„Volken moeten elkaar meer vertrouwen" Zigeuners gedoopt Bijzondere kunsthand particulier betaald da F Overleg Warschau over de toekomst Tsjecho-Slowakije el Openluchtkerkdienst in Uppsala Menselijkheid boven techniek Zivolsman contra A. V.F. v. d. Gouw in kort geding MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 2 LETDSCH DAGBLAD MAANDAG 13 JULI J^ani ibi UPPSALA (ANP) Bijna 2.000 deelnemers aan de vierde assemblee van de Wereldraad van Kerken in Uppsala zijn zon dag naar Stockholm geweest, waar zij onder meer hebben deel genomen aan een massale openluchtkerkdienst, georganiseerd door de Zweedse kerken. De Indonesiër, dr. Soritua Na- baban. algemeen secretaris van de Raad va.n Kerken in Indonesië, vreekte in deze openluchtkerk dienst over Lukas 5:1-11. „Onze wereld roept luid om eerlijke, ver trouwenwekkende staatslieden die de mens boven de machine, de menselijkheid boven de techniek zien. „Wy leven in de veronderstelling, dat wy een nieuwe hemel en een nieuwe aarde kunnen bouwen, maar onze tragedie is dat. ondanks onze verbazingwekkende kennis en spe cialisatie, er niets radicaal ver anderd wordt", zo zei dr. Nababan. De mensen worden volgens hem de gevangenen van hun eigen speciali satie en constructies. „Het is dwaas heid om te geloven, dat Christus al leen regeert in grote kerkgebouwen, kloosters, in processies en ker,dien sten. Gedurende zijn aarse leven was Christus niet gebonden aan de syna goge. Maar Christus is overal waar de mens aan het werk is .of beter ge zegd, waar mensen juist de moed beginnen te verliezen. Hij is de dichtstbijzijnde buurman op de mo menten dat de mens in teleurstelling en leegheid denkt onder te gaan", al dus dr. Nababan. Sprekend over de huidige wereld problemen onderstreepte hij, - oor logen. diccriminatie, armoe N en overheersing voorkomen zouden kun nen worden als de volkeren elkaar zouden vertrouwen. Laatste week BEATMIS IN DEN BRIEL DEN BRIEL (ANP) Op de plaats waar in 1572 negentien rooms- katholieke geestelijken door de Wa tergeuzen werden vermoord, de be devaartskerk van óe H. Martelaren van Gorkum in Den Briel is zon dagochtend een oeat-mis opgedra gen. De celebranten waren deken G. J. M. ten Have. kapelaan J. Kester, bei den uit Den Briel. en pater K. van der Made uit Rotterdam. De tien man sterke beatband van gitaar, elektrisch orgel, harmonica, tamboe rijn en drums begeleidden het beat- koor, dat bij het altaar stond opge steld. Alle gezangen, voorheen in het Gregoriaans, werden nu in beat en jazz uitgevoerd Het motto van de predikatie door pater Van der Made was „Hang jezelf niet op en bezorg de wereld geen strop". De grote bedevaartskerk was bijna geheel bezet, voornamelijk door oude ren, die in het algemeen van oordeel schenen, dat aan het stichtelijk ka rakter van de dierst geen afbreuk werd gedaan door de beatmuziek. EINDHOVEN (CPD) Vijf zigeu ners drie mannen en twee vrou wen zijn gistermiddag in de vijver achter het raadhuis in het Oostbra bantse Nuenen genoopt. De vijf zi geuners namen deel aan de massale bedevaart van zigeuners uit vijf lan den naar Nuenen. In totaal hadden meer dan 1600 zigeuners allen aanhangers van d-;- pinksterbeweging gehoor gegeven aan de oproep van hun leider, de Fransman Cle ment le Cossec. om aan deze bede vaart deel te nemen. In een grote tent achter het gemeentehuis werden gisteren enkele go'oedssamenkomsten gehouden, die opgeluisterd werden door een zigeunerkoor en een zigeu nerorkest. De bedevaart, die donder dag was begonnen werd gisteravond met een groot kampvuur besloten. De belangstelling van inwoners uit het. stadsgewest