„De Hoop" verleende >21 maal hulp op zee Dr. v. Egeraat: „alleen reeks misverstanden" Schaf opkomstplicht bij verkiezingen af ospitaalkerkschip toeverlaat voor de vissers Djilas mag neer naar buitenland Bejaarden gaan uit rijden in oude koetsen Grote brand in Deventer BAG 19 JULI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 20 STERDAM De ver ing van de visserij vloot verplaatsing van de van- lekende visgronden naar verder weg liggende »n, plaatste ook het hos- ;erkschip „De Hoop" indere opgaven. Grotere den moesten worden af- De vissende vloot was grotere afstanden ver- De reisduur van de vis iepen werd langer. Aan wam dus meer behoefte, eze ontboezeming begint arverslag 1967-1968 van reniging Hospitaalkerk- De Hoop". ïulp la-p op allerlei terrein: geestelijk, technisch en ma- De aanwezigheid van „De as voor de opvarenden van rsschepen een morele steun ik voor hen vaak nieuwe er- „De Hoop" heeft zich voor n ingezet en veel nuttig men verrichten. Ook in 1967 Hoop" volledig aan haar ïtwoord. malen werd hulp verleend oeken naar vermiste kotters, leeft dit geen direct resultaat, tenschap dat ook „De een moeite te veel is om te s dikwijls al een grote steun die achterblijven, e Kerk op Zee was geduren- atste reis in 1967 als geeste- urger aan boord ds. H. Zet- likant in Kockengen. Deze beschikt privé over een ame-apparatuur van zeer raliteit en weet deze te ge- ook. Hij had enige ervaring in het opnemen van ge- ,ng in zijn eigen gemeente deze bandopnamen werden oonplaten vervaardigd. Deze was voor ds. Zethof aanlei- tijdens enkele kerkdiensten d van „De Hoop" de gezongen op te nemen. Dit resulteerde rammofoonplaat die, wat hn- aankleding betreft, gehoord mag worden. De plaat vindt ng van de vrienden van „De n goede ontvangst en kost en kan haar bestellen door van dit bedrag op giro 50375 e van de Vereniging Hospi- schip „De Hoop". Financiën tie» Medische hulp „De Hoop" heeft in 1967 twaalf reizen gemaakt. Er werd op allerlei manieren hulp geboden aan op zee vertoevende schepen. In totaal wer den 255 patiënten behandeld, er wa ren 63 opnemingen in het hospitaal, het aantal verpleegdagen bedroeg 353, er werden 187 recepten afgege ven, 161 radio-telefonische adviezen werden verstrekt en er werden 38 patiënten aan de wal gebracht. Van die patiënten waren er 111 af komstig van schepen uit Schevenin- gen, 48 uit Katwijk, 3 uit IJmuiden. 54 uit Vlaardingen, 5 uit overige Ne derlandsehavens, 2 Polen, 25 West- Duitsers, 2 Fransen en 5 uit overige landen. Er moesten 63 patiënten voor een chirurgische behandeling naar een ziekenhuis in een haven plaats worden gebracht. Tijdens iedere reis trad een andere arts op als hoofd van het hospitaal. Van hun bevindingen brachten zij verslag uit aan de medisch adviseur van „De Hoop" dr. N. J. Teljer. 1 r"- fBÉifc3# Operatie I de financiële moeilijkheden ■land voor de vereniging ntet erkt zijn voorbijgegaan (de ssubsidie bijvoorbeeld mag elde maximum beslist niet erschrijden) heeft het bestuur p" ook nu weer varende kun- iden. Het wegvallen van dr- van de Zeeongevallenwet is len dele opgevangen door de jen, die dit werk overnamen, j een intensieve propaganda particuliere bijdragen, zo- aantal als in geldsbedragen. i het bijzonder voor de ti kotters. aal kwam in 1967 aan subsi- Qtributies en giften een be- ïnen van f 973.025,24 (in 1966 ,74). De Katwijkse Reders- ig „Vuurbaak" droeg f 9000 d f 8600 in 1966. Het bedrag Vereniging van Schippers- n in Katwijk steeg van in 1966 tot f 3800 in 1967. Van anningen van 35 Katwijkse werd f 2086.13 ontvangen te- 81.26 in 1966. t jaarverslag