Filmfestival van Venetië in moeilijkheden Oudste man jaar Automaat Ik ben niet voorzichtig met dit leven omgesprongen en cjióteren Wprocframma VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1968 LETDSCH DAGBLAD PAGINA 5 VENETIË (AP) Het filmfestival van Venetië verkeert in ernstige moeilijkheden. De oorzaak van de groeiende onze kerheid over het al of niet doorgaan van het oudste festival voor films ter wereld ligt in twee aanvallen op de leiding van pro fessor Chiarini, de stichter ervan. Aanvallen wonderlijk genoeg afkomstig van twee volkomen aan elkaar tegengestelde orga nisaties als de Internationale federatie van producers en de Na tionale bond van Italiaanse draaiboekschrijvers en regisseurs. De producers verwijten Chiarira te wilekeurig op te treden bij de sa menstelling van het programma: de Italiaanse draaiboeksohrijvers en re- góseuns menen dat het festival „kapitalistische" belangen dient. De weigering van Chiarini ook maar iets toe te geven aan de eisen van zijn tegenstanders heeft er toe ge leid dat beide groeperingen het fes tival zullen boycotten. Zestien nationale producersbonden w.o. de Nederlandse. Franse, Ameri kaanse, Italiaanse en Zweedse orga nisaties ondersteunen de boycot van hun organisatie. Professor Chiarini is echter niet zo onder de indruk van hun gezamenlijke optreden. Vol gens geruchten heeft hij al beslag weten te leggen op enkele belang rijke films waaronder: Uit Tsjecho-Slowakijevan Jakoe- bowski „De Deserteur", van Wlatsil Het geheugen is een handig ding om mee op reis te nemen maar de meeste mensen verge ten het. Daarom is het heerlijk dat er binnenkort overal benzine automaten komen, waar je 's nachts kunt tanken. Ze wer ken op de gebruikelijke wijze door de inioorp van geldstukken en dat is het zwakke punt, want wie niet aan benzine denkt, denkt meestal ook niet aan geld voor benzine. Zo ging het ten minste met mij, toen ik diep in de nacht met 'n om hulp roepen de benzinemeter de enige tot nog toe bestaande benzineautomaat bereikte. Dadelijk zag ik dat er een ver betering had plaatsgehad, want terwijl ik vergeefs in mijn zak ken grabbelde, viel mijn oog op een automaat met het opschrift: „Geen geld op zak? De noodkre- dietbank vertrouwt u op uw eer lijke gezicht. Houd dit gezicht van voren en van opzij voor de ca mera, steek uw ving&rs in de vin ger afdrukopnemer en schuif het ingevulde contract in de schuif"' la, na het te hebben ondertekend, waarbij u gébruik kunt maken van de bijgevoegde bloedprikkerDruk dan op de knop en u ontvangt 100 in contanten". Ik deed het en jawel hoor: een bundeltje van tien tientjes. Een bloedeerlijke bank, dacht ik, op mijn vinger zuigend. Maar ik begon mijzelf ervan te verdenken, dat ik alles uit mijn duim zoog, toen ik naast deze automaat een andere automaat zag staan, die de vorm van een deur had en waarop ik las: Automatisch motel. Waarom u nog langer moegemaakt ach ter het stuur, als u verrukkelijk kunt uitslapen in onze bedde- koets? Tarief 2xf 10, volauto matische behandeling inbegre pen". Ik wierp twee tientjes in en werd met deur en al naar binnen gedraaid, waarna een gecompli ceerd stelsel van grijparmen mii ontkleedde, badde en in bed schoof als een brood in een oven. Ik sliep zeer aangenaam en droomde dat ik dit allemaal droomde. Zachte muziek hielp mij uit de droom. Twee leren vuisten op hefbomen tilden mij voorzich tig overeind. Verbaasd keek ik rond, maar werd tot de orde ge roepen door de automatische ont- bijt-op-bed-brenger, die mij het eerste lepeltje ei in het oor stak. "Gelukkig wist ik mij snel aan de verdere behandelingstechniek aan te passen, zodat ik, behoudens een kleine verwisseling van de tandenpoetsmachine, geen verde re vergissingen beging. Met witte