reillie Jean King te sterk or dappere Judy Tegart Wini bledon-helden waren vermoeid De Vliet-vier kampioen Jaap Temminck wint toernooi De Munnik Qpchamele eerste prijs: 6375,- Nationale titelstrijd roeien voor dames op Bosbaan Goede tijd NDAG( m JULI i960 fnUuiii li DSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD 'N, zaterdagavond (GPD) Billie Jean King-Moffitt, 23-jarige Amerikaanse atlete met de enigszins op- tril, is er, ondanks het feit dat zij er zelf niet erg veel ad, toch in geslaagd voor de derde achtereenvolgende Ifbeste speelster uit het Wimbledon-toernooi te stappen. ■ken geleden nog had zij, zoals zij het zelf uitdrukte, jp genoeg van tennis. „Ik kon geen net en geen bal meer pk .*4 ze na afloop van de finale, met een smal gezichtje, dat h '.de sporen van vermoeidheid en inspanning verraade. s ook de reden, dat ik het was me nog nooit over- I- enige weken geleden zomaar een toernooi in Ënge- ie steek liet en het vliegtuig nam naar Amerika, naar zaterdagmiddag bracht machtige, de sponta- ke eindstrijd tegen de „iverechiUige, maar goed- Stralische Judy Tegart tot einde, maar zij moest er makken: 97, 75. er voonn van de eerste week <or de ered", zed Billie King rond- ai daardoor nog flink trai- eidschn overdekte baan, waar- 'n vorm weer enigszins te- r de 2ü wandelde vervolgens g0Mabel door het toernooi om 20ste ig eindstrijd tegen de Britse ins ki^ haar tegenstandster van in de finale, op de rand 'ang fcrond te komen. Op 't nip- oede ^de zij de finale. En deze erhoec^jn zij nog net, met inspan- dwal haar niet geringe aan- de v^achten van prachtige top- voorzjg, volley en smash, binnen pte houden. as uiteraard gelukkig met c titel, waardoor zij grote als Maria Bueno, Maureen en Louise Brough had ge- Maar zij maakte er na af- ïelft geen geheim van dat zij serie>P ziet tegen de twee jaar, ig gafs beroepsspeelster contrac- oeg, zjnoet volbrengen. „Ik ga nu lieuwnooien in Amerika spelen", >ber dn daarna hoop ik (en ze fstanOanden met een smekend De M elkaar) een paar vrije da- domien". «re taee jaar zal zij 80.000 dol- licht.p verdiend. Als we het al- v. Drije^ hebben begrepen zal 6611 verdiend geld zijn. Het win- 13 Wimbledon bracht haar vooreen bedrag dat zij belache- elatevond in vergelijking met de de bij de heren, die bijna het De te kon toucheren, ifdelii kerl Te Olld ïen. kere Australische Judy Te- bij na accountant is, heeft rat dapper geweerd tegen --Jaamde tegenstandster. Zij #~W alleen tegen Billie King. tegen de heren van haar twrmlsbond, die haar altyd ~7~ «ben laten liggen, omdat zij loud vonden. Judy ging ei- m.^as serieus internationale n spelen toen zij al 22 jaar i/tste kon van de zijde van de weer the bestuursleden, die op nog Dn waren, geen felicitatie af. OOT^fcsart speelde er moedig op een harde drives en een manne- recrfice. Jammer was het even- Ie de opslag nogal eens in het dje fie. Dat gebeurde in totaal J op^' Zij miste voorts een be lde - wapen om de aanvallende inge^nse terug te dringen: de en gi^egen het einde van de par- 0Or #erde zij hem enige malen, ■yd ftder veel succes. besli^ van Bhlie King toch vertoonde bleek toen zij •ong in de eerste set van wegsmelten als gevolg van ices, en scherpe passeer- met de backhand, van he. Na 4-4 bleef de strijd volkomen open. Na 77 Tegart zelfs enige aan- kansen voor de door- juist haar backhand liet in de steek. in het damesdubbel. samen met Ro semary Casals Beiden hadden dit kampioenschap vorig jaar eveneens in hun bezit. De Frans-Engelse com binatie bestaande uit Francoise Durr- Ann Jones, was de tegenpartij in de finale. Zij capituleerden pas na drie sets: 36, 6—4, 7—5. Ken Rosewall en Fred Stolle heb ben Newcombe-Roche vijf uitputten de sets lang van de dubbeltitel afge houden. Zelfs zag het er naar uit, dat daardoor niet alle finales op zaterdag zouden kunnen worden afgewerkt. Pas na 70 games konden Newcombe en Roche zich winnaar noemen met de cijfers: 3—6. 