SPOEDBERAAD VAN BISSCHOPPEN Compromis tussen Praag en Moskou? VERSTOPPING? Het eigen geweten Nog onzekerheid over de kansen van Nixon Uitspraak pil roept grote spanningen op MET EEN ENKEL WOORD Komt Lindsay nog aan bod PAGINA LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG SO JULI 1SM ROERMOND/DEN HAAG (GPD) De Nederlandse bis schoppen zullen nog enkele dagen het zwijgen bewaren over de gisteren bekendgemaakte encycliek over de geboorteregeling. „Het episcopaat zal zo spoedig mogelijk voor een spoedberaad bijeengeroepen worden en dan gezamenlijk een verklaring af leggen", deelde Roermonds bisschop mgr. P. Moors mee. Secretaris Biemaiis van bis schop Bluyssen van 's-Hertogen- bosch vreest, dat de negatieve uitspraak van de Paus over de pil grote spanningen zal veroorzaken onder priesters en gelovigen. ..Wij hebben hier de laatste jaren steeds gewezen op de verantwoor delijkheid voor het eigen geweten bij het gebruik van anti-conceptie-mid- delen. Ik verwacht dat daar geen verandering in komt, ondanks de pauselijke uitspraak. Natuurlijk zijn wij zeer bezorgd over de vraag hoe we die spanning kunnen opheffen. De komende zondag zal de pil zeker onderwerp zijn van vele predikaties. Tot nu toe hebben wij geen overleg hierover kunnen plegen, het is nog maar pas bekend". Teleurgesteld De vicaris-generaal van het Breda se bisdom, mgr. H. J. C. Ruygers. toonde zich „heel erg te leurgesteld" over de inhoud van de encycliek. ,De encycliek loopt duidelijk achter op het concilie, waarop de mogelijkheid werd gelaten tot discussie. De Paus gaat hieraan voorbij. In feite staat er ook geen woord nieuws in". Mgr. Ruygers, die als progressief bekend staat en een speciale studie heeft gemaakt over het onderwerp, vond dat „de oude argumenten, in steld en meenden dat de uitspraak geen goed doet aan het oecumenisch streven. De vraag werd hier opgewor pen. waarom de Paus de meerder heid van de pauselijke commis sie heeft getrotseerd en waarom de uitspraak niet tot stand is gekomen in de op het Vaticaans concilie over eengekomen collegialiteit, d.w.z. met raadpleging en instemming-bij- voorbaat van de bisschoppenconfe rentie. Kardinaal Julius Döpfner. aarts bisschop van München en voorzitter van de Vaticaanse commissie die het vraagstuk van de geboortenbeper king heeft bestudeerd, zei dat het voor zijn priesters geen gemakkelijke taak zal zijn de gelovigen uitleg te geven van het nieuwe verbod. Vergissing Eén der mensen, die heeft mee gewerkt aan de ontwikkeling yan de contraceptieve pil heeft de encyliek „een tragische vergissing" genoemd. Verscheidene kriticl in de V.S. heb ben het standpunt ingenomen dat de 500 miljoen rooms-katholieken in de wereld naar hun eigen geweten zul len blijven handelen en de pil zullen blijven gebruiken als zij dit reeds de- j den. Tragedie In Boston verklaarde dr. Hudson Hoagland, een collega van wijlen dr. Gregory Pincus, die de pil heeft ge perfectioneerd, over het verbod: „Het. bevestigt een middeleeuwse theologi sche opvatting en het is een morele misdaad tegen de mensheid deze te blijven huldigen. Het wereldbevol kingsprobleem is een ernstige socia le kwestie die in de wereld een grote tragedie dreigt te worden". De voorzitter van het verbond voor vrijwillige sterilisatie, Hugh Moore, zei dat de uitspraak van de Paus „zou kunnen resulteren in de dood van miljoenen mensen die in de ko mende jaren van honger zullen ster ven". Bevolkingsgroei In zijn encvkliek aan de rooms- katholieke bisschoppen over de hele wereld zegt de Paus zich bewust te zyn van de vrees voor overbevolking in de onderontwikkelde landen. „Geen enkele oplossing van deze moeilijkheden is echter aanvaard baar als daarmee de wezenlijke waar digheid van de mens geweld wordt aangedaan en