schoenen en een mahoniébruine glimlach verliet ik het motel, maar blijkbaar door een andere deur, want ik bevond mij in een stad waar, vooruitlopend op de toekomstverwachtingalle winkels vervangen waren door automatie ken. Voor drie tientjes trok ik er een paar nieuwe schoenen uit. maar daarna begon één van mijn gemaltraiteerde kiezen zo'n pijn te doen, dat ik hem door een plombeerautomaat moest laten behandelen. Eerst kwam er een boor naar buiten, die mijn kies uitholde en vervolgens opende zich een vakje met kokend lood boven mijn mond, waarbij een. stem de vraag stelde: „Zal ik hem maar vol doen?" Tot mijn onuitsprekelijke op luchting werden deze woorden uitgesproken door de pomp bediende van de gewone benzine pomp, waarnaast ik met mijn auto stond. „Hoera, 'n mens", riep ik en breidde mijn armen naar hem uit. Hij vluchtte naar binnen en stelde een sirene in werking. Op het politiebureau heb ik dit verhaal driemaal moeten vertel len. Want de politie gelooft je niet automatisch. KEES STIP „Vallei der bijen"; uit Frankrijk: „L'Eoume des jours"; van Belmont, „L'Enfance mue" van Pialat en „Le Socrate" van de schilder La- poujade; uit West-Duitsland een film van Kluge en „Der Schloss" van Nolte; uit Engeland: „One plus one" van Godard en „US" van Brook; uit Senegal: een film van Ousmane; uit Joego-Slavië„Midi 1948" van Djorjewits; uit de Verenig de Staten: .Paces" van Cassavetes en .Montirey Pop Festival" van vijf onafhankelijke regisseurs. Erger ziet het conflict met de sce narioschrijvers en regisseurs eruit. De eerste klap heeft Chiarini al moe ten incasseren: zijn voornaamste ad viseur Tinazzi heeft zijn ontslag ge nomen uit protest tegen de opzet van het festival. De communistische partij in Italië heeft gedreigd soort gelijke acties te ondernemen als te gen de Biennale van de schilder kunst in Venetië toen honderden stu denten door de Italiaanse oproerpo litie bij demonstraties op het festi val-terrein werden uiteengeslagen. De Italiaanse draaiboekschrijvers en regisseurs hebben het ministerie van Cultuur in Rome gevraagd haar vrij omvangrijke subsidie in te trekken. Chiarini houdt tot nu toe dapper vol. Hij zal echter van 24 augustus tot 7 september bemerken dat, zoals filmcriticus Bertina van de „Volks krant" het na het échec van Cannes schreef „de tijd van de festivals voor bij is". i Geen slachtoffers van de guillotine, maar twee vrouwelijke studenten die als reclamestunt j voor de film ',J)ie Bestie mit dem Skalpell" met het hoofd in de hand op de Kurfürstendamm in Berlijn lopen. Een politie-agent i begeleidt de dames, die veel be- i kijks hebben. Miljoenenorder voor „De Schelde" VLISSINGEN (ANP) De N.V. Koninklijke maatschappij „De Schel de" te Vlisingen, lid van de Rijn- Schelde groep, heeft van het Engel se ingenieurs bureau Stone and Web ster Engineering Ltd. de opdracht MAASTRICHT GPD> ..Hij is nog zo gezond als een man van middelbare leeftijd, helder van geest en met een bloeddruk van iemand van zestig jaar, vertelt ons zijn schoonzoon (80, die er ook zijn mag. „Hij drinkt zijn borrel nog zonder erbij te be ven en rookt zijn sigaartje". Dat horen we over de heer H. (ome Hein) C. Th. van Door en. die vandaag 105 jaar is en daarmee de oudste mannelijke inwoner van Nederland. „Toen ik zeventig was werd ik geopereerd. Een kankergezwel. Toen dat was weggenomen was de chirurg heel tevreden. U kunt nog tien jaar mee, stelde hij vast. Toen ik vijfentachtig was kwam de dokter weer. U kunt niet rekenen, zei ik. U hebt me vijftien jaar geleden gezegd dat ik nog tien jaar mee kon en nu ben ik 85. Waar blijft u nu?" Deze hi Dordrecht geboren 105- jarige heeft het grootste ge deelte van zijn leven in Den Haag gesleten. Daar had hij een bekende zaak