In Parijs rijd! het openbaar vervoer weer Mr. Luns terug uit Egypte Nijma N.V. lijdt drie miljoen verlies D'66 wil rijlessen saneren Weer treinen naar Frankrijk Officier van justitie aangeklaagd Familieberichten Gewurgd bij vechtpartij MET EEN ENKEL PAGINA 2 LETDSCH DAGBLAD DONDERDAG 6 JUNI k>Ni PARIJS (GPD) Voor het eerst sinds bijna twee weken hebben de Parijzenaars vanochtend weer de metro of de autobus kunnen nemen om zich naar hun werk te begeven. Met die hervatting is te vens een einde gekomen aan het geïmproviseerde en spontane sy steem van onderlinge hulpverleningwaardoor honderdduizenden voetgangers, met de liftende duim in de lucht, een beroep konden doen op hun gemotoriseerde stadgenoten, die zich overigens nau welijks veel sneller wisten voort te bewegen. Ook bü de spoorwegen waren van af vanmorgen ejikele tekenen van een prille ontwaking te bespeuren, terwijl de eerste postbodes, bfjna bezwükend onder de last van hun achterstallige rebuten, zich weer op straat vertoonden. De scholen voor lager- en middel baar onderwijs zouden misschien morgen weer geopend worden. Daar entegen blijft het verzet tegen de her vatting van het werk nog altijd krachtig in de auto-industrie en vooral ook bij de radio en televisie, die het regeringsjuk nu wel definitief hebben afgelegd. De regering be noemde voor de radio en de televisie gisteren een andere directeur-gene raal, die zich niettemin voor hetzelf de probleem, dat het personeel geen censuur meer duldt en daarom een nieuw statuut heeft geëist, als zyn voorganger geplaatst ziet. Economie Een ander vraagstuk dat de rege ring terecht bü de dag zwaarder be nauwt, betreft de economische, poli tieke en diplomatieke gevolgen van de sociale concessies die zy'. in haar beknelde positie, de arbeiders nu wel verplicht is te doen. Met loonsverho gingen van 15 tot 20 procent, die de regering met kwistige hand nu over al toekent, zal het uiteraard onver- mydelyk worden dat ook de prijzen spoedig eveneens in de hoogte zullen schieten. De nieuwe minister van Financiën Couve de Murville, heeft deze week al 745 miljoen dollar bü het Interna tionaal Monetair Fonds opgenomen, om de Franse franc nog even op de been te kunnen houden. Een nieuwe devaluatie van de Franse munt, waarvan De Gaulle,zoals men weet, één der voornaamste instrumenten van zün anti-Amerikaanse diploma tie had gemaakt, zal, volgens alle ex perts, op vrü korte termün toch on mogelijk meer te vermüden ztfn. ROOSENDAAL (GPD) Y.-naf vandaag komt er weer een treinver binding met Frankrük tot stand van en naar Amsterdam. Er rijdt een TEE via Frankrük naar Zürich en er rüden 2 D-treinen naar Parüs en er is één verbinding met een D-trein van Amsterdam via Maastricht naar Basel. Er komen 2 D-treinen- uit Frankrük. ADVERTENTIE) KOOP VERTROUWD KOOP Téaz) CHOCOLADEHAGEL-REPEN Kerk en economie DEN HAAG (ANP) De Wereld raad van Kerken en Uniapac tint. verbond van christehjke werkgevers» houden vandaag en morgen in Rot terdam een conferentie over de eco nomische ontwikkeling in de wereld gezien in het licht van de ervaringen van het zakenleven en tegen de ach tergronden van een christélüke le vensbeschouwing. Een 50-tal indu-| striëlen uit 15 landen neemt, aan de I conferentie deel. De conferentie zou oorspronkelük j in Parüs worden gehouden, maar de toestand in Frankrijk heeft het voor de organisatoren noodzakelük ge maakt naar een ander conferentie oord uit te zien. Unilever verleent gastvrijheid voor de werkvergaderin gen. Het woord zal o.a. worden gevoerd door de Amerikaan dr. Carson Blake algemeen secretaris van de Wereld raad van Kerken. AMSTERDAM (GPD» De Am sterdamse advocaat dr. B. Stokvis heeft namens de vader van Mia Ver sluis