Vier titels voor Hoekstra Minneboo won selectiekoers Amateurregel verruimd in de biljartsport Waterpoloteam kon weer niet imponeren Zwemjeugd te sterk voor Westduitsers Verhaard verraste bij K 11000 m Spelers mogen nu geld ontvangen PAGINA 8 MAANDAG IJ JULI 1|| LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD AMSTERDAM (ANP) De Nederlandse kandidaten voor het Olympisch kanotoernooi hebben dit weekeinde bij de nationale kampioenschappen op de bosbaan op de 500 en 1000 meter duidelijk hun visitekaar tjes afgegeven. „Topscorer" werd Paul Hoekstra, die niet minder dan vier titels verover de. Hij won de k-1 500, samen met Anton Geurts de k-2 500 en 1000, en als zeer sterk lid van het Olympische kwartet Hoek- stra-Geurts-Muusse-Bunscho- ten ook de k-4 over 1000 m. Vooral dit laatste nummer was bij zonder hoopgevend met het oog op Mexico want ondanks de vrij ongun stige weersomstandigheden noteerde deze combinatie 3 min. 16,6 sec. over de kilometer, 0.3 sec. beter dan de beste tijd tijdens de laatste wereld kampioenschappen op dit nummer, toen er bovendien onder ideale om standigheden werd gevaren. Een verrassing was opnieuw het varen van Jan Verhaard, die in de k-1 over 1.000 meter na een wat roe rige wedstrijd zegevierde voor de achtvoudige titelhouder op dit num mer Anton Geurts, Bram Muusse en Paul Hoekstra. Kort na de start nam Hoekstra een voorsprong van een paar lengtes. Verhaard, die enkele weken geleden bij internationale wed strijden in het Poolse Bydgoszcz de Europese kampioen Urogy uit Hon garije op deze afstand' klopte, ging in de golf van Hoekstra varen en kreeg daarvoor een waarschuwing. In de laatste helft van de race viel Hoek stra terug, kwam Geurts nog ver vaarlijk opzetten maar Verhaard was niet meer te achterhalen. Bij de he ren ontbrak Jan Wittenberg, die za terdagmorgen op weg naar de Bos baan autopech kreeg en zich zodanig aan een duim verwondde bij t repa reren, dat hij niet kon starten. Daar door was Hoekstra zijn voornaamste concurrent op de 600 meter kwijt. Bij de dames overheerste Mieke Jaapies. Zowel op de k-1 500 meter als in de k-2 over deze afstand. Uitslagen 500 meter k-1 heren senioren: 1 Paul Hoekstra 1.54.7, 2. Anton Geurts 1.57.1. 500 meter k-2 heren senioren: 1. HoekstraGeurts 1.43.8, 2. Jan HelderPaul Bunschoten 1.45.8. K-1 heren senioren 1000 meter: 1. Jan Verhaard 3.53.8, 2. Anton Geurts 3.545, 3. Bram Muusse 3.55.2, 4. Paul Hoekstra 3.56.7. K-1 dames senioren 500 meter: 1. Mieke Jaapies 2.07-3, 2. M. Blijlevens 2.08.6. K-2 heren senio ren 1000 meter 1. Hoekstra—Geurts 3.345, 2. BoersRuneman 3.38.0. K-4 heren senioren 1000 meter: 1. GeurtsHoekstraMuusse-Bunscho- ten 3.16.6, 2. Kracht—Helder—Ver haardBloem 3.20.2. K-2 dames se nioren 600 meter: 1. Mieke Jaapies en T. Bergers 1.57.8, 2. M. Beste- breur en M. Blijlevens 2.02.3. Zesde aspirantenrecord Roger van Hamburg KREFARTH/DEN HAAG (ANP) Nederland heeft de jeugd-en b-in- terlandwedstrijd zwemmen tegen W.-Duitsland in Krefarth met groot verschil gewonnen. De einduislag was 216-134 in het voordeel van Ne derland. Bij deze wedstrijden verbe terde de uit Australië overgekomen Roger van Hamburg zijn zesde Ne derlandse aspirantenrecord in enke le maanden tijd. Als invaller opge steld op de 400 meter wisselslag won hij deze afstand in de recordtijd van 5.12.8. Het oude record stond sinds 22 juni van dit jaar op naam van Rob Weyhenke met 5.16.7. Het seniorenre cord is sinds de Olympische Spelen van Tokio in handen van Jan Jiskoot met 5.01.9. In Krefarth evenaarde verder de HZPC-zwemster Liesbeth Klumper met 1.04.3 op de 100 meter vrije slag het aspirantenrecord, dat Mirjam van Hemert 2 jaar