opgebaard in New Yori .Koekoek alleen m«akt de dienst uit t Politie zoekt blonde vrouw MOBYLETTE de fiets die vanzelf gaat Nederlander (35) dood 11a lang vuurgevecht JAMIN alles Vlieland Duizenden bewijzen vermoorde senator laatste eer werenkamerlid Van de Brake: -WEERBERICHT In verband met moord op Kennedy Voor pa's met hobby's ra GERIL HUISMAM waaier biscuits (£)ud Ipgericht t maart 1860 LEIDSCH VRIJDAG 7 JUNI 1968 No. 32502 DAGBLAD nrecteur: fi» a l veld utahoeck loofdredacteur: J Brouwei DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ƒ13,35 per kwartaal (postabonnementen 15,75), ƒ4.45 per maand (bij vooruitbetaling) losse nummers f 0,25 Wttte Singel I, Lelden - Giro no 57053 Telefoon Directie en Administratie 25041. Redactie 21507 (Van onze correspondent) WASHINGTON (GPD) Het stoffelijk overschot van sena tor Robert Kennedy werd gisteravond overgevlogen van Los Angeles naar New York, waar het nu in de Saint Patricks ka thedraal ligt opgebaard. Vandaag kan de bevolking van New York de laatste eer bewijzen aan de man. die sinds 1964 de staat New York in de senaat vertegenwoordigde. Morgen zal Ken nedy naar Washington worden overgebracht om begraven te worden op 't militaire vliegveld van Arlington, vlakbii de pl°k waar zijn broer, president John F Kennedy begraven ligt. ELSPEET (GPD) „Meneer Koekoek heeft alle eigen- appen, die een dictator ook bezit. Hij heeft bovendien geen kei inzicht in welke partij aangelegenheid dan ook en doet de am van de Boerenpartij als rechtse partij schade. Hij houdt lelijk altijd ruggespraak met de linkse partijen. Het zou arom helemaal niet erg zijn als hij uit de Boerenpartij ver- Iween. Dit zegt het tweede-kamerlid voor Boerenpartij, tevens algemeen se- ris van de partij. J. van de Bra- uit Elspeet. „Er is in de partij .jomenteel geen vruchtbare samen- fftrking. Fractieoverleg is er nooit ge- f pest, omdat meneer Koekoek dat let wilde. Maar ook hy hoort zich an de regels te houden. Zoals het "li gaat. is het niet in het belang Mn het Nederlandse volk", aldus de "ber V-n de Brake. HU erkent dat de moeilijkheden, lie telkens in de Boerenpartij voor in ■V |f' imen. deze geen goed doen. Daar- n moet het nu maar eens uit zijn a moet er maar eens verteld wor- in hoe de zaken er werkelijk voor aan. vindt hij. „Meneer Koekoek U alleen de dienst uitmaken. Hij boit links en rechts met beschui tgen en veroordeelt allerlei dingen, tder dat de fractie soms ergens van •t. Bovendien houdt hij alle par- jbescheiden onder zijn beheer, zo- ■t wij er nooit inzage in kunnen igen", aldus de heer Van de Brake. Harmsen iop 13 mei is het tussen de heer 'loekoek en de heer Van he Brake Jdens een vergadering in Ede van et hoofdbestuur tot een woorden- Veel bewolking De Bilt verwacht van heden- tot morgenavond oVer het algemeen veel ewolklng met plaatselijk enige re en of motregen. Zwakke tot matige 'rtnd tussen zuid en west en weinig eiandering in temperatuur. (Opgemaakt om 11.40 uur). Strandverwachtiug Strand verwachting: met de oceaan- troming passeert ons morgen een egenfrontje waarbij minder zon. latige zuidwesten wind, temperaitu- lliffen 15 16 graden. Zeewater 14 gra- en. - Vooinitzichtenhet weekeinde blijft "ftan de koele kant al zal een rug van toge druk zondag weer opklaringen ^grengen. 