Kabinet-De Jong toont gebrek aan visie Gouden jubileum bij Leidse distilleerderij Oranjefeest van drie dagen in Zoeterwoude Levenslang voor twee kampbeulen van Auschwitz Ongelukken op de weg Diefstal uit melkauto Bejaarde lag al week dood C.H. -Jongeren voorzitter tijdens vergadering in Alphen a. d. Rijn Middenstanders winnaar bedrijfsvoetbal IJDAG 14 JUNI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA J. Schouten gehuldigd JEIDEN De heer W. J. Schou- vierde vandaag zyn gouden ju- mm bij de destMleerderij en likeur- Onder de Boompjes" van de ia Steffelaar. De directeuren van bedrijf, de heren A. A. Bakker H. van Veen, spraken de jubila- |Vi toe. De heer Bakker roemde de Ojer Schouten om zijn soliditeit. „Wij jn niet verheugd over het feit dat 450 jaar hier bent geweest, maar I (er de manier waarop". De heer Ikker schonk de jubMaris een reis ar keuze en een album met foto's de afgelopen jaren. De heer Van en reikte de heer Schouten de gou- n medaille van het Centraal ge- itilleerd bureau uit. Als blijk van ordering voor zijn werk bij de fir- De collega's van de heer Schou- boden een gouden polshorloge i. Mevrouw Schouten kreeg een iket bloemen. ie heer Schouten kwam op 15 juni in dienst van het bedrijf. Na tijd werd hij meesterknecht in e Plaatsing van verkeersborden in Wassenaar WASSENAAR Er wordt op het tnblik in het centirum van het p gewerkt aan het plaatsen van rkeersborden, die samenhangen t verkeersmaatregelen, die voor gedeelte van de gemeente geno- i zijn ter bevordering van een itte doorstroming van het verkeer or de grotendeels nauwe straten. de eerste plaats is in een groot ntal straten eenrichtingverkeer in- voerd, dat geldt voor alle verkeer, halve voetgangers en fietsers. De een richting af te sluiten straten igen dus wel in beide richtingen reden worden door fietsers en door omfietsers met uitgeschakelde ilpmotor. Een tweede complex maatregelen treft het invoeren van nieuwe par- 'erverboden. In een aantal straten het parkeren aan beide zijden ver- den, in een groot aantal straten is n halfmaandelijks wisselend par- erverbod ingevoerd. In de loop van de volgende week Hen de laatste borden worden ge- aatst, zodat dan alle maatregelen n kracht zullen zijn. Na het plaatsen van verkeerslicht- stallaties op drie plaatsen in de an Zuylen van Nijeveltstraat zullen >k voor deze straat bepaalde maat delen van kracht worden. In voor leiding is verder het invoeren van inrichting-verkeer in een groot aan- 1 straten in het Oostdorp. Directeur H. van Veen over handigt de heer Schouten de oorkonde behorende bij de me daille van het centraal gedistil leerd bureau. (Foto LD/Holvast) de distilleerderij, de winkel en de wijnafdeling. Na de uitbreiding van het bedrijf werden deze taken ge- splitst. Dé heer Schouten werd toen keldermeester. Het jubileum van de heer Schouten was tevens zijn af scheid, aangezien hij de pensioenge rechtigde leeftijd reeds twee jaar ge leden bereikte. Twee nieuwe scholen in „Zijlwatering" WASSENAAR Op de agenda van de raadsvergadering van maandag avond komen twee voorstellen voor. betreffende de stichting van nieuwe scholen in het noordwestelijke ge deelte van het uitbreidingsplan Zijl- watering. Er is in de eerste plaats een ver zoek om medewerking voor de stich ting van een zesklassige chr. lagere school van de Vereniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs nabij de Oostdorperweg, De dichtsbij zijnde chr. school, aan de Middelweg, telt thans reeds