l Vele duizenden zagen de K.R.B.-demonstraties Politie in Zuid-Vietnam weer in alarmtoestand Merrie gered uit moddersloot SVLV verhoogt de contributie Amerikaanse minister Clifford in Saigon Grote drukte op Katwijkse strand en boulevard at Neomist in Oegstgeest Bij provinciale weg in Nieuwkoop Voorsclioteiise voetballers vergaderden lm PAGINA 12 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 15 JULI '.y>,J| OEGSTGEEST In de paro chiekerk van St. Willibrord ging H. Sonnemeyer gisteren voor de eerste maal voor in een plechtige eucharis tieviering. De neomist werd hierbij geassisteerd door kapelaan Th. Kloosterman. Het thema voor de predikatie was „Wij leven niet voor onszelf. maar voor de anderen, onze naasten". Ook ging de neomist in op de zin van het priesterschap. Hü toonde zich een verdediger van het ambt. Aan het einde van de plechtigheid sprak diaken kapelaan Kloosterman gelukwensen namen; pastoor J. Kooyman. de parochiegeestelijkheid en de parochianen. Daarna werd een drukbezochte receptie gehouden in het parochie huis. Uit handen van mevr. Gou verneur-van Deene. voorzitster van de parochieraad, ontving de neomist een enveloppe met inhoud, het ge schenk' van de parochianen. Veel spanning bij spnitbalwetlstrijden WARMOND De Warmondse feesten werden zaterdag voortgezet met de opening van de attracties op de Baan. waarvoor vooral van de zij- de van de jeugd grote belangstelling j bestond. Volop genoot de jeugd ook van een voorstelling van het jeugd- I circus „Atleta". 's Avonds om zeven uur werd een begin gemaakt met de spuitbalwed- strijden aan de Gemeentehaven. Er werd fel gestreden om de finale plaatsen. De bedoeling van dit spel was, dat door de diverse zeventallen een strafschop werd genomen als bij een voetbalwedstrijd, terwijl de doel- verdediger door middel van een ster ke waterstraal van de brandweer sco ren moest voorkomen. Dit gaf aanlei ding tot vele komische situaties. Uiteindelijk kwamen in de finale de ploegen van Warmunda. fa. Lee- nen, v. d. Willik en de ploeg „rest van Warmond". De uitslag werd: 1. fa. Leenen. 2. Warmunda. 3. v. d. Willik, 4. „rest van Warmond". - KATWIJK AAN ZEE (Eigen berichtgeving) De Katwijk se reddingsbrigade heeft zater dagmiddag weer haar jaarlijk se reddingsdemonstraties op het strand en op zee voor het Rotterdams Zeehospitium in Katwijk aan Zee gehouden. Deze werden bijgewoond door een ontelbaar groot aantal be zoekers: op het strand en op de boulevard zag het zwart van de kijkers. Aan deze demonstraties werd mee gewerkt door de Haagse Vrijwillige Reddingsbrigade, de Wassenaarse Reddingsbrigade, de Pettense red dingsbrigade. de opsporings- en red dingsdienst van de Marine Lucht vaartdienst van het Vliegkamp Val kenburg, KLM Noordzee-Helikopters N.V., die met de grootste helicopter van ons land de Sikorsky S 61 boven het terrein van de oefeningen verscheen en de Koninklijke Noord en Zuidhollandse Reddingsmaat schappij. Op zeer realistische wijze werd de redding van opvarenden van een in brand geraakt schip uitgebeeld. Di rect nadat via Scheveningen-Radio het SOS-bericht was binnengekomen steeg van het vliegveld Valkenburg een Neptune op, om de plaats van de ramp te lokaliseren. De reddings boot Mr. Adriaan de Bruine" van de KNZHRM, die thans in Katwijk aan Zee is gestationeerd omdat de „Barend van Spreekens" een grote onderhoudsbeurt moest ondergaan, koos onder commando van schipper C. Kruijt zee en even later steeg van Valkenburg ook