iejaardentehuis hoeft liet in Hazerswoude te worden gebouwd Geen concurrentie van vacuum groene In april grotere haringexport raad aanvaardt statuten )ntrole op arkeren in wassenaar Rangenomen irissen goedkoper Zomerfeesten in Kerkehout Katwijkse haringverkopers spraken over L.D.-bericht Brand in een opslagruimte SRDAG 6 JUNI 1866 IMD6C& DAGBLAD PAGINA IJ sTHUIZEN De ge- eraad heeft gisteravond tuten van de S:ehting Be- inzorg in de gemeente •swoude. Benthuizen en kapelle aanvaard en f 500 jjkbaar gesteld in het ge- —j Schappelijk stichtingska- prens hiertoe werd beslo- jroeg de heer A. van Noort •/CHU) het woord. „Uit rsberichten bleek mij, dat bevolking en de deelne- je kerken in de stichting iand heeft bestaan tegen ivankelijk geprojecteerde in het bestemmingsplan [III. De bejaarden van :apelle hebben unaniem in mening te kennen gege- erontrust over deze plaats leer Van Noort vroeg hoe de unten van het college van B. van Benthuizen en van het igsbestuur zijn. tevens wilde ten of Benthuizen als vesti- mogelijk is. De voorzitter s voorzitter van het stichtings- r) antwoordde, dat twee zaken ISENAAR De Wassenaarse is begonnen met het controle- de naleving van twee nieuwe :n in de Wassenaarse poli- lening. Gedurende enkele zal waarschuwend worden op- daarna zal in voorkomen- en procesverbaal worden :kt. bepaling heeft betrek- het parkeren, langer dan 48 kampeerwagens, caravans, of andere voer- of vaartui- l voor de recreatie op we- op plaatsen, die vanaf wegen 1 zijn, dus bijvoorbeeld in In deze bepaling is een van 48 uur opgenomen om igers in de gelegenheid te bijvoorbeeld hun caravaan voor tie gereed te maken. Langer |l uur mogen dit soort voertuigen ren noch op de weg, noch I voortuin blijven staan. is het volgens een tweede artikel in de politieverorde- en motorrijtuigen, die be- zijn om te worden verhuurd of t te plaatsen op erven en tui- |iortom op van wegen zichtbare Verboden is het ook om lijklare voertuigen langer dan Ir op een onroerend goed (tuin I:) te plaatsen. Hier is een ter- Ivan 48 uur genoemd om het au- l.tters mogelijk te maken hun 1 bijvoorbeeld in de voortuin te leren, De bedoeling van dieze be ll is vooral te kunnen optreden 1 het lange tijd laten staan van |isjes" op erven en in tuinen. i plaatsen van auto's voor ver- |>f verhuur, of auto's die gere- Ird moeten worden op wegen ld eerder in een bepaling in de ■herordening verboden. goed moeten worden onderscheiden. De vestiging (in de statuten Hazers woude-dorp) moet zuiver juridisch worden benaderd. Dat de stichting wil trachten het tehuis in Hazers woude te bouwen betekent geenszins, dat het daar moet worden gebouwd. De persmededeling, als voorloper op het raadsvoorstel van Hazerswoude (aankoop grond van de heer Van Vliet voor ruim f 174.000) is dan ook niet geheel juist. De zaak moet van af het begin worden opgebouwd. Drie plaatsen hebben opdracht gekregen van de overheid in hun regio een te huis te bouwen: Hazerswoude-dorp, Benthuizen en Moer kapel le. De over heid heeft echter niet bepaald, dat het tehuis in Hazerswoude-dorp moet komen. Elk kerkgenootschap in de drie gemeenten kan naast het ge meentebestuur als partner toetreden en krijgt een vertegenwoordiging in het algemeen bestuur. Doel Ihultl van ruim 15 miljoen polder rekening I ARLEMMERMEER In het lirhuis in Hoofddorp werd gister - |nd een vergadering van hoofd- I inden van de Haarlemmer - I polder gehouden. Dijkgraaf B. 13uurman verwelkomde twee ve hoofdingelanden, de heren W. Koeckhoven en O. die Kok. I v in dit gezelschap was ook de I G. W. I. Pompen, die in een be- II zitting als heemraad' was be- van de belangrijkste punten I P tafel kwamen, was de vaststel- I van de 24ste suppletoire begro- 1967 en van de rekening 1967. In oelichting werd een vergelijking aikt tussen