Frans-Iraaks oliecontract omstreden Albert's Corner Telefoon De werken van Hooft Bredase vrouw in advertentie: „Mijn man is onschuldig Auto valt 15 meter Amoureuze perikelen bij de Beatles Herrieschoppers uit Valkenburg gejaagd friAAM>Ao m mi im 9? Motieven Dwaling NIEUWE BEWIND IN BAGDAD NIET PRO-EGYPTISCH? Politie achtervolgt 13-jarige praalrijder Vrouw verjaagt inbrekers Cairo en ^i^terew Jan Janssen Willem Duys programma LIZ GEOPEREERD Meloencocktail waar de koffie lekker vers is (elkuur vers gezet) LETDSCH DAGBLAD PAGINA 5 BREDA (GPD) De advertentie van een in Breda wonende vrouw, de 40-jarige C. J. Broeren, waarin rij een beloning van 5000 gulden uit looft voor degene, die haar inlich tingen kan verstrekken over de „echte gaatjesboorder", heeft heel wat stof doen opwaaien. In een Breda's advertentieblad plaatste zy op de voorpagina vorige week een opvallende advertentie. Dat deed zij, nadat kortgeleden haar uit St. Willebrord afkomstige echt genoot tot twee jaar gevangenisstraf werd veroordeeld op beschuldiging van inbraak en diefstal. Haar 17-jarige dochter werd in gesloten op verdenking van mein eed. Ze verblijft thans in het huis van bewaring ln Middelburg. De vrouw, die de advertentie plaatste bracht vier maanden in de gevange nis door op beschuldiging van he ling. Ze zou de gestolen goederen in bewaring hebben gehad. In decem ber van het vorig jaar kwam znj zelf vrij. Wat zijn de motieven van de vrouw om de advertentie te plaat sen? Dat is uiteraard de vraag die men zich onmiddellijk stelt, nadat men een en ander gelezen heeft. Het komt er op neer, dat zij „de echte gaatjesboorder" zoekt. In de advertentie stelt de nu in Breda wonende vrouw, dat er al verschil lende personen onschuldig veroor deeld werden en dat dit nog steeds doorgaat, terwijl ook minderjarigen werden ingesloten. De laatste jaren werden tiental- len inbraken in Breda en omstre ken gepleegd. Dat gebeurde steeds op dezelfde wijze: bij afwezigheid van de bewoners wist (en) de da der (s) binnen te komen door een gaatje te boren in de spanjolet van een tuindeur of raam. Met behulp van een ijzeren draadje of staafje kon daarna de klink worden opge licht. Alles bijeen een vrij simpele manier om olamdestien binnen te komen. Overigens werd en wordt al jaren deze taktiek door insluipers toege past. Vorig jaar augustus werd een man in zijn woning aangehouden op verdenking van diefstal in boven genoemde stijl. De justitie achtte voldoende bewijzen aanwezig om hem te veroordelen. Later werd dat door het gerechtshof in Den Bosch be krachtigd. De man werd tot twee jaar veroordeeld. De dochter des huizes werd bovendien ervan ver dacht onder ede een niet met de waarheid overeenkomende verkla ring te hebben afgelegd. Mevrouw Broeren, die zich enkt.e jaren geleden liet scheiden van haar man, doet het echter voorkomen of er in heel deze kwestie sprake is van een gerechtelijke dwaling. Ze vertelde: „We zijn het slachtoffer geworden van een complot. En ik zal niet rusten voordat de ware schuldige bekend zal zijn. Want ons hele gezin is door deze zaak ten gronde gegaan". Mevrouw Broeren: „Ik weet zeker, dat die gaatjesboorder nog los loopt". Ze haait de krantenknipsels te voorschijn van de afgelopen maanden. Ze zegt: „kyk maar, die gaatjesboorder is daarna weer bezig geweest. Mijn man kan het niet ge weest zijn, want die zat al die tijd vast en nu trouwens nog". 