8—6, 5—7, 14—12, 6—3. De laatste finale, het gemengd dub belspel, kon nog juist voor het vallen van de duisternis worden voltooid. Margaret CourtKen Fletcher kon den de Russen Olga MorozovaAlex Metreveli, die Okker en Nancy Richey vroegtijdig uitschakelden, met 61, 1412 van de titel afhou den. maar dat gebeurde pas op het Billie Jean King, met het Wim- i feliciteerd door rivale Judy Te- achtste matchpunt. bledon-schild, wordt hartelijk ge- gart. Hevig ding! !AV ier i tweede set werd een hevig .gevochten om de servicedoor- Na 44 kréég de Autralische r spelpunt op de service van tegenstandster, maar zijzelf at door een fout teniet. De doorbraak beslist meteen de Bij 6—5 fouten en onnauwkeu- M van de Australische, die Ie via een mislukte smash Bil- 8 de derde Wimbledontitel in i speelde. «te voor Billie King ook nog eede titel weggelegd, namelijk jetbal In de tweede wed- ▼oor de voorronden van het 0i om het Europese basketbal- tenschap dames heeft Neder- Catania verloren van België •—49. By de rust leidden de She dames reeds met 2623 De Italiaanse pugilist Benvenuti. wereldkampioen Dgewicht. versloeg in het Tu- sportpaleis de Amerikaan f Ramos door opgave in de ronde Het non-titelgevecht kesloten op tien ronden. SCHEVENINGEN (GPD) Het oude betonnen centrecourt van de Mets-banen in Scheve- ningen heeft nog nooit zo uitge puild van de belangstellenden als op de-oe zondagmiddag toen Tom Okker ditmaal bij de laatste acht wereldgroten van Wimbledon weer „thuis" kwam. Hij bracht met zich mee de Australische finalist Tony Roche, de onttroonde kampioen John Newcombe. eveneens uit Australië en zijn dubbelpartner de Amerikaan Marty Riessen. Derhalve twee profs tegen twee „amateurs" Dat bracht wel enigszins schipperen met zich mee. Profs mogen namelijk niet zomaar, buiten de vastge stelde open toernooien om. te gen de „liefhebbers" of deze nu voor geld spelen of niet uitkomen. Op zichzelf een lachwekkende zaak, maar we moeten dan maar bedenken, dat we ons in de tennisserij in een overgangs periode oe vinden, waarin de spelers zelf nu en dan niet pre cies weten waar zij aan toe zyn. Okker mocht dus alleen in het enkelspel uitkomen tegen Ries sen en Roche tegen Newcombe, Toen beide singles achter de rug waren volgde zo zullen onge twijfeld velen van de ruim vier duizend toeschouwers hebben gedacht een min of meer grappige mededeling door de microfoon. „Dames en heren, de wedstrijden zijn nu afgelopen. CTw kaartjes zijn niet meer gel dig, maar u kunt gerust blijven kijken naar het nu volgende dubbelspel, dat als trainings partij wordt gespeeld. „Deze for mule moest echter worden ge volgd teneinde niet in botsing te komen met de thans gelden de prof-amateur-bepalingen. Nu deze mededeling was gedaan, konden Roche Newcombe enerzijds en OkkerRiessen an derzijds met een gerust geweten tegen elkaar strijden. Voorwaar een hypocriet gedoe in de tenniswereld van van daag! Volle teugen Enfin, de duizenden toeschou wers. die zich verdrongen tot op de trappen van de tribunes heb ben de «vermoeide) helden van het Londense gras met eigen ogen kunnen aanschouwen en kunnen toeklappen. En zij heb ben met volle teugen genoten van de „exhibitions", de avond na