Poloteam naar Mexico Verrassingen in om de districts strijd titels Wilma v.d.Berg snel op de sprint WIERSMA KLOPT RUS TSJEGOLEV TOM OKKER LOOT NIET ONGUNSTIG Noodkreet vJiUgdummi Prijzen van Asser TT lijken al verdeeld... Geen 800 meter-record voor Mia Gommers WL 9 Trainer van Feggelen: „We hadidee er natuurlijk wel een beetje op gerekend" Wereldtitel dammen Favorieten zegevieren Wimbledon Van der Linden naar Elinkwijk Okker schakelt Pilic uit MË lONDERDAG 20 JUNI 1968 PAGINA 11 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD ÖDEN „Onze vereniging staat (til. Confcacta/vondien komen moei- fijk van de grond en verlopen snel. Recette maken we nauwelijks meer boewei ons elftal het gehele afgelo pen seizoen utm de kop van de der- ce klasse heeft gedraaid. Zelfs de ichoolvoetba/lcommissie wil onder jeen beding meer wedstrijden la ten spelen op onze velden aan de Eaarlemmerweg ie g ?r' monde van de heren J. reld (voorzitter). H. Doove (secre- ïris) en H. C. Kwik (2de voorzit ter) vertolkt het Lugdunum-be- ituur zijn grote ongerustheid over met 't jaar dieper wegzinken van le groenwitte vereniging in de fa tale draaikolk, waarin zij tegen jar wil, maar waarbij zy machte- moet toenzien - is geraakt. De ■rustheid van de Lugdunum- heeft nieuw voedsel gekregen loor 'n artikel in 't Leidsch Dagbl. an 1 juni jj. Daarin laat Sport- cichting-voorzitter drs. J. P. v. d. teyden een proefballon op over 'n oogelij ke verruiming van de sport- elden (nood) -situatie in Leiden, lugdunum zou in dit plan. dat ove- igens nog slechts op papier be- taat, in twee fasen dienen te ver- tuizen van de Haarlemmerweg, ia de Kikkerpolder, naar de Me en wijk. Het plan zou in 1975 gere- liseerd kunnen zijn. driemanschap: „Tegen die tijd llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllir iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir DEN HAAG (GPD) Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft besloten de Nederlandse waterpolo- ploeg af te vaardigen naar de Olympische Spelen, die in oktober in Mexico Stad worden gehouden. Het NOC heeft voorts op voorstel van de KNHB de nationale hockeyploeg aangewezen voor deelneming aan de Olympische Spelen. Ook hockeyploeg aangewezen De Nederlandse waterpoloploeg mag toch dus naar Mexico, ondanks het feit, dat zij het kwalificatietoer nooi in Milaan niet als eerste heeft beëindigd. De reacties op dit met spanning tegemoet geziene N.O.C.- besluit waren vanzelfsprekend bij zonder eribhousiast. Trainer Rudy van Feggelen, zelf menigmaal Olympisch deelnemer: „Fijn hè, het is voor elkaar. We had den er natuurlijk wel een beetje op gerekend, want als je nuchter rede i, vrezen wij, onze vereniging al ne©rt dan zou je zeggen: nummer 1 o- ziele. De onmogelijke situatie an de Haarlemmerweg spitst zich iet de week toe. Als enige uit- ornst zit ons bestuur een zo snel logelijke verplaatsing van Lugdu- um van de Haarlemmerweg naar et nieuwe complex aan de Vliet. Iet Lugdunum-bestuur heeft een pen oog voor de noden van vele Leidse voetbalverenigingen, ook naar de Vliet willen. Bij de- clubs speelt echter alleen het te ert aan speelruimte of accommo- .tie een rol. Bij Lugdunum liggen moeilijkheden op een heel ander listiger vlak en wel de hoogst