als die alleen gebaseerd is op een uiterst materialistische op vatting over de mens en het mense lijk leven. Kunstmatige middelen tot geboor tebeperking houden volgens de ency cliek het gevaar in van ontrouw In het huwelijk, Immoraliteit en verlies van eerbied voor de vrouw. Perma nente of tijdelijke sterilisatie, en abortus, zelfs om geneeskundige re denen, worden als middel ter beper king van de bevolkingsgroei eveneens absoluut uitgesloten door de kerk". Arabische boycot van Israëlische pijpleiding BEIROET (AP) De minister voor Olie Jamani van Saoedi-Arabië heeft gezegd dat de Arabische lan den de Westerse oliemaatschappijen zullen boycotten die gebruik gaan maken van de Israëlische pijpleiding die thans wordt gemaakt. De pijpleiding zal voeren van Eliat aan de Rode Zee naar Ashdod aan de Middellandse Zee. Jordanië weigert Arabieren uit de door Israël belette strook van Gaza toe te laten. Dit is in Jeruzalem be kendgemaakt. Zondag zijn bij de Al- lenby-brug ruim 200 reizigers terug gewezen. Geen enkele reden werd ge noemd. maar vermoed wordt, dat Jordanië streng optreedt als gevolg van Palestijnse verwijten. dat het de vluchtelingen aanmoedigt. Door het vertrek van die vluchtelin gen zou het Israël makkelijk ge maakt worden de strook te annexe ren. De Arabieren hebben bij de Ver enigde Naties ai geklaagd, dat Israël in de komende twee weken 50.000 vluchtelingen uit de strook wil eva cueren. Vrije vestiging van arbeiders in Gemeenschap BRUSSEL (AP) De Europese Economische Gemeenschap heeft vandaag de regels voor de vrije ves tiging voor arbeiders voltooid. Dit betekent dat binnen de gemeen schap iedere werknemer het recht heeft de grens met een andere lid staat te passeren, waar hy drie maanden de tyd krijgt om een baan te zoeken. Hij zal niet naar zijn mid delen van bestaan gevraagd worden. Deze regels zijn vooral van belang voor Italië, waar nog ongeveer een miljoen werkelozen zijn. Volgens de schattingen van de EEG zijn daar van ongeveer 150.000 man bereid werk in het buitenland te zoeken. Volgens de nieuwe bepalingen krij gen zij de sociale rechten, die de ar beiders van het land waar zij naar toe gaan ook krijgen. Bovendien krij gen zij het recht te stemmen en als lid van plaatselijke vakbondsraden verkozen te worden, behalve in Frankrijk. etgfje ^^cjencia DINSDAG Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub „De detector", 7.30-9.30 uur nam. Diamantplein 27Bahai-gespreks- avond, 8 uur nam. Pardoeza (Doezastr.): Politiek tref punt, 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- 8 uur nam. Zijl6ingel 2: Volle Evangelie-zending, spr. dhr. J. Zeegers. 8 uur nam. WOENSDAG Luxor-theater: Jeugdvoorstelling „De Bungala Boys". 10 uur voorm. Stadhuis (Burgerzaal): Opening ten toonstelling 31oemslerkunst. 4 uur nam Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur socialr raadsvrouw. 4-6 uur nam. DONDERDAG Openluchttheater Kikkerpolder: Jeugdvoorstelling ..Batman en Robin" 2 uur nam. (bij slecht weer in de Stadsgehoorzaal VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „eclesla". 8 uur nam. Konlngskerk: Rullclub. 7.30-10 uur nam ZONDAG Rijnlands Lyceum (M.H. Tromplaan 1): Gem. voor oorspronkelijk christen dom afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Brugge 7.30 uur nam. Vervolg van pagina 1 BUITENLAND Protesten verworpen De Rus sische regering heeft de protesten van Amerika, Engeland en Frankrijk tegen de nieuwe Oostduitse bepalin gen ten aanzien van het verkeer tus sen West-Duitsland en West-Berlijn van de hand gewezen. De drie wes telijke mogendheden hadden begin juli in nota's hun bezwaren kenbaar zekere zin al van Pius XI. slechts gemaakt, waarbij zü de Sowjet-Unie wat zijn opgepoetst. Er is slechts verantwoordelijk stelden voor 