaar te wil len stellen en de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1968 dienovereen komstig te wijzigen Voorstel Groot-Brittannië de HAZERSWOUDE Zondag augustus neemt pastoor H. J. A. M. v. d. Ven, die op 13 augustus met emeritaat gaat, afscheid van de pa rochianen van de St.Michaël-kerk. Tijdens alle diensten op zaterdag 10 en zondag 11 augustus zal hij een af- scheidspredikatie houden, terwijl op zondag om elf uur een plechtige eu charistie zal worden gevierd onder leiding van de pastoor. Tussen twaalf en een uur wordt in het parochiehuis ,.St. Joris" een af- scheidsrecepti. gehouden. Dan zal namens de parochianen door een lid van hel af scheidscomité het af scheidsgeschenk worden aangeboden aan pastoor H. J. A. M. v. d. Ven. GENEVE (AP) Groot-Brittannië heeft vandaag een nieuwe in ternationale ontwapenings-conferen- tie voorgesteld, waarbü bacteriologi sche oorlogvoering moet worden ver boden. De richtlenen voor een ont werpverdrag tegen de produktie en het gebruik van bacteriologische wa pens werden vandaag door de Engel se minister Mulley aan een ontwa peningsconferentie waaraan 17 lan den deelnemen, voorgelegd. Het ontwerp van Mulley gaat er vanuit dat een .strikt verificatiepro ces niet mogelijk is" en stelt met het oog hierop de samenstelling voor van een competent lichaam van deskun digen dat onder toezicht van de Ver enigde Naties de naleving van het verdrag zou dienen te controleren. De conferentie zou ook een verbod voor de produktie van microbiologi sche reagentia gaan bevatten, maar Mulley zei dat er hierbij rekening mee moest worden gehouden dat der gelijke stoffen ook voor vreed zame doeleinden gebruikt worden. Hij voegde daaraan toe dat het verbod zich ook zou moeten uitstrek ken tot „hulp-instrumenten" speciaal ontworpen om het gebruik van bac teriën voor vijandelijke doeleinden mogelijk te maken. De staten, die een verdrag daartoe ondertekenen, zouden zich verder moeten verplich ten om binnen een korte periode na het van kracht worden van dit ver drag alle voorraden van dergelijke bacteriën of dergelijke instrumenten te vernietigen. Ook het onderzoekingswerk in ver band met de produktie van bacterio logische wapens zou moeten worden verboden. In het voorlopige document werd voorgesteld dat de aangewezen openbare medische en gezondheids instanties toegang moeten hebben tot alle onderzoek die de verdenking zou kunnen wekken dat de conventie wordt geschonden. ALPHEN De installatie van mr. R. M. Gallas als burgemeester van Alphen aan den Rün zal zoals het L.D. reeds berichtte, plaatshebben op vrijdag 16 augustus, de dag waarop de benoeming ingaat. Het gemeente bestuur, dat deze plechtigheid graag tot een blü en spontaan gebeuren ziet uitgroeien, heeft hiervoor een schema opgesteld, dat er als volgt uitziet: Vrijdagmiddag omstreeks 2 uur zal een ontvangstcomité nabij het Span- betonbedrijf het burgemeestersgezin begroeten: mr. dr. R. H. Samsom zal daarbü een toespraakje houden. Men neemt dan plaats in open landauers (men hoopt althans vurig, dat zij open kunnen zün) en voorafgegaan door de drumband Rijnstroom en de Alphense Ruiters gaat men dan naar het centrum via de Hoorn en Prins Bernhardlaan. Langs de rotonde komt men dan in de Castellumstraat, waar de stoet uitgebreid zal worden met gym nasten (zo mogelük van verschillende verenigingen) en in de Julianastraat nabü het postkantoor nogmaals, nu met muziek (verenigingen). Via het