NIGERIE EN GAAN ECHT BIAFRA PRATEN Theater in gevangenis eidóe ^^Tcjendci Onderhandelingen in Addis Abeba Dirigent Keilberth overleden Contact herstellen met buitenwereld l ls l 1 1 Uniek experiment in Uruguay fokohama opent ha ndelska ntoor in Amsterdam MET EEN ENKEL WOORD r,ebeke;Sat;,aTa,iïpaeSi. wond LHJ' t YOINA t LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 22 JULT MOSKOU AFP - De federale Nige- riaanse regering is vastbesloten de eenheid en de territoriale on schendbaarheid van de staat te handhaven. Dit staat te lezen in een Russisch - Nigeriaans communiqué dat is ver spreid door het Russische persbu reau Tass na afloop van het bezoek dat een delegatie van de Nige- riaanse regering aan Moskou heeft gebracht. In Londen woonachtige Nigerianen en Biafranen hebben zaterdag in de buurt van de ambassade van Zambia slag geleverd, waarbij ver scheidene gewonden vielen. Onge veer 400 Biafranen die in optocht door de straten liepen, botsten op ongeveer dertig Nigerianen die bij de ambassade van Zambia een pro test wilden indienen tegen de er kenning van Biafra door dat land. MUNCHEN (DPA) De Duitse dirigent Joseph Keil berth is zaterdagavond in een ziekenhuis in München aan een hartverlamming overleden. De 60-jarige dirigent was za terdag tijdens de opvoering van Wagners „Tristan en Isolde" in het Nationale Theater van München ingestort. Keilberth werd op 19 april 1908 in Karlsruhe geboren. Hij doorliep daar de muziekhogesohcol. Aanvankelijk was hij werkzaam als koon-epetitor en cellist, maar hij begon later een loopbaan als dirigent. In 1935 werd hij benoemd tot dirigent van de sohouwburg in Baden. Van 1940 tot 1945 was hij dirigent van de „Deutsch Fhilharmoniker" m het bezette Praag. Na de oorlog werkte hij tot 1951 in Dresden ais dirigent van de Saksische Staatskapel en van de Staatsopera. Na vele optredens als gastdirigent in beide delen van Duitsland, aanvaardde hij in 1951 de post van eu-ste dirigent van het I Hamburgs Filharmonisch Orkest. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub „De detector'7.30-9.30 uur nam. Dlamantpl 27: Bahal-gespreksavond. 8 uur nam. Pardoeza (Doezastr.): Politiek tref punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gem. 7-8 uur nam. Luxor-theaterJeugdvoorstelling „Vlucht over de bergen". 10 u. voorm. ITALIAAN DOODGESTOKEN DEVENTER (ANP) De dertig jarige Italiaanse arbeider Guiseppe Florio uit Catania, waar zijn vrouw en twee kindeven verblijven, is gister avond in de „Tiroler bar" in Deventer door n' 41-jarige hcauffeur uit De venter in de borst gestoken. Het slachtoffer overleed kort na aankomst in het „St. Geertruidenziekenhuis". De chauffeur trof zijn vrouw in ge zelschap van de Italiaan in de bar aan. Zijn echtgenote weigerde met hem mee te gaan en na een korte woordenwisseling stak de man de Ita liaan in de borst. De chauffeur pleeg de geen verzet by zijn arrestatie. NIAMEY (Reuter, AFP, AP) Nigeriaanse en Biafraanse af gevaardigden hebben gisteren in Niamey, de hoofdstad van Niger, overeenstemming be reikt over een agenda voor de vredesonderhandelingen, die in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba zullen worden gehou den. Dit heeft de secretaris-generaal van van de Organisatie van Afri kaanse Eenheid (OAE), Telil, be kendgemaakt. De delegaties had den, naar htf meedeelde, ook con crete voorstellen bestudeerd voor het vervoer van hulpgoederen voor Bedankt voor pastoorsbenoeming HEERLEN (GPD) Moderator L. Dirix van de Roermondse huis houdschool, die onlangs door