4 nc 1 Hoe het ook zij, een merkwaardige De PTT heeft dit jaar J zaak blijft het. Voor de justitie joen winst gemaakt °P schijnt de zaak afgedaan. Voor de foon. Vorig jaar tras I vrouw blijkbaar niet, ze heeft ver- 1 f 3.8 miljoen. Daar be rtn miin k,aard al verscheidene tips gekre- En dat mogen ze wete" °PmVi!lp gen te hebben. waarvan enkele Deun Wil tk wel een, weten hoe fwaardevolle zoiets kan. Weet je wat, ik bel de directeur-generaal ov E®11 n°s merkwaardiger bijkomstig- - heid ise chter, dat mevrouw Broeren heid is echter, dat mevrouw Broeren kent, voor wie haar ex-echtgenoot thans ten onrechte twee jaar zou zitten. Deze man zou in Breda wo- Kapitein John Blackéén van ten. tuigt hier met zijn vrouw de de drie Amerikaanse piloten die kerstboom op om alsnog het i door Noord-Vietnam is vrijgela- I kerstfeest in huiselijke kring te I vieren. „Met de PTT: „Met Groentjes van „De Gras- bode". Mag ik de directeur-gene raal?" „Daar spreekt u mee. Kijk als het zo ging kon ik het r.en en gesignaleerd zijn in eenzelfde hem meteen vragen. Maar bedrjj- merk auto een rode Opel 1700 ven waar de directeur-generaal als haar man heeft gehad ten tijde aan de telefooncentrale zit, boe- van zijn arrestatie. ken niet zulke hoge cijfers, tenzij als verliezen. Laat ik dus maar niet bellen. Want stel je voor dat het gesprek net zo zou verlopen als bij som mige andere bedrijven. Dan zou mijn stem misschien een beetje ongeduldig gaan klinken en ik wil de stemming niet bederven bij zulke winstcijfers. Ik wil alleen vrolijke gezichten om mij heen horen. Als we een andere PTT hadden dan we hébbenzou het misschien zo gaan: „Met de PTT." Met Groentjes van „De Gras bode'. Mag ik de directeur-gene raal?" Een ogenblikje." „Met Broezeboom." „V spreekt met Groentjes van „De Grasbode". Mag ik de direc teur-generaal van u?" „Waarover wilde u de directeur- generaal spreken?" „Ik wil de directeur-generaal gelukwensen met de winst die hij op de telefoon heeft gemaakt. En ik wil hem vragen hoe dat komt." DEN BOSCH (GPD) De Bos sche politie heeft na een wildwest achtervolging een letterlijke en fi guurlijke zondagsrijder van zegge en schrijve 13 jaar in de kraag gepakt. De jongeman had in de nacht een auto „geleend" en crosste daarmee door de stad, waar hy een gemotori seerde politie-patrouille tegenkwam. Eén van de surveillerende agenten vond de chauffeur wel wat erg jong en wilde hem aanhouden. De jeug- i dige coureur gaf echter vol gas en BAGDAD (AP) De voormalige premier van Irak, Taher Jan ja en enige andere voormalige hoge func tionarissen die hebben geholpen bij j de onderhandelingen over een om streden oliecontract met de Franse st&atsmaatschappij ERAP zijn ge vangen gezet. Hun bezittingen zijn door de nieuwe machthebbers In be slag genomen. De nieuwe Iraakse regering heeft te kennen gegeven dat zy zullen wor den berecht op aanklachten van corruptie en dat het oliecontract zelfs in gevaar kan zijn. Er zou sprake zijn van een bedrag van 30 miljoen dollar aan steekpenningen. Over het contract is fel onderhan deld met enige andere oliemaat schappijen. Volgens de overeenkomst die met ERAP werd gesloten zou de Franse maatschappij vier gebieden van totaal 10.800 vierkante kilome ter. waarbij 2.280 vierkante kilome ter buiten de kust, mogen exploiteren. De vooruitzichten op een grote olie vondst waren buitengewoon gunstig. Een der andere gearresteerden is de voormalige voorzitter van de natio nale Iraakse oliemaatschappij (INOC), Adib el Jader. en ex-minis ter voor Olie Abdel Sattar All Hoes- „Kunt u hem dan geen brief slaagde erin de agenten zo'n kilome- schrijven?" ter of twintig lang achter zich te „Dat kan