een helicopter op. De reddingsboot had de gewon den reeds aan boord genomen nadat ze door de bemanning van de Nep tune op de hoogte was gesteld van de positie van het brandende schip. De gewonden werden door de helicopter van de reddingsboot gehaald en naar de ziekenhuizen aan de wa.'i ge bracht. Hoogtepunt Deze reddings op zee vormde met het voorvliegen van de Sikorsky S 61, welk toestel over een grote wend baarheid bleek te beschikken en ook vrachten onder de romp kan vervoe ren in Katwijk werd een 400 kg zware vlet van het strand gelicht wel het hoogtepunt van deze demon straties. Een groot aantal genodigden woon- i de deze KRB-manifestaties bij. onder andere burgemeester A. G. Vermeu len en echtgenote, wethouder H. Haasnoot, de heer Kamminga van KLM Noordzee Helikopters N.V., de heer N. Taat van de KNZHRM. offi- j eieren van de Marine Luchtvaart- i dienst, de M. P. Viool uit Noordwijk als voorzitter van het district West van de Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen, mevrouw Wouda. een j van de oprichtsters van de KRB. af- gevaardigden van de Haagse, de i Wassenaarse. de Noordwijkse en de Pettense reddingsbrigades, de korps- chef van de Katwijkse politie, hoofd inspecteur mr. J. Blanken, vele raadsleden en de heer Chr. Verplanc- ke, directeur van de VVV. De demonstraties waren begonnen met het van zee af inkomen van de vloot van de Katwijkse Reddingsbri gade. die bestaat uit vijf vletten en twee speedboten. Daarna volgden zeer instructieve demonstraties van reddingen met de redstok en de ket- tinggreep door de allerjongste leden van de K.R.B. Roeiwedstrijd De roeiwedstrijd tussen de ploegen van Katwijk, Petten en Wassenaar was zeer spannend. Katwijk en Pet- Voor de reddingsdemonstra tiesdie zaterdagmiddag door de Katwijkse Reddingsbrigade wer den gegeven, bestond zeer grote belangstellingVele duizenden sloegen ze gade. Aan deze demon straties werd ook medegewerkt door een helikopter van K.L.M. Noordzee Helikopters N.V., de Si korsky S 61. Foto LD/Jaap van Duijn. Katwijk aan Zee) ten bleken niet veel In kracht te ver schillen, maar doordat de Katwijken ni**t voldoende rekening hieldem met het tij rondden de mannen uit Petten het eerst de boei en namen daardoor een kleine voorsprong, di" ze niet meer afstonden. Deze fout kostte de Katwijkers, die zeer snel waren ge start, een bijna zekere zege. Wasse naar bereikte eerst vee' later de fi nish. Burgemeester Vermeulen reik te de wisselbeker uit aan de leider van de Pettense ploeg. Ook vorig jaar zegevierden de Pettenaren. Vervolgens gaf de Haagse Vrijwil lige Reddingsbrigade een demonstra tie van het redden van een drenkeling uit zee met een tompboct (drie kano's die door een ijzeren geraamte aan elkaar zijn bevestigd.» Dit is een zeer oude reddingsmethode, die thans nog zeer goed bruikbaar blijkt te zijn. Toen de drenkeling aan wal was gebracht werd hij met een ambulan ce van de H.V.R.B. naar het zieken huis gebracht. De mannen uit Wasse naar demonstreerden een rubberboot met buitenboordmotor. De K.R3 toonde, dat het redden met een speedboot de meest efficiën te methode is, wanit de roeivlet en de motorvlet bleven ver achter. Deze spectaculaire demonstraties, die onder leiding stonden van de hoofdleider van de KRB, de heer P. de Koninck. were-dn op zeer duide lijke wijze van toelcihting voorzien door de heer H. Wassenaar. VOORSCHOTEN Vergaderen wordt door dc leden van een voetbal veren «ging weinig op prijs gesteld, de