Otto Hahn overleden Ontdekker van de kunstmatige kernsplitsing In gevangenschap winnaar Nobelprijs aidte ^Qcjenclci Vier jaar te laat Duitse zeep van twijfelachtige herkomst h 586ste staatsloterij eerste klasse MET EEN ENKEL WOORD MACABERE VONDST IN MERANO: HAAGSE AGENDA Is li Is PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 29 JULI 1968 (Van een onzer redacteuren) Prof. dr. Otto Hahn, de wereldberoemde Duitse natuurkun dige en radiochemicus die in 1945, terwijl hij in Britse gevan genschap vertoefde, de Nobelprijs voor de scheikunde verwierf, is gisteren op 89-jarige leeftijd overleden. De Nobelprijs werd hem toegekend voor zijn ontdekking van de kunstmatige kern splitsing op 18 december 1938. Deze ontdekking heeft in de jaren daarna de ontwikkeling van de atoombom mogelijk gemaakt, zodat zijn naam nauw ver bonden is met een van de grootste problemen van deze tijd maar ook een van de grootste zegeningen, wanneer de wereld althans leert zijn ontdekking niet te misbruiken. kaanse ontwikkeling van de raketbe wapening en ruimtevaart. De ontdekking van Hahn die hem wereldberoemdheid bezorgde had een merkwaardige voorgeschiedenis. Sinds de eeuwwisseling kende men het verschijnsel van de kernsplitsing in de natuur maar een door mensen be werkstelligde splitsing van de atoom kern leek een onmogelijkheid tot Hahn deze mogelijkheid aantoonde. En toen was die splitsing al vier jaar voordien in een laboratorium tot stand gebracht! In 1934 experimenteerde de we reldberoemde Italiaanse natuurkun dige Fermi, onder wiens leiding la ter in het diepste geheim in Ameri ka de eerste kernreactor gebouwd zou worden, met de beschieting van uranium met neutronen, ofwel onge laden kemdeeltjes. Hij nam ver schijnselen waar die hy verkeerd in terpreteerde. In plaats van (zoals hy dacht) kleine veranderingen in de atoomkern tot stand te brengen bewerkstelligde hij de eerste kunst matige kernsplitsing in een la boratorium, zonder zich dit te reali seren. Het zou tot 18 december 1938 du ren alvorens Hahn op grond van de ze experimenten van Fermi en zyn eigen proeven concludeerde dat by deze beschieting kernsplitsing op trad. Hy had bij zijn experimenten ten nauwste samengewerkt met Lise Meitner en Fritz Strassmann. Eerst genoemde was in december 1938 reeds naar Scandinavië uitgeweken omdat ze zich als Jodin in het Hitlerduits- land van die tyd niet meer veilig voelde. Zy heeft vanuit Denemarken de Amerikaanse geleerden gewaar schuwd voor de gevolgen die deze ontdekking zou kunnen hebben op het gebied van oorlogvoering. Onzekerheid Wroeging achter prikkeldraad Hahn raakte in Britse gevangen schap en hoorde achter prikkeldraad dat hem eind 1945 de Nobelprijs voor de scheikunde was toegekend. Het zou tot december 1946. acht jaar na zyn ontdekking, duren alvo rens hy in Stockholm als vry man deze hoogste wetenschappelijke on derscheiding in ontvangst kon nemen. Hahn heeft zich in gevangenschap tydens eindeloze gesprekken met collega's dikwyls afgevraagd of het wel juist was dat hy zyn ontdekking wereldkundig had gemaakt, en of het over het algemeen wel juist was dat natuurkundigen verder speuren naar de geheimen van de natuur zonder zich te realiseren of misbruik van ontdekkingen gemaakt zou kunnen worden. Zyn medegevangenen hebben in die tijd in voortdurende angst geleefd dat Hahn uit wroeging over dc hon derdduizenden doden van Hirosjima en Nagasaki en de honderden mil joenen doden die in een volledige atoomoorlog zouden kunnen vallen, de hand aan zichzelf zou slaan. De laatste tientallen jaren heeft Hahn