on- jlukkige situering van de velden an de Haarlemmerweg. Ons olub- iven loopt daardoor in zijn aflge- leenheid sterk terug. Er zijn zelfs ras-echte Lugdunummers, die im kinderen lid laten worden van ndere Leidse verenigingen om un het loopje naar de Haarlem- lerweg te besparen etaris Hennie Doove: „Andere ïidse clubs trekken veel jeugdle- sn aan. Bij ons is die stroom vrij- el ingedamd. Het gaat ons dan »k aan getalenteerde jongeren itbreken tn Breedeveld en Kwik: „Twee geleden ai heeft het bestuur Lugdunum deze voor de vere- :ing urgente zaak onder de aan- ht gebracht van de in deze ver- itwoordelijke autoriteiten, maar beslissing is nog altijd niet ge ien. Nog altijd weet de vereni- ,g Lugdunum niet waar zij aan 3 van Milaan mogen wel, dus waarom wij niet". Van Feggelen hoorde het nieuws van K.N.ZR.-ere voorzitter Jan de Vries. „Die zei me. ik zal je de voorzitter Jaap van de Krol even gev Maar toen die het nieuws vertelde, heb ik wel gevraagd Ruud van Feggelen jZANO (GPD) Tsjegolev ver- HÉfl in die negende ronde de strijd de wedstrijdklök. Nadat hij al twintigtal zetten had gedaan, 55 rjjl het vlaggetje .hing", viel het rijl hij zijn vijftigste zet uitvoer - Daarmee was hij dus een fractie een seconde te laat en viel de t de jonge Nederlander Harm ffsma ten deel. Overigens had 10J m op dat moment de betere stel- was een merkwaardige partij Tsjegolev en Wiersma. De ?e Fries beleefde niet veel plezier .eg.. -t ïrt er rijdai t moe iarkt; van ,1 >nir arlge ames rüiUff eld irpijl Verpoest (Belg.)Feldl (Oost) 20, Agliardi (Mon.)Fanelli (It.) 02, Smith (VS)Koeperman (Rusl.) 0—2. De stand na de negende ronde is: 1. Andreiko 15 pnt 2/3 Wiersma en Sijbrands. beiden 14, 4/5. Tsjegolev en Koeperman, beiden 13. 6. Verpoest 12, 7. Mostovoy 11, 8. Oazemir 10, 9. Smith 9, 10. Delhom 8, 11. La Por ta 7, 12/13. Pea-chad en Fanelli, bei den 6. 14. Agliardi 4, 15. Reimann 2, 16. Feldl 0. i zijn vrijwillig ingenomen korte- agel-opsluiting. Toen Tsjegolev, iziohtig manoeuvrerend, geen be- lend voordeel kon afdwingen, ge- te het Wiersma, die enkele drei- en als verdedigingswapen han- ie, het evenwicht te herstellen, is bij de dertigste zet ging de voor Tsjegolev knijpen. Razend- volgden de zetten elkander op at het vlaggetje van de klok viel. 1 *ot taand wist precies hoeveel zetten e P «wen gedaan. Rustig naspelen is uit, dat juist op het fatale mo- Qt Tsjegolev zijn vijftigste zet ut- ®pie' rde. Er volgden nog 'n paar zwak- !ns' protesten, die door hoofd-arbiter werden weggewuifd, mojfltelagen: Andreiko (Rusl.)—Mos- oy (Fr.) 2—0, Delhom (Fr.)—Sy- mds (Ned.) 0—2, Tsjegolev (Rusl.) rsma (Ned.) 0—2, Reimann SI.)—Perchad (Sur.) 0—2. La (It.)Cazemir (Zwits.) 02, VOETBAL FEIJENOORD TOEGELATEN topenhagen (ANP) Gisteren is Kopenhagen de loting verricht het toernooi om de jaarbeurs- Ijjenbeker voor het seizoen 1968- Jeder; DOS werd ingedeeld in groep speelt in die eerste ronde tegen atwIj1 Ierse club Dundalk. Het Amster- iSN DWS maakt deel uit van U en speelt tegen het Belgi- en lef» Beerschot. Ook Feyenoord werd het toernooi toegelaten. De Rot- ®P( dammers ontmoeten in groep 13 jnnén 1 Engelse Newcastle United, aanfl^ of de erevoorzitter het wilde be vestigen, want Jaap van de Krol had