geleden vestig de. Gezien de huidige zwakte van de dames-sprint kan Liesbeth Klumper een welkome versterking betekenen De tijden van Krefarth waren over het algemeen van matig gehalte, ook al omdat de tegenstand van de Duit sers ver beneden de maat bleef. Toch waren er enkele goede prestaties, waarby de onder-achttienjarigen (in Geurtsen - Hoekstra - Muus se Bunschoten werden Neder lands kampioen K 4 1000 meter. Nash kwalificeert zich voor Britse selectiestrijd LONDEN (ANP). De Zuidafrikaan met het Britse staatsburgerschap, Paul Nash, heeft zaterdag tijdens de open Britse atletiekkampioen- schappen, die In Londen werden ge houden, twee titels veroverd. Hij won de 100 yards in 95 sec. en de 220 yards in 215 sec. Nash heeft zich daarmee gekwalificeerd voor de Britse selectiewedstrijden, die over uitzending naar de Olympische Spe len beslissen. Zoals bekend is Zuid- Afrika uitgesloten van deelneming aan de spelen. De voornaamste uitslagen van za terdag zijn: 110 jjards: 1. Nash (ZA.) 9,9 sec.; 220 yards: 1. Nash vele gevallen nog aspiranten» beter 21.2 sec.; 440 vards: 1. Winbolt Le~ voor de dag kwamen dan de ouderen. wis (G.B.) 46.9 sec.; 880 yards: L Zo won Anneke Haarsma de 200 me- Carrol (Ierl.) 150.0. ter schoolslag in 2.57.6, Henk Ter- j 5000 meter: 1. SawaJci (Jap.) meer de 1500 meter vrije slag inj 13.45.6: 4. Roelants (Belg.) 13.51.8: 18.43.1, Rob Bosson de 200 meter i 120 yards horden1. Pascoe (GB) 14 Geslachtsonderzoek DECKERS KAMPIOEN Olympische deelneemsters LAUSANNE (ANP) Alle deel neemsters aan de Olympische Spe len in Mexico zullen een geslachts onderzoek moeten ondergaan, voor dat zij in de verschillende wedstrij den zullen uitkomen. Verder worden op elk nummer de eerste vijf perso nen in het eindklassement onder zocht op het gebruik van verbo den stimulerende middelen. Dit be sloot de medische commissie van het ternationale Olympische Comité za terdag in Lausanne. Een woordvoerder van de uit ne gen man bestaande commissie ver klaarde, dat men speekselproeven zal nemen bij iedere deelneemster. Als er twijfelgevallen rijzen, neemt men hormonen testen af. Lichamelijke onderzoekingen zullen pas worden gedaan in het uiterste geval. Naast de eerste vijf deelnemers op elk onderdeel zullen andere gegadig den voor een dopingonderzoek vol- gnes het lot worden aangewezen. Stormvogel zondei radioverbinding WILHELMSHAVEN (ANP) Het uitvallen van de radioverbinding tus sen het Nederlandse schip Stormvo gel en de Westerwald, die de deelne mers aan de Transatlantische zeilre- gatta begeleidt, heeft enige onrust veroorzaakt. Daaraan kwam pas een einde, toen een vliegtuig van de Duit se luchtmacht de gehele vloot van 33 zeilschepen overvloog. Daarbij werd duidelijk dat de Stormvogel nog steeds het veld aanvoert. De koers was noord-oost, dus in de richting van de Britse eilanden. Het Ameri kaanse jacht On dine lag in tweede positie gevolgd door de Duitse Ger- mania VI, de Amerikaan Kialoa en de Italiaan Stella Polare. TUROCZY ZWOM 100 M IN 60.2 BOEDAPEST (ANP) De Hon gaarse zwemster Judith Turoczy ls zaterdag bfj zwemwedstrijden in Boe dapest op de 100 meter vrije slag slechts een fractie van een seconde boven de minuut gebleven. Met een tijd van 60.2 seconden verbeterde zij het Europees record, dat sinds 28 juni van dit jaar reeds op haar naam stond (60.4). Het wereldrecord is sinds 1964 in handen van de Austra lische Dawn Fraser met 58.9 secon den. Later op de dag bracht Judith Tu roczy nog een Europees record op haar naam. Ditmaal samen met drie de 200 meter schoolslag in 2.40.3. Hen- ny Pentermann, die als enige van de groep dit voorjaar werd gekozen voor de zwemtrip naar