postduitsers oppermachtig T wee fenomenale races van FD-zeiler Blok Sullivan* zonder verlies Van Nes en Suselbeek bevestigen reputatie in Brit John Banks ongenaakbare vorm Quick Boys oefende tegen Holland Sport I)H S-B te „zwaar" voor Ter Leede: 4-1 tti ij j CIJFERS VAN DE BOSBAAN Kn, Ideaal iveer bij Holland week I Sfeervol Katwijkers kwamen nog veel tekort: 0-5 G. P. van Nederland De Vries tweede VAN HERPEN EVENAART 400 M-RECORD fLj 1NDAG 29 JULI 1968 fttü ITUi i) tD LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Van Nes (links) en Suselbeek. DE| rwijiiMSTERDAM (ANP) De tweede internationale Bosbaan- •unt^atta, terecht groots aangekondigd als het laatste zeer be- .^jgrijke internationale roeievenement vóór de Olympische matflen, heeft veel duidelijk gemaakt. Tijdens de tweedaagse speelstrijden bleek Oost-Duitsland opnieuw over de sterkste aanLven voor de Spelen van Mexico Stad te beschikken. In de jjrtien elite-finales, die de hoogtepunten waren van een op je iv}i al indrukwekkend programma, zegevierden de Oostduitse i boegen zeven keer. Voorts bleken de in wit gestoken formaties J^ler meer nog acht maal goed voor tweede plaatsen. Het is ook vrijwel uitgesloten dat Oost-Duitsland zijn positie van (Sa^kste roeinatie twee gouden medailles, de Coupe Glandaz ultajde Challenge Carlo Montu leverden de Europese kampioen- a4,pPPen 1967 van Vichy op in Mexico zal verliezen. "ki Nederlandse favorieten voor 1 haipisch eremetaal hebben in het rapdnderlijk sterke veld op de Bos- naall hun reputaties over het alge- wai bevestigd. Het meest overtui- «r 1] deden dat wereldkampioen Ha- ztf In van Nes en diens partner Su- mafek in de twee met stuurman. et l Berlin en de gerenommeerde van de Hochsohule für Kör- J hailtur uit Leipzig hebben beide er on de Laga Twee tenminste een de voorsprong moeten toestaan. Izonder jammer was het dat Ne- ëds tweede grote favoriet voor lympische roeimedaille niet op :M) water kon komen. Stokvis en 12,lenburg hebben door him andub- :00 ihnige zege van twee weken gele- Cis op de Europese kampioenen 6-1,ft Johnson en Lawrance Hough v.vermaardheid verworven. Een 10,8ie duel tussen de Amerikanen, tiun wedstrijden met een tiental Üden voorsprong plegen te win- IIIIIHIIII werd dan ook met spanning te- iet gezien. Enkele uren voor de Ie race moest Luynenburg ech- JAN WIENESE kele uitslagen: Dames 1000 m: acht: 1. Gyas 3.40.37, 2. Tachos- rse ig-Nereus 3.41.72, 3. Nereus 3. >bei>; fooi ke t, ?wy< fag<4; AZ -Fe te dubbel twee: 1. Delftse Sport 2.40, 2. RIC 4.00.65. acht: 1. Tachos-Viking-Ne- 3.32.22. 2. Gyas 3.37.00, 3. Nereus '0. te dubbel vier: 1. Nereus 3.54.25, 'as 4.05.16. tr met stuurvrouw: 1. De Vliet 4, 2. St. Georges Ladies RC !l.) 4.27.98. te skiff: 1. Enkele Poelenye I valpartij in de onvermijdelijke Ida) 4.31.74, 2. Christine Peer ..bottle neck," enige honderden me m-port. Boat Ciub, Eng.) 4.37.26,1 ters na de start, werd de Belg Teeu- fin ter ter observatie in een ziekenhuis worden opgenomen. Gevreesd wordt dat de Nereus-roeier een ontstoken blinde darm heeft. Pa® vandaag zal v'asc komen te staan of operatief in grijpen noodzakelijk is. Johnson en Hough hadden nu te weinig tegen stand en zochten compensatie door ook in het