ons in Milaan ook al blij gemaakt. Van 12 tot en met 23 augustus neemt de Nederlandse ploeg deel aan een zwaar bezet toernooi aan de Zwarte Zee. Rusland heeft hiervoor land. TsjeOho-Slowiakije. Roemenië, Bulgarije, Zweden en Nederland. Er wordt op „Mexicohoogte" gespeeld, zodat het toernooi van grote beteke nis is met het oog op de Olympische Spelen die twee maanden later wor den gehouden. Na dit toernooi in Rusland zal de waterpoloploeg voor Mexico worden vastgesteld. De KNHB heeft de volgende spe lers by 't NOC voor uitzending naar de Spelen voorgedragen: Boks (Am sterdam), Brederode (HHIJC), Ter- lingen (Laren), Van Staveren (Kam pong), Benninga (Kampong), Elffers (HOC), Fokker (Laren), De Lanoy mers (HTCC), De Keijzer (Breda), Van Vroonhoven (SCHC), Thole (La ren), Hylkema (HMC), Ter Haar (Hilversum), Frans Spits (Amster dam), Buma (DKS) en Ebbens (Kam pong). Het NOC vindt dat de resultaten van de gespeelde wedstrijden van het toernooi in 1966 te Hamburg af tot heden waarbij speciaal de goede prestaties behaald tegen India en Pa kistan, zowel in Nederland als in het buitenland, opvallend waren de verwachting rechtvaardigen dat de Nederlandse hockeyploeg goede Strijd op Olympisch niveau zal leve ren rneit een kans op continuering Racedag met weinig favorieten ondermeer uitgenodigd West-Duits- Meijer (Laren). Kist (HHIJC), Wee- van successen van weleer. LEIDEN Tennistoernooien zon der verrassingen zijn als eten zonder zout. Het toernooi om de districtsti- tels van Leiden kan op dit punt al als geslaagd worden beschouwd. Welis waar konden de geplaatste spelers zich zonder moeite handhaven, maai er kwamen niettemin enkele uitsUi- gen uit de bus rollen die bepaald niet conform de algemene verwach ting waren. Zo versloeg Jan Auke van Werkum de no 1 van Unicum, Har Meijer, met 6—2, 63. Een zeer verdienstelijke prestatie, want al stak de lange Unicumspeler niet in zijn beste vorm, zyn eigenaardige spel met een onberekenbare, uit alle hoeken van de baan geslagen harde forehand, is toch altijd weer lastig te bestrijden. Jan Auke van Werkum was in deze partij sterk geconcen treerd. Hij toonde zich bijzonder vast. op de groundstrokes, wisselde op de juiste momenten af in vaait en leng te en schuwde daarbij het net niet, als de kans op een winnende volley ook maar even aanwezig was. Har Meyer realiseerde zich pas by de stand 40 voor Jan Auke van Wer kum. dat hy hard op weg was naar een nederlaag. Hy verloor de eerste set met 6—2., zette in de tweede set, naar het leek, met succes een vertia- gingsactie in, maar stuitte op een Haarlem koopt Xerxes/DHC HAARLEM (GPD) De kans Is nu toch wei zeer groot geworden dat de eerste divisieelub Haarlem vol gend seizoen in de eredivisie voetbal zal uitkomen. De Haarlemse vereni ging heeft met de financier van Xerxes/DHC. de heer P. Hoogen- boom, een voorlopig koopcontract gesloten, zodat Haarlem op het mo ment de enige is, die de Delfts-Rot terdamse combinatie kan overnemen. Ook het Delftse comité, dat tot nu toe de door Hoogenboom gevraagde ton nog niet op tafel heeft kunnen brengen, is hierdoor uitgeschakeld. Haarlem zal 200.000 gulden moeten betalen voor de overname van de club en 13 spelers. vastberaden Jan Auke van Werkum die