bü de minister van Justitie een aanklacht ingediend tegen de officier van justitie in Almelo, mr. W. L. de Walle. De heer Versluis voelt zich ernstig gegriefd en bezwaard door de beslis sing, die de officier ongeveer twee maanden geleden nam om geen strafvervolging in te stellen tegen de arts, die Mia Versluis op 14 april 1966 onder narcose heeft gebracht. Het meisje verkeert nog steeds buiten be- wustzün. De officier va justitie nam zijn beslissing, omdat hij geen ooreakelük verband zag tussen de handelingen van de arts en de toestand waarin Mia Versluis nu verkeert. De Medi sche Tuchtraad heeft over de zaak nog geen uitspraak gedaan. De heer Versluis vraagt de minister nu de officier te gelasten alsnog een strafvervolging wegens het veroorza ken van zwaar lichamelük letsel in te stellen tegen de arts of andere verantwoordelüke personen. Amerikaans liotel in Amsterdam AMSTERDAM (GPD) Aan de Prinsengracht in Amsterdam in de omgeving van de Westermarkt wordt binnenkort begonnen met de bouw vaai een nieuw hotel met 180 kamers. Het hotel zal geëxploiteerd worden door de Columlu Hotel Mij. N.V., een nieuwe maatschappü, die is ge vormd door de KL.M. en de Ame rikaanse Howard Johnsen Restau rant end Hotel Company. Het grootste deel van het kapi taal van de nieuwe maatschappü is in Amerikaanse handen. Het hotel wordt voorzien van een restaurant, dat plaats zal bieden aan 140 perso nen. AMSTERDAM, (ANP) D'66 heeft gisteren in een persbijeen komst in Amsterdam een vooront werp van wet tot sanering van het rüschoolwezen geïntroduceerd met het doel een eind te maken aan de chaos die op het gebied van de rij- instructie heerst. In het ontwerp, dat is uitgebracht door de studiegroep verkeersveiligheid en verkeersrecht van de landelijke werkgroep verkeer van de partü, worden een reeks wij zigingen in de wegenverkeerswet voorgesteld, die er op zün gericht het geven van rijles door onbevoeg den niet onmogelijk maar wel on- aantrekkelüker te maken. De kern van de voorgestelde sa neringsregeling is, dat een leerling, die bij een onbevoegd instructeur les wil nemen verplicht is een oefen vergunning aan te vragen, waarop de naam van de instructeur moet worden vermeld. Deze "ergunning, die voor een beperkt gebied en een beperkte tü'dsduur zou moeten gel den, wordt op deze wü'ze gekoppeld aan de instructeur, dit om te voor komen dat de rü-instructie aan een ander wordt overgedragen. Een les auto met een onbevoegde instruc teur zal uitgerust moeten worden met een speciaal bord waaruit blükt, dat de instructeur onbevoegd is. Volgens het ontwerp is een oefen vergunning niet vereist als de in structeur een door de overheid er kend vakdiploma bezit en tevens medisch en geestelük geschikt wordt geacht. De eisen van vakbekwaam heid en geschiktheid zouden bij Ko- ninklü'k Besluit moeten worden ge steld. SCHIPHOL (GPD) Minister Luns is gistermiddag teruggekeerd van zyn geruchtmakende bezoeken aan Portugal en Egypte. Uitspraken, die de bewindsman by die gelegenhe den zou hebben gedaan, hebben ge leid tot vragen van een eerste-kamer- lid. een protest door het Angola-co- mité en ook de beschuldiging van een Nijmeegse studentenorganisatie, dat j mr. Luns medeplichtig zou zün aan Portugese misdaden. Wat dit laatste betreft, de minister typeerde deze bewering als „ietwat overdreven". Inmiddels ontkende hij niet de Portugese premier Salazar bü zün vertrek uit Lissabon een man te heb ben genoemd, „die veertig jaar lang met wüsheid de bestemming van dit land heeft geleid". Mr. Luns heeft in zijn diplomatieke loopbaan geruime tijd in Portugal gewoond en verklaar de nu onder de indruk te zün geko men van de vooruitgang, die Lissa bon vooral op het terrein van