in modes en bont die nu nog door een van zijn kleinzonen wordt voortge zet. 1lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIHIIIIIIIIIIIHHIIIIIIft Ik ben niet voorzichtig met dit leven omgesprongen. Ik deed overal aan mee. Op zijn zeven tigste ben ik nog nabfr Zwitser land gereisd. Daar heb ik toen nog skiën geleerd. Op een keer ergens in de Dolomieten durf den de vrienden me niet mee nemen. Toen heb ik een stukje op eigen houtje gedaan. Ik ver dween in een diep sneeuwgat. Gelukkig kioam er even later een andere vakantieganger langs die mijn ski's boven de sneeuw zag uitsteken. An ders zat ik hier nu waarschijn lijk niet meer". De heer Van Dooren vult zijn da gen hoofdzakelijk met lezen. Boeken en tijdschriften. Van alles, van „Readers Digest" tot „Quick" en „Der Stern". „Och ja, ik zie nog altijd graag aar dige vrouwen. Die heb ik in het modevak tenslotte een mensen leven lang om me heen gehad. O ja, hier ligt een brief van burgemeester Baeten. Hij kan niet komen op mijn verjaardag. Maar een paar dagen later komt hij. Hij vroeg me wat ik wildq als cadeautje. Ik héb een boek over president Kennedy gevraagd. Een mens moet op de hoogte blijven". Neerlands oudste mannelijke in woner is 'n tevreden mens. „Ik denk wel eens, als ik het on gemak voel van het slechte zien, de reuk en het gehoor die me zo'n beetje in de steek la tendat had Onze Lieve Heer toch eigenlijk een beetje an ders moeten doen, maar voor de rest ben ik tevreden. Maar het vervelende van het oud worden is dat al je beste vrien den, en zelfs je kinderen om je heen, de een na de ander weg vallen. Dan denk je wél eens waarom blijf ik nu eigenlijk nog leven? Maar och. 't gaat goed". .ontvangen voor drie grote Schelde- combustion engineering stoomketel installaties. Deze drie installaties, met elk een productie van 125 ton stoom per uur. zijn bestemd voor de nieuwe ethy- leen fabriek in Rotterdam van Gulf Raffinaderij N.V. Met deze opdracht is een bedrag gemoeid dat de vtff miljoen benadert. In de afgelopen Jaren ontving „De Schelde" reeds oprdachten voor tien andere grote stoomketelinstallaties voor petro-chemische complexen in het Europdortgebied. Surséanse aan brei- fabriek verleend MIDDELBURG »ANP) De rechtbank in Middelburg heeft gis teren de breigoederenfabriek J. Steen In St. Jansteen (eigendom van de Gehr. van Hove uit St. Niklaas. Bel gië) surseance van betaling verleend tot 24 september '68. Mr. H. A. R. de Mul uit Hulst ie als bewindvoerder aangewezen. Het textielbedrijf dat 8ind6 vorige week donderdag was ge sloten. zal weer met een beperkt aan tal werknemers gaan draaien. Veer tien van de 60 werknemers hebben zich inmiddels bij het arbeidsbureau in Hulst gemeld. Hiervan is reeds de helft weer aan werk geholpen. On geveer 80 van de werknemers zijn Belgen. P. de Zeeuw overleden NIJKERK (ANP» Gisteravond is op 78-jarige leeftijd te Nijkerk over leden de heer P. de Zeeuw J. Gzn., bekend als schrijver van verschelde- ne kinderboeken, speciaal op histo- risch gebied. Ook schreef hij een boekje getiteld „Nijkerk in de greep l der Nazi's". De heer De Zeeuw heeft 37 jaar j het gereformeerd onderwijs gediend j en bekleedde talrijke functies op ker- kelijk en maatschappelijk gebied. Saint gaat scheiden LONDEN (AP) Tegen Roger Moore, de Engelse acteur, die de Saint speelt, is een echtscheidings procedure aanhangig gemaakt. De zaak, die door zijn vrouw, de zangeres Dorothy Squires, werd in gediend, is gerangschikt onder de za ken „zonder verdediging" in het Lon- dense echtscheidingshof. De redenen werden niet bekend gemaakt. Moore is in 1953 met Dorothy Squi res getrouwd. Zij hebben geen kinde ren. Arabische opdracht voor de A.B.M. AMSTERDAM (ANP) Aan de Amsterdamse Ballast Maatschappij