het luisterrijke siotbal van Wimbledon. Het viertal stapte zo vanuit Londen de baan op. zo van het snelle gras op het dan bijzondei- trage gravel. Het was voor de vier grootmeesters even zoeken naar de juiste „touch". Eerst speelde Neerlands crack tegen Riessen, nadat de heren door de voorzitter van de Inter nationale Club Nederland, de heer A. Reidt waren verwel komd. Tom en Marty hadden er wel weer zin in, na enige dagen rust op Wimbledon, vooral nu het „zomaar" een partijtje gold. Met op de achtergrond een aar dig douceurtje. Zij maakten er een luchtig kijkspel van, waarin hier en daar een aardige show was verwerkt en waarin Tom nu en dan een aardig inzicht schonk in zijn rijk gevarieerde slagenrepertoire. U raadt het misschien al: de Nederlander won met tweemaal 64. Aangever Daarna was het de beurt aan beide Australische profs, die sa men gisteren Wimbledonkam- pioen dubbelspel waren gewor den. Roche verbaasde af en toe met zijn formidabele backhand, Okker aan het net) en Riessen tijdens hun partij in Scheveningen. Newcombe fungeerde meer als .aangever die de show echter wel wat erg doorzichtig opvoer de. In dit geval zegevierde de W imbledonf inahst met 64. 6—3. En tot slot dus de kersverse wereldkampioenen tegen het be faamde duo Okker-Riessen, dat in stilte de gedachte had ge koesterd op Wimbledon heel ver te komen, maar al in de eerste ronde werd uitgeschakeld door Davidson—Hoad. Welnu, het gretige publiek van de Mets kon getuige zijn van een .revanche". Okker en zijn makker versloe gen de gloednieuwe titelhouders met tweemaal 64. Een prettige middag voor de spelers en een aantrekkelijke middag voor de toeschouwers. Iedereen kon tevreden zyn. Ufkes won van Bouman AMSTERDAM (ANP) Ineke Poelenije heeft zaterdag, bij stromende regen, op de Amsterdamse Bosbaan voor de voor naamste verrassing gezorgd van de nationale roeikampioen- schappen voor dames. De DDS-skiffeuses Toos van der Ende en Truus Bauer, die de laatste seizoenen oppermachtig zijn, liepen kort na de start al een achterstand op. Het meisje uit Gouda vergrootte uiterst regelmatig het verschil. Hal verwege de race had zij reeds een lengte voorsprong op Truus Bauer. Lang voordat de finish bereikt was stond de zege van de Gouda-skiffeu- se vast. In de voor de slechte weers omstandigheden zeer aanvaardbare tijd van 3.53.76 ging zij over de eind streep. In alle vijf finales was er een opmerkelijk verschil in capaciteiten tussen de nieuwe kampioensformatie en de concurrentie. Truus Bauer en Toos van der Ende hadden niet de minste moeite om de titel in de dub bel twee te veroveren. Nereus was oppermachtig bi/ de quadruples, De Vliet by de gestuurde vieren en de Viking-Tachos combinatie by de ach ten. By de Jeugdnummers van de meis jes was RIC opmerkeiyk produktief. Het Spaarne was de grote winnaar by de jongens. Tydens de nationale wedstryden, was er vooral grote belangstelling voor Van Nes wiens schorsing voor internationale wedstryden 15 Ju li afloopt en Suselbeek in de twee met stuurman. De Delftse topploeg zegevierde met grote overmacht, doch had in het sprintnummer zeer veel moeite om de overwinning vei lig te stellen. Stokvis en Luynenburg deden wat de Nereïden aan hun repu tatie verplicht waren en werden on bedreigd eerste in de stuurmanloze twee. Jan Wienese roeide op de tweede wedstryddag zyn eersty wedstryd van dit seizoen op de Bosbaan. De veelbesproken sculler startte in het sprintnummer en stelde met een tyd van 1.33,13 het officieuze record over De vier van De Vliet werd op de Bosbaan nationaal kampioen. Hulsbos en