unnelwerkzaamheden naderen voltooiing Koudekerk s nieuwe burgemeester [egeling erkeer Omzet Mulder Boskoop bleef op gelijk niveau Operatie gasplaatjes binnenkort voltooid hurchilllaan- Voorschoterweg Rciads- agenda 'Z c stal zeilboot Italiaan (24) wilde water Porto Ercole vergiftigen UDAG 19 JUNI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 )EN Zoals bekend is het kruispunt Churchilllaan hoterweg reeds enige maanden afgesloten voor alle ver- )it houdt verband met de werkzaamheden die de Provin- ^aterstaat uitvoert bij dit kruispunt, zoals o.m. de aanleg n voetgangers- en fietserstunnel naar de recreatiestrook Ie Vliet. van de Rooseveltstraat komende ver- voldoet goed. wat niet wegneemt dat keer thans gebruik maken van de men toch reikhalzend uitziet naar de tussen de rijbanen gelegen vlucht- J voltooiing van het werk bjj de krul- LEIDEN De Leidse gemeente raad komt maandagavond 1 juli bij een. O.m. wordt de goedkeuring van de raad gevraagd voor het wijzigen van de statuten van de Stichting Leidse Muziekschool, het beschik baars tellen van gelden voor de aan schaf van een ponsmachine ten be hoeve van de gemeentesecretarie (af deling Bevolking) het aankopen van percelen weiland, gelegen in de Broek- en Simontjespolder, het aan gaan van een overeenkomst met de N.V. Fabriek van verduurzaamde le vensmiddelen v/h L. E. Nieuwenhui- zen in Leiden betreffende ruiling van percelen grond, gelegen aan en na bij de Morsweg. het beschikbaarstel len van gelden ten behoeve van de ontruiming van het bedrijfspand Hooigracht la. het beschikbaarstel len van gelden als gemeentelijke bij drage in de gedurende het 1967 ge maakte meerdere kosten van res tauratie van de Hooglandse Kerk en het verhogen van de voor deze res tauratie verleende bijdrage met in gang van 1 juli 1965, het beschik baarstellen van gelden voor de uit breiding van de automatische huis telefooninstallatie in het Stadhuis, het verhogen van de aan de VW Leiden uit te keren gemeentelijke subsidie wegens aandeel in de kos ten van het Rijnsburgs Bloemencor so. het verstrekken aan de Stichting ..Het Hofje van Framjois Houttijn" van een hypothecaire geldlening, het verlenen van medewerking voor de verbetering van vier toiletgroepen in de kleuterschool Rapenburg 129 van de Ver. voor Voorbereidend Onder wijs, het verlenen van medewer king voor de aanschaf van psalm boekjes met de nieuwe psalmberij ming ten dienste van het godsdienst onderwijs op de prot. chr. lagere scholen, het verlenen van medewer king voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de lagere school aan de Van Vollen- hovekade van de Ver. voor Christe lijk Onderwijs, het beschikbaarstel In aansluiting op hetgeen elders m dit blad met betrekking tot de be noeming van de heer C. M van der Linden tot burgemeester van Kou dekerk is vermeld, vernamen wij nog de volgende bijzonderheden Vanochtend omstreeks half elf werd de heer Van der Linden per l'uitgroeien. Uit een gesprek met de provincie was hem gebleken, dat de provincie daar ook een voorstander van is. Hij vond een Inwonertal van 3000 veel te weinig voor een gemeen te: „Om een behoorlijk verzorgings- peil te kunnen hebben moet een ge meente 4 tot 5000 Inwoners tellen. Ik werd de neer »an urr unuui meeuie tot soonlijk door de commissaris der Ko- zie echter nog wel groeimogelijkheden ningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz. van de benoeming cp de hoogte gesteld. I>e nieuwe bur gemeester. met wie wij een telefo nisch gesprek hadden, toonde zich. evenals zijn echtgenote, bijzonder verheugd over deze promotie. voor Koudekerk, waarvoor ik me dan ook zeker zal inspannen". De heer Van der Linden begon in 1955 zijn loopbaan in de gemeentese cretarie van Leiden, waar hij een half jaar bleef. In maart 1956 verwis selde hij deze betrekking voor een