„Ik wil ze wel wat anders van Holland laten zien Eerste vlucht vliegtuig ter grootste wereld V. Toon Hermans in september naar Amerika I.V ew cfióteren RADIOPROGRAMMA DINSDAG f JULI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 IJK ela. MAASTRICHT (GPD) De wereldpremière van Toon Her mans' Amerikaanse show wordt op 9 augustus in de vorm van een galavoorstelling in de Stadsschouwburg in Maastricht ge geven. Na Maastricht volgen voorstellingen in Heerlen, Eind hoven, Knokke, Tilburg, Ostende, Nijmegen en van 2 t/m 5 september in het Kurhaus-paviljoen in Scheveningen. jfs- i(Hl delin den. Illlll i Op 19 september gaat Toons voor stelling van start aan de andere zij de van de oceaan, in Toronto, Cana da. Daar zal Toon drie dagen optre den, daarna nog in 12 verschillende steden van Canada, om de producers uit New York de gelegenheid te ge ven. daar de show te gaan zien. Met enige tientallen Journalisten om zich heen vertelde Toon Hermans gisteren in "tKnypke" in Maas tricht zijn Amerikaanse plannen, waarvan het Broadway-gedeelte nog niet helemaal vast staat. De produ cers hebben weliswaar al optie op een theater genomen voor een half Jaar en zij hebben ook de film gezien van de Amerikaanse show, maar zij willen Toon toch liever eerst in le vende lijve hebben gezien en ge hoord, voordat ze op Broadway tot zaken komen. Nou en? „Want", zegt Toon Hermans, „Je kunt New York wel vol affiches gaan hangen, met de aankondiging erop. dat je komt, maar als je dat zo maar min of meer los-vast gaat doen, m dl ie ft af da V. <4 HZ b m AFREMMEN Beminde dochter, nu je op een bromfiets door het steile land schap van de Ardennen raast, met aan je staart nog drie brom mende dochters, want je zult wel weer kipje de voorste zijnspijt het mij dat ik pas na je vertrek in de krant heb gelezen hoe je met een brommer in de bergen moet rijden om er later in het vlakke land nog iets aan te heb ben. Ik weet dat er mensen zijn die de Ardennen niet als volwas sen bergen beschouwen, maar die mensen weten niet dat België veel steilere hellingen heeft dan Zwitserland, afgezien wellicht van de noordwand van de Eiger. waar echter geen bromfietspad is of het zou nog ontdekt moeten worden. Het bestijgen van berghellingen *o lees ik, biedt voor een brom fietsrijder geen bijzondere moei lijkheden, als hij maar de juiste versnelling kiest. Aangezien jij een bromfiets hebt. die daar door de fabrikant op gedresseerd is, zul je de top van elke Arden makkelijk halen, maar let nu op. Hoe kom je er weer af? Gewoon, zul je zeggen, gas dicht en als het nodig is een beetje bijremmen. Dat had je gedacht. Als je het gas dichtdraait, krijgt je motor geen benzine. Wat? Heb je die ook niet nodig als jij naar beneden gaat? Nee, maar wel olie. En een bromfiets loopt op mengsme- ring. Nu was ik in mijn jeugd erg progressiefal zul je dat niet ge loven en ik was al een vurige voorstander van gemengd zwem men toen alle oude kerels, die niet konden zwemmen er tegen waren, maar gemengd smeren vind ik nog altijd iets om een rood hoofd van te krijgen. Dat zelfde gebeurt met een cilinder- kop waarbinnen een droge zuiger op en neer huppelt tot hij zich door uitzetting vastzet. Dat is dan de laatste keer dat je op je mo tor afremt. Hoe het dan wel moet? Heel een voudig. Gas geven, het kontakt onderbreken en beurtelings met voor- en acht err em afremmen. In de praktijk komt dat hier op neer: hand 1 geeft gas. Hand 2 drukt op de smoorklep. Hand 3 remt van voren. Hand 4 remt van achteren. Als je nu maar goed met je voeten