gestuurde nummer te star ten. Van Nes en Suselbeek doorston den die krachtproef bijzonder goed. Johnson en Hough waren minder ge lukkig en gingen ondanks een sterke eindsprint met lengten achterstand op de Lagaploeg als tweede door de finish. De 5.000 toeschouwers rond de sfeervolle Bosbaan prins Claus woonde zondagmiddag de wedstrijden bij wachtten ook met bijzondere belangstelling op de verrichtingen van skiffeur Jan Wienese. Zondag kon met opvallend grote groene let ters de naam van de grillige Amstel- sculler als winnaar op het uitslagen bord worden vermeld. Een dag eerder hadden de Neder landse roeiliefhebbers zich heel .wat minder enthousiast getoond over de verrichtingen van de blonde Amster dammer. Een vuile klap kostte Wie nese weliswaar een halve lengte voorsprong, doch de Nederlandse kampioen leidde toch nog met duide lijke voorsprong toen het 1500 meter- merkteken werd gepasseerd. In het zicht van de finish ging de Engels man Dwan hem echter voorbij. Wie nese was een geslagen man, roeide amper verder en ging lusteloos als bi natie moest voorts een dag eerder bij de vier met stuurman ook alleen maar d'e ploeg van Einheit laten voorgaan. aan zijn onverwacht succes een reis naar Mexico over. Zondagavond, na dat de Britse afvaardiging de ene na de andere teleurstelling had moeten verwerken, werd besloten dat alleen Dwan en de Acht van de London University Boat Club zal warden in geschreven voor de Olympische Spe len. Droog en Van Dis vergrootten hun kans op uitzending aanmerkelijk door zaiterdag de race van de dubbelt wee- en te winnen. De Proteus-Willem III- combinatie voolde zich daarna zo ze ker van een Mexicaanse reis, dat het tweebal er de voorkeur aan gaf op zondag in de skiff te varen. De Nereus-acht, waarin Van Laar hoven wegens een ernstige rugbles sure moest worden vervangen door Proteus-roeder Van der Ende, viel na de indrukwekkende race op de Rotsee enigszins tegen. Dat de beide TELETYPE JOKE DE MAN Oostduitse formaties te sterk waren,; HAARLEM (ANPi Het Ameri- stond eigenlijk bij voorbaat vast. De I kaanse amateur honkbalteam Grand Honkbalweek Prins Claus was een belang stellende toeschouwer bij de Bos baanregatta. Naast hem de heer W. L. M. van Dokkum, voorzitter van de roeibond en chef de mis sion van de Olympische ploeg voor Mexico. OUD-LOOSDRECHT (GPD) Heike Blok, de lange Haagse Flying Dutchrfian-zeiler, heeft in de Holland Week 1 op de Loosdrechtse plassen twee fe nomenale races gezeild. In bei de races moest het team Blok/ Jan van Balkom uiterst con sciëntieus zeilen om zich de snelle Rhodesiër Butler van het lijf te houden en de combi natie Imhoff/Simon Korver van de leiding te verdrijven. Het was vooral gisteren een verbeten strijd. Tweemaal tui melde Simon Korver in deze race uit de trapeze. Dit kostte meters, maar Fred Imhoff was nog niet verslagen. Pas toen Blok in het laatste kruisrak een haarfijn uitgekiende slag flink doorzette, kwam de „Brave Hendrik" vóór Imhoff te lig gen. Lijdzaam zag Imhoff Blok voor zich finishen. Imhoff moest voor de tweede maal buigen. Reeds in de Zuiaerzee-regatta ln het voorseizoen bleek Blok goed in gespeeld te zijn met zijn nieuwe, su persnelle Engelse Flying Dutchman. Op Loosdrecht, waar