bij •rtieugd over aeze prvmuuc. selde hy deze DetreKKing voor een dij De ambtelijke steer Is de nieuwe i de proviciale griffie van Friesland v.oamri Aic «vm i au mmmtp.q kwam hii in ianuari 1961 burgemeester niet vreemd. Als zoon van de gemeente-secretaris van Vlaardingen was hij al vroeg bekend ir.et de betekenis van het burgemees tersambt. waardoor hij al spoedig werd gefascineerd. Ongeveer een Jaar geleden besloot de heer Van der Lin den als burgemeester te solliciteren. Vóór zijn sollicitatie naar Koude kerk bracht hij een bezoek aan de gemeente, dat goed beviel. „Spoedig weTd duidelijk", aldus de heer Van der Linden, „dat ik hiernaar moest solliciteren". De nieuwe burgemeester van Koudekerk verwacht veel van zijn nieuwe functie ..Het is mij be kend. dat Koudekerk volgens de plannen in 1980 3.000 inwoners mag hebben. Dit aantal is nu al over schreden. Toch zal er nog veel te doen zijn. aangezien plannen nog wel eens worden gewijzigd". De heer Van der Linden had goede hoop, dat Koudekerk nog verder zal Als commies kwam hij in januari 1961 naar de gemeente-secretarie van Haarlem. Tot slot volgde in augus tus 1964 zijn benoeming bij het kabi net van de commissaris der koningin in de provincie Overijssel. rilicitatie naar Koude- goed beviel. „Spoedig Leidenaar (20) aldus de heer Van j strook en zodoende veilig in twee etappes op de Voorschoterweg invoe gen. Hetzelfde geldt voor de voetgangers sing Churchilllaan. Naar het zich laat aanzien zal dit kruispunt eind september/begin oktober weer ge bruikt kunnen worden. De foto geeft Aanvangelijk werd dit kruispunt beveiligd met de verkeerslichtenin- stallatic, die van de Churchillaan af komstig was. Deze regeling bleek in de praktijk niet te voldoen, ook niet I na het aanbrengen van wijzigingen I in de afstelling van de lichten. In nader overleg tussen de provin- ciale en gemeentelijke deskundigen frkecr wordt via de Vijf Mei- is toen besloten het eerste vicirbaans- de Rooseveltstraat of via stuk van de Voorschoterweg, van het lllaan en Jacob van Campen- Lammenschansplein tot even voorbij ur hel kruispunt Roosevelt- de Rooseveltstraat. vervroegd in ge- joorsclioterweg geleid. brulk te nemen. Daardoor kan het Hetzelfde geiat voor ue vveigansti. i en fietsers die oversteken naar het j een overzicht van de (tunnel) werk- zwembad De Vliet. zaamheden op de kruising Voorscho- De verkeerslichteninstallatie is terweg-Churchililaan. daarom twee weken geleden buiten werking gesteld. De nieuwe regeling (Foto L.D./Holvast) izwaren tegen i-katwijkseweg ENAAR Gisteren heeft ln Ihuis „De Paauw" een com- onder voorzitterschap van puteerde dr. R. Eysink zit- louden om de bezwaren aan tegen de door de provincie wnen onteigeningen in ver- et de reconstructie van de seweg. Zoals bekend heeft gemeente Wassenaar bezwa- sdiend tegen de verdubbeling eerste gedeelte van de Kat- :g. Deze bezwaren werden door wethouder mr. N. W. voor de commissie toege- ^is de Vereniging van Vrien- Wassenaar voerde de heer M. Peynenburg het woord. P op drie nadelige gevolgen verdubbeling van het gedeelte |iCatwijkseweg: 1. aan de ver van het verkeer van en Wassenaar se Slag enerzijds I verkeer van en naar de Bol- anderzyds wordt door de ontwerpen geen einde ge- Sportdag voor ulo-leerlingen Noodkreet van SJZ ZOETERWOUDE ..Er hangt een zeer grote, donkere wolk boven SJZ". aldus de voorzitter van de vereni ging DE HEER Van der Geest-, tijdens de gisteravond gehouden jaarverga dering. Hij doelde op de terreinnood. ljjk Onderwijs, het bescniKDaarsiei- Het gemeentebestuur, zo meende hij, len van gelden voor de aanschaf van TOU niets liever willen dan een zo meubilair en leermiddelen ten behoe- j spoedig mogelijke realisering van het LEIDEN De politie heeft een 20-jarige Leidenaar aangehouden, die na langdurig verhoor bekende enkele weken geleden een zeilboot uit de Stadsmolensloot Lorentzkade te hebben weggenomen. De Jongeman werd in de kraag gepakt, toen hij be zig was onder een brug aan de Zoe- terwoudsesingel de boot op te kalefa teren. Hij had het vaartuig Inmiddels al van een andere kleur voorzien. De knaap wordt ook verdacht van dief stal van een motor in Voorschoten. feede zal de verbreding van verkeersaantrekkend werken )r vele andere Wassenaarse en lanen een nieuwe golf irgaand interlokaal verkeer te en zullen krijgen. 