Fauvette: groot brok dynamiet Jï Zilver 9^ Miljoenenorder voor R.D.M. uit Amerika Sytric/\ MORGENAVOND BIJ WILLEM DUYS T BELGISCHE VREUGDE IN KNOKKE Oostduitse film over Noord- Vietnam EL-MIOR vrijdag 19 juli 1968 LETDSCH DAGBTiAD pagina s :lfi len KNOKKE (GPD) Fauvette is een gewoon klein en lelijk Frans meisje van 23 jaar. Maar wat meer zegt is, dat ze op weg is één van die zeldzame vertegenwoor digers van het Franse chanson te worden, die ook ver huiten het Franse taalgebied aan een groot succes toekomen. Een persoonlijkheid, die van de twee-eenheid van tekst en muziek de eenheid van het chanson maakt. Knokke 1968 heeft dat voor een breder publiek aan het licht ge bracht. Voor velen is zy dé ontdek king van het aan ontdekkingen zo arme festival. Als je alles tegen el kaar afweegt is het waar: ze is eigenlijk de enige met iets bijzon ders. Een heel doodgewoon gek wijfje met niet eens zo'n prachtige stem. maar een gek wijfje, dat haar zangvoordracht weet te schragen met vakmanschap. Verhaaltje Door haar platenfirma wordt ze teder en treffend omschreven als het arme bloemenmeisje van Mont- martre. dat reeds zeer vroeg haar ouders verloor en dientengevolge een kind van de openbare steun werd. Zijzelf geeft niet zoveel om zulke mooie verhaaltjes. „Dat is allemaal voorbij. Nu zing ik, de wereld gaat me kennen. Ik leef in een roes. Zin gen is heerlijk. Waarom zou ik het a. it de» Daar zitten we nu met onze zil veren guldens. Ze branden in onze zak. Smolten ze maar, dan zouden ze opeens drie dubbeltjes meer waard zijn, maar dat mag niet van de regering. Roomboter mag je smelten, zoveel je wilt. Dan ko men ze daar tenminste doorheen. Maar van je eigen duurverdiende guldens blijft je met je vurige fik- j ken af. Voordat iemand zich daarover j witheet maakt dat hij zelf nelt (ivat overigens is toege staan) wil ik trachten een verkoe lend woord te spreken. De rege ringen stoppen niet zomaar voor de aardigheid teveel zilver in hun zilvergeld. Uit de geschiedenis we ten ze dat het geld altijd in waar de is gezakt. Regeren is vooruit zien in de achteruitkijkspiegel. Iedere regering beseft dat er een moment zal komen waarop ze geld te kort komt. 1 Een niet zo'n klein beetje als u of ik evenvetel schulden hadden als de Staat der Neder landen, zou niemand er genoegen mee nemen ons failliet te verkla ren of te gijzelen. Ze zouden ons j jonassen. Met regeringen gebeurt i dit niet, hoewél het de folklore zeer zou verdiepen. Dat komt om dat die regeringen voor noodge vallen wat geld hebben wegge- j stopt in het geld zelf. Niemand zoekt het daar, maar als het erop aankomt kan het er worden uitge- braden als reuzel uit een doorre- j gen runderlap. Alleen de regering heeft van zichzelf braadvergun- ning gekregen en slaagt daarmee vanuit de positie van een gepluk te kip de gebraden haan uit te hangen. De eer deze methode om het land te redden mogelijk te hebben gemaakt komt toe aan de vader van de gave gulden, dr. H. Colijn. Een siddering van eerbied gaat door mij heen als ik bedenk dat ik indertijd een klein stukje van de grote man heb mogen aan schouwen. Wij stonden in de gang van het universiteitsgebouw op het Utrechtse Domplein, toen iemand ~i: „kijk wie we daar hebben! Hein Colijn!" In de rich ting van de trap kijkend zag ik twee benen in gestreepte