stuurt, kan je niets gebeuren. Ik hoop, beminde dochter, dat deze raadgevingen je nog op tijd bereiken om zowel jou als je brommer heelhuids thuis te krij gen, welke wens ik vanzelfspre kend namens de andere ouders in viervoud uitspreek. Dat brom mers, tnits goed behandeld, verge leken met duurdere voertuigen nog betrekkelijk veilig zijn, blijkt wel uit een avontuur, dat tijdens je afwezigheid door onze bemin de moeder des lands werd beleefd en gelukkig overleefd. Rijdend met een snelheid van ruim hon derd kilometer met een konink lijke auto ivaarvan ik het merk verzwijg om de hofleverancier niet te benadelen, merkte de chauffeur dat vlak voor een scherpe bocht het gaspedaal was blijven hangen. Ontkoppelen ging niet, warit de auto had een auto matische versnelling en de bocht zou nu aanmerkelijk minder scherp zijn geweest als de chauf feur zijn verstand en zijn rem niet had gebruikt. De auto stopte tijdig en de Koningin en haar hofdame stapten over in een volgauto. Dankbaar voor deze af loop, lieve dochter, hoop ik dat je in de prikkelende geur van de Ar- dennenaaldenlucht een ongeremd vakantieplezier zult beleven. Onder deze lage luchten wordt alles afgeremd door een doffe be reidheid te berusten in het onaf wendbare. tot het instappen in de eigen volgauto toe. KEES STIP zijn de Amerikanen nuchter genoeg om te zeggen: Nou en?" „Toen ik de laatste keer in Wenen kwam ging het tenslotte ook zo. Daar heette het ..Es kommt ein Ko- miker aus Holland" „Ein Komiker aus Holland"? Dat hield men ndet voor mogelijk. Hoe kon uit dat land zoiets komen. Ze za ten de eerste avond met achttien mensen in de zaal. Drie dagen later waren ze gewonnen. Als ik nu naar Wenen zou teruggaan hoef ik maar een affiche op te hangen en de zaal is uitverkocht. Maar zover is het in Amerika nog niet". Uitverkocht „Voor de voorstellingen in Canada zijn de zalen al uitverkocht. Daar wo nen zoveel Nederlanders, die Toon al kennen van .thuis', van de platen, dat de mond-reclame fantastisch ge werkt heeft. Vandaar zal, als de Newyorkse producers .,ja" zeggen, i ling heeft, wel vertrouwen in te heb- de sprong naar Broadway gemaakt ben. De Amerikaanse Show is een sa- worden. Ook East End in Londen wilmenvatting van de in zijn ogen wel boeken als Canada een succes wordt. meest geschikte items voor Amerika. Lukt het niet. je weet het maar j Delen dus uit zijn Ir. tste vier shows, nooit, dan kom ik weer terug naar j zoals we die in Nederland allemaal mijn eigen winkeltje hier", aldus kennen. Met praatjes erin en liedjes Toon. I zoals „Mediterranee" en „Twenty se- Zelf lijkt hy er, nu de zaken zo ven roses", staan en Canada zoveel belangstel- Een opgewekte Toon op de pers conferentie: „Ik ga er naar toe als een soort hervormer. Een hervormer van de nog heersende publieke opi nie in Amerika, waar ze nog altijd denken, als ze over Holland horen, aan Volendammers. die met een kaas in de hand van het ene molen tje naar het andere hollen op hun eeuwige klompen. Ik wil ze wel eens wat anders van Holland laten zien" Arie Kleywegt blijft voorlopig bij de VPRO HILVERSUM (ANP) Arie Kley- wegt, aan wie op diens verzoek ont slag was verleend per 1 september heeft aangeboden in verband met de ernstige situatie van de VPRO ook na die datum de functie vam hoofd van de belevisiedienst te blij ven vervullen. Bestuur en directie zijn van oordeel, dat hiermee het belang van de VPRO en met name j de continuïteit in de programmapro-1 duktie gediend zou Zijn. Daarom is met de heer Kleywegt overeen ge- komen, dat deze tot het