wordt ook ge maakt van de gewaardeerde lie men heeft moeten missen, de heer Piet Keus in ver iet zyn leeftijd zijn arbeid )e Hoop" in de vissers- en heeft overgedragen. De eus is jarenlang koster ge- an het vorige hospitaalkerk- d heeft in Katwijk veel con- en gewonnen. Hij wordt door stuur hartelijk dankgezegd arbeid. ngenssopraan Huig Meyvo- Katwijk aan Zee zingt tij- m van de kerkdiensten aan Dan „De Hoop". Huig is iongen. Voor het eerst werd aan boord van „De Hoop" een operatie ver richt. In het verslag staat daarover het volgende: Op 13 juni kwam er een radio-oproep binnen, toen „De Hoop," thuisvarende, nog 100 mijl van de Waterweg was. Uit de ver kregen inlichtingen trok d e dokter de conclusie, dat de patiënt een be klemde navelbreuk zou hebben. Be sloten werd terug te stomen (af stand 175 mijl) om de patiënt over te nemen. Bij aankomst op „De Hoop" kon de dokter de voorlopig gestelde diagnose bevestigen. Het weer was goed, de scheepsarts was chirurg, en zo werd voor het eerst aan boord van „De Hoop" een enigs zins belangrijke operatie verricht en de patiënt van zijn lijden verlost. Het ziekteverloop na de operatie was volkomen ongestoord. In zijn rapport merkte de scheepsarts ech ter zeer terecht op, dat dergelijke operaties aan boord tot de grote uit zonderingen moeten behoren. „De Kerk op Zee" had gedurende de twaalf reizen in 1967 steeds ande re geestelijke verzorgers. Tot hen be hoorden onder andere ds. F. Pijlman, gereformeerd predikant uit Katwijk aan Zee, en ds A. J. de Jong, her vormd predikant in Schevenfrngen, die thans verbonden is aan de Leid- se hervormde gemeente. De 131 kerk diensten werden door meer dan 2000 bezoekers bijgewoond en 100 van de ze diensten werden per radio uitge zonden. Van 1050 schepen kwamen berich ten binnen van goede ontvangst. On geveer 45 maal ging de predikant op i huis (scheeps) bezoek. Er werden i ongeveer 100 bijbels, psalmboeken. liederenbundels van Joh. de Heer en vertelbijbels van mej. Ingwersen te- gen kostprijs uitgereikt aan belang- stellenden. Schipper W. F. Rog be speelde steeds het orgel en de pantryjongen Huig Meyvogel uit Kat wijk aan Zee verleende solistische medewerking als jongenssopraan. Er werden ook talrijke dagsluitingen ge houden. Kapitein W. F. Rog schrijft in zijn verslag, dat uit het aantal afgeleg de mijlen valt af te leiden, dat de visserij zich over grotere afstanden beweegt. In 1967 was de beweeglijk- he>i van de vloot zo groot, dat meer dan 23.000 mijlen moesten worden af- stoomd om die hulp te kunnen verle nen, die men van „De Hoop" gewend is en die juist door de grotere afstan den nodiger wordt. Er werd 821 maal hulp gevraagd en verleend, 445 keer waren adviezen per radio voldoende en 39 maal be trof het schepen van andere West- Europese landen. De radiodienst aan boord van „De Hoop" is, evenals de andere diensten, naast de contacten met de buitenwe reld ten dienste van „De Hoop" en opvarenden, een vast punt voor tal loze schippers van onze visserijvloot, die met alle mogelijke zaken bij het Hospitaalkerkschip terecht kunnen. Komt er een oproep voor de dokter, dan is de radio-telegrafist de dokter behulpzaam bij het verzenden van een medisch advies. Deze assistentie is vaak nodig, omdat de dokter maar voor één reis meegaat en de spreek trant van de mensen op zee voor een nieuweling vaak moeilijk te volgen is. De grote ervaring van de radiodienst zorgt er dan voor dat alles zodanig verloopt dat er doeltreffend geholpen wordt. Lief en leed De radiodienst van „De Hoop" is vaak getuige van lief en leed in onze vissersgezinnen. Honderden