Eindhoven voor deze zigeunersamenkoïïist was zo groot, dat het verkeer naar en van Nuenen gisteren ernstige stagnatie onder vond. Volgens de politie kwamen 5000 mensen een kijkje nemen. De vierde assemblee van de We reldraad van Kerken gaat haar laat ste week in. Vrijdagavond wordt de vergadering gesloten. In deze laat ste week zullen de beslissingen moe ten worden genomen over de rappor ten die zes secties vorige week heb ben opgesteld over theologische, mis sionaire, sociale, economische en po litieke onderwerpen en over een rap port dat de nieuwe moraal en een nieuwe sty van leven in onze huidi - ge wereld behandelt. Verder komen nog allerlei voorstellen en resoluties aan de orde. Deze week zal het dui delijk moeten worden of deze massa le kerkvergadering van afgevaardig den uit vijwei de hele wereld binnen de oecumensche verbondenheid waarin deze 232 aangesloten protes tantse. anglicaanse, oosters-orthodo- xe en oud-katholieke kerken samen werken. werkelijk in een geest van saamhorigheid kan optreden. Er liggen diverse netelige zaken, met name op missionair, politiek en ociaal-economisch terrein, waarbij niet alleen de verschillen tussen de aangesloten kerken zelf, maar ook hun landelijke afkomst, op de oor deelsvorming in de assemblee van invloed kunnen zijn. Politieke taal James Baldwin, een van de bekendste Amerikaanse neger schrijvers over de positie van zijn volk, te Uppsala in gesprek met dr. Eugene Carson Blake, secreta ris-generaal van de Wereldraad van Kerken. Links dr. Martin Nie- möller, president van de raad. raadscommissie voor internationale zaken, dat er een kleine mogelijk heid voor de delegaties van Nigeria en van Biafra in de assemblee aan wezig is voor een poging tot enige po litieke verzoening. „De hoop voor vrede in dit Afrikaanse land hangt er ook van af of er objectief en in min der onbuigzame termen over dit con flict kan worden gesproken", aldus deze Engelse specialist in interna tionale zaken. „Alias Teixeira" UTRECHT (ANPi Op vrijdag 19 juli zal voor de president van de Am sterdamse rechtbank een kort geding dienen dat de heer R. Zwolman heeft aangespannen tegen de Amsterdam mer A. V. F. van der Gouw, schrij ver van het boek „Alias Teixeira". De inzet van het geding is een dooi de heer Van der Gouw gedane uit spraak 2 maanden geleden op een teach-in In Utrecht. Hij zei toen dat het jammer was dat Amsterdam zijn theater Carré kwijtraakt door toe doen van iemand die 124 moorden op zijn geweten had. Spreker doelde hier zeer duidelijk op de heer Zwols- man. Zoals bekend heeft de heer Van der Gouw zichzelf in zijn boek achtereen volgens landverrader, oorlogsmisda diger, en een politiek delinquent ge noemd. In 1949 werd hy veroordeeld tot een gevangenisstraf van 15 jaar. Hij heeft daarvan ten jaar uitgeze ten. In zijn boek schrijft de heer Van der Gouw dat de heer Zwolsman tij dens de tweede, wereldoorlog deel heeft utgemaakt van een overvacom- mando dat talrijke illegale expedities ln Nederland heeft uitgevoerd. Zwols man, aldus de heer Van der Gouw, zou op dra het heben gegeven talrijke Nederlanders, maar ook Duitsers om het leven te brengen. Hij meent hier van met zeer goede bewijzen op tafel te kunnen komen. Prof. Diepenhorst curator Utrecht UTRECHT (ANP) Bij KB. 18 aan de Utrechtse universiteit be noemd prof. mr. 1. A. Diepenhorst voormalig minister van Onderwijs en Wetenschappen tot lid van het college van curatoren. Tevens is hij benoemd tot Md en voorzitter van het bestuur van de Stichting Aca demisch Ziekenhuis in Utrecht. etcjznda DINSDAG Ch. de BourbonhofElektronlcaclub „De detector' 7.30-9.30 uur nam. Diamantpl 27: Bahai-gespreksavond. 