i Roofmoord na veertien dagen pas ontdekt Gelijkstelling van crematie nu in zicht Bom zet debat in de mist Neerlands oudsten SNEL OPGELOST MERCEDES GEVONDEN Kleuter vermist MET EEN ENKEL WOORD HAAGSE AGENDA PAOOTA LBIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 20 JUNI Vervolg van pagina 1 De discussie over democrati sering kwam niet op gang: om tien over tien kwam vrijwel naast de stoel van minister Veringa de rookbom tot ont ploffing, die een einde maakte aan een openhartig debat. Een voor Nederland uniek debat overigens, waarbij een minister rechtstreeks met het volk van gedachten wisselde: een niet zo brede laag maar toch wel een belangrijke. Als de rookbom ploft breekt een warmgelopen minister Veringa zijn vurig betoog abrupt af. staat ont hutst op, grijpt verward naar zijn paperassen, overlegt met betraande ogen met NS R-voorzitter Eduard Bomhoff, pakt dan zijn aktetas. Er wordt ..schande" en „waanzin" ge roepen, maar ook „doorgaan, door gaan"! Een jonge, anarchistisch aandoen de student springt als een Indiaan door de zaal, wappert met een klad- derig papiertje, waarop in scheve let ters: „overlijdensakte van de Acade mische Raad". Als de rook nog lang niet is op getrokken, is de minister al uit Utrecht vertrokken. De jongen, die de rookbom heeft geworpen, is door een snelle zaalwacht van de Jaar beurs overmeesterd, en wordt buiten de poort van de Irenehal gebracht. Direct na de beëindiging van de bijeenkomst heeft de NSR-voorzitter, de heer Bomhoff nog in bijzijn van minister Veringa namens de gehele Nederlandse Studenten Raad excuus aangeboden voor het gebeurde. Speakerscorner Terwijl de rook door de broeihete zaal kruipt, worden er links en rechts persconferenties in elkaar getimmerd. De SVB betreurt het incident, de NSA betreurt bet incident, het ANBS betreurt het Incident. De zaal is ver anderd in een speakerscorner, tafels worden tot spreekgestoelte gebom bardeerd. De oppositionele groepe ringen in de NSR grijpen het inci dent gretig aan. ,De fractieleider van het Nederlands Studenten Akkoord Verberg viel het NSR-bestuur. dat merendeels uit le den van de SVB bestaat, scherp aan ter zake van de door het bestuur van de Nederlandse Studentenraad gege ven garantie dat de openbare bijeen komst ordelijk zou verlopen. „Die ga rantie kon niet waar gemaakt wor den. Dat is een van de redenen waarom het Nederlands Studenten Akkoord op 1 juni al pleitte voor een open maar niet voor een openbaar gesprek". Voorzitter Bomhoff verklaarde haastig dat het nu eenmaal de taak is van de oppositie om dergelijke op merkingen te maken, maar dat nu eenmaal incidentele handelingen van losse bezoekers niet zijn te voorko men. De SVB heeft niets met het inci dent van doen, kon ook niet bevroe den dat het zou plaatsgrijpen, zo wordt verklaard. De schuld krijgen de „buiten-parlementaire" actiegroe pen. die op hun beurt de schuld af schuiven op net „buiten-parlemen taire" individu. Dat individu be vindt zich dan allang buiten de poort. Nog eens proberen Als NSR-voorz. Bomhoff tijdens zijn zoveelste geïmproviseerde persconfe rentie kort na het incident heeft ver klaard. dat de minister heeft beloofd in september terug te komen om het nog eens in ten openbaar debat te proberen, is de rook opgetrokken en zijn twee gele vlekken op de door omvergelopen glazen en flessen al lang niet meer onberispelijke vloer van de Irenehal het bewijs dat al thans één student, buiten-parlemen tair of niet, op de barricades is ge gaan. Het merendeel van de aanwezige, links-georiënteerde, studenten is niet tevreden. De minister heeft, zeggen zij, zich teveel op de vlakte gehouden wel gezegd dat de verhoudingen in het onderwijs thans onjuist en on rechtvaardig liggen, maar heeft de Academische Raad naar hun zin niet voldoende gekraakt. Minister Veringa zit dan al. gese- cundeerd door zijn zwijgende ambte naren, in de auto op weg