negen onderwijzers. Het is de bedoeling, deze school aan de Middelweg na het tot stand komen van de nieuwe school terug te bren gen tot zes klassen. Vervolgens is er een voorstel van burgemeester en wethouders om in ditzelfde gebied van het uitbrei dingsplan een nieuwe openbare kleu terschool te stichten. De Caroline van Schaikkleuterschool bij de Hofcamp- weg is geheel bezet en heeft een wachtlijst van 57 kleuters. Burge meester en wethouders geven aan het stichten van een nieuwe school de voorkeur boven het uitbreiden van de bestaande. Met het tot stand komen van deze school zal nog wel geruime tijd ge moeid zijn. Om reeds in het begin van het schooljaar 1968/1969 in de behoefte aan schoolruimte voor het openbaar kleuteronderwijs te kunnen voorzien stellen burgemeester en wet houders voor over te gaan tot het huren van een zogenaamd rijdend schoollokaal, dat kan worden ver plaatst zonder te worden afgebroken. Voorlopig zal het noodlokaal worden geplaatst bij de Caroline van Schaik kleuterschool. Wijziging bestuur „Vrienden van Wassenaar Uit een dezer dagen verschenen „Nieuwsbrief" van de Vereniging van Vrienden van Wassenaar blijkt, dat na de onlangs gehouden algeme ne vergadering het dagelijks bestuur als volgt is samengesteld: ror, Tj, Halbertsma, voorzitter; C. H. J, M. Peijenburg, vice-voorzitter; drs. H. A. M. Eisen, secretaris; mevrouw J. J. L. Rathonyi Reuz-Serbatius, 2de secretaris; A. Slot, penningmeester; mevrouw G. J. van den Bosch-Bret- houwer en W. K. D. van der Meu- len. Het bestuur heeft zich de laatste tijd o.m. beziggehouden met de ont eigeningsplannen van de provincie Z.- Hölland in verband met, de verbre ding van de Kaltwykseweg. Zoals in de laatste gemeenteraadsvergadering al in een telegram aan de raad ken baar werd gemaakt, is het bestuur ernstig verontrust over deze nieuwe aanslag op het natuurschoon van Wasenaar. Tijdens de hearing, die dinsdag 18 juni om 10 u., 's ochtends op het raadhuis over deze plannen gehouen zal worden, zal namens de vereniging een bezwaarschrift worden ingediend en toegelicht. Onder auspiciën van de vereniging heeft zich onlangs een gespreksgroep .Standvervuiling" gevormd, waarin behalve de commissaris van Politie de directeur van gemeentewerken en de directeur van de gemeentelijke ge neeskundige en gezondheidsdienst zit ting hebben genomen vertegenwoor digers van WV Wassenaar, de Was- senaarse Reddingsbrigade, de plaat selijke afd. van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen en de Natuurbe scherming. In dit Strandseizoen neemt de ge meente Wassenaar een proef met een overeenkomst met drie standtent- exploitanten, die op zich hebben ge nomen dagelijks flessen en ander af val van het strand te verwijderen en de vuilnisvaten te ledigen, die op het drukstbezochte gedeelte van het strand zijn geplaatst. Het resultaat van deze proef wordt met belang stelling afgewacht. De betrokken ge meentelijke diensten zullen nagaan of het mogelijk is bij de toegang tot het strand een speciaal pad te ma ken voor paarden, opdat de ruiters en strandbezokers elkaar over weer zo weinig mogelijk behoeven te hinderen. Aan het eind van het sei zoen zal de gespreksgroep opnieuw bij elkaar komen. LEIDEN Een 50-jarige brom fietsrijdster kreeg een diepen vlees wond aan haar linkerbeen, toen bil het nemen van een bocht een van de pedalen van de brommer het weg dek raakte. Het ongeval gebeurde gis termiddag omstreeks kwart over vijf op de Haagweg bij de Churchilllaan De EHD zorgde voor vervoer naar het Academisch Ziekenhuis. Vier personenauto's waren gister avond omstreeks' kwart over zes be trokken bij een kettingbotsing op het Schuttersveld. De schade aan de wa gens (twee uit Leiden, één uit Kat wijk en één uit Noordwijk) was vrij aanzienlijk. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. LEIDEN Uit een Leidse melk auto is gisteren een portefeuille met vierhonderd gulden gestolen. De dief stal moet in de ochtenduren tijdens de melkbezorging in Zuidwest zijn gepleegd. De gedupeerde melkhande laar heeft van deze diefstal aangifte gedaan bij de politie. SJZ vergadert ZOETERWOUDE De jaarverga dering van de voetbalvereniging SJZ zal dinsdag plaatsvinden. Aanvang 20 uur. in het eigen clubgebouw. Er zal onder meer een verkiezing van het bestuur zyn. De aftredende be stuursleden, de heren L. v. d. Geest, W. Belt en J. H. Verhoom, stellen zich opnieuw herkiesbaar. Dit is ook het geval met de leden van de elf talcommissie. Alleen leden boven de 18 jaar hebben toegang. HAARLEM (ANP) Het stoffe lijk overschot van een 88-jarige be woner van de Tweede Hogewoerd- dwarsstraat in Haarlem heeft een week in de gang van zijn woning ge legen. Het lichaam werd gistermid dag ontdekt door een buurvrouw, die toevallig door de brievenbus keek. De buren koesterden geen argwaan, omdat op de deur 'n briefje was be vestigd, waarop stond, dat de bejaar de bewoner naar Maastricht was ge reisd. De doodsoorzaak is nog niet vast gesteld. Een wagen vol gereedschappen, wapens en munitie maakte de po litie buit op de drie jonge Utrechtse inbrekers, die na een klopjacht werden aangehouden. ALPHEN A/D RIJN (ANP) Naar de mening van de heer Jac. Huysen, landelijk voorzitter van de Christclyk-Historische Jongerenor ganisatie, toont het kabinet-De Jong gebrek aan elan en visie en „sleu telt" het slechts aan de problemen van het ogenblik. De jongerenvoorzitter deed deze aan val gisteravond tydens een verga dering van de C.H.J.O.-afdeling BONN (GPD) In het derde Ausch- witzproces, dat vandaag eindigde, werd in beide gevallen het levenslang uitgesproken. Het gaat om de 63-ja rige kampoudste Jozelf Weindeck en de 60-jarige blokoudste Bernard Bo- nitz. Het proces was 30 augustus van het vorig jaar begonnen. Windeck en Bonitz waren vanaf hun jeugd beroepsmisdadigers. De nationaal-socialisten veroordeelden hen al aan het eind van de dertiger jaren tot 't concentratiekamp Ausch witz. Hier begreep de SS dat ze zich van hen zouden kunnen bedie nen. Bonitz vermoordde eigenhandig. Zijn methode was de slachtoffers, die op de grond lagen, een knuppel over de hals te leggen en daar dan op te gaan staan tot ze gewurgd waren. Ook heeft hij slachtoffers verdronken en door een speciale nekslag om het leven gebracht. Windeck ranselde zijn slachtoffers dood. Eén van hen werd in de la trine verdronken, een epilepticus ge- St. Willibrordus bouwt 213 woningwelflats WASSENAAR Zoals bekend be- idt de Bouwvereniging St.