voortdurend gepleit voor afschaffing Israëlisch- Jordaanse vuurgevechten TEL AVIV (AFP) Tweemaal is het gisteren aan de Israëlisch—Jor daanse grens gekomen tot incidenten. In de ochtend openden Jordaanse mi litairen in de omgeving van de Al- Majameh-brug het vuur op een Is raëlische patrouille. Volgens de Jor- daniërs zyn de Israëlische militairen begonnen. Een tweede incident deed zich 's middags voor by Dmoer, in het Jordaandal. Beide partijen be schuldigen elkaar ervan met schieten te zyn begonnen. Er zyn geen ver liezen geleden. In een gevecht met Israëlische mi litairen zijn zondagavond twee leden gedood van een groep Arabische in filtranten die de rivier de Jordaan was overgestoken, aldus een militaire woordvoerder in Tea Aviv. Eerste spruiten De eerste spruiten zyn heden op de Leidse veiling aangevoerd door de heer W. Vis uit Zoetermeer en gekocht door de heer Revensbergen uit Rynsburg. DINSDAG Luxor-theater: Jeugdvoorstelling „De Bungala Boys, 10 uur voorm. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub „De detector", 7.30-9.30 uur nam. Diamantplein 27 avond. 8 uur nam. Bahai-gespreks- Pardoeoa (Doezastr.): Politiek tref punt, 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, 7- 8 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending, spr. dhr. J. Zeegers. 8 uur nam. WOENSDAG Luxor-theaierJeugdvoorstelling „De Bungala Boys". 10 uur voorm. Stadhuis (Burgerzaal): Opening ten toonstelling Bloem8ierkun6t, 4 uur nam Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur socialr raadsvrouw, 4-6 uur nam. DONDERDAG Openluchttheater Kikkerpolder: Jeugdvoorstelling „Batman en Robin" 2 uur nam. (bij slecht weer In de Stadsgehoorzaal) VRIJDAG Oude Ve6t 13: Evangelisatie Chris- tengem. „eclesia". 8 uur nam. BIOSCOPEN I.uxor: „Django, de man zonder ge> nade", 18 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zon dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. ADVERTENTIE Prijzen van f f f f 5 zijn gevallen op nummers eindigend op: 50 zijn gevallen op nummers eindigend op: 100 zijn gevallen op nummers eindigend op: 200 zijn gevallen op nummers eindigend op: Zeer veel internationaal hoogaange- slagen wetenschappeiyke onderschei dingen zyn hem ten deel gevallen. Het eerste door atoomenergie voort gedreven Duitse koopvaardyschip dat binnenkort in de vaan komt is naar hem vernoemd. Het stoffeiyk overschot van Hahn wordt donderdag a.s. in Göttingen ter aarde besteld. De Westduitse bondspresident Lübke heeft de na- Otto Hahn, die de -poort opende naar het atoomtijdperk. bes taanden een ooncol eancetel egram gestuurd. Bewyzen van medeleven uit alle delen van de wereld zyn ver zonden aan het adres waar deze gro- te natuurkundige, die voor de wereld een eindeloos lykend gebied van ze geningen openlegde, de laatste jaren van zyn leven sleet. f 400 zijn gevallen op nummers eindigend op: f 1000 zijn gevallen op nummers einoigend op: een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer: een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer: een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer: een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer: een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer: een prijs van f 5000 is gevallen op het nummer: de prijs van f 20.000 is gevallen op het nummer: 2 585 595 109 326 7710 092222 097102 004132 011510 054383 072342 085220 Let wel: op dit nummer zijn twee prjzen gevallen. BINNENLAND Engeland en angst Zelfs op die bewuste 18e decern- j ber 1938 was Halm nog zo onzeker j van zijn zaak dat hy de brief