woning bouw en industrie heeft geboekt. Een feit is, aldus de bewindsman, dat premier Salazar veel goeds heeft ge daan. Dat bü vertrek iets hoffelijks wordt gezegd over het staatshoofd of de regeringsleider, is gebruikelük. „Ik heb dat ook gedaan bü mün ver trek uit Cairo en indertüd na het be zoek aan president Tito in Belgra do", aldus minister Luns. Hü noem de de protesten dan ook overdreven en voegde daaraan toe: „Nooit heb ik enig begin van protesten gehoord als ik in Tsjecho-Slowaküe of in Rus land was geweest". Uitvoerig bracht de minister de pers gistermiddag ook verslag uit van zün besprekingen in Cairo, waar hij zowel met president Nasser als met minister van Buitenlandse Za ken Mahmoed Riad diepgaand over de crisis in het Midden-Oosten heeft I gediscussieerd. Al in Cairo had hü I ontkend, dat de Nederlandse politiek in deze kwestie zou zün veranderd, zoals was beweerd in het dagblad Al Achram. Mr Luns herhaalde dit gistermiddag, evenals zün verzeke ring dat Nederland beslist geen be middelaarsrol ambieert in het con flict tussen Israël en de Arabische landen. (Ontleend aan andere bladen) Geboren: Maria Catrientje, d. v. Funke-Krügsveld. Getrouwd: W. F. Reus en F. E. A. Rudovich. Overleden: J. N. Jungst, 58 jaar. Amstelveen: Ph. de Jongh m. Gro ningen: M. Visser, m. 50 jaar. Boe kei; J. Scheeres, m. 54 jaar, Wasse naar. NIJMEGEN (ANP) 1967 is voor de kunstzijdespinnerij Nyma N.V. ongunstig geweest door de textielcrisis in het voor jaar en de zomer, terwijl zich op het gebied van de banden garens eveneens een recessie voordeed, aldus het jaarverslag. Het verlies nam toe van f 516.000 tot f 3 min. De exploitatiereke ning daalde van f3.314.000 tot f747.000. Ter gedeeltelijke dek king van het verlies over 1967 is onttrokken aan de agioreserve f 612.584 en aan het statutair reservefonds f 539.761, tezamen f 1.152.345, zodat resteert f 1.847.373, welk bedrag onder het hoofd verliessaldo op de balans is opgevoerd. Door de moeilijkheden was de on derneming genoodzaakt over te gaan tot z.g. liquiditeitsverkopen, die plaats moeten vinden in markten met een lage opbrengst, hetgeen de rentabi liteit heeft aangetast. Teneinde de li quiditeit verder te steunen door ver mindering van voorraad, was het noodzakelük ongeveer een half jaar op het bandengarengebied met een onderbezetting te werken. Nadat in augustus '67 de liquiditeitspositie nog verder was verzwakt, is surceance van betaling aangevraagd en ver leend voor anderhalf jaar. Ofschoon aan het eind van 1967 de onderne ming het ergste te boven was ge komen, zullen nog tal van moeilük- heden tot een bevredigende oplossing moeten worden gebracht, alvorens de HOEK VAN HOLLAND (ANP) De 53-jarige caféhouder J. Huizinga, ei genaar van de Zanzibar in Gronin gen, is vannacht in Hoek van Hol land tüdens een vechtpartü met een plaatsgenoot, 'n 48-Jarige caféhouder om het leven gekomen. De Rotter damse politie verklaarde vanmor gen. dat verdachte zün tegenstan der tegen de straat heeft geslingerd en ln de keel heeft geknepen, totdat hü geen teken van leven meer gaf. De Groningse caféhouders waren samen naar de paardenkoersen op Duinrell in Den Haag geweest en ver volgens per taxi naar Hotel America in Hoek van Holland gereisd, waar ze een kamer huurden. Omstreeks twee uur vannacht trokken ze ru ziënd naar hun slaapvertrek. Later kwamen se weer naar beneden. Op straat nam de ruzie in heftigheid toe met noodlottig gevolg. Standbeeld van Paus Joannes WARSCHAU (DPA, Reuter) In de Poolse stad Wroclaw is gisteren een standbeeld onthuld van Paus Joannes XXIII. Bü de plechtigheid waren geen vertegenwoordigers van het Poolse episcopaat aanwezig. De Poolse bisschoppen wilden met de actie