is het beheer opgedragen van het waterleiding- en rioleringssysteem in Dammam (Saoedi A ra biel. De stad Dammam is een belangrijk handelscentrum met rond 40.000 in woners. Het is de residentie van de Emir en hoofdstad van de „Eastern province" Opdrachtgeefster is het .Ministry of interior for municipal affairs". Met de opdracht is een bedrag van meer dan 6 miljoen gulden gemoeid Behalve voor het winnen van wa-1 ber op circa 60 m. diepte, zal de Ballast in Dammam zorgen voor de j distributie van drinkwater door de gehele stad, voor de afvoer van riool water, de zuivering daarvan en de j afvoer van het gezuiverde produkt. I Deze nieuwe opdracht is voor de Ballast niet geheel vreemd. Niet al leen heeft hot bedrijf zelf een deel van de voor de waterwinning be nodigde werken aangelegd, maar sinds juli 1967 beheert de Ballast een soortgelijk object in Al Khobar. Chinese visschotel Aangezien, zoals u weet, Chi nezen met stokjes eten, wordt Chinees voedsel altijd in mak kelijke stukjes verdeeld. U kuht voor dit recept alle mogelijke vis gebruiken, zoals schelvis, ka beljauw, ook de zo miskende wij ting, de dure tong en diepvries visfilets. Het is alleen zaak de vis rauw van de graat te ne men en in stukjes te verdelen. Ik ga er bij dit recept van uit. dat u 500 gr ontgrate vis hebt. Verhit in een stevige pan 1 dl olie, leg er een teentje knoflook in, laat dit even fruiten en neem het eruit. Eigenlijk zoudt u hier bij ook een paar plakjes verse gemberwortel mee moeten frui ten. Misschien weet u een „to ko" waar die te krijgen is. Hebt u het niet kunnen bemachtigen, dan behelpt u zich met gember poeder. bij de drogist te krijgen, die u in een later stadium toe voegt. De gemberwortel wordt met de knoflook verwijderd, leg dan de vis uit de pan en leg dan in de achtergebleven olie 2 kleingesneden uien. 100 gr. in vieren genseden champignons (tenzy u in diezelfde toko ge droogde paddestoelen hebt ge kocht, die u een uurtje hebt laten weken), een lepel azijn, 2 lepels sherry en wat zout en evt. een mespunt gemberpoeder. Laat dit 2 minuten sudderen, waarbif u steeds roert, voeg dan een lepeltje met water aange maakte maizena toe. roer weer goed door leg de vis er weer bij en laat nog 2 minuten prut telen. Mét rijst vanzelfsprekend. WINA BORN NEDERLAND 1 VARA 6.50 uur Barend de beer (NTS) ".00 uur Nieuws (NTS) 7.06 uur Puntje.Puntje.Puntje 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur Zo maar een zomeravond 10.40 uur Laatste nieuws (NTS) 10.45 uur Sluiting NEDERLAND 2 KRO 6.50 uur Barend de beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.03 uur Weekjoumaal voor slechthorenden (NTS) 7.25 uur Open oog (NTS) 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur Lumpazivagabunduskleur 9.55 uur Bonanza; kleur 10.45 uur Laatste nieuws (NTS) 10.50 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 7.40 uur De wolk; hoorspel 9.40 uur Charles de Wolff HILVERSUM 2: 9.05 uur Mijnheer De Groot sterft; hoorspel 10.40 uur Veel liefs uit Loosdrecht Pil en Cierna Zoals te verwachten viel had „Hier en Nu" zich geconcen treerd op twee onderwerpen: Cierna en de pil. De pil, of liever de encycliek, was min of meer een „moetje", maar in feite was al het zware werk al gedaan door Brandpunt en Achter het nieuws, dus viel er niet meer van te maken. De NCRV beperkte zich tot inter viewtjes met zuidelijke dorps pastoors, die over het algemeen de opvatting huldigen dat iedereen het maar voor zich zelf moest weten. Wat Tjsechoslowakije betreft had „Hier en Nu" het geluk dat kort tevoren kersverse beelden waren binnengekomen vla de Tsjechische televisie. Dr. Kor- teweg en Martin van den Heu vel. de vroegere Paroolcorres pondent in Moskou, thans werk zaam bij het universitaire