naar huis. Hij heeft zich die avond door zUn zenuwen heen moeten bijten, een spervuur van vragen in een krappe spanne tijds open en toch voorzich tig moeten beantwoordep en een rookbom moeten doorstaan. Het is hem nogal goed gelukt. .Twintig jaar in moordzaak Kerkdriel DEN BOSCH (ANP) De recht bank in Den Bosch heeft een 34-jari- ge vrachtautobestuurder uit Kerk driel conform de eis van de officier van justitie veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. HU stond op 5 en 6 juni terecht wegens het feit, dat hy op 25 augus tus 1966 by Den Dungen een auto in het water van de Zuid Willemsvaart had gereden, waarin zijn vrouw en de 28-jarige heer J. Kooiman zaten. terwUl hij wist dat beiden niet kon den zwemmen. Hij zou het voorop gezette doel hebben gehad hen van het leven te beroven. AMSTERDAM (GPD) Een acht tienjarige bijrijder heeft in Amster dam de 76-jarige weduwe G. H. Ker- remans-Louwerier, door wurging om het leven gebracht. De moord werd gistermiddag om ongeveer twaalf uur ontdekt. Het stoffelijk overschot van d* vrouw had toen veertien da gen in haar woning gelegen. Een intensief onderzoek door de 25 man sterke moordbrigade van de Amsterdamse recherche leidde vier uur na de ontdekking van de misdaad tot de aanhouding van de jongeman. Twee uur later, gisteravond om zes uur. bekende hij. Het motief voor de moord is roof geweest. De dader maakte ongeveer duizend gulden bult, het grootste ge deelte van het geld is teruggevonden in zU« ouderlUke woning. Verhuizing De jongeman werkte ads by try der by een verhuisbedrijf. Hy kwam met zijn slachtoffer in kennis, toen hy op 1 mei assisteerde by een verhuizing van de vrouw van een adres in de Jordaan maar een benedenwoning aan de Van Boetzelaerstraat in Amster dam-west. Na deze verhuizing wras hy de vrouw in zyn vrUe tyd enkele keren behulpzaam by het ophangen van gordynen en schilderijen en an dere karweitjes. De 76-jarige weduwe G. A. Ker- remansLouwerier, die in haar Amsterdamse woning werd ver moord. Komeet ontdekt door 16-jarige CAMBRIDGE (AFP) De 16-ja- rige Mark Whitaker uit Texas heeft op 14 juni een nieuwe komeet ont dekt. Deze ontdekking is op 17 ju ni bevestigd door de beroepssterren- kundige Norman G. Thomas van het Lowell - observatorium in Arizona, die een foto van de nieuwe komeet heeft genomen. Het hemellichaam krygt de naam Whitaker-Thomas, de na men van de twee personen die het als eerste hebben waargenomen. De prestatie van Whitaker is des te opmerkelijker omdat de komeet voor het blote oog onzichtbaar is en slechts laag boven de horizon van het zuiden van d e VS komt. terwyl Withaker slechts de beschikking had I gisteravond overeenstemming over een telescoop met een objectief I reikt over een verhoging van d van 101 mm. schaalsalarissen met 5 procent. Voorts De ohef van de moordbrigade, commissaris T. Sanders, aei gister avond: „Daarby ontdekte hy dat de vrouw niet slecht, by kas zat. Op 5 Juni kreeg de zucht naar geld hem te pakken. Hy greep de vrouw beet, smeet haar op de grond, wurgde haar en stopte een stuk zeil in haar mond. Hij wist waar het geld was. Dat droeg zy by zich onder haar rok. Het was ongeveer duizend guldien. Een verschrikkelijk trieste zaak om daarvoor iemand van kant te ma- toen". Blanco strafregister De jongeman had een blanco straf register. „Heit was een normale jon gen van achttien jaar. Dus al tyd zonder centen. Van het geld heeft hy even een beetje goede sier gemaakt en 'n luxe werpmolen voor zUn hen gel gekocht. Het verhoor was niet moeilyk. Wy hebben de indruk, dat hij erg met de zaak omhoog zat" zei commissaris Sanders verder. De moord werd gisteren ontdekt, nadat de politie gewaarschuwd was door de bovenburen en een meterop- nemer van het. G.E.B.. die enkele ke ren vergeefs by de vrouw was langs gekomen. Het stoffeiyk overschot van de vrouw lag op de grond in een voorka mertje, waar de gordynen