ach mijnheer, elske... Duizend piloten van B.O.A.C. in staking Mr. Van Vollenlioven 13de in vliegrally Vele vluchten geannuleerd Cï&cjenda MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 2 LETDSCH DAGBLAD MAANDAG 17 JUNI SOE8TERBERG (ANP) Tijdens <U zaterdag gehouden ..inter service and ctcü air rally", „Isacar 1968". die door de vliegclub Schiphol werd georganiseerdis rar. Pieter van Vol lenhoven op de 13e plaats geëindigd. „Ik kan u meedelen dat ik een groot aantal straf punten heb ver gaard". zo zei de heer Van Vollen hoven, die vloog in een Pipercup van de Luchtmacht, bij de finish op de vliegbasis Soesterberg. ..U moet ech ter niet vergeten dat ik nog slechts 200 vlieguren heb gemaakt. Dit was voor my de eerste grote rally en ik vond het een geweldig leerzame en boeiende ervaring". Zyn navigator was de tweede luitenant H. Hilthorst, die evenals de heer Van Vollenhoven afkomstig ia van het 298 squadron op de vliegbasis Deelen. De rally, was met 52 deelnemende vliegtuigen de grootste ooit in Ne derland gehouden. Het was tevens de eerste keer dat zowel privé en zakenvliegers. Rijks- en Nationale Lucfttvaartschool, aüs Pasgeboren baby ,kogelvrij" NEW YORK (Reuter) Het geboren meisje in een ziekenhuis in New York, dat een kogel had inge slikt, welke op haar moeder was af geschoten, heeft zioh „op natuurlijke wijze van de kogel ontdaan". De moeder van het meisje die acht maanden zwanger was toen een on bekende op haar schoot, maakt het goed. Toen het kind vorige week, na de verwonding van haar moeder, met de keizersnede ter wereld werd ge bracht bleek de kogel door de wang van het kind gedrongen te zijn. Het meösje had de kogel ingeslikt, waar- dooi- het een lichte lood-vergiftiging opliep. De baby is er niet zo goed aan toe omdat zij, zoals bij veel te vroeg geboren baby's voorkomt, lyüt aan een longaandoening. Meer troepen naar West-Irian DJAKARTA (AP) De Indone sische generaal-ma;ioor Soemitro, de derde man in de militaire hiërarchie In Djakarta, heeft verklaard dat re geringstroepen de opstandige bewe ging in West-Irian zullen neerslaan als de rebellen zich niet onderwer pen, aldus het persbureau Antara. De waarschuwing van Soemitro wyst op verergering van de spanningen ln het gebied waai al verscheidene Keukendeur open Uit een wo- opstanden zyn neergeslagen sedert j ning aan de Doornikstraat in Den het gebied in 19G3 bij Indonesië j Haag, kwam. Naar verluidt zijn de rege--1 ringstroepen in het gebied de laat- de Koninklijke Marine en Landmacht gezamenlijk aan een dergelyk eve nement deelnamen. Na afloop van de rally «van vlieg veld Teupe via Den Helder naar veld Teuge via Den Helder naar Soesterberg reikte Prins Benrhard in aanwezigheid van oa. Prinses Margriet en de chef van de lucht machtstaf, luitenant generaal A. B. Wolff, de eerste en tweede prijs uit. De beste vlieger en navigator waren resp. de heren G. Kruyssen en J. Osbcrn. die ook de, prijs, toegekend aan de beste deelne-1 g c 1 verbeterd. De Britse mi mers van de afdeling privé en za kenvliegers. in de wacht sleepten. Mr. Pieter van Vollenhoven en ziin navigator, 2de luitenant H. Hilthorst. Vredeskansen in Nigerë licht verbeterd LONDEN (AP/AFP) Na een ge heime bespreking in Londen tussen vertegenwoordigers van Engeland en Biafra is de hoop op een wapen stilstand in de Nigeriaanse burger- LONDEN (GPD) Na vergeefse onderhandelingen over betere salaris sen en arbeidsvoorwaarden, welke langer dan een jaar hebben geduurd, zyn de 1040 piloten van BOAC, de genationaliseerde Britse lucht vaartmaatschappij, zaterdagnacht in staking gegaan. De piloten die op het ogenblik in het buitenland zijn /uilen, na