8 uur nam. Pardoeza (Doezastr.): Politiek tref punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gem. 7-8 uur nam Vervolg van pagina 1 Treinbotsing: in Spanje De ex- presstrein uit Galicia noordwest- Spanje) naar Madrid em een goede rentrein zijn zaterdag bij Medina del Campo frontaal op elkaar gebotst. Acht personen kwamen om het leven, j den mag mengen, is niet aanwezig, terwfjl er 70 gewonden werden ge- Van de Hongaarse delegatieleider Ja- teld. |nos Kadar (een vriend van parttflei- Ondanks de nadruk die in War- I der Doebtsek) is bekend dat hy niet schau gelegd wordt op de solidariteit. onwelwillend staat ten opzichte van zijn de meningen in Oost-Europa de liberalisering in Praag. Bulgarye sterk verdeeld. Roemenië, dat ziel» sloot enkele maanden geleden met de herhaaldelijk op het standpunt heeft regering-Doebtsek een vriendsehaps- gesteld dat geen enkele partij zich In verdrag, de buitenlandse aangelegenheden van bevriende communistische lan- Prof. dr. C. L. Patyn uit Den Haag heeft in de sectie over internationale en politieke vraagstukken verklaard dat, wanneer de kerken invloed op politici willen uitoefenen, de kerken dan ook in politieke taal zullen moe ten spreken. Hij zei dit nadat enkele afgevaardigden in deze sectie kritiek hadden geleverd op de afwezigheid van verwijzingen naar God in uitspra ken die oorlogen en geweld veroorde len. Biafra Tijdens een van de dagelijkse pers conferentie heeft ds Agha Inya Oka ta Ude van de Prebyteiaanse Kerk van Biafra. de Nigerlaanse regering scherp aangevallen over de oorlog te gen Biafra. In dezelfde persconferen tie zei de Engelsman Alan R. Booth, secretaris in Londen van de wereld- NEGERIN NAM HET OP VOOR WALLAGE JEFFERSONVILLE (INDIANA) (AP) Zaterdagavond om half twaalf is hier een uitgaansverbod in gesteld. nadat er in de stad ongere geldheden waren uitgebroken. De aaneiding was een redevoering van een negerin die lof toezwaaide aan George Wallace, voormalig gouver neur van de staat Alabama. Een groep negers wierp brandbom men naar het restaurant waar Lola Belle Holmes had gesproken. Er werd voor duizend dollar schade aan gerecht. Het restaurant is eigendom van een neger. De brandweer, die het vuur kwam blussen, werd met stenen bekogeld. Ook een politieauto werd het mikpunt. Mei Holmes zei in haar toespraak, dat Wallace geen „racist" is en de enige presidentskandidaat is die de Verenigde Staten voor het commu nisme kan behoeden. In Baltimore verklaarde Wallace zaterdagavond, dat hy gewonnen had in zijn campagne om in de staat Ma- ryand op de verkiezingsbiljetten voor het presidentsschap zijn naam te krijgen als kandidaat van een der de partij. Hy zei dat er 55.000 hand tekeningen zijn verzameld 12.00 meer dan de wet n Maryland vereist. Bij een voorverkeizgir^ in 1964 haalde Wallace bijna 43 procent van de de mocratische stemmen. BINNENLAND Ontploffing motorboot De 31- jarige heer F. Balster uit Amsterdam liep zaterdag brandwonden aan zijn i gezicht op toen de motor van zyn plezierjacht, die hij wilde starten, ex plodeerde. Een geluk was, dat de heer Balster in het water werd ge slingerd, waardoor hy er goed af kwam. Na in het ziekenhuis behan deld te zijn kon de man naar huis te rugkeren. Hij kan echter ndet met. va kantie gaan, zoals zijn bedoeling was, want de motorboot werd zwaar be schadigd. Vermiste jongen verdronken In de Dordogne is het lijk van een 9- jarige jongen (N. Roorda van Eysin- ga) uit Delft, die sedert 2 juli ver mist werd, gevonden. Een visser vond het anderhalve km van het ei