waar- in hy zyn ontdekking bekend maak te aan het tydschrift „Naturwissen- schaften" enkele uren na hem te hebben gepost alweer terug had wil len halen zo hy dit had gekund. Hij deelde dit twintig jaar na deze gebeurtenis mee. Niet alleen onzekerheid kenmerkte de geboorte van het atoomtijdperk dat kort voor kerstmis 1938 aanving. Ook angst en wantrouwen stonden aan de wieg van de reus die de we reld enkele jaren later zou gaan be heersen. Hahn heeft zich met vele anderen waaronder Einstein, van het begin af gerealiseerd welke gevaren de kunstmatige kernsplitsing inhield voor een wereld die barstte van de spanningen in de laatste jaren dertig. Het spook van de atoombom doemde toen al op. Hahn en zyn in Duitsland gebleven medewerkers hebben de nazi's, nim mer nadrukkelijk laten weten welke potentiële oorlogjwapenen in de kernsplitsing gelegen waren en zy hebben alles gedaan om onderzoekin gen in die richting af te remmen of te saboteren. Aan de andere zijde van de frontlyn die in 1939 over de wereld werd getrokken vroeg men zich echter af wat de zeer bekwame Duitse natuurkundigen in hun schild zouden voeren. Ten onrechte maakten Amerikanen en Engelsen zich onge rust over vage aanwyzingen dat Hit- Ier een groots atoombom-project op stapel had gezet. Amerika zette al les op alles om de eerste te zyn die met dit verschrikkelijke wapen in de hand de wereldstryd zou kunnen be slechten. Na het einde van de oorlog zou pas biyken dat in Duitsland nimmer serieuze pogingen waren ondernomen om een atoombom te ontwikkelen. Toen de oorlog ten einde was werd een ware jacht geopend op de Duit se natuurkundigen die zich bezig hielden met kernonderzoek De geal lieerde belangstelling voor deze fysi ci was nog groter dan de interesse voor de Duitse deskundigen op raket gebied die later zo'n grote zol zouden spelen in de Russische en Ameri- - Onbekende man op straat gestor- van kernwapenen en acties voor de ven Amsterdamse politie zoekt wereldvrede gesteund. naar de identiteit van een naar schatting 70-jarige man, die gister- Uncierzoek lil tochtend op de hoek van de Jan Pie- ter HeyestraatWilhelminastraat in elkaar zakte en overleed. In het Wil- helmina-gasthuis constateerde men. dat de man aan een hartverlamming was bezweken. De politie heeft geen enkele aanwijzing omtrent de identi teit of de woonplaats van de man. Het. onderzoek is in handen van het politiebureau Overtoom (telefoon 020—126012) Weer slachtoffer geborgen De tanker Agua Clara aan boord waar van zich in de nacht van 12 juli op de werven van Tankercleaining in Schiedam een explosie heeft voorge daan, is vanochtend naar een dok van de werf Wilton Fyenoord in Schiedam gesleept. Daar zal het Gedurende zyn gehele loopbaan heeft Hahn zich voor de atoomkern geïnteresseerd. Hy werd in 1879 als zoon van een zakenman In Frank fort geboren. Na zyn studie ging hy in 1904 naar Engeland waar hy werkte met sir William Ramsay en lord Ernest Rutherford die de ont dekker van de atoomkern was. Laatstgenoemde verklaarde toen hy in 1938 hoorde van de ontdekking van Hahn. dat kunstmatige kern splitsing ten eeuwige dage een labo ratorium-experiment zou blijven, en dat iedereen die hierin b.v. een nieu we energiebron zou zien, als een on- J onderzoek worden voortgezet. Aan wezeniyke fantast bestempeld moest I boord Van het schip is het lijk aan- worden. Maar nu reeds vindt de ener gievoorziening in de wereld voor een niet onbelangryk deel plaats via kernenergie, nu al zyn de medische toepassingen daarvan legio en nu reeds heeft de kunstmatige kern splitsing zeer