Prins Claus bezocht Leidse Universiteit Albert's Curner Krantenbezorger gevraagd ^"vakantie? ekeniiidustrie had Promoties een slecht jaar Medicijn met alcohol levensgevaarlijk fscheid van choolhoofd Leidse Spaarbank Voor de politierechter waar de koffie lekker vers is (elk uur versgezet) Academische examens Torenbouw 196} - d «t H'ICü miq :em. ■penj fllDERDAG 20 JUNI IS68 LETDSCH D AGBLAD PAGINA Claus heeft vandaag, voordat. ..f&nmiddag in Leiderdorp het botenhuis van de studenten vereniging Asopos zou openen, de gehele dag in Leiden ver- om nader kennis te maken Leidse Universitaire gemeen- Zijn eerste bezoek aan de ilstad en de Alma Mater van htgenote dateert al van en- dagen na het bekend worden zijn verloving, toen de gehele afklijke familie in Leiden ver- Prins Claus, die tevoren geen iteit aan zijn bezoek heeft wil- >ven om in zo rustig mogelijke Leidse Universiteit te „ver werd hedenochtend even lf tien ontvangen bij de Aca- ies16 d« 'l ting demie aan het Rapenburg. Hij be zichtigde enkele traditionele beziens waardigheden in het oude academie gebouw. zoals de senaatskamer, het zweetkamertje (waar hij de handte kening van zijn echtgenote bekeek! het Groot Auditorium waar hij on der meer belangstelling toonde voor het wandkleed dat naar een ontwerp van Koningin Wilhelmina is ver vaardigd. de wandtekeningen langs de wenteltrap etc. In de docentenkamer liet hij zich vervolgens over de Leidse Universi taire gemeenschap voorlichten door vertegenwoordigers van het universi teitsbestuur en van de studenten. Van de Academie begaf de Prins zich te voet naar het St. Michel- hofje in de Pieterskerksteeg, welk hofje in gebruik is voor studenten huisvesting. Ook hier vertoefde hij geruime tijd. In alle rust genoot Prins Claus vervolgens de lunch in Allemans- geest, waarna hij naar Leiderdorp ging voor de reeds genoemde opening van een botenhuis. Op de ene foto de Prins met de rector magnificus prof. dr. P. Mun tendam (links! en de president cu rator dr. E. H. Reerink in de Se naatskamer. Op de andere foto toont de custos de heer L. Erades de hand tekening van Prinses Beatrix in het zweetkamertje. (Foto's LD-Holvast). DEN De omzetten van de lindustrie in haar geheel en ook Vennootschap waren in 1967 lager. Dit staat in het verslag le directie van de N.V. Ko- ijke Nederlandse Fabriek van i dekens v/h J. C. Zaalberg en de omzet werd 20% geëxpor- De lage omzetten hadden een g invloed op de bezettings waardoor onderbezettingsver niet waren te voorkomen. Dit een nadelige invloed op de rjjs en de resultaten. De deken- verband met het bereiken van nsioengerechtigde leeftijd hoopt eer J. v. d. Brink op 26 juni tfscheid te nemen van die ou- en oud-leerlingen van de Stads- srslaanschool. Hiertoe zal gele- ïid zijn in de gymnastiekzaal le schooi en wel tussen 8en uur. heer v. d. Brink, is hoofdon - ijzer van deze school geweest I960 en zal worden opgevolgd de heer A. C. Bouwman, thans rwijzw aldaar. u onrechte zijn wij er in ons van gisteren vanuit gegaan dal voorstel van de Leidse Spaar- aan de Raad tot aankoop van d aan het Bevrijdingsplein de iog van een nieuw bijkantoor 'ent. De Leidse Spaarbank heeft ïts al een vestiging op het Be- hgsplein, die daar juist gisteren jaar geleden