ik ivel, maar dat wil houden. ik niet. Als ik hem wou feliciteren met de winst, die hij op de post had gemaakt, zou ik hem een brief schrijven. Maar op de post heeft hij 44,7 verloren. Een ogenblik." Vijf minuten stilte, waarin ge luiden als tuut tuut, knor knor, en een vrouwestem die roept: „Meid, ik had er meteen een ladder in. Tot m'n heup!" „Met Goffert! Hallo!" Ja?" „U bent meneer Groenman van „De Grasboter?" „Groentjes van „De Grasbode." „Is het voor een krant? Dan verbind ik u door met de persaf deling". „Ik wil niet worden doorverbon den met de persafdeling!" „Daar spreekt u mee. Smouze- mout." „Met Groentjes van „De Gras bode". Meneer Smouzemout. ik wou graag de directeur-generaal spreken." „Meneer Groentjesde direc teur-generaal heeft deze maand al drie interviews gegeven. Als u er prijs op stelt, zal ik u op de wachtlijst zetten, maar u moet rekenen op minstens een jaar." Maar dan zijn er weer andere cijfers! En ik wil hem feliciteren met deze! Door de telefoon!" „Ik zal dit overleggen met juf frouw Gorgelbier. Maar ik geef u weinig kans." Tien minuten gorgelende gelui den. „Naar wie had u gevraagd?" „Naar de directeur-generaal." „Een ogenblikje." „Met Broezeboom." Met Grasjes van „De Groen- bode." Meneer Gorgelboom, ik had Op een parallelweg van de Rijks weg naar Utrecht verloor hij even wel de macht over het stuur: de wa gen reed door twee greppels, botste tegen een boom en sloeg enkele ke ren over de kop. Voor de achtervolgende politie was het toen een koud kunstje de overi gens ongedeerde joy-rider aan Ce houden. Deze vertelde doodleuk al enkele weken lang 's zaterdagsavonds dezelfde auto „geleend" te hébben; reden waarom de 13-jarige zich on danks zijn jeugd al een uitstekend chauffeur betoonde. BERGEN OP ZOOM OANP) Een auto, waarin de 30-jarige Bran- ko Kranjue en diens vrouw en zoon zaten, is gistermiddag in Bergen op Zoom van eon 15 meter hoge stalen brug op de spoorlijn Bergen op Zoom Zeeland gevallen. De auto reed vermoedelijk met te grote snelheid met het. gevolg, dat hij tegen de ste nen balustrade van de brug botste, die over een afstand van tien tot vijftien meter brak. De auto met in zittenden viel op de vijftien meter lager gelegen spoorbaan. Door de klap weraen omwonenden gealar meerd. Een van hen zag in de verte een trein naderen en wist met sig- j nalen de aandacht van de machinist te trekken. De trein kwam tot stil- stand op enkele tientallen meters j van het autowrak. Geen der inzit- j benden van de auto werd ernstig ge wond. Het treinverkeer met Zeeland J liep meer dan een uur vertraging op doordat de trembovenleiding totaal vernield was. DEN HAAG (ANP) Een onbe kende man heeft de bewoners van een villa aan de Van Stolkweg in Den Haag flinke schade bezorgd. De man, die de villa via een ruit aan de achterzijde was binnengedrongen, werd bij het uitvoeren van zijn snode plannen gestoord door de vrouw des huizes Van schrik sprong de man dwars door de dubbele ruiten aan de achterzijde van de villa met me deneming van een koffer en twee minkbontjassen, die een waarde ver tegenwoordigen van ongeveer 10.000 gulden. DEN HAAG (ANP) De publi catie van enkele werken van P. C. Hooft, waarvoor uitgevers belang- stellin hebben, zou de uitgave van de verzamelde werken, bij de Stich ting Onze Oude Letteren of een an dere uitgever, kunnen vertragen. Al dus heeft de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, verklaard in antwoord op vragen van het Tweede Kamer-lid drs. E. C. Visser. De Stichting Onze Oude Letteren, die geen