mgr. P. Moors was benoemd tot pastoor van de Heerlense Sint Anna-paro- chie, heeft deze benoeming niet aanvaard. „De overgang van het onderwijs naar de grote Heeriense parochie lijkt me wat fors, temeer omdat in die parochie een nagenoeg geheel nieuw pastoraal-team aan het werk moet gaan. Bovendien drukt op de ze parochie nog de zorg voor stage lopende studenten van de hoge school voor theologie en pastoraat," zo motiveert moderator Dirix zijn weigering. „Ik wil weer graag overstappen naar een pastoraat, maar dan lie ver, om te beginnen, in een kleine parochie, In de elf jaar dat ik nu moderator by het onderwijs ben ge weest, is er bovendien nogal wat veranderd op pastoraal gebied." De heer Dirix heeft zyn besluit medegedeeld aan bisschop mgr. Moorcs en daar veel begrip ont vangen. Vernacht wordt dat pas in de tweede helft van augustus een njeuwe pastoor voor de 1800 gezin nen zal worden benoemd. BEDELVERBOD VOOR NONNEN ROME (ANP) Italiaanse mon niken en nonnen is officieel verboden om op straat te bedelen. De maatregel is genomen en be kendgemaakt door de Italiaanse bis schoppenconferentie en de hoofden van de verschillende godsdienstige orden. Monniken en nonnen mogen niet meer op straat of in andere openbare plaatsen bij voorbijgangers bedelen. Vooral in Rome en andere steden in Zuid-Italië behoorden bedelende monniken en nonnen tot het straat beeld en men zag ze ook in regerings gebouwen, gerechtshoven en zelfs in treinen. Gewoonlijk zaten ze op een krukje en hielden de voorbijgan gers een napje voor, waarop het beeld van een of andere heilige was geplakt. Soms hadden ze een kind uit een weeshuis bij zich. De bisschoppen hebben alle soor ten openbare gelegenheden in het verbod opgenomen, zoals hotels, ha vens, spoorwegstations, badplaatsen, stranden, stadions, bioscopen, café's, treinen, winkels. Zij zeiden dat als de monniken en nonnen menen, dat ze het niet zon der het gebedelde geld kunnen stel len zij andere manieren moeten be denken om aan geld te komen. Waar schijnlijk houdt dit in oproepen tot de parochianen en geldinzameling door middel van brieven. de burgerslachtoffers van de oor log. Vanmiddag wordt het inleiden de overleg, dat zaterdag begon, voortgezet De voorbereidende be sprekingen zijn tot stand gebracht door de OAE-commissie voor Ni- gerië, waarin zes Afrikaanse staats hoofden zitting hebben. Wereldraad Drie afgevaardigden van de Wereld raad van Kerken hebben gisteren in Niamey de resolutie overhandigd, die de assemblee van de raad in AMSTERDAM (GPD) De ver eniging voor handelsbevordering in de Japanse stad Jokohama heeft be sloten in Amsterdam een handelscen tram te vestigen. In dit centrum zai een permanente tentoonstelling van Japanse produkten worden ingericht. Aldus wordt uit Japan bericht door het persbureau Kiodo. Bij de ge meente Amsterdam was gisteren van het besluit officieel nog niets bekend. Het handelscentrum zou reeds in september geopend worden. De kos ten zullen, behalve door de Vereni ging voor handelsbevordering, gedra gen worden door de Japanse over heid en de stad Jokohama. Van de Vereniging voor handels bevordering in Jokohama zijn ruim 50 handelshuizen lid. De vereniging heeft al een soortgelijk handelscen trum in Bern (Zwitserland). De ves tiging daar is een groot succes ge worden. De omzet per jaar is onge veer 1 miljoen gulden groot. Het Zwitserse succes is aanleiding geweest tot het besluit een tweede handelscentrum in Europa te vesti gen. Volgens Kiodo is Amsterdam als plaats van vestiging gekozen in ver band