VS-revanche op Middelburg Ove Kindvall zet zijn looneisen kracht bij KNWU moet omzien naar andere chauffeur smateurs urnzege u Polen Ruim negenduizend toeschouwers in de Kikkerpolder „Ife gun het Piet Kantebeen echt Geschiedenis herhaalt zich Prikkel van een doelpunt Liebrechts niet naar Tour Trainer Middelburg: Van Haaren is meer waard iterdagvoetbal Feijenoord en ADO winnen KRAAY NAM AFSCHEID AG 17 JUNI 1968 PAGINA 7 tlDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD «DEN Bij het nemen van de penalty stuurt Gerard Désar Middelburg- doelman But de verkeerde hoek in. (Foto LD/Holvast) (Van onze sportredacteur) t vi re< we v. "iun v,l Jules Vogels liep naar de zijlijn. Ontredderd en 'bogen hoofd. Op hetzelfde moment waarop scheidsrech- :efrssens uit Dieren het gebeurde in de twaalfde minuut tweede helft de bal zorgvuldig op de elfmeterstip ideponeerd, besefte de linksback van landskampioen Mid- g, dat de prijs voor de charge, waarmee hij Gerard Désar '^rtocht naar de veste van de bebaarde doelman But had te beletten, voor zijn ploeg wel eens onbetaalbaar zou a blijken. Vogels, die in een schichtige blik over de I Ier Gerard Désar gretig het vonnis ten uitvoer zag bren- eg gelijkHet doelpunt, waarop de ruim 9000 toe- ers een record voor dit seizoen wat al te lang moeten wachten, werd voor UVS de springplank naar elime, verdiende 30 zege. schiedenis herhaalt zich. Ook in de eerste wedstrijd tussen ,.urg en UVS speelde een wat snel toegekende strafschop een ijke rol. In de Zeeuwse hoofdstad waren de blauw witten het iff er. Maar verder hield elke vergelijking op. Middelburg, eigen veld naar een verrassend hoog spelpeil had gereikt en .et 21 had verslagen, slaagde er niet in nogmaals op de van de tenen te gaan staan. Weliswaar bouwden de groen- eeuwen ook nu weer het spel vanuit hun sterke defensie, Delmotte een dominerende rol speelde, snel en direct op, .een Lievense, een De Vos en (vooral) de aalvlugge Pentury el% toch opvallend in de afwerking. de zeer goed sluitende UVS-verdediging bepaald niet h was met het weggeven van kansen, kreeg Middelburg-rechts- Lievense er na twaalf minuten toch een die benut had moeten „ji. Na een snelle doorstoot over links kwam hij vrij voor Sloos, echter op het kritieke moment uit balans, waarna de in fraai stoken Leidse doelman met Lievenses rollertje niet de minste had. In de twintigste minuut kreeg aan de andere kant Leo .a een struikelen van centrumverdediger Schoenmakers, een ilijke kans en ook in dit geval werd het, maar nu door te richten, een afzwaaier Ld i luVS kwam niet aan zijn „Middelburgse" vorm toe. De blauw- speelden wat loom, hielden, door te klein, onnauwkeurig' spel ipo laag, waardoor aan het aanvalsspel de verrassing ont- ..aar groeiden halverwege de eerste helft toch al naar een jk waarneembaar veldoverwicht. De UVS-formatie, die zich :n tntwikkeld tot een typische „tweede helft ploeg", had duidelijk kei van een doelpunt nodig. Toen dat er kwam Désar uit de penalty gooide- zij alle loomheid van zich af en iiddelburg, zij het dat de Zeeuwen gedemoraliseerd waren, ijk: overklast. Een tweede treffer liet dan ook niet lang op achten. In de zeventiende minuut liet de kleine linksbuiten an zo'n vliegend vleugelschot van zijn schoen vertrekken, dat i But het alleen maar gehoord kan hebben. „Zo'n goeie we nog nooit