voorstander is van deeluit gaven. mist de subsidie om de druk van een complete nieuwe uitgave -ioi voor bereiden. De voorbereiding in de betrekkingen tussen Irak en de I een dargelyke uitgave, waartoe de toenmalige minister van O., K. en W.. prof. dr. W. G. S. Helli'nga, bewind van ex-president Aref, een grote spanning teweeg zal brengen NEDERLAND I AVRO 6.50 uur Barend de beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.06 uur Kenmerk (CVK/IKOR/RKK) 7.31 uur AVRO's sportpanorama 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur AVRO's televizier 8.45 uur Sterren van het Russisch ballet 9.30 uur De high Chaparral; kleur 10.20 uur Laatste nieuws (NTS) 10.25 uur Sluiting NEDERLAND 2 TROS 6.50 uur Barend de beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.03 uur Rick de kikker 7.08 uur Mr. Ed 7.32 uur The Munsters 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur Anjer actie 8.30 uur De toendra kleur 8.45 uur Kaarten op tafel 10.15 uur Laatste nieuws (NTS) 10.20 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 8.05 uur 8.30 uur HILVERSUM 2: andere Arabische landen. De nieuwe premier Abdoel Razzak el Naef heeft in zijn eerste politieke verklaring het woord „socialisme" niet genoemd, een dogma voor revo- in 1047 opdracht gaf, is thans vrij wel voltooid. Minister* Klompé deelde voorts r!« lmee dat ook de Koninklijke A cade- lut.ona.ren van het slag van Nas- Wetenschappen de voorkeur ser. Naef komt steeds meer naar vo ren als het grote brein achter de „witte revolutie", hoewel ex-generaal Ahmad Hassan El Bakr president is geworden. Het ziet er niet naar uit dat Irak zijn poütiek t.a.v. Israël zal wijzi gen. Met het oog op de huidige toe stand in het Midden-Oosten zou een dergelijke stap fataal zijn voor welk Arabisch regime dan ook. geeft aan een integrale heruitgave van de werken van Hooft, omdat een meer bescheiden opzet het weten schappelijk karakter van het werk van prof. Hellinga en zijn medewer kers zou aantasten. Overleg tussen het ministerie van CH.M. en dat van Onderwijs en Wetenschappen over deze kwestie is nog niet afgesloten, aldus minister Klompé. n7atihans toai)do ngino Een dagblad in Bagdad meldt dat in de kluis van het paleis van de president een bedrag van slechts 970 fils (ongeveer tien gulden) is aange troffen. Dit zou het enige geld zijn dat voor geheime kosten aan de pre- 200.000 dinar (2,2 miljoen gulden) dat voo rgeheime kosten aan d epre- sident ter beschikking was gesteld. Voetbal Sparta heeft de 22-ja- rige Spanjaard Julio Delgado ge contracteerd voor de tweede helft van de competitie. Delgado. die twee jaar als prof uitkwam voor Athletico Madrid, zou transfervrij zijn. Waarnemers in Bagdad wijzen er op dat de nieuwe Iraakse leiders se dert het uitvoeren van hun staats greep vooral zijn opgetreden tegen de pro-Nasserelementen in het land. Velen van hen zijn uit hun rege ringsfuncties ontslagen en in de ge vangenis gezet. 8.30 uur 10.50 uur Wie schrijft, die biyft Gamma van alpha en beta Het grote podium Pianowerken van Claude Debussy Als een landgenoot, die boven dien nog Jan Janssen heet, op 510 kilometer afstand tranen met tuiten huilt omdat hfj na 133 uur 49 minuten en 42 secon den met 38 seconden verschil van een Belgische wielrijder ge wonnen blijkt te hebben, dan hebben we er ons kijkgeld weer voor een jaar uitgehaald. We konden ons de angst van Fred Racké, die zich al die 25 dagen van de tour als een leeuw ge weerd had, wel voorstellen, toen Jan Janssen, die even bij hem was komen