en oomburg oordwijk ste klasse Noordwijk verloor opnieuw Lichtpunt Leo de Winter wil wel een Olympisch graantje meepikken WHC-doelman hielp roodbroeken bijna aan gelijkspel li Leiden wordt nou niet slecht getennist C0BY SIKKENS NADERT MEXICO WERELDBEKER Snelle 5000 meter van Op den Oordt STOLLE KLOPT ROY EMERSON BLAUW WIT ONTTROONT ,.DE EIBERS" Swift Combinatie Dubbel verlies van handbalteam LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Het naar de eerste klasse ge promoveerde team van Room burg. V.l.n.r. D. Bouman, Joly Overdijkink, L. Sanders. Anja Monod de Froideville, J. Ufkes, A. M. P. van Aelst (non-playing captain) en J. Monod de Froide ville. IDEN Roomburg 1 en Noordwijkse S.V. 1 hebben reis naar de eerste klasse aid! Dat'betekent dat het isdistrict Leiden twee ver- t ienwoordigers in deze regi- in zal hebben in de competi- 1969 en als men daarbij be- ikt dat er slechts zestien iteklassers in Nederland dan dringt zich onwille- jhrig de gedachte op dat er 1de Sleutelstad dan toch niet lilecht wordt getennist. oeschouwei-6 die gisteren heit- ■Pn Noordwyk, hetzij op Room- acte de presence gaven zullen zeker willen onderschrijven, de Leiitensa, de Leidse Tennis lehwerkin'g, was vooral in het van Roomburg een plezierige t. Door de samenwerking immers de no 1 van Unicum, Loek 5. de gelederen van Room- versterken! Kon de kleine gro- van Unicum de verwachtingen de competitie nog niet helemaal naken, gekweld als hy werd de examenzorgen, in de laatste voor de promotie deed hy duit in het zakje. Heel belang- want zowel tegen de andere lioensformatie. Dash, als tegen jdegradatiekandidaat uit de eerste ELTV 2. werden de Room- puntjes duur gekocht. Veel ge- kkelyker kwam Noordwtfk SV 1 r de drempel naar de eerste klas- Tegen Foresoaite 1 een 10—1-zege gisteren een 83 zege op Spieg- 11. Eigenlijk was ook hier de eind- tslag 101, want de gasten haal- n tweemaal een papieren winst- ntje binnen, te weten in het vier- herenenkelspel. De reserves van h Noordwijkse SV kwamen tegen de lêrves van Spieghel, evenals vorige ek tegen Roomburg 2, met de kken over de sloot, 4—4 maar één tméér! De Leidsche Hout-reserves rover den het vorig jaar verloren gane tweede-klasseschap door CCC uit Dordrecht met de winst van X herendubbelspel en het daimes- ,ng ibbelspel al kansloos te maken. »ri| -1. !i Zwaar wa Zoals we reeds zeiden was de weg c ihoog voor Roomburg 1 een zeer rare! Tegen Dash moest zaterdag- Iddag worden beslist wie via de gradatie-ploeg uit de eerste klasse t kampioenschap van de over- ngsklasse A met eën promotie zou )gen bekronen. Het werd Room ing, dat in Joly Overdijkink en cl ck Bouman een bijzonder goede toengd-dubbel combinatie bezit. De öh-combinatie Angela Salome/R. Vos moest dat ervaren, 2—6, 4. De tweede partij gemengd dub- '1 behoefde toen niet meer te wor- 5b Uitgespeeld. De dames hebben 5t bjj Roomburg vaak, zoals dat d *t „moeten doen", maar na giste- l" zullen zij hun heren vermoede- k met weer andere ogen bekijken, tat nu verloen zij hun enkelspelen waren het de heren die de spits oesten afbijten en dat ook deden. in het eerste herenenkelspel Dick 51 toman tegen Westhof niet op 48. "6. 41 en later nog eens 43 1 4—0, ineens door zenuwen wa6 Hprongen dan zou het slotstuk van x 5 wedstrijd én van de toeschou- er« én van het Roomburg-bestuur zoveel aan mentaal incasserings- oc Imogen hebben gevergd. Nu was 'et de gemengd-dubbel van Joly "érdykink/Dick Bouman, die Room- ikg het zo fel omstreden zesde punt- tje moest schenken. Met vechtjas Jan Ufkus, Loek Sanders en Jean Monod de Froideville was Roomburg met gelijke stand uit de enkelspe len gekomen, 33! De gehele Room burg-familie en zeer waarschijnlijk ook de gasten rekenden er gelet op het resultaat uit de damesenkel- spelen. vast op dat het damesdubbel winst door ELTV 