belangryke industriële toepassingen Naar Berlijn In zyn Londense tyd heeft Hahn bovendien enkele belangrijke radio actieve elementen ontdekt die in de medische wetenschap toepassing hebben gevonden. In 1906 keerde Hahn naar Duitsland terug als me dewerker van het Kaiser Wilhelmin stituut te Berlijn, waar hij zonder opzienbarende arbeid werkte tot hy in 1938 met zijn wereldschokkende ontdekking op de proppen kwam. Na beëindiging van zyn gevangen schap na de tweede wereldoor log werd hy oprichter en eerste pre sident van het Max Planck-Instituut te Göttingen, dat een belangrijke rol heeft gespeeid in tie verdere ontwik- schat. Hooibroei was de oorzaak van keling van de atoomwetenschap, de brand. getroffen van de 44-jarige M. A. Sci- pio. geboren in Makassar, in Neder land zonder bekende woon- of ver blijfplaats. De explosie heeft aan zes mensen het leven gekost. Van twee van hen is het stoffeiyk over schot nog niet geborgen. Onderscheiding bij Hoogovens Dr. J. H. van der Veen, onderdirec teur kwaliteit by Hoogovens IJmui- den, is onderscheiden met de medail le Reaumur van de „Société Fran- Caise de Metallurgie". Deze mdaille wordt eenmaal per jaar toegekend aan degeen die zich byzonder ver dien stelyk heeft gemaakt op het ge bied van de metallurgie. Boerderijbrand Zaterdagavond is in Boekel de pas een half jaar ge leden in gebruik genomen proefboer- derij van de heer Van Lankveld ge- deeltelyk uitgebrand. De bedrijfs ruimte is verloren gegaan, alsmede vyf kalveren en 12 bunder hooi. De schade wordt op 200.000 gulden ge- Boerdery uitgebrand Zaterdag nacht is in Vianen door nog onbe kende oorzaak brand uitgebroken in d? boerderij van de heer Th. van Eist. Het gehele bedrijfsgedeelte met de oogst en de machine-inventaris ging hierby verloren. Het woonhuis .leed veel waterschade. De schade be draagt naar voorlopige schatting ruim 100.000 gulden. Het bedrijf is verzekerd. Boerenpartij De secretaris van het provinciaal bestuur van de Boe- renpajrty-Gelderland heeft meege deeld dat het provinciaal bestuur en de zes leden van de Provinciale Sta ten van Gelderland zich, „in verband met de houding van de heer Koekoek en het zogenaamde hoofdbestuur der Boeren party" distantiëren van de groep Koekoek, doch het beginselpro gramma der Boerenparty volle dig blijven onderschryven. Vandalisme in Den Bosch De beklimming van de 60 meter hoge St.-Janstoren in Den Bosch één van de meest beoefende attracties in de Brabantse hoofdstad hangt aan een zyden draadje sind6 toeris ten door baldadigheid vernielingen hebben aangericht en zelfs het uur werk van de eeuwenoude kathedraal hebben vernield. Het Bossche ge meentebestuur heeft de beklimming nog niet direct verboden, maar voortaan mogen slechts 15 man te- ge'yk de toren in onder toezicht van liefst twee gidsen. Helpt deze maat regel niet, dan wordt de beklimming onherroepelyk stopgezet. Hond wierp jongen ln hol Een drachtige herdershond die waar- schynlyk door een vakantieganger uit zyn auto is gezet, heeft zich in het Brabantse Grave ingegraven in een zelfgemaakt hol onder een meu belfabriek, waar ze het leven schonk aan acht jongen. De Osser dierenbe scherming heeft de negen Duitse herders daar met veel moeite wegge haald en de dieren voorlopig in het a6iel in Oss ondergebracht. BUITENLAND Schutter overmeesterd De 21- jarige Keith Freeman die zich, na zyn schoonmoeder te hebben dood geschoten, in een huis in een voorstad van Sydney had verschanst met zyn 17-jarige vrouw en hun kind van ze ven maanden als gijzelaars, is giste ren na een beleg van bijna 24 