Vis serpark gaat men dan naar het raadhuis, waar schoolkinderen een kleine zanghulde zullen brengen (zoals bekend, beginnen de lagere scholen pas vol gende week weer, dus de tüd van voorbereiding is kort). Om 3 uur begint de raadsvergadering, waarin de installatie zal plaatsvin den door de loco-burgemeester, de heer J. van den Berg. Na het officiële gedeelte zullen wellicht nog enkele toespraken volgen van genodigden en om half vüf begint de algemene receptie. Evenals bü het afscheid van burgemeester Z. Bruins Slot, zullen ook dan weer bussen rüden voor bewoners van de gemeentedelen Aarlanderveen en Zwammerdam, die de nieuwe burgemeester wensen te begroeten. Het zal geen gemakkelüke zaak zijn om nog tijdig: de deelneming van alle verenigingen te verkrijgen, mede doordat nog velen met vakantie zijn, maar ook als men zich niet vooraf heeft gemeld, kan men aan de vaandel- en vlag- gengroet meedoen. En over vlaggen gesproken; het zal natuurlyk de feesteRjkheid belangrijk verhogen als er druk wordt gevlagd, met name langs de route en in de gemeentedelen die vanuit de stoet zichtbaar zün. VOORSCHOTEN In de winkel straat van Voorschoten, de School straat, heeft de eigenaar van een su permarkt zijn pand verkocht aan de Algemene Bank Nederland voor de vestiging van een bükantoor. De on- handelingen tussen de eigenaar van het pand Schoolstraat 17 (de heer J. J. Planje) en de directie van de bank zün doorkruist met de heffing van een parkeerbijdrage van f25.000, die het college van B. en W. vraagt van de Algemene Bank Nederland. De adviseur van de verkoper is het met deze extra „belasting" niet eens en betwist deze. De adviseur, de heer D. H. W. Planje, firmant van het Boekhoudkundigbureau D. H. W. Planje K. Koopmans, vertelt als volgt: „De gemeente Voorschoten verricht een onrechtmatige daad. Terwyl de onderhandelingen tussen mtfn cliënt en de makelaar van de bank zover gevorderd zijn, dat een verkoopprys is bedongen, komt de ge meente als derde party en vordert 'n parkeerbijdrage van maar liefst f50.000, omdat het pand onttrokken wordt aan zyn gegeven bestemming Burgerlijke Stand Leiderdorp Geboren: Anna Ma- I ria. d v W. J van Vliet en J. M. Ra demaker: Wouter Jacobus, z. v. J. van Osnabrugge en J. van Hemert; Jeroen Leonard, z v. J. W. van der Meer en P M Hoogenboom; Jan Pieter, z. v. P H. A Klep en G. J. C. de Jong; Pieter I Arnoud z v J. de Graaf en E. van I der Stel. I Ondertrouwd: L. Baars, 26 jr., en M. Munnik. 23 Jr.; W. Minnee, 24 Jr., en E. M. van Kampen. 23 Jr.: B. A. Y. Verhoeve. 25 jr.. en C. I. L. van der Maat, 20 jr.; J. M. de Koning, 29 Jr.. en C. Visser. 23 jr.; C. J. van Beelen. 25 Jr., en A. W. Reijngoud. Getrouwd: A. J. P. Lanzing. 19 jr., en D. Dool. 17 Jr. Overleden: C. T. Bückmann, 84 Jr.; P. van Leeuwen. 54 jr.. echtg. v. S. G. Vitry. De hesi M. F Scot, commies le klas ter secretarie van Zocterwoude verzoekt bij schrijven van 19 juli hem, in verband met zijn vertrek naar Sint Maarten, Nederlandse Antillen, ontslag te verlenen als waarnemend ontvanger dezer gemeen te en als tweede waarnemend secre taris. Op grond hiervan stellen B. en W. voor de heer .M F Scot, voor noemd met ingang van 20 augustus eervol ontslag te verlenen. ALPHEN De aanleg van de sportterreinen in Alphen-Noord is op gedragen aan de laagste inschrüfs- ter, Mosterd en De Winder Groen voorziening N.V. te Sliedrecht, voor een bedag van f 623.000. We ver namen, dat nog deze maand met