voor de oprichting van het standbeeld niets 5e maken hebben omdat die volgens hen erop gericht was de gelovigen tegen hun geeste lijke leiders op te hitsen. Het initia tief voor de actie is uitgegaan van de zogenaamde „patriottische pries ters" en de links-r-katholieke Pax- beweging, die de oommunistisohe re gering steunen. Met het beeld heeft men de Paus willen eren, die het recht van Polen op de gebieden bü de Oder en Neisse in feite erkend heeft. onderneming weer op een lonend ni veau kan worden gebracht. Sinds eind augustus 1967 zyn ver minderde act'iviteitén weer met kracht hervat, mede op grond van nieuwe verkoopafspraken. Voor de textielgarens zyn belangrijke orders geboekt, zodat de volle produktle- capaciteit gehandhaafd kon blyven. In oktober 1967 werd de verminderde produktie van bandengarens weer op peil gebracht. De verwachte moge lijke afzet werd in 1967 nog niet ge heel gehonoreerd. De resultaten van A/S Nymeta te Esbjerg zijn in 1967 eveneens teruggelopen. kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Hazerswoude (toez.) B. C. de Gelder te Wissekerke te Eindhoven (vac. C. M. Langeveld) J. de Jong te Brugge (B.) te Yer- seke A. J. de Bue te Makkum te Heusden en Herpt J. Dykstra te Kampen be Nieuwleusen (vac. C. Nauta) J. D. Wuister te Schipluiden te Wesepe I. D. H. Dük te Vier huizen-Zoutkamp te Amsterdam als ziékenhuispredükant (vac. G. J. Paul) H. J. van Leeuwen te Almen te Doornspük (vac. R. W. Steur) S. de Jong te Houten (Utr.) Aangenomen naar Heinenoord C. D. Otte te Hollandscheveld naar Valbuirg-Homoet J. Vink te Besogne naar Laren (vac. J. D. de Stoppe laar) Th. van Sprang te Beverwük het ber. der classis Haarlem tot pred. voor b.w. (Antoniusziekenhuis) be IJmuiden G. E. Bakker te Krim pen aan de IJssel. Bedankt voor Leeuwarden-Huizum (vac. K. Venema) (toez.) D. H. Bos nia te Nüverdal voor Schoorl ca. (toez.) J. A. Heldring te Heeze voor Bunnik (toez.) C. H. Bül te Wormer-Knollendam voor Wad- dinxveen (vac. Joh. Verwelius) J. T. Cazander te Scherpenzeel GEREF. KERKEN Aangenomen naar Eltourg W. R. Barkema te Sprang-Waalwij k GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Ommen A. Jagersma te Groningen CHRIST. GEREF. KERKEN Bedankt voor Den Haag-Weet K. J. Velema te Leeuwarden voor Maassluis Chr. Verhage te Den Haag- Centrum Patersscliool uit de tijd HAARLEM (ANP) Twee paters augustijnen, die als godsdienstleraar aan het Haarlems Triniteitslyceum zün verbonden, hebben per 31 juli hun ontslag ingediend. Het zün de paters S. van Beurden en J. M. van der Mark. Als reden geven zü op. dat zü vóór afschaffing van het clerikaal bestel zijn en een patersschool in de strikte zin uit de tüd achten. Reeds eerder was aan de rector van het Triniteitslyceum, da-. A. Kuiper, per 31 juli ontslag verleend. Waarsohün- lijk zal hü door een leek worden op gevolgd. Het bestuur van het Trini teitslyceum blijft berusten bü de pa ters augustijnen. ADVERTENTIE KOOP VERTROUWD KOOPJE CHOCOLADEHAGEL-REPEN BUITENLAND Ontslag Italiaanse regering Pre mier Moro heeft (gisteren bü presi dent Saragat van Italië het ontslag ingediend van zün coalitieregering van christen-democraten, republikei nen en socialisten. Saragat vroeg Moro de regeringszaken voorlopig te blyven behartigen tot er een nieuwe regering is gevormd en tijdelük als minister van Buitenlandse Zaken op te treden omdat Fanfani, die gisteren tot voorzitter van de Italiaanse se naat is gekozen, als minister van Buitenl. Zaken is afgetreden. Zo als bekend hebben de socialisten zich althans voorlopig, uit de coalitie te ruggetrokken daar zü ontmoedigd zijn door de verliezen die zü bü de jongste verkiezingen hebben geleden. Slotfase Belgische regeringscrisis