is gekomen. De Spaarbank zoekt al lange tijd een grotere ruimte met een e accommodatie. Nu het grote 1 eedeeltelijk voor bebouwing bestemd, ziet de Spaarbank een mogelijkheid tot uitbrei- fabriek heeft over 1967 een nadelig saldo van f 50.739, De deelneming „Zaalberg Bremen" is In 1967 geliquideerd. De deelne ming M. van Beurden van Moll N.V., Tilburg was het hele jaar goed van werk voorzien. Het financiële resul taat stemde tot tevredenheid. De spinnerij in Vlijmen kon nog niet tot positieve resultaten komen. In 1967 beliepen de investeringen f 100.000.—. De structurele overproduktie van dekens in de E.E.G. en het hier en daar verkopen van dekens tegen ab normaal lage pihjzen, houdt de ge hele markt onder zware druk. Gezien deze moeilijke situatie is de dekenfa- briek niet ontevreden over de ver streken maanden van 1968. EHBO-diploma's LEIDEN Tijdens een feestelijke bijeenkomst van de Eerste Leidse EHBO-Brigade in de grote zaal van het Geref. Jeugdhuis, zijn gisteren de eenheidsdiploma's uitgereikt aan 27 van de 31 kandidaten. Met twee kandidaten wordt het examen voort gezet. De cursus stond onder leiding van dokter E. S, Wiersma. Het exa men werd afgenomen door dokter J. G. Bazuin, directeur van de GGD. De geslaagden zijn: de dames N. Kraneveld-van Roo'ij, E. Op de Co- ril-Staffeleu, S. Hederik-Loef, C Te gelaar. M. Oudshoorn, L. van Haas ter. D. Bank, L. van Veeier, P Evers. A. Beekman en de heren S. Broers. N. Mollet, W. van der Mark. M. v.d Wilk. C. Guldemond. E. Immink sr A. Immink jr., H. Sival, A. Siebert. A. van Diggeler, A. H. Siebert, J. Im mink, R. Kieft, J. v. d. Leek allen te Leiden; J. Volkers Katwijk aan Zee, M. van Ruiten Sassenheim, A. Woud stra Noordwijk aan Zee. Aan de Leidse Universiteit promo veerde gisteren mejuffrouw K. Meijer tot doctor in de geneeskun de op een proefschrift, getiteld „Sub stitutie van Factor VIII bij Haemo- phiilie A". Promotor was prof, dr. J. de Graeff. Mejuffrouw Meijer werd geboren in Schoonhoven en woont thans te Leiden. Voorts promoveerde de heer P. A. J. Bentvelzen tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „Genetlcarl control of the vertical transmission of the Mühlbock mammary tumour virus in the GR mouse strain". Pro motoren waren prof. dr. H. J. Gloor en prof. dr. O. F. E. Mühlbock (Universiteit van Amsterdam), De heer Benbvelzen, geneticus bij het Nederlands Kanker Instituut werd geboren in Den Haag en woont thans in Amsterdam. Examen scheikundig laboratorium- assistent LEIDEN Voor het examen schei kundig laboratoriumassistent zijn aan het Leids opleidingsinstituut voor analisten geslaagd; I. N. F. Chin A Fo, 's-Gravenhage, A. C. M. Duiven voorden, Leiden, H. M. van Fulpen, Leiden, F. van Gilst, Zoetermeer, N. v. d. Klugt, Leiden: H. V. Lie ATsoen, Leiden, J. E. Muller, Leiden, T. Ou wehand, Katwijk aan Zee, C. J. Prakken, Velp, J. A. Smit, Leiden, E. P. Stembert, Warmond, A. C. Voo- ren, Leiden, J. Waaning, Noordw'ij- kerhout. Aantal herexamens: 3. Aantal afgewezengeen. Staatsgreep in Jordanië mislukt TEL AVTV (AFP i Het Israëli sche persbureau „Itim" meldt dat een eenheid van het Jordaanse leger die zich verzette tegen het bewind van Koning Hoessein, dinsdagnacht getracht heeft dit bewind