3. De re- e mogelijkheden van Wasse- »rden /onder noodzaak ernstig d. door de verwoesting van trook langs de Katwijkseweg. noodzaak, omdat er een veel mogelijkheid is om het door- verkeer buiten Wasenaar om n, namelijk via de provincia- nr l door de duinen en via delijke randweg tussen Kat- ieg en Rijksstraatweg. A L. A. Meilink diende een rschrift in namens 45 bewo- tó het park Rijksdorp. Ir. J. ristiaan.se hield een pleidooi et behoud van de wandelge lid, die de bosstrook langs 11 nu biedt. Verder werden er Waren ingediend door particu die grond zullen moeten af hoor de verbetering van de VOORSCHOTEN De school sportdag voor leerlingen van het ulo leverde de volgende uitslagen op. 80 m hardlopen: meisjes: 1. Willie Kinkel 2. Hanneke v. d. Berg. 100 m hard lopen: jongens: 1. Edie Berk, 2. F. v. d. Akker. Lange afstandloop: jon gens t/m 14 j.: Hans v. d. Mey; meisjes t/m 14 j.: Nelly Zuiderduyn jongens 15 jaar en ouder: Jos Reize- voort; meisjes 15 j. en ouder: Ma^ riëtte v. d. Bos. Estafette: jongens t/m 14 j.: Emmanuel-ulo. 2. Nassau ulo; meisjes t/m 14 j.1. Emmanuel ulo, 2. Nassau-ulo; jongens boven 14 jaar: 1. Openbare ulo. 2. Boschgeest- ulo; meisjes boven 14 jaar: 1. Em- manuel-ulo, 2. Openbare ulo. Touw trekken: jongens t/m 14 j.: 1. Emma- nuel-ulo, 2. Boschgeest-ulo; meisjes jt/m 14 j.: 1. Emmanuel-ulo, 2. Open bare ulo; jongens boven 14 j.: 1. Emmanuel-ulo. 2. Bosohgeest-ulo. Softbal: jongens klas 1 en 2: 1. Em manuel-ulo. 2. Nassau-ulo; jongens klas 3 en 4: 1. Nassau-ulo, 2. Emma nuel-ulo; meisjes klas 1 en 2: 1. Em manuel-ulo, 2. Nassau-ulo; meisjes klas 3 en 4: 1. Nassau-ulo, 2. Open bare ulo. Kievietscliool viert gouden feest WASSENAAR De „Kieviet- school" aan de Buurtweg gaat drie dagen feest vieren omdat de schooft vijftig jaar bestaat. Op de speel plaats is dezer dagen een enorme tent opgebouwd, waarin donderdag middag om 2 uur de festiviteiten voor de kinderen beginnen met een voor stelling van de pantomime-groep „Caroussel" onder leiding van Rob van Reyn. ve van de school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden, uitgaande van de Stichting Christe lijk Orthopaedagogisch Instituut voor Leiden en Omgeving, het beschik baarstellen van gelden voor de aan schaf van spelmateriaal ten behoe ve van openbare en bijzondere la gere scholen en de gemeentelijke vhmo-scholen, voor gebruik op de sportvelden. Voorts komt ter tafel een voorstel inzake de ontpoldering van de Maredükpolder. B. en W. stellen de raad tenslotte nog voor als ver tegenwoordiger van de gezamenlijke Leidse tafeltennisverenigingen tot lid van de Raad van Beheer van de Sportstichting te benoemen de heer Hakkert. sportcomplex ..Nieuwe Weg", maar de financiën ontbreken. Over de pres taties van de vereniging in de afge lopen oompetitie was de voorzitter bijzonder tevreden. Secretaris W. Kalkers memoreerde in zijn jaaroverzicht de opening van i het clubhuis, het winnen van de spor- I tiviteitsbeker door de junioren en de gift van de NSD van f7.000. Pen ningmeester Th. Zandbergen deelde mee dot er een batig saldo is van f 729.76. Bij de bestuursverkiezing werden de heren L. v. d. Geest en W. Belt herkozen evenals de heren M. Berg en H. Vervocrm in de elftalcommissie. De entreeprijs wordt voor het komen de seizoen verhoogd tot f 1. Vrijdag komen