De delegaties van de Belgische christendemocratische CVP en de so cialistische BSP hebben gisteravond in Brussel hun besprekingen over het algemene economische en sociale re geringsprogram beëindigd. Forma teur Vanden Boeynants verklaarde, dat men een akkoord heeft bereikt. De beide partübesturen zullen van daag het ontwerpprogram bespreken en ook enkele nog openstaande pun ten behandelen. Morgen zullen de twee delegaties proberen het gesprek af te ronden. Het is de bedoeling dat daarna de partücongressen zich de finitief over de programma's van de CVP-BSP-coalitie uitspreken, waar na begin volgende week een rege ring zou kunnen worden gevormd- Bundeswehr mag bepaalde liedjes niet zuigen Het Westduitse minis terie van Defensie heeft de West duitse troepen verboden een liedje te zingen, waarin herinnerd wordt aan de Duitse overwinningen in Noor wegen, Nederland, Griekenland, en Noord-Afrika in de Tweede Wereld oorlog. WfAATI thalliumhoudend rattenverdelgings- yft UfJKU middel toe te voegen. De inspecteur-genei al van de Bundeswehr Hoogen heeft gisteren in zün jaarlükse rapport voor de volksvertegenwoordiging gezegd, dat hij het lied onder de aandacht van de minister van Defensie had ge bracht. In het lied komen regels voor als mannen valt aan. Narvik, Rotterdam Corinbhe en het warme Afrika zijn plaatsen van onze overwinningen. Omdat wij altüd aanvallen „Scorpion" opgri even Hoewel thans officieel wordt aangenomen, dat de Amerikaanse duikboot „Scor pion" en de 99 bemanningsleden die tien dagen geleden als vermist wer den opgegeven, verloren zün, wordt het zoeken naar de duikboot toch voortgezet. Ook zal elke mogelijke aanwüzing worden onderzocht, aldus is door het hoofd van de Amerikaan se vlootoperaties, admiraal Thomas Moorer, gisteren meegedeeld. Negen doden 2 auto-ongelukken Bü twee auto-ongelukken zyn gister avond in België negen mensen om het leven gekomen en zeven ernstig gewond. Te Middelkerke aan de kust kwam een auto bij het passeren van een vrachtwagen frontaal in botsing met een tegenligger. Twee mannen, twee vrouwen en een kind werden op slag gedood. Vier personen moesten met ernstige verwondingen naar een zie kenhuis te Oostende worden overge bracht .Te Waregem bü Kortrijk wer den twee jongemannen en twee meis jes gedood bü een botsing van twee auto's, en een drietal zwaar gewond. Herziening vonnis Van der Lub- be definitief De herziening van het doodvonnis tegen Marinus van der Lubbe in achtjarige gevangenis straf is thans rechtsgeldig geworden. Van der Lubbe werd in december 1933 in Leipzig wegens brandstichting en hoogverraad ter dood veroordeeld en in januari 1934 terechtgesteld. In april vorig jaar heeft een Berlünse rechtbank dit vonnis herzien in bo vengenoemde zin. Het Berlünse hof van cassatie heeft thans deze beslis sing bekrachtigd en het verzoek van de stiefbroer van Van der Lubbe, J. van der Lubbe. om het nazivonnis nietig te verklaren, van de hand ge wezen. BINNENLAND Voor moord gezocht De politie van München heeft Interpol ingescha keld bij de opsporing van een 37-jari- ge Nederlander, die wordt gezocht in verband met de moord op de bond- handelaar Anton Hóger uit München Een woordvoerder voor de politie heeft gezegd, dat een verklikker uit de onderwereld de recherche had verteld dat de Nederlander had ge tracht een grote hoeveelheid bont, voornamehjk mink, te verkopen, na dat Hóger met twee schotwonden za terdag JJ. dood in zün winkel was aangetroffen. Twintig jaar Het Gerechtshof in Den Bosch heeft een Keiees in over eenstemming met het vonnis van de rechtbank in Den Bosch en de eis van de advocaat-generaal, veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest. Hü stond op 22 mei in hoger