landje in de rivier, waar de jongen, die op vakantie was, het laatste met zijn 2 zusjes gezien was. Volgens aan wijzingen van de politie is hij tijdens het zwemmen verdronken. Vlootdagen Den Helder De vloot dagen in Den Helder hebben naar schatting 40.000 personen getrokken. Vorig jaar waren het er 50.000. De te ruggang moet voornamelijk aan het slechte weer worden geweten, waar door veel vakantiegangers van de kampeerterreinen zijn verdreven. Vrijdagavond spraken de organi satoren zich teleurgesteld uit over de toeloop, maar de zaterdag heeft weer veel goed gemaakt. De „Karei Door man" was de grote trekpleister. Aan boord van dit vliegkampschip was 't aanzienlijk drukker dan aan boord van de daar tegenover liggende krui ser „De Ruiter". Vele belangstellen den sloegen de brandweer-, wentel wiek- en duikdemonstraties gade. Naaldprinses van Europa In het Kurhaus van Baden-Baden is mevr. I. de Haan uit Milsbeek bij Gennep tweede geworden in de strijd om de titel „naaldprinses van Europa". Me vrouw C. van Bergen uit Gennep werd tiende. Mevr. De Haan kreeg een reis naar Rio de Janeiro aange boden alsmede een bedrag van 1500 mark. Kerkelijk leven NED. HEKV. KERK Beroepbaarstelling De kandida ten H. de Bie, Van Heemstralaan 93 te Arnhem, dr. J. G. B. Jansen, Van Beethovenstraat 42 te Slikkerveer en mevrouw I. W K. Liefferink- Oberman, Kanaal weg 142 te Amers foort zijn beroepbaar. GEREF. KERKEN Beroepen te 's Zandt C. Zeeman, kand. te Marken; te Bentheim (Did.) drs. K. G. ldema, te Wilsum (Dli.). Aangenomen naar Bunde (Did.) J. Kortmann te Bentheim (Did.). Bedankt voor Harmeien en Lin- schoten W. J Markus te Waterin gen. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Naaiden P. Beekhuis, kand. te Eemdyk. Ziekenfonds sprong niet bij WEMELDINGE (GPD) Jan op 't Hof (31 uit Wemeldinge raakte vorig Jaar bij een ongeluk met een trein op het terrein van de Hoog ovens in IJmuiden twee vingers van zyn rechterhand en zijn gehele lin kerhand kwijt. Sinds vrijdag valt zijn 3-vingerige rechterhand meer op dan zyn linkerkunsthand: als een van de eerste Nederlanders kreeg hij in het Amsterdamse Revalidatie-Instituut een elektronische kunsthand waar van de beweegbaarheid en het nut veel groter zijn dan van de gangbare mechanische kunsthand en waarvan de mogelijkheden weinig onderdoen voor een normale hand. Op 't Hof, thans in het Noordhol landse Akersloot wonend, maar een weekeinde op bezoek in Wemeldinge: „Het functioneert uitstekend. Het be langrijkste is dat een invalide zich zo niet meer gehandicapt behoeft te voelen. De prothese is een kosmeti- sche, vleeskleurige handschoen, die de kunsthand veel minder accentu eert. Er is bijna geen verschil met een normale hand meer". De hand werkt op een klein maar sterk elektromotortje, dat reageert op de impulsen van de polsspier, ter wijl tussen spier en motortje een ver sterker zit, die de impuls anderhalf miljoen keer versterkt. Beweegbaar zijn de duim. de wijs- en middelvin ger van zyn hand. De voorziening van een elektroni sche kunsthand is een particuliere zaak. Een kostbare zaak: Op 't Hof noemt een bedrag tussen de 4500 en 5000 gulden. „Dat bedrag moet je zelf opbrengen. Via het ziekenfonds kim Je het niet krijgen. Voor mijn aflossing staan de Hoogovens garant. Maar ik ken een vrouw die nu een mechanische hand heeft en met zo'n arm als ik heb goed zou kunnen wer ken. Ze kan het niet betalen. Ik ben een van de eersten aan wie particu lier zo'n hand verstrekt is. Het gekke is dat het ziekenfonds geen aanvul ling voor zo iets dergelijks kent. Het hulpmiddel is er. maar iemand die het