aan de straatzijde waren gesloten. Griek ontkent race ROTTERDAM (GPD) De Rot terdamse politie heeft gisteren in de loop van de dag de man gevonden, die volgens ooggetuigen in een zwarte Mercedes om het hardst zou hebben gereden met de dinsdagavond naby het Marconiplein verongelukte auto. Twee personen verloren daarbij het leven en vijf werden zwaar gewond. De man van de Mercedes bleek, even als de inzittenden van de tegen de lichtmast gebotste auto, de Griekse nationaliteit te bezitten. De 32-jarige man verklaarde, dat hij beslist niet hard had gereden. Men heeft geen beschadigingen op de Mercedes kunnen vinden. Ei- was aan de politie gemeld, dat de wagen, die het fietspad is opgevlogen, de auto van de anderen zou hebben geraakt tydems de race. De politie is thans uiteraard bezig de getuigenverklaringen te toetsen aan de verklaring van de Griek. Zand voort (ANP) In Zandvoort wordt, sinds gisterochtend het daar in de Celsiusstraat wonende 2H jaar oude meisje Danemia Maria Wyfje vermist. Het kind is om halftien in de duinen by de ouderlijke woning gaan spelen en is tegen half twaalf voor het laatst gezien. Politie en bur gers, personeel van de marine-lucht vaartdienst. op Valkenburg en leden van de Haarlemse brandweer hebben tot nu toe vergeefs gezocht. Het meisje wordt Mariarme ge noemd. zy is klein voor haar leeftyd, heeft kort geknipt blond haar en is gekleed in een rood nylon truitje met korte mouwen en een rood plooirokje. ZWOLLE (ANP) Morgen doet zich het unieke feit voor, dat twee inwoonsters van ons land 107 jaar oud hopen te worden. Het zijn me vrouw Betje Cicero in Windesheim (gemeente Zwolle en mevrouw Rlnsk- je Pruiksma-Bakker in Workum (Friesland). Samen mogen zij zich de oudste inwoners van ons land noemen. Mevrouw Cicero woont in liet pro- testants-christelyk verpleeghuis voor gerepatrieerden „Zandhoven" by Zwolle. Pas op 98-jarige leeftijd ves tigde zy zich in ons land. Eerst in een ziekenhuis in Renkum als gevolg van een rugwervelfractuur, later in Windesheim, waar het haar uitste kend bevalt. De gezondheidstoestand van mevr. Cicero is nog altyd uit stekend, zowel geestelyk als lichame- ïyk. De hoge leeftijd, die ze morgen hoopt te bereiken en waar zy byzon- der danbkaar voor is, laat uiteraard geen groots feest toe. Toch zal de verjaardag gevierd worden. Alle fa milieleden zullen naar „Zandhoven komen, waar in de kerkzaal een feestelijke bijeenkomst zal worden gehouden. Mevr. Pruiksma woont thans in by een kleindochter in Workum, doch tot haar 104de jaar woonde ze alleen m een huisje, totdat zeietwat zieke- lyk werd. Zij heeft een talrijk na geslacht gekregen. Er zUn 140 klein en achterkleinkinderen tot in het vyf- de geslacht. De oudste kleindochter is 63 jaar. „Ik slaap goed en eet goed. Ik heb niets te klagen", zegt. ze met een lach. „Ik kan helaas niet meer lezen, maar er ontgaat my niets hoor", verzekert ze. Morgenmiddag zal de 107-jarige in het gemeen schapshuis van Workum een receptie houden. et dóe CïQcjencla BINNENLAND Man in been geschoten Naar pas thans door de politie bekend is gemaakt, is een 20-jarige beroeps militair uit Kaatsheuvel in de nacht van zondag op maandag in Waalwijk door een kogel gewond geraakt in het rechterbovenbeen. Het schot werd met een zware luchtbuks af gevuurd door een 36-jarige man, die in kennelijke staat verkeerde. Hy schoot in het wilde weg op een aan tal mensen die in de Grotestraat in WaalwUk naar de met het geweer zwaaiende man stondien te kyken. Verongelukt by bergwandeling De 70-jarige D. C. van Voorst uit Voorthuizen is verongelukt tydens een bergwandeling in de omgeving van Bludenz, Vorarlberg. De vakan tieganger werd dinsdag door de red dingsdienst en de gendarmerie dood aangetroffen in een stuk bos. De heer Van Voorst was van een uit- zichtspunt ongeveer 120 meter diep langs een steile rotswand gevallen, tydens een laatste wandeling