tele grammen worden op verzoek verzon den, bij blijde gebeurtenissen, bij feestdagen of verjaardagen van vrouw, ouders, kinderen, enz. De vaak betere zendmogelijkheid van „De Hoop" wordt dan te hulp geroe pen om een telegrammetje naar huis te zenden. Een van de taken van het dekpersoneel van „De Hoop" is het nan heinde en ver ophalen van de vissers om de kerkdienst te kunnen hijwonen. Hagemeijer doet bod op aandelen Berk-Beccon AMSTERDAM (ANP) Het be stuur* en de raad van commissarissen van Hagiemeijer en Co's handelmaat schappij N.V. hebben via een adver tentie in de bladen een bod op de aandelen van de Industriële maat- Tenslotte nog enkele cijfers over schappij Berk-Beccon n.v. te Kam- 1967: her-uitgezonden weerberichten Pen ëedaan van 260 pet. Tornado n.v., fabriek van metaal- 515, verzonden O.B.S.-sen aan het K.N.M.I. 1244, binnengekomen luis terrapporten 1110, radio-medische adviezen 161, radio-technische advie zen 286, technische adviezen 8. luis terrapporten van radio-amateurs 58. In 1967 werden 161 reparaties ver richt aan de volgende apparaturen: ontvangers 11, radars 49. echoloden 24, zenders 23. plaatsbepalings-appa- raturen 31, marifoons 22, visloupe 1. Het aandeel van de machinedienst In de hulpverlening gedurende 1967 bestond uit 49 reparaties en 5 leve ranties van materiaal. Verder werden 42 schepen van drinkwater voorzien, totaal 261 ton. Gasolie werd overge geven aan 29 schepen, totaal 370.000 liter. De grote toeneming van drink water- en brandstofafgifte werd ver oorzaakt door een langer verblijf van de vissersschepen in de wateren rond Ierland. Van de ontspanningsmogelijkheid, die „De Hoop" kan bieden door mid del van de recreatiezaal aan boord, is ook in het afgelopen jaar weer dankbaar en veelvuldig gebruik ge maakt. Kapitein Rog mocht gastheer zijn voor 3000 zeelieden, die met een kopje koffie in een gezellige omge ving iets terug ontvingen voor het ge mis van het thuis zijn. Het vertonen van films is nog altijd een goede ont spanning. Hiervoor heeft stuurman Rog zich ook in 1967 volledig ingezet. De samenwerking met de Duitse visserij-hulpschepen „Frithjof" en „Poseidon" was ook in het afgelopen jaar weer goed te noemen. Van Ka- pitan G. Ebeling ontving men de me dedeling, dat door de „Frithjof" en de andere hulpschepen in 1967 14 maal hulp is verleend aan Neder landse schepen: 6 maal voor een ziektegeval, 3 maal voor een onge val, en 5 maal technische hulp. De opgenomen patiënten zijn 12 dagen aan boord van de „Frithjof" ver pleegd. Het Rode Kruis Ziekenhuis in Den Haag verzorgde via Radio öcheve- ningen medisch advies aan vissers vaartuigen. De visserij-politiekruiser H.M. „Fret" was in noodgevallen pa raat. Als door omstandigheden „De Hoop" niet aanwezig was, en er ook geen beroep kon worden gedaan op een Duitse collega, dan was de H M. „Fret" altjjd bereid zo mogelijk hulp te verlenen. „De Hoop" verleende, getrouw aan haar devies: „Hulpverlening aan zee lieden van elke nationaliteit", in 1967 hulp aan 39 buitenlandse schepen van de volgende landen: West-Duitsland 29, Polen 3, Frankrijk 2, Denemarken 1 Engeland 2, België 1 en Israël 1. Ook aan zeelieden uit landen, waar mede door omstandigheden de samen werking minder intensief is, wordt regelmatig hulp verleend. Hulp werd verleend aan 36 buitenlandse patiën ten; 9 van hen werden opgenomen in het hosptiaal en totaal 60 dagen verpleegd. Ongeveer 50.000 liter drinkwater werd overgegeven aan 8 verschillende schepen. Diverse radio- en machinereparaties vonden plaats. waren, bracht op 12 juli als eerste een bod van 250 pet. op