in Londen te zyn terugge keerd. zich bij hun daar stakende collega's voegen. Gisteren werden op Londen Airpart 18 BOAC-vluchten geannuleerd. Men slaagde erin 1700 passagiers naar an dere lynen over te hevelen. De Britse minister voor tewerk stelling en produktiviteit, mevrouw Barbara Castle, zelf een uiterst strijdbaar figuur, heeft zaterdag in een urenlange vergadering met het bestuur van de pilotenorganisatie zon der resultaat getracht het conflict af be wenden. De piloten kunnen zonodig de sta king drie maanden volhouden. ZjJ eisen een betalingssysteem, geba seerd op de internationale praktijk. Een van hun andere wensen is dat „Gouden Dahlia" in Haarlem HAARLEM (GPD) De Neder landse Dahliavereniging organiseert dit Jaar ter gelegenheid van haar gouden jubileum een grote interna tionale dahlia-tentoonstelling op 6, 7 en 8 september in de Kennemer- sporthal in Haarlem. De tentoonstel ling, Gouden Dahlia geheten, zal naar verwacht wordt niet alleen een beeld geven van de prestaties van dertig Nederlandse kwekers, maar ook die van buitenlandse, waarvan Duitsland, Engeland en België reeds officieel hun deelneming hebben toe gezegd. Nederland neemt in de dahlia-ex port' n vooraanstaande plaats ln, er werd in 1967 voor bijna 10 miljoen gulden dahlia's naar circa 60 landen geëxporteerd. De officiële opening van de tentoonstelling heeft plaats op vrijdag 6 september om 5 uur 's middags. nister voor het gemenebest. Lord Shepherd, heeft zaterdagavond enige uren gesproken met de Biafraanse minister van Justitie, Sir Louis Mba- nefo. Woordvoerders zeiden dat de gede legeerden „hoopvol" waren gestemd en woensdag hun inleidend overleg zouden hervatten. Het gerucht gaat dat Biafra een wat inschikkelijker houding heeft aangenomen. Mbane- fo was de leider der Biafraanse on derhandelingsdelegatie bij de bespre kingen met Nigerië in Kampala (Oeganda) Intussen heeft Biafra aan alle lan den die voedsel willen zenden voor de hongerende bevolking verzocht dit rechtstreeks te doen via zijn verte genwoordigers in Londen, Parijs, Bonn, Lissabon en Genève, omdat Ni gerië het voedsel voor Biafra vergif tigt. Dat is geconstateerd by zout, suiker, melkmeel en zelfs blikjes conserven en sigaretten, aldus de Biafraanse commissaris voor voor lichting. Volgens hem zyn 4.5 mil joen Biafranen er zeer slecht aan toe. Hij bedankt alle organisaties die al hulp verleend hebben. Stop avondcursus visserijscliool in IJmuiden overwogen IJmuiden (GPD) De inspecteur voor vissery- en scheepvaartonder wijs overweegt de avondcursus voor het voorlopig diploma scheepsbouw- werktuigkundige aan de Gemeente- lyke school voor Visserij en Scheep vaart in IJmuiden, sterk in te krim pen. Voorts zullen de cursussen voor jachtschipper moeten worden stilge legd indien zich niet tenminste acht tien leerlingen voor elke cursus aan. melden. De inschrijvingen voor het avond onderwijs aan genoemde school wa ren de laatste jaren niet overvloedig. Maar in het afgelopen winterseizoen was het bezoek van de ingeschreve nen aan de diverse cursussen be paald slecht. Staat van beleg in Lhasa (Tibet) TAIPEI, FORMOSA (AP) —Zegs lieden van de Inlichtingendienst van nationalistisch-China hebben meege deeld dat in Lhasa, de hoofdstad van Tibet, sedert 7 juni de staat van be leg is ingesteld na gevechten tussen twee sterke, elkaar bestrijdende groe pen rode gardisten. Er zouden veel slachtoffers zyn ge vallen by de gevechten, maar de zegslieden noemen geen cijfers. De twee groepen zouden aanwijzingen uit Peking om zich te verzoenen naast zich neer hebben gelegd. zij door de directie zullen worden geraadpleegd bij belangrijke beslissin