't vrije verkeer tussen de bondsrepubliek en Berlijn en de Oostduitse maatregelen een enkele nieuwe term gebruikt". De vicaris-generaal verwachtte niet, dat de pauselijke uitspraak in de praktijk veel gevolgen zal hebben: „De pastorale leiding zal wel onge veer dezelfde blijven, de gelovigen worden opnieuw aan hun eigen ge wetensbeslissing overgelaten. De en cycliek heeft niet het karakter van j onfeilbaarheid en de geboorteregeling j blüft dus een omstreden kwestie' onrechtmatig noemden. Moskou her haalde in zUn antwoord de bekende stelling, dat Oost-Duitsland het recht heeft het verkeer over zijn grondge bied naar eigen bepalingen te rege len. Hotelbrand Bij een hotelbrand, welke vanochtend woedde in Ilkley, inmiddels ontheven van zijn functte als plaatsvervangend hoofd van poli tie in Heme bij Dortmund. Vliegtuigongeluk Een Globe mas ter vrachtvliegtuig van de Ameri kaanse luchtmacht is zondagavond 40 km van Recife in Brazilië naarge- stort. De tien bemanningsleden ver loren het leven. Het toestel was op gestegen van het Surinaamse vlieg veld Zanderij. BINNENLAND Rode Kruiraending Het Neder landse Jeugd Rode Kruis verzendt deze week per schip 4.000 rampen zakjes en 10.000 stukken zeep met een gezamenlijke waarde van onge veer 45.000 gulden naar de slachtof fers van het conflict Nigeria-Biafra. Het Internationale Roode Kruis draagt zorg voor de uitvoering van deze hulpverleningsactie. De goederen Een al wat oudere Tsjech bekende gistermiddag met tranen in de ogen, dat hU nog maar eenmaal eerder lijn land in zo'n opgewonden staat van nationale eenheid had meege maakt: in mei 1938, toen Benesj mo biliseerde tegen de Duitsers. Al der gelijke emotionele zaken zullen op de Russen geen indruk maken ze *Un geen gevoelsmensen, hun komst naar Tsjecho-Slowakije diende slechts te leiden tot onderdrukking van de „liberalisering". Dat de persvrijheid in Tsjecho- Slowakije (ondanks de nadrukkelijke zucht tot zelfcensuur die in de be narde omstandigheden tot een op merkelijk soort eenheidsjournalistiek leidde) geen loze zaak is, bewees gis- j teren het persbureau Tseka. I Tegen de afspraak tot geheimhou- ding in die door de Russen als één Engeland, zijn vijf gasten om het I zijn afkomstig uit het rampendepot leven gekomen. Twintig personen er- dm door ie brandweer gered, die nuugsic teel gezag Jmet honderd man het vuur bestreed. De vlammen en de rook tengevolge Mgr. drs. Th. Zwartkruis, bisschop van de band, die omstreeks vier uur van Haarlem, heeft de volgende ver- uitbrak, waren kilometers ver zicht- klaring afgelegd n.a.v. het verschij nen van de pauselijke encykliek over de geboorteregeling: „het document ls zojuist aangekomen. De Paus heeft hiermee het initiatief, dat door Paus Bouwactiviteit in Zuid-Afrika In van het Jeugd Rode Kruis, waarvan de voorraden door de Nederlandse j jeugd bijeen zijn gebracht. Sigarettendiefstal Verdacht van diefstal van een half miljoen siga retten by een tabaksgroothandel in de Beekstraat in Arnhem zijn drie Amsterdammers aangehouden: een 42-jarige boekhouder een 38-jarige Zuid-Afrlka zijn thans 2500 vacatures aannemer en een 34-jarige man zon- in de bouwnijverheid en in de toe- der beroep. Door verbreking van een Joannes genomen is in maart 1963 j komst zullen elk jaar ongeveer 1800 ruit van de winkeldeur wisten zij vo- voortgezet en voltooid. Uiteraard vraagt dit document uitvoerige en grondige bestudering. Op dit moment kan ik alleen zeggen wat het con cilie in de dogmatische constitutie over de kerk heeft bepaald over het leergezag van de Paus en de bis- schoppen, nl. dat de gelovigen op heel bijzondere wijze aan het au thentieke leergezag van de Paus in stemming verschuldigd zijn, ook wanneer hy niet ex- cathedra spreekt. Dit betekent, dat zy