niet kan betalen, heeft er geen kans op. Bij deze competitie van eigen mo- I de-ontwerpen, waaraan 59 dames uit j zes Europese landen deelnamen werd I een Deense, mevr. Waltraut Rasmus sen de eerste. Zy ontving een perso- nenauto. Uit Nederland waren 10 dames afgevaardigd na een finale in Amsterdam. BUITENLAND Canadese staking geëindigd De onderhandelaars over het arbeids conflict dat de scheepvaart op de St. Laurens sinds 21 juni onmogelijk maakt hebben gisteren een akkoord bereikt. Zij verklaarden dat het werk vandaag hervat zou worden. Het akkoord moet nog het fiat van de stakende arbeiders krijgen. Vol gens onbevestigde berichten is een contract voor drie jaar overeengeko men, dat voorziet in loonsverhogin gen van achttien tot twintig procent. Een man met pit Een 48-jarige Portugees, die klaagde over pijn in zyn buik, werd met spoed in een ziekenhuis in Porto opgenomen waar twee artsen besloten tot operatie over te gaan. Zjj constateerden daar bij geen ernstige kwalen, maar trof fen „slechts" 3.418 kersepitten en een honderdtal oltffpitten in het lichaam van de man aan Maandenlang op zee.De Bel gische vrachtboot Escaut heeft zon dagmorgen vroeg een Mexicaanse vis ser opgepikt die 78 dagen op zee ge dobberd had in een 2,5 meter lange skiff. De 22-jarige Carlos Prado Uri- be uit Progreso op het schiereiland Yucatan, werd gered 193 km ten zui den van Galveston, Texas. Hij bleef in het leven op vis. nadat zyn bootje op de ruwe zee gescheiden was van het moederschip. Chinese raket gereed China's eerste continentale ballistische raket is gereed om te worden gelan ceerd. maar partyvoorzitter Mao Tse- toeng heeft hiervoor nog geen datum vastgesteld, zo meldt het in Hong kong verschijnende Engelstalige blad „Star". Het blad heeft intussen ver nomen, dat de raket zal worden ge lanceerd ten tijde van het negende partijcongres, waarschijnlijk begin oktober. Gretsjko naar Algiers De Sow- jetrusslsche minister van Defensie, maarschalk Gretsjko, is vandaag naar Algiers vertrokken voor een bezoek van een week op uitnodiging van premier Boummedienne. Tijdens het bezoek zal gesproken worden over mi litaire samenwerking. Gretsjko heeft eerder dit jaar bezoeken gebracht aan Cairo, Damascus en Bagdad, blijk baar in verband met de militaire be hoeften van de Arabishce landen na de nederlaag in de oorlog met Is raël. Gewelddaden In de Domini caanse republiek zijn gisteren vele communisten en sympaithiserenden aangehouden. In de hoodstad Santo Domingo zyn de afgelopen drie da gen verscheidene personen onder wie twee politiemannen, op straat neer geschoten en zeker tien bom aansla gen gepleegd. Men verdenkt de Castro-gezinde Dominicaanse Volks beweging van de gewelddaden. Abernathy vrij Ds. Ralph David Abernathy, leider van de „campagne van de armen" in Amerika, is zater dagochtend vrijgelaten uit een ge vangenis in Washington na een straf van 20 dagen te hebben uitgezeten. Abernathy is destijds veroordeeld omdat hij heefi getracht een verbo den bijeenkomst te beleggen op het terrein van het Congres. Toen hy naar buiten kwam. werd hij door tal lozen verwelkomd. Of de conferentie in Warschau zal leiden tot een scherpe veroordeling van Tsjecho-Slowakije of zelfs het goedkeuren van Russisch militair in grijpen in Praag is twijfelachtig. On danks de ongerustheid in Praag over het uitstellen van het vertrek van de Russische troepen is men het er in regeringskringen wel over eens dat de conferentie van Warschau niet zal leiden tot de „excommunicatie" van Tsjecho-Slowakije uit het communis tische blok, zoals dat in 1948 met Joego-Slavië