de aandelen BerkBeccon uit, zonder hierover met het bestuur van Berk-Beccon tot overeenstemming te zijn geko men. Deze bekendmaking werd op de avond van diezelfde dag gevolgd door een mededeling van de presi dent-commissaris van Berk-Beccon, prof J. Brands, dat Hagemeijer tot dezelfde koers een tweede bod op de aandelen had gedaan. De touwtrek kerij om aandelen Berk-Beccon, die er sindsdien tussen de bieders is geweest, heeft ertoe geleid dat op dit moment in elk geval meer dan 33 1/3 pet. van de aandelen bij To rnado en meer dan 50 pet. bij Hage meijer werden aangemeld. De ver hoging van het bod door Hagemeijer met 10 pet. zal de strijd om de aan delen Berk-Beccon in een beslissen de fase kunnen brengen. Linkse stroming stookt studenten op, zegt Hoover WASHINGTON (Reuter) Een groot deel van de huidige studenten - onlusten in Amerika wordt door een nieuwe linkse stroming aangestookt, aldus de directeur van de Ameri kaanse federale recherche, J. Edgar Hoover, In een gisteren gepubliceerd jaarrapport. De kern wordt gevormd door de SDS (Studenten voor een democratische gemeenschap). Zjj is van opvating, dat geweld mag wor den gebruikt om de bestaande so ciale orde omver te werpen, „de zelfde filosofie als de communisten van de oude stempel hadden, die ja renlang gewerkt hebben aan het van binnen uit ondermijnen van dit land", aldus Hoover. Een en ander is vooral gebleken op de conventie, die de SDS in juni heeft gehoudenDe deelnemers be spraken daarop sabotage, het ge bruik van explosieven en verschei dene soorten bommen om strategi sche gebouwen aan te vallen en het afvuren van benzinebommen mee behulp van geweren. Wat de extremistische nationalisti sche negergroepermgen betreft zegt Hoover dat velen daarvan haat pre diken tegen de blanken, geweld voor staan en zich aan geen wetten wen sen te storen. De atciviteit van deze organisaties en hun leden vormt een ernstige bedreiging van de binnen landse veiligheid van Amerika, aldus het rapport, dat ,de trouwe en pa triottische leden van de negerge meenschap" prijst. die de FBI on schatbare diensten hebben verleend door genoemde organisaties binnen te dringen en inlichtingen door te geven". Weer relletjes in Turkije ANKARA (AP.» In Ankara zijn gisteren opnieuw ongeregeldheden uitgebroken toen jongelui stenen, inkt en eieren naar Amerikaanse mi litairen wierpen. Ramen van Ameri kaanse kantoren werden ingegooid. In Istanboel is het al enige dagen onrustig door de aanwezigheid van de Amerikaanse Zesde Vloot waarte gen vele studenten ageren. Bij de relletjes in Ankara werden 17 Ame rikanen gewond. BELGRADO (AFP) Milovan Djilas, de vroegere communistische leader van Joego-Slavië en destijds de naaste medewerker ran maar schalk Tito, heeft van de Joegosla vische regering toestemming gekre gen om, als hij wil, naar het buiten land te reizen. Djilas kreeg in december 1966 gratie, na een verblijf van meer dan acht jaar in de gevangenis. Hem werd echter het recht ontzegd zich naar het buitenland te begeven. Op de vraag van een verslaggever of hij er dadelijk gebruik van zou maken, antwoordde Djilas ontken nend. „Later, waarschijnlijk komen de herfst," zei hij. De 57-jarige Djilas is indertijd veroordeeld wegens staatsvijandige publikaties in binnen- en buitenland. Vooral in het Westen hebben Djilas' boeken „De nieuwe klasse" en „Ge sprekken met Stalin" veel weer klank gevonden. Veel vraag naar afgestudeerden van de toeristische scholen BREDA (GPD) Een achter haalde zaak", noemde dr. L. van Ege raat in Ulvenhout teruggekeerd van vakantie de kwestie die er rondom zijn figuur