broeks pijpen naar boven uit mijn ge zichtsveld verdwijnen om daarin nooit meer terug te keren. Deze verschijning, of liever verdwij ning, was karakteristiek voor het verdwijnende vertrouwen in de minister toen hij de gulden had laten vallen, wat natuurlijk niet op die trap gebeurde. De verdwij nende benen symboliseerden voor velen, dat zijn politiek van „va bene" was overgegaan in „va ban- que". Een figuur van het formaat van Colijn steeg daar bovenuit. Hij zag in dat een zilveren gulden nooit meer waard zou ivorden dan een gulden als hij de gouden stan daard niet losliet. Hij heeft gelijk gekregen, want dit is al de tweede keer na de oorlog, dat er meer in de gulden blijkt te zitten dan hij waard is. De politiek van Colijns partij beweegt zich in sierlijker lijnen dan zijn rechtlijnige broekspijpen destijds deden vermoeden. De nian, die ze nog juist binnen zijn gezichtsveld bracht, is de tegen woordige dr. A. Veerman, voor man van de huidige anti-revolu tionairen. Toekomstig minister? Ik gun het hem en ons. Aan onze politieke hemel hangt de gulden als de wolk met de zilveren rand. Gaat ook het kabinet in de smelt kroes? Het wachten is op een nieuwe nacht van een nieuwe ichmelzer. niet doen? Succes is nog fijner. De mensen van buiten Frankrijk hebben meer belangstelling dan de Fransen tot nu toe. Ik geloof, dat de door braak aan het komen is". Toch vervolgt haar platenfirma trouw aan de principes van de da mesbladreclame het verhaaltje: „Ze werd 23 jaar geleden geboren. Op 18-jarige leeftijd moest zy op eigen benen staan en ze ging met haar drie jaar jongere broertje op een zolderkamertje wonen. Ze ver diende voor hen beiden de kost door bloemen te verkopen in de dure res taurants en nachtclubs van Mont- martre. De zaken gingen goed". Ontdekking De zaken gingen zelfs zo goed. dat Fauvette aan een tafeltje van de lieden, die al het goede goeds van de wereld kennen, af en toe een liedje mocht zingen en wat in alle schone verhalen op een zeker mo- ment moet gebeuren, gebeurde ook i voor Fauvette. De mooie grote ster- ke prins kwarn en heette Guy Lux. producer en presentator bij de Fran se televisie, zlij hoorde het meiske zingen en riep zoiets als „Die moeten we hebben". Lux heeft haar gekre gen. Sindsdien is Fauvette langzaam aan een carrière beginnen te bou wen. Knokke brengt plotseling de doorbraak. Fauvette kwettert als een mus en dat brengt de naam Piaf naar voren. Er is haast niemand, die heeft nage laten haar met Edith Piaf te verge lijken. Fauvette kan daar zeer boos om worden: „Ik heb nooit iemand geïmiteerd en zal het ook nooit doen. Ik ben mezelf en niet een tweede Piaf. Een tweede Piaf bestaat niet en zal ook nooit bestaan. Dat is uitgesloten. Het is geen schande om vergeleken te worden met de grootste kunstena res die het Franse chansoh ooit heeft opgeleverd. Dat niet. Maar ik ben bang, dat ik de vergelijking niet aan kan. Ik niet en niemand". Fauvette is ook helemaal niet van plan zich iets van vergelijkingen eh in de verste verte iets van kritiek, aan te trekken: „De mensen mogen zeggen wat ze willen. Ik ben gewoon mezelf en daar heb ik voorlopig ge noeg aan". NEDERLAND I KRO 4.00 uur De Nijmeegse vierdaagse; kleur (NTS) 6.50 uur Barend de Beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.06 uur De avonturen van Christobai 