uur door de politie overmeesterd. Even tevoren waren agenten erin geslaagd de vrouw en het kind uit het huis te halen. Verbod verlengd Het Spaanse blad .Madrid" is door de minister raad, die daaraan met generaal Fran co vergaderde, opnieuw voor twee maanden geschorst. De directeur van het blad, Gonzalo, moet een tweede boete betalen van 250.000 peseta's (ongeveer f 1.4001. Het blad zou de richting van „Opus Dei" zijn toe gedaan, een invloedrijke organisatie van rk. leken. Bommen tegen synagoge - 2 benzi nebommen zyn zondag gegooid naar een synagoge in Santiago (Chili). Dit was de tweede terroristische aanval tegen gebouwen van de Joodse ge meente in vyf dagen. Ei- werd enige schade aangericht maar iemand werd gewond. De vorige aanslag werd ge daan op het Hebreeuwse instituut. Polio in Polen In noord- en west- Polen zyn talloze gevallen van polio geconstateerd. Met het oog hierop is een algemene waarschuwing uitge vaardigd. Het Poolse partyblad Try- buna Ludu heeft gemeld dat 200 per sonen in Ziekenhuizen zyn opgeno men en dat zeker 20 van hen aan de ziekte ïydt. In de besmette ge bieden zyn vakantiecentra opgericht. Smith terug Premier Smith van Rhodesië is zaterdag na een bezoek van 36 uur aan Zuid-Afrika terug gekeerd naar Salisbury. De Zuidafri- kaanse premier Vorster verklaarde dat hy en Smith hebben gesproken ROME (GPD) In het stadje Merano in Alto Adige heeft men dezer dagen een ontdekking ge- daan die de tragische gebeurte nissen der Duitse uitroeiingskam pen in het geheugen terugbrengt. Voor de etalage van een winkel in parfumerieën zag een Joodse ge meenteambtenaar die Buchen- wald heeft overleefd, een aantal stukken zeep van een ongewone vorm: cylinder vormige staafjes zeep, ongeveer 10 centimeter lang en met een doorsnede van 3 cen timeter. Hij ging de winkel bin nen en liet zich een dergelijk stuk zeep geven. Het bleek afkomstig uit Duitsland en was voorzien van een ingedrukt merkteken uit de drie letters R.I.F. (Reichs In dustrie Fett). Deze zelfde zeep werd in de concentratiekampen aan de gevangenen uitgereiktde S.S.-bewakers wisten te vertellen dat bij de fabrikatie de lijken van om het leven gebrachte joden werden gébruikt. De betrokken ambtenaar liet zich de gehele voorraad, ruim zes tig stuks, geven en bracht deze naar het hoofd van de Joodse ge meenschap in Merano, die rap port uitbracht aan de rechtbank in Bolzano en een viertal van de stukjes zeep naar Rome zond om chemisch te laten onderzoeken. Hij heeft verklaard dat men hoogstens zou kunnen vaststellen dat de zeep uit plantaardige of dierlijke vetten was gemaakt om dat het ook vroeger, kort na de bevrijding van Polen nooit is ge lukt wetenschappelijk afdoende te bewijzen dat vetten afkomstig van menselijke lichamen bij de fabrikatie van die zepen waren gebruikt. Wel bevinden zich en kele van deze stukjes zeep in het museum in Jeruzalem waar voor werpen en documenten worden bewaard die betrekking hebben op de Joden-vervolging. In dat museum zijn ze voorzien van een opschrift volgens hetwelk men senlichamen voor de vervaardi ging werden gebruikt. De zeep uit Merano bleek door de winkelier te zijn gekocht van een vrij jonge venter uit Bolzano 1 die heeft verklaard dat ze afkom stig zijn uit de nalatenschap van zijn vader die al jaren geleden is gestorven. Die vader had zich in de oorlogstijd bezig gehouden met de bevoorrading van wat toen Zuid-Tirool werd genoemd, door de Duitsers. Het gaat in ieder ge val om zeep vervaardigd in de oorlogstijd. De betrokken winke lier was overtuigd dat de vele Duitse toeristen die