gebeurde. Twee theorieën In Praag doen twee theorieën over de conferentie de ronde. De ene wil dat de communistische leiders tot een verzoenender houding tegenover Praag willen komen en wellicht een afgezant naar de Tsjechische hoofd stad zullen sturen voor tweezijdig overleg. Deze theorie gaat ervan uit dat de Russen een kritieke toestand willen vermijden met het oog op de communistische wereldconferentie in november. In dit verband wordt gewezen op het bezoek dat de secretaris-generaal van de Franse communistische partij Waldeck Rochet aan Moskou brengt. Rochet zou hebben aangeboden in het confilct tussen Praag en Moskou te bemiddelen. De andere theorie die in Praag op gang doet wil dat de Russen via de topconferentie in Warschau en het blijven van de Russische troepen druk op het congres van de Tsjecho- slowaakse communistische party wil len uitoefenen dat ln september bij eenkomst om te beslissen over het uitstoten van de laatste conservatie ve partijleden uit de hogere organen, Hoe het ook zy. de zwaarte van de delegaties in Warschau (Rusland is aanwezig met partyleider Brezjnew, president Podgorni en premier Kosi- gin, Oost-Duitsland met partijleider Ulbricht en premier Stoph etc.) wijst erop dat in Warschau belangrijke be slissingen zullen worden genomen. Wanneer deze beslissingen in de openbaarheid worden gebracht is nog niet bekend. Het overleg ln Warschau wordt vandaag voortgezet. Onaanvaardbare voorwaarden van de Sow jet-Unie BONN (Reuter-DPA) West— Duitslands minister van Buitenland se Zaken Brandt heeft in een gesprek met het blad „Welt am Sonntag" ge zegd, dat het dwaasheid zou zijn de pogingen op te geven om met de Sowjet-Unie en haar bondgenoten j tot een vergelijk te komen. Hij ver schilt daarin van mening met de Westduitse minister van Defensie Schroder, die de kans op ontspanning tussen Oost en West denkbeeldig acht. De Sowjet-Unie en de Bondsrepu bliek hebben vorige week memoran da gepubliceerd over Bonns aanbod aan de Sowjet-Unie tot uitwisseling van verklaringen van non-agressie. De dialoog, die twee jaar geleden al begonnen is, toont de laatste tijd een strengere Russische houding je gens de bondsrepubliek. Brand zei, dat Moskou een reeks onaanvaard bare voorwaarden heeft gesteld, zo als erkenning van Oost-Duitsland als soevereine staat, het laten varen van de aanspraken op Wcst-Berlijn, er kenning van de bestaande grenzen in Europa, geen toegang tot kernwa pens en het als ongeldig erkennen van het akkoord van Münehen van 1938, waarbij Sudetenland bij nazl- Duitsland kwam. Rijksmuseum voor Volkenkunj en O-excursie. 8.15 uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer): Spn sociale raadsvrouw. 4-6 uur ni ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. TA laan 1): Gern. voor oorspronj christendom afd. Oegstgeest. 'gjj evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uurr Steenschuur 6 Kerk van Pe Christus van de heiligen der dagen 10.15 uur voorm.. zonf, school: 11.30 uur voorm. avondBuT BIOSCOPEN ^ee; Luxor: „Wacht tot het donker iff' C J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZondBagi 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: „Cat Ballou", 14 J. Dag. en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 eidei uur. Vrijd. en zaterd. 11.30 uur iéjj. voorst. „Jong en immoreel", 18 j. Camera: „Het mysterie van de^eI* fermoord", 18 J. Dag. 7 en 9.15^01 Middagvoorst. 2.30 (zond. ook on uur) „Door 't dolle heen" (LauA D( Hardy), a.l. Vrijd. en zaterd. 11.3f bi nachtvoorst. ..Sex a la minute",! Lido: „Het is een gekke, rare.j dwaze wereld". 