omver te wei-pen. Het persbureau had dit vernomen van mensen die op de westelijke Jordaanoever wonen en die gisteren uit Amman teruggekeerd zijn. De een heid, die dinsdag om middernacht op weg was naar het Jordaanse minis terie van Defensie en het radiosta tion van Amman, was aangehouden door Iraakse eenheden, die in Jorda nië zijn gelegerd. De poging tot de staatsgreep is mislukt, aldus Itim. Concentratie in de dagbladpers NIJMEGEN (ANP) „Economi sche redenen zijn doorslaggevend, zo wel voor de concentratie (in de dag bladpers) in het algemeen als voor de verschillende concentratievormen in het bijzonder", aldus een conclusie uit een verslag van een doctoraal stage over „Concentratie en verschei denheid in de Nederlandse dagblad pers", een studie om een inzicht te krijgen in de verschillende opvattin gen en faktoren die bij concentratie een rol spelen. Dit verslag werd opgesteld door de heer J P. M. J. van Hout. verbonden aan het socio logisch instituut van de kathoüeke universiteit in Nijmegen. In het rapport wordt er op gewe zen, dat in de periode 1950 tot en met 1966 het dagbladbedrijf in een ongunstige rentabiliteitspositie is ge komen door stijging van kosten en een niet evenredige stijging van in komsten. Deze situatie, die ongunstig is voor het dagbladbedrijf in het al gemeen, ls dit dU6 zeker voor de zwakkere onder hen, vooral als zich een periode van recessie voordoet. Het verslag van de heer Van Hout bevat een systematische registratie van de concentratiegevallen die zich van 1 januari 1950 tot 31 december 5 in de Nederlandse dagbladpers hebben voorgedaan met als bijlage een aanvullende lijst van concen traties gedurende 1967. Vrouw veroordeeld wegens gifmoord LEEUWARDEN (GPD) De rechtbank in Leeuwarden veroordeel de gisteren een 39-jarige vrouw uit Franeker wegens doodslag, gifmoord en poging tot moord tot één jaar ge vangenisstraf met ter beschikking stelling van de regering. De officier had drie jaar gevangenisstraf met aftrek en ter beschikkingstelling van de regering geëist. De vrouw had in augustus van het vorig, jaar thalium-sulfaat gedaan in het drinken van haar bij het gezin inwonende 70-jarige schoonvader, die daaraan overleed. Niet lang arna deed zij hetzelfde bij haar 43-jarige echtgenoot. Op twee sep tember stierf ook hij. De daarop vol gende maand vergiftigde de vrouw haar jongste kind, de 7-jarige Koos- je, wiens leven evenwel behouden bleef dankzij de inspanning van de medici in het Academisch Ziekenhuis in Groningen. Op 3 november werd de vrouw ge arresteerd. Zij bekende vrijwel di rect. MAN DRONG SLAAPKAMER MEISJE (23) BINNEN EINDHOVEN GPD) Met hevig gegil heeft een 23-jarig Eindhovens meisje in de nacht van dinsdag op woensdag een nog onbekende man die haar slaapkamer was binnenge drongen, op de vlucht gejaagd. Door het gegil was de vader van liet. meis je wakker geworden. Toen hij in de slaapkamer van zijn dochter kwam zag hij een man uit het raam glippen. Hij kon hem niet meer grijpen. Op de vloer van de slaapkamer vond de politie een zakdoek die in ether ge drenkt was. De indringer was de wo ning. die aan de Alard Duhamelstr- ligt, via een tuinmuurtje binnen ge drongen. Mulo-examens Voor het Mulo-examen diploma A slaagden de dames: W. Kuneken, E. Dijkman, M. C. A. Verhoog a.u. Voorschoten, J. Kamphof, A. M. de Koning, C. P. Kramer, P. C. Kramer S. A. Lustgraag, M. E. v. d. Meij a.u Leiden: M. E. Wolhuis, M. L. Dekker T. v. Boven a. u. Voorschoten; D. G van Poelgeest Hazerswoude; G. M. K. Schlieker, C. F, de Vos (mdi. W. Hanegraaff, R. M. Pattiapon a.u. Leiden: J. Prins (md>. M. J. C. Koe ten (md) a.u. Oegstgeest; J. C Schellevis (md). I. M. Stolk (md) b.u. Leiden. En de heren: J. Flaman (md), W. F. Roozendaal (md), F. P. C. de Boer (md), J. Zierikzee <md) uit Leiden. C. J. Minnec en G. M Mugge uit Katwijk. Voorts de da mes: C. D. W. de Roo en A. Zaal berg (md) Leiden, C. Wils Katwijk; 'G. Boersma (md), S. L .T. A. Wou ters (md) Leiden, C. E. v. Tienhoven (md), A. M. Zwanenburg (md), M E. Demmenie (md) Oegstgeest; E. J. v. d. Eijkel (md), G. v. d. Eijkel (md) Rijnsburg. De heren: N. G. F. Pahud de Mortagnes en R. F. Pahud de Mortagnes (md) Oegstgeest: D. C. Zuiderduijn, J. Haasnoot, uit Kat wijk; L. F. Candido, P. Dexel, J. P. A. v. d. Dries, J. v. d. Poel (md) Lei den. De dames: C. A. M. Bakels Y. Braggaar, P. Groenewegen, A. H. F. Regeer (md) Leiden; M. H. Blonk, Valkenburg ZH; C. C. van Rooden, J. Maarsseveen Oegstgeest; A. B. T. v. d. Brink Katwijk; P. Noort Rijns- burg; A. v. Urk (md), C. Varkevis- ser (md). M. G. v. d. Veer (md) Noordwijk. De heren: H. G. Biesot, Oegstgeest; M. Freeke Zoeterwoude ZH; L. J. Hofman Valkenburg ZH; L. de Boer, A. Galjaard. J. P. van Hove, A. H. Graafmans, M. de Graas J. S. M. Schermer Voëst, S. A. M. Schermer Voest Leiden. De heren: G. Keijzer Amstelveen. P. van Bock- hove Noordwijk, J. H. Teeuwen en A. Y. Pepers en R. Meijer Oegstgeest S. H. Verstraaten (md) Leiderdorp, H. G. Wittenaar. A. de Roode, J. Me melink (md), C. A. Pont, P. J. Ra- vensbergen Leiden; (md) is tevens geslaagd voor het middenstandsdi ploma, Geëxamineerd 42 kandida ten, afgewezen 8. De NCRV zendt woensdagmid dag om 5 uur een stereofonische op name uit van de meisjeskoren van „De Lenteklokjes" uit Alphen en uit Aalsmeer, onder leiding van Dirk van Vliet. Medewerking verlenen Ada v. d. Bent (piano) en Dik Samson (drums). Het Alphense koor zingt „De Reigersman", „Toen ik laatst naar Den Bosch toe ging" en „Het Concert". Leeftijd boven I 5 jaar. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden. UTRECHT (GPD) „U bent met een totaal versufte kop achter het stuur gaan zitten". Dit zei politierech ter mr. P .J. Klaver gistermiddag tegen een 37-jarige Barneveldse vis handelaar die terecht stond omdat hy —na het drinken van één flesje bier in zijn woonplaats met zijn auto vlak langs het trottoir raasde en een jong meisje aanreed, dat aan de gevolgen is overleden. Het tragische ongeluk, dat 8 juli 1967 gebeurde, bleek zijn oorzaak te hebben in het gebruik van tabletten tegen zenuw- en hoofdpijn. De arts bad voorgeschreven: „Alleen 's a- (ADVERTENTIE) vonds voor het naar bed gaan een half tabletje en geen alcoholgebruik" De vishandelaar was evenwel een dag voor het ongeval naar Groningen gereden en had op de terugweg her haaldelijk een tablet ingenomen. De volgende dag nam hij nog 'n tablet en 'n flesje bier. De gevolgen wa ren, dat hij bij een bezoek aan een snackbar nog maar nauwelijks