Merano be zoeken, er stellig van zouden heb ben gekocht omdat hij in de eta lage de zeep had aangeprezen als zijnde van Duits fabrikaat. over terroristenaotiviteiteai in Rhode sië en ..over problemen van weder zijds belang". Hy noemde het over leg „zeer geslaagd". Bosbranden in Alaska In de kurk droge binnenlanden van Alaska woe den op het ogenblik byna 100 grote bosbranden. In totaal is reeds 120.000 ha bos ln de as gelegd. Veertienhon derd mannen leveren een schier ho peloze stryd tegen de branden, zy worden gesteund door een vloot van 70 vliegtuigen. De branden zyn ont staan door heet, droog weer. McCarthy bedreigd Senator Mc Carthy heeft gisteren het gebouw, waarin hy overleg pleegde met ge meentevertegenwoordigers van de wyk Harlem van New York, in aller yl moeten verlaten nadat er gedreigd was met een bomaanslag op het huis, zo heeft de politie bekend gemaakt. Een zegsman verklaarde dat de by- eenkomst tussen de Democratische presidentskandidaat en de negerlei ders ongeveer 15 minuten heeft ge duurd. Zy zetten de besprekingen voort in een ander gebouw, terwijl de politie een onderzoek instelde. Actie tegen Humprey Vice-pre sident Humphrey, die zaterdag in 'n negerwyk van Los Angeles het spre ken onmogelyk werd gemaakt, is zondag op de korrel genomen door „yveraars voor de vrede". Rond zyn hotel hielden ruim 4.000 personen een betoging voor beëindiging van de oorlog in Vietnam. Voorts werd de Democratische partij aangeraden, niet met Humphey in zee te gaan. Drie betogers werden gearresteerd. Chinese studenten al na een jaar bevoegd als arts MOSKOU (AP) Het Sowjetrus- sische persbureau Tass meldt, dat in communistisch-China een nieuwe „revolutie op onderwysgebied" is begonnen. Tass meldde dat Chinese dagbla den „de jongste historische instruc tie" van Mao Tse-toeng hebben ge publiceerd, die inhoudt, dat minder tyd wordt besteed aan hoger onder- wys zodat meer tijd kan worden be steed aan praktisch onderwys en werk. Mao zou hebben gezegd dat „ho ger onderwijs nog steeds noodzake lijk is, maar de studietijd dient te worden verkort." Als voorbeeld noemden de bladen de medische school in de provincie Hoenan waar de studenten na een jaar tijds bevoegd worden geacht „de meest voorkomende ziektes te voorkomen en te behandelen," aldus Tass. Zeilen De Nederlander Cor I Groot, deelnemer aan de Olympische zeilwedstryden in Mexico, is zondag in Travemünde tydens de eerste ra ce voor het open Westduitse Draken- kampioenschap als vijfde geëindigd. De Duitöer Klaus Oldendorff werd «erste. Trianon„Daar komen de Russen" a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zond. 2.15, 4.30. 7 en 9.15 u. Lldo: „De nacht is er om te stelen" a.l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 u. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Studio: „Samen uit, samen thuis", a. 1. Dag. 2.30. 7 en 9.15 u. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Ochtendprogramma voor de Jeugd, 10.30 „Thunderbirds". Doodstraf in Belgrado Een Rex: „Fantomas contra Scotland Yard", 14 j. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zond 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Vrijd. cn zaterd. nachtvoorstelllngen, 11.30 u. „Verboden vruchten", 18 j. Camera: „Wacht tot het donkei ls" 18 J. Dag. (ook zond.) 7 en 9.15 u. Dag. 2.30 u. (zond.mlddag ook 4.45 u.) „Een hoogst merkwaardige tekkel", a.l. Vrijd. en zaterd. nachtvoorstellingen 11.30 u. „Die vrouwtjes!", 18 j. Wassenaar, Astra: „De Eend en de Cadillac" (vr. t/m ma.av.). „Sex b. la minuut'donderdagavond TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vllst (Botermarkt 3): Tentoonstelling C. de Vries, E. Gerst, F Erkelens. G Zaalberg en 8. Vlag Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 uur voorm 6 uur nam (tot 1 sept.) Rijksmuseum voor de geschiedenis der Natuurwetenschappen Boerhaave- tentoonstelling l.v.m. 3de eeuwfeest van zyn geboorte Werkd. 