14 j. Dag. 2.30 en a6 Trianon: „Poel der ontucht", I ffg Dag 7 en 9.15 uur. Zond. 2.15, 4 en 9.15 uur. Middagvoorst. 2.30 uufOOl sa. dochter der natuur", a.l. Studio: „Samen uit, samen tl a.l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Z<jgu, 2 30, 4.45. 7 en 9.15 uur Ochj voorstel. 10.30 uur (behalve ze pc „Thunderbirds are go", a.l. ge i Galerie Walenkamp (Nieui 11): Leids Acad Kunstcentrum, TENTOONSTELLINGEN yit J; toonstelling. Harmen Abma. GeMai dinsdag t/m vrijdag 1-6 uur en £L dog 2-5 uur (tot 17 juli) Galerie v. d. Vllst (Botermarlf®~ Tentoonstelling C. de Vries. E. P°P] P Erkelens. G Zaalberg en S. gez Geopend dinsdag t/m zaterdag S z< voorm 6 uur nam. (tot 1 sept.L^ Rijksmuseum voor de geschle TO der Natuurwetenschappen Boerti i 1 december) tentoonstelling l.v.m. 3de eeuwfeefl zijn geboorte Werkd. 10 uur voofeld uur nam.: zondags 1-4 uur namjnrn itie Hortus Botanicus: Tentoonstf over walvissen en walvisvaart. Geo maandag t.m zaterdag 10 uur vL. 4.30 uur nam.; zondag 1-4.30 1, nam. (t.m 15 september.) Molen „De Valk' Molenmuseuri gelijks (behalve 's maandags) 10 voorm.- 5 uur nam., 's zondags nam. De Lakenhal: Dag. 106 uur; 15 uur LakenhalTentoonstelling Leldse fotografen". Geopend werk uur voorm.- 5 uur nam.: zond. 1-5 nam (tot 22 sept.). fl Rijksmuseum van Oudheden penburg 28): Werkd. 10 uur vooi 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam Rijksmuseum voor VolkenJnj— (Steenstraat l): dag 10—6 u.j I dags 1 5 uur nam JLJ RUksmuseum voor de geschiet der natuurwetenschappen: Dag. uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenku.D( Tentoonstelling „Viva Mexico" dageD IC uur voorm.5 uur Li_ zon- en feestdagen 15 uur na'p (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend mai e( tot en met vrijdag 9 uur voorm. -13- nam.: zon.- en feestdagen 1-5 uurljje Wassenaar (Kunstzaal Hefen Tentoonstelling Jacoba Surle en.» Schwirtz. Geopend maandag t/m're terdag 10 uui voorm5 uur ii ci bovendien dinsdagavond 8—10 uit (t/m 24 Juli). AVOND- EN NACHTDIENSTEN R APOTHEKEN de Geopend voor spoedeisende gev/an Apotheek Tot Hulp der Menscabrc Hooigracht 48, tel. 21060. (e t De zaterdag-, zondag-, avond^e nachtdienst van apotheek R. van B. Smallenburg te Leiderdorp r- r waargenomen door Apotheek Totirig der Menschheid. »hu De Oegstgeestse Apotheek en theek Voorschoten zijn de gehele I H geopend. I*" WEEKEINDEDIENST DER Mn HUISARTSEN. L Zaterdagmorgen tot 10 uur rfepe plege men de eigen huisarts, dai^e tot zondagnacht 24 uur de dok; telefoon 22222. Oj tv' HAAGS? AGEND" MAANDAG 15 JULI - Openluchttheater „Zuiderpark"J eter Grooney's Jeugdvariété„8 Peter Pokus". DINSDAG 16 JULI Openluchttheater „Zuiderpark", I v.m. en 2 u.: „Kluk-kluk en zijn den". WOENSDAG 17 JULI Openluchttheater „Zuiderpark",! Gezelschap Eddy de Valk: „Haf Bolletje". WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nor) I Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Münehen Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon licht bew. half bew. zwaar bew. half bew. regenbui licht bew. regenbui zwaar bew. half bew. regen onbewolkt zwaar bew. regen regen motregen regenbui regenbui regen regenbui half bew. onbewolkt geh. bew. half bew. regen half bew. licht bew. zwaar bew. zwaar bew. regen onbewolkt licht bew. half bew. licht bew. licht bew. onbewolkt 7 uur) a P- S S s 0 K a 3 3 r. 23 12 20 13 21 13 20 13 22 12 22 13 22 13 22 13 23 13 20 10 19 20 11 17 13 10 9 20 12 23 13 22 11 21 13 20 16 26 12 26 18 25 17 25 14 23 14 26 13 26 11 21 15 28 18 25- 13 32 24 21 20 28 13 8 20 25 14 An

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2