beroep terecht wegens het feit, dat hü in mei en juni van het vorige jaar zyn vrouw om het le ven heeft gebracht door aan bloed- wün die zy regelmatig dronk, een Brand ln archief Met groot ma terieel, een waterkanon en de hoog werker is de brandweer gisteravond rond negen uur uitgerukt naar het archief van het ministerie voor On- derwüs en Wetenschappen, in een zes verdiepingen hoog kantoorpand aan het Haagse Korte Voorhout, op de plaats waar vroeger de provinciale griffie was gevestigd. De brand was moeilük te lokaliseren, maar toen de vuurhaard was gevonden was de brand snel geblust. Slechts vier stel lingen met dossiers liepen schade op. Over de oorzaak is nog niets be kend. Kamerleden naar Indonesië De Tweede Kamer heeft besloten in augustus een parlementaire delega tie naar Djakarta te zenden voor een tegenbezoek aan het Indonesische Parlement. Het voorstel kreeg niet de steun van de communisten dn de Pacifisten. Einde van „Keurkops" Finan ciële moeilükheden hebben een (voor lopig) einde gemaakt aan de activi teiten van de N.V. „Keurkorps", wel ke onderneming zich ondermeer be zighield met de huis-aan-huis-bezor- ging van reclamefolders en derge- lüke door het gehele land. Het weg vallen van de grootste klant, de N.V. Albert Heün, is hieraan mede debet. Het eerste kwartaal van dit jaar le verde een verlies op van zo'n 80 mil le, waarna de Nederlandse Midden- standsbank het verleende krediet van 125.000 gulden introk. Het twintig man tellende personeel is ontslagen en heeft vla de bedrijfsvereniging een uitkering ontvangen. De 23 auto's die de N.V. op de weg had, zün door de Nederlandse Middenstandsbank te gelde gemaakt. DONDERDAG StadsgehoorzaalGert en Hermien Timmerman-Show. 8 uur nam. Auberge frangaise (Kloksteeg 19) Laatste optreden Leids Zoldercabaret. 9 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Koningskerk: Rullclub 7.30-10 uur nam ZATERDAG Wassenaar (Kunstzaal Heuff)Ope ning tentoonstelling Bertus de Mey en Albert Kok. 4 uur nam. Gemeentecentrum OegstgeestK en O-excursie naar Noord-Holland. 8.15 u. voorm. ZONDAG Stadsgehoorzaal: Concours rk. Bond van Zangver. ln Noord- en Zuid-Hol land. 10 uur voorm. St. Lodewijkskerk (Steenschuur) Vie ring priesterfeest deken W. P. M. Ha ring 10.30 uur voorm. Receptie rest. v d Heüden 12.15 tot 2 uur nam. Ontmoetingscentrum bij Antonius- kerk: Tentoonstelling van schilderijen S. J. A. v. d. Berg. 10 uur voorm. - 1 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laan)Gem. voor oorspronkelijk chris tendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. HAAGSE A G E N D A (Van donderdag 6 juni t/m maandag 10 juni) DONDERDAG Kon. Schouwburg: Haagse Comedie: „Helder zien ln het donker". 18.15 uur nam. PavlljoentheaterDe Nieuwe Kome die. „The Fantastlcks", 8.15 uur nam. VRIJDAG Kon. Schouwburg: Haagse Comedie: „Veertig Karaat", 8.15 uur nam. Pavlljoentheater: De Nieuwe Kome die „The Fantastlcks", 8.15 uur nam. Openluchttheater Zuiderpark: Het gezelschap van de provincie Antwer pen (RVT) „Droom van een midzo mernacht". 8.30 uur nam. ZATERDAG Kon. Schouwburg: Haagse Comedie: „Bruiloft", 8.15 uur nam. DlltgentiaToneelgroep Arena: „De gestolen prins", 2.15 uur. Pavlljoentheater: De Nieuwe Kome die. „TTie Fantastlcks", 8.15 uur nam. ZONDAG CircustheaterWerkgroep Concerten van nieuwe Nederlandse muziek. Leden van het Nederlands Blazersensemble, de Slagwerkgroep Amstei Amsterdams strijkkwartet dio Electro Instrumentale muziek (STEIM). 8.30 uur. MAANDAG Circustheater: Stichting ter bevorde ring van de belangstelling voor de dans kunst. Zeven ln opdracht door het Min. van C. R. en M. ontworpen cho reografieën, 8.15 uur nam. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: „De apenplaneet" 14 Jr. Asta: „Play Time" a.l. Bijou: „Mijn vriend ed duivel". (Be dazzled) 14 Jr. Camera: „Benjamin" (Dagboek van een puber) 18 Jr. Cineac: 9.30-17, zon. 11.30-17 uur: „Batouk". a.l. 5.30, 7.30, 9.30 uur: „Wacht tot het donker ls" (Walt until dark) 18 Jr. City; „Poel der ontucht" (Mudhoney) 18 jr. Corso: „Irma la Douce" 18 Jr. Du Midi: „De oliemagnaat". (Poule, Poule) a.l. Zat., wo. 2 uur: „De wraak van Ivanhoe" a.l. Zon. 12 uur: „De grote Caruso" a.l. Euro Cinema: „The sound of music", a.l. Zat. zon. wo. 1.30 uur: „De kwa jongensstreken van Spanky" a.l. Zat. 24.02 uur: „De man van Rio" 18 jr. Flora: „De hel op het strand" (L'En- fer sur la plage) 18 Jr. Vrij. zat. 24 uur: „Kortsluiting op de 27 etage" 18 Jr. Hollywood: „De eenzame revolvervech ter" 18 jr. Zat. 24 uur: .Liane, het meisje uit het oerwoud" 14 Jr. Krlterion: „Charlie Bubbles" 14 Jaar. Vrij. zat. 23.30 uur: „Droomvrou wen" 18 Jr. Metropole: „Huwelijksnacht onder ge tuige" (What so bad about feeling good) a.l. Odeon: „The Comedians" 18 Jr. Olympla: „Op bote voeten ln het park" (Brefoot ln the park) a.l. Passage: „De goede, de slechte en de gemene" (The good, the bad and the ugly) 18 jr. Rex„The wild angels" 18 Jr. Zon. 11.30 uur: „Naakte onschuld" a.l. Roxy: Cairo, broeinest van spionnen" 14 Jr. Zon. 12 uur: „De vyand van de Bengaalse Lanciers" 14 Jr. Studio de Luxe: „Carmen Jones" 18 Jaar. Studio 2000: „This property ls con- demmed" 18 Ir. Zat. wo. 2 uur, zon. 1.30 uur: „SJors en Sjimmie en de gorilla" a.l. Thalia: „Slachting in Chicago" 18 Jr. Vrü. zat. 24 uur Raspoetin" 18 jr. Zon. 1 en 3 uur: „Gevreesde speur der" a.l. Woe. 12 juni: „Vuurdraa-k mysterie" 14 Jr. >e Uitkijk: „Wr Jaar. De Üitkijk: „Wild over het paard" 18 West-End: ..De hete zon" (Le soleil noir) 18 jr. Za. wo. 2 uur, zon. 1.30 uur „Liever lui dan moe" a.l. In Washington: Twee officieren doodgeschoten WASHINGTON (Reuter) Twee marine-officieren zijn gisteren dood geschoten in de wyk Georgetown van Washington, Volgens de politie zfjii drie mannen beschuldigd van moord. De officieren werden met pistool schoten vermoord. Omtrent het mo tief is niets bekend. Bü de schietpar- tü werden een jonge vrouw en nog een marineofficier gewond. De drie verdachten zouden de politie hebben gezegd uJlt Californië te zün gekomen om mee te doen aan de „campagne voor de armen". Mensen die de „campagne voor de armen" lelden, hebben meegedeeld dat de drie gearresteerde negers niets te maken hebben met de poging om in Washington de aandacht te vestigen op de toestand waarin de armen verkeren. De beide officieren zün doodgeschoten na een heftige woordenwisseling met de drie ne gers. Steenschuur: Kerk van Jezus C. tus van de heiligen der laatste (U 10.15 uur zondagsschool; 11.30 avondmaal. Pinkstergemeente (Oude Rijn Spr. de heer Eikerbout. 2 uur nam MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad 7.30 uui middag. Zuidsingel 66. Aandeelhoudersve, dering Kon. Ned. Grofsmederij. 3.30 nam. DINSDAG Rest. v. d. Heijden: Voorlichtl) avond Stichting Leidse scholen voot detailhandel. 7.30 uur nam. Ch. de Bournbonhof: Elektron club „De detector". 7.30-9.30 uur i Diamantplein 27Bahal-gespn avond. 8 uur nam. Pardoeza (Doezastr.)Politiek t punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwz* Zitting Bouwfonds Ned. Gem. 7-8 nam. WOENSDAG Rijksherbarium (Schelpenkade Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. C serie dr. C. den Hartog over zyn ei ditie naar Australië. 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer)Spreek sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. BIOSCOPEN Re\: „Zomernachten ia Zweden" jr. Dag. 2 30. 