oost-Europa, finishte op de 400 meter wisselslag in de matige tijd van 5.51.7. Zij werd enige tijd geleden geopereerd aan de amandelen en is de gevolgen daarvan kennelijk nog niet te boven. Zwakke tijden In Den Haag zijn gisteren een aan tal kandidaten voor de Nederlandse van het nationale team. Zij zwemt olympische zwemploeg aan de start JAN VERHAARD dan ook donderdag in Den Haag bi) de wedstrijd bondsploeg Tsjecho- Slowakije die in vele gevallen als se lectie geldt voor de officiële landen- wedstrijd Nederl Groot Brittannië Tsjecho-Slowakije zaterdag en zondag as. in Leiden. Ondanks 4-8 zege op België gekomen. Hun optreden was niet in drukwekkend. Bep Weeteling werd op de 100 meter vrije slag derde in de onwaarschijnlijk zwakke tijd van 1.08.3 achter Corrie Mulder (1.04.8) en Wies Koopmans (1.06.8). Daar naast won zij de 100 meter rugslag in 1.12.9. Aad Oudt won op de 100 meter vrije slag met handslag van Rinus van Beek. Maar ook hier een matige tijd: voor beiden 58.4 seconden. Van Beek deed het beter op de rugslag: eerste in 1.04.3. De recordpoging van Dick Langerhorst op de 200 meter wisselslag mislukte. Dick finishte in 2.24.5. De limiettljd voor het Neder- landsche record is 2.23.0. De jeugd IEPEREN (GPD) In het oude en vriendelijk door toeristen over stroomde Belgische Ieperen heeft het Nederlandse waterpoloteam gisteren een gemakkelijke 4—8 zege behaald op de Belgen. Het was de 66ste wed strijd uit de reeks, en zeker niet de beste. Een Nederlandse jeugdselectie verloor met 32 van de sterkste Bel gische juniorenformatie. Oranje dreigde in dit duel voor een onprettige sensatie te zorgen, door in de eerste periode al een 20 achterstand op te lopen. De doelpunten kwamen van de hand van d'Oosterlinck. Die score was te gen iedere verhouding in, want de Belgen kwamen slechts sporadisch over de middenlijn. Na de eerste periode dus 2—0. Maar het volgende speelkwart bleek dat de Belgen him kruid hadden ver schoten. Met vier doelpunten dreven de Nederlanders André Larent en Zjijn kameraden reeds in een volstrekt kansloze positie. Die vier doelpunten kwamen van Hans Hoogveld (1 2), Fred van Dorp (2—2), Nico van de Voet (Drieworp)23) en André Hermsen (2—4). In het derde kwartje één doelpunt, gescoord na een goede combinatie v,or ZjocXi Geutjes en Bart Bongers (2—5). In de laatste periode kwamen de Belgen iets nader tot het veelvul dig schietende (maar te dikwijls on zorgvuldige) Oranje. Uit een drie- worp maakte Frank d'Oosterlinck er 85 van. Even later kreeg Nederland echter ook een drieworp van de Spaanse scheidsrechter Gamisans. Deze werd door Nico van de Voet dankbaar benut, 3—6. Het werd 3—7, via de Hagenaar, daarna door De ■WUde 4—7, waarna de Zianees Van de Voet er 4—8 van maakte. Keepers Oranje had de Belgen terecht ge klopt, want de zuiderburen brachten er weinig tot niets van terecht. d'Oosterlinck nam zelfs na de twee de periode niet meer de moeite bij zijn tegenstander te blijven als die juist iets sneller was dan hijzelf. Hoe merkwaardig het ook mag zijn na een dergelijke overwinning: eigenlijk voldeden in het nationaal zevental gisteren alleen de beide keepers Fei- ke de Vries en Evert Kroon, en de subliem spelende Amersfoortse Nep- tuniaan Hans Hoogveld. Aanvoerder Fred van Dorp maakte nogal wat dekkingsfouten waaruit zeker twee Belgische doelpunten ontstonden. En het schieten van de overige leden waw, we schreven het al, wel veelvul dig maar slechts zelden op maat. Deze week zullen de leiders Van Feggelen en Jansen en de waterpolo- commissie de Olympische ploeg be kend maken. Met de reserves gaat Oranje dan tenslotte van 17 tot 28 augustus nog naar Rusland, waar het