-Willi- I rordus de bouw voor van 213 wo- tagwetflats op een terrein tussen verlengde Duivenvoordelaan en de jlwatering. De benodigde bouw- rond werd reeds verleden jaar aan e bouwvereniging verkocht. Thans telen burgemeester en wethouders an de raad mee. dat met het minis erie van Volkshuisvesting en Ruim- eljjke Ordening overeenstemming is ereikt over de toetsingsprijs voor Ie flatwoningen. Aan de raad wordt iu voorgesteld de benodigde voor potten aan de bouwvereniging te erienen. De woningen zullen worden ge- •ouwd in drie flatblokken in L-vorm, 'e onderbouw van de flatblokken is leels voor berging, deels voor 5 vier- anierwoningen bestemd. Boven de ftderbouw komen zes bouwlagen met vijf vijfkamerwoningen. De (ga- »ij) flatblokken ztfn elk voorzien 'an een centraal trappenhuis, waar- twee liften en een vuilnisstortko- en een centrale verwarmingsin- itallatie. De bouwkosten van de flats porden becijferd op f 7.037.339 De jfrondkosten bedragen ruim f 1 mil ten. De minimum-huurprijs van de oningen zal f 143,75 bedragen (in- lusief de vaste lasten van de cen- ale verwarming en de liftinstallatie) n maximaal f 156,70. trapt tot hij1 stierf. Opvallend is dat tegen de beide beklaagden in het derde Auschwitz-proces de hoogst mogelijk straf werd uitgesproken. Met deze straf, die men in talloze ge vallen in de afgelopen jaren ook te gen andere concentratiekampbeulen uitgesproken had willen zien, zijn de jury's blijkbaar bijzonder zuinig, wan neer het om artsen, apothekers, tandartsen of andere lieden gaat, de hier met „herr doctor" worden aan gesproken. In het geval van Windeck en Bo nitz gaat het echter duidelijk om mannen, die altijd al buiten de maat schappij hebben gestaan. De tot oor delen verplichte juryleden treffen nu ook niet zo voelen zij het waar schijnlijk hun eigen gemeenschap en wellicht hun eigen geweten, wan neer zij in deze gevallen de hoogste straf uitspreken. Alphen aan den Rijn, waar hij verder opmerkte dat de driehoek „financiën, sociale en economische zaken" rammelt en zijns inziens te sterk liberaal gekruid is. Een voor beeld hiervan noemde hij de moei lijkheden rond de loonnota, met name wat de gedachte van een vervroegde belastingverlaging be treft. Verbijsterend vond de heer Jac. Huij- sen de voor Nederland comromit- terende uitspraken van minister Luns in Portugal. Naar zijn oordeel moet het kabinet meer op de Inhoud van de stukken van de „Achttien" letten, waaraan ook de drie christen-democratische fractieleiders zich verbonden weten en die na de uitspraken van de drie partijen nu ook in het parle mentaire werk van de fracties die nen te functioneren, indien men geloofwaardig wil heten. De C.H.J.O.-voorzitter voorspelde het kabinet, hoewel men zich natuur lijk aan onderlinge coalitie-afspra ken moet houden, bü een toene mend uiteengaan van de strekking van de stukken van de „Achttien" en van de koers van het kabinet- De Jong, een zeer onveilige rit en tenslotte een voortijdig einde. Overigens acht hij de opmerking van drs. Schmelzcr van vorig jaar, over vervanging van zwakke bewindslie den tijdens de rit, nog zeer zinvol en bruikbaar. ZOETERWOUDE-HOGE RIJN DIJK Het Oranjecomité heeft voor donderdag 20, vrijdag 21 en za terdag 22 juni op het gemeentelijk terrein bij de Oranjelaan een feest programma voor de kinderen samen gesteld. Donderdag om kwart over zeven 's avonds is er een kinderop tocht langs de Hoge Rijndijk met versierde fietsen, steppen, wagens, voor groepen en individuelen. Om 6 uur zullen de deelnemers worden be oordeeld bij De Jong's Machinefa briek. tevens het vertrekpunt. Muzi kale medewerking verlenen de St.