7.32 uur Disco-duel 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur Volkstuinen 9.00 uur Bonanza; kleur 9.50 uur Brandpunt 10.35 uur Laatste nieuws (NTS) NEDERLAND 2 VARA 6.30 uur Tour de France (NTS) 6.50 uur Barend de Beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.03 uur Weekjournaal voor slechthorenden (NTS) 7.25 uur Open oog (NTS) 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur Zomaar een zomeravond 10.15 uur Laatste nieuws (NTS) 10.20 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA Hilversum 1: 7.00 uur John Coltrane, door Ruud Kuyper Hilversum 2: 8.45 uur Alarmmyn aangespoeld (hoorspel) Geholpen Fauvette werkt tegenwoordig veel met André Tissot, het grote compo nerende talent van het tegenwoor dige Frankrijk Tissot heeft meer dan 800 liedjes op zijn naam en is precies 27 jaar oud. Als je hem vraagt hoe het plot selinge succes van dit meisje te verklaren is, zegt hy: „Fauvette is er gekomen door haar strikte eer lijkheid. En verder door alle dingen en mensen, die haar hebben gehol pen". KNOKKE (GPD) De Bel gische ploeg (v.l.nr. Lily Castel, Ann Christy, Jac. Raymond, Nicole Josey en Hugo Delles) heeft België en Europa niet te leurgesteld. In de finale te Knokke heeft de ploeg van Anton Peters (met beker) er geen twijfel over laten bestaan dat zy de beste is. Duitsland bleef aanzienlijk onder het Belgische geweld. De Duitsers hebben terecht bewe zen dat ze in deze finale niet thuis hoorden. De ploeg zat zo beduidend onder het niveau van wat diverse andere ploegen in de eerste ronde hadden laten zien, dat zonder meer duidelijk is, dat de jury deze Duitsers te hoog heeft aangeslagen. By de Belgen heerste een uit zinnige vreugde na het bekend worden van de uitslag. Iedereen wist wel, dat het zou gebeuren, maar ook Belgen kunnen trans pireren en zenuwachtig zijn. Ze kunnen nog meer en een van die dingen is feesten. Dat heb ben ze na afloop uitbundig ge daan. Nederlandse ruzie Bij de Nederlandse ploeg is Frankie Franken de grote zon debok. Hij heeft met zijn optre den van woensdagavond en voor al de praatjes, die hij en zijn vrouw in de loop van gisteren over Lou van Rees hebben rond gestrooid, voor een hevige on enigheid in het vyftal gezorgd. Frankie Franken heeft geheel buiten de bedoelingen van Lou van Rees om woensdagavond een mislukte show gegeven. Het zal de ploeg wel wat gekost hebben, aangezien het maar een half puntje nodig had om de finale te bereiken. Franken schijnt na de gene rale repetitie met orkestleider Francis Bay de afspraak te heb ben gemaakt, dat er aan zyn optreden een klein Showt je moest worden vastgebreid. Van Rees zegt, dat hij pas in de zaal zag wat er gebeurde. „Ik ver steende gewoon. Dat is iets, wat ik nog nooit heb meegemaakt. Ik ben de regisseur en ik beslis. Als de jongen een eigen show wil maken moet hy dat niet doen in ploegverband. Het scheelt de jongens en meisjes elk 1700 gulden. Dat is voor jonge mensen niet zomaar niets. Dit is zeer onbehoorlijk ge- Zijn vrouw Frankie Franken blijft bewe ren, dat Van Rees wel degelijk van de show op de hoogte was. Hij heeft ook beweerd, dat Van Rees hem niet zou willen beta len. Lou van Rees: „Onzin. Dacht je, dat ik my voor zo'n stomme 700 gulden door een joch van 21 te schande laat zet ten. Vergeet dat maar". De rest van de