gen inzake hun werk. Sir Giles Guthrie, voorzitter vain de BOAC. verklaarde dat de piloten het onmogelijke verlangen. Hy ver geleek met verwende kinderen! In williging van hun eisen zou volgens hem betekenen dat hun salarissen meteen van 6000 pond sterling tot 11.000 pond zouden stijgen en dat wanneer de „jumbo-jets" (met 400 zitplaatsen) in dienst komen de top salarissen tot 15.000 pond zouden op lopen. De piloten zeggen dat dit een val se voorstelling van zaken is en dat Sir Giles niet. op de hoogte is van de werkelijke feiten. De pilotenorga nisatie verklaarde dat de kans op een regeling is verdwenen in een „oceaan van wantrouwen". Sir Giles is de man die, als nieu we leider van het bedrijf, in enkele jaren tyd het chronische verlies van BOAC heeft omgezet in een winst van zes miljoen. Conferentie van Confessionele Vereniging ZEIST (Hervormd Persbureau) De Confessionele Vereniging houdt dinsdag 18 en woensdag 19 juni haar jaarvergadering en conferentie op „Woudschoten" in Zeist. Prof. dr. A. F. N. Lekkerkerker zal de vergade ring inlichten omtrent de laatste ontwikkelingen in de verhouding tot de rooms-katholieke kerk. Dr. F. de Graaff uit Hattem zal refereren over „verregaande secularisatie in het ker kelijk leven". Vier Nederlanders in secretariaat voor ile eenheid UTRECHT KNP) Vier Neder landers zijn door paus Paulus als consultoren in het Vaiticaan secre tariaat voor de eenheid der christe nen benoemd. Het zijn prof. dr. Th. C. de Kruyf van de theologische ho geschool Utrecht, pater G. Zegwaard MSC, werkzaam op het secretariaat van de Indonesische bisschoppen in Djakarta en speciaal belast met alle oekumenische zaken in Indonesië, pater A. Scholten OP, secretaris vn de oecumenische commissie der Zuid- afrikaanse bisschoppen in Johannes burg, en prof. dr. J. Witte SJ van de Gregoriana in Rome. Behalve de vier Nederlanders zijn nog 39 anderen benoemd. Ook zijn er vier vrouwen benoemd, twee zus ters en twee leken, onder wie Rose mary Goldie van de Lekenraad. f DINSDAG Zijlsingel 2: Volle Evangelie Gem., evang. J. P. H. Zijlstra. 8 uur nam. Jacobazaal „Den Burcht": Aquarium ver „De Natuurvriend", 8 uur nam, SchouwburgHolland Festival „To neelgroep Studio speelt „Hoera Ame rika!" 8.15 uur nam. St. Jacobsgracht 1: Receptie „Huize St Maarten" (gereedkomen restaura tie) 3.30-5.30 uur nam. Ch de Bourbonhof: Elektronicaclub ..De detector" 7.30-9.30 uur nam. Diamantplein 27: Bahai-gespreks- avond 8 uur nam. Pardoeza (Doezastr.): Politiek tref punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. DONDERDAG Cantine Clos en Leembruggen. Con taot- en ruilavond J. V. Phllatelica - 7.30 uur nam Pieterskerk: Zesdeklassendienst. uur nam. Leidse lagere scholen. VRIJDAG Rullclub. 7.3010 uur Oegstgeest (de Beukenhof): scheidsreceptie van de heren J Stafleu en mr. S. C. H. Coebergh, 57 uur nam. Schouwburg: Holland Festival Ned. Toneelmanifestatie „Lucelle" van Bre- derode, 8.15 uur nam. Rest. v. d. Heyden: Leden verg. LKK „Voor Allen", 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. ZONDAG Stationspl. (halte bus 43)Excursie Kon. Ned. Natuur-hlstorische Ver. naar Meyendel. 