zich met 's werelds sterkste waterpo- loploegen kan meten. (G.B.) 50.2 sec. (nw. Brits ree.) 3000 meter steeple: 1. Jones (G.B.) 8.365; Hoogspringen: 1. Menden hall (VB.) 2.08 meter; verspringen: 1. Da vies (GB.) 7.93 meter. Polshoog 1. Dionisi (It.) 5.03 meter. vlinderslag in 2.20.6 en Harm Spoor j sec.; 400 yards horden: 1. Hemery 1 Iandgenoten- De Hongaarse ploeg ze- - - gevierde op de 4 x 100 meter vrije slag in een nieuwe Europese record tijd van 4 min. 7.5 seconden. Deze tijd ligt bijna twee seconden beneden de tijd waarmee Oost-Duitsland sinds 4 april van dit jaar recordhouder was. De tussentijden van de Hongaar se estafette-ploeg waren: Gyarmati 1.03.1, Patoh 1.02.3, Kovacs 1.02.0, Turoczy 1.00.1. Het wereldrecord staat sinds enke le dagen op naam van de Amerikaan se club Santa Clara met 4.01.0. Roeien Tijdens de Heaileyregatta heeft de enige Nederlandse ploeg in de finale, de vier zonder stuurman van Nereus Amsterdam, verloren van de Britse Tideway Scullers School. BIJ NIEUWELINGEN (Van onze wielermedewerker) ZANDVOORT Op het golvende circuit van Zandvoort hebben zater dagmiddag zo'tl 200 amateurs een se lectiekoers over 176 km gereeden om zich alsnog voor het nationale weg- kampioenschap In Beek (L) te kun nen klasseren. Ondanks het gemis van de kopstukken kreeg deze Zandvoort-racc toch nog een boeiende ontknoping met de tegen woordig in Rotterdam woonachtige Gabi Minneboo als triomfator. Het eveneens in Zandvoort gereden nationale wegkampioenschap voor nieuwelingen, waaraan zo'n 350 ren ners meededen, kwam op naam van de 17-jarige Sjaak Deckers uit het Limburgse dorpje Guttecoven. Hij bleef in een massale eindsprint met driekwart lengte verschil aan de win nende hand. De 16-jarige Jan Akker mans uit Nieuw Vossemeer greep in een massasprint de rood-wit-blauwe kampioenstrui van de aspiranten. Strijd Er is in de selectiekoers voor ama teurs vol op strijd geleverd. Na en kele inleidende schermutselingen kwam er in de veertiende ronde het parcours moest 42 keer „geno men" worden door toedoen van Gé v, d. Winden en Gerard Krom een kopgroep van tien man tot stand. Eerst sloten Henk Hulleman, Nico Vermeulen en Hans Pels zich bij de twee demarranten aan, waarna Hans Beurskens. Wim Breukel, Ge rard Lelieveld, Adrie Naaktgeboren en Berth van Dorth dit voorbeeld volgden. De tien koplopers legden er flink de zweep over en kwamen ondanks tegenzetten van Jan Zoons, Rob Duin en Gabi Minneboo tot een voorsprong van ruim anderhalve minuut. Het peloton scheen versla gen. Zoons, Minneboo en Neeskens gaven het nog niet gewonnen formeerden een elf man sterke jachtgroep. Deze elf achtervolgers knabbelden steeds meer van hun achterstand af en kwamen vier ron den voor het einde de kopgroep heel dicht op de hielen. Daaruit waren Pels, Van der Winden en Hulleman inmiddels weer ontsnapt. De t vermoeibare Jan Zoons, Minneboo en Neeskens gingen ook achter dit drie tal aan en kregen ze bij het ingaan van de laatste ronde te pakken. Roekeloos Op weg naar de Tarzan bocht speelde Pels alles of niets. Alleen Minneboo kon zijn uitval met succes pareren en stevende hem honderd meter voor de streep voorbij. Zoons kwam er bij deze beslissing niet aan te pas. Hij had tijdens de Jachten te roekeloos met zijn krachten omge sprongen. De uitslag was: 1. O. Minneboo, Rotterdam, de 176 km in 4.07.04; 2. H. Pels, Amsterdam; 3. H. Hulle man, Opmeer; 4. W. Neeskens, Bor ne; 5. G. v. d. Winden, Beverwijk; 6. Jan Zoons, Voorschoten. De opzet van deze selectiekoers was dat de eerste twintig renners aan de natio- HILVERSUM (GPD) „Alles wat tot nu toe onder tafel gebeurde, kan nu gewoon op tafel worden gedaan", zei