8 JUNI Ion op: 4.21 uur; onder: 20.57 uur. laan op: 18.21 uur; onder: 2.27 uur. ioogwater in Katwijk te 0.27 en 12.59 tur, laagwaiter te 8.33 en 21.12 uur. wisseling gekomen. Dit naar aanlei ding van het feit, dat de heer Koe koek zei de heer J. van Nieuwehui- zen uit Putten, niet te erkennen als nieuwe administrateur. De heer Van Nieuwenhuizen volgde de heer Van Hasselaar uit Overberg als zodanig op. i.v.m. diens benoeming tot twee de-kamerlid. „Tussen de heren Koe koek en Harmsen heeft altijd riva liteit bestaan. Nu wil hij zijn tegen stander Harmsen vernietigen voor dat er weer verkiezingen komen. Maar meneer Koekoek vergeet dat meneer Harmsen beloofd heeft niet op de stoel van Koekoek te zullen gaan zitten", aldus de heer Van de Brake „Op 24 februari hebben we als hoofdbestuur, waarby de heer Koe koek aanwezig was. met algemene stemmen, dus ook die van de heer Koekoek, de heer Van Nieuwenhui- i tot administrateur benoemd. Veertien dagen, drie weken later, ver telt meneer Koekoek ineens, dat hij de heer Nieuwenhuizen niet erkent Hy zei toen dat die benoeming maar voor tijdelijk was. Maar Koekoek wil zich niet neer leggen by een meerderheidsbesluit. Daarom is het tussen ons tot een treffen gekomen die 13de mei in Ede. Ik heb meneer Koekoek gezegd dat hy zich aan zijn woord en aan zijn handtekening moest houden", aldus dhr Van de Brake ..Ik heb hem ge- zegd, dat hij eerlijke dingen moest doen en dat ik niet achter zyn truc jes zou staan", zegt hy. De heer Van der Brake is ervan overtuigd, dat de heer Koekoek me neer Harmsen nu tot elke pry's uit de partij wil werken. „Als Harm sen ve' dwenen is, is hij zyn rivaal kwy t", zegt hij. President Johnson, die gistermor gen Kennedy's dood betreurde en zon dag tot een nationale rouwdag ver klaarde. stelde een der presidentiële vliegtuigen beschikbaar voor de vlucht van Los Angeles naar New York. Met de naaste familie van de Kennedy's vlogen een heel aantal vrienden mee in de Air Force 1. o.a. mevrouw Coretta King, de weduwe van dr. Martin Luther King. Onder de familieden waren naast Ethel Kennedy en drie van haar kinderen ook Jacqueline Kennedy, de weduwe van de president, en drie zusters van de senator. Na aankomst werd gisteravond in de Saint Patricks Kathedraal een korte dienst gehouden, waarby al leen familie en vrienden aanwezig waren. Vandaag wordt een grote rouw dienst gehouden, waaraan kardinaal Cushing en aartsbisschop Cooke van New York zullen deelnemen. Gis teren zat de kerk de hele dag al 'stampvol met mensen, die voor Ken nedy baden. Vandaag, nu men langs zijn kist kan lopen, worden tien duizenden verwacht. De Amerikaanse televisie was gis teren constant in de lucht met repor tage en commentaar nadat bekend was geworden dat Kennedy gestor ven was. Voor velen, die zich 1963 nog herinnerden, toen na de moord op president Kennedy continu een speciaal programma werd uitgezon den dat tot na de begrafenis duurde, zag het er allemaal overbekend uit. Weer de rouwende Kennedy-fami- lie, weer de duizenden langs de stra ten, velen in tranen, weer de somber heid van al diegenen, die nu al ja ren voor de Kennedy's ijveren en werken. na een tyd in slaap en Ethel Ken nedy sliep lange t.iid met een rir-k°r over zich heen. liggend tegen de kist Daarvoor hy zy een half uur Nng gepraat met haar schoonzuster Jac queline en met Coretta King en zelfs had zij kans gezien even door het vliegtuig te lopen en opgewekt te praten met meereizende vrienden Geen coup Dat de Boerenleider kwaad is over de brief, die de heer Van de Brake aan alle kieskringbesturen heeft ge