eind van het jaar de functie van hoofd van j de televisiedienst blijft vervullen. Na de vervulling van de vacature van l algemeen directeur en de herziening van de bedrijfsstructuur zal opnieuw worden bezien in hoeverre de heer Kleywegt zijn capaciteiten in dienst van het bedrijf zal kunnen blijven stellen. Ds. J. Knot. wethouder van socia- le zaken van Heerlen, die negen jaar hoofdbestuurslid is geweest van de j VPRO. heeft zijn functie neergelegd. I De heer Knot had geruime tijd kri tiek op het eigenmachtig optreden van het dagelijks bestuur van deze omroep. Hij verklaarde dat hij de jongste ontwikkelingen niet meer met zijn geweten in overeenstemming kon brengen. Gaat John Lennon scheiden LONDEN (AP» Beatle John Len non heeft gisteravond terwijl hij hand in hand stond met de Japanse beeld, hou water Yoko Ono. aan de wereld verteld: „Ik houd van haar". Dit gebeurde op een tentoonstel ling die Lennon in een kunstgalerij in het centrum van Londen had ge wijd aan de 34-jarige beeldhouwster Hij bevestigde dat zijn huwelijk met Cynthia Lennon voorbij was: „Het is voorby, hoewel nog niet wettelijk", zo zei hij. Cynthia is net als John 27 jaar oud, zij hebben een vijf jaar oude zoon. Yoko is getrouwd met de Amerikaanse kunstenaar Anthony Cox. Over een huwelijk met Yoko wilde John Lennon niet praten. De tentoonstelling die „Voor Yoko van Jchn Lennon heette, bestond uit weinig meer dan een aantal trossen witte balcnnetjes. die tenslotte op straiat werden losgelaten. NEDERLAND 1 AVRO 6.50 uur Barend de Beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.06 uur De Monkees; kleur 7.33 uur De vliegende non; kleur 8.00 uur Journaal en weeroverzlcht (NTS) 8.20 uur Delftse studentenalmanak 8.45 uur Gala-show met Josephine Baker 9.30 uur Venster op het Oosten; kleur 10.10 uur Laatste nieuws (NTS) 10.15 uur Sluiting 'EDERLAND 2 NTS 6.30 uur Tour de Franee (onder voorbehoud) 6.50 uur Barend de Beer 7.00 uur Nieuws 7.03 uur De verrekyker 7.15 uur Van gewest tot gewest 7.35 uur Holland Festival Magazine 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Lucelle; kleur 11.05 uur Laatste nieuws (NTS) 11.10 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA» Hilversum 1 10.55 uur Het muziekleven in Nederland vóór 1940 Hilversum 2 8.00 uur Het Brabants Orkest (klassieke muz.) In de pauze: Ontwikkeling is de nieuwe naam van de vrede 1 f MARIETTA (GEORGIS (VB.) De Lockheed C-5a Gallaxy, het groot ste vliegtuig ter wereld, heeft met succes zijn eerste vlucht gemaakt. Invlieger Sullivan kreeg het 225 ton wegende vliegtuig na een aanloop van 1.300 meter van de grond los en bleef er één uur en 34 minuten mee in de lucht. Hij bereikte op deze eer ste vlucht een hoogte van 3.300 me ter en een snelheid van 360 km per De Galaxy is 75 m lang. heeft een vleugelspanwijdte van 68 m en een 20 m hoog opstekend staartvlak Het maximum gewicht is 360 ton. Het vrachtruim is langer dan de afstand die in 1903 door het eerste vliegtuig van de gebroeders Wright werd af gelegd: 43 meter! Er kan maximaal 100 ton in worden vervoerd. Met een kruissnelheid van 800 km per uur kan men met een lading van 45 ton aan boord zonder tussenlanding van San Fransisco naar Rome vliegen en met volle belading kan non-stop New YorkLonden worden afgelegd. De maximaal af te leggen afstand is bij na 13.500 km. ofwel New Orleans Kaapstad. De Amerikaanse luchtmacht heeft 58 Galaxies besteld, waarvan de eer ste in juli volgend jaar in dienst wor den gesteld. Zij heeft tevens een op- tüe genomen op nog 57 stuks. Er worclt