gehad", zong het UVS-dameskoor de blonde speler toe. Het was dan ook een juweel van een doelpunt. Ger an had ook een belangrijk aandeel in het derde UVS-doelpunt. linuten voor het eindsignaal van de heer Karssens. Zijn voor- „maatwerk" voor het hoofd van Gerard DésarDe tijd beide laatste doelpunten werd opgevuld met voetbal-voor- erij. Daarin was vooral Bart Lardé bijzonder sterk. Middelburg !t allemaal toe. De Zeeuwen geloofden er allang niet meer BREDA (ANPI Piet Liebrechts, die door de KNWU was benoemd tot chauffeur van de ploegleiders wagen voor de Ronde van Frankrijk, zal niet naar de Tour gaan. De directie van Smith's-Chips geeft er, in overleg met de mede werkgever van Liebrechts, Acifit, de voorkeur aan Piet Liebrechts de ko mende maand volledig in te zetten voor de voorbereiding van de Neder landse renners uit de beroepsploeg van Smith's voor het komende natio nale kampioenschap op de weg. De sportcommissie van de KNWU, die hierover een onderhoud heeft ge had met de directie van Smith's heeft begrip voor dit zuiver zakelijke stand punt. De sportcommissie heeft tot nu toe nog geen andere ohauffeur aan gewezen. Ploegleider Ab Geldermans vond het verschrikkelijk jammer, dat hij met met Piet Liebrechts naar de Tour kan gaan. De Beverwijkse ploegleider vertelde: „Liebrechts was meer dan een man, die alleen maar de wagen goed kan sturen. Wij hebben in de afgelopen periode bijzonder prettig samengewerkt. Alles was rond voor de Ronde en ik dacht tijdens de Tour ook veel steun aan hem te zullen heb ben, doordat hij het vak zo door en door kenit, zeer goed op de hoogte is met wat er leeft in de rennerswereld en in alle opzichten het vertrouwen van de renners had". Gerard Désar tn koppositie voor het Middelburgse doel. In dit geval zou de bal er niet in gaan,Tweede van links Ger Loge man. Foto LD/Holvast) (Van een onzer verslaggevers) nend. Eigenlijk tot aan die DUISBURG (ANP) MSV Duis- I burg zal beroep aantekenen bij het bestuur van de Westduitse voetbal- j bond, nadat een commissie van de bond had bepaald dat de transfersom j j voor Heinz van Haaren niet meer ;dan 100.000 mark (91.000 gulden) mag bedragen. Zoals bekend zal van i Haaren, de Nederlandse topspeler in 1 de Duitse bundesliga. van MSV Duis burg naar Schalke '04 overgaan. MSV j Duisburg vindt zijn aanvoerder en middenveldspeler méér waard dan 1100.000 mark. LEIDEN „Jammer, het is niet gelukt. Wij zijn m echt op uit geweest om vafi UVS te winnen. Het was per slot van rekening onze allerlaatste kans". Middelburg-voorzitter Si- monse stelde het gisteren onder iet aperitiefje. dat aan 't di ner „In den Vergulden Turk" voorafging, enigszins spijtig, maar zonder rancune vast. „We waren echt graag driemaal achtereen kampioen van Neer land geworden. Dat het niet gelukt is, jammer. Wij zijn en blijven toch gelukkige mensen. En de stemming is en blyft op perbest. We gaan „gewoon" door. Waarom ook niet. Vier jaar geleden zijn we gepromo veerd naar de eerste klasse. We hebben één jaar nodig ge had om „te acclimatiseren". Daarna zijn we drie jaar ach tereen kampioen geworden. En tweemaal kampioen van Neder land. Me dunkt, toch mooi ge noeg Trainer Piet Lindeberg 40 jaar, oud-semiprof by RBC, 14 jaar trainer, waarvan de eerste vier als speler/trainer „We hebben vijf kwartier goed stand gehouden. Tot de strafschop gaf die 0-0 de