2 zou opleveren. Anja Monod de Froideville en Joly Overdykink namen een sublieme re vanche voor de nederlaag im de en kelspelen. De toch geduchte combina tie van ELTV 2. mevr. V. Wil- denbere en de Uitstekend spelen de Karlen Kersemakers, kreeg met 7—5, 6—2, geen voet aan de grond Een verrassende uitslag die Room burg een stimulans gaf. De twee gemengd dubbelspelen en de heren dubbelspelen werden gedeeld en daarmee handhaafde Roomburg zijn dankzij de dames verkregen puntje voorsprong. Een zwaar bevochten, maar in alle opzichten verdiende promotie van Roomburgs homogene team. Noordwijk De Noordwykse SV, die eerdaags zijn zestig-jarig bestaan viert, had confprm de verwachting tegen Spieg hel 1, dot de competitie zonder over winning is gebleven, geen moeilijk heden. De enkelspelen brachten reeds een 42 voorsprong. Alleen Pasma diende zich tegen Eykelhof gewonnen te geven. 4—6, 6—2, 36. Blommen- daal veegde met machtige armgeba ren naar een 61. 6—2 zege op Saarberg en Jaap Temminck bood Vis met zijn grote wapen, de topspin forehand, bijzonder weinig mogelijk heden; 62, 63. De dames Josine van der Koogh en Joke Bosch maak ten tegen respectievelijk Mej. Weis- feld, 6—4, 6—2, en Mej. Bos. 6—2, 6—2, duidelijk dat zy in de strijd om de promotie niet wilden achter blijven. Een in snel tempo gewon- jen dames- en herendubbel, deed de balans definitief naar Noordwijkse-zij de doorslaan. Was het bij de eerste formatie van de Noordwykse SV, een van meetaf aanb ekeken zaak. dat was bepaald niet het geval bif de reserves. Uit de enkelspelen, een redelijk betrouwbare graadmeter voor de uiteindelijke uitslag, kwam een 22 uit de bus rollen. Spieghel 2 had zodoende nog de illusie dat het zich zou kunnen handhaven. Het werd, zoals we hierboven reeds zei den, winst voor de Noordwijkse SV 2 met zegge en schrijven één set. Bij de Noordwijkse SV 2 zorgden R. Urlus, 6—1, 6—3 tegen Moermans in het herenenkelspel en Hanneke Faas- sen, 6—3, 6—0, tegen Mevr. Nagel, in het damesenkelspel voor de pun ten. De Leidsche Hout-reserves stonden na de enkelspelen op 31. Voor de winstpunten toonden aanvoerder Bob Lim, Max Harteloh en vechtjas An- nelies Roozenburg zich capabel. Max Harteloh stak voor deze laat ste stryd in een ongenaakbare vorm. Zijn tegenstander Monster zwoegde voor zijn angstig toeziende teamge noten voor elke bal maar hij kon het niet bijhouden, 63, 61. Anne- lies Roozenburg en Bob Lim had den meer moete om het gravel als overwinnaars te kunnen verlaten. An- nelies Roozenburg klopte Mej. van de Wyland, dankzij vooral uitstekend loopwerk. 75, 108. Cijfers die geen nader commentaar behoeven. Bob Lim manoeuvreerde in de eer ste en de derde set zo secuur, dat de waarlijk niet slecht spelende eer ste man van Spieghel, Bremmer, in de derde set, lang voordat hij het kritieke moment van matchpunt te gen had bereikt, de strijd eigenltfk al als verloren beshouwde. Ook hier gaven de dames het beslissende duwtje door het damesdubbel in twee sets te winnen, 6—4, 86. Met die zege was de Leidsche Hout 2 i voor CCC 1 onbereikbaar geworden, 5—1!. OOST-BERLIJN (ANP) Btf In ternationale zwemwedstrijden in Oost-Berlijn is Coby Sikkens in een tijd van 1.11.9 op de derde plaats ge ëindigd op de 100 meter rugslag. Het nummer werd gewonnen door Ivette Haffner (Oostenrijk) in 1 minuut 11,1 6econden; Doris Kohardt 'Oost- Duitsland) werd tweede in 1.11.5. Coby Sikkens revancheerde zich op de 200 meter rugslag. Zij won deze afstand in 2.31.7 vóór de Oostduitse Doris Kohardt 2.33,7. Coby Sikkens was overigens de eni ge van het Nederlandse viertal dat onder leiding van zwemcoach Kerkhoven een extra gelegenheid had gekregen zich „waar" te maken voor de Olympische Spelen in Mexi co die zich enigszins handhaafde. Toos Beumer startte niet. Johan Schans kwam op de 200 meter vrije