en de school voor toeristische vorming, waarvan hij di recteur is. is ontstaan. Volgens dr. Van Egeraat is door 'n nieuw schrij ven aan de ouders „de zaak rechtge zet: het bleek dat er een aantal mis verstanden uit de weg moest worden geruimd". Dr. Van Egeraat meent, dat als gevolg van perspublika- ties omtrent volgens hem vermeende tekortkomingen in het leerplan van de Utrechtse dependance schade is toegebracht aan de goede naam van zijn instituut, vooral als blijkt dat er vanuit het toeristisch bedrijfsleven enorm grote vraag is naar afgestu deerden aan de scholen voor toeristi sche vorming in Breda en Utrecht. Volgens hem is het wegvallen van de keuzemogelijkheid na drie cursus- maanden geen specifiek Utrecht- zaak. maar ook een Bredase. „Een bewuste situatie", zoals hij zegt, „die is gecreëerd na veelvuldig over leg met docenten en raad van advies, omdat bleek dat het toeristische be drijfsleven meer behoefte heeft aan allround vorming dan aan specialisa tie". Concentratie Dr. Van Egeraat wil om mogelijke misverstanden uit de weg te ruimen nadrukkelijk stellen, dat de tweede jaarstudenten in Utrecht .hun studie kunnen afmaken", maar dat er geen nieuwe eerstejaars worden aangeno men wegens concentratie van de cur sus in Breda. Ten aanzien van de gastcolleges die in Utrecht op een enkele uitzondering na, na acht maanden cursus niet zou den zijn gegeven, zegt dr. Van Ege- aat, dat deze moeten worden be schouwd als „de jus van de pudding", met andere woorden: ze zyn niet di rect nodig voor het eindexamen. .Alles wat voor de studie noodza kelijk is wordt in Utrecht gedoceerd, dat is de ouders ook te verstaan ge geven". Hij zegt dat de gastcolleges te Utrecht voor later in de cursus zijn vastgesteld en daar alsnog voor zover nodig worden gehouden. In zijn verweer zegt dr. Var Ege raat verder, dat er van de 30 leerlin gen, die aan het begin van de cursus 1967-'68 voor de school inschreven, slechts drie na enige tijd zijn afge- sohreven. De anderen zouden de cur sus normaal volgen. Verder waren de Utrechtse leerlingen en ouders op de hoogte van het feit, dat het gezellig heidsleven zich, mede door het gro ter aantal studentes, in Breda zou concentreren. ..Dat was de tweede consequentie, die men moest slikken maar die is nu eenmaal niet anders". Mededelingen Mededelingen, die voor de Utrecht se leerlingen van belang zijn worden geregeld gedaan en er is geen enkele reden die niet te doen, aldus de heer Van Egeraat. „Het lesprogramma is ingekrom pen (gecomprimeerd) ten gerieve van de leerlingen. „Ze konden dan wat eerder weg om de trein nog te halen. Ochtend- en middagpauzes zijn kleiner geworden, zodat er geen reële verkorting van de lestyden uit volgde". De Ulvenhoutse directeur ver klaart niet naar Utrecht fce zijn gere den voor een gesprek met cie ouders, omdat het normaal is dat ouders die de directeur willen spreken naar hém toekomen. Viswedstrijd voor be j aardenreis j e ZOETERWOUDE Op zaterdag 27 juli zal een grote, viswedstrijd worden gehouden In de Vliet bij café Cronenstijn (waar men zich die dag voor dit evenemena kan inschrijven en waar tevens de prij zen zullen worden uitgereikt» ten bate van het jaarlijkse uitstapje van de bejaarden dat op 13 augustus is vastgesteld. De eerste prijs is een roeiboot ter waarde van ruim f400. Gezioen de hoeveelheid beschikbare prijzen verwacht men dat het aan tal hengelaars dat aan de wedstrijd zal deelnemen de 306 van vorig jaar overtreft. Aanbesteding van aanleg parkeerterreinen WASSENAAR Zoals bekend heeft de gemeenteraad onlangs gel den beschikbaar gesteld voor