uithijgen, blijkbaar aanstalten maakte weer weg te lopen, net voordat Van Springel het stadion zou binnenrijden en beslist zou worden of Nederland inderdaad voor het eerst na tweeëndertig jaar een tourwin naar zou hebben. Als verslagge ver mis je zo'n historisch mo ment niet graag. Gelukkig bleef Jan Janssen zitten en kreeg Fred Racké zijn verdiende loon: de eerste uitingen van Janssens bodemloze geluk, die het Neder landse volk trouwens niet alleen aan zich verplicht heeft door de tour te winnen. Er zullen im mers weinig renners zijn, of zijn geweest, die zoals hij in staat zijn of waren om direct na een uitputtende etappe op zo'n sa menhangende wijze een analyse van de wedstrijd te geven. Men zal het ons vergeven dat we eerst aandacht hebben be steed aan deze sportieve presta tie, alvorens Willem Duys alle eer te geven die hem toekomt: hij heeft toch gevlogen, hangend onder een door een speedboot voortgetrokken parachute, zoals hij in Volendam al beloofde te doen. Er zijn toen mensen ge weest die in twijfel trokken of hij inderdaad wel van plan was geweest zo'n gevaarlijke stunt, die alleen door goed-geoefenden te volvoeren zou zijn, te verwe zenlijken, maar die mensen heb ben blijkbaar over het hoofd ge zien dat wie onder een olifant durft te liggen, ook aan een parachute durft te hangen. Voor het overige werd dit weekeinde gekenmerkt door bui tenlandse infiltratie van de Ne derlandse geest. Zaterdagavond vier Engelstalige series, waarvan een dubbele aflevering, zondag een Engelstalige en een Duits talige, plus een Duitstalige klucht, met als voornaamste tegengif een Vlaamstalige docu mentaire over Paul van Osta- mentaire over Paul van Ostay- door de Belgische televisie ge maakt ter herdenking van het feit dat van Ostayen 40 jaar geleden op 32-jarige leeftijd stierf. U weet. de Vlaamse tale is wonderzoet en zeker in dit geval kon men zich daar van weer overtuigen, met zoveel oude letterkundigen die ver haalden over hun vriend Paul van Ostayen. Van Ostayen werd ons geschil derd als een soort Cohn Bendit van een halve eeuw geleden, op standig tegen school en 'esta blishment', betogend, demon strerend, en op zjjn tijd een steen door de ruit van zijn school werpend. LONDEN (GPD) het weekeinde heeft de jonge actri ce Jane Asher voor de BBC-televl- sie verklaard dat er een einde is ge komen aan haar vijfjarige romance met Paul McCarty. Zij ontkende dat zij het is geweest, die de verloving heeft afgebroken. „Het is afgelopen," zei ze kalm en zonder emotie. Haar intieme vrien den geloven dat het slechts een tij delijke breuk is omdat Paul nog steeds erg verliefd zou zijn op Jane met haar lange vlassige haren. Jane Asher is de 22-jarige dochter van een medische specialist in Lon den. Hij weigerde er later op in te gaan. Paul wilde ook niets zeggen toen hij kort na de televisieuitzen ding naar zijn vader in het noorden reisde. Jane en Paul hebben zich op kerstdag van het vorig jaar ver loofd. Paul gaf haar een ring met c. »aaf KUiira« rtat een diamant en een smaragd. Over Steeds meer gaat biyken dat oe i -j 1 de huwelijksvooruitzichten zei hy Gedurende den. Enkele weken geleden zei John: Jk houd van Yoko Ono een 34-jarige Japanse actrice." Er zijn geruchten over een vriend schap tussen Cynthia Lennon en een Italiaanse student die zij een jaar geleden op vakantie ontmoette. Naar aanleiding daarvan verklaarde Cynthia zaterdag kort en scherp: „De enige man in mijn leven is Julian." Julian is haar 5-jarige zoon. staatsgreep van vorige week woens- dag. die een einde