jaarlijkse algemene ledenverga dering toch wel een nuttige bezigheid werd geopend en daarna weer geslo ten, na een half uur begon de tweede vergadering. Een spitsvondigheid van het bestuur van SVLV. dat ver onderstelde weinig leden te zien en de voorspell'-iig kwam volledig uit. Voorzitter P. van Leeuwen besprak in zijn openingswoord het wel en wee van SVLV in het afgelopen seizoen. Op voetbaltechnisch gebied waren er geen grote prestaties. Het eerste elf tal van SVLV kon zich handhaven in de 1ste klasse van de Leidse onderaf deling, het tweede elftal degradeerde van klasse IA naar 2A van de onder afdeling. De A-junioren hadden een goede start, maar lieten het aan het einde, van de competitie afweten. Toch zijn er in de vereniging veel ac tiviteiten ontplooid. De contactcom missie heeft goed gewerkt en de band kantine werd gemoderniseerd. Dit ko tussen de leden is verstevigd. De kan tine werd gemoderniseerd. Dit kostte de zelfwerkzaamheid van de leden, was de tegenvaller tot een minimum beperkt gebleven. Het tribunefonds inclusief de oudpapieractie en de lo terij groeide tot een bedrag van 7.880.77. De voorzitter dankte de medewer kers zoals jeugdleiders verzorgers van het clubblad, toto-commissiele den en de inmiddels vertrokken mo- drator van de vereniging pater Alb. van Aarnhem voor het vele werk dat zij hebebn gedaan. Penningmeester H. Vogelezang deelde mee dat de recettes het afge lopen seizoen een dieptepunt bereik ten, slechts f 784 werd ontvangen. Om gezond te blijven draaien is een contributieverhoging noodzakelijk, gebleken, te meei daar de terrein- huur door de gemeente weer met f 600 p. jr. is verhoogd. De contribu tie werd vastgesteld op f 4,50 per se niorleden per maand; junioren 15/17 jaar f 3.50; junioren 12/14 f 2,50; pu pillen f 2 en de donatie blijft f 7,50 per jaar. SVLV telt 302 leden, van wie 89 senioren. De aftredende bestuurs leden B. P. Duivenvoorde en H. Vo gelezang werden herkozen, tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer F. Mens. NIEUWKOOP Gistermiddag be merkten voorbijrijdende automobilis ten op de provinciale weg, dat een paard in het water stond, met nog juist het hoofd boven water. Onmiddellijk werd de politie hier van in kennis gesteld, die de eige naar, de heer W. de Rooij, van het geval op de hoogte bracht. Niemand kon het dier, vastgezogen in de mod der. verlossen uit zijn benarde posi tie. De vijfjarige Gelderse Vos stond hulpeloos in de modder terwijl het enkele maanden oude veulen van Eline zich verschrikkelijk angstig maakte om het dreigende lot van zijn moeder. Jeugd speelt tafeltennis VOORSCHOTEN Zaterdagmid dag werd in de A degeestergymzaal het toernooi voor de schooljeugd ge houden. georganiseerd door de tafel tennisvereniging ..Reflex". Er werd gespeeld in 5 poulesgroep A-meisjes; B-jongens van 710 jaar; C en D-jongens van 11 en 12 jaar en groep E-jongens van 13 en 14 jaar. Na veel spanning kwamen de vol gende poule-winnaars naar voren: poule A Dorthy van Hage. poule B Pim Koemans, poule C Martin Beu man, poule D Hans Treuren en poule E Peter de Graaf. De strijd van de winnaars van de poules C. D en E om het kampioenschap werd door Peter de Graaf gewonnen. De prijzen zullen te zijner tijd worden uitgereikt. Steun Ook een helikopter van de Manne Luchtvaartdienst van het vliegkamp Valkenburg nam deel aan de reddingsdemonstraties van de Katwijkse Reddingbrigade. Het toestel begeeft zich, nadat een gewonde was afgezet op het strand, weer