10 uur voorm. 4 uur nam.: zondags 1-4 uur nam (t/m 1 december) Hortus Botanicus: Tentoonstelling over walvissen en walvisvaart. Geopend maandag t.m zaterdag 10 uur voorm. 4.30 uur nam.; zondag 1-4.30 uur nam (t.m 15 september.) Molen ..De Valk' Moienmuseum da gelijks (behalve 't. maandags) 10 uur voorm.- 5 uur nam. 's zondags 1-5 uur I- Lakenhal: Tentoonstelling „Negen Leidse fotografen". Geopend werkd. 10 uur voorm.- 5 uur nam.: zond, 1-6 uur nam (tot 22 sept.). Rijksmuseum van Oudheden Ra penburg 28)Werkd 10 uur voorm. - 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): dag 10—5 uj *sson- dags 1 6 uur nam RUksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappenDag. 10-4 uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Viva Mexico" Werk dagen IC uur voorm.—5 uur nam.; zon- en feestdagen 16 uur nam. (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend maandag tot en met vrijdag 9 uur voorm. 5 u. nam.: zon.- eD feestdagen 1-5 uur nam. AVOND- EN NACHTDIENSTEN DER APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevalle»! 1boezastraat 31, tel. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apo theek zijn de gehele week geopend. WEEKE1NUEDIENST OER HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad- plege men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokten- telefoon 2 2222. (Van donderdag 25 lult t/m woensdag 31 Juli). ZATERDAG Circustheater 20.15 uur: Theatershow van de Mounties. Paviljoentheater 20.30 uur: Cabaret Wim Kan „Hop, hop, hop". Theater Pepyn 20.30 u.: Cabaret Pe pijn „Dag en nacht". Micro-theater „In de steeg" 21.00 uur: Cabaret Jos v, d. Brink „Wobbe- waf". ZONDAG Circustheater 14.00 en 30.15 uur: Theatershow van de Mountiee. Paviljoentheater 20.30 uur: Cabaret Wlm Kan „Hop, hop, hop". Theater Pepijn 20.30 uur: Cabaret Pepijn „Dag en nacht". Micro-theater „In de Steeg" 21.00 uur: Cabaret Jos v. d. Brink „Wobbe- waf". MAANDAG Circustheater 20.15 uur: Theatershow van de Mounties. Circustheater 20.15 uur: Theatershow van de Mounties. Theater Pepijn 20 30 uur: Cabaret Pepijn „Dag en nacht". WOENSDAG Theater Pepijn 20.30 uur: Cabaret Pepijn „Dag en nacht". Paviljoentheater 20.30 uur: Cabaret Wim Kan „Hop, hop, hop". WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 oor) V 9 s 3 Amsterdam half bew. 20 10 0 Den Helder zwaar bew. 17 14 0 Ypenburg licht bew. 19 12 0 Vlissingen zwaar bew. 19 13 0 Eelde zwaar bew. 18 9 0 D BUt zwaar bew. 20 11 0 Twente licht bew. 20 9 0 Eindhoven zwaar bew. 19 K) 0 Zuid-Limburg mist 19 11 0 Helsinki onbewolkt 19 12 0 Stockholm licht bew. 26 10 0 Oslc zwaar bew. 25 15 0 Kopenhagen onbewolkt 20 14 O Aberdeen zwaar bew. 18 5 0 Brussel geh. bew. 20 11 0 Luxemburg onbewolkt 23 12 0 Parijs half bew. 25 12 0 Bordeaux half bew. 30 17 0 Grenoble half bew. 25 13 0 Nice zwaar bew. 26 19 0 Beriyn onbewolkt 24 13 0 Frankfort onbewolki 24 10 0 München onbewolkt 22 9 0 Zurich onbewolkt 22 10 0 Genéve licht bew. 23 8 0 Locarno zwaar bew. 26 15 0 Wenen licht bew. 19 15 2 Innsbruck onbewolkt 23 7 0 Belgrado zwaar bew. 20 14 o.« Athene onbewolkt 32 24 0 Rome onbewolkt 26 15 0 Madrid half bew. 37 19 0 Mallorca licht bew. 37 19 0

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2