het reconstrueren van de Luifelbaan en voor het aanleggen van drie par keerterreinen in de kom van het dorp. De aanbesteding van deze werkzaamheden zal plaats hebben op woensdag 7 augustus, 's ochtends om half elf In het kantoor van de dienst gemeentewerken aan de Raadhuis- laan. LEIDEN Een stoet van antieke koetsen en wagens trekt as. maan dagmiddag door Leiderdorp en Leiden In deze met paarden bespannen koet een zullen 28 door de UW uitgeko zen eenzame bejaarden plaatsnemen. De karavaan wordt voorafgegaan door de Leiderdorpse drumband en begeleid door een twintigtal ruiters te paard en een aantal pony's. De 28 Leidse bejaarden zullen evenals de bewoners van het Leiderdorpse be jaairdentehuis „De Dillenburg" op de ze middag met een levensmiddelen pakket worden verrast. Deze feestmiddag wordt de bejaarden aan geboden ter gelegenheid van de (her)opening van De Vries' super markt aan de Haarlemmerstraat. Het feit dat de verkoopruimte in zeven jaar tijds na vijf verbouwingen vergroot van 80 tot 240 vierkante me ter is voor de heer A. de Vries aan leiding om de bloemetjes buiten te zetten. De karavaan vertrekt om twaalf uur uit Leiderdorp om via de Splin terlaan en de Spanj aardsbrug in Lei den de volgende route te volgen: La ge Rijndijk, Sieboldstraat, Park straat, Surinamestraat, Willem de Zwijgerlaan, Julianakade, Sophia- straat, Maresingel, Nieuwe Mare, Haarlemmerstraat. Na terugkomst in Leiderdorp zal een groet worden ge bracht aan de bewoners van ,.De Dil lenburg". De optocht zal om half vijf worden gevolgd door een receptie in de zaak. De opening zal worden ver richt door de heer J. Lijten. Staatscommissie Cals: DEN HAAG (GPD) De staats commissie Cals-Donner heeft in haar eerste rapport aan minister Beer- nink unaniem geadviseerd de op komstplicht bjj verkiezingen af te schaffen. Bovendien wordt voorge steld het in de toekomst mogelijk te maken de kandidatenlijsten van ver schillende partyen te verbinden. Het rapport zal spoedig worden gepubli ceerd. De commissie, die advies uit brengt over de herziening van de kieswet en de grondwet, heeft in dit eerste rapport uitsluitend wijzigin gen voorgesteld, die zonder grond wetswijziging dus eventueel reeds met ingang van de verkiezingen van 1971 kunnen worden toegepast. Hoewel het verbinden van kandi- datehlijsten in de commissie geen unanieme instemming gevonden heeft, heeft de overgrote meerder heid er toch de voorkeur aan gege ven. omdat het de mogelijkheid opent voor een daadwerkelijk sa mengaan bij de verkiezingen van po litieke partyen. Gedacht kan bijv. worden aan een zgn. progressieve concentratie of aan een eensgezind optrekken van de drie christelijke partijen. Lijstverbindingen zijn nu ook wel toegestaan, maar dan alleen indien het lijsten van één partij betreft. De huidige gewoonte is de populairste politici van de partij in de verschil lende kieskringen bovenaan te plaat sen. Door het verbinden van de lijs ten worden dan tenslotte alle stem men op de betreffende party In het land bij elkaar opgeteld. In de nieu we opzet echter zou dit door meer partyen kunnen worden toegepast. DEVENTER (GPD) Een onge kend felle vuurzee heeft vanmiddag de lakkerij en de polyeterafdeling van Aupings Matrassenfabriek in Deventer in as gelegd. De brand, die om half twaalf ontstond, in de lak kerij, vond gretig voedsel in de brandbare stoffen, die daar en in de belendende hallen waren opgeslagen. Door de gunstige wind worden de vlammen, die een sterke rookontwik keling tot gevolg hebben, van het hoofdkantoor en de grote produktie- hal afgedreven. Persoonlyke onge lukken