naar de reddingsboot „Mr. Adriaan de Bruine", die de met brandwonden overladen op varenden van het in brand ge raakte schip had gehaald. (Foto LD/Jaap van Duijn, Katwijk aan Zee) KRB-voorzitter Berlus Wouda had met een kort woord alle genodigden welkom geheten en wees er nog eens op. dat de leden van de reddingsbri gade langs de kust hun werk belange loos doen en daar veel vrije tijd voor opofferen. De aankoop van ma teriaal onder andere strandred- dingsboten kost echter kapitalen. Daarom verzocht hij de veel duizen den kijkers dit werk financieel te steunen. Het belangrijke van deze demon straties is geweest, dat de kijkers hebben kunnen zien dat zij zelf ook een in zee in moeilijkheden geraakte badgast kunnen redden door het toe passen van de kettinggreep en dat men tevens zelf kan zoeken naar een onder water geraakte drenkeling door het vormen van een ketting waarbij men met de voeten de bo dem van het zwin afzoekt. Motorrijder gevallen WARMOND Een inwoner van Noordwijk is met zijn motorfiets te gen de afrastering langs de War- monderweg gereden. De bestuurder werd van zijn voertuig geslingerd en kwam over de afrastering terecht in de houtwal. Hij liep schaafwonden op aan beide benen. De motor was niet meer berijdbaar. Goede raad was overigens nieion ver weg, want de heer De Rooij hfen de veehouder Schoonderwoerd erLv een paardekenner bij" uitstek, wj k] adviezen werden gebruikt, toen on kraanwagen van het garagebejhri van he heer De Rooij het paardlest het droge wist te brengen. L Voor dit ongewone schouwspel lts een enorme belangstelling. mo Op de foto: Boven het paard modder. Onder, met vereende kr4| z, ten wordt Eline op het droge fcreI haald. (Foto Leidsch Dagblin 1 Duiven vlogen? WARMOND De postduiven 11 eniging „Warmond., hield een j^a vlucht voor oude duiven vanaf j gerac, afstand 870 km. Het wal laatste vlucht voor oude duiver? het concours waren 41 duiven, dej gels werden vrijdagmiddag om lr l gelost met een kalme zuidwesten rf Aankomst, eerste prijsduif zatej11" om 12.26.18, laatste om 15 39.00 Fn' De uitslagen luiden: G. Zandberat 1-2. J. de Dunne 3-4-5-6; A. v. N ve 7. dr. J. Venker 8-9, J. C. de Kf b koek 10. Zondag werd er een wedvlucht jonge duiven gehouden vanaf Kath Wavre. afstand 124 km. prc lost om 8 uur met de zelfde wind boven. In het concours 221 v<^°® Aankomst eerste prijsduif 9 laatste 9.44.00 uur. De uitslagen den. J. Diemei 1. Mol en v. d. den 2. A. J. van Ruitenburg 3-: de Dunne 4-8 dr. J. Venker 5- Zandbergen 7,* J. Colsen 9. Kandidaat J. v. d. Wal naar Celebes OEGSTGEEST Kandidaat t d. Wal heeft het beroep van drj nerale synode van de Ned. B Kerk tot zendingspredikant tenl hoeve van de opleiding van evai listen en toemstingswerk ambt* gers van de protestantse kert zuidoost-Celebes aangenomen. SAIGON AP i De Zuidvietma- mese politie is vanochtend voor de zoveelste maal in alarmtoestand gebracht na berichten van de inlich tingendienst, dat de communisten mogelijk tot een aanval zouden over gaan en dat de terroristische activi teit. in Saigon zal toenemen. Het alarm ging in toen de Amerikaanse minister van Defensie. Clifford (die gisteren voor besprekingen in Viet nam is aangekomen) op de hoogte gebracht werd van de huidige mili taire en politieke toesband in Viet nam gedurende een zeer geheime be sloten zitting met de Amerikaan se ambassadeur Ellsworth Bunker, genei-aal Creigton Abrams, de com mandant van de Amerikaanse troe pen in Vietnam en generaal