ook een versie voor de burger- luchtvaart ontwikkeld, de L-500. die momenteel door verscheidene lucht vaartmaatschappijen wordt bestu deerd. Wie Br eer o's blijspel Lucelle nog niet in de schouwburgen heeft gezien, kan er vanavond alsnog kennis van nemen op de televisie. Deze laatste voorstel ling in het kader van het Holland Festival zendt de NTS in kleur uit op Nederland 2. Deze toneel manifestatie werd geproduceerd in samenwerking met de Vlaam se televisie. „Lucelle gaat over een gelijkna mig meisje dat verliefd is op de knecht van haar vader. Ascag- nes. Deze is ook dol op haar, maar hij haalt het niet in zijn hoofd het te bekennen. Daarom onder neemt Lucelle zelf de nodige stap pen. Ze ivorden echter samen be trapt. waarna vader hen vergif tigtMaar dan blijkt de knecht een gevluchte prins te zijn en het vergif slechts een onnozel slaapmiddel, zodat er toch ge trouwd kan worden. Het is een amusante klucht, die dramatisch zwak is, maar wel curieus. De foto toont het minnepaar Lucelle (Ina van der Molen) en Ascagnes (Joop Admiraal). RUSSEN GEVEN VS-VLIEGTUIG NIET SPOEDIG WEER TERUG WASHINGTON (AP. AFP) De Sowjetrussische premier Ko6igin heeft „niet de verzekering" gege ven dat het vliegtuig met Ameri kaanse dienstplichtigen dat ge dwongen werd re landen op een Russisch eiland in de Grote Oceaan spoedig vrijgegeven zal worden. Dit heeft het Amerikaan se ministerie van Buitenlandse Za ken meegedeeld. Kosigin zou de Amerikaanse ambas sadeur in Moskou hebben gezegd dat de zaak bij de Russische auto riteiten in onderzoek is. In Washington neemt men niet aan dat de Sowjet-Unie een tweede „Pueblo-incident" wil scheppen. Men geeft toe dat de Russische re gering aan sterke kritiek van haar bondgenoten zal worden onderwor pen Indien zy toestaat dat Ameri kaanse soldaten, op weg naar Vietnam, wordt toegestaan hun reis te vervolgen. In Tokio is gisteren meegedeeld dat de DC-8 met de 214 militairen te voren door een Japans radarsta tion was gewaarschuwd dat zy bo ven Russisch gebied vloog. Vol gens de Japanse luchtmachtstaf had het station van Noemoro op Hokkaido tweemaal contact met het Amerikaanse toestel. De eerste keer had de piloot van het vlieg tuig laten weten, dat hy Zijn koers, die fout bleek te zyn. niet kon wij zigen. De tweede maal kon men naast de DC-8 al een Russische machine op het radarscherm waarnemen. 'ThePliiladelpliia story' Een oud Chinees spreekwoord zegt: „Laat iemand die aller gisch is voor katten, nooit viool spelen". Blijkbaar werden de Chinese violen met katten dar men bespannen. Omdat wij il- lergisoh zijn voor de humorloze soort humor van Sieto Hoving, zagen wy er erg tegenop zijn programma, „Holland op zijn malst", te moeten beoordelen. Gelukkig hadden wij een uit stekend alibi om niet te hoeven kijken: een oude vlam, met wie wij de kennismaking konden hernieuwen. Twee vlammen zelfs. In de eerste plaats de film zelf: „The Philadelphia Story", een van de eerste films die na de oorlog in ons land vertoond werden. Regisseur Cu- kor maakte hem in 1940. Na 5 jaar Duitse humor was het als of de terloopse humor van deze film een definitieve punt zette achter een zwartgallige periode. Wij herinneren ons nog goed dat wij de humor van deze film beschouwden als het school voorbeeld van de z.g. sophisti cated humour". „Sophisticated" betekent gekunsteld, onnatuur lijk. onoprecht, maar ook: we reldwijs en niet naïef. Hoe dan ook, wij vonden de film ook nu weer, na hem voor de vierde of vijfde keer gezien te hebben, een heel vermakelijke film, vooral dank