de schuldenlast per I icembor 1938 en 31 december de uiteenzetting bleek dat de ling over 1967 niet prettig aan- en dat extra voorzieningen de rlasten verzwaarden. Dijkgraaf man vond echter dat de schuld- -e van de polder bepaald niet t is te noemen en zeker niet on ager dan 30 jaar geleden. In was de schuld van de polder bij ai 1.089.687,- en per 31 decem- 1967 5.795.772,-. In ogenschouw hierbij genomen worden de dedaling van de gulden tot on- t 20 van die in 1938. hood inge landen konden ten- akkoord gaan met de rekening. Het werkelijke doel van het stich tingsbestuur is de totstandkoming van een bejaardentehuis In dit ge bied. Het gemeentebestuur van Ha zerswoude heeft voorbereidende stap pen genomen. Bij de eerste officiële „kennismaking" met B, en W. van Hazerswoude heeft het stichtingsbe stuur gesteld niet verantwoordelijk te kunnen zijn voor beslissingen door derden en buiten het stichtingsbe stuur om genomen. Alle drie de gemeenten zijn bena derd om de mogelijklieden na te gaan Inzake de beschikking van grond en de situatie ter plaatse. De gemeente Hazerswoude wil thans reeds tot aankoop van de benodigde grond overgaan, zónder zekerheid van goed keuring door Gedeputeerde Staten, zónder te weten óf het stichtingsbe stuur de grond zal kopen of wanneer zal kunnen worden gebouwd. Het da gelijks bestuur van de stichting zal met deskundige organen op grond van de verkregen informaties een keuze moeten doen. Met nadruk dient echter te worden gezegd, dat het be stuur zich noch voor, noch tegen Ha zerswoude. Benthuizen of Moerkapel- le heeft uitgesproken, omdat allies nog moet worden bestudeerd, alvo rens de architect een plan kan ma ken. Het door de heer Van Noort aangehaalde persbericht moet dan ook als een bedenkelijke voorlichting worden afgewezen, meende de voor zitter. want de door de stichting aan bet gemeentebestuur van Hazerswou de kenbaar gemaakte bezwaren gel den nog onverkort en zijn nimmer ingetrokken. „Het stichtingsbestuur ziet het niet als zijn taak om, kost wat kost, een bejaardentehuis te bou wen, maar vanaf de grondaankoop op de kostprijs te letten, om daar door een zo laag mogelijke exploita tie-opzet te verkrijgen". Keuze Wethouder Zonneveld (tevens lid van het algemeen bestuur) zei van opvatting te zijn, dat het niet ver antwoord is om kosten te maken, die men naderhand betreurt. „De prijs en de plaats zullen bepalend zijn bij de keuze van het bestuur der stich ting". De voorzitter ondersteunde dit met de mededeling, moeilijk partner te kunnen zijn in een zaak, waarvan de kosten niet kunnen worden over zien. Indien de basis te zwaar is be last. wordt er een probleem gescha pen in plaats van het bejaardenpro- Overstekende jongen gedood ALPHEN AAN DEN RIJN Op de Oostkanaahveg is gistermiddag omstreeks kwart over vijf de acht jarige Dirk van Nieuwkoop, wonen de aan de Oostkanaalweg, nabij zijn ouderlijke woning door een passe rend autobusje, bestuurd door een inwoner van Aarlanderveen aange reden, waarbij de jongen dodelijk werd verwond. Het ongeluk gebeurde, doordat de jongen waarschijnlijk zonder op het verkeer te letten, vanaf het erf van de buren de rijweg opliep. De auto bestuurder kon hoewel hij sterk remde, een aanrijding niet meer voorkomen. Dokter Van der Ent Braat uit Aarlanderveen kon enkele ogenblik ken later slechts de dood constate ren. LISSE Op de Vriie Bloemenvei ling HBG is door het warme weer het prijspeil van de irissen van bui ten nog weer verder teruggelopen. De aanvoer van zomerartikelen blijft ge stadig toenemen. Enkele noteringen: Irissen: Dominaitar 0,10-0,45, H. C. vaai Vliet 0,10-0,65, Imperator 0,10- 0.65, Prof. Blaaaiw 0,25-0,85, Wedg wood 0.10-0,35, Yellow Queen 0,20- 0.85. Diversen: Amaryllis 0,80-1,25, Ane monen 0,10-0,35, Mairgrieten 0,20-0.75, Duizendschonen 