maakte aan het e__ big jongelui hebben zaterdag Valken burg moeten verlaten. Zij moesten hun kampkaart algeven en konden zodoende niet langer op hun kampeer terrein blyven. De jongelui hadden in de naonl van vrijdag op zater dag deelgenomen aan de ordeversto ringen op het Grendelplein in Val kenburg, waarbij 141 personen gear resteerd werden. De arestanten heb- de directeur-generaal willen vra- j ben die nacht verder doorgebracht in gen hoe het komt dat hij zoveel het politiebureau in Heerlen. Nadat winst heeft gemaakt op de tele- (procesverbaal was opgemaakt werden foon. Ik weet het nu." zU om een uur of zes zaterdagmor- KEES STIP I gen naar de grens van Heerlen ge- VALKENBURG (ANP) Zeven- bracht. De tien kilometer naar Val- ,Wij wachten op de juiste tijd en de juiste plaats." Het 6-jarige huwelijk van de 27- jarige John Lennon en zijn vrouw Cynthia verkeert ook in moeilijkhe- kenburg hebben zij lopend of liftend moeten afleggen. Zaterdagnacht is het in Valken burg redelijk rustig geweest. Zes Jongelui werden aangehouden in ver band met baldadigheden. Tot drie uur 's nachts stonden op de wegen naar het Grondelpiein extra politie auto's met manschappen op post. Op de kampeerterreinen in en rond Valkenburg heeft de gemeente aanplakbiljetten laten ophangen, waarin de jeugd er op wordt gewe zen, dat bij wangedrag onherroepe lijk de kampkaart wordtingetrokken. LONDEN (Reuter) De filmster j Elizabeth Taylor heeft zondag in j Londen de tweede operatie binnen drie dagen ondergaan, waaraan is niet bekend. Haar persagent deelde mee dat ze bevredigend vooruitgaat en binnen ongeveer een week uit het ziekenhuis komt. Maak een fris en pittig sausje van zure room, waaraan wat si naasappelsap is toegevoegd en een paar lepeltjes van het vocht uit een potje gember. Sny het vruchtvlees van een meloen in stukjes (of maak er mooie bal letjes van met behulp van een boterbal]etjesmesje)voeg daar aan wat fijngesneden gember toe en schep dit luchtig door het sausje. Serveer deze cocktail, die zowel vóór als na de maaltijd kan worden gegeten, in wijde glazen, met een sinaasap pelschijfje aan de rand ge stoken. WINA BORN VOOR MAANDAG 22 JULI Hilversum 1, 402 m AVRO: 18.00 Nws. 18.16 Radlojourn. 18.25 Ik verbind U doorpraatje. 18.30 A la carte: taf elm uz. (Om 19.00 Gesproken brief uit Parijs). 19.30 Nws. 19.35 R.V.U.: Het Internationaal Jaar van de rechten van de mens, door de heer J. Oostdljk. Directeur Nederlandse Inlichtingendienst voor de Verenigde Naties. NRU: 20.05 Wie schrijft, die Hilversum 2, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke balletanuz. (gr.) 730 Nws. 7.32 Act. 7.45 Stereo: Klass. muz. (gr.). 8.00 Nws. 8.11 Gew. muz. 8.30 Nws. 8.32 Tourlngclub: vakantie- tips. 8.45 Stereo: Lichte gram .muz. 9.30 Stereo: Amusementsmuz(gr.) 10.00 Theologische etherleergang. 10.35 Ste- hWt, «J»-PU.^ -« jrm ^phat,;^^n°p^C^r^nn 12.00 Van twaall tot te vorderingen ln de wetenschap. 21.30 Sicilië: rep. over de gevolgen van de twee: gev. progr. (1232 W(J van het land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnh.: 1230 Nws.; 12.41 Act.; 13.00 Raden maar14.05 Stereo: Musiësta: licht gev. muz.progr 14.30 Plzzi cato: muzi kaal middag-magazine, (16.00 Nws.) 17.00 Overheidsvoorl.: Het dagelijks le ven ln de Nederlandse Antillen. Een serie klankbeelden van Raymundo De- brot. Vandaag: Water ln de Neder landse Antillen, 17.10 Voor de kinderen. Hilversum 3, 240 m. en FM VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes voor de pep: licht pl.prog. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Pow pow: licht pl. prog. 12.00 Nws. 12.03 Zorro: prog. voor de tieners 13.00 Nws. 13.03 Exspres: ge- dlokroniek over boeken, schrijvers en var. pl.prog (14.00 Nws.). 15.00 Nws. toneel. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverden-I 15.03 Er - Jee - Em - Drie 16 00 Nws. ramp. een half jaar geleden. 22.00 Jazz- muz. 22.30 Nws. 22.40 AVRO's Radlo journ. NRU: 22.55 Stereo: Metro's Mid night Music: gev. muz.prog. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2, 298 m. NCRV: 18.10 Bussumse koorvereni ging Pro Musicalichte muz. 18.30 Nws. en weerpraatje. 18.46 Act. 19.00 (NRU) Verslag I_B.M.-Schaaktoernooi te Am sterdam. 19.03 Stereo: Muz., muz., mu ziek: licht muz.progr. 20.30 NCRV-voc. ens.: geestelijke liederen. 21.30 Stereo: Lichte gram muz. 22.15 Llterama king. 22.50 Stereo: Pianorecital: mod. muz. 23.20 Stereo: Lichte gram .muz lek 23.30 Eigen keuze: klassieke en moder ne muz. (opn.)23.5524.00 Nws. VOOR DINSDAG 23 JULI Hilversum 1, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gram.muz. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 I 8.20 Lichte gram dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.11 Radlojourn. muz. (8.30-8.33 De jebrelde rep. of herh. NRU progr. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance (opn.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeldsvit. (gr.). (11.00—11.02 NWS.; 11.02—11.32 R.V.Y. Buitenland ls binnenwereld, door Pons Hermans, Directeur Volksuniversiteit Carmel). 11.55 Beursber. 12.00 Stereo: Klankju welen (gr.). 12.26 Med. voor land- en tulnb, 12.29 Overheidsvoorl.: Uitz. voor de landb. 12.39 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radlo-Journ. NRU: 13.30 De lich te Muze belicht: Dansorkesten ln de dertiger jaren. 14.25 Stereo: Radio Symfonie Ork. van Belgrado, met ko ren en solisten: mod. muz. AVRO: 15.00 Stereo: Klass. operafragmenten. 16.00 Nws. 16.02 Eerste Biennale Belgische kamermuz.: mod. muz. 17.00 De zin- ADVERTENTIE 16.03-18.00 Mix: Nws.). licht pl.prog. (17.00 TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1 NTS: 18.50 Barend de Beer. 19.00 Journ. KRO: 19 06 De avonturen van Cristobal, tv-feull. voor de Jeugd. NTS: 20.00 Journ. 20.20 Sabato Sera. show- prog. 21.10 De wrekers, tv-feull. 22.00 Honger ln Amerika, doc. filmrep. NTS: 22.50-22.55 Journ. Nederland 2 NTS: 18.50 Barend de Beer. 19 00 Journ. 19.15 Van gewest tot gewest. 19.3 WIJ Europeanen filmrep. over Bulga rije. 20.00 Journ. 20.20 In kl.: Dubbel spion: Tikkle, Jij bent 'm!, tv-fllm. 21.10 Berliner Philharmonlker o.l.v. Herbert von Karajan: symfonie nr. 5 van Dvorsjak. 22.15-22.20 Journ. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA (Over de 4e HJn) van 18-20 uur. Voor maandag 22 Juli 1968. I. Antonln Dvorak. Symphonle nr. 3 ln Es gr. t. op. 10 (36 min.). Allegro moderato. Adagio molto Allegro viva ce. Praags Symphonle Orkest olv. Vac lav SmetéQek. II. Leos Janécek. Taras Bulba. rhapsodle voor orkest (22 min.) Dood van Andr(j. Dood van Ostapov. Profe tie en dood van Taras Bulba. Tsjechisch Phllharmonlsch Orkest o.l. v. Karei AnQerl. Ill Bohuslav Martlnu. 1. Concert voor viool en orkest (27 min.) Andan te. Andante moderato Poco allegro. Bruno Belclk. viool; Praags Sympho nle Orkest oJ.v. Véclav Neumann 2. Concert voor piano en orkest nr 3 (28 min.) Allegro Andante poco moderato. Moderato Allegro. Jsef P&lenicek pla no; Tsjechisch Phllharmonlsch Orkest o.l.v. Karei Ancerl.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5