zij die andere oude vlam: Katherine Hepburn, die in 1933 al een Oscar kreeg voor haar rol in Tattle woman", welke prestatie ze di+ jaar herhaalde met haar rol in „Raad eens wie er komen dineren?". U hebt haar misschien ook ln „The African queen" gezien, of an ders in „Summer madness": een hartveroverende vrouw, 28 jaar geleden in de Philadelphia Sto ry, nog niet zo breekbaar en Mary Dresselhuys-achtig als in haar laatste lilm. Het is misschien wel aardig te vermelden dat haar beide te genspeler», Cary Grant en Ja mes Stewart, van dezelfde lica- ting waren als zij. Grant werd geboren in 1904 en maakte zijn eerste film in 1935 en Katha- rina zelf w<erd geboren in 1909 en maakte haar eerste film in 19Q2. Huwelijks- 1) urea u's Op de andere zender besloot de VARA haar programma met .Achter het nieuws" gewijd aan de bonafide en malafide huwe lijksbureaus. Mensen vertelden hoe zij hoopvoi f 175 of meev hadden gestort, om daarna nooit meer iets te horen. Soort gelijke ervaringen kan iedereen vertellen die wel eens van wo ningbureaus gebruik heeft ge maakt. Het is goed dat bij tijd en wijle gewezen wordt op het onzuivere karakter van veel van deze bureaus en vooral: dat de weg gewezen wordt naar betere, zoals de vier huwelijksbureaus op godsdienstige of humanisti- tisöhe grondslag. Het nadeel van dit soort programma's is na tuurlijk, dat de enkele oprecht goed willende bureaus die <°r ook zijn, met de rest in het „verdomhoekje" terecht komt. Maar dat is onvermijdelijk. Dan moeten zij er onderling maar voor zorgen dat er een organi satie komt met deugdelijke richtlijnen, waar elk huwelijks bureau zich aan moet houden, op straffe van uitsluiting. Drive-in-diensten in Wassenaar DEN HAAG De Haagse Sja- loomgroep organiseert elke zondag ochtend om tien uur Drive-in-dien- sten „voor mensen onderweg" in restaurant „Bijhorst" aan de rijks straatweg Den Haag-Wassenaar. Tij dens de koffiepauze kan men ge bruik maken van de lectuur- en in formatiestand. Er is een kinderop pas aanwezig. De agenda voor deze maand luidt als volgt: 7 juli mr. T. Delemarre: nieuwe symbolen voor een dienstbare kork, 14 juli ir. W. Hesselink: mens en computer. 21 juli R. Adolfs: graf van God. en 28 Juli G. Vlutters: inclusief denken. VOOR DINSDAG 2 JULI Hilversum 1. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.16 RadioJourn. 18.30 Stereo: Dansork. en zangsol. 19.00 Trefpunt: montage van verschillende GONK-progr. 19.30 Nws. 19.35 Varië- teltenkabtnetgevar. progr. 20.45 Mag lk my even voorstellen? Mijn naam ls Cox!: detective-hoorspel, (dl. 8). 21.22 Zing met ons mee: lledjesprogr. 21.45 Uit ben Je een radioverslag van de realiteit. 22.30 Nw6., evtl. SOS-ber. 22.40 Radlojourn. NRU22.55 Het muz. leven in Nederland van vóór 1940, mu zikale lezing. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. KRO: 18.00 Stereo: Metropole ork. 18.30 Nws. 18.46 Act. 19.05 De ronde van Frankrijk 1968, nabeschouwing. 19.15 Van Je buren moet Je 't hebben: licht progr. 20.00 Brabants ork.: mod. en klass. muz. In de pauze Ontwikke ling ls de nieuwe naam van de vrede (II), klankb. over het ontwikkelings werk ln Afrika. 21.35 Kerkorgelconcert 22.00 Mannenkoor. 2230 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 De zingende kerk gew. muz. 23.00 Kansen na 20 Jaar: godsdienstig klankbeeld. 2330 Lichte gr muz 2335' -24.00 Nws. VOOR WOENSDAG 3 JULI Hilversum 1. 402 m. VARA: 7.00 Nws. Aansluitend, och- tendgym. 7.20 Soc. strydl. 7.23 Stereo: Lichte gr muz. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8,11 Act. 8.20 Stereo: Lichte gr .muz. (8.30-8.35 Van alle markten thuis, pr. voor de hulsvr.). 9.00 Stereo: Klass. gr muz 935 Waterst. 9.40 Lichte grmuz. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vr. 11.42 Stereo: Blokfluit, cello en klave cimbel: klass. muz. 12.00 Stereo: Bols- hol strijkork.: mod. en klass. muz. 12.21 Voor het platteland. 12.16 Med. voor land- en tulnb. 12.29 Prom.-ork.: amu- sementsmuz. 13.00 Nws. 13.11 Act. 13.25 Stereo: Operamuz. (gr.). 13.45 Gespro ken portret. 14.00 Voor de kinderen. 15.00 Klarinet en plano (opn.): Mod. muz. 16.15 Sopraan, harp en plano (op namen): mod. en klass. muz. 16.00 Nw. 16.02 Stereo: Operettemuz. (gr.). 16.45 Stereo: VARA's Popshow. 17.20 Voor de Jeugd. 1735 SOS-ber. Hilversum 2. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende 7.32 Act. 7.45 Stereo: (gr.) 8.00 Nws. TROS: dansen 11 Op sleep tros: pl.progr. voor automobtlisten. (8.30 9.15 Stereo: Operettemuz. 9.45 Nws. Voor de kleuters. 10.00 Prom. ork.: klass muz. 10.30 Voor de vr. 11.00 Nws. 11.02 Discogram muzikaal wedstrijd- progr. 11.50 Act. KRO: 12.00 Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12.22 Wy van het land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb.; 12.30 Nws.; 12.41 Act NCRV: 14.00 Stereo: Seml-klass. muz (gr.). 15.20 Stereo: Lichte gr .muz 16.00 Nws 16.02 Voor de Jeugd 17 00 Zang met harpbegeleidlng volksliede ren 17.15 Lichte grmuz 17.50 Over- he ldsvoorl.: Zeker is zeker, inf over nze sociale verzekeringen. Hilversum 3, 240 m. en F.M. NCRV: 9.00 Nws. 932 Lichte voc. muz. 10.00 Nws. 10.03 Nieuwe l p s 10.30 Ramblers Radio Reprises. NRU: 11.00 Nws. 11.03 Muz.-lezen: het laatste In ternationale nieuws op het gebied van de lichte muz. (12.00 Nws.). Tussen 13.00 en 17.00 Ronde van Frankrijk. AVRO; 13.00 Nws 13.03 Act. 13.06 Vro- ïyk pl.progr 14.00 Nws. 14.03 Muz.- boetiek: muz. progr met prominente Nederlandse artiesten. 15.00 Nws. 15.0* Arbeidsvit.: populair verz.pl.progr. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Superclean dream- machlne: licht progr. (17.00 Nws. 17.02 -17.05 Act.) TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I VARA: 17.00-1736 Voor de kinde ren. NTS: 18.50 Barend de Beer NTS] 19.00 Journ. NTS: 19.06 In kleur: De Bosbrlgadiers. TV-feullleton voor de Jeugd. 1931 Persoonlijk: progr. over Yen Chla Kan, premier en vice-presl- dent van Formosa NTS: 20.00 Journ. NTS: 20.20 Uitz Stichting Socutera. 20.25 Druiven der gramschap (The Grapes of wrath), speelfilm. (Rijks keuring: 14 Jr.) 22.30 In kleur: Euro visie: Tennis: flitsen van de vandaag gespeelde halve-flnale Heren enkel te Wimbledon. 22.40 Journ. 22.45-23.00 Openbaar Kunstbezit. Nederland II NTS: 18.50 Barend de Beer. NTS: 19.00 Journ. VARA 19.03 Coronation Street, TV-feuill. 1951 In kleur: De nachtmerrie van een paardentemmer, Joegoslavische animatiefilm. NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 Achter het nws. VARA: 20.45 Rood Wit Blauw: een (vrij-nationaal) gekleurd progr v. (overwegend) Jonge mensen die graag zwart-wlt willen zien. 21.25 Smith. Ja mes O: film portret van de beroemde Jazzmusicus. NTS: 22.15-22.20 Journ Kippelevertjes zyn goedkoop en men kan er met weinig moei te byzondere hapjes van maken. Laat stukjes ananas goed uitlek ken. Bak de kippelevertjes zacht in wat boter en strooi er pas na het bakken wat zout op, vers gemalen peper en een ietsje nootmuskaat. Prik nu telkens een kippelevertje vast op een stukje ananas. Verrukkelyk by de borrel!

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5