0,30-0,95, Pyrethrum 0.25-1,00, Violieren 0,11-0,25. Afrika nen 0,07-0,14, Agerathum 0,09-0,16, Geranium 0,60-1,15, Salvia 0,08-0,16, Lobelia 0,08-0,14, Petunia 0,08-0,18. bleem opgelost. De praktijk heeft in middels elders reeds bewezen, dat be jaarden zolang mogelijk in een be jaardenwoning moeten blijven en pas in het laatste stadaum naar het te huis moeten overgaan. Om die reden zal het te bouwen bejaardencentrum dan ook niet los mogen worden ge zien van de bouw van een aantal bejaarden woningen. Met de keuze van het terrein zal het stichtingsbe stuur uitermate voorzichtig moeten zijn, want de bejaarden van nu zul len dezelfde voordelen moeten heb ben als zij van over vijf jaar, wat inhoudt dat de eerste bejaarden in het tehuis niet tegen „puinhopen" hoeven aan te kijken. Aan een rege ling op lange termijn heeft het stich tingsbestuur dan ook niets, meende de voorzitter. Aldus een korte samenvatting van hetgeen gisteravond in de gemeente raad dooi' burgemeester I. J. P. Keij- zer uit de doeken werd gedaan met betrekking tot de bouw van een be jaardentehuis in de regio Hazers woude, Benthuizen en Moerkapelle. Ie. Wedstrijden van zeeverkenners OEGSTGEEST Voor de vierde achtereenvolgend maal werden op de Kagerplassen zeilwedstrijden voor zeeverkenners gehouden. De organisa tie hiervan berustte bij de Garuda Stam uit Oegstgeest. Er waren 43 deelnemers en wel 19 in de A-klasse voor lelievletten, 16 in de B-klasse en 8 schouwen. De wedstrijden had den een viert verloop. De prijzen gingen naai': Vletten A 1. bootsman J. Loenen (St. Paul us- groep. Leidein)2. bootsman J. Althui zen (Pius XII-groep, Leidsohendam) 172 bootsman M. Buys (Mac Do nald-groep Den Haag Vleüten-B: 1. bootsman T. Kileyn (St Paulusgroep, Leiden); en. boots man M. Bethem (St. WiUibrordus- groep Gouda); 3. bootsman B. van Noord (RMWG. Den Haag) Schouwen: 1. bootsman W. v. d. Heuvel (St. Paulusgroep. Leiden); 2. bootsman R. Dalhuizen (Pr. Willem- groep. Haarlem.) WASSENAAR Vrijdagavond en zaterdag wordt *n de buurtschap Kerkehout door de buurtvereniging een zomerfeest georagniseerd. Vrij dag rond half 9 vertrekt er vanaf de parkeerplaats bij de ingang naar Kerkehout een lampionoptocht raar het Wassenaarterrein, waar in een grote tent tot middernacht een fancy fair gehouden wordi. Zaterdiagmorgen is er om 9 uur *n kinderoptodht met prijzen voor de best verklede kinderen. Om half elf beginnen de kinderspelen. Om half drie is er in die feesttent een kin derprogramma. Om 5 uur wordt een wedstrijd in het paialklimmen ge houden. Ook zaterdagavond zal de fancy fair tot middernacht geopend zijn. Zwemmen voor jeugdbrevet LEIDERDORP In het zwem bad zijn dinsdagavond examens af genomen, uitgaande van de Leidse Reddingsbrigade, voor het jeugdbre vet 1 en 2 van de Kon. Ned. Bond voor het Redden van Drenkelingen. Het eerste brevet werd behaald door mej. J. M. Bavelaar, D. K. van der Bent, R. Jansen, D. D. v. d. Kroef en F. v. Vliet. Het tweede brevet werd behaald door mej. M. de Bruin, mej. J. M. van Deventer, mej. P. J. Zwlkker, W. v. Dorp, T. Rosser, J. Robbers, J. Soholer, F. Sollie en J. W. Timmers. Pupillentoeriiooi van „Koudekerk" KOUDEKERK AAN DEN RIJN De Voetbalvereniging „Koudekerk" heeft voor zaterdag een pupillentour- nooi georganiseerd op haar terrein. Om 9 uur beginnen de wedstrijden, waaraan de verenigingen Koudekerk, RCL, VTL en Roodenburg deelnemen. De opbrengst is ten bate van de Zwaluwen Jeugd Actie Polio, 's Middags om 13.00 uur komen de C- lunioren aan de beurt van RCL, Roodenburg, VTL en ETO. Zij zullen strijden om de Jan Willem Zweeris beker. Zaterdagavond om 7 uur zullen er op het voetbalveld van Koudekerk ook twee damesvoetbalploegen tegen elkaar uit komen. Dit ten bate van de nieuwe kantine voor de voetbal vereniging „Koudekerk". KATWIJK