die hy nog had willen maken alvorens naar huis terug te keren. Graan overslagbedrijf in Europoort NV Bunge's HandelsmaatschappU in Amsterdam een onderdeel van Bunge Corporation in New York heeft met B. en W. van Rotterdam overeenstemming bereikt over de bouw van een zeer groot graanover- slag en opslag bedrijf in Europoort Met een capaciteit van 200.000 ton zal de silo van Bunge Corporation viermaal zo groot zyn als het com plex van de graanoverslag Maat- schappy NV (Gem.) in het Botlek- gebied. thans het grootste van het Rotterdamse havengebied. Cao Dagbladjournalisten De de legaties van de Nederlandse Dag bladpers en de Nederlandse Vereni ging van Journalisten, die de onder handelingen over verlenging van de per 30 juni 1968 aflopende CAO-voor dagbladjournalisten voerden, hebben be- (Van onze parlementaire redactie) BINNENHOF (GPD) De tweede Kamer heeft zich gisteren met grote meerderheid geschaard achter de wijziging van de wet op de lykbe- zorging, waardoor de algehele wette- lyke gelykstelling van begraven en lijkverbranding wordt bereikt. Alleen de fracties van die SGP en het GPV hielden vast aan de oude wetstekst, die een achterstelling van de crema tie inhoudt. Het belangrykste gevolg van de wetswijziging is. dat degenen, die aan crematie de voorkeur geven boven begraven, dit niet meer door middel van een codicil (een eenvoudig testa ment) kenbaar hoeven te maken. De behandeling van het wetsont werp werd door xerscheidene spre kers beschouwd dis een historische gebeurtenis, die een eind maakt aan een jarenlange principiële tegenstel ling tussen de conventionele en de niet-conventionele party en. De KVP-er mr. Boot sprak van een emancipatie van de verdraag zaamheid. Zowel de voor- als de te genstanders zyn meer begrip gaan opbrengen voor het standpunt van de ander. Minister Beemink van Binnen landse Zaken deelde in antwoord op vragen uit de Kamer mee, dat hy in de loop van het volgend voorjaar een volledige herziening van de be grafeniswet by het parlement hoopt in te dienen. Hy had geen bezwaar tegen een amendement, dat was in gediend door de heren Geertsema (VVD), Westerhout (PvdA) en Boot, waardoor niet alleen gemeenten maar ook provincies de bevoegdheid krijgen om crematoria te bouwen. De indieners motiveerden hun voorstel met. de opmerking, dat in enkele pro vincies crematoria ontbreken, terwyl daar toch wel behoefte aan de moge- ïykheid tot cremeren bestaat. De Tweede Kamer zou vandaag over de wetswyziging en over het amendement inzake de provinciale crematoria stemmen. is, mede in het kader van de el ders in het bedry'fsleven plaats heb bende arbeidstydverkorting, een uit breiding van de vakantie met 3 werk dagen overeengekomen. Bovendien is de regeling herzien betreffende de inschakeling van een vertrouwensman by structuurwyzi- gingen in dagbladondernemingen. De regeling inzake uitkering van wachtgeld bij ontslag ten gevolge van fusies en dergelyke is belang rijk uitgebreid. De CAO heeft een looptyd van 12 maanden. BUITENLAND Directeur Zanussi verongelukt De 42-jarige Lino Zanussi, directeur van de Zanussi fabrieken van elek trische apparaten, is met vyf anderen verongelukt. Him particuliere, twee- motorige straalvliegtuig is by slecht weer in de bergen by het Spaanse San Sebastian neergestort. De ande ren zyn een onder-directeur van de Italiaanse onderneming, twee direc teuren van de Spaanse dochtermaat schappij Ibelsa en de twee piloten. Manoeuvres in de Sinai Israë lische gemotoriseerde infanterie en pantsertroepen hebben in de Sinai manoeuvres gehouden met als the ma het afslaan van een Egyptische aanval volgens de strategie zoals die de Egyptenaren door de Russen wordit geleerd. De Israëlische leger leiding verklaarde zich zeer tevreden over het resultaat van de oefeningen. Zoeken naar De Kat In beter weer zoeken reddingsvliegtuigen van drie landen de Atlantische Oceaan af naar