alle kinderen ver kleed naar school en worden er *s morgens spelletjes en wedstrijden gedaan. Om 12 uur volgt een lunch en 's middags zullen alle klassen prestatie-opvoeringen verzorgen. Vrij dagavond 7 uur wordt door de jeugd de musical ,De kapitein is jarig" op gevoerd. Deze tweede feestdag wordt besloten met een lampionoptocht met medewerking van de muziekvereni ging .Excelsior", welke optocht om kwart over 9 begint. Zaterdag 22 ju ni is de dag voor de reünisten. Om 3 uur begint er een receptie, om 4 uur wordt er een openbare les gegeven en om 5 uur is er een tombola. Op het programma staat ook een .kunst markt" waarop werkstukken, die de leerlingen hebben gemaakt door de ouders kunnen worden gekocht. Het daarmee verdiende geld zal op een nuttige wijze in de school worden be steed Geslaagden voor ulo-examen LEIDERDORP Voor het her-ex- amen van de chr ulo zijn geslaagd I Wim van der Mark. Adri de Mos, Trudy Zwemmer. Wim van den Bran- deler. Anneke Honders, Nel van der Horst, allen uit Leiderdorp; Nico van der Wilk. en Bert Jagel uit Lei den. Voor diploma A met wiskunde: Ank Schouten. Nettie de Vries. Els I Benningen. Dick Minnema, Marja van der Goot, Rineke Noordhoeken Gerard van Poelgeest Leiderdorp; Margriet van Vliet Leiden: Gerard van Dooremaal en Jaap van Doore- maal uit Hoomade; Rita Kok en Ad Rijlaarsdam uit Koudekerk. Voof diploma A met aant. midden stand: Cobi van Tilburg en HENN3 van Winkel uit Deiderdorp. De Kievietschool ontstond 50 jaar geleden, in 1918, als een zeer beschei den sohooltje met 8 leerlingen. Door een schenking van grond aan de Buurtweg door de exploitatiemaat schappij „Park de Kieviet" en rijks- en gemeentesubsidlie kon reeds in 1923 intrek genomen worden in een volwaardig schoolgebouw. Reeds en kele jaren later werden de eerste uit- beidingen aangebracht en kreeg de school ook een gymzaal op de zol der van het gebouw. In 1936 werd ook een kleuterschool geopend. In de na oorlogse jaren werd een aanzienlijke uitbreiding van het hoofdgebouw ver wezenlijkt, zodat de zes klassen die de school telt alle over prettige en vooral ook lichte lokalen konden be schikken. Ook de kleuterschool onder ging een verbouwing, die tot verdub beling van de capaciteit leidde. In 1967 werd een „bewaarklasje" voor driejarige kleuters aan de school toe gevoegd, dat in een behoefte blijkt te voorzien. ROME iGPD) De rechtbank in de Italiaanse stad Grosseto heeft gis teren een 24-jarige Italiaanse jonge man, die zich zelf provo noemt, ver oordeeld tot een maand gevangenis straf die hij zal moeten uitzitten wanneer hij zich in de eerstvolgende vijf jaren aan enig vergrijp zou schuldig maken. De oorzaak heet: bedreiging van een ambtenaar in functie, te weten de burgemeester van Monte Argen- tario onder wie de villa Porto Ercole, het vakantieoord van de Nederlandse koninklijke familie valt. De jongeman, die in Florence woonachtig is, had aan de burge meester verleden jaar een brief ge schreven waarin hij dreigde de wa terleiding van Porto Ercole te zulien vergiftigen indien de burgemeester Koningin Juliana en de andere leden van de koninklijke familie niet zou gelasten hun vakantie elders door te brengen. Hy werd op 20 augustus 1967 gevangen genomen en voorlopig op vrije voeten gesteld tot 12 septem ber zodat hij bijna een maand in voorarrest heeft gezeten. De postduivenhoudersvereniging ,De Zwaluw" Voorschoten hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Surville Fosse. Afstand 365 kilome ters, in concours 240 duiven. Gelost 9.15 uur met n.w.wind. Aankomst eersite prijsduif 15.27.25. De uitslagen waren: A v. d. Eijkel 1.10; P. Belt 2; P. N. van Wissen en Zn. 3-5-9; H. H. J. van Klaveren 4-8; P J. de Jong 6. Jöh. Westen brink 7. BOSKOOP Uit het verslag over het boekjaar 1967 van Mulder's fa briek van rollend materiaal NV