heben zich niet voorgedaan. Een brandweerman werd licht ge wond. toen hy' een vallend stuk dato op zijn hoofd kreeg. De brand besloeg omstreeks één uur nog steeds een oppervlakte van ongeveer 40 vierkante meter en woedt in die afdelingen, die pas eind verleden jaar by het bestaande be drijf aangebouwd waren. De be drijfsbrandweer van het aangrenzen de vleeswarenbedrijf Stegeman houdt de éigen gebouwen voortdu rend nat, om oversprirjjend vuur geen kans te geven. Nieuwe Kosmos MOSKOU (AP) De 233-ste sa telliet in de Kosmos-serie van Sow- jetrussische onbemande aardsatellie- ten is gisteren in een ellipsvormige baan om de aarde gebracht. De baan varieert van 210 tot 1545 km boven de aarde met een hoek van 82 gra den met de evenaar. Het doel ervan is niet bekend gemaakt. Burgerlijke stand Oegstgeest Geboren: Geertje Her- mina, d. van C. Houwaart en A. d® Geus; Deborah Elinora Leonie, d. van M. J. Stljsiger en A. M. Vermeulen; Hendrik Cornells, z. van H. C. van Leeuwen en A. Wlesmeljer; Alide An nette. d. van A. Tleleman en A. A van der Kwaak: Helmlg Michiel, van A. W. van der Vegt en M. I. Ko ning; An-Hélène, d. van H. Italiaan- der en L. H. Polak. Getrouwd: J. J. van der Voort en E. M. H. Dofferhoff; H. C. M. Dui venvoorden en P. I. S. van Kampen; D. L. Lensvelt en Y. J. Noest; J. van Velde en G. van Dam. Overleden: C. M. Knijnenburg w. J. van der Putten en S. G. Janeen. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Petra Johanna Mathilda d. v. J, Hel mus en H. Algera, Lilian Elisabeth Cor nelia d. v. H. J. Koet en D. van 't Hoog, Emma Niesje Theodora d. v. A. Ouwehand en J. B. van Ewljk, Victoria Reglna d. v. J. T. Souhoka en M. B. Siahaya, Geertruida Antoinette d. v. D. Parlevliét en J. van Rijn, Iefke Johan na d. v. W. A. van Kampen en B. Postma. Daniel Lambertus z. v. D. L. Arnoldus en E. Rombaut. ONDERTROUWD S, E. Romer en J. M. Bates, J. Kra mer en M. Hensel, G. G. Groenewegen en A. J. J. M. van der Heiden, M. van Hulst en M. Geels, J. Flnklenberg en H. M. Barning, N. Slebert en B. J. Cork. P. van Roesum en W. Blansjaar, L. J. M. van der Laan en J. H. Dubbelaar, T. A. M. J. van der Velde en E, M. Kieft, P. A. E. E. S. J. van Rijthoven en L. W. A. C. Spijkers, G. W. van der Meer en A. M. van Winden, W. Kante been en G. J. A. M. Wolvers, J. J. Kul- tems en A. M. DelnaalJ, A. Wörpel en L. Boersma, P. A. M. Schoone en H. L. TJiong, T. Gankema en J. Ciere. GEHUWD J. M. Vinkesteijn en J. C. E. Schen- derling, B. W. Jansen en N. A. Frie- del, H. J. Wansink en M. H s. Stik- kelorum, H. P. de Roos en B. M. E. WesseUus, B. M. van Beek en C. T. Laven, W. Noordervliet en A. Gubler. Medische diensten Leiderdorp dokter H. A. Blaau - wendraad Hogewaard 4, Koudekerk aan den Ryn, tel. 01714 - 208; zus ter Ruigrok, Hoge Ryndijk 200, Ha- zerswoude, tel. 01714 - 255. Oegstgeest dokter Reterink, tel. 50394. Voorschoten dokter W. I. M. van Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 3960... tandarts Ch. Kengen, Kon. Wilhelminalaan 8. melden 9.30 uur; Voorschotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525: wijkverpleging zuster Zuidam, Curielaan 41, tel. 4647. Warmond dokter U. A. G. M. Walenkamp, tel. 220; zuster Meys- sen, Jac. van Beierenweg 1, Voor hout, tel. 02532 - 7796. Wassenaar dokter A. F. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005; dok ter W. J. de Jong, Wittenburger- weg 188, tel. 9124; Wassenaarse apo theek. Schouwweg 32. tel. 2462; tandarts B. P. Hazenberg, Van Z. v. Niieveltstraat 108. tel. 5535, van 5535, van 18.0018.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 13