William W Momyer, de commandant van de zevende luchtmacht die de leiding heeft van de bombardementen op Noord- en Zuid-Vietnam. B52-bommenwerpers hebben giste ren aanvallen gedaan op Noord-Viet- nam. Ze drongen verder boven Noordvietnamees grondgebied door dan in zeven maanden het geval is geweest. Er namen tien van de acht- motorige luchtreuzen aan het. bom bardement deel. De bommen waren gericht op vracht wagenparken, be voorradingscomplexen, geschutsstel- lingen en troepenconcentraties. Voorts werden bombardementen uitgevoerd tot op enkele seconden vliegen van de grens van Cambodja, de aanvallen waren gericht op ba siskampen van de Vietcong die ge bruikt kunnen worden voor de ver wachte aanval op Sa>gon. Enkele van de aanvallen kwamen tot op drie km van de grens van Cambod ja. De basiskampen bevinden zich aan weerszijden van de grens. P lan-Rockef eller Nelson Rockefeller heeft een plan opgesteld tot oplossing van de kwes- tie-Vietnam. Als hij president wordt zal hjj trachten het uit te voeren, zo deelde hfj zaterdag op een perscon ferentie in New York mee. Het plan heeft vier fasen; geleide lijke terugtrekking van de strijd krachten van beide partijen, die van Noord-Vietnam tot de 17de breedte graad. die van de V.S. naar de dichtbevolkte streken van het zui den. Een internationale strijdmacht, voornamelijk uit Aziaten bestaande, moet toezicht op de terugtrekking uitoefenen; volledige terugtrekking van de geïnfiltreerde Noordvietna- mese militairen en terugtrekking van het grootste deel van de Ame rikaanse troepen uit Zuid-Vietnam. De kleine Amerikaanse troepen macht die blijft, mag de bases niet verlaten; het neutrale leger gaat on derhandelen over plaatselijke be standen. De Vietcong, die aan het politieke leven kan deelnemen, be looft af te zien van geweld; Amerika trekt de rest van zijn troepen terug. Onder toezicht van het neutrale le ger worden in Zuid-Vietnam vrye verkiezingen gehouden: Noord- en Zuid-Vietnam gaan onderhandelen over de vraag of het land tot één ge heel zal worden verenigd of dat er twee aparte delen zullen bl'ijven. Na afloop van die onderhandelingen trekt ook het neutrale leger zich te rug. Marktberichten08 (ich Roti LEIDEN. 15 Juli. Leidse i groente- en fruitveiling. Appele pruimen 85195, aardappelen 10 :hln< andijvie 915, augurken 16- br» doperwten 62—1.00. snijbonen 2.80. stambonen 2.052.90. stokU™ 85. tuoinbonen 13—95, kroten 20 kills rode kool 712, .spitskool IJ postelein 16—18, prei 57—68. rab 17—27, spinazie 48—81. komkom i£. 1846.. tomaten A 4.054.30, tor B 44.30, idem C 3.654.00, «u middelfijn 13—24, waspeen 10—44 1 100 stuks: meloenen 26151, bli kool A 75—97. B 53—73, C 44 ik„ sla 1629. Per 100 bos: kroten 6 inita Peterselie 710. selderij 57. «mi mers De postduivenhoudersverer De Zwaluw" uit Voorschoten de wedvlucht met oude duiven af Limoges. Gelost om 6.10 uur. komst eerste prijsduif 20.30.05, heid 859,54 m.p.m. De uitslagen waren: H. H. J. Klaveren 1. L. Hemmes 2. P. N Wissen en Zn. 3, 4, 5, 8, J .Th. hoork 6, A. de Graaf 7. P. Bel Tevens werd een wedvlucht jonge duiven gehouden vanaf bosch. Afstand 63 km. In coi 547 duiven, gelost om 9 uur. komst eerste prijsduif 9.43,48, heid 1368.60 m.p.m. De prijzen werden als volgt haald: J. C. ,v d. Kooy 1, 3. 6.: de Jong 2, Joh. Westenbrink Th. Verhoork 5, D. Brouwer 7, i A. de Graaf 8. blai Si Uil nner IC kiuni t Mlan kttii Rukt kuri' tv lativ Lb' ktu

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 12