de werkzaamheden begonnen zal wor den. LEIDEN De bestelauto, die in het afgelopen weekeinde in de Kraaier- straat werd ontvreemd, is terecht. De wagen is aangetroffen op de Zoeter - woudseweg. De daders hebben e ron- geveer 125 kilometer mee gereden, zo bleek uit de kilometerstand. Bekkering overhandigde trofee MOUDE Slechts wei- tyinnen/cort aan de Rijn- het kruispunt met de 'r» veg, nog hwinneren aan 'verleden. Wat nog over- tussen de ivoon- [an Rhynenburch en de en van de Boskoopsche kfing, is de hoeve Rhy- Wat reeds verdween? mheid van de de om- Je 'ioor haar silhouet be- a^e Sferceti Molende iie de naam Rembrandt n h door velen ten onrechte la%ien als de geboorte-ste- eTNeerlands grote schilder. lp deal werd reeds veel eerder e „Boerenschouw"een erèer, dat in de zeventien- Da voor het nodige verkeer 'g hij genoemd kruispunt hneer in de moderne tijd geend. iverd in de dertiger nok schouwd het tol de Gemeneweg. Met de grond gelijkgemaakt wordt nu tenslotte zoals het L.D. reeds berichtte ..De Posthoorn"Niet omdat deze herberg de tand des tijds niet zou hebben weerstaan, maar louter omdat een jeugdige plezierrijder uit Vlaardingen het in een koude maartse nacht pres teerde. met een bakbeest van een transportauto de gehele voorge vel te rameien. „Als we hier weer opnieuw zou den beginnen, konden we beter een nieuw café-restaurant laten bouwen" aldus de eigenaar, de heer A. P. Lim. Dat gebeurt evenwel niet: Rijkswaterstaat heeft de ruïne aangekocht en zal „De Posthoorn" doen slechten. De eigenaar op zijn beurt vertrekt, met zijn gezin, naar Leiden, om daar wat meer geluk in de hore- ca-sector te zoeken dan hem in Hazerswoude ten deel viel. Naar wordt aangenomen, is „De Posthoorn" in het begin van de zeventiende eeuw gebouwd. Een bekende herbergier uit de acht tiende eeuw was een zekere Ja cob van Egmond, die in 1780 over leed en wiens erfgenamen beslo ten tot verkoop aan de heer Jan Awerdonk. Intussen had de her berg bij reizigers van een naar Leiden, Utrecht en Rotterdam al een goede klankzij konden zich hier naar hartelust verkwikken na een lange, moeilijke tocht. De postwagens bijvoorbeeld hielden hier altijd stil; voor de paarden was een grote stalling aanwezig. Immers, behalve dat de bezoekers in „De Posthown" verschillende vertrekken, zowel boven als bene den. aantroffen, was er in de stal len plaats voor veertig paarden en achttien koeien. Voorts waren er dan nog een schuur en een var kenshok. Overigens ivas de herberg niet alleen een centrum voo'r het rei zend. van elders dan Hazerswou de komend, verkeermaar ook voor de handeldrijvende en vee- houdende Hazerswouders. Er ivas immers de waag, ivaar veel han delswaar werd gewogen! En de deur van de herberg noodde steeds tot een bezoek! Jacob Kiekens kocht dit alles in 1789 van Jan Aioerdonk. evenals hij het tolhek in erfpacht nam. De „tap-nering" bleek immer goed te lopen, de belangstelling voor een bezoek aan „De Post hoorn" bleef onverflauwd. De familie Zanddijk nam dejierberg in 1848 over, de familie Van Wijk op haar beurt werd eigenaar in 1888. Nadat de familie Verhaajr in 1923 de zaak had overgeno men, vierde zij het veertigjarig jubileum In 1963. Juist nu de heer P. Limna de aankoop in 1963, dit jaar het eerste lustrum zou gedenken, is het onherroepelijke besluit ge vallen: sloop van de „De Post een „aardig" idee kreeg in een een „ardig" idee kreeg in een nacht in maart. LEIDEN „Train tot de stukken