- Jans Fanfare en de drumband Rjjn- tamboers. Om 8 uur komt de stoet op het feestterrein aan waar de voorzit ter van het comité de feesten offi cieel zal openen. Burgemeester J. A. Detmers zal ook een toespraak hou den. Vrijdag zullen de kermisvermake lijkheden op het feestterrein zijn ge opend van 2 uur 's middags tot mid dernacht. Om 6.45 uur 's avonds is er boeg sprietlopen over de Meerburgwete ring aan de Laan de Goede Herder. Zaterdag is er liet programma van kinderspelen voor meisjes als volgt: 10 uur vlaggetje steken voor 6- en 7 jarigen: 10.30 uur was-ophangen voor steken op de fiets begint om 2 uur voor meisjes van 12, 13 en 14 jaar. Voor jongens is het programma als volgt: 10 uur vlaggetje steken voor jongens van 6 en 7 jaar. Om 10.30 kunnen de acht en negenjarigen deelnemen aan het zaklopen en om 11 uur is er tonnetje-kruien voor 10 en 11 jarigen. Om 2 urn begint het varkensblaastrappen voor de jeugd van 12 tot en met 14 jaar. Voorts is er voor de jeugd van 7 tot en met 12 jaar een vossenjacht, beginpunt garages in het Juliana park. Het spel wordt gespeeld in de Oranjelaan, Julianapark, Nassau- straat, Irenestraat, Beatrixstraat, Bernhardstraat, Margrietstraat, Ry- negommerstraat, Titus Brandsma- straat, Bonifaoiusstraat, Willibror- dusstraat en de Vijf Meilaan. De vos sen zijn te herkennen aan: iemand met twee verschillende schoenen, een dame met één nylon, een heer' met een speldje van Prinses Beatrix en Prins Claus, een heer met de punt van zyn zakdoek uit de broekzak, een heer met een niet-brandende sigaret en een heer met een oranje vlag getje aan zyn fiets Van alle zes de vossen krijgt men een stempel, die een woord vormen. In het perceel Julianapark 5 is ge- Niet alleen zon (of zoals in ons land gebruikelijk veel regen), strandtentjes en veel buitenlan ders zijn inherent aan de zomer ook op het land kan men in de vorm van nieuw leven ziendat ons warmste seizoen in aantocht is. Overal te lande ziet men kal veren en veulens door de weide springen, meestal in de nabijheid van hun ouders. Onze fotograaf schoot dit zomer se plaatje in Noordwijk op de provinciale weg, vlak voor de splitsing naar Rijnsburg. (Foto LD/Holvast) meisjes van 8 en 9 jaar; 11 uur op j durende de feesteen een EHBO-post reis voor 11 en 12-jarigen en het ring- ingericht. Steeds Vooruit huldigde Nelly van Rijn WARMOND Op enthousiaste wij ze heeft de Warmondse tafeltennis vereniging „Steeds Vooruit" haar jeugdkampioene Nelly van Rijn ge huldigd. De voorzitter sprak in zyn openingswoord, dat men t^e doen heeft met een groot kampioene, waarvan veel verwacht mag worden De wjjze, waarop dit kampioenschap werd behaald, was grandioos, het geen uit de cijfers wel blijkt. Niet al leen In het enkelspel, maar ook in meisjesdubbel werd de titel behaald ..Dat zo'n huldiging gepaard moet gaan met de nodige cadeaus", aldus voorzitter Sikking, gewoon een feit". Er was gezocht naar een cadeau op sportgebied en de keuze was ge vallen op een paar zaalsportschoenen. Hierna volgde een stroom van felici taties en werden veel bloemstukj es aangeboden. Onder de 80 aanwezi gen bevond zich ook burgemeester drs. Langemeyer. Medische diensten Leiderdorp dokter G. A. de Bruyne, Hoofdstr. 8. tel. 22208; zus ter Ruigrok, Hoge Ryndyk 200. Ha- zerswoude, tel. 01714-255. Oegstgeest dokter D. Held, Ma- relaan 36. tel. 52255; zuster J. de Groot, Lütweg 3, tel. 54500; Oegst- geester apotheek. Voorschoten dokter A, M. Kos- tense. Voorstr. 23, tel. 2493; tand arts Ch. Kengen, Kon. Wilhelminaln. 8. melden 9.30 uur; za. Voorscho- tense apotheek. Leidseweg 66, tel. 2525; zo. apotheek Leiden zuidwest. Brahmsln. 20. Leiden, tel. 21522; zus ter Wiegerink, Curieln. 13, tel. 2052. Warmond dokter H. A. G. M. Walenkamp, tel. 220; zuster Van Paassen, Kerkdam 1, tel. 250. Wassenaar dokter E. M. H. Oos- terbaan, Pi. Marieln. 