het oranje rubberbootje van de Franse zeiler Joan de Kat. Deze heeft via de radio laten weten dat hy in zware zee ongeveer 600 myi ten westen van Ierland zyn 15 meter lan ge jacht Tirmaran Jasksja moest prijsgeven. Een stuk wrakhout is ge zien ongeveer 10 myl van de laatst bekende positie van De Kat. In de race van 3.000 mUl van Plymouth naar Newport, welke georganiseerd is door het Londense blad Observer, ligt waarschyniyk op het ogenblik de Brit Noel Be van In de Kotter Myth of Malham op kop. Proces in Oost-Pakistan In Dac ca is gisteren een proces begonnen tegen oppositieleider sjeik Majiboer Rehman en 34 andere Oostpakista- nen, die betrokken zouden zUn ge weest by een naar het heet door In dia gesteund komplot om Oost-Pakis- tan met geweld af te scheiden. Russische kernproef De Ameri kaanse Commissie voor kernenergie heeft bekendgemaakt, dat gisteren in de Sowjet-Unie kenneiyk een on dergrondse kernproef is verricht. Dit is de derde keer dit jaar dat de com missie heeft bekendgemaakt, dat zy een Russische ondergrondse kern proef heeft gesignaleerd. Humphrey's staf ingekrompen Ongeveer 50 van de 200 betaalde me dewerkers aan de verkiezingscam pagne van vice-president Humphrey zyn ontslagen als bezuinigingsmaat regel. De inkrimping is het gevolg van de vermindering van de omvang van Humphrey's campagne na de moord op senator Robert Kennedy. Geen onnodige polemieken De Tsjechoslowaakse minister van Bui tenlandse Zaken, Hajek, is met zijn Oostduitse ambtsgenoot, Winzer, by zyn bezoek aan Oost-Beriyn overeen gekomen, dat voortaan „onnodige po lemieken" dienen te worden verme den. Er rijn de laatste tyd door de Oostduitse regering en pers felle aan vallen gedaan op de liberalisatiepoli- tiek in Tsjecho-Slowakye. Dit leidde weer tot heftige kritieken in de Tsje choslowaakse pers. Novotnv schuldfcg Jan Piller, vooriztter van de Tsjechoslowaakse communistische partycommissie die een onderzoek instelt naar stalinisti sche misdaden heeft verklaard dat het bewezen is dat ex-president en ex-partyieider Antonin Novotny de hand heeft gehad in de bloedige na oorlogse zuiveringsprocessen, hoe wel Novotny dit meer dan eens heeft ontkend. Columbus-museum in Valladolid Ter gelegenheid van de sterfdag van Columbus is in Valladolid een Co- lumbus-museum geopend in de straat die de naam draagt van de ontdek kingsreiziger. Het huis waarin het museum is gevestigd, dateert nog uit óe tijd van Columbus. Er is een grote bibliotheek met vele historische do cumenten in ondergebracht. Verder zyn er houtsnywerk uit de 16de eeuw, landkaarten, schilderUen en muurschilderingen te bezichtigen. Vliegtuigongeluk in V.S. Op 15 km ten noorden van Reading in de Amerikaanse staat Pennsylvania is gisteravond tydens een hevig onweer een klein vliegtuig, een Cessna neer gestort. Alle zeven inzittenden kwa men om het leven. Zieke artsen In Londen ïyden 15 dokters, die woensdag een confe rentie van het Britse medische ge nootschap hebben bygewoond, aan voedselvergiftiging. Na de lunch moesten zy in alleryl naai- het zie kenhuis worden overgebracht. Koud vlees schynt de oorzaak van de ver giftiging te zyn. Hittegolf in Polen Voor de ze vende dag heerste gisteren in Polen een hittegolf en de weerberichten melden nog geen afkoeling. In Byd goszcz in noord-Polen liep het kwik op tot 36 graden Celcius. In Warschau was het 33 graden. Het partyblad Trybuna Ludu prees de metaalarbei ders in Krakow voor hun „zware op offeringsgezindheid", omdat zy wer ken in temperaturen tot 70 graden celsius. Het blad berichtte dat de werkploegen wegens de enorme hit te om de vyf of tien minuten wor den afgelost. Overstroming ln Chfrna Radio- Kanton heeft bekend gemaakt dat grote delen van de provincie Kwang- toeng zyn overstroomd en dat voor raden zijn afgeworpen boven de ge troffen gebieden. Meer dan 10.000 ar beiders, studenten "en andere zyn op geroepen de