zaterdag vele fouten in de FD-race werden ge maakt, kwam Blok uiteindelijk tooh sterk naar voren. Ook toen ging het gevecht om de top tussen Blok en Imhoff. Op weg naar de laatste ton maakte Imhoff een 6lechte slag en verwachting was echter gerechtvaar digd dat Wantena's equipe goed zou zijn voor een derde plaats. Beide ma len gingen de Amsterdamse studen ten echter ails vierde over die streep. Nereus zorgde zondag voor een sterke race bij de ongestuurde twee- en. SC Etaheit Dresden, wereld- en Europees kampioen, leidde van start tot finish. De Nereiden werden met ruime voorsprong op de overige ploe- vierde over de streep. Dwan hield gen tweede. De Nereus/Amstel-com- ST. ANTHONIS (ANP) Geheel verrassend kwam zondag in St. Anthonis de overwinning van de En gelse fabrieksrijder John Banks in de Grote Prijs van Nederland (500 cc) eigenlijk niet, want Banks had een week tevoren in Frankrijk ook reeds een Grand Prix op zijn naam gebracht. Vanaf de eerste meter bleek de Brit in ongenaakbare vorm. Tijdens de eerste manche trok hij de hem volgende meute aan stukken en zijn meest directe belagers, zijn landgenoot Vic Eastwood en de Belg Decoster, vormden zelfs geen mo ment een bedreiging voor hem. Een ïj. Klaasse (RIC) 4. ren 2000 m: met stuurman: 1. Nereus/ >n 6.16.78, 2. Nereus 6.27.14. ioren A-acht (hoofdnummer) iga 6.31.44, 2. Nereus 6.34.46, 3. r 6.39.38. fin te vier met stuurman: 1 En- Dresden (O.-Dld.) 6.56.58, 2. Duitsland 7.01.24, 3. Nantes- -Bourse (Fr.) 7.08.26. Ite twee zonde»" stuurman: 1. Po le Boat Club US) 7.18.95, 2. TSC In (O.-Dld.) 7.28.03, 3. Kolejowy Bydgoszcz (Polen) 7.29.20. Valste twee met stuurman: 1. Laga flaaïjl.) 7.45.43, 2. Wissenschaft Leip- O.-Dld.) 7.47.11, 3. Potomac Ro- 62t Club (VS) 7.48.19. Iff: 1. Jan Wienese (Ned.) t-Sl'5' 2> Bromek (Pol.) 7.56.95, 3. .stahl (Zwi.) 8.00.53. eine finale vier zonder stuur- 1. Entente d'Aix les Bains (Fr.) >5, 2. Mornar Split (Z.-Sl.) 18, 3. London Rowing Club (GB) 11. K<ite vier zonder stuurman: 1. SC Else i2, 2. Nereus (Ned.) 7.58.84, 3. enhagen RC Skjöld (Den.) n. 58. ite dubbel twee: 1. TSC Berlin- nblVmo (O.-Dld.) 6.58.17. 2. Long :h Boatclub (VS) 7.06,22, 3. TSC Anriin (O.-Dld.) 7.09,14. :denchten: 1. Oost-Duitsland 1 6.06,90, 1 Si)ost-Duitsland 2 6.12,51, 3. Woi- 6- iry Klub Sportowy (Polen) 6.19,72. wissen en de Zweden Aberg en Jons- son noodlottig. De ijverige Belg Teeuwissen zette de achtervolging in en ontving daarvoor later een ver diende beloning. De tweevoudige wereldkampioen Paul Friedrichs staakte, in derde positie, halverwege de strijd wegens ontstekingsmoei lijkheden aan zijn CZ. Voordien had Frans Sigmans zich verplicht gezien al na drie ronden wegens defect op te geven. Het enorm hoge tempo werd ondertus sen tal van cracks noodlottig. Van de Nederlandse rijders handhaafden zich Pierre Karsmakers en Gerrit Wolsink nog het beste. De tweede manche gaf voor de eerste ronden een hevig gevecht tus sen Banks en Friedrichs te zien. De Oostduitse politieofficier won het duel en verdween daarna geruisloos uit de strijd wegens hevige pijn aan zijn niet geheel genezen, veertien dagen geleden in Duitsland gebro ken sleutelbeen. Er volgde om de eerste plaats een vinnig duel tussen