ploeg was het helemaal eens met Lou van Rees. „Frankie is een leuke jongen, maar hij heeft de fout begaan, dat hij zyn vrouw heeft meegenomen naar Knokke. Dat kan wel, maar ze moet zich niet met de voorstelling bemoeien. Dat zat ons zonder dat incident ook al tot hier". Bij Diiys Nederland kan met dit meisje, dat in Knokke zeer hoge ogen heeft ge gooid, nader kennis maken tydens het „Voor de vuist weg"-programma, dat Willem Duys morgenavond de lucht zal insturen. Eerder was ze al in AVRO's muzikaal onthaal op zon dagmiddag. Fauvette, de incarnatie van het Franse lied, kwettei*t als een mus. Orkestleider Francis Bay, die niet zo gauw schrikt, legde zijn stokje neer om op adem te komen. „Ze is een brok dynamiet waar je gerust een hele berg mee kan omblazen". Reactorvaten voor kerncentrale ROTTERDAM (GPD) De Rot- terdamsche Droogdokmij. NV is doorgedrongen tot de Amerikaanse nucleaire markt. Het bedrijf, lid van de Rijn/Schelde-groep, heeft van Westinghouse Electric Corporation (Pittsburg) opdracht gekregen voor de bouw van twee kern reactorvaten voor een nieuwe elektriciteitscentrale in de Verenigde Staten. Hiermee is een bedrag van meer dan 10 miljoen gulden gemoeid. Het is de eerste keer, dat reactor vaten voor een Amerikaanse kern centrale buiten de Verenigde Staten worden besteld. De centrale wordt met twee eenheden van elk 1195 mw de krachtigste watergekoelde kern centrale ter wereld. De opdracht valt samen met het besluit de apparatenbouwwerk- plaats van de R.D.M. met een 120 meter lange en ruim 30 meter brede hal uit te breiden. De hal, die wordt uitgerust met een kraan met een hijscapaciteit van 750 ton, wordt in gericht voor het samenlassen en ma chinaal bewerken van grote en uiterst zware drukvaten voor kern centrales en de procesindustrie. De bouw. die een investering van 25 mil joen gulden vraagt, duurt anderhalf jaar. Sinds 1959 specialiseert de R.D.M. zich op de constructie van zware drukvaten. Het bedrijf behoort thans tot de belangrijkste producenten in de nucleaire sector, hetgeen vooral wordt geaccentueerd door de Ameri kaanse opdracht. In 1966 heeft de R.D.M. voor 6% miljoen gulden aan apparaten voor kerncentrales verkocht en verleden jaar voor 17 miljoen. De stijgende lijn zet zich krachtig voort: in de eerste zes maanden van 1968 was de verkoop al even groot als gedurende het gehele afgelopen jaar. Amerika moet opdrachten voor reactorvaten in 't buitenland plaat sen. omdat de eigen industrie onvol doende capaciteit heeft om de orders op tyd af te leveren. Vanavond „Brandpunt" BUSSUM (GPD) De actualitei- tenrubriek van de KRO-televisie „Brandpunt" heeft de rechten ver- l worven van 5 uur Oostduits filmma- i teriaal, gemaakt in Noord-Vietnam. De Oostduitse televisie heeft dit ge- hele pakket in 5 uitzendingen van 1 uur uitgezonden onder de titel: .Hel den in pyjama". Het materiaal be- j staat voornamelijk uit interviews I met Amerikaanse piloten, die boven j Noord-Vietnam zijn neergeschoten j en in Hanoi gevangen zitten. Zelf j noemen zij hun gevangenis geksche rend „Hilton Hanoi". De titel van het Oostduitse pro gramma is ontleend aan de kleding van de vliegers, die hun uniformen hebben verwissels voor de Noordviet- namese kleding, die ons sterk aan pyjama's doet denken. De moeilijk heid bij het verwerven van de film