7 en 9.15 uur. Zon: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijdag en terdag 11.30 uur nachtvoorstelllni .Derek Flint", 14 Jr. Luxor: „Badsensabies", 18 jr Da, Hjks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „Hoe ik de oorlog won" Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur Z< dag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Apenplaneet", 14 Jr. 1 filijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2 30. 7 en 9.15 uur. Camera: .Liefdesdossier van een lefoniste". 18 jr. Dagelijks 2.30. 7 9.15 uur Zondag 2.30. 4.45. 7 en S uur Vrijdag en zaterdag 11.30 i» nachtvoorstellingen „Liefdesparen", Lldo: ..Zo gezegd, zo gedaan", i i Dagelijks 30. 7 en 9.15 uur. Zono 2.30. 4.45 t n 9.15 uur. Wassenaar Astra: donderdag t: do zondag 8.00 uur ..James Bond con; 7P Dr. No". 14 jr. Zondag 2.30 uur: „Pi va, de wolfshond", a.l. TENTOONSTELLINGEN Allemansgeest: Tentoonstelling sch derijen en perkamenten panel< Dleuwke Kollewljn (t/m 30 Juni) 't Duy venhuls (Rapenburg 9( Tentoonstelling werk Joh. v. d. Hf den en Miep Roggen. Geopend dii dags t/m zondags 2-9 uur nam (i in 22 juni). Hl Molen „De Valk" Molenmuseum d gelijks (behalve 's maandags) 10 u» bl Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11 L.A.K Tentoonstelling schilderijen objecten Willem Buys. Geopend dit 11 dag t/m vrijdag 1-6 uur; zaterdag 2 f!: uur (tot 19 Juni). jn Lakenhal: Tentoonstelling „Rondos in Rembrandt" (verzameling Daan Gt n vat). Werkd 10 uur voorm.5 uu -t nam.; zon- en feestdagen 1-5 uur nan (tot 16 Juni.). B De Lakenhal: Dag. 106 uur; zond 5) 1 5 uur. Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. - o uur nam.: zond 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): dag 10—5 u.; '«zon dags 1—5 uur nam Rijksmuseum voor de geschieden! der natuurwetenschappen: Dag. 10h uur zond 1-4 uur 1< Rijksmuseum voor Volkenkunde b Tentoonstelling „Viva Mexico". Werk b dagen 10 uur voorm.5 uur namJ r, zon- en feestdagen 15 uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend maandaj a tot en met vrijdag 9 uur voorm. 5i nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur nan Universiteit: Lelds Akademlsc! a Kunstcentrum. Tentoonstelling schilde I rijen Vincent Hamel. Geopend maan dag t/m vrydag 9 uur voorm. - 5 uu nam. (tot 9 Juni). 1 Avond- en nachtdienst der apotheker Geopend voor spoedeisende gevallen De avond- en nachtdienst van Ape theek R. van Breest van Smallenburj te Leiderdorp wordt waargenomen doe de 'Zulder Apotheek. WEEKEINDEDIENST DER HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad plege men de eigen buisarts, daarna, tot zondagnacht 24 uur de dokters- telefoon 2 2 222. ADVERTENTIE KOOP VERTROUWD koopJé® CHOCOLADEHAGEL-REPEN WEERRAPPORTEN (Vai. Hedenmorgen 7 uur, 1 p. a 8 3 00 3 s ü)C1 S 3 <3 a 8 8 S3 Amsterdam zwaar bew. 17 10 0.2 Den Helder regenbui 15 11 0.1 Ypenburg zwaar bew. 17 10 0 Vlissingen zwaar bew. 16 11 0.3 Eelde zwaar bew. 17 10 18 De Bilt zwaar bew. 19 9 0.6 Twente licht bew. 19 9 0 Eindhoven zwaar bew. 19 9 1 Zuid-Limburg zwaar bew. 20 9 0 Helsinki licht bew. 25 11 0 Stockholm onbewolkt 26 14 0.4 Oslo regen 22 12 19 Kopenhagen zwaar bew. 21 12 4 Aberdeen onbewolkt 18 4 0 lenden regen 19 11 7 Brussel zwaar bew. 19 8 0.1 Luxemburg zwaar bew. 18 10 0.2 Bordeaux zwaar bew. 20 6 0 Eerlijn onbewolkt 23 12 0 Frankfort zwaar bew. 22 11 0 München onbewolkt 18 9 1 Zürich zwaar bew. 21 8 0 Genève zwaar bew. 22 8 0 Locarno regenbui 26 13 3 Wenen onbewolkt 27 10 0 Innsbruck licht bew. 17 9 1 Belgrado onbewolkt 27 17 0 Athene licht bew. 27 16 0 Rome motregen 25 18 1 Barcelona onbewolkt 22 13 0 Madrid onbewolkt 29 11 0 Mnliorca mist 22 11 0 Lissabon onbewolkt 29 13 0

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2