Banks en de Belg Teeuwissen, maar de Brit bleek andermaal te sterk. Einduitslag: 1. Banks (GB) BSA 2 punten, 2. Teeuwissen (Belg.) Husqvarna 4, 3. Smith (GB) BSA 10, 4. Karsmakers (Ned.) C2 13, 5. Wol sink (Ned.) Husqvarna 13, 6. De coster (Belg.) C2 16, 7. Slechten (Belg.) CZ 20, 8. Knuiman (Ned.) Rapid Sullivans heeft geheel volgens de verwachtingen de Haarlemse Honkbalweek gewonnen. De supe rieure Amerikanen behaalden in zes wedstrijden een scoretotaal van 403, sloegen negentien homeruns en lieten ook in het veld de minste steken vallen. In hun laatste wedstrijd, zaterdag tegen Nederland, was de verdediging van de Amerikanen enigszins van streek, maar de vier veldfouten had den geen enkele invloed op de uit slag: 41. In de avond wedstrijd wonnen de Nederlandse Antillen met 60 van Italië en stelden daarmee de derde plaats veilig. In de wedstrijd van zondagmiddag tegen de beste spelers van Nederland, de Nederlandse Antillen en Italië kon manager Bob Sullivan zich wel enige grapjes veroorloven. Clown" Carl Angelo kwam op de fiets naar de werpheuvel, schakelde de eerste drie slagmensen uit en het zich ver volgens op een brancard, omringd door ziekenbroeders, van het speel veld dragen. Jack Benedict, met vijf homeruns tot homerun-koning uitge roepen, sloeg twee ballen het veld uit, Mike Pojeski en Andy Canoza ieder een. De Sullivans wonnen met 13—3 van de „All-Stars". De eindstand luidt: 1. Sullivans 12 pnt .(40-3), 2. Nederland 8 (31-16), 3. Nederlandse Antillen 4 (15-27), 4. Italië 0 pnt. (5-45). JOHN BANKS klasse apart Triumph 23, 9. Müller (Did.) Maico 25,10. Valek (Tsjech.) 28. Stand wereldkampioenschap na tien wedstrijden: 1. Ake Jonsson (Zwed.) 32 punten, 2. John Banks (GB) 30, 3. Paul Friedrichs (O.-Dld.) 24, 4. Roger Decoster (Belg.) 21, 5. Petr Dobry (Tsjech.) 16, 6. Bengt Aberg (Zwed.) 16. Atletiek Hans van Kas teren' (Sparta, Den Haag) heeft zaterdag middag in Garinohem een interna tionale loop over zestien Engelse mij len gewonnen. Hij legde de ruim zes tien kilometer af in 53 minuten en 53 seconden. De Duitser Weba ein digde ruim een halve minuut later als tweede. KATWIJK Onder grote belang stelling hebben Quick Boys en de nieuwe eredivisieploeg Holland Sport zaterdag op Nieuw Zuid de eerste voorbereidingen getroffen voor het komende seizoen. Geheel volgens de verwachting waren de Katwijkers niet bij machte de Haagse semiprofs in bedwang te houden, maar, dat werd wel duidelijk, er zal aan het Quick Boys-elftal nog heel wat „ge dokterd" moeten worden. Een wel haast doorlopend „verkeer" in de richting van het Quick Boys-doel leverde Holland Sport vijf doelpun ten op, waartegenover de Katwijkse ploeg niets kon stellen. Begrijpelijk, dat de blauwwitte achterhoede het deze middag heel moeilijk heeft ge had. Maar ondanks het feit, dat zij vijfmaal het hoofd moest buigen, kan deze linie op een redelijke wed strijd terugzien. Het zorgenkind was ook nu weer de voorhoede. Vooral Wim van der Plas, van huis uit rechtsbuiten, had op de linksbuiten plaats tegen rechtsback Teske wei- SCHILDE De Zuidslaviër Lju- bolevic heeft het internationale jeugdschaaktoernooi in het Belgische Schilde onbetwist op zijn naam ge bracht met de fraaie score van 9 Vt