schreven, waarin de benoeming van de heer Van Nieuwenhuizen werd bekendgemaakt, vindt de heer Van de Brake niet juist. „Tenslotte heeft ook meneer Koekoek hem gekozen en heb ik als algemeen-secretaris tot taak om de besturen van de verande ring op de hoogte te brengen", aldus de heer Van de Brake, die ten stel ligste ontkent een coup voor te be reiden waarvan de heer Koekoek hem beschuldigt. Koerend Het meest ongedwongen en roeren de tafereel speelde zich af aan boord van de Air Force, die uren later dan de bedoeling was uit Los Angeles vertrok omdat de lijkschouwing mi- nitieus werd uitgevoerd en lange tijd in beslag nam. Volgens een televisie journalist. die een goede vriend van de Kennedy's is en daarom meevloog in het toestel, zaten senator Ted Kennedy en Roberts weduwe Ethel bijna de hele vlucht naast de kist. Van uitputting vielen beiden alleen Gezocht wegens moord in Miinclien McNamara regelt de begrafenis WASHINGTON (AP) De oud minister van Defensie van de Vere ngde Staten McNamara zal de be grafenis van senator Kennedy rege len. McNamara. die thans president van de Wereldbank is, vloog woens dag naar Duitsland voor de eerste etappe van een reis, die hem naar Indonesië zou brengen. In Frankfort keerde hij echter terug. McNamaia, die sinds zeven jaar een goede vriend van de familie Ken nedy is, speelde een grote rol by het. kiezen van het graf van president John F. Kennedy op de nationale be graafplaats van Arlington waar ook Robert Kennedy zal worden begra ven. Edward Dezelfde televisiejournalist wist te vertellen dat de stemming van sena tor Edward Kennedy, de enige over levende Kennedy broer, gisteren varieerde van boosheid naar droef heid. Boos was de jonge senator over Amerika, over de gezichtloze man nen die zfjn broers en mensen als Martin Luther King vermoord had den. Treurig was hij natuurlijk over het verlies van zijn broer en treffend zei hU": ..Ik moet nu de vader zijn van zestien kinderen, doelend op zijn eigen drie, de twee van president Kennedy, de tien van Bobby en het elfde kind van de vermoorde sena tor, dat Ethel Kennedy nog ter we reld moet brengen. Over de 24-jarige jongeman, die aangeklaagd is wegens de moord op Robert Kennedy, werd gisteren in de loop van de dag wat meer bekend. De burgemeester van Los Angeles, Yorty (overigens een oude vijand van de Kennedy's) onthulde op een persconferentie dat uit Sirhan Sir- hans dagboek was gebleken dat hy met het communisme sympathiseer de. Maar of dit klopte kon niemand zeggen. Wel leek vast te staan dat Sirhan nooit lid was van een zoge naamde subversieve organisatie en dat hij een goede leerling was op school. Verbazing wekte hU gisteravond toen hy aan de gevangenisdirectie vroeg twee boeken te mogen lezen, die theosofisch waren en van de hand waren van mevrouw Blavatz- ky en haar volgeling Leadbeater. LOS ANGELES (AFP) De politie van Los Angeles is op zoek naar een vrouw die kort voor de aanslag op senator Robert Kennedy in gezelschap van de moordenaar zou zijn gezien. Zij wordt 23 tot 27 jaar oud geschat, heeft blond haar en is onge veer 1,65 meter lang. Mevroutv Rose Kennedy ds moeder van de vermoorde senator verlaat in gezelschap van haar kleinzoon Robert, de Sint Patricks kathedraal waar een besloten rouivdienst was gehouden. ADVERTENTIE Oe meest makkelijke verf heet advertentie De vrouw droeg een Japon van wit te volle met zwarte nopjes, donkere schoenen en had gebold haar. Nade re