de heer deed het verhoudingsgewijs beter. De P. J. M. van Engelen, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse dertienjarige Wilma van Beek won de 100 meter schoolslag in 1.23.9 voor haar club- en leeftijdgenootje Tineke Hofland (1.24.5). Bij de onder-twaalfjarigen won Woudi de Ruiter van Die Haghe zo wel de 100 meter rugslag (1.18.4) als de 100 meter vlinderslag (1.18.0), ter wijl Anneke Rijnders (AZPC) de snel ste was op de 100 meter vrije slag (1.095). Deen Wind won Finn Gold Cup WHITSTABLE (ANP) De Deen Henning Wind heeft de Finn Gold Cup gewonnen. Zaterdag ging de overwinning in de laatste race, die bij Whitstable werd gezeild naar de Rus Valentin Mankin. Het eindklassement ls: 1. Henning Wind (Den.), 2. Uwe Mares (W. Did.) 3. Jorge Bruder (Brazilië), 4. Bernd Dehmel (O. Did). Biljarten Twee Nederlandse bil jartbestuurders zijn op de in Luzern gehouden vergaderingen van de wereld- en de Europese biljartbond in hoge functies gekozen. De heer L. A. E. Hontelé uit Ridderkerk werd benoemd tot administrateur (een uitvoerende functie) van de wereldbond. Zijn plaats als penning meester van de Europese bond werd overgenomen door de heer G. H. Walda uit Maassluis. Biljartbond, over de vorige week tijdens de vergadering van de Wereldbiljartbond in Luzern aangenomen wijzigingen in de amateurbepalingen. Geen tegenstand De thans geldende definitie uit het Frans vertaald is: „Amateur is hij, die zonder betaling te ontvan gen deelneemt aan officiële wed strijden." De heer Van Engelen was nog enigszins verbaasd over het feit dat dit tere en ongetwijfeld belang rijkste agendapunt zo weinig tegen stand ontmoette van een aantal con servatieve afgevaardigden van enke le belangrijke biljartlanden. „Er is praktisch geen tegenwerping ge maakt," zei de Nederlands bonds voorzitter, die zich ook duidelijk ver heugd toonde met deze ingrijpende wijziging. „De nieuwe amateurbepalingen, die in de geest zijn van de gedachte van het Zweeds Olympisch Comité, hebben voor ons verstrekkende ge volgen. Reeds enkele jaren leeft bij ons de idee topspelers als betaalde trainers in te schakelen zij de op leiding van jonge talentvolle biljar ters. Vroeger zou men daardoor pro fessional zijn geworden, maar nu mag men bui/ten de officiële wed strijden, kampioenschappen en toer nooien die op de ka'ender voorko men, geld ontvangen," aldus de heer Van Engelen, die verwachtte, dat de Nederlandse bond de nieuwe internationale bepalingen zal over nemen, maar daarbij wel de bedra gen zal vaststellen, dia da spelers voor invitatie- en demonstratiewed- strijden mogen vragen. Geen willekeur Bijzonder belangrijk vond hij het ook, dat nu willekeur bij het bepa len wie er wel en wie niet prof is, volkomen is uitgeschakeld.Het is voorgekomen, dat de president van de Europese biljartbond (CEB) op zijn eentje besliste dat een Spaanse speler geen amateur was en hem uitsloot voor een Europees kam pioenschap. Een maand later gaf hij toen toe, dat hij zich vergist had." Nu kunnen de professionele biljar ters in het vervolg ook meedoen aan officiële wedstrijden. Dit geldt ech ter niet voor spelers die voor zij prof werden als amateurs uitkwa men. Een vreemde maatregel, waar over de heer Van Engelen, die ook vice-voorzitter is van de CEB en zit ting had in de reglements- en statu tencommissie, geen commentaar wilde geven. Dank zij de verbeterde verhouding tussen de Nederlandse en Belgische Biljartbond zijn er nog enkele be langrijke voorstellen van Nederland se zijde aangenomen. Al drie jaar heeft de KNBB getracht de regle mentswijziging, waardoor bij een re mise in één beurt beide spelers toch twee winstpunten zouden krijgen, er