Boskoop valt op te merken, dat de omzet in 1967 nagenoeg gelijk ls gebleven aan die van 1966, n..l f 12.143.000 tegenover f 12.283.000. Het export aandeel daarin 38%, vo rig jaar was dit 42%. Door de gelijk blijvende omzet en de druk op de prezen tengevolge van de toenemen de concurrentie was het niet moge lijk de kostenstijging geheel en al op te vangen. Hieruit vloeMe voort, dat de resultaten over 1967 enigs zins zijn gedaald. De brutowinst daal de van f 1.151.765 in 1966 tot f 940.709 in 1967. Na aftrek van per- soneelstantièmes, afschrijvingen en belastingen is het beschikbare winst saldo f 377.3336. Voorgesteld wordt een dividend van 10 Gelijk aan het voorafgaande jaar 1966. waarvan ditmaal 2 in aandelen uit de agio-reserve. De afzet van truck-mixers was rond 10 lager dan in 1966. De oor zaak hiervan is toe te schrijven aan verdere vermindering van de afzet op de Duitse markt. In de eerste maanedn van het nieuwe Jaar is be langrijke stijging van de Duitse afzet bereikt. scheidsreceptie >r ds. H. Bouter ®N De hervormde wykge-1 i JBoshuizerwijk' 'biedt de 1 predikant Ds. H. Bouter, die 4ort naar Hilversum vertrekt, scheidsreceptie aan. De recep- rdt gehouden in „Het Boshuis" ide Hoflaan. op donderdag 27 ?an half acht tot half tien is iedereen ge'eaenheid afscheid fcQ van db Bouter. Gewond bij oversteken LEIDEN Een 58-jarige inwoon ster van Leiden werd gistermiddag omstreeks half vier. toen zij met haar fiets de Rijnsburgerweg ter hoogte van de Houtlaan overstak, gegrepen door een personenauto. Zij kreeg een hersenschudding en een hoofdwond. De EHD bracht haar naar het Diaconessenhui*. Nieuws van de brandweer WASSENAAR Ttfdens wedstrij den in Abcoude heeft een wedstrijd ploeg onder leiding van hoofdbrand wacht J. Paardekooper de 2e pr. in de klasse I behaald, waardoor deze ploeg, samen met de wedstrijdploeg van Voorschoten in September as. in Hengelo zal mogen uitkomen in de landelijke kampioenschappen. Tien adspirant-leden van de vrij willige brandweer zijn geslaagd voor het diploma brandwacht 2e klas se n.l. T. Dompeling, J. v. d. Woude, N. Zonneveld. W. Zonneveld, A. B. M. van der Riet. J. D. van Zanten. J. Haesbroek, F. Langezaal, J. A. van Leeuwen en H. van Steen. ,L.F.-gebied In S LEIDEN De vervanging van de afgekeurde afdekplaatjes van gaskranen in het verzorgingsgebied van de Stedelijke Lichtfabrieken is thans bijna voltooid. Sinds 5 februari j.l. zijn 45.000 aansluitingen gecontroleerd. In 40.000 gevallen moesten de afdekplaatjes worden vervangen. Slechts in 20 gevallen werden kleine scheurtjes in de plaatjes geconstateerd. Ondanks alle aanmaningen troffen de monteurs van de Gas con bij 600 verbruikers niemand thuis. Getracht zal worden bij deze verbruikers alsnog de plaatjes te vervangen. Dat zal op donderdagen, zonodig 's avonds, ge beuren. Men kan ook zelf een afspraak hiervoor maken bij de Lichtfabrieken, tel. 26445. De verwachte gunstige ontwikke ling voor de produkten op de Engelse markt heeft in 1967 inderdaad een vergroting van de afzet tot gevolg gehad. Na de devaluatie van het pond sterling moesten echter maatregelen worden genomen om de Engelse bin- nelandse concurrentie het hoofd te kunnen bieden. Dit is bereikt door een groter deel van de produktie tegen licentievergoeding in Engeland te doen geschieden. Overigens heeft het bedrijf daar een aanzienlijk be lang door middel van een 50 '"'deel neming in Ritemixer Limited die de afzet in Engeland verzorgt. De afzet van betonmortelinstalla- ties en kasverwarmingsinstalla- öes. alsmede de bouw van diverse constructiewerken. gaf andermaal een stijging te zien, maar evenals vorig jaar moet veelal met een la gere winstmarge genoegen genomen worden. Ondanks de druk op de prij zen en de moeilijke marktverhoudin gen is daling van het eindresultaat over 1967 mede door