met de gunstige ligging en de belangrijke handelsbetrekkingen van de stad. Van Amsterdam uit zullen verte genwoordigers van de vereniging voor handelsbevordering in Jokohama ook in West-Duitsland en in de Scandi navische landen incidentele tentoon- Het Biafraanse staatshoofd luitenant-kolonel Ojoekwoe wordt bij zijn aankomst in de hoofdstad van Niger, Niamey door de secre taris-generaal van de Organisatie van Afrikaanse Eenheid Telli rechtsbegroet. Uppsala met betrekking tot het conflict heeft aangenomen. De assemblee dringt daarin aan op onmiddellijke stopzetting van de vijandelijkheden en het openen van vredesonderhandelingen. In Niamby werd ook gezegd dat de twee delegaties „concrete voorstel len hebben overwogen met betrek king tot het vervoer van hulpvoor- raden voor de burgerslachtoffers van de oorlog". In de verklaring werd bekend ge maakt dat de president v. Niger Diori en pres. Tubman van Iiberië een ontmoeting hadden gehad met drie vertegenwoordigers van de Wereldraad van Kerken. De leider van de delegatie, het hoofd van de Syrische orthodoxe kerk in India, Verghese noemde de sfeer op de in leidende besprekingen goed. Loiigcomplicatie van Blaiberg overwonnen KAAPSTAD (Reuter) De long complicatie, die de Zuidafrikaanse harttransplantatiepatiënt dr. Philip Blaiberg kortgeleden aan de rand van de dood bracht, is geheel over wonnen en de levercomplicatie waaraan hij leed. is eveneens vry- wel verdwenen. Dit is zaterdag in een communiqué van het ziekenhuis „Groote Schuur" in Kaapstad mee gedeeld. Hierin wordt nog gezegd dat Blaibeg, indien yyn toestand blijf4 verbeteren, zo spoedig moge lijk uit het ziekenhuis zal worden ontslagen. Een 58-jarige kapper-in-ruste, Fred Everman, uit Arlington in Vir ginia heeft in Houston. Texas, als 26ste persoon ter wereld een nieuw MONTEVIDEO (GPD) „Teatro experimental peniten- ciarco" (Experimenteel gevangenistoneel) Montevideo. „De vijf gebroeders", een stuk in vier bedrijven van Juan Carlos Patron eerste opvoering parket 60 pesos" Het staat op een affiche voor de poort van de gevangenis Punta Carreta in de Uruguayse hoofdstad Montevideo, een poort die de ingang blijkt te zijn van een vesting. Het publiek wandelt over een groot binnenplein, waar wachters met politie honden patrouilleren. Men komt bij het hoofdgebouw, waar ge vangenisdirecteur Ruben Vergara zijn gasten ontvangt. De directeur vertelt„Het is de eerste en enige activiteit van dit soort ter wereld. In veel gevangenissen ivordt toneel gespeeld: uit menselijke solidariteit treden beroepsartiesten nogal eens op als gastspelers. Maar alleen hier bestaat een toneel waarop regelmatig -voorstellingen worden gegeven voor het gewone theaterpubliek „Het kernprobleem van de moder ne straf methoden Is: hoe komt het contact tussen de gevangenen en de buitenwereld tot stand. De therapie tegen de ziekte der isolering bestaat vooral uit het verschaffen van werk. Voor blinden wordt hier bUv. Brail leschrift gedrukt. Voor arme kinde ren wordt oud speelgoed opgelapt en gerepareerd. Het gaat daarbij voor al om een soort vrijetijdsbesteding. Wij hebben een orkest en een koor. tekenklassen, een bioscoop en staan gevangenen die zich heel goed ge dragen toe om in hun cel een tran sistorradio met koptelefoon to ge bruiken". „Voor datzelfde doel is nu het thea ter Ingericht. Vijftig procent van de entreegelden wordt onder 13 toneel spelers verdeeld, 't andere deel gaat naar alle bewoners van de gevan genis. 