8.26 uur voorm. Hervormd Giiineken voor kinderen aan Avondmaal BREDA (Hervormd Persbureau) De kerkeraad van de hervormde ge meente in Ginneken heeft de classis Breda van de Ned. Herv. Kerk per brief verzocht „de mogelijkheid te overwegen om te komen tot een deel nemen aan de Heilige Dis voor kin deren van plm. 12 tot plm. 18 jaar, dus vóórdat ze belijdenis hebben ge daan, zulks op grond van het geloof der ouders, op welke grond ze Immers ook gedoopt zijn" Ds. A. C. D. van den Bosch in Gin neken geeft dit door in zijn ge- meentebericht in het kerkblad voor de ringen Breda en Geertruidenberg. Hy tekent er bij aan, dat de be pleitte uitgebreidere openstelling van het Avondmaal de jongeren ve^l in tensiever by de gemeente en by het gemeenteleven betrokken worden, en dat deze zaak „al uitvoerig en zeer positief" aan de orde is geweest in de hervormde kerkprovincie Zeeland. ADVERTENTIE els l,A YKKA de echte - uit Limburg - van Hennekens bij uw slijter BINNENLAND ate weken versterkt. Vervolg van pagina 1 Britse studenten Inmiddels was er gedurende het weekeinde in de Britse studentenwe reld sprake van drie nieuwe ontwik kelingen Britse studenten hebben besloten tot oprichting van een revolutio naire socialistische studenfederatie als (losse) bundeling van alle radi cale groepen; een drukkers-organi satie sloot zich bij de nieuwe groep aan als bewijs dat zfj een brug wil vormen tussen arbeiders en studen ten: de revolutionaire studenten, do centen en leraren van kunstacade mies en technologische instituten hebben besloten tot oprichting van een „actie-comité voor hoger onder wijs"; dit comité dat met honderd leden is begonnen, wil een aanvul ling zyn van de revolutionaire stu dentenorganisaties waarbij één van de eisen totale democratisering van het hoger onderwijs is en daarmee verbonden instellingen; 0 de gematigde Nationale Studen ten- unie (380.000 leden) kondigde aan gekant te zyn tegen de metho den en doeleinden van Cohn-Bendit en Tarik Ali. Men wil na een aan tal recente successen zijn doel door middel van normale vakbewegings activiteiten bereiken. Ook de studen ten-unie eist ingrijpende universi taire hervormingen. In een ultima tum wordt zefs gedreigd met massa le ordeverstoringen indien niet bin nen zes maanden aan de studenten- eisen zal zyn voldaan. waarvan de keukendeur ver moedelijk niet was afgesloten, is za terdag een bediag van naar opgave f 15.000 gestolen en een witgouden dameshorloge, dat f 650 waard is. De diefstal werd op klaarlichte dag gepleegd, daarbij werd het hele huis doorzocht. In een slaapkamer werd een geldkistje gevonden, waarin een Luykenstraat, waar gelegenheid tot Nederlandse investeringen in Soe dan. Minister De Block komt niet met lege handen. Hij zal de Soeda- nese regering een technisch hulppro ject aanbieden ter waarde van ca 11/2 miljoen gulden voor middelba re opleiding op het gebied van de veeteelt. Inval in speelhol De politie heeft zaterdagnacht een inval gedaan in een woning in de Amsterdamse Jan niet onaanzienlijke buit lag. Heel wat kleiner was de opbrengst van een kraak waarvoor dieven in de nacht van zaterdag op zondag hun armen duchtig uit de mouwen moes ten steken. In een gebouw van de Shell aan de slachthuiskade werd een geldkistje met f 1160 uit meege nomen. Oplichting in Den Haag De Haagse politie zoekt naar twee koop- iieden (33 en 30) die in de maanden maart en april van dit jaar in Den Haag oplichtingen hebben gepleegd tot een bedrag van f 16.700. Zij hadden een ondei neming onder de naam „The Manhattan Group" opgericht, een kantoor gehuurd en dit duur laten inrichten. Negen le veranciers wachten nu nog op hun geld. Bovendien hadden de twee man nen allerlei bestellingen gedaan, óók in het buitenland, en deze direct la ten doorverkopen door twee andere mannen, die zy in dienst hadden. Deze verkopen gingen ondei de schoon klinkende namen „Europe Trading" en „World Hanza". Missie naar Soedan Een selec tie, uit 4 man bestaande, Nederland se missie, aangevoerd door minister De Block van Economische Zaken, is zondagmiddag van Schiphol naar de Soedan vertrokken om het overleg te voltooien over het afsluiten van 'n