slag tot 2.05.9, een tijd, die niet vol doende was voor een plaats in de fi nale en Gerda Lassooy legde de 100 meter rugslag af in 1.17,5. Ook dat was niet voldoende voor een finale plaats. Bij deze wedstrijden legde wereld recordhouder Roland Matthes de 100 meter rugslag af in 59,9 en de 200 meter in 2.10,1. Sabine Steinbach. de Europese recordhoudster op de 400 meter wisselslag, werd verslagen door haar vijftienjarige landgenote Marianne Seydel, die met 5.17.3 als tweede zwemster in Europa onder de 5.20,0 bleef. LA PLATA (ANP) Manchester United, winnaar van de Europese be ker voor landskampioenen en Estu- diantes. winnaar van de Zuid-Ameri kaanse beker, hebben overeenstem ming bereikt over de data, waarop zy hun wedstrijden voor de wereld beker zullen spelen. De eerste wed strijd zal op 25 september in La Pla ta worden gehouden en de tweede op 16 oktober in Manchester. Zolang de gemeentelijke au toriteiten nog niet hebben beslist wat er met de accommodatie van LEUVEN (ANP) Tydens inter nationale atletiekwedstrijden in Leu ven, die gehouden werden ter ere van de wereldrecordhouder op de 3000 meter steeple chase, Gaston Roelants, heeft No op den Oordt de 5000 meter gewonnen in 14 minuten en 2.4 seconden. De Limburger ver sloeg in de eindsprint de Belg Top. die op deze wedstrijd had willen pro beren de Olympische limiet (13.50) te halen. Op den Oordt bleef met zijn tijd slechts 2,6 seconden boven het i nationale record, dat hij op 31 juli 1966 in Den Bosch vestigde met 13.59.8. Coen Jansen (Metrobehaal de op de 100 en 200 meter twee twee de plaatsen. Op de 100 meter noteer de de Rotterdammer 10.8 sec. terwijl hij" op de dubbele afstand 22.2 sec. liet afdrukken. BECKENHAM (ANP) Bij de open kampioenschappen van Kent in Beckenham heeft de Australische prof Fred Stolle de eindstrijd van het herenenkelspel duidelijk gewon nen van ziln landgenoot Roy Emer son. De setstanden waren 63 en 8—.1 Margaret Court-Smith triomfeerde in haar eerste serieuze botsing met het beroepstennis bij de dames. De rijzige Australische versloeg in de eindstrijd van het damesenkelspel de Engelse beroepsspeelster Ann Jones- Haydon met 119 en 62. DEURNE ANP) In het Belgi sche Deurne heeft Blauw Wit uit Amsterdam gisteren het toernooi om de Europese korfbalbeker gewonnen De Amsterdammers versloegen in de I eindstrijd bekerhouder Ons Eibernest. LFC gaat gebeuren verhuizen (Den Haag) met 30. De uitslagen naar De Vliet ofRebben van wedstrijden, die in dit toer de kanaries maar vast zelf de handen uit de mouwen gestoken. Teneinde in het komende seizoen hun gasten op een enigszins re delijke wijze te ontvangen en de (te kleine) kantine wat te ont lasten. hebben de geelzwarten een directiekeet neergezet, welke zij in bruikleen hebben gekregen van een constructiebedrijf. Hier zijn de doe-het-zeivers" van LFC bezig met de afwerking van het gebouwtje. (Foto LD/Holvast) nooi zijn gespeeld, luiden: poule A: Ons EibernestMitchan (Eng.) 60. ATBS (Belg.)Ons Eibernest 22. ATBS—Mitchan 6—1. Poule B: BEC (Eng.)— Scaldis (Belg.) 0—3. BEC—Blauw Wit 2—9. ScaldisBlauw Wit 06 Finale: Ons EibernestBlauw Wit 0—3. Om de derde plaats: ATBSScal dis 0—3. AMSTERDAM (ANP) De AAC-atleet Leo de Winter, Ne derlands kampioen sprint en verspringen uit de jaren 1965 en 1966, is gisteren op Schiphol teruggekeerd uit de Verenigde Staten, waar hij in de afgelo pen veertien maanden als stu dent in de elektrotechniek een Amerikaanse atletiektraining heeft kunnen volgen aan het California-State Polytechnic College in St. Luis Obispo tussen Los Angeles en San Fransisco. De Amstelvener zal deze zomer kunnen deelnemen aan wedstrijden in Nederland, maar hij blijft slechts drie maanden, omdat hij in septem ber a.s. terugkeert naar Ameri- Op Schiphol werd Leo de Winter namens zijn club bloe men aangeboden. ka