de vertraging slim meespeelde, doch op de kritieke momenten goed wist uit te schieten op fore- en back hand, 6—3. Aad van Zuuren vloog te gen Modderman snel door de eerste set (60) om daarna te ervaren dat Modder mail het juiste antwoord had gevonden op zyn doorschuivende backhands en verraderlijke topspin- forehands. Van Zuuren bleek echter net voldoende „over" te hebben om aan verlies van een set en een mo gelijk zenuwslopende derde set te ontkomen: 6—4. De tweede niet ver wachte uitslag, die by de wedstrijd leiding op tafel kwam, was de neder laag van Helge Ubbink tegen Uitten- bogaard. De Roomburger miste de controle op zyn machtig slagwerk, doch dat scheen hem niet van de winst te zullen afhouden. Na veel spanning kwam hy by 64. 4—6 en 5—4 op matchpunt. De lange, taaie Noorwijkerhouter gaf zich echter niet gewonnen. Koel manoeuvrerend bracht hy Helge Ubbink tot missers en tenslotte kon hy na een duel met rallies van zestig slagen als triomfa- 61, 62 score. Er kwam van de fa milie Mulder nog een zege, namely k van Mirjam Mulder, die Okje van Werkum met een al evenzeer duide- lyke nederlaag van de baan stuurde, 6—1, 6—3. Mevr. Ravenswaay. die züie uit de B-afdeling terugtrok, klopte in C mevr. Giberius met 60, 6—2. AMSTERDAM (ANP) De Asser TT 1968, die Drentes hoofdstad zaterdag 29 juni ge heel in zijn ban zal hebben, wordt een racedag met weinig favorieten. Zelfs de deskundige wijze waarop Henk Burik, voorzitter van de sportcommis- sie van de internationale mo torfederatie (FIM), gistermid dag in Amsterdam zijn visie gaf op de deelnemerslijst, kon die gedachte niet wegnemen. Vier mannen zullen de overwin ningen in de vijf soioklassen betwis ten. Voor de overige 136 renners er komen 140 solomotoren en 14 zy- spannen aan de start zal een tweede plaats wel het hoogst-bereik bare zijn in dit Nederlandse evene ment geldend voor de wereldkam pioenschappen motorrennen. De Duitser Hans Georg Ansoheidt is met zyn Suzuki met 14 versnel lingen onweerstaanbaar in de 500 cc- klasse. Slechts pech kan de wereld kampioen van een nieuwe zege af houden. Na het terugtrekken van Honda en Suzuki hebben voorts de Yahama's geen concurrentie meer te duchten in de 125 cc-klasse en by de kwartliters. Phn Read voert de l ranglijst voor de wereldtitel der 125 cc-motoren aan met 16 punten en Bill Ivy scoorde eenzelfde totaal by de kwartldters. Henk Buriks betoog, dat het tweetal op het 7704 meter lange circuit van Drenthe felle strijd zal gaan leveren, had veel weg van de wens die de vader van de ge dachten heet te zyn. In de vyf races die in de 350 cc en 500 cc-fclasse zyn gereden boekte de Italiaanse MV-Augusta rijder Gia- I como Agostini voorts evenveel over- I winningen. De .mannen van Assen", dae al in de nazomer van vorig jaa» zyn begonnen aan de voorbereiding voor de TT-races van 1968, hopen dat Renzo Pasolini met zyn vierci- linder Benelli, voorzien van maar liefst 16 kleppen, voor een verrassing kan zorgen. Inderdaad heeft de Ita liaan zyn vermaarde landgenoot ia het voorseizoen in een minder be langrijke wedstrijd verslagen. Paso lini had toen echter de steun van een vochtig circuit. De ironie wil dus dat de organisatoren van de As ser TT, waarvan tot voor enkele ja ren scheen