AAN ZEE De aanvoer van de voornaamste vissoorten in april aan de visafslagen in ons land was als volgt (de cijfers tussen haak jes zijn van april 1967)verse haring: IJmuiden 515 (277) ton, gem. prijs per kg f 0,35 (f 0,38)Scheve ningen 316 (172) ton, gem. prijs f 0,38 (f0,39). Verse makreel: IJmuiden 1040 (2742) ton, gem. prijs f 0,34 (f 0,31)Scheveningen 736 (1968) ton, gem. prjjs f 0,30 (f 0.31) Schelvis: IJmuiden 174 (164) ton, gem. prijs f0,72 (f 0,67)Schevenin gen 68 (36) ton, gem. prijs f 0,70 (t 0,79, kabeljauw: IJmuiden 1269 (1291) ton, gem. prijs f0,69 (f 0,57) Scheveningen 485 (419) ton, gem. prijs f 0,68 (f 0,71); Urk 145 (128) ton, gem. prils f 0,59 (f0,48); Den Helder 126 (116) ton, gem. prijs f 0,57 (f0,53) (In beide laatste havens ging vrij veel naar de vismeelindustrie; Har togen 43 25) ton, gem. prijs f 0,41 (f 0,49). Koolvis: IJmuiden 2634 (1257) ton, gem. prijs f0,30 (f036): Scheveningen 593 (387) ton, gem. prijs f 0,33 (f 0,34)Ongeveer 60 pro cent van deze uitzonderlijke grote aanvoer van 3227 (1644) ton ging naar de vismeelindustrie. Daling Sohol: IJmuiden 1034 (905) ton. gem. prijs f0,49 (10,60); Schevenin gen 585 (634) ton, gem. prijs 10.45 KATWIJK AAN ZEE. (Eigen be richtgeving) Het L.D.-bericht, dat een grootwinkelbedrijf binnenkort in zestig filialen in de Randstad Hol land vacuüm verpakte groene ha ring zal gaan verkopen als deze proef slaagt zal het in de filialen overal in het land geschieden vormde vanmorgen het onderwerp van gesprek in de Katwijkse haring afslag. Men was er al mee vertrouwd ge raakt, dat diepgevroren vis in le vensmiddelenzaken te koop was. Nu komt daar dan het produkt haring bij. Men is ervan overtuigd, dat het voor de visverwerkende industrieën een belangrijk object kan worden als de consumenten gunstig reageren op deze proef. Voor direct gebruik, zo vertelde men in Katwijk, is de vacuüm ver pakte groene haring niet geschikt. Ze is namelijk diep gevroren en moet dus de nodige tijd krijgen om te ont dooien. Dat neemt enige uren in be slag. Maar het is een uitstekend pro dukt om te gebruiken als hartig hapje bij de borrel en als men van tevoren weet, dat men 's avonds bij de boterham een harinkje wil consu meren. De haringverkopers, die hun pro dukt vers schoongemaakt in de win kel of aan het karretje verkopen ver wachten niet veel concurrentie van de vacuüm verpakte haring. De con sumenten. die bij hen een groene ko pen, nuttigen deze meestal direct. Het zijn de mensen, die plotseling trek krijgen in een harinkje en dat zijn er velen. Katwijkse haringhandelaren zijn zeer tevreden over het diepgevroren product, dat aan de afslag wordt aan gevoerd en over de verkoop. Doordat de haring na de aanvoer eerst zo'n uur in de koelcel gaat onder een tem peratuur van 20 graden moet men bij het kopen vooruitzien. De vangst, die bijvoorbeeld dins dagmorgen aan de visafslag werd verhandeld, komt eerst vandaag uit de vrieshuizen en kan dus op zijn vroegst vanavond of morgen worden verkocht. Schaap, die beheerder is van de kan tine en de vraagbaak voor allen. HU luistert namelijk iedere dag meermalen via de visserij band naar de gesprekken op de haringtreilers op zee en weet vaak nog eerder dan een reder wanneer een schip op weg is naar huis. Al die nieuwtjes worden 's mor gens als men de vorige avond reeds niet heeft geïnormeerd uit gewisseld met de grage luisteraars. Ook komt men er om naai' de te lefonische berichten te luisteren, die geregeld van de haringafslagen uit Scheveningen en IJmuiden Mnnenko men. Ei- werden daar vanmorgen weer stUve prUzen gemaakt. Het gevolg is, dat de prijs van een groene haring schommelt rond de 1,25 en dat men voor een jonge (dat is nieuwe geweekte zwaar gezouten haring) toch altijd nog 0,70 tot 0,90 moet neertellen. De verwachting