om daar aan het State Col lege zijn opleiding voort te zetten. De Nederlandse atleet maakte er op Schiphol geen geheim van, dat hy z(jn opleiding voor elektrotechnicus van groter belang acht dan zijn at letiektraining. al heeft hy deze geena- alns verwaarloosd, 's Ochtends stu deerde hy in de collegebanken, da middagen echter besteedde hy aan zyn training en de avonden gebruikta hy weer voor zyn studie. De Winter heeft zich in Amerika niet op een enkel nummer gespecia liseerd, maar heeft zich gewyd aan de 100 meter (beste tyd 10.5 sec.), 200 meter (21.2), het hlnkstapsprln- gen (14.85 meter) en het versprin gen (7.25 meber). Het zyn tyden en afstanden ,die nauweiyks voldoende zyn voor uit zending naar de Olympische Spelen in Mexico en De Winter heeft er dan ook geen Idee van of het zover komt. „Het zal afhangen van myn tyden op de sprint", zei hy. Hy heeft zyn hoop feiteiyk voorlopig alleen geves tigd op de 4 x 100 meter estafette, waarvoor hij zeker in aanmerking meent te komen, als Nederland daar voor tenminste lnschryft. De Win ter denkt ook een kans te maken voor deelneming aan de 200 meter, „maar dan moet ik eerst beslist onder de 21 seconden zien te komen en zover la het op dit moment nog niet". Leo de Winter heeft de laatste maanden in St.-Luls wat pech gehad met kleine blessures, eerst aan zyn hiel, de laatste weken aan zyn lin kerknie, waar een spiertje zich on willig toonde. Toch heeft hy er mee getraind. „Wy staan er constant on der medisch toezicht en ik kieeg of ficieel advies met de training door te gaan". Illllllllllllllllllllllllllllllllllltllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllim IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIimillllllllllllllllllllllllliHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH (Van één onzer sportredacteuren) NOORDWIJK Een kille, flardige zeedamp en een bar slecht voetbalduel tussen Noordwijk en WHC hebben de on geveer 1000 bezoekers zaterdagmiddag aan de Panhuysstraat weinig aangename verpozing gebracht. Eén positief resultaat leverde de wedstrijd op: de 21 zege, die de ploeg uit Wezep behaalde, hield Huizen nog van het kampioenschap af, waar door de strijd om de zaterdagtitel een vroegtijdige beslissing bespaard bleef. De zege kwam de Gelderse ploeg evenwel alleen boe, omdat zy net iets minder slecht speelde dan de rood broeken uit Noordwyk, die toch nog een plezierig lichtpuntje in hun ploeg telden. Dat was het debuut van de jeugdige aanvalsspits Albert Spaan derman, die al kwam het tegen de geroutineerde verdediging van WHC niet helemaal tot zyn recht toch herhaalde malen aantoonde uit het goede voetbalhout be zyn gesne den. Bovendien vond hy in zyn me- devoorwaartsen byzondet weinig in spiratie om zich aan op te trekken. Op rechts was Noordwyk vleugellam, omdat de tweede jeugdspeler in het roodwitte team, Dick Hazenoot, veel te geïmponeerd voetbalde en al by voorbaat elk duel om de bal met zyn tegenstander v. Dyk als verliezer af sloot. Dezelfde ervaren WHC-defen- sie stempelde ook de nimmer opge vende Jaap van Kesteren tot een fi gurant en op links bleek Bröring by vlagen in staat een aantal tegenstan ders de verkeerde kant op te sturen, maar zyn te grote voorliefde voor de bal haalde door elk vooropgezet aanvalsplan een dikke streep. Het was dan ook niet zo verwonderlyk, dat Heemskerk en Duyndam, het so lide bruggehoofd van de zeekanters op het middenveld, of wel mee ten aanval trokken of wel van (te) gro te afstand schoten losten, die echter elke uitwerking misten. Het was voorts een opmerkelyk verechynsel. dat v. d. Meulen c.s. in de aanvangsperiode van beide speel- helften aan ontstellende inzinkingen ten prooi vielen, hetgeen feitelyk het verlies van Noordwyk in deze wed- stryd bepaalde. De moeiiyke start in de eerste helft kostte Noordwyk na 12 minuten een doelpunt. Anton Ma ry t raakte by het uitverdedigen de bal kwyt aan Knoest, de gevaariyk- ste WHC-aanvaller, die via het dy- been van de toegesnelde Kuypers de bal achter de verbouwereerde v. d. Niet in het Noordwykse doel schoot: 01. Uit een identieke situatie zou Noordwyk dat zich inmiddels wat had hersteld. 