vast te staan dat de wed- strydenreeks steeds op de mooiste dag van de zomer werd gehouden, voor het welslagen van him evene ment ditmaal op regen moeten ho pen Slechts de spectaculaire zyspan- klasse, waarmee de racedag wordt besloten, telt vele kanshebbers. De „Urs" van de Westduitser Helmut'a Fath, afkomstig uit Ursenbach, ie de snelste motor. LONDEN (ANP) De Neder landse kampioen Tom Okker, een van de drie geplaatste amateurs onder de 16 geplaatste spelers, vindt als hy tot de achtste finales van het eerste tor van het gravel stappen, 8—6. Zo- I open toernooi om de Wimbledon-ten- als reeds gezegd hadden de geplaat- niskampioenschappen doordringt de ste spelers het niet zo moeilyk. Met- -- - Zwitserse ronde NEDERLANDSE UITVALLERS LENZERHEIDE (ANP) De Zwitser Robert Hagmiann heeft woensdag de 7de etappe van de Ron de van Zwitserland over 'n afstand van 128 km van Bellinzona naar Len. zerheide gewonnen. De uitslag van de 7de etappe is 1. Hagmaain (Zwits) de 128 km in 3.49.12 (gem. snelh.) 33,376 km/u); 2. Van Springel (Belg) op 2.49; 3. Ota- no (Spanje) z t; 4. Louis Pfenninger (Zwits; op 3.01; 5. Huysmans (Belg) op 5.00; 6. David (Belg) z t; 7. Pin ters (Belg) op 9.45; 8. Monteyne (Belg) z.t.; 9 Houbrechts (Belg.) z t; 10. Maurer (Zwits) z t; 23. Wagtmans op 17.38; 32 Post op 24.11; 37. Ottenbros z t. De Nederlanders Steevens en Zil verberg gaven op. Algemeen klassement: 1. Louis Pfenninger (Zw) 28.44.33: 2. Van Springel (Belg) op 46 sec; 3. Otano (Sp) op 2.45; 4. Hagmann (Zw) op 3.07; 5. Kunde (Did) op 9.12; 6. Maurer (Zw) op 9.23; 7, Perez Frances (Sp) op 9.27; 8. Hou- bregts (Belg) op 0.29; 9. Pintens (Belg) op 9.34; 10. Gonzales (Sp) op 12.49; 11. Poulidor (Fr) op 12.52. 17. Wagtmans op 18.42; 30 Post op ,43.53; 38 Otenbros 46.27. uitzondering van Jan Ufkes. die nu net het type speler tegenover zich kreeg dat hem niet zo best ligt, na- meiyk Gerard Bakker die het geduld van een oosterling paart aan de vastberadenheid van een Engelse bulldog. Een speler met een voortref- felyke wedstrydmentaliteit. Ufkes stond op 4—3 in de eerste set, toen de regen tussenbeide kwam. Al twij felen we er niet aandat de Roombur ger de party met winst zal weten af te sluiten, toch zal hy in tegenstelling tot de overige kanshebbers op het kampioenschap op zyn tellen moeten passen. Madera, Blommendaal. Pas- ma en lest best Temminck rekenden met respectieveiyk Klein, Beyen, Ver does en Harteloh af zonder zich ge heel te hoeven geven. In het dames- enkelspel C boekte Maya Mulder een sprekende en verrassende zege op Myntje Guyt van de Katwykse LTV, die in de competitie derde klasse ver- diensteiyke resultaten heeft geboekt. Tegen Maya Mulder kon zy echter op de forehand, haar beste slag, niet de juiste maat vinden. Dat kon Maya Mulder wel en dat resulteerde in een Australische prof Roy Emerson zün weg naar de kwarteindstrijden. Okker, winnaar van de Zuid- af rikaanse en Italiaanse titel, komt maandag in de eerste ronde uit tegen de 22-jarige Peter Curtis, 7de op de Britse ranglyst. Curtis' grootste wa penfeit is zijn prestatie in het toer nooi van verleden jaar, toen hy met zyn landgenoot Graham Stilwell de halve finales van het heren dubbel spel bereikte. Curtis is weliswaar een