Oost- Europa Instituut in Amster dam, hadden de indruk gekre gen dat Tsjechoslowakiije toch gedeeltelijk bakzeil had moeten halen, vooral omdatde verkla ring niet zoals beloofd door Doebtsjek was voorgelezen, maar door erop dat in de communisti sche folklore de plaats van een communistische leider beteke nisvol is voor de politieke lijn die gevolgd wordt. Jarenlang is de hele Kremlinologie in het Wes ten gebaseerd geweest op de af- itand waarop allerlei leiders en onderleiders bij de één mei-pa rade op het rode plein van Sta lin af stonden. Wie vergeleken met het voorafgaande jaar twee plaatjes opgeschoten was, heet te dan al gauw een rijzende ster aan het communisti sche firmament. Zo sterk schijnt dat tegenwoordig niet meer te zijn, maar betekenisvol was hert. ongetwijfeld dat Doebt- sek ndet de woordvoerde was tegenover zijn volk. Daarna zagen we het tweede en laatste deel van de zaak Jakubowski, waarvan het eer ste deel zondag al was uitge zonden. Onze waardering er voor bleek niet getaand, al kun nen regisseurs, waar ook ter wereld, het nooit nalaten echt- zaalscène's onechte tintjes te geven door amateuristische reacties uit het publiek (ook de parlementsscène leed daaron der). Het was een dramatise ring van een waar gebeurd ge val, wat natuurlijk inhield dat er terwille van de opbouw ver tekeningen voorkwamen. Weini gen zullen al kijkend hebben beseft dat Jakubowski's zoontje in november 1924 verdween, dat Jakubowski op 15 februari 1926 (dus ruim een jaar later) werd terechtgesteld en dat de her ziening van het vonnis pas 14 jaar later plaats vond, in 1940. De veroudering van de werke lijke schuldigen, waaronder de procureur-generaal en de rech ter, is in werkelijkheid natuur lijk veel sterker geweest dan nu (maar nauwelijks) gesugge reerd werd. Er trof ons trouwens nog iets merkwaardigs. Wij hebben steeds begrepen dat Ja kubowski een Pool was. ook al werd hij door de dorpelingen „de Rus" genoemd. Zijn ouders en zuster echter, in het verre Polen, bleken Russisch te spre ken zo zuiver als water. Histo risch onjuist was natuurlijk ook dat Jakubowski's oude vader de Duitse advocaat vertelde dat hij wel gehoord had dat zijn zoon gevangen was genomen, maar dat het bericht van zijn dood hem hoogst onverwacht trof. Toch kwam dat 14 jaar na de terechtstelling. U ziet, niets is volmaakt in deze wereld, de rechtspraak niet, zelfs pro gramma's over die rechtspraak niet, maar dat neemt niet weg dat we alles bij elkaar bijna drie uur naar een goed ver zorgd en toch wel overtuigend brok tv-theater hebben zitten kijken. VOOR VRIJDAG 2 AUGU8TU8 Hilversum 1. 402 m. VPRO: 18.00 Nws. lé.16 Ber. 18.20 Hee. een progr. voor onvolwassenen. 19.00 Jazz-rondo. 19.20 Sturen en ge schiedenis. lezing. 19.30 Nws. 19.35 Ita liaanse lnstr. muz. uit de 17e eeuw. 19.40 De wolk, hoorsp. VARA: 21.00 Utrechts Symfonie Ork. en zangsol.: mod. muz. 21.40 Stereo: Orgelconcert: klass. muz. 22.30 Nws. 22.40 SOS-ber. 22.45 Act. 22.55 Licht gevar. pl.progr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. NORV: 18.00 Kapel van de Konink lijke Luchtmacht. 18.30 Nws. en weer- praatje. 18.46 Act. 19.00 Wereldpa norama. 19.10 Zo maar zomers: gevar. muz.progr. 21.05 Mijnheer de Groot sterft, hoorspel. TROS: 22.00 Film-me mo: progr. voor en van filmliefhebbers. 22.30 Nws. 22.40 Veel liefs uit Loos drecht: talenten-test. 23.15 Sentimen tal Journey: muzikale herinneringen aan vroeger Jaren. 23.45 Act 23.55- 24 00 Nws. VOOR ZATERDAG 3 AUGUSTUS. Hilversum 1. 402 m. VARA: 7.00 Nw6 en ochtendgym. 7.2C Soc. strljdl. 7.23 Stereo: Lichte grmuz. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Van de voorpag. 8.15 Z.O. 135: gevar. progr. (9.35-9.40 Wa- terst.). 10.30 Zang met lnstr. begelei ding. 10.50 Draalorgelmuz. (gr.). 