mes en vork kon hanteren. Toch was hij daarna in zijn auto gestapt vol gens verdediger mr. J. Floor „door onduldbare pijnen in zijn auto ge- vJuoht" en weggereden. Van dit alles kon verdachte zich nog maar weinig herinneren. Officier van justitie, mr. A. So- merwil, noemde het optreden van verdachte bijzonder onverantwoorde lijk. Hy eiste een maximum van drie maanden gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. De politierechter vonniste drie maanden, waarvan twee voorwaarde lijk, en vier jaar niet rijden, met aftrek. Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de volgende examens: kandidaats fiscaal recht de heren H. S. Benntnk Katwijk aan den Rijn, I. W. R. Bernaso Den Haag, A. E. Boehlé Rotterdam, T. W. Boxem Haarlem, P. van Dijk Leiden, A. A. J. van Ei-p Leiden, R. H. Happé Lei den, H. P. M. M. van Herpen Oegst geest, G. D. M. Hoedemaker Leiden, J. Huiskeo Leiden, E. J. Jonker Lei den, J. T. de Keyzer Leiden, F. Kohl- rautz Leiden, R. N. J. Kooiman Haarlem, J. Koolmees Leiden, M. F. N. E. A. Laman Leiden, C. J. Lange- reis Leiden, M. J. Larmonie Leiden, R. Leijernaar Rotterdam, P. A. Mac- kaaij Utrecht, M. Mees Oegstgeest, J. W. M. Mulders Voorschoten, P. M. J. H. Muylaert cJ. Leiden, mej. L. M. Nanning Leiden, de heren G. A. A. Oudshoorn Leiden, J. A. Ron- ner Leiden, G. J. Söhut Leiden, B. A. Seckei Leiden, W. F. Volmer Leiden, R. R. Vrede Leiden, K. F. J. de Vries Leiden, J. A. Wagner Leiden, F. A. van Zweeden Leiden; kandidaats notariële studierich ting de heren F. C. Bakker Leiden, G. J. van Drimmelen Leiden, R. J. Erdbrink Leiden, A. D. H, Fockema Andrea Leiden, B. F. A. de Haas Lei den, P. Th. M. Hoeker, Leden, A. A ,J. Kalshoven Leidien, A. C. M. Kooijman Leiden, J. R. Niemants- verdriet Leiden, H. W. Quint Leiden, H. A. R. Roëll Oegstgeest, mej. M, G. J. Stiekema Leiden, de heren H. J. Verschoor Delft, J. A. Vink Leiden. J. A Versteegh Leiden, mej. A. M. W. Th. de Wit Leiden, F. G. Wyn- stra Den Haag. kandidaats Ned. recht de heren T. S. Aghina Eindhoven, J. J. P. M. As- selbergs Bergen op Zoom, F. H. J. von der Assen Leiden, J. van den Berg Leiden, mej. A. E. A. M. v. d. Bergen Scheveningen, D. A. Bernos- ki Leiden, de heren H. B. Blommers Leiden, C. H. P. de Boer Leiden, mej. J. J. A. G. M. Bolten Leiden, H. A. van Borselen Leiden, M. M. Bot Lei den, de heren A. S. Brederode Leiden, H. J. Bruggink Leiden, mej. M. C. Bruning Leiden, D. M. Buyn Leiden, de heren G. Oroese Den Haag, J. Demmin c.l. Leiden. H. Diepeveen Leiden, mej. F. Döbken Leiden. P. T. C. van Dongen Leiden, de heren W. G. Dormaa-r Oegstgeest, E. L. A. van Emden Leiden, H. G. van Everdingen Leiden, Y. H. M. N. Folmer Leiden. A. Oh. Fortgens Leiden, E. J. Fritz Leiden, K. H. Gaarlandt Leiden, mej. M. L. J. C. Geenen Leiden, de heren H. G. Gentis Leiden. L. van Ger- tenbach Leiden, G. v. d. Geijn Lei den, mej. M. Ch. M. Ginkel Leiden, de heren J. K. W. F. Goossens Lei den, G. W. S. de Groot Leiden, M. E. de Groot Leiden, P. C. J. de Groot Leiden, mej. M. M. A. Gunst Leiden, I. G. M. Haanappel Leiden, de heren A, ter Haar Leiden, J. H. Halm Den Haag. mej. G. van Hamel Leiden, de heer E. J. C. v. Hartingsveldt Lei den, mej. H. den Hartog Leiden, C. J. Harts Leiden, de hei-en P. A. M. Hendriks Kaag-dorp, E. C. v. Heulekom Den Haag. mej. L. F. van den Heuvel Schiedam, de heer F. G. R. Hoef er Leiden, mej. A. Hoekstra Rotterdam, de heren E. C. 