krachtsverhou ding toch juist weer. We hebben geprobeerd goed voetbal te spe len. Dat is de eerste drie kwar tier goed gelukt. Na de rust was UVS wel iets beter. Achteraf bekeken: de zege is terecht ge komen bij de beste ploeg. Niet dat UVS zo briljant speelde in Middelburg vond ik die jon gens een klasse beter maar wü hebben van achteren wat foutjes gemaakt. En die hebben ze bekwaam afgestraft. Dus zeg ikdeze nederlaag is ver diend. We hadden overigens wel de handicap, dat onze beste (voorhoede) speler er niet bij was: Hans Wijs. Tegen Emmen maakte hij verleden week nog twee doelpunten. Zoiets is na tuurlijk wel een verzwakking". Voorzitter Simonse: „We zijn en blijven amateur: we la ten onze beste speler thuis. Waarom? Deze jongen (18 jaar) moet maandag examen (mulo) doen. Het is voor ons een moei lijke beslissing geweest, maar we hebben toch gemeend om hem te moeten verbieden om te spe len. De maatschappelijke car rière van die jongen gaat im mers boven alles. Wat heeft hij er aan, als wij kampioen van Nederland worden en hij zakt voor z\jn examen. Want als hy zakt, wordt er allicht gezegd: jongen, als jij die laatste we ken nu eens dat voetbal bad la ten rusten en er nog even zwaar voor was gaan „blokken", wie weet was je dan wel ge slaagd Voorzitter Simonse over de wedstrijd: „Het was dit keer niet zo'n verschrikkelijk den derende vertoning. Wel span- 3° lagen-standen tilt kampioenschap van Ne derland) Almania .mms» 11 Si Middelburg 3 ts« Rheden 2—1 7 I 12 18— 8 11 19— 3 6 13—10 6 9—18 6 9—18 1 6—17 het kampioenschap van Nederland: - IJsselmeervoffeh 32 r||k WHC 1—2 4 4 8 0 10— 8 4 2 115 4—3 4 1 1 2 3 8—7 iiik 4 0 0 4 0 '4—11 0WICE (ANP) De Neder- damesturnploeg heeft dit Dde in Katowice met 177 van Polen gewonnen. Klees eindigde in het indivi- klassement met 36,95 pnt. op Me plaats. Ans van Gerwen iet 36,65 pnt. tweede, individuele klassement is: 1. Klees (Ned.) 36.95; 2. Ans van J (Ned.) 36.65; 3. Malgorzata (Pol.) 36.50; 4. Maria Kowo- 1) 36.05; 5. Atie van Veen 36.00 6. Femie Klunder 35.00; 7. Cora Stins (Ned.) Marjan van latten (Nèd.) ROTTERDAM/LUGANO (GPD/ANP) Al was zater dag in het Feijenoord-stadion Wim Jansen de grote uitblin ker, en al draaide Coen Mou- lijn zijn tegenstander Onclin ROTTERDAM (G.PD.) Feijenoord nam na de wedstrijd van zaterdag tegen Standard Luik officieel afscheid van Hans Kraay. Voorzitter Guus Couwen- berg sprak lovende woorden richting Kraay Feijenoord heeft erg veel aan jou te dan ken"), waarna hij de gloednieu we trainer van D.F.C. een ge brandschilderd raam (uiteraard met het stadion er op) over handigde. Voor mevrouw Lya Kraay waren er roodwitte bloe men. Met een vlotte speech be dankte Kraay voor de zeven mooie jaren die hi) bij Feije noord had mogen meemaken. Van de spelers had Kraay bij de laatste competitiewedstrijd al een afscheidscadeau gekre gen een gouden hoi loge. Tot die spelers zei Kraay zater dag: ,Jk hoop van harte, dat jullie volgend jaar weer eens kampioen worden". op ouderwetse wijze dol, het was toch zonder twijfel de avond van Ove Kindvall. De Zweed speelde een glanzende hoofdrol in de prachtige show, die Feijenoord voor 45.000 en thousiaste toeschouwers tegen Standard Luik opvoerde. Onverstandig Het is bekend: Ove Kindvall wil voor een nieuw seizoen bij Feije noord heel veel geld ontvangen. Een beetje te veel