grote inspan ning toch beperkt gebleven. In de Canadese dochteronderne ming Mulder Canada Limited zijn wederom goede resultaten be reikt kunnen worden. Contacten zyn gelegd voor samenwerking met een belangrijke relatie, die tevens in het aandelenkapitaal kan deelnemen. Het belang van Mulder Canada Li mited zal daarbij een meerderheids belang blijven. In dit verband is be sloten om uit de winst van de af gelopen jaren een dividend uit te ke ren. Vanwege de betalingstermijnen van dit dividend is hiervan een deel groot f 112.880. in de resultaten over 1967 verwerkt. De afzet in West-Dultsland ia ver beterd. Ajax beschermt vaste klanten AMSTERDAM (GPD) Sup- lil porters van de Amsterdamse voetbalvereniging „Ajax" die bij voorbaat verzekerd willen zyn van plaatskaarten voor de thuis wedstrijden van him club. kun nen zich een registratiekaart aanschaffen. Met deze kaarten, die één seizoen geldig zyn, krij gen zij een vast reoht op plaats- kaarten, die verkocht worden op de voorverkoop adressen in Am sterdam en omgeving. Ajax-administrateur N. Dal mulder: „Als de wedstrijden be langrijker worden komen onze vaste klanten op de voorverkoop adressen vaak niet meer aan bod. WU hebben daarover veel klachten gehad en deze moge- 1 lijlcheid geopend". „Er zijn reglstratiekaarten van 10 gulden voor de overdekte zitplaatsen en van 5 gulden voor de staanplaatsen en de overige zitplaatsen. Op de kaarten komt de naam van de houder en het voorverkoop adres waar hij zijn plaatskaarten koopt. Op de voor verkoop adressen is men ver plicht, de houder van een regi stratiekaart een plaatskaart te verkopen, mits hij niet later dan 3 dagen, voor de wedstrijd komt", aldus de heer Dalmul der. Ajax heeft in Amsterdam 38 voorverkoop - adressenDaar naast zyn er 4 voorverkoop adressen in Hilversum, Bus- sum, Weesp en Haarlem. Ge middeld worden via deze adres sen per thuiswedstrijd ongeveer 10.000 plaatskaarten verkocht. Dat is ongeveer de helft van het I beschikbare aantal. Wielrennen Groot-Brittannie heeft zich kandidaat gesteld voor de organisatie van de wereldkampioen schappen wielrennen in 1970. Goede verwachting Gezien de verwachting dat de re sultaten van de dochterondernemin gen in het lopende boekjaar verder zullen verbeteren en de licentie-op brengsten eveneens zullen stijgen, acht de directie van Mulder het geenszins uitgesloten dat ook tin 1968 een redelijk totaal-resultaat wordt behaald. De jaarlijkse vergadering van aandeelhouders vindt vrijdag a.s. plaats in het Kurhaus In Schevenin- gen, de* middags te 4 uur. Auto na botsing in brand VIER GEWONDEN NAAR HET A.Z. NOORDWIJK Gisternacht vond op de Herenweg ter hoogte van het bedrijf Broekhuizen een ernstige aanrijding plaats tussen twee perso nenauto's. De wagen waarin zich vijf militairen van het vliegveld Valken burg bevonden, werd in de flank aangereden, toen de bestuurder ln de dichte mist op de weg keerde. Alle Inzittenden liepen min of meer ern stig letsel op. De auto vloog direct na de botsing in brand. Onder de passa giers. van wie enkelen een shock hadden, ontstond paniek, omdat men aanvankelijk meende, dat de be stuurder zich nog in de brandende wagen bevond. Nadat de brandweer ter plaatse was gekomen en het vuur had geblust, bleek dit niet het ge val. Na enig zoeken vond men hem, aan het hoofd gewond en bewusteloos ln een put met aardappelafval ach ter een haag. Vermoedelijk is hi) na de botsing in paniek weggerend. Vier mariniers werden naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden overge bracht. De bestuurder van de ander* personenauto, een 59-jarige hotel houder uit Noordwyk, liep eveneens verwondingen op, doch niet van ern stige aard. Om het verkeer tydens de mist te waarschuwen, gebruikte de politie brandende fakkels.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11