door te drukken. Dat is vorige week dan eindelijk gelukt. Dit is echter niet van toepassing bij driebanden (waarin het praktisch ook niet mogelijk is) en de persoon lijke vijfkamp. Verder zal bij een gelijk aantal punten in de eindstand niet meer op de eerste plaats het gemiddelde van doorslaggevende betekenis zijn, maar als één van de spelers twee verlies- punten door remises en de andere door een nederlaag heeft, is de eerst genoemde ook al heeft hij een lager moyenne eerste. Bij toernooien is het bekende Avé- systeem vervangen door het Japanse systeem, waarbij de spelers aan de hand van hun gemiddelde worden ge plaatst. Hierdoor kunnen de partijen zo worden ingedeeld dat in de laat ste ronde de spelers voor de eerste vier plaatsen tegen elkaar uitkomen. Er mag nu ook niet meer tijdens het toernooi van partijen gewisseld worden, uitgezonderd in de laatste ronde als blijkt, dat niet de als eerste en tweede geplaatsten de titel kun nen winnen maar de als derde en vierde geplaatsten. Neo-kader Het kader 47/2 zal hoogstwaar schijnlijk verdwijnen. Daarvoor in de plaats komt dan het neo-kader, waar bij alleen een middenvlak zal be staan. In België zal volgend jaar fe bruari bij wijze van proef een Euro pese titelstrijd neo-kader worden ge houden. Ook de positie van de scheidsrech ters is in de reglementen verbeterd. Zo is het chicaneren tegen de arbi ter verboden. De spelers mogen nu nog maar één keer vragen of hij de positie nogmaals wil bekijken. In Nederland blijft echter een beroep mogelijk bij de hoofdscheidsrechter. SJAAK DECKERS nale wegkampioenschap in Beekf den starten. De jury kwam i negentiende plaats echter in de k en klasseerde negen renners plaats ex aequo. Het gevolg dai is dat er nu 27 renners naar I mogen. In het wegkampioenschap vai- nieuwelingen werden alle ontsjn pingen door het hoge tempo m kiem gesmoord. De favorieten 1( den elkaar angstvallig in de gil Een eindspurt van meer dan honjsl man moest tenslotte de besli^i brengen en daarin toonde Stu Deckers zich de rapste. ji i De uitslag: 1. en kampioen:hji Deckers, Guttecoven, de 63 lqëi 1.27.07; S» P. Kessels, Lieshout; ig Marquerink, Amsterdam; 4. M. je Meulen, Aalsmeer; 5. R. BaJL Haarlem. L In de kampioensrit van de j ranten werden Albert Meskers OL mond) en Jos Heemskerk (Oud L door een valpartijtje van hun L sen beroofd. 1 De uitslag: 1. en kampioen: JT', kermans, Nieuw Vossemeer, de X in 35.45: 2. H. Poppe, Nijver da* C. van Bragt, Lage Zwaluwe. er r Virus-infectie w Nel Bos voorlo aan de kant DEN HAAG (ANP) Nel derlands snelste zwemster o meter vrije slag zal voorlopi aan wedstrijden kunnen deeln^ Ze heeft reeds enkele weken ten, die op een virus-infectie kunnen wijzen. Maandag krl de uitslag van het onderzoek, in Amsterdam onderging. In geval komt ze niet uit bij de strijd Nederland—Groot-Britl Tsjecho-Slowakije a.s. zaten zondag in Leiden. La Nel Bos is een sleutelfiguur Nederlandse Olympische zwen Niet alleen voor de persoonlijke mers (100 meter vrije slag, 100 vlinderslag en eventueel 200 de vrije slag)maar vooral voor d *h 100 meter vrije slag en de 4 i meter wisselslag-estafette. fdi U Rolhockey Zaterdagavonc in Vigo de eerste wedstrijden speeld voor het rolhockey om het Europees kampioenschap juniorenteams De uitslagen SpanjeFrankrijk 110, Ne* West-Duitsland 4—6, Poi Italië 2—1. oi Atletiek Randy Matson, r'bff na bwee meter lange en lit is zware Amerikaanse- wereldfl Ihi houder kogelstoten (21.78 0 er] hoeft niet in militaire dienst. 1 c keuring in Pampas bleek de t lei knie van de 23-jarige Matson ml bewegelijk genoeg voor een sofhe

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 8