in Feyenoord-ogen. De Zweed, die terug dieigt te gaan naar i zijn oude club Norrköping heeft, i zaterdag zijn looneisen op formidabe le wijze kiacht bijgezet. Hy liet zien. dat hij werkelijk heel veel waard is. Aangezien Standard Luik zo onver standig was by hem geen mandek king toe te passen, kon hy er de ene fraaie solo na de andere uitpersen, voor rust als rechtsbuiten, na rust in de spits. Bovendien scoorde hy twee mooie doelpunten. Voor Ruud Geels, die hem 20 minuten voor tyd moest vervangen, nadat Kindvall na een staande ovatie van het publiek het veld met een lichte ljlessure had ver laten was er geen eer te behalen. Feijenoord nam ln de 21ste minuut de leiding .Een prachtige pass van Wim Jansen belandde via Moulijn by Kindvall. De Zweed schoot onmiddel- lyk, via het lichaam van Spronck verdween de bal achter de overigens prima spelende doelman Nicolai (1 0). Veda* Füo4 «en trager «as Kind vall na een prachtige solo had voorkomen door op de doeliyn Nico lai te assisteren, kreeg Standard het nog erg moeilijk. Maar het kon toch de rust met slechts één doelpunt achterstand halen. In de dertiende minuut van de tweede helft leek Feijenoord op 20 te komen. Pilot had de levensgevaar lijke Kindvall in het strafschopgebied onderuit gehaald en Van Hariegem mocht van elf meter lichten. Maar al schoot hij echt niet slecht, in. met een formidabele sprong hield Nico lai de bal uit het net. Maar vijf minuten later stond Nico lai machteloos. Na weer zo'n bril jante pass van Jansen kwam Kind vall vrij voor doel en dat betekende 20. Nadat Wim Jansen zelf een heel mooie treffer had gescoord, was het de tyd voor Wery. Een daverende knal van de ex-DOS-speler bracht de stand op 40. Een daarby bleef het. Het Rotterdamse publiek toonde zich na afloop door een langdurig applaus uiterst tevreden over dit „nieuwe" Feijenoord. Achterstand ADO heeft in Lugano, voor slechts 2500 toeschouwers, 'ook de tweede wedstryd tegen de Zwitserse verte genwoordiger uit gioep 6 van de zo- mer-competitie gewonnen. In de eer ste helft nam Lugano, dat in de ko mende weken ook nog twee beslis- singswedstryden om het Zwitserse kampioenschap moet spelen, een voorsprong van 1—0 door Lutbrop. •Tien mimi tec voor rust maakte Maa.ssen gelyk. Na een klein kwar tier in de tweede helft maakte Hen nen het tweede en winnend* doelpunt voor de Hagenaar*. Feijenoord-spit speler Wim, Hariegem (rechts) in actie in de wedetriid tegen Standard Luik, strafschop. Want die penalty heeft de wedstrijd „gemaakt", i Het was een overtreding, ak koord. Maar een strafschop? Nee. Temeer: bij die stand, zo'n straf uit te delen. Dat was wel erg zwaar." Middelburg-penningmeester Den Boer (zelf oud-scheids rechter) „Het is een moeilijke zaak voor die scheidsrechter ge weest. In een flits moest hy be slissen. Het was een overtreding. Fluit hij niet, dan laat hy een over treding voorbij gaan. Fluit hy wel en legt hy Ac bal op de rand van het strafschopgebied, dan toont hy daarmee ergens zijn „zwakte". Want het gebeur de er duidelyk binnen Trainer Lindeberg: „Die strafschop was toch zo! Het was het onderuit halen van een spe ler met de bal op weg naar het doel. Er was maar één juiste beslissing, hoe rot ik het ook vond: strafschop". Voorzitter Simonse: „Vreemd eigenlijk. In Middelburg werd er op een kritiek ogenblik ook een strafschop gegeven. Die