'op dit moment zijn het er 550). Zij hebben er o.a. een groot televisietoestel van gekocht. Tot dus ver Is het experiment in elk opzicht de moeite waard geweest". Moordenaars en rovers De ontspanningsruimte voor het ge vangenispersoneel is omgebouwd tot een theaterzaal. Als ik binnenkom wordt er juist een van de spelers uit zijn zorgvuldig gesloten cel naar de toneelingang gebracht. Achter hem loopt een geüniformeerde bewaker met geladen geweer. Wie even rond kijkt ziet trouwens dat op strategi sche punten in het halfdonker achter geopende deuren gevangenispersoneel zit. met het geweer op de knieën. Elke vluchtpoging zal onmiddellijk worden verijdeld. Voor het begin van het spel spreekt de leider van de toneelgroep, Ramon A. Morales. Hij ziet eruit als een Jonge intellectueel. Bijna ontroerd dankt hij de talrijke vertegenwoordi gers der ministeries en van het ge- vangenisbestuur voor hun aanwezig heid. Hij bedankt de auteur, de cri tici, de radiostations, die een inter view met hem hebben uitgezonden, de firma's die het materiaal voor de decoratie en de kostuums hebben geleverd, en de leden van het plaat selijke toneelgezelschap „Comidia Na- conional". van wie toneelspeler Juan Jones by de regie heeft geholpen. Als ik Informeer naar het lot van de toneelspelers zegt Vergara: „Het zijn doorgaans moordenaars en ro vers. Zij zitten in doorsnee een straf uit van zo'n jaar of acht'.* Niet te geloven Voor het publiek valt nauwelijks te geloven dat men te doen heeft met misdadigers en evenmin met le ken. Als men van het overdreven chargeren van een der spelers af ziet moet worden gezegd dat ztf spe len met grote elegantie en een schijn baar grote routine. Dr. Juan Carlos Patron heeft „De vijf gebroeers" spe ciaal voor hen geschreven. Het Is een stuk dat handelt over een Im migrantengezin, afwisselend senti menteel, vrolijk en dramatisch. Een typisch goed stukje volkstoneel. De problemen van het land met zijn voortdurende inflatie en miserabele rentes Krijgen evenveel andacht als het vraagstuk van de misdadiger, die voor zijn inbraken moet boeten en van de vrijgelatene die geen werk vindt. Het „Teatro experimental peniten- ciario" doet een zeer humane po ging om de psychose van de isole ring bij strafgevangenen ie overwin nen. De gevangenen zijn collectief in actie en komen in de theaterzaal In direct contact met de buiten wereld, waarbij zij degenen zijn die Iets te bieden hebben. BINNENLAND hart gekregen. De operatie is zater- Muurkranten in Utrecht Burge dag uitgevoerd door dr. Denton A. j meester en wethouders van Utrecht Cooley en andere chirurgen. De pa- hebben op verzoek een aantal plaat- stellingen houden om de Japanse j tiënt maakt het goed. Het is de zes- sen in de stad aangewezen waar ieder produkten aan de man te brengen. de harttransplantatie die is verrichtdie dat wenst muurkranten mag aan- Marktberichten BARNEVELD. 22 Juli Coöperatie ve Veluwse Eierveiling: Aanvoer 293.400 stuks, stemming rustig. Prijzen in gul dens per 100 stuks)eieren van 52/53 gram 9.01-9.04, 56/57 gram 9.86-9.94. 60/61 gram 10.63-11.02, 64/65 gram 11.98-12.09. BARNEVELD. 22 juli Vette Kal vermarkt: Aanvoer 588 stuks, handel vlug Prijzen: 1ste kwal. 3 60-3.80, 2de kwal 3.40-3.55, 3de kwal. 3.20-3.35 RIJNSBURG. 