economische en techniche samenwer kingsovereenkomst tussen beide lan den. Daarin zal ook 'n regeling wor den getroffen tot bescherming van het spelen van roulette werd gege ven. Negentien personen werden aan gehouden en naar het bureau ge bracht. Zestien werden na verhoor heengezonden. Behalve de roulette en fiches werd een geldkistje met f 4500 in beslag genomen. In babytuigje gestikt De ander half jaar oude Max vaai de Pol is zondagmiddag in Haarlem in zijn bedje zodanig in een baby-tuigje ver ward geraakt, dat hij is gestikt. Vandalisme: f 25.000 schade On bekenden hebben zaterdag in het ge bouw van de speeltuinvereniging in de Admiraal Helffrichtstr. in Amster dam-west een enorme ravage aan gericht. De vermoedelijke jeugdi ge vandalen vierden hun verniel zucht bot op vrijwel alles wat zy tegen kwamen. o.a. werden muziek instrumenten vernield, alle uniformen aan repen gesneden, een stencilma chine werd kapotgegooid en inkt over de vloer uitgegoten. De schade wordt voorlopig op 25.000 gulden ge raamd. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Belediging bevriend staatshoofd Wegens belediging van een bevriend staatshoofd heeft de Utrechtse politie zaterdagmiddag procesverbaal opge maakt tegen zes studenten, die in de drukke binnenstad met sandwich- borden demonstreerden tegen het staatshoofd van Nigeria. Op de bor den maakten zy hun ongenoegen ken baar over de wreedheden in Biafra. In de studentenflat aan de Ina Bou- dier-Bakkerlaan hebben een paar studenten raambiljetten opgehangen nfet 't opschrift „Gowon. president van Nigeria moordenaar". Laat het Rode Kruis toe". Tegen de ophan- gers van de raambiljetten zyn geen stappen ondernomen. Fabriek uitgebrand In Zwart sluis is zaterdagavond in ruim een uur tijd de fabriek van de N.V. Beid en Van der Stouwe uitgebrand. De fabriek vervaardigt onder meer red dingsmateriaal en schuimplastic. Vooral in dit schuimplastic vond het vuur gretig voedsel. BUITENLAND Ontploffing in trein In een snel trein, die op weg was naar Tokio, heeft zich gisteren op 40 km van de hoofdstad een ontploffing voorgedaan waarbij' een persoon werd gedood en er 25 werden gewond, van wie zeven ernstig. Men vermoedt dat het het werk van terroristen is. die al eerder bommen in treinen hebben geplaatst. Doodstraf voor spion Een mili taire rechtbank in Warschau heeft de 28-jarige Pool Kaczmarzyk ter dood veroordeeld omdat de man militaire geheimen verkocht zou hebben aan agenten van de Britse spionagedienst zo meldt het Poolse persbureau PAP. Dertig jaar voor Bask Een 19-ja- rige Bask is zaterdag in San Sebas tian door een militair tribunaal tot dertig jaar veroordeeld voor het dra gen van wapens, het gebruik maken van vuurwapens en verzet tegen de politie. De jongeman, die lid is van de separatistische Baskische bewe ging „Euzkadie" werd op 7 juni door de burgerwacht aangehouden in de omgeving van San Sebastian. Zijn metgezel, die ook lid van dé oewe- ging was. schoot de burgerwacht dood en werd daarna zelf gedood bij de opsporingsactie. De thans veroor deelde werd de volgende dag gear resteerd. Stakers uit Boeing verwijderd De Chileense politie heeft gisteren op het vliegveld van Santiago twintig stakende werktuigkundigen uit een 3oeing-707 van de nationale lucht vaartonderneming verwijderd. De stakers hadden zich in het toestel verschanst uit protest dat de maat schappij. waai-van het personeel al 42 dagen in staking is, een buiten landse bemanning had gehuurd voor een vlucht met de Boeing-707 naar Miami. De politie sloeg een ruit in de cabine stuk en wierp traangasgrana ten naar binnen. Daarop ruimden de stakers het veld. Wapens voor