gevaariyke speler, maar zeker geen onoverkomelyke hindernis. Als Okker die Brit verslaat en dat moet hy zon der al te veel moeite kunnen, zal hy als zijn mogeiyke volgende tegen stander de 27-jarige oude Mike Sang- ster, de Britse ex-nummer één, in de tweede ronde tegenover zich vinden. Sangster kan bogen op een zeer goe de Wimbledontraditie. Tot voor enke le jaren bereikte hy nog herhaaldelijk de kwartfinales. Hy is speciaal ge vreesd voor zyn keiharde service. Sangster, die thans tennis niet meer zo serieus beoefent en slechts voor zyn plezier speelt, is een wisselval lige speler, die voor eigen pu bliek wel eens een zeer harde noot voor Okker om te kraken zou kun nen biyken. Okker's tegenstander in de derde ronde is de prof Pierre Bar- thes, een van de weinige beroepsspe lers, die niet voor Wimbledon werden geplaatst. Vier- jaar geleden speelde Okker een van de mooiste party en uit zijn carrière tegen deze Frans man, toen 21 jaar oud. in de eerste ronde. Hy moest toen na een mara thonparty de eer aan zyn tegenstan der laten. Barthes won met 1012, 1412, 97, 63. Een jaar later ging Barthes bot het professionalisme over en weaxl lid van de Dave Dixon groep. In de achtste finales tenslotte zou Okker op de thans 31-jarige Australiër Roy Emerson stuiten. Emerson heeft een zeer goede staat van dienst achter de rug. Hy werd tweemaal Wimbledonkampioenin 1964 en 1965, won zesmaal de Australische titel en verder on dermeer: tweemaal de Amerikaanse, tweemaal de Franse en eenmaal de Duitse titel. Enkele maanden geleden ging Emerson naar die ryen van de beroepsspelers over. -fr Tennis Sabine Beek en Paul Klever, beiden Leiden, zyn uitgeno digd om deel te nemen aan de na tionale jeugdkampioenschappen ten nis. die op 1. 2 en 3 juli in Overveen worden gehouden. Aan de „oudere jeugdwedstryd", die op 4, 5 en 6 juli worden gespeeld, nemen van Leidse zyde deel: Gertie Doorenbos en Maya Mulder en by de heren Frans Kroes en Loek Sanders. Transfermarkt UTRECHT (GPD) Oudlinterna» tional Ton van der Linden, die vo rig jaar om gezondheidsredenen af scheid nam van het betaalde voet bal, heeft gisteren een éénjarig con tract met ElinkwyK. gesloten. De 35-jarige Utrechter was ook in onderhandeling met het naar de tweede divisie gedegradeerde Velox. Het afgelopen seizoen speelde Van der Linden voor de amateurclub DOS '01, welke ongeslagen kampioen werd en promoveerde naar de twee de klasse. De aanhangers van DOS zien de overgang van Van der Linden naar „aartsvyand" Elinkwyk als „landver raad" De Nijmeegse eredivisieclub NEC weert zich geducht op de trans fermarkt. Gisteren werd de 22-jarige Peter Ressel van Go Ahead van Deventer gecontracteerd. Na Verdonk van Sparta en Vleeming van Vitesse is dit de derde aankoop van de Nij megen aren. Peter Ressel speelde by Go Ahead als rechtsbuiten. Hoewel Ressel al 19 Jaar in Nederland woont, waar hij ook is geboren, heeft hij nog steeds een Duitse pas. Zodoende is hy nimmer in veriegenwoordigendt elftallen kunnen uitkomen. Naast linksbuiten Wim Klein- jan heeft Sparta ook middenveld speler Theo van Toledo van Xerxes/ DHC overgenomen. Van Toledo was het vorig seizoen door een been breuk uitgeschakeld, maar sohynt nu weer honderd procent fit te zyn. NAC heeft een overeenkomst gesloten met de topscorer van de tweede divisie, Gerne Deykers van Baronie. De 21-jarige linksbinnen speelde vanaf zyn elfde jaar by Ba ronie. LONDEN (ANP) Tom Okker heeft gisteren de kwartfinales van het herenenkelspel van de open ten niskampioenschappen van Londen bereikt door de Zuidslavische prof Nicola Picil in twee sets te verslaan: 64. 