14a tel. 3056; dokter H. S. Boog aart, Storm van 's Gravesandeweg 1, tel. 4466; apo theek Langstr. 84, tel. 2141; tandarts E. E. van Bommel. Lange Kerkdam, 29, tel. 4312, van 18-18.30 uur. Jeugdbende rooft uit militaire opslagplaatsen UTRECHT (ANP) De Utrechtse recherche heeft in de afgelopen nacht na een klopjacht drie jongelui aangehouden, die in de afgelopen maanden een reeks inbraken hebben gepleegd, onder meer uit militaire opslagplaatsen in de provincie Utrecht. By een van de jongens thuis is voor een waarde van tienduizend gulden aan gestolen goederen in beslag ge nomen. Daaronder bevonden zich hand- en mortiergranaten, bazoeka's munitie en dergelijke .Welke bedoe lingen zy met de wapens hadden is nog niet bekend, omdat de drie kna pen nauwelijks konden worden ver hoord. Vanmiddag zullen zy door de Utrechtse politie en de marechaus see aan de tand worden gevoeld. Ze hebben reeds bekentenissen afgelegd. De drie jongens, die kortgeleden de school hebben verlaten, komen vol gens de politie uit zeer behoorlijke milieus. De Utrechtse politie, die de indruk heeft dat de knapen de inbraken in samenwerking met anderen hebben gepleegd, heeft nog geen totale in druk van het aantal kraken, dat de jeugdbende heeft gepleegd. Marktberichten LEIDEN, 14 Juni Veemarkt: stie ren 11. 4,20, 4,65 gesl. gew rustig, melk koeien 65 950, 1675 rustig, vettekoel- en 280, 3,75, 5,20 sch. gew. stroef, duur. Vare koeien 50. 675, 1375, willig. Pinken 5, Graskalv. 2, Vette kalv. 35, 3.15. 3.60 lev. gew. redelijk, Nuchtere kalv. 7, weldeschapen 130. Vette scha pen 200, 100, 115 stug, Vette lamm. 29, 130. 165. stug. Drachtige zeugen 33. 375, 450, Schrammen 54, 85, 115, ma tig. Biggen 543 65 70. matig. Geiten 22, 15, 80, rustig, Veulens 2, Zuig- en weidelamm. en Texelse lamm 1669, 120, 140, Totaal 3141. LEIDEN. 14 juni Kaasmarkt: Aanvoer 2 partijen Goudse en 2 partij en Leidse Prijzen (in f per kg.)Goud se extra kwal. tot 4.03. Ie kwal. tot 3.90, Leidse extra kwal. tot 3.70, handel kalm. ALKMAAR, 14 Juni Kaasmarkt Aanvoer 38.000 kg. Commissienoterin- fen (ln f per kg): fabrieksedammer .93, middelbare 2.98, Goudse volvette 3.18, Handel goed. BOSKOOP In het kader van de sportweek speelden enkele be drijven een voetbaltoernooi. Hieraan deden mee N. V. Mulder, glasin dustrie de Nijverheid, firma Kok en de Boskoopse Middenstand. In de finale kwam de Boskoopse Middenstand uit tegen Mulder. De ploegen waren volledig tegen elkaar opgewassen. Dit bleek ook aan het einde van de sbryd. Eindstand 0-0. Het leek erop dat een verlenging niet voldoende was, maar 2 minuten voor het einde hiervan kwam de ontkno ping. Uit een hoekschop wist Louis Marchant van de Middenstand het winnende doelpunt te scoren. In de verliezersronde kwam de Nijverheid uit tegen Kok. Dit werd een grote overwinning voor de „glas mensen". Na afloop van het toernooi ontvingen de spelers van de Boskoop se Middenstand uit handen van het sportweekcomitélid G. Houtman een herinneringsmedail le Vóór het begin van de wedstryden werd één minuut stilte in acht ge nomen wegens het overly den van wethouder dr. mr. J. F. Taat. De badmintonclub „Florida" speelde wedstryden tegen „Velo" uit Wa teringen. By de senioren won Bos koop en bü de junioren ging Velo met de eer stryken. Het geheel werd een leuke en spannende avond. Uit handen van loco-burgemeester K. P. A. Houdyk ontvingen de overwin naars een medaille.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 7