wateroverlast te bestrij den. Enoch Powell uitgejouwd Vyf honderd studenten en lectors hebben gisteren het Britse conservatieve La gerhuislid Enoch Powell uitgejouwd en voor „fascist" uitgescholden toen hy aan de universiteit van Birming ham arriveerde om een lezing te hou den. Powell is degeen die in apriljl.l veel stof heeft doen opwaaien met een rede, waarin hU pleitte voor het stopzetten van de immigratie van niet-blanken in Engeland en voor een plan om Immigranten naar hun land van herkomst terug te zenden. Nadat Powell zijn lezing had ge houden over de doeleinden van de Britse buitenlandse politie .verliet hy Britse buitenlandse politiek verliet hy ontweek de betogers. India verwijt China inmenging NIEUW DELHI (Reuter) India heeft by de Chinese zaakgelastigde in Nieuw Delhi geprotesteerd tegen de hulp die Rood-China heeft ver leend aan de nationalistische naga's. India heeft bewyzen dat Chinese wapens India zUn binnengesmok keld. De Indiase regering zal geen enkele inmenging in haar binnen landse zaken dulden en waarschuwt China dat het „geheel verantwoor- deiyk zal worden gesteld voor de ge volgen van zyn inmenging". De Na gas' willen onafhankeiyk worden van India. DONDERDAG Cantine Clos en Leembruggen. Con tact- en ruilavond J. V. Philatelica - 7.30 uur nam. Pieterskerk: Zesdeklassendienst, 7.30 uur nam. Leidse lagere scholen. VRIJDAG Oegstgeest (de Beukenhof): Af scheidsreceptie van de heren J. C. Stafleu en mr. S. C. H. Coebergh. 57 uur nam. Schouwburg: Holland Festival Ned. Toneelmanifestatie „Lucelle" van Bre- derode, 8.15 uur nam. Rest. v. d. Heyden: Leden verg. LKK „Voor Allen", 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. (Van donderdag 20 Juni t/m met woensdag 26 Juni) DONDERDAG Kon. Schouwburgtoneelgroep Stu dio. „Hoera Amerika!" van Jean Claude van Itallie, Regie: Kees van Iersel 8.15 uur nam. Openluchttheater „Zuiderpark": Het gezelschap van de provincie Antwerpen (RVT): „Droom van een Midzomer- nacht", 8.30 uur nam. VRIJDAG Circustheater: De Nederlandse Ope rastichting: „Salomé" van Richard Strauss. Regie: Renate Ebermann. m. m.v. o.a. Ruth Hesse. Anja Sllja, Franz Mazura, Nils Moelier en Herman Winkler en het Concertgebouworkest o.l.v. Jaroslav Krombholc, 8.15 uur na middag. Dlllgentla: Lurelei Cabaret „Oud zeer". Gastrol Jasperina de Jong, 8.15 uur nam. ZATERDAG Circustheater: John Mayall and the Bluesbreakers. 8.15 uur nam. Kureaal: Het Residentie Orkest o.l.v. Pierre Boulez mrn.v. Evelyn Lear, so praan, 8.15 uur nam. Dlllgentla: Lurelei Cabaret „Oud zeer". Gastrol Jasperina de Jong, 8.15 uur nam. ZONDAG Kon. Schouwburg: Alvin Alley Ame rican Dance Theatre, 8.15 uur nam. U.S.A.: drie moderne éénacters en twee korte musicals. Regie. John Edward Blankenchip, William C. White en Ja nei Bolton. 8.15 uur nam. Diligentia: ..URELEI Cabaret: „Oud Zeer". Gastrol Jasperine de Jong. 8.15 uur nam. MAANDAG Circustheater: Holland Festival Ope ra: „Macbeth" van Verdi, m.m.v. or kest en koot van het Teatro La fenice, Venetle. o.l.v. Francesco Mollnari Pra- Dlligentia: Debussv cyclus. Solisten Bernard Kruysen, bariton en Hans Henkemans, plano, 8.15 uur nam. Kurzaal: Festival Theatre U.S.C.- U.S.A.: drie moderne éénacters en twee korte musicals. Regie: John Edward Blankenchip. William C. White en Ja- net Bolton, 8.15 uur nam. DINSDAG Kon. Schouwburg: Toneelgroep Stu Lodewijk de Boer. .815 uu nram Diligentia: Lurelei Cabaret: „Oud zeer". Gastrol Jasperina de Jong, 8.15 uur nam. Kurzaal: Festival Theatre U.S.C.- U.S.A.: drie moderne éénctere en twee korte musicals. Regie: John Edward Blankenchip, William C. White en Janet Bolton, 8.15 uur nam. WOENSDAG Kon. Schouwburg: Toneelgroep Stu dio: „De architect en de keizer van Assyrle" van Fernando Arrabal. Re gie: Krijn ter Braak. 8.15 uur nam. Diligentia: Lurelei Cabaret: „Oud Zeer". Gastol Jasperina de Jong. 8.15 uur nam. Kureaal: Festival Theatre U.S.C.