zijn hoogste leergezag met eerbied dienen te erkennen en de door hem gedane uitspraak oprecht aanvaarden vol gens de zin en de wil die hij te ken nen geeft". Stemmen uitEuropa Vrees voor een verdieping van de crisis tussen gelovigen en kerk adem de gisteren uit de eerste commenta ren die in Engeland, Duitsland, Ita lia en België loskwamen op de pau selijke encycliek. Tevredenheid overheerste ln Frankrijk en vooral in Spanje: ln Madrid kon men uit formele reacties bijna honderd procent instemming registreren. Dwars door alle stand punten heen echter ontdekte men ook menigmaal dezelfde rode draad die de woordvoerder van het Neder landse episcopaat, mgr. Zwartkruis, bisschop van Haarlem, gisteravond in de discussie legde: een oproep tot eerbied en instemming aan ook deze uitspraak van de Paus, ook al was men het er niet mee eens en ook al bezit deze uitspraak, niet „ex ca thedra" gedaan, niet de onfeilbaar heidskracht van het dogma. Anglikaanse kerkelijke leiders, in Londen bijeen op de conferentie van Lambeth, verklaarden zich teleurge- tot 2000 bouwvakkers moeten worden rjge week het pand binnen te drin- aangetrokken om gelyke tred te hou- i gen. Later werd in het Spykerkwar- den met het versnelde tempo van tier een bestelauto aangetroffen, de bouwactiviteit. Een honderdtal Ne-waarin een party sigaretten lag. derlanders en Vlamingen «taan ge- Me|lje „rdronken in het Boden- reed om naar een nieuwe werkkring j Jn hgt Bodenmeer njet ver in Zuid-Afrilca te vliegen als voor- BregenZp j, dp io-jarige Joke Adriaanse uit Rotterdam verdronken. Het meisjes was met een ouder zusje en twee Duitse jongens met een bal aan het spelen in het water, waarbij het viertal plotseling in een dieper deel van het meer kwam. Twee kin deren konden zichzelf redden, een Duits jongetje werd door een red dingboot gered, maar voor het jong ste meisje Adriaanse kwam de hulp te laat. Raad en gemeentenaren De ge meenteraad van Schoonhoven heeft besloten het publiek in de raadszaal na afloop van de openbare raadszit tingen gelegenheid te geven tot het stellen van vragen. Men beoogt hier mee een beter inzicht aan de ge meentenaren te geven van het werk van B. en W. en de raad. Overigens draait dit vragenuurtje voorlopig als proef, namelijk tot 1 september 1969. Verbod op messen De Suri naamse overheid overweegt stappen om het dragen van messen te verbie den. Dit in verband met het toe nemend aantal steekpartijen van de hoede van hen. die werden aange worven tijdens een campagne, welke vorig jaar door de Zuidafrikaanse Federatie van Bouw industrieën op touw werd gezet, aldus een mede deling van de Z.A. Ambassade in Den Haag. Hogere straffen Een hof van appèl in Palermo heeft de straffen verhoogd tegen twee Siciliaanse broers, die waren veroordeeld we gens schuld aan de dood van twee Belgen uit Brussel. De broers had den bij het vissen dieptebommen ge bruikt waardoor de Belgen, die aan het zwemmen en duiken waren, om het leven kwamen. De vissende broers zijn nu veroordeeld tot resp. twee jaar en tien maanden en twee jaar en vter maanden gevangenisstraf. Vulkaanuitbarsting De vulkaan Arenal, ongeveer 200 km ten noor den van San Jose in Costa Rica. is gisteren gaan werken. Stukken la va en as werden tot grote hoogte weggeslingerd en hebben drie dorp jes bedekt. Negen personen zyn ge stikt. De dorpjes Nuevo. Arenal en laatste tijd. Tilaran aan de voet van de vulkaan zijn ontruimd. De as valt tot op 150 km van de vulkaan, die al eeuwen lang als uitgedoofd werd beschouwd. Aanklacht De openbare aanklager van Dortmund heeft een aanklacht ingediend tegen de 52-jarige in specteur van politie Helmut Streubel die in 1943 drie Russische burgers zou hebben laten doodschieten. Streubel die de aanklacht ontkent, is ADVERTENTIE