stuurvrouwe H. E. Zwol le» 3.42.81, 2. Tachos 3.50.79, 3. Viking 3.57.83. Elite dubbel twee: 1. en kampioen van Nederland DDS (Truus Bauer, Toos van der Ende) 3.32.74, 2. De Hoop 3.49.89; Acht: 1. en kampioen van Nederland Viking-Tachos com binatie 3.18.16, 2. Nereus 3.24.13, 3. Gyas 3.26.93, 4. De Vliet 3.29.82. Het bestuur van de Koninklyke Ne derlandse Roeibond heeft besloten vier van de vyf Nederlandse roei- kampioenen uit te zenden naar de Europese kampioenschappen voor dames, die van vri/dag 16 tot en met zondag 18 augustus op de Gruenau- baan in Oost-Berlyn worden gehou- öeun. Nederland zal niet vertegen woordigd zyn in de dubbelvier. De Nederlandse afvaardiging is als volgt: Skif: Ineke Poelenye (Gou da); dubbeltwee: DDS; vier met stuurvrouw: De Vliet; acht: Viking- Tachos combinatie. INEKE POELENIJE de 600 meter scherper. Van Nes en Suselbeek zorgden voor een tweede recordverbetering door de sprint van de twee met stuurman in 1.36.89 te winnen. Ook de Wartena-acht. dit maal met Maarten Kloosterman op slag, was zeer snel. De Nereusploeg won de 500 meter in 1.15.50 en bena derde de recordtyd tot op tienden van seconden. De uitslagen van de dames senio ren zyn: dubbel vier (afstand 1.000 meter)1. en kampioen van Neder land Nereus 3.36.89, 2. RIC 3.44.00. 3. Nautilus 3.44.21; Elite skif: 1. en kampioene van Nederland, mej. Poe lenye (Gouda) 3.53.76, 2- mej. T. Bauer (DDS) 3 56.28, 3. mej. Van der Ende (DDS) 3.59.14; elite vier: 1. en kampioen van Nederland De Vliet (C. N. Elferink. L. A. H. van der Linden, F. E. van Oosten, M. A. H Hajer de sterkste in Tilburg TILBURG. (ANP) Jan Hajer heeft gisteren in Tilburg het heren- enkelspel van een internationaal ten nistoernooi gewonnen. In de eind strijd versloeg de Nederlandse Davis Cup-speler Peter Scholtz in twee sets: 6-1, 6-3. Bij de dames ging de titel naar de Belgische Kahn, die in de eindstryd Lidy Jansen-Venneboer met 6-3, 6-4 versloeg. Herenenkelspel, kwartfinales: Ha jer (Ned.)-White (Ausfcr.) 6-3, 6-3, Van Gelder (Ned.) Stradmayer 7- 5. 6-0, Soeters (Ned.) Veentjer (Ned.) 7-5. 6-4. Scholtz (Ned.) Kerr (Austr.) w.o. Halve finales: Hajer Van Gel der 4-6. 6-2, 6-2, Scholita Soeters 6-3, 4-6,7-5. Finale: Hajer Scholtz 6-1, 6-3. LEIDEN De verrassing van het toernooi van de vereniging De Mun nik viel in het herenenkelspel B. Niet Dick Bouman kwam in de finale van dit nummer uit tegen de man die als no 1 was geplaatst. Jaap Temminck van de Noordwykse S.V., maar Jan Ufkes. De twee Roomburgers, die in de halve finale tegen elkaar in het strijdperk traden, kennen eikaars spel natuurlyk op een prik en zo wist Jan Ufkes dat Dick Bouman geen „killer" is en dat dientengevolge zyn spel weieens sterft in schoonheid, werken, zoveel mogelyk ballen terug slaan en vooral niet teveel en te con stant vaart geven, dat was duideiyk het plan de campagne van de Noord wykse immigrant in de Roomburg gelederen. En, ook al omdat Dick Bouman zyn dag niet had. lukte het Ufkes zyn theorie in praktyk te te brengen. Na een gelykopgaande strijd trok hy met 64, 46. 