- U.S.A.: drie moderne éénacters en twee korte musicals. Regie: John Edward Blankenchip. William C. White en Janet Bolton, 8.15 uur nam. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: „De apenplaneet", 14 Jr. Asta: „Play Time". a.l. Bijou: „Mijn vriend de duivel" (Be- dazzeld) 14 Jr. Camera: „Irma la Douce" 18 jr. Cineac: 9.30-17, zon. 11.30-17 uur: „Batouk". Doc. over modern en oud Afrika, a.l. 5.30, 7.30, 9.30 uur: „Door hartstocht verblind" 18 jr. City: „Poel der ontucht" (Mudhoney). 18 jr. Corso: „Zo gezegd, zo gedaan!" (Le petit balgneur) a.l. Du Midi: „De oliemagnaat". (Pouic. poule), a.l. Zat. wo. 2 uur: „Uit Hollywood's lachfabriek", a.l. Zon. 12 uur: „Island in the sand" 14 Jr Euro Cinema: „The sound of music" a.l. Zat., zon. woe. 1.30 uur: „In de penarie", a.l. Zat. 24.02 uur: „Hoe steel ik een miljoen". 18 Jr. Flora: „Ik. Jan Adamsson". 18 Jr. Vry., zat, 24 uur: „Dracula". 18 Jr. Hollywood: 20 t.m. 26 Juni: Italiaans Film Festival: Do. 20: „Slechts moord kon zijn wraaklust bevredi gen". 18 Jr. vrij. 21: „Een dollar tus sen de tanden". 18 Jr. zat. 22: „God vergeeft, lk niet". 14 Jr. zon. 23 „Sla een kruis en sterf" 14 ir ma 24: „De pistolero van Ave Ma ria". 14 Jr. dl 25: „DJango, kill!" It Jr. woe. 26: „De vier dollars der wraak". 14 Jr. Italiaanse western films. Zat. 24 uur: „De hel van Lu- zon" 18 Jr. Krlterlon: 8Va". 18 Ir. Vrij. zat. 23.30 uur: „La Verlté". 18 Jr. Metropole: „Hoe lk de oorlog won". (How I won the war) 14 Jr. Odeon: „The Comedians" 18 Jr. Olympia: „Hotel". 14 Jr. Passage: „De goede, de slechte en de gemene". (The good, the bad and the ugly) 18 Jr. Rex: „Verdorven liefde". 18 Jr. Zon. 11.30 uur: „Naakte onschuld;", a.l. Roxy: „Ontsnapping op de Philippil- nen" 14 Jr. Zon. 12 uur: „De Có- mancheroV' 14 Jr. Seinplst: „Hawaii", 14 Jr. Studio de Luxe; „Hold-op in Singa pore". 14 Jr. Zat. woe. 2 uur en zon. 1.30 uur: „De nieuwe avonturen van Dik Trom", a.l. Studio 2000: „Pierrot le fou" 14 Ir, Vry. zat. 24 uur; „Zo'n soort meis je' 18 1. Zon. 1 en 3 uur: „Jongens ranche'a.l. Woe. 26 Juni: „Verraad der Tartaren". 14 Jr. Thalia: „Operatie Lady C". 18 Jr. De Ultkyk: „Jammer, dat z ezo'n ca naille ls". (Peccato che sla una ca- nallla)14 Jr. West-End: „DJango schiet het eerst". 14 Jr. Zat. wo. 2, en zon. 1.30 uur: „Het geheimzinnige eiland", a.l. St. Martlnus uit NKV St. Mar- tinus de RK vereniging van militai re ambtenaren beneden de rang van tweede luitenant, heeft tydens haar algemene vergadering besloten de aansluiting by heit NKV te beëindi gen. De beslissing is genomen uit louter beleidsoverwegingen. Er is der halve geen sprake van enige contro verse tussen St. Martlnus en het NKV, zo wordt gesteld. St. Martinus telt 6000 leden ZONDAG Stationspl. (halte bus 43)Excu* Kon. Ned. Natuur-hlstorische Ver. tij Meyendel. 8.26 uur voorm. Ontmoetingscentrum by St. A toniuskerk: Tentoonstelling schilde? en g. j. a. v. d. Berg. 10 uur voor 1 uur nam. Rijnlands Lyceum (M.H. Trompln Gem. voor oorspronkelijk christendo Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 nam. str Kerk van Jed hr ha, 01 Steenschuur Christus van de heiligen der laatste gen. 10.15 uur. zondagsschool; ll.r~ avondmaal. Ch. de Bourbonhof: Elektronica) „De detector" 7.30-9.30 uur nam. Diamantplein 27Bahai-gesprel avond, 8 uur nam. T®1 iali Pardoeza (Doezastr)Politiek ti punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzae^' Zitting Bouwfonds Ned. Gemeent 7-8 uur nam. ica PieterskerkHolland Festival Bac an „Hohe Messe" door Toonkunstkoor leden Concertgebouworkest olv. Is Arlbo. 7.45 uur nam. WOENSDAG (in ,1 tiet Stadhuis (trouwkamer): Spreeki „oif sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. Hogewoerd 162: Jaarverg. Coöp. voor Uitvaartverzorging. 8 uur nam, BIOSCOPEN Luxor: „Spel met de zonde", 18 Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2J 4.45 7 en 9.15 uur. Lido: „A lovely way to die", 14 Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Killers contra killers". 