Wist u dat daar hele kleine pilletjes tegen |J Al IDII h Y beslaan? Nourypharma In Oss maakt ze» nvWIilUnA Minister Manichand van Justitie en politie zal deze week een commis sie installeren om te adviseren over de positie van minderjarigen in ci vielrechtelijk en strafrechtelijk op zicht. Ook zal de minister een werkgroep installeren die een studie moet ma ken van de jeugdcriminaliteit. Onbekende vrouw overleden Op de derde algemene begraafplaats in Utrecht is een tot nu toe onbekende vrouw van middelbare leeftijd waarschijnlijk een weduwe onwel geworden en later ls zy in het aca demische ziekenhuis aan een hart verlamming overleden. De politie j heeft de identiteit van de vrouw aan de hand van haar bezittingen niet kunnen vaststellen. Het signalement van de vrouw luidt: lengte 1.72 m., gezet figuur, grijs/bruine ogen, leef tijd tussen 65 en 70 jaar. MIAMI BEACH (AP) De voor malige vice-president van de Ver enigde Staten, Richard M. Nixon, heeft thans reeds voldoende stem men om kandidaat van de Republi keinse partij te worden, aldus ver klaarde John Mitchell, de man, die de verkiezingscampagne van Nixon leidt. Nixon zou 700 gedelegeerden achter zich hebben, dat is 33 stem men meer dan hy nodig heeft om bij eerste stemming te worden ge kozen. Volgens Mitchell is de strijd (met name met Rockefeller) nu voorbij en is Nixon de duidelijke winnaar. Maar anderen delen deze mening niet: er zijn aanwijzingen, dat de grote krachtsinspanning van gouver neur Rockefeller van New York om te beletten, dat Nixon reeds bij de eerste stemming tot kandidaat wordt benoemd, een aantal Nixon-gedele- geerden onzeker heeft gemaakt. Rockefeller heeft, volgens ingewij den, met zyn dure en grote campag ne een dusdanige twijfel gewekt aan Nixons kracht om in november de presidentsverkiezingen te winnen, dat er geen zekerheid meer zou be staan omtrent de benoeming van Nixon. Overigens behoeft dit niet automatisch tot een overwinning van Rockefeller te leiden, aldus ver klaarden top-strategen van de Repu- RICHARD NIXON blikeinse partij. Zo is er een onder stroom van gevoelens, dat dn dit on zekere verkiezingsjaal- een buiten staander als bijv. John Lindsay, burgemeester van New York, ten slotte zou kunnen worden aangewe zen als het stemmen lang duurt. Voorts heeft Rockefeller voorspeld, dat ln de eerstkomende tien dagen eventueel vijftig gedelegeerden van Nixon zullen overgaan op gouver neur Reagan van Callfornië, omdat »y menen dat deze het beter zal doen tegen George C. Wallace, de kandidaat van de derde party. Be- langryk is, dat Ford, permanent voorzitter van de Republikeinse con ventie voor de N.B.C. verklaard, heeft, dat Nixon de nominatie nog niet heeft. Hy ligt weliswaar voor maar het zou wel eens zes stemmin gen kunnen duren voordat een kan didaat wordt aangewezen. Als dat gebeurt, zei Ford, kan niemand het uiteindelyke resultaat voorspellen. Ford zei dat de campagne van Rockefeller de opmars van Nixon heeft vertraagd, terwyi Reagan suc ces heeft geboekt met gedelegeer denwerving voor zichzelf. Ford zei ook, dat er ook een beweging aari de gang is om burgemeester Lind say van New York te pousseren als „verrassingskandidaat." der onderhandelingsvoorwaarden was gesteld, en ongetwijfeld met instem ming van 'de party leiders, maakte het de plafets der onderhandelingen bekend en gaf de samenstelling van de delegaties. Daarbij bleef het wel iswaar doch de Russische ambassa deur was byzonder snel gereed met een officieel protest tegen deze „ver breking van de overeenkomst". Protesten: zijn er in overvloed en in allerlei vormen. De Bulgaren heb ben wederom Tsjechen teruggestuurd die het jeugdfestlval in Sofia wilden bezoeken; de Polen hebben in hun legerblad nog eens onderstreept wat de Russische „Prawda" al had voorge kauwd. De „vyf" van Warschau zul len in Tsjecho-Slowakye het commu nisme handhaven. Fijntjes De Hongaren, hoewel nog steeds rustig van toon, hebben fyntjes aan hun Tsjechische buren enkele gruwe lijke momenten uit hun eigen vader landse geschiedenis anno 1956 voor gehouden. Bovendien maakte radio Piaag in een uitzendifig voor Oos- tenryk bekend dat twee groe/en Russische legereenheden in Noord westelijke en Oostelijke richting door het land op mars zyn. Niemand weet of dit hun vertrek inluidt dan wel bedoeld is als machtsvertoon. De Sowjet-Unie zou wellicht met deze legeractiviteiten aan de Tsjechen de conclusie willen opdrin gen dat er over de komst van Russi sche troepen niet meer behoeft te worden gepraat daar zij er allang zyn. Volk Het ls dan ook de vraag hoe lang Doebtsek er in zal slagen zyn volk rustig te houden. De sfeer van nu in Praag sluit by een onbevredigende afloop van de conferentie, het ont staan van demonstratieve acties niet uit, tydens b.v. de aankomst van Ti to en Ceaoesescoe, mannen die voor het Tsjechische ideaal van een zeer byzondere betekenis zyn geworden. Voor Doebtseks politiek zou zo iets fataal zyn. De Russen zouden er maar al te graag een voorwendsel in zien om de Novotni-activisten te hulp te snellen. Straks als ln oktober te Moskou de communistische topconferentie wordt gehouden zal het samenspel van Doebtsek, Tit© en Ceaoesescoe als zy in de Russische hoofdstad aan het beraad deelnemen, zonder twyfel steun krygen van het overgrote deel der Europese communististen. Van de 22 communistische party en in Europese kapitalistische lan den, hebben zloh slechts die van West-Duitsland, West-Berlijn en Griekenland tegen de Tsjechische hervormingen verklaard. De party- en van Nederland, Ierland, Noord- Ierland en Luxemburg hebben nog geen standpunt ingenomen. Onaangenaam Als Rusland er niet in slaagt de gesohillen met Tsjecho-Slowakye voor oktober op een bevredigende wyze te regelen gaat het een zeer onaangename topconferentie tege moet. Het zal dan in de internatio nale communistische beweging nog meer gezichtsverlies moeten accepte ren dan nu al het geval ls. De ge dachte aan een nieuw schisma in de communistische wereld is één van de hoofdredenen voor de keiharde Rus sische politiek tegenover het klei ne en buiten het gesprek zo weerloze Tsjecho-Slowakye. Zo'n toestand levert paradoxale si tuaties op. Doebtsek en zyn soort communisme vormen thans ook het schild waarachter zelfs de anti-com munisten zich graag, zy het tydeiyk, hopen te bergen. In de prote stantse en rk. kerken van Roeme nië is dan ook zondag voor het welzijn van de communistisch# lei ders hartstoohteiyk gebeden. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatst» dagen 10.15 uur voorm.. zondagsschool, 11.30 uur. avondmaal. BIOSCOPEN Luxor: „DJango. de man zonder ge nade", 18 j. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zon dag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 u. Trianon: „Daar komen de Russen" a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zond. 2.15, 4.30. 7 en 9.15 U. Lldo: „De nacht ls er om te stelen" a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zond. 3.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Studio: „Samen uit, samen thuis", a. 1. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Ochtendprogramma voor de Jeugd. 10.30 „Thunderblrda". Rex: „Fantomas contra Scotland Yard'., 14 j. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zond 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Camera: „Wacht tot het donkei ls" 18 J, Dag. (ook zond.) 7 en 9.15 u. Dag. 2.3o u. (zondmiddag ook 4.45 u.) „Een hoogst merkwaardige tekkel", a.l. TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. VUst (Botermarkt 3) Tentoonstelling C. de Vries, E. Gerst, F Erkelens, G Zaalberg en S. Vlag Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 uur voorm 6 uur nam. (tot 1 sept.). Rijksmuseum voor de geschiedenis der Natuurwetenschappen. Boerhaave- tentoonstelling l.vrn. 3de eeuwfeest van zijn geboorte. Werkd. 