11.00 Nws. 11.02 Stereo: Lichte ork.muz. 11.25 Afrikaanse kroniek. 11.45 Ste reo: Salonork. met zangsol. 12.10 Ste reo: Lichte gr .muz. 12.26 Med voor land- en tulnb. 12.29 Act. sportnws. 13.00 Nws. 13.11 VARA-Varia. 13.15 Tyd voor teenagers (gr.). 14.00 Uit laat: progr. voor twintigers. 14.40 Ra dio Jazz Magazine. NRU15.00 Tot beter begrip, een cursus muz.luisteren. (15.20-15.40 Meer over minder, le zing). 16.00 Nws. 16.02 Getuigen van Jehova, gesprek. VARA: 16.30 Stereo: Klass grmuz 17.25 Radloweekjourn 17.55 SOS-ber. Hilversum 2. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord 7.15 Stereo: Klass. kamermuz. (gr.)7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Stereo: Oude muz. (gr.). 8.00 Nws. 8.11 Gew muz. (gr.) 8.30 Nws. 8.35 Tourlngclub: vak.tips. 8.45 Country en Western Liz loopt weer LONDEN (AP) Elizabeth Taylor ,4s op en loopt" na haar operatie op 21 juli. Een woordvoerder voor het Fitzroy Nuffield Nursing Home deel- j de mee. dat de chirurgen nog niet be slist hebben wanneer de 36-jarige filmster naar huis kan. „Zij voelt zich heel goed en is tevreden", aldus de woordvoerder. Stereo: Populair klass. muz. (gr.). 11.00 Nws. 11.02 Hoe anders is de ander, le zing. 11.15 Stereo: Klass. muz. (gr.), 11.55 Med. KRO: 12.00 Lichte piano- muz. (gr.). 12.14 Marktber. 12.16 Over- heidsvoorl.: De polLtle nu. 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Act. 12.50 Zonder grenzen: een rubriek over missie en zending. Christian Science: 13.00 De vrees voor ziekte overwinnen, vraaggesprek. NRU: 13.15 Lichte grmuz. iQtO: 14.00 OM.: een weekblad met veel plaatjes. (16.00 Nws.). NRU: 16.30 Wat het oor niet kent ethnische muz. met toelichting. HIRO: 17.00 Natuur en Jeugd, lezing, 17.05 Volkssterrenwacht. KRO: 17.30 Everybody happy!: tienershow. Hilversum 3. 240 m. en FM. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 DJLnn; gevar. progr. (10.00 en 11.00 Nws.). NRU: 12.00 Nws. 12.03 Klein chanson. NCRV: 13.00 Nws. 13.03 Licht lnstr. sextet met sol. 13.30 Zuidzee-serenade. 14.00 Nws. 14.03 T(w)lenerama: magazine voor t(w) leners. 15.00 Nws. 15.03 Hal- Act. 16.07 Lichtvoetig: licht muz.progr. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Hier en nu: we. kelijkse sportshow met lichte grmuz. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS: 16.00 Journ. AVRO: 16.02 In kleur: The Thunderblrds, tekenfilm. 16.50-17.30 Voor de kinderen. NTSt 18.50 Barend de Beer. NTS: 19.00 Jn. AVRO: 19.06 Festlfllm: gevar. progr. bestaande uit korte films. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 De Ray Anthony-Show. 21.05 In kleur: De High Chaparral. TV-feulll. 21.55 De Supremes, rep. van de theatershow. 22.50-22.55 Journ. Supre NTS: Nederland II NTS: 18.50 Barend de Beer. NTS: 19.00 Journ. NCRV: 19.03 Rodeo: pro gramma voor amateurs ln de lichte mu ze. NTS: 20.00 Journ. NTS: 20.20 In kleur: De Lucy Show. 20.45 Zeskamp: stedenwedstrljd Nederland-Belglë. 22.05 Avondsluttlng. NTS: 22.10-22.15 Journ, GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA (Over de 4e iyn) van 18-20 uur. V ïor vrijdag 2 augustus 1968. I. Richard Strauss. 1. Uit .Daphne" Ich komme, grunende Brüder (11 mi nuten). Annelles K upper; Phllharmo- nisch Orkest van München o.l.v. Frltz Lehmann. 2. Uit .Ariadne auf Naxos". Ein Schönes war Es glbt eln Reich (12 min.) Hllde Zadek; Weens Sym- phonie Orkest o.l.v Rudolf Moralt. 3. Uit „Salome" Dans van de zeven siul- ers (9 min.) Philharmonla Orkest oi.v. Otto Klemperer. II Richard Wagner. ..Siegfried" (3e I bedrijf: 81 min.). Hans Hotter; Mar- i ga Höffgen; Wolfgang Wlndgassen; Birglt Nllsson; Phllharmonisch Orkest van Wenen o.l.v. Georg SoltL

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5