was het door „Brandpunt" gevraagde recht tot inkorting van het materiaal tot een programma van 45 minuten tot één uur, waardoor het uiteraard propagandistisch karakter van de Oostduitse serie werd aangetast. Vanavond zal een ingekorte versie in de tijd van Brandpunt worden uitgezonden. (21.50 tot 22.35 uur Ned. 1). ADVERTENTIE vanaf f 15,90 herenmode önfektie Jan Theys Met Knokke is alles tenslotte toch nog goed gekomen. Enge land had eigenlijk in plaats van Duitsland in de finale moeten zitten (daar was ook iedereen het over eens van de Neder landse kolonie die in het pro gramma „Tussen 7 en 8" door Jan Theys werd geïnterviewd), maar de Engelsen kregen twee fikse troostprijzen: de prijs van de stad Knokke en de persprijs voor Friday Brown. Die pers prijs kwam gelukkig ook nog goed terecht, want na alle pu bliciteit was de vrees gewettigd dat de journalisten het Franse bloemenmeisje Fauvette zouden uitver kiezer boven Friday Brown of de Belgische Ann Christy, die wij misschien nog net iets beter vonden dan Fri day. Verder stemde het tot te vredenheid dat België, voor het eerst in tien jaar, de eerste prijs won. Het was een verdiende overwinning, niet alleen omdat Duitsland veruit de mindere was, maar ook omdat België domweg een uitstekend team op de been had gebracht dat mis schien ook wel verdiend zou hebben gewonnen van Engeland als dat in de finale was geko men. Een compliment verdient ook de Belgische televisie. Het regi streren van zo'n songfestival mag na zoveel jaar televisie nooit meer fout gaan, maar dat neemt niet weg dat het toch oltyd her en der fout góét en wat dat betreft hebben we geen klagen gehad. Ook Jan Theys moet maar eens geprezen worden. We kun nen nu wel altijd en eeuwig om hem grinniken, maar hy doet het dan toch maar, avond in avond uit uit zyn hoofd, zon der zich te vergissen, soepel en geroutineerd. Bovendien be heerste hij zich op de slotavond in zijn aankondigingen met goed gevoel voor verhoudingen, want tenslotte kenden we de deelnemers zo langzamerhand wel. Tussen 7 en 8 Een ander programma waar we met plezier naar gekeken hebben was „Tussen 7 en 8", een programma dat niets op zienbarends bracht, maar toch leuk was. Een hoogtepunt was het Poolse filmpje in kleur over de voorbereidingen van een Pools dorp voor de doortocht van de renners die deelnamen aan de Ronde van Polen. We zagen de inspanningen van het dorp, de eretribune die werd op gericht, de vlaggen, die werden opgehangen, de spandoeken, en we maakte de spanning mee waarin iedereen het grote ge beuren afwachtte. Het fanfare korps dat gereed stond, de dui ven die moesten worden losge laten. de dorpsautoriteiten op de tribune, de mensen hangend uit de ramen, en toen brak het grote moment aan: de renners kwamen het dorp binnen! Het orkest begon te spelen, de men sen juichten, de duiven werden losgelaten, in een halve minuut was het peloton zonder op of om te kijken door het dorp ge raasd naar het volgende dorp en het feest was weer voorbij: de tribune kon worden afgebro ken, het orkest hield op met spelen, de mensen sjokten weer naar huis. Zoals gezegd, e en aangrijpend filmpje, voor wie daar gevoel voor heeft. leiden gangetje 6 Tv-reclame bracht 47 miljoen op DEN HAAG (ANP) De opbrengst van de reclamegelden, als gevolg van de invoering van televisiereclame, be droeg in 1967 rond f. 47.000.000. Na aftrek van kosten voor de Stich ting Ether Reclame (STER) en de reclameraad resteert een bedrag van f. 45.670.000.De kosten bedroegen f. 1.330.000.