14 Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zat dag 11.30 uur nachtvoorstellingen Ryans Expresstrein", 14 jr. Camera: „Verkrachting", 18 Jr. D 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 1] itel uur nachtvoorstelllngen „Suddenly l 2 summer", 18 Jr. t Trianon: „Apenplaneet". 14 Jr. D „n 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4^ 7 en 9.15 uur. Studio: „Cash? Cash!". 18 Jr. Dtun 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4 7 en 9.15 uur. SSi Al Astra Wassenaar: Donderdag dag aanvang, 8 u. „To hot to Handl? Vrijdag, zaterdag aanvang 8 uur: „y Kong". Zondagmiddag 2.30 uur: nieuwste avonturen van Laurel en dy". TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor de geschiede der Natuurwetenschappen. Boerhaa tentoonstelling i.v.m. 3de eeuwfeest i zijn geboorte. Werkd. 10 uur voorn uur nam.: zondags 1-4 uur nam (t I december). D lai Allemansgeest: Tentoonstelling s derljen en perkamenten pan«|n/ ru Breestraat 52: Foto's van oud-I ek den. 8.30 uur voorm. 6 uur nt ,j (t.m.22 juni). 't Duyvenhuls (Rapenburg 9 Tentoonstelling werk Joh. v. a. H na den en Miep Roggen. Geopend d dags t/m zondags 2-9 uur nam. 22 juni). Hortus Botanicus: isr Tentoonstel over walvissen en walvisvaart. Geop ipr maandag tjn, zaterdag 10 uur voc 4.30 uur nam.; zondag 1-4.30 nam. (t.m. 15 september.) Molen „De Valk" Molenmuseum geiyks (behalve 's maandags) 10 i voorm.- 5 uur nam., 's zondags 1-5 i ve nam. j0( De Lakenhal: Dag. 10—5 uur; zoi er, 1-6 uur. l£r RUksmuseum van Oudheden (J »,e penburg 28): Werkd, 10 uur voorin o uur nam.; zond 1-5 uur nam "y Rijksmuseum voor Volkerüru» J (Steenstraat 1): dag. 10—6 u.; 'sw'af dage 1—6 uur nam. Rijksmuseum voor de geschied* der natuurwetenschappen: Dag. uur, zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkun Je Tentoonstelling „Viva Mexico". We l. dagen 10 uur voorm.5 uur na M zon- en feestdagen 16 uur nam (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend maat ie tot en met vrijdag 9 uur voorm. 8 jne>. nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur n Wassenaar (Kunstzaal Heuff)7 te toonstelling schilderijen Bert us de en edelsmeedwerk Albert Kok. voorm. 6 uur nam.; bovendien dl jjyi dagavond 8-10 uur nam. (t/m 26 ni). Avond- en nachtdienst der apothel Ni 4ers H a" tij erj i 1 DG; lan zie! mi roe; ope we Geopend voor spoedeisende gevallij Apotheek Herdingh en Blanken, woerd 171, tel. 20502 en Apotheek in Blt\ West. Brahmsln. 20, tel. 21522. De zaterdag-, zondag- dienst van apotheek R. van Br( Smallenburg te Leiderdorp wordt wa genomen door apotheek Herdingh Blanken. WEEK EINDEDIENST DER HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur rail plege men de eigen huisarts, daai ee'n tot zondagnacht 24 uur de dokte me- telefooD 22 222. gez ver me WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 oor) Amsterdam zw. bew. Den Helder zw. bew. Ypenburg zw. bew. Vlissingen zw. bew. Eelde licht bew. De Bilt geh. bew. Twente zw. bew. Eindhoven geh. bew. Zuid-Limburg regen Helsinki zw. bew. Stockholm onbew. Oslo half bew. Kopenhagen half bew. Aberdeen regen Londen zw. bew. Brussel zw. bew. Luxemburg mist Parys regen Bordeaux regen Grenoble regenbui Nice onbew. Berlijn Frankfort zw. bew. zw. bew. München regen Zürich zw. bew. Geneve regen Locarno mist Wenen zw. bew. Innsbruck zw. bew. Belgrado half bew. Athene onbew. Rome geh. bew. Barcelona zw. bew. Madrid licht bew. Mallorca onbew. Lissabon licht bew. O. a a s a 1 s 24 13 21 14 24 14 23 13 25 14 24 11 25 15 26 13 26 14 29 16 27 15 21 14 23 15 18 10 22 10 27 12 25 14 26 12 19 12 22 14 20 14 28 18 27 16 27 14 25 14 21 14 19 12 31 15 28 14 32 17 29 20 25 18 25 17 27 13 27 16 23 14 boe het ove het »te\ zei} L per

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2