bijzonderheden gaf de politi niet. Grappig Een medewerkster van Kennedy had kort na de aanslag al gezegd dat ze 'n meisje met -.een grappige neus" en een nopjesjurk aan uit hotel „Am bassador" weg had zien rennen Het meisje schreeuwde: „Wy heb ben hem neergeschoten, we hebben hem neergeschoten". Op de vraag wie dat dan wel was, had ze geant woord: „We hebben senator Kennedy neergeschoten". Volgens getuigen had de vrouw uit Kennedy's gevolg ook nog verteld dat een man. toen het meisje deze woorden had gesproken, een portaal van het hotel door was komen rennen en zich bij haar had gevoegd. Dit nummer bestaat uit 39 pagina's FRANKFORT (DPA) Een 35-jari- ge Nederlandse betonwerker uit Nijmegen die werd gezocht in ver band met een roofmoord op dei Münchense bonthandelaar Anton Hoger, is vanochtend in de binnen stad van Frankfort na een urenlang vuurgevecht met de politie dood aangetroffen Volgens de politie is de Nederlander aan een schotwond overleden, maar het is nog niet be kend of de kogel uit een wapen van dc politie of van hemzelf afkomstig Is. Het lijk is in beslag genomen. Er zal sectie op worden verricht. De man had zich verschanst op een stuk grond tegenover de schouw burg in het centrum van Frankfort, nadat hy volgens mededelingen van de politie door een agent was her kend. Toen deze dc Nederlander wilde arresteren, nam hij de benen en verborg hij zich in puinhopen op het braakliggende stuk grond. De politie zette het terrein af en som meerde de man te voorschijn te ko men. waarop deze met pistoolscho ten reageerde. Om het publiek niet in gevaar te brengen werd het ver keer omgeleid. Er ontstond een bij na zes uur durend vuurgevecht, waarbij ook traangas werd ge bruikt. Een politiehond werd dode lijk getroffen en eeh agent zou licht gewond zjjn. Met een pantserwagen probeerde men de wild om zich heen schietende man te benaderen. Woensdag werd tegen de man een ar restatiebevel uitgevaardigd door de politic in München. De Nederlander werd er van verdacht de bonthan delaar zaterdagavond vermoord te hebben en beroofd van een aantal bontmantels, een party onverwerkt bont en een onbekend bedrag aan geld Er werd een beloning van 3000 mark uitgeloofd voor aanwij zingen die tot zyn opsporing konden leiden. ADVERTENTIE TUINGEREEDSCHAP Snoei- en heggescharen, spaden, harken en schoffels, sproeiers, tuinslang, zaden. VOGELARTIKELEN Kooien, badjes, broedkooien, duivemanden. waardebonnen. VOOR HOND EN POES Manden, dekentjes, kussens, halsbanden, riemen, kauwgom. AQUARIUMARTIKELEN Luchtpompjes, verwarming en thermostaten, filters, enz., WAARDEBONNEN voor elk bedrag. Altijd geldig. weet heeft Nieuwe Rijn 50 Tin 20824 (01710) ADVERTENTIE 'Kom de MOBYLETTE bekijken b(j: Hogewoerd 6668 - Tel. 31292 Leiden le aanbetaling plm. f85.Restant plm. f 15.— per maand te financieren in 6 - 12 - 18 - 24 maanden. ADVERTENTIE morgen voordeel 300 gram van 69 voor S9 niet duur wei heerlijk Uit het Leidsch Dagblad van 6 Juni 1868; Z.M. heeft tot secretaris van curatoren der hooge- school te Leiden benoemd de heer W. G. de Bruyn Kops, met vergunning om gelijktij dig de betrekking van secre taris van het hoogheemraad- 1 schap van Rijnland te blijven bekleeden. Den eersten dezer maand zijn te Harlingen aangevoerd j de eerste nieuwe Friesche aardappelen. De oogst belooft zoo veel, dat de puik beste verder gedaald zijn tot f2,40 per mud.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 1