—. Een en ander is de Tweede Kamer meegedeeld door minister dr. H. J. Witteveen (Financiën). Lucie Arnez, dochter van Desi Arnez en Lucille Ball, samen met moeder tijdens haar 17de verjaar dag. Het meisje zal samen met mama in de nieuwe najaars-tele- visie-series Here's Lucy" optre den. Lucie Arnez werd géboren toen Lucille Ball schitterde in de eerste „I love Lucy" televisieshow. Garnalensla Een variatie op de klassieke garnalensla. Kies kleine groene of rpdc paprika's. Snijd het kapje met het steeltje eraf en haal de zaadlijsten en pitjes er uit. Strooi er wat zout in. Reken op 4 kleine paprika's 100 gr. garnalen. Schep door de gar nalen heel luchtig wat blokjes komkommer, blokjes tomaat en blokjes aardappel en maak dit, ook alweer luchtig, aan met mayonaise of slasaus, waardoor wat yoghurt is geklopt in waar door wat fijngeknipte peterselie en ragfijne uisnippers zyn ge roerd. Men kan er, als men van pikant houdt, ook nog een ietsje cayennepeper en enkele druppels sherry aan toevoegen. Schep dit in de paprika's op een schaal, bedekt met sla blaadjes, met wat partjes hard gekookt ei ertussen. WIN A BORN. VOOR VRIJDAG 19 JULI Hilversum 1, 402 m. VPRO: 18.00 Nws. 18.16 Ber. 18.20 Hee. een prog. voor onvolwassenen. 19.00 Jazz-rondo. 19.20 Uppsala '68: gespr. met Ned. delegatieleden. 19.30 Nws. 19.35 Criterium: kunst nader be schouwd. 20.00 Ned. avant-garde jazz. VARA: 21.00 Stereo: Metropole-show: Metropole-ork. en sol.: amusements- muz. 21.35 Brieven van het front, hoor spel. 22.30 Nws. 22.40 SOS-ber. 22.45 Act. 22.55 Een reis om de wereld in zestig min.: licht muz.prog. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2, 298 in. NCRV: 18.00 Stereo: lichte grmuz. 18.30 Nws. en weerpr. 18.46 Act. 19.00 NRU) Het IBM-schaaktoernooi te A'dam: verslag over de vandaag ge speelde partijen. 19.03 (NRU) Nabe schouwing 20ste etappe van de Ronde van Frankrijk 1968. 19.10 Wereldpano rama. 19.20 Zo maar zomers: gevar. muz.prog. 20.45 Alarm. mijn aange spoeld. hoorspel. 21.45 Afscheid van Uppsala: rep. van de slultlngsdienst van de vierde Assemblée van de Wereld raad van Kerken in Uppsala. TROS. 22.00 Kans op kunst: kritische kantte keningen bij het maandeiyks kunst- gebeuren. 22.30 Nws. 22.40 Veel liefs uit Loosdrecht: Jong talent. 23.15 Sen timental Journey: muz. herinneringen aan vroeger Jaren. 23.45 Act. 23.55-24.00 Nws. GR AMMOFOON PLATEN- PROGRAMMA (Over de 4de lijn van 18-20 uur) 1. Richard Strauss 1. Uit „Elektra' Was willst du fremder Mensch (20 min.) Christel Goltz. Ferdinand Frantz, Beiers Staatsorkest o.l.v. Georg Soltl. 2. Uit .JDaphne" O bleib', geliebter Tag (10 min.) Annelies Kupper, Phil- harmonisch Orkest van München o.l.v Fritz Lehmann. II. Richard Wagner. „Siegfried" (1- ste bedrijf: 83 min.) Gerhard Stolze, Wolfgang Windgassen, Hans Hotter, Phllharmonisch Orkest van Wenen o.l.v. Georg Solti. VOOR ZATERDAG 20 JULI Hilversum 1, 402 m. VARA: 7.00 Nws. en ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Stereo: Lichte fr.muz. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: .00 Nws. 8.11 Z.O. 135: gevar. prog. (9.35-9.40 Waterst.). 