aanslag Brand weerlieden die n aar een brandende flat in een noordelijke voorstad van Los Angeles werden geroepen heb ben daar, nadat het vuur was ge blust, een klein arsenaal van wapens en munitie gevonden, alsmede details van een plan om het Vryheidsbeeld in New York op te blazen. Ook werd lectuur gevonden over de militante rechtse organisatie Minuteman". De huurder van het appartement is in staat van beschuldiging gesteld we gens het bezit van een machinege- geweer. Scheepsfiets Standard Oil of New Jersey heeft meegedeeld dat de kapitein en de eerste officier van de nieuwe Britse tanker Esso Mercia (166.000 ton) fietsen ter beschikking zullen krygen voor hun werk aan boord. De Esso Mercia is meer dan driehonderd meter lang. Het dek is zo groot dat er met gemak twee voet balvelden een plaats zouden kunnen vinden. Atoomproef De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft meegedeeld dat er zaterdag een on dergrondse atoomproef heeft plaats gevonden in Nevada. De ontploffing was van lage gemiddelde kracht, dal wil zeggen dat de explosieve kracht lag tussen die van 20.000 en 200.000 ton conventionele springstof. Het was de veertiende proef met een kernwapen van dit jaar. President aan dood ontsnapt President Lleras Restrepo van Co lumbia is gistermiddag ternauwer nood aan de dood ontsnapt. Toen hy per auto de stad Ibague, ten zuidwesten van de hoofdstad Bogota, bezocht, ging bij ongeluk het geweer af van een lid van het escorte. De kogel vloog door het voertuig van de president. Een jongeman werd dode lijk getroffen en drie anderen, onder wie de chauffeur van het staats hoofd. liepen lichte verwondingen op Volgens een militair communiqué zou het geweer zijn afgegaan toen een menigte opdrong om de president toe te juichen. Demonstraties in Japan Mili tante studenten van de Zengakuren- beweging en arbeiders hebben zater dag een felle anti-Amerikaanse beto ging in Tokio en Osaka in west-Ja pan gehouden. Op vele plaatsen kwam het tot heftige botsingen met de oproerpolitie. Volgens de politie zyn 141 politiemannen en 80 studen ten gewond. Er werden 19 arresta ties verricht. Sprinkhanenplaag Grote zwer men rode woestijnsprinkhanen na deren zuid-Jemen vanuit Saoedi-Ara- bië. De zwermen bedreigen ook oost- Afrika. het gebied van de Perzische Golf, India en het Midden-Oosten. Handvol dollars Dieven hebben uit een safe in een bioscooptheater in Albany (New York) 800 dollars gestolen. Die avond draaide de film „Een handjevol dollars". Vier doden door noodweer In de omgeving van Soest in de Westduit- se deelstaat Noordrijn-Westfalen heeft zaterdagavond een wolkbreuk aan 4 personen 't leven gekost. Vol gens de politie verdronken zij in de watermassa's die zich van de bergen in de dalen stortten Velen zochten een toevlucht op de daken vanwaar zij door hef schroef vliegtuigen in vei ligheid werden gebracht. Ontmoetingscentrum bij St toniuskerk: Tentoonstelling 6Chil en G. J. A. v. d. Berg. 10 uur vo 1 uur nam. Rijnlands Lyceum (M.H. Tromj Gem. voor oorspronkelijk cbrister Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.3( nam. Steenschuur 6: Kerk van Christus van de heiligen der laatst gen. 10.15 uur. zondagsschool; 11.» avondmaal. Breestraat 52: Foto's van oud aen. 8 30 uur voorm. 6 uur (t.m. 22 Juni). BIOSCOPEN Studio: „Cash? Cash!", 18 Jr. fre 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 7 en 9.15 uur. „Luxor: „Intiem rapport", 14 Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZondagLf 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: „De zeven maskers van doka". 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Strijd zonder genade". Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 4.45. 7 en 9.15 uur. Camera: „Fantasia". 11 Jaar. Dag. 7 en 9.30 uur. Zondag 2.30, 4.4^n en 9.15 uur Trianon: „Apenplaneet", 14 Jr. gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 4.30. 7 en 9.15 uur. Astra-theater Wassenaar: terij op de Bounty" (donderdag zondag, 7.30 uur nam.) zondagml 2.30 uur „Heldenmoed der Indiai TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor de geschle der Natuurwetenschappen. Boerhi tentoonstelling i.v.m. 3de eeuwfeesl zijn geboorte. Werkd. 10 uur vooi j uur nam.: zondags 1-4 uur nam 1 december). Allemansgeest: Tentoonstelling derijen en perkamenten pai Dieuwke Kollewijn. (t./m 30 Jun 't Duyvenhuis (Rapenburg Tentoonstelling werk Joh. v. d. den en Mlep Roggen. Geopend dags t/m zondags 2-9 uur nam. 22 juni). Molen „De Valk" Molenmuseum gelijks (behalve 's maandags) 10 voorm.- 5 uur nam., 's zondags 1-f nam Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg L.A.K Tentoonstelling schllderijei objecten Willem Buys. Geopend dag t/m vrijdag 1-6 uur; zaterdag uur (tot 19 Juni). Lakenhal: Tentoonstelling Rembrandt" (verzameling Daan vat). Werkd. 10 uur voorm. 5 nam.; zon- en feestdagen 1-6 uur i (tot 16 Juni.). De Lakenhal: Dag. 10—6 uur; z 15 uur. Rijksmuseum van Oudheden penburg 28): Werkd. 10 uur voorfrg 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenku (Steenstraat 1): dag 10—6 u.; dags 1—5 uur nam. Rilksmuseum voor de geschied1^ der natuurwetenschappen: Dag. uur. zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenku: Tentoonstelling „Viva Mexico". dagen 10 uur voorm.5 uur n zon- en feestdagen 15 uur nai (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend maadi tot en met vrijdag 9 uur voorm. nam.: zon.- en feestdagen 1-5 uur IV id Wassenaar (Kunst-zaal Heuff) toonstelling schilderyen Bertus d« en edelsmeedwerk Albert Kok. opend maandag t/m vrijdag 10 voorm. 5 uur nam.; bovendien sq dagavond 8-10 uur nam. (t/m 26 ni) Avond- en nachtdienst der apotht Geopend voor spoedeisende geval Apotheek Herdingh en Blanken. H woerd 171. tel. 20502 en Apotheek West. Brahmsln. 20. tel. 21522. De zaterdag-, zondag- en dienst van apotheek R. van Smallenburg te Leiderdorp wordt w m genomen door apotheek Herdingh Blanken. WEEKEINDEDIENST DER BUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raLj" plege men de eigen bulsarts, daa tot zondagnacht 24 uur de dokt telefoon 22222. HAAGS AG E N D MAANDAG Koninklijke Schouwburg: Bath4 va Dance Campany, 8.15 uur nar Circustheater: Deutsche Oper u Rhein Düsseldorf - Duisburg: ses und Aron" van Arnold Schönl g, m.m.v. o.a. Peter Meven, Wilhelm nest. Jeanette Zarou en Ingeborg ser. DINSDAG Koninklijke Schouwburg: Vanfi Productions, Londen: „Little Mal and his struggle against the Euni' van David Halliwell. Regie: Ml Croft.. 8.15 uur nam. WOENSDAG Kon. Schouwburg: Toneelgroep dio: „Hoera Amerika" van Jean C de van Itallie. Regie: Kees van lei -.15 uur nam ssli kn< WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Geneve Locarno Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon 2- a i a 2 5 2 1 6 l 5 mist 23 13 mist 18 14 mist 20 15 geh. bew. 16 14 half bew. 27 15 zw. bew. 22 13 onweer 26 16 mist 25 11 zw. bew. 18 11 licht bew. 23 12 onbew. 25 11 onbew. 26 15 onbew. 26 15 geh. bew. 13 9 zw. bew. 19 12 zw. bew. 16 14 mist 15 12 motregen 17 12 mist 24 12 onbew. 22 9 zw. bew. 22 16 onbew. 33 20 zw. bew. 24 15 licht bew. 23 12 10 regen 20 zw. bew. 21 9 zw. bew. 18 12 half bew 24 10 onbew 31 15 onbew. 18 half bew. 24 15 licht bew. 22 15 onbew. 29 11 onbew. 24 16 geh. bew. 22 12

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2