er af vliegen en laat ze zien wat wfj in Leiden presteren", dat zei Peter Bekkering, schoolslag-coryfee van de Sleutelstad uit de jaren vyftig, gis teravond tegen Kees Uittenliout. In de kantine van het zwembad „De Vliet" belegde het bestuur van de Sleutelstad gisteravond een informe le en intieme huldiging van Uitten- hout, die afgelopen week kampioen van Nederland werd op de 100 meter schoolslag. Onopvallend groeide de lange Leidenaar naar deze toppres tatie toe, eigenlijk zonder ooit de tyd te hebben gehad zich voldoende aan de zwemsport te wyden. Eerst de school. daarna de militaire dienst. Het afgelopen jaar diende Uittenliout zich echter aan. Met tij den, welke voor Leidse begrippen toen zeer goed waren, tussen de 1.15 en de 1.16. vond trainer Wim van Z'ijl de tijd gekomen de nationale trainer Rob Kerkhoven over de pres taties van zyn pupillen In te lichten. Het ging daarna zo goed met Uit- tenhout dat Kerkhoven hem waardig achtte in de nationale selectie op te nemen en na wedstryden in Rome op te stellen in de nationale ploeg tijdens de drie-landenwedstryd in De Vliet. Spyt zal men van deze be slissing niet hebben gehad. Met een zeer sterke tijd 1.11.4 slechts ééntiende seconde verwijderd van het record van Wieger Mensonides finishte hy als eerste. „Rob Kerkho ven heeft me gezegd dat het nog sneller kan", aldus Uittenhout. „en dus moet dat ook gebeuren. Een tijd in De Hommel van onder de 1.10 be hoort tot de mogelykheden" Zijn tijd bij de nationale kampioenschap pen, 1.12.1, werd wat teleurstellend genoemd. Zenuwen bezorgden Uit tenhout een trage start in De Hom mel en het verlies van kostbare tien den van seconden. de krant las: Uittenhout van De Sleutelstad kampioen van Neder land. heb ik onmiddellijk contact op genomen met mijn oud-trainer Era des. KEES UITTENHOUT De tijd is nu gekomen om myn belofte in te lossen en jou myn tro fee te overhandigen". Zichtbaar on der de indruk nam Kees Uittenhout de fraaie bokaal in ontvangst. Na mens het bestuur ontving Uitten hout uit handen van voorzitter Era des een fraaie blauwe badjas. Ook trainer Wim van Zijl deelde in de hulde. In intieme kring werden de feestelykheden hierna voortgezet, waarbij er natuurlyk wel op werd toegezien, dat de conditie van Uit tenhout niet in het gedrang kwam. Het record van Wieger Mensonides zal worden verbeterd Nerveus Ook gisteravond was de lucht machtkok zenuwachtig. Onvoorbe reid werd hy door voorzitter Piet Erades naar voren gehaald en toe gesproken. De heer Erades introdu ceerde oud-Leidenaar Peter Bekke ring, die Kees een trofee overhan digde, die 11 jaar „in de mottenbal- len" heeft gelegen. By zyn vertrek naar Afrika beloofde Bekkering, dat de volgende schoolslag-kampioen van De Sleutelstad een bokaal zou krijgen. Eindelijk was het dan zo ver. .Uittenhout was een naam waar van ik nog nooit had gehoord", ver telde Bekkering. „Maar toen ik in Burgerlijke Stand WASSENAAR Beboren: Alexan dra H. M., d. v. J. G. A. van Deur- sen en M. J. M. Hekkeling. OndertrouwdP. J. Boezewinkel en H. J. T. M. van der Kleü: A. G. A. Wisse (Woubrugge) en E. A. Wes- dorp: H. Haverkotte en P. V. M. Gras; T. A. M. Hillenaar (Rotter dam en M. C. van der Werf. Getrouwd: J. F. .C Atkins en E. .C B. H. M. Phaf; J. T. Schiferli en C. H. de Mos; W. J. Slats en J. A. J. van Eeden; R. G. Hunn en A. W. C. Schuurmans; H. T. J. van Lochem en J. .M B. de Ruyter; H. Koerts J. A. M. Hillenaar; J. Roden burg en