10.30 Werkgeven en nemen, veertiendaagse rubr. over ar beid en arbeidsverhoudingen. 10.50 Draaiorgelmuz. (gr.). 11.00 Nws. 11.02 Stereo: Lichte grmuz. 11.25 Afrikaan se kroniek. 11.45 Stereo: Salonork. met zangsol. 12.10 Een nieuw geluid: Jonge artiesten. 12.26 Med. voor land- en tuinb 12.29 Act. sportnws. 13.00 Nws. 13.11 VARA-Varla. 13.15 Tijd voor teenagers. 14.00 Uitlaat: prog. voor twintigers. 14.40 Radio Jazz-Magazine. NRU: 15.00 Tot beter begrip, een cur sus muz.luisteren. (15.20-15.40 Meer over minder, lezing). 16.00 Nws. 16.02 Malam Kenangan, een prog. dat her innert aan toen. VARA: 16.30 Ik breng een uurtje door met Jou ln Schevenin* gen, muz. amusementsprog 17.26 Ra- dioweekjoura. 17.55 SOS-ber. Hilversum 2, 298 m. NCRV7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Klas grmuz. 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Stereo: Pianorecital (gr.): klas. muz. 8.00 Nws. 8.11 Gew. muz. (gr 8.30 Nws. 8.32 Touringclub: vakantie-tips. 8.45 Lichte grmuz. 9.30 Verz.prog. van klas. en mod. muz. (gr.). 10.25 Stereo: Omroepork. en sol. mod. muz. 11.00 Nws. 11.02 Visie op Uppsa la: lezing. 11.15 Klas. grmuz. 11.55 Med. KRO: 12.00 Lichte planomuz. (gr.) 12.14 Marktber. 12.16 Overheids voorlichting: Exportiviteltennws, wen ken, en adviezen op exportgebied. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12,41 Act. 12.50 Zonder grenzen: een rubr. over missie en zending. NRU13.00 Vliegende schijven: verzpl. voor de mili tairen. KRO: 14.00 PM.: een weekblad met veel plaatjes. (16.00 Nws.). NRU: 16.30 Rep. Waterweek 1968. HIROt 17.00 Solidario: onderwijsprojekten ln Midden-Amerika. KRO: 17.30 Everybo dy happy: tienershow. Hilversum 3, 240 m. KRO: 9.00 Nws. 9.02 DJlnn: gevar. prog. (10.00 en 11.00 Nws.). NRU: 12.00 Nws. 12.03 Klein chanson. NCRV: 13.00 Nws. 13.03 Licht instr. sextet met sol. 13.30 Zuidzee-serenade. 14.00 Nws. 14.03 T(w)ienerama. 15.00 Nws. 15.03 Halte: px-og. voor twintigers. 15.30 Country and western muz. 16.00 Nws. 16.03 Act. 16.07 Lichtvoetig: licht gevar. muz.prog. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Hier en nu: wekelijkse sportshow met lichte grmuz. (Ronde van Frankrijk 1968: Tussen 13.15 en 13.20, 15.05 en 15.10 uur rechtstreekse reo. 21ste etappe; tussen 16.00 en 17.00 verslag van de finale). TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1 NTS: 16.00 Journ. NCRV: 16.02 On der de loep. filatelistisch allerlei. 16.20- 17.30 Voor de kinderen. NTS: 18.30 Eu rovisie: Tour de France. 18.50 Barend de Beer. 19.00 Journ. NCRV: 19.06 Lle- berman en Lieberman, tv-feull. (dl. 4). 19.31 Musical Medley: Muz. hoogtepun ten uit de musical Bye-bye, Birdie, uit gevoerd door NCRV-musicalork.. NCRV- musicalballet, koor en sol NTS: 20.00 Journ. NCRV: 20.20 In kl.: Vlieg er eens uit!, tv-feull. 20.45 Zeskamp: ste- dencompetitie Ned.België. 21.55 In kl.: De Gevangene, tv-feuil. 22.46 Evange lie. NTS: '22.50 Journ. NCRV: 22^55- 23.10 Alle dingen nieuw: gespr. over de 4de Alg. vergadering van de Wereld raad van Kerken in Uppsala. Nederland 2 NTS: 18.50 Barend de Beer. 19.00 Journ. AVRO: 19.03 Old Man of Hoy, filmrep. NTS: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 Voor de vuist weg. 21.40 Peyton Place, tv-feuil. NTS: 22.30-22.36 Journ.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5