64. Tevoren had Okker meo 64. 62 van de Zweed Ove Bengtsson gewonnen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiu iiiiiiiiuimimiminimumminimininnmmmimimii OOST-BERLIJN (ANP) Wilma v. d. Berg, de Nederlandse kampioene op de 100 en 200 meter, heeft gisteren tijdens inter nationale atletiekwedstrijden in Oost-Berlijn het nationale record op de 100 meter geëvenaard met een tijd van 11.5 se conden. Onze landgenote versloeg tal van gerenommeerde sprintsters. Alleen de Oosbduitse Renate Heldt was in staat de Brabantse be volgen, zy legde in 11.6 sec. beslag op de twee de plaats. De Russin Ludmilla Sa- motessova, die dit seizoen reeds 11.4 sec. liep, bracht het in 11.8 sec. niet verder dan de vyf de plaats. Een tweede Nederlandse overwin ning kwam op naam van Lia Louer, die de 400 meter won in 54.3 sec. Leidse Postduivenclub Wed vlucht Chabeauroux (628.952 km). Gelost 6 uur Eerste duif 16.01.34 uur. Uitslag: 1.3. 10 H. v. Riet. 2. W. v. d. Nieuwendyk 4. P. Langhorst, 5. W. A. Onstek, 6. C. v. d. Nieuwendyk, 7. W. Teske, 8. J. v. Alphen Sr, 9. p. Lam- desbergen. De Tilburgse atlete benaderde haar peraoonlyke record (54.2) tot op 0.1 sec. Eerder dit seizoen noteerde Lia, die met haar prestatie van Beriyn nu op de zesde plaats op de we- reldranglyst van dit jaar staat, 54.4 S3c. De Poolse Teresa Nowak legde met ruime achterstand (55.7) beslag op de tweede plaats. Maria Gommers, die van trainer Ben Kusmic de opdracht had gekre gen in Beriyn het nationale record van Gerda Kraan (2.02.8) op de 800 meter scherper te stellen, slaagde daarin niet. Desondanks kwam de Limburgse met een voor treffelijke tyd voor de dag: 2 min en 03.1 sec. Zy moest echter genoe gen nemen met de tweede plaats achter de Roemeense Ilona Silai, die haaa- vorig jaar tydens de wedstryd Nederland—Roemenië in Groningen ook al verslagen had. De Roemeen se profiteerde uitstekend van het ho ge tempo dat Maria het veld opleg de. Op de laatste honderd meter kwam de Roemeense langs onze landgenote en vestigde met 2.02.6 de snelste wereldtyd van dit jaar. De achthonderd meter in Beriyn bracht weer een aanzienlyke Verschuiving op de wereldrangiyst te weeg. Ilona Silai staat nu eerste voor Vera Ni- kolic <Z SI.) 2.02.9 en Maria Gom mers (2.03.1). De ranglijst ziet er verder als volgt uit: 4. Gertrud Schmidt (O. Did.) 2.03.2, 5. Ann Smith (GB) 2.03.4. 6. 2.03.2, 5. Ann Smith (GB) 2.03.4, 6. Ilja Keizer (Ned 2.03.9), 7. Tilly v. d. Made (Ned. 2.04.4), 8. Karin Burneleit (O. Did.) 2.04.5, 15. Tineke v. Wondere (Ned.) 2.06.0. Anneke de Bruin ging in het ge weld dat de Oosteuropese discus werpsters ontketenden ten onder. De Nederlandse recordhoudster eindigde met een worp van 48,04 m op de tiende plaats. Het nummer werd ge wonnen door de Oosbduitse Karin 111- gen: 60.30 meter Wilma 8, d. Berg

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11