J. J. M. Buitelaar. Overleden: Jacobus Keemink, 75 en een bankgebouw verkeersaantrek- kerd genoemd kan worden. Na enige onderhandelingen verlaagt de gemeente de bydrage tot f25.000. B en W motiveren hun vordering door te wyzen op artikel 119 van de Bouwverordening der gemeente Voor schoten, waaruit zou blyken dat hefc betreffende pand gebruikt zal worden voor een deel strydig met de aan de grond gegeven bestemming, namelyk winkel en eensgezinshuizen. B. en W, zyn bereid ontheffing te verlenen mits de parkeerbijdrage gestort wordt door de bank, welke bijdrage zal worden aangewend voor het treffen en reeds getroffen parkeervoorzieningen in het centrum van Voorschoten". De heer D. Planje bestrüdt de op-» vattingen van B en W. Een bank- gebouw is een geldwinkel, de gemeen teraad stelt alleen de winkeleenheden vast en nimmer de soort van vesti gingen. Een levensmiddelen-super markt is even verkeersaantrekkend als een bankgebouw en hoe komt de gemeente aan de prüs van f25.000? Volgens de heer Planje maakt de gemeente de panden in de kom van het dorp moelyk verkoopbaar. Iede re winkelier, die in de toekomst zijn pand verkoopt, ziet zich geplaatst voor een extra parkeerbijdrage. hoe wel er thans ook panden verkocht zijn, waarbij de gemeentelijke over heid geen parkeerbijdrage gevraagd heeft. De gemeenteraad zal het laat ste woord hebben. Op 20 mei van dit jaar is door de adviseur een brief ge richt aan de raadsleden en deze brief zal waarschijnlijk in de augustus-ver- gadering aan de orde worden ge steld. De gemeente-secretaris, de heer A. Eveleens. wijst op de vele voorzienin gen, welke getroffen worden ten be hoeve van de middenstand. Parkeer terreinen worden aangelegd en het College van burgemeester en wet houders wil deze voorzieningen voor het centrum nl>et afwentelen op geheel Voorschoten. Er moeten parkeerterreinen ge maakt worden, dat kost veel geld. Wanneer de gemeente grond in ei gendom heeft, dan kan dat via de verkoop van grond. Maar het kan ook wanneer de bestemming van een pand verandert, zoals in dit geval. B. en W. zien een bankgebouw niet als een winkel. Het mooiste zou zyn het heffen van een soort baatbelas ting. maar dat is nog geen haalbare kaart. Het bewuste artikel in de bouwver ordening is eerst in 1966 van kracht geworden en de supermarkt die thans verkocht wordt, is het eerste geval van verkoop. Het bedrag van f 50.000,-- is teruggebracht tot f 25.000,—, omdat eerst 10 maar nu slechts 5 parkeerplaatsen geprojec teerd zyn. De gemeenteraad zal zich over deze helez aak uitspreken. Inmiddels heeft de Algemene Bank Nederland aan de gemeente Voor schot f25.000,— toegezegd en brengt hiervan f 10.000,— in mindering op de koopsom. Volgens de heer D. Planje worden door deze maatregel, voor het eerst toegepast bij de verkoop van School straat 17, alle panden in het centrum by verkoop belast met een extra be lasting, waarvan hy de rechtsgeldig heid van de hand wyst, omdat deze o.a. dn stryd is met de jurisprudentie over een geval in Rheden. Een soort- gelyk geval heeft zich ook voorge daan in Zoeterwoude, alwaar een z.g. „exploitatie verordening ingesteld werd en geen goedkeuring verkreeg van hogere bestuursorganen. De middenstand van Voorschoten volgt met belangstelling deze zaak, Jaar; Coenraad .W Labohm. 29 Jaar; Egbert Zwiers, 74 jaar (Den i waarbij iedere middenstander indj-' Haag). rect betrokken is.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 7