punt uit 10 partijen. Onze stadgenoot De Vries, die in de laatste ronde van Ljubolevic verloor, leverde eveneens een voortreffelijke prestatie door met 7 punten als twee de te eindigen. Derde met een gelijk aantal pun ten werd de Belgische jeugdkampioen Meulders. SASSENHEIM Een, in verge lijking met vorig seizoen, bijna on gewijzigd Ter Leede, heeft het zijn eerste óefenpartner, het B-elftal van DWS, niet al te lastig kunnen ma ken. Het zou in deze bijzonder vroeg gestarte aanloopperiode tot de komende competitie, ook niet reëel zijn de kracht van de Sassenhei- mers te toetsen na een luttele week training en tegen een op alle fron ten sterkere tegenstander. Bij de roodgelen ontbraken bovendien v. d. Fange en De Bruin nog op het ap pel, terwijl op de linksbuitenplaats de van Tellingen overgekomen Over- devest (Oude Velthuis is weer naar Lisse teruggekeerd) nog wat aanpas singsmoeilijkheden had. Goed, de „mindere goden" hebben zich met hand en tand verzet en konden tot aan de rust, mede door het royale optreden van de Amsterdamse aan vallers, de achterstand tot 0-1 be perkt houden. De voorlopige tweede keus van DWS, met trainer Leslie Talbot naar Sassenheim gekomen, liet trouwens geen imponerende in druk achter. Tot een vrij redelijk niveau reikten rechtsback Bianchi, de centrale verdedigers Overweg en Burgers, middenveldspeler Hans Deen, de ex-ZFC-amateur, terwijl in de voorhoede rechtsbuiten Smit tot de beste prestatie kwam. Voorts werd het doel voor de rust door Jongbloed verdedigd en in de twee de helft door Rob Boersma, de Ex- VUC-doelman, die na een niet zo ge slaagde PSV-periode, door de Amster dammers is gecontracteerd. Beide keepers behoefden slechts sporadisch in actie te komen. De blauwzwarte voetballers voerden in de tweede helft hun voorsprong tot 4-0 op, waar na aanvalsleider Versluis nog het ge noegen smaakte Boersma een keer naar het net te kunnen sturen. Sco reverloop: 30 min. Stol 1-0, 57 min. De Wit 2-0, 57 min. De Wit 3-0. 70 min. Deen 4-0, 75 min. Versluis 4-1. nig te vertellen. Maar ook trainer v. d. Hart toonde zich nog lang niet tevreden over het spel van zijn pupil len en ook hij zal nog heel wat moe ten bijschaven om het 6pel op een redelijk ere-divisie-peil te brengen. Zeker in de openingsfase kreeg Hol land Sport enige uitstekende kansen voorhanden, die veelal door te ge haast schieten om zeep werden ge holpen. Een half uur lang heeft Quick Boys zich tegen de sterke aan valsdrift van de gasten staande we ten te houden. Toen echter brak Van Maurik de score open. Nadat, vlak na de rust, de scheidsrechter een buitenspelgeval over het hoofd had gezien, kostte het Van Maurik weinig moeite de tweede treffer te laten aantekenen. Hierna noteerden we eindelijk het eerste goede schot van de voet van Jan Parlevliet, dat echter bekwaam door doelman v. Vianen werd gestopt. Een goede inzet van Pluimgraaff uit een vrije trap bezorgde v. Vianen eveneens wat moeilijkheden. De mooiste kans op een Quick Boys-doelpunt diende zich even later aan, toen Leo Pluimgraaff iets eerder bij de bal was dan de uit gelopen v. Vianen. De blonde Kat wijkse aanvalsleider trok de bal voor het doel, waar echter niemand van Quick Boys aanwezig was om het laatste