10 uur voorm. 4 uur nam.; zondags 1-4 uur nam (t/m 1 december). Hortus Botanicus: Tentoonstelling over walvissen en walvisvaart. Geopend maandag t.m zaterdag 10 uur voorm. 4.30 uur nam.: zondag 1-450 uur nam, (t.m. 15 september.). Molen „De Valk' Molenmuseum da- geiyks (behalve 's maandags) 10 uur voorm.- 5 uur nam., 's zondags 1-8 uur De Lakenhal: Dag. 108 uur, «ond. 1—6 uur. Lakenhal: Tentoonstelling „Negen Leidse fotografen". Geopend werkd. 10 uur voorm.- 5 uur nam.: zond. 1-8 uur nam (tot 22 6ept.). Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. - uur nam.: zond 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde» (Steenstraat 1): dag 10—8 u.: «on dage 1—5 uur nam Rijksmuseum voor de geeehledenie der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur. zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Viva Mexico". Werk dagen IC uur voorm.5 uur nam.{ zon- en feestdagen 18 uur nam. (t/m 1 december). Ned .-Legermuseum: Geopend maandag tot en met vrijdag 9 uur voorm. 8 u. nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur nam. AVOND- EN NACHTDIENSTEN DER APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallet*» Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, teh 21313. Apotheek R. vanBreest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apo theek zijn de gehele week geopend. WEEKElNDEUlENS'i' DER BCJ1B ARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad plege men de eigen hulsart», daarna tot zondagnacht 24 uur dokters- telefoon 2 2222. HAAGSE AGENDA (Van donderdag 25 lull t/m woensdag 31 Juli). Circustheater 20.15 uur: Theatershow van de Mo unties. Paviljoentheater 20.30 uurt Cabaret Wim Kan „Hop, hop, hop". Theater Pepijn 20.30 u.: Cabaret Ps- pyn „Dag en nacht". Micro-theater „In de ateeg" 31.00 uur: Cabaret Jo« v. d. Brink „Wobbe- waf". ZONDAG Circustheater 14.00 en 20.15 uurt Theatershow van de Mountlee. Paviljoentheater 20.30 uur: Cabaret Wlm Kan „Hop, hop, hop". Theater Pepijn 20.30 uur: Cabaret Pepyn „Dag en nacht". Micro-theater „In de Steeg" 21.00 uur: Cabaret Jos v. d. Brink „Wobbe- waf". MAANDAG Circustheater 20.15 uur: Theatershow van de Mountles. Circustheater 20.15 uur: Theatershow van de Mountlee. Theater Pepijn 20.30 uur: Cabaret Pepyn „Dag en nacht". WOENSDAG Theater Pepijn 20.30 uur: Cabaret Pepyn „Dag en nacht". Paviljoentheater 20.30 uur: Cabaret Wlm Kan „Hop, hop, hop". WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 1 aar) Amsterdam onbewolkt 20 14 0 Den Helder onbewolkt 18 15 0 \penburg mist 20 14 0 Vlisslngen onbewolkt 20 14 O Eelde onbewolkt 23 12 0 De Bilt onbewolkt 21 12 0 Twente licht bew. 22 13 0 Eindhoven onbewolkt 23 13 0 Zuid-Limburg onbewolkt 23 10 0 Stockholm onbewolkt 83 12 0 Oslo onbewolkt 24 14 0 Kopenhagen licht bew. 88 14 0 Aberdeen geh. bew. 16 12 0.3 Londen geh. bew. 19 13 0 Brussel onbewolkt 23 13 0 Luxemburg onbewolkt 3 13 0 Parijs onbewolkt 26 11 0 Bordeaux zwaar bew. 31 18 1 Grenoble zwaar bew. 26 16 0 Nice licht bew. 25 18 O Beriyn onbewolkt 24 14 0 Frankfort onbewolkt 25 11 0 München onbewolkt 23 9 0 Zürich onbewolkt 23 10 O Genéve zwaar bew. 25 12 O Locarno geh. bew. 88 15 0 Wenen onbewolkt 23 10 0 Innsbruck half bew. 24 8 0 Belgrado zwaar bew. 21 12 8 Athene half bew. 31 23 0 1 Rome licht bew. 27 17 o 1 Barcelona mist 26 19 O Madrid liocht bew. 31 14 O j Mallorca zwaar bew. 33 21 O Lissabon geh. bew. 24 19 0

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2