't Hoen Leiden, D. W. F. J. Houbolt Leiden, mej. C. Hummel Leiden, de heer A. P. M. Jacobs Leiden, mej. C. M. J. Jan sen Leiden, J. Jebbink Leiden, A. E. H. Joekes Leiden. L. de Jong Leiden, die heer E. C. G. Klinkhamer Lei den. mej. A. Knol Leiden, de heren M. Kolkert Wassenaar, E. G. Koop- mans Leiden, mevr. L. M. Krans - Bruins Scheveningen. mej. W. Krijn Leiden. A. C. Kuneman Leiden, de heer A. A. G. Lamb Leiden, mej. T. A. Langbroek Leiden, de heer G. F. Lankanap Leiden, mej. I. N. Lanzing Leiden, de heren J. J. Lapré Wasse naar, C. Oh. J. M. M. Legein Leiden, L van Limburg Stirum Leiden, J. J. M. Lippmann Leiden, D. Loeff Lei den, J. F. E. Lunenberg Leiden, K. H. M. Lunshof Leiden R. Th. J. A. M. Luijckx Leiden, W. R. v. Luijken Leiden, mej. F. I. de Miranda Lei den, de heren H. W. Nagtglas Lei den, P. K. Neukirchen Leidschen- dam. J. H. Nieuenhuis Leiden, S. J. L. Nieuwsma Den Haag, C. van Nie- velt Leiden, H. J. M. van Nispen tot Sevenaer Leiden. C. J. Nyqvist Lei den, A. M. M. Orie Leiden, J. C. Panman Leiden, H. J. Pasman Rijs wijk mej. J. L. v. Pelt Den Haag, de heer' J. A. Peters Leiden, mej. K. M. A. Platerink Leiden, de heer L. A. Platje Leiden, mej. A. J. S. de Pooter Leiderdorp, de heren D. Pronk Lei den, R. E. Rogaar Leiden, R. van Rooij Geldrop, J. L. A. M. Roozen Den Haag, P. van Rijk Arnhem, F. E. Schaake Leiden, mej. M. Sch ma Leiden, de heren H. P. C. Schramm Leiden. A. A. Schuenng Leiden, mej. D. M. C. Schuurmans Den Haag, de heren C. J. M. Schuyt Leiden, D. van der Spree Leiden, G. B Spruit Leiden, mej. A. L. Sterk Leiden, de heer F. A. M. Stroink Lei den, mej. M. M. v. Swaaij Leiden. J. T jerks tra Leiden, de heren F. M. C. Veenman Leiden. J. P. Veerman Lei den, mej. J. A. M. Veltman Lelden, K. M. Vervoort Leiden, M. G. J. de Vin Rotterdam, de heren J. Vink Dordrecht. G. Visser Leiden, R. F. Vogelsang Leiden, D. J. v. d. Vos Lei den, mej. C. E. Vreedenberg Den Haag. G. E. Vrins Leiden, M. B. L. M, Vroom Leiden, de heer J. G. v. d. Vijver Den Haag, mej. E. L. v. Wei zen Leiden. H. E. Wessels Leiden, de 'heren H. W. Wieringa Leiden. B. A. Wille Leiderdorp, mej. J. M. WQILLI Leiden, de heren A. N. v. Zelm v. El- dink Leiden, Tj. Engelberts Leiden, J. J. A. Smuling; kandidaats geschiedenis de heer R. F. Claassen (Den Haag); doctoraal geschiedenis de heer J. C. Kort (Rot terdam) doctoraal kunstgeschiedenis mej. C. W. l\>ck cJ. (Den Haag) en mej. C. H. de Pater (Oegstgeest); kandidaats kunstgeschiedenis mej. A. P. M. T. Meijer (Leiden); dootoraal Engelse baal- en letter kunde mej. A. L. Oorthuys cd. (Oegstgeest); kandidaats Engelse taal- en letterkunde mej. P. H. G M. Overmans (Voorburg); kandidaats Franse taal- en letter kunde mej. J. J. W. Bloembergen ADVERTENTIE Plotselinge hoofdpijn Opkomende verkoudheid Laat uw vakantie niet bederven "1 Neem 'ASPRO' mee ■éPt 2 'ASPRO'* ..Mt&ntsnetideetf&f Zomer-exposi tie bij Van der Vlist LEIDEN Vrijdagavond 28 junJ om negen uur wordt in de Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3, een zomer expositie geopend met teke