tikje te geven. Quick Boys had bepaald geen geluk, dat bij twee doelworstelingen de bal het doelvlak niet passeerde, doordat de Holland Sport-verdedigers er nog net een hoofd of een been tussen konden ste ken. Het waren aan Katwijkse zijde de enige wapenfeiten. Van Maurik, Roggeveen en Reyers voerden-voor Holland Sport de voorsprong tot 50 op. PO I AN A BRAS4V (ANP) Fred van Herpen (De Spartaan, Lisse) heeft zaterdag op de eerste dag van de open Roemeense atletiekkampioen- schappen het Nederlandse record op de 400 meter geëvenaard met 46.9 se conden. Van Herpen had deze tijd al tweemaal gelopen: op 3 juli 1965 in Bern en op 27 augustus van het zelfde jaar in Boedapest. Van Herpen eindigde als derde in de finale. Het nummer leverde met 46.6 seconden een overwinning op voor de Oostduitser Jochen Both. Zijn landgenoot Müller bezette met 46.8 sec. de tweede plaats. De enige Nederlandse overwinning kwam op naam van Lia Louer, die op de 400 meter in het ruim duizend meter hoog gelegen Poiana Brasov 54.1 sec. liet afdrukken. De Tilburgse had anderhalve seconde voorsprong op de Roemeense Silai, 2.09.8. Leo de Winter moest op de 200 meter in 21.3 sf -onden genoegen ne men met de d^.de plaats achter de Brit Bentthorpe (21.1) en de Ameri kaanse tienkamper Bill Toomey (21.2). zag zo zijn laatste kans om Blok te verslaan, verschrompelen. Door de twee zeges heeft Blok een aanzienlijke puntenvoorsprong ver gaard op Imhoff (22), die hierdoor echoer nog geenszins op dood spoor staat. Als derde heeft Butler zich geplaatst. Een voortreffelijke indruk het Ferdinand Eekels achter. Zater dag eindigde hij ais derde vóór But ler en Bernhard van der Laan. Zon dag lag Eekels lang derde, maar zakte in het laatste kruisrak sterk af, waardoor Ten Hekel en Guus Bierman (65) eerder de eindstreep haalden. In de andere Olympische klasse, de Finnjolien, is het veel moeilijker om een beeld te krijgen van de fa voriet. De Soestdijker Oskamp maak te zaterdag een uitschieter en won van Menno Meijer en Rietveld, maar zondag lagen de kaarten volkomen anders Behalve de kaart van Meijer, die gisteren zegevierend over de eindstreep ging. Daar echter Meijer alleen het weekeinde zou zeilen, valt de Goudse Finn- zeiler af voor de hoofdprijs. Ook Kees Kruyer (3), die met zijn gloednieuwe boot en tui gage zeilde Sn indrukwekkend hard ging, zal vandaag niet van de partij zijn. Van de Finn-elite blijft over Rob de Vries (2) en Hans v. d. Eist (5), zodat een prognose alleen vraag tekens te zien geeft. Dat is beslist heel anders, het wordt eentonig, bij de solo's. Door het ideale zeilweer in het tweede weekeinde, met een matige wind, was Kees Nater weer in staat met de concurrentie te sollen. Outsider Vrij dag, uit Hilversum, was gisteren voor Nater echter lange tijd een blok aan zijn been Totdat Vrijdag na de laatste boei, met het water in de handen, Nater een laatste stormloop zag nemen. Snel lagen de boten boord aan boord. Nater speel de nog even met Vrijdag en ging toen regelrecht op de finish af. Met twee éclatante zeges ligt de hoofd prijs hier al naar de Warmonder te lonken. Wisselvallig blijft de Valkenstrijd. Na een overtuigende zege zaterdag, waren Chris van Swol, de ex-Shar pie- en