was eveneens dubieus. Maar deze nog meer. Het was voor onze spelers toch wel een menta le klap. UVS ging daarentegen beter, vooral gemakkelijker voet ballen". Trainer Lindeberg: „We wa ren enigszins aangeslagen. Iedereen ging te geforceerd voetballen. Overigens ik heb de jongens wel een pluim gegeven, dat ze netjes zyn blyven voet ballen. Sportief. Een nederlaag moet je kunnen verdragen, zeg lk altijd. En deze nederlaag was verdiend: we hebben foutjes ge maakt en die zyn afgestraft. Dat eerste doelpunt: in eerste instantie had die speler moeten ruimen in plaats van een tikje in de breedte. Bouwen is alle maal wel heel mooi, maar het kan niet altijd. Oké, je moet durven te voetballen, maar ook: nooit (onnodig) risico nemen. Dan dat tweede doelpunt: het was een mooi schot, daar niet van. Maar het werd die links buiten wel erg gemakkelijk ge maakt. Hy kreeg alle tijd om rustig te schieten. Ook by het derde doelpunt werd wat gemist t de keeper bijvoorbeeld had toch moeten ingrijpen by die hoge voorzet". Voorzitter Staionset „Gebeurd is gebeurd. Wij zijn geen club, die by de pakken neer gaat zit ten. De (voortreffeiyke) stem ming onder de jongens is daar wel een voorbeeld van. We gaan rustig door. Er is nu een druk van ons af gevallen, maar we zullen er in de laatste wedstry- den beslist niet met de pet naar gooien. UVS heeft een goede ploeg. Technisch vooral. En bo vendien sportief. UVS zou een waardig opvolger zyn. Er zijn op het ogenblik twee clubs, die echt goed voetballen: UVS en Middelburg. Als derde dan nog Almania, ofschoon die jongens pas één punt hebben. Ik geloof wel, dat iedereen bfl ons het UVS gunt. En daaromt DCG krijgen we nog (thuis). En die Amsterdammers zullen dan hun nog ongeslagen positie echt moeten waarmaken". Trainer Lindebergt DCG thuis, dat kan volgende week wat worden. De jongens zullen er voor de volle honderd pro cent voor .knokken", daar- voor ken ik ze goed genoeg. Men zegt wel eens: een trainer moet niet te lang by een ver eniging blyven hangen, maar daar ben ik het toch niet (he- emaai) mee eens. Je leert die jongens kennen, je ziet ze „ko men". Net als by UVS. Piet Kantebeen draait toch ook al heel wat jaart jes mee. Daar om durf lk rustig te stellen, dat de jongens tegen DCG voluit zullen spelen. Als titelverdedi ger is het verder ook helemaal je sportieve plicht". Vice-voorrftter Houtepen 12 jaar bestuurslid, met voorzit ter Simonse (18 jaar) en pen ningmeester Den Boer (10 jaar) de actieve „zittenblijvers" in het Middelburgse bestuur: „Tegen UVS hebben de Jongens er hard voor „gevochten". Zonder succes, want UVS was (iets) beter. Beide ploegen waren bang voor een nederlaag, dat viel aan het spel vooral voor de rust goed te merken. Deze wedstrijd was ook beduidend minder. Ons vetd leende rich er misschien ook meer toe. Wat dat betreft zyn we erg verwend: onze accommo datie is voor verbetering vat baar, maar we hebben een veld als een biljartlaken. Daarom ook: DCG heeft by ons niet ge wonnen". Trainer Piet Lindeberg j jnk hoop dat het lukt. Voor iUVS er lopen toch wel een stel Jongens in, die er echt iets van kunnen en voor Piet Kante been in het bijzonder. Ik gun het 'm echt. Ik heb het nu tweemaal zelf meegemaakt: kampioen van Nederland. Het is machtig leuk om zoiets te be reiken

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 7