ningen van Corstiaan de Vries, ke ramiek van Elizabeth Gerst, schilde rijen van Karei Wiggers, potterie van Gyp Zaalberg en grafiek van Sees Vlag. De expositie blijft gedurende de maanden juli en augustus ge opend. Naar aanleiding „Bouwplan Witte Singel" gaarne het volgende, gezien uit het oogpunt van de .gewone man". In Leiden is nu al jaren een evolu tie aan de gang, welke zich meer en meer toe gaat spitsen op de „Univer- siteltsfabriek". Het ene pand is nog niet gesloopt of het andere wordt in overweging genomen. Wat komt er voor in de plaats?. Zusterhuis Academisch Ziekenhuis, torenhoge gebouwen Stationsplein, studentenflats etc. etc. Hoe lang gaat dit nog door? Ik kan mij niet aan het gevoel onttrekken, dat dit alles ten koste gaat van de woningwetwoningen Hoeveel woningzoekenden telt Lei den nu? Het is B. gn W, wel bekend. In Leiden Z.W. staan hele blokken flats leeg Reden? Te duur voor de gewone man. Hoelang blijft deze dis criminatie nog voortduren? Houdt op met de stad te slopen en te ontsieren met torenhoge steen klompen, anders wordt Leiden onleef baar. Met dank voor plaatsing H. Liebert. Vivaldisfcraat 34, Leiden Z.W. V uilverbranding en witte rook? Toen indertijd door de gemeente- naad besloten werd dat een vuilver brandingsinstallatie zou worden ge bouwd, werd met enige ophef en ter geruststelling van de burgerij be richt dat een Zwitsers systeem was gekozen, dat het mogelijk maakte zo danig te stoken, dat slechts witte rook zou worden geproduceerd, vrij van roet. Circa een half jaar is nu de in stallatie in bedrijf en hebben we het) functioneren ervan kunnen waarne men. De resultaten zijn tot nog toe teleurstellend. Slechts zelden ls de ge produceerde rook wit. Is de regelmatig goede uitvoering van de brandtechniek niet haalbaar? Dan was de destijds gewekte ver wachting van het systeem misplaatst. Intussen wordt ons het vooruitzicht van een forse rooksliert boven de stad verzekerd door staande uitnodi gingen aan omliggende gemeenten bij ons hun huisvuil te laten verbran den. I. J. H. Mulder ij e, Boerhaavelaan 246, Leiden. In tegenstelling tot de klacht van de heer Mulderije komt het een en kele keer voor. dat de rook daadwer kelijk donker i6. In het recente ver leden kwamen er zo nu en dan af valstoffen van een bepaalde fabriek welke dit veroorzaakten. Dit was niet direct te corrigeren. Overigens wor den de betreffende stoffen thans naar elders afgevoerd. Er wordt wel steeds nauwlettend op toegezien, dat het euvel zomin mogelijk optreedt. De overtuiging is dan ook, dat binnen afzienbare tijd de „stokers" moe ten bovendien nog leren werken met de „brandstof" van een blijvende lichte rook kan worden gesproken. (Den Haag), mej. F. M. Janssen (Den Haag) en die heer P. Wattèl (Utrecht) kandidaats Nietwesterse sociolo gie mej. C. H. Matroos (De Bilt); kandidaats Slavische taal- en let terkunde de heer T. Kruiger (Hur- wenen) Doctoraal Engelse taal- en letter kunde de heren J. J. Fucks (Rijs wijk) en J. Breugem (Schiedam); propaedeutisch Godgeleerdheid de heren H. W. Hollander (Leiderdorp), O. G. Brouwer (Arnhem) en J. van Rossum (Voorburg); kandidaats si- noligie de heer Tjong Yock-Sin (Lei den).

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 7