64 aan het langste eind. Jaap Temminck had met Aad van Zuuren (wiens spel met veel topspin-services en drives is gekruid en althans vanuit het ach terveld by na een copie is van het zyne) weinig moeite omdat er by hem naast die slagen ook nog een sterke volley en smash aanwezig zyn, 60, 61. In de finale toonde Tem minck zich een onaantastbare win naar door Jan Ufkes gedecideerd met 63, 62 te kloppen. Zonder aan zyn zege te willen afdoen, want die kwam hem toe. moet wel worden ge zegd dat Jan Ufkes ongetwyfeld be tere tegenstand had geboden, als hy niet de party tegen Dick Bouman in de benen had gehad. De regen die zaterdag in onafgebroken stromen neerviel beïnvloedde zodoende dus ook het strydverloop in de finale van het hoofdnummer. De halve finales immers waren gepland op zaterdag. Dick Bouman nam in de fjnale van het herendubbel B met zyn vaste partner Jean Monod de Froideville revanche door in drie zwaarbevoch ten sets, 46, 64, 86, të winnen van Jaap Temminck/Jan Ufkes. na 45, 1540 voor laatsgenoemden. Jaap Temminck/Jan Ufkes had den in de halve finale in drie sets ge triomfeerd over Har Meijer/Frank Bonte. 63, 57, 61. Voor Jaap Temminck bleek evenwel nog een maal winst in dit toernooi te zyn weggelegd. In het gemengd dubbel spel was hy met Josine van der Koogh duidelyk sterker dan de com- bininatie Jan Auke v. Werkum/Inge van Zuuren. 63, 63. De finale damesenkelspel B tus sen de twee Noordwyk-speelsters, Jo sine van der Koogh en Joke Bos werd niet gespeeld omdat Joke Bos afge lopen zaterdag met vakantie vertrok. Het herehenkelspel C was voor Theu- nissen die Van der Nat met 6—3, 5— 7, 97 versloeg in een waar titanen gevecht waarin het krachtsverschil conform de uitslag uiterst gering was. Het damesenkelspel C leverde Mar jan van Ulden de zege op. In de fi nale versloeg zy mevr. Bron van Ryssel, 60. 64. Dit jeugdige meis je van Unicum mag wel eens wat meer aandacht hebben. Zo dik zit het district niet in jeugdig tennis talent. Het gemengd dubbelspel bracht de beproefde combinatie De Ruyter/De Ruyter een 108, 11—9 winst op de al even beproefde combi natie Koemans/Koemans. De Jeugd moest het in dit nummer dus wel ge decideerd afleggen tegen de „oud jes". Tom Okker blijft nog „amateur" DEN HAAG (GPD) Er doen steeds meer geruchten de ronde, dat Tom Okker binnenkort zal toetre den tot een van de twee prof tennis- groepen, die de wereld rondreizen. Hy heeft echter tydens Wimbledon slechts orënterende besprekingen ge voerd. zoals hy ons mededeelde. Ok ker zal misschien alleen tot het vol ledige beroepstennis overgaan als hy een by zonder lucratieve aanbieding krijgt. In ieder geval zal hy zeker niet meer dit jaar tot een jnofgroep toetreden. Hy zal zich echter nog wel zeer uitvoerig beraden, voordat hy een dergelyke stap zou doen nu hy als „amateur" of „geautoriseerd" speler eveneens veel geld kan verdie nen. Bovendien is zyn verloofde niet erg voor het idee, dat hy prof zal warden. Okker zou dan ook voor het Nederlandse Davis Cupteam ver loren zyn. Leidenaar Vellinga dressuurkampioen Paardesport, (ANP) De Leide naar Vellinga heeft zaterdag in Delft het Nederlands kampioenschap dres suur veroverd. Hy won de Prix In termediaire voor Nyiand (Den Dol- der> en Tiny van Doome (Deume). Benvenuti heeft het nog niet zo slecht MILAAN De Italiaan Nino Benvenuti, wereldkampioen bok sen in de middengewichtklasse, heeft een contract voor twee jaar getekend bij een bekende Itali aanse drankfirma. H{j ontvangt daarvoor 120 min. lire, ongeveer f 720.000. De taak van Benvenuti zal zijn de firma ter beschikking te staan voor reclamedoeleinden. In San Vittorio d'Alba, niet ver van Turijn, heeft de firma een voormalige koninklijke viüa als trainingskwartier voor Benvenuti ingericht. Daar staan hem naast alle boksbenodigdheden ook de modernste geneeskundige In stallaties ter beschikking. De grootindustrieel Gianni Agnelli, mede-eigenaar van de Fiat-fa- brieken, heeft Benvenuti uit be wondering voor diens sportieve prestaties een sportwagen ge schonken.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11