11 minutehn later de geiykmaker produceren. Jaap van Kesteren brak in de 23-ste minuut op links door en nu werkte het lichaam van Fyn het schot van de roodwitte aanvalsleider over de doeliyn: 1—1. Ook in de aanvang van de tweede helft kampte Noordwyk met een af- gryseiyke black-out. In de 6de mi nuut belandde de bal by de geheel viystaande Kroes, hier waren al een royale serie missers van de Noordwykse defensie aan voorafge gaan die doodnuchter de bal over de doeliyn schoof: 1—2. Tweemaal is een nadien vrywel voortdurend ster ker Noordwyk dicht by de gelykma- ker geweest. Beide malen ontstonden de situaties uit vrye trappen vanaf de vleugel, die voor doelman Brom mer, gezien zyn welhaast stuntelige optreden, evenzovele nachtmerries moeten hebben betekend. In de 20ste minuut kon Pap de bal nog juist van de doeliyn halen, na dat zyn goalie onder een vrye trap van Duyndam was doorgelopen. Een minuut of negen voor tyd zond Spaanderman, die een sterke tweede helft speelde, het leer opnieuw diep in de doelmond. Bremmer sloeg de bal voor de voeten van Hazenoot, wiens inzet ao rond de doeliyn in een melée van WHC-verdedigers verdween, waartussen zich ook nog Duyndam bevond en waar- by ook spoedig v. Kesteren aanwezig was. Scheidsrechter Schroots. die na rust zyn bril in de kleedkamer had gelaten, kennelyk voor het beslaan van zyn glazen, sloeg het „schouw spel" op enige afstand gade en pas nadat Van Kesteren een WHC-er over de doeliyn werkte, floot 8chroot* af. Hardnekkige Noordwyk-geruchten vertelden na afloop dat de bal de doeliyn was gepasseerd. Een nog lichteUjk verontwaardigde Ger- rie Duyndam, die tydens deze ,3crum" als een soort ondergrondje had gediend, na afloop: „Die keeper had de bal niet eens vast, hy had alleen myn benen beet". Enfin, hoe de bal nu precies in de steel zat, wel of geen doelpunt, de Noord wy kers tilden daar toch zo zwaar niet meer aan en de zege van WHC. dat het in deze wedstryd zon der aanvoerder, ex-semiprof v. Py- keren, moeet stellen, was niet onver diend. OUD ADE Op het vertrouwd» parcours in de omgeving van Oud Ade hield de Leidse Ren- en Toer- vereniging „8wift-combinatie" zon dag over een afstand van 40 km. een rit voor de zomercompetitie. De ze werd gewonnen door Ton v d. Valk. Hy bleef vier makkers on der wie gasfcrenner Piet v. d. Lans in het beslissende sprintje met een wiellengte verschil de baas. De uitslag was: 1. Th. v. d. Valk, 2. Peter Akerboom, 3. P. v. d. Lans, 4. Paul Akerboom, 5. W. v. d. Berg. R. Falleux. By de nieuwelingen zegevierde de- tant G. Zandbergen over P. v. d. Berg. Drie renners gaven er door pech of anderzyds voortydig de brui aan. Uitslag A-aspiranten: 1. F. v. *fc Hart, 2. E. Oudshoorn. B-aspirantenr 1. C. v. Ryn, 2. H. Borst. 3. P. Post. Veteranen: 1. Th. Brandt. 2» W. Wassink. GRAZ BARNBACH (ANP) Het Nederlandse handbalelftal heeft heb afgelopen weekeinde twee nederla gen geleden tegen Oostenryk. Zater dag wonnen de Oosterykers in Gras na een 8—2 ruststand met 15—5. Vooral de Ooetemykse rchtsbinnen Wesinger was ongrypbaar voor de Nederlandse defensie. Met zeven tref fers nam Wesinger by na de helft zyn rekening. Voor Nederland scoor de Bob Sondaar (3). Daan Kaake- been en Bert Meinen. Gisteren ver loren de Nederlanders in Barnbach met 915 van de Oostenrykers. Da beste spelers by Nederland waren doelman George van Noesel en de aanvallers Bob Sondaar en Bert Mei nen. "VANDAG 17 JUNI 1968 PAGINA I

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9