Finn-zeiler, en Ben Staartjes gisteren heer en meester over de Kaag-crack Rolf von den Baumen, die wel iets inliep, maar beslist geen indrukwekkende race voer. De 13 van de Hagenaar zijn nog Juist vol doende om Du Prie met 24 op een afstand te houden. Staartjes (2) en Chris van Swol boekten pas hun eerste successen in deze zeilweek. Grilliger is het scorebord der 16- kwadraten, waar Paulsen 172 ver zamelde en daarmee op de totaallijst) Reinier Siebrand (913) in be dwang houdt. Ook Bisschop (610 1) en Wim Spaargaren (22), die zich zondag niet in de kopgroep nes telde, blijven meetellen voor de hoog ste eer. De uitslagen: Flying Dutchman klasse: zaterdag! 1. H. Blok (Den Haag); 2. F. Im hoff (Den Haag); 3. F. Eekels (Am sterdam): zondag: 1. H. Blok; 2. F. Imhoff; 3. A. Butler (Rhodesië). Hometklasse: zaterdag: 1. L. Kuiper (Hilversum)2. P Koldeweij (La ren); 3. J. van der Kuinder; zondag: 1. J. Müller (Bussum); 2. P. Kolde weij; 3. L. Kuiper. Valkenklasse: za/- terdag: 1. E. Rolf von den Baumen (Den Haag); 2. Du Prie (Leiden)j 3. F. Appel (Lunteren); zondag: 1. Van Swol; 2. B. Staartjes (Bussum) 3. E. Rolf von den Baumen. Vrij heidsklasse A: zaterdag: 1. G. Pau- lich (Hilversum)2. J. Eringa (Sneek); 3. C. de Haas jr. (Breuke- len); zondag: 1. T. Hattem (Rm- sterdam); 2. G. Paulioh (Hilversum); 3. J. Eringa. Internationale Finn- klasse: zaterdag: 1. M. Oskamp (Soestdijk); 2. Meijer (Gouda); 3. D. Rietveld (Rotterdam); zondag: 1. M. Meijer; 2. R. de Vries (Rotterdam) 3. K. Kruyer (Amsterdam). Flying Junior-klasse A: zaterdag: 1. Lams- velt (Wassenaar)2. P. de Wit; 3. P. Kramer (Amsterdam); zondag: 1. Lamsvelt; 2. B. Zuidema (Amster dam); 3. E. Delsmg (Amsterdam). Pampusklasse: zaterdag: 1. O. Bes- seling (Amsterdam); 2. J. Rozendaal (Blaricum»3 B. Palsma (Hilver sum); zondag: 1. O. Besseling; 2. H. v. d. Vlier (Amsterdam)3. W. Blok (Eindhoven) 16 1VI2 klasse A: zater dag: 1. R. Siebrand (Kampen); 2, J. Visser Cs-Graveland)3. A. Brauen (Vinkeveen); zondag: 1. J. Bisschop (Amstelveen); 2. F. Paul sen (Loosdrecht)3. R. Siebrand. Soloklasse A: zaterdag: 1. C. Nater (Warmond)2. C. de Jonge van El- lemeet (Den Helder); 3. K. van Hel lemond (Hilversum); zondag: 1. C. Nater; 2. G. Vrijdag (Hilversum); 3. 1. Damste (Amsterdam). Stemklasse A: zaterdag: 1. T. van Essen (Vin keveen) 2. G van Dusseldorp (Nieuw Loosdrecht); 3. C. Gude (Amster dam); zondag: 1. G. van Dusseldorp; 2. T. van Essen; 3. H. Innemee (Am sterdam). Schakelklasse: zaterdag; 1. F. Wessel (Velp)2. J. Metselaar (Amsterdam); 3. W. Overtoom (Am sterdam; zondag: 1. D. Schuitema ker (Assendelft); 2. W. Overtoom; 3. H. Hoogeveen (Hilversum). Vaurien- klasse A: zaterdag: 1. E. Steenber gen (Amsterdam); 2. A. Nauta (Utrecht); 3. D. Schmitz; zondag: I. P BooiJ (Koog a d. Zaan) 2. E. Steenbergen; 3. C. Landolt. O.K.- klasse: zaterdag: 1 H. Resink (Al melo) 2. J. de Vries (Amsterdam) 3. T. van Hilten (Roermond); zon dag: 1. A. van Kesteren Rotterdam); 2. W. Hagoort (Abcoude); 3. T van Hilten. Clipper: zaterdag: 1. S. de Jong (Groningen); 2. J. Schoone- veldt (Aalsmeer); 3. K. Janson (Arnhem); zondag: 1 S. de Jong; 2. K. Janson; 3. N. Broertjes (Loos drecht).

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9