is, dat tegen het einde van de week de vriestreilers KW 141 en KW 170 weer met blok ken haring zullen binnenkomen. De ze haring kan direct na de verkoop in de handel worden gebracht, om dat ze reeds aan boord is diepgevro ren. Mogelijk, dat dan de prijs wat zakt! Piet Schaap, de beheerder van de kantine van de Katwijkse visafslag en de vraagbaak voor al len, die deze afslag bezoeken, luis tert naar de vangstberichten van de Katwijkse haringtreilers. (Foto LD/Jaap van Duijn, Katwijk aan Zee) Geen aanvoer Er waren gisteren en vannacht geen schepen uit Katwijk in IJmui den binnengelopen. Daardoor was er vanmorgen geen afslag. Ook voor morgen zijn er nog geen thuisstomen- de schepen bekend, zodat de kans zeer groot is, dat er vrijdag ook geen afslag wordt gehouden. Maar aanvoer of geen aanvoer, elke morgen is het weer druk aan de afslag. Is het niet om te kopen, dan is het om wat te babbelen met Piet K. Spek kampioen „Effect '54" ZOETERWOUDE Voor de eer ste keer in het nieuwe jeugdcen trum hield „Effect '54" zyn tradi tionele tafeltenrüstoemooiOpnieuw toonde K. Spek zich verreweg de sterkste, hU behaalde dan ook het clubkampioenschap Bü de ongeoefenden eindigde M. A. Wesdorp als eerste, gevolgd door L. van den Berg. Bü de junioren was de eerste plaats voor B. Huls bos Gzn. en de tweede voor Fr. Hulsbos. In de finale om het club- kampioensohap versloeg K. Spek F. B. Hulsbos. Het dubbel kwam op naam van K. Spek en Fr. Hulsbos. Tweede werden hier K. v. Muijden en J. du Prie. (f 0,51): Urk 304 (28') ton, gem. prijs f 0,44 f 0,55Den Helder 243 (170) ton, gem. prijs f 0,42 (f 0,59) Haringen 142 (170) ton, gem. prijs 0,36 (f 0,40;). Uit deze cijfers blijkt, dat bij een totale aanvoer van 2308 ton, die wei nig verschilt van die van april 1967 (2175) ton, de gemiddelde prijs aan zienlijk is teruggelopen. De voor naamste oorzaak is de devaluatie van het Engelse pond. Tong: IJmuiden 760 (911) ton gem. prijs f4,28 ff 3.32Schevenin gen 370 (439) ton, gem. prijs f3,88 (f3,41); Urk 486 (437) ton, gem. prijs f3.86 (f3,22); Den Helder 335 (342) ton, gem. prijs f3,85 (f3,31); Har togen 127 (106) ton, gem. prüs f3,81 (f2.98). De aanvoer van consumptiegarna len bedroeg in de periode van 1 april tot 5 mei '68 330.093 kg (v. j. 337.847 kg) voor een waarde van f 1.346.163 (f 1.299.391). De gemiddelde prijs was f 4,08 (f 3.85) per kg. De totale export bedroeg in april 10.600 (9.800) ton ter waarde van f 19,7 (f16.4) miljoen. Aan verse haring werd 350 ton uit gevoerd. De uitvoer van gezouten haring bedroeg 13.800 vaten (van 100 kg net to) tegen 8.900 in april 1967. Deze styging is te danken aan de levering aan Polen. De invoer bedroeg 3.700 ton, hetgeen minder is dan in april '67 toen 4.100 ton werd ingevoerd. De waarde bleef echter praktisch ge lijk, nl. f7,5 miljoen. West-Duitsland was de voornaamste Importeur met 1450 ton. De invoer van verse haring bedroeg 1180 ton, hetgeen 350 ton minder is dan in april 1967. Ten gevolge van herhaalde grens- sluitingen door Frankrijk deze maand, was het voor veel Importeurs bijna onmogelijk zaken t« doen. Des ondanks was de export toch nog ho ger. Geen linksafslaan bij van der Oudermeiileiilaan WASSENAAR Bij beschikking van de minister van Verkeer en Wa terstaat is op de Rijksstraatweg, ter hoogte van de Van der Oudermeulen- laan, het linksafslaan verboden. Ver keer uit de richting Den Haag mag dus niet meer linksaf de Van der Ou- deimeulenlaan inrijden. De uit- voegstrook, die zich hier langs de hoofdrijbaan bevond, is verwijderd. De betreffende verkeersborden zijn intussen geplaatst. Verkeer uit de richting Den Haag. bestemd voor het zuidelijk deed van de gemeente Wassenaar, zaü dus voor taan ofwel via de Landscheidingsweg ofwel via de Houtlaan tegenover het Dierenpark moeten ryden, waar linksaf