20 Juli Bloemen veiling FloraRozen Garnette 3-8. Zo- rina 8-14, Carol 3-7, Baccara 10-29, Am Anjers Sim wit 4-12, Rode 5-14, Rose 3-14, Crowly 5-14, Dusty 6-15, Arthur 4-12, G. J. 4-13, Esperance 5-16, Keefer 5-14, Clear Yellow 4-15, Harvest Moon 5-16, Farah Diba 5-15. Diverse snijbloe men Gladiolen 5-25. Gerbera 5-30, An- thurium 45-175, Allium 25-35, Alex Bedser 35-45. Colvillel 5-20, alles per stuk. Gele Margrieten 35-65. Phlox 75- 100, Goudsbloemen 35-50, Statice 75- 125. Esterriet 35-65. Chrysanten Lyona 140-160, White Spider 350-400, Tokyo 150-170, Indian Polis 180-220, Free- sia's Stockholm 50-75, White Swan 45- 150, Golden Yellow 35-85, alles per bos. ROTTERDAM, 22 Juli Veemarkt Bernard: Aanvoer totaal 1415, slacht- runderen 1039, varkens 376. Prijzen extra kwal., 1ste kwal., 2de kwal,, 3de kwal.: slachtrunderen 485-525, 420-465, 380-405. 360-375, varkens 218-222, 216- 218 205-215. stieren 420-475, worstkoel- en 360-375, slachtzeugen 160-170, zwa re varkens 180-190. Overzicht: slachtrunderen aanvoer iets korter, handel redeiyk, prijzen prijsh., varkens iets minder, vlot, ho ger. in het ziekenhuis St. Luke in Hous ton. De donor was de 33-jarige huis vrouw Evelyn G. Krikorian. Ze had een nierkwaal en was sedert 16 juli in coma. Ze overleed zaterdagmid dag. Tien minuten later begon de operatie. Het hart kwam op gang zonder een elektrische prikkel. brengen. B. en W. hebben het aan tal borden (van één by anderhalve meter) tot drie beperkt in verband met de ervaringen met de sprekers- hoek, waarvoor thans vrijwel geen belangstelling meer bestaat. Gewonde bij schietpartij Bij jeen schietpartij in de rosse buurt in in Cambridge. Engeland, Is de Den Haag ia gistermiddag een 34-ja- n leveneens uit Suriname. Het slachtof- een vrouw die elf weken geleden f„ tn het zuidwaizlekenhuia opge- werd geopereerd. De juiste oorzaak van de dood is niet vastgesteld, maar aangenomen wordt dat de ge transplanteerde lever is verstoten, zo deelt het Addenrooksziekenhuis mee. De naam van de vrouw is nooit bekend gemaakt. Haar opera tie was de 14de poging die in de we reld is verricht voor het overplan ten van een lever. LEIDEN, 22 juli. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Cham pignons per kg. 2.802.95. appelen 50. pruimen 851.85. zwarte bessen 1.80, aardappelen 1229, ondijvie 9 —24. snijbonen 2.403.05. stambonen 2.55—3.10. tuinbonen 1740. kroten 514. rode kool 6.5016, spitskool 2436, postelein 2650, prei 4353, rabarber 1029, spinazie 4960, komkommers 1734,, tomaten A 5.25 —5.35, B 5.15—5.35. C 5.20, CC 3.30 3.70, uien middelfijn 915, waspeen 814. Per 100 stuks: meloenen 20 157, perziken 748. bloemkool A 52 83, B 3859. C 35. sla A 626. Per 100 bos: bospeen 3045. peterselie 12 18, selderij 1114, uien 2. nomen met 'n schotwond in de on derbuik en met verwondingen aan de linkerduim. De dader, die uit brood nijd zou hebben gehandeld heeft zich bü de politie gemeld. Prinses naar Canada Zaterdag avond is Prinses Christina, vergezeld door haar particuliere secretaresse, mejuffrouw N. M. de Vlieger, van Schiphol naar Montreal vertrokken. De Prinses zal een vakantie van drie weken doorbrengen by vrienden in de buurt van Ottawa. Het is niet de eer ste keer, dat Prinses Christina aan Canada een bezoek brengt: vorig jaar bezocht zij de Wereldtentoon stelling in Montreal. Op 9 augustus keert de Prinses weer naar ons land terug. BUITENLAND Debat HumphreyMcCarthy Vice-president Hubert H. Humphrey en senator Eugene J. McCarthy heb ben zaterdag ingestemd met het hou den van een televisiedebat. Beiden streven naar de Democratische kan didatuur voor het Amerikaanse pre sidentschap. Arrestaties in Zu»d-Korea De inlichtingendienst van Zuid-Korea heeft meegedeeld, dat 27 personen zijn gearresteerd op beschuldiging van spionage voor Noord-Korea. De groep kreeg sedert 1961 via een radio zender richtlijnen van Noord-Korea en vormde ondergrondse organisaties in Seoel en zuidwest-Korea om guer rilla-opstanden voor te bereiden, in afwachting van een Noordkoreaanse invasie in de jaren-'70. Hittegolf In Japan zyn gifteren 72 mensen verdronken en zeven ver mist tengevolge van een hittegolf. Miljoenen Japanners gingen naar de kust om verkoeling te zoeken. Vrachtauto In ravijn Ten noordoosten van de Peruaanse hoofdstad Lima is zaterdag een vrachtauto van de weg geraakt en in een ravijn gestort: 25 passagiers van de vrachtauto kwamen om het leven. Mijnwerkers verongelukt Door de instonrtig van een tunnel in een smaragdmyn in Colombia zijn 15 mijnwerkers om het leven gekomen. Het tunnelplafond was vermaedelyk door zware regenval verzwakt, aldus de politie. Zeven mijnwerkers wisten levend uit de tunnel te komen. Verkeerschaos Op de grote auto wegen in Zuid-Duitsland heerste dit weekeinde een chaotische drukte. De autobahnen konden de verkeers stroom uit Sleeswijk-Holstein, Hessen en Neder-Saksen, waar de vakanties nu pas goed zijn begonnen, niet aan. Kilometerslange files en talrijke aan rijdingen waren daarvan het gevolg. Het ergst was de toestand zaterdag op de weg Neurenberg-München. Kerk ingestort In El Aguila, on geveer 400 km ten zuidoosten van de Colombiaanse hoofdstad Bogota zyn vandaag veertien mensen om het leven gekomen toen een kerk instort te tijdens de mis. De priester is on der de slachtoffers. Een vijftigtal personen werd gewond. Operatie duurt voort Hhodesi- sche veiligheidstroepen verklaarden gisteren bij gevechten in de Zambe- si-vallei nog drie Afrikaanse natio nalisten te hebben gedood, waarmee het aantal gesneuvelde infiltranten uit Zambia op vijftien zou zyn ge komen. Er zijn ook infiltranten ge vangen genomen en wapens en mu nitie buitgemaakt. „De operaties du ren voort", werd meegedeeld. By de strijd tegen de guerrillastrijders zijn Rhodesische militairen en Zuidafri kaanse politie-eenheden ingescha keld. Aan hun kant zijn één dode en vijf gewonden gevallen. Pensioen voor mevr. Mussolini De weduwe van de Italiaanse fascis tische dictator Benito Mussolini heeft recht op pensioen. Dit heeft de Ita liaanse Rekenkamer, die in deze be voegd is, zaterdag bepaald. De 77-ja- rige Rachele Mussolini heeft sinds 1957 vergeefs pogingen in het werk gesteld om recht op pensioen te ver krijgen. De Rekenkamer is van me ning dat Benito Mussolini lang ge noeg in staatsdienst was om recht te hebben op een pensioen, dat nu zijn weduwe toevalt. Mussolini werd in 1945 door partisanen gedood. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. Luxor-theater: Jeugdvoorstelling] Vlucht over de bergen". 10 u. voorm. DONDERDAG Stadsgehoorzaal: Jeugdvoorstelling Kluk-KÏuk en zijn vrienden, 2 uur nanj VRIJDAG Oude Vest 13Evangelisatie Christen, gem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. Tromplaan 1): Gem. voor oorspronkelijk christen, dom. afd. Oegstgeest. Spr. Evang. N. v, d. Brugge. 7.30 uur nam. Ssteenschuur 6Kerk van Jezus Chris, tus van de heiligen der laatste dagen, 10-15 uur voorm. zondagschool, 11" uur avondmaal. BIOSCOPEN Rex „Fantomas contra Scotland Yard", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag uur nachtvoorstellingen: „Wat het daglicht niet verdragen kan". 18 Camera „Blow-up". lt> Jaar. Dage lijks 7 en 9.15 uur. Middagvoorstel lingen 2.30 uur (zondag ook 4.45 uur) „Een hoogst merkwaardige tekkel", a. I. Trianon - „Poel der ontucht", 18 jaar. Dagelijks 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Mid dagvoorstellingen 2.30 uur „Elsa, dochter der natuur", a. 1. Studio „Samen uit, camen thuis", a. 1. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Ochtendvoorstellingen 10.30 u. (be halve zondag) „Thunderbirds", a. 1. Luxor „Wacht tot het donker ls", 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Lhlo „Het is een gekke, r 3, dolle, dwa wereld". 14 jaar. Dagehjki 2.30 en 8 uur. Wassenaar - Astra Donderdag t/ra. zondag 8.00 en zond. 2.30 uur: „Sa men uit, samen thuiLs". (La gran de vadrouille), a. 1. TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vllst (Botermarkt 3) Tentoonstelling C. de Vries. E. Gerst F. Erkelens. G Zaalberg en S. Vlag Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 uui voorm 6 uur nam. (tot 1 sept.). Rijksmuseum voor de geschledenl der Natuurwetenschappen Boerhaave- tentoonstelling l.v.m 3de eeuwfeest vai zijn geboorte. Werkd. 10 uur voorm. uur nam.: zondags 1-4 uar nam (t/n 1 december) Hortus Botanicus: Tentoonstelllni over walvissen en walvisvaart. Geopem maandag t.m zaterdag 10 uur voorm 4.30 uur nam.; zondag 1-4.30 uui nam. (t.m. 15 september.). Molen „De Valk' Molenmuseum da gelijks (behalve 's maandags) 10 uui voorm.- 5 uur nam., 's zondags 1-5 uuj nam. De Lakenhal: Dag. 105 uur; zond 1—6 uur. Lakenhal: Tentoonstelling „Negen Leidse fotografen". Geopend werkd. 10 uur voorm.- 5 uur nam.:zond. 1-5 uu: nam (tot 22 sept.). Rijksmuseum van Oudheden Ra* penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; 'szoi> dags 1—5 uur nam Rijksmuseum voor de gescbledenli der natuurwetenschappen: Dag. 10-4/ uur, zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde! Tentoonstelling „Viva Mexico" Werk dagen 10 uur voorm.5 uur nam.; zon- en feestdagen 15 uur nam. (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend maanda| tot en met vrijdag 9 uur voorm. 5 u nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur nam Wassenaar (Kunstzaal Heuff Tentoonstelling Jacoba Surle en Lou Schwlrtz. Geopend maandag t/m. za- terdag 10 uui voorm5 uur nam.; bovendien dinsdagavond 810 uur (t/m 24 juli). AVOND- EN NACHTDIENSTEN DER APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek van Driesum, Mare 110, tel 20406. Apotheek R. van Breest, Smal lenburg te Leiderdorp en Apotheel Voorschoten zijn de gehele week ge opend. De Oegstgeestse Apotheek ls oj zondag 21 juli gesloten van 8 uur to 24 uur. ïVEEKElNDEDIENST DEB HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad plege men de eigen hulsarts, daaraf tot zondagnacht 24 uur de dokters- telefoon 2 2 222. HAAGS AGENDA DINSDAG Theater Pepijn 20.30 uur: Cabaret Pepijn, Paul van Vliet „Dag en nacht" WOENSDAG Paviljoentheater 20.30 uur: A.B.C., Cabaret Wini Kan en Corry Vont „Hop, hop, hop!" Theater Pepijn 20.30 uur: Cabarei Pepijn, Paul van Vliet „Dag en nacht" WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) J fj te Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg zwaar bew. Helsinki zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. geh. bew. zwaar bew. geh. bew. zwaar bew. Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. geh. bew. mist onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt half bew. geh. bew. zwaar bew. half bew. half bew. onbewolkt onbewolkt geh. bew. zwaar bew. regen onbewolkt onbewolkt licht bew. half bew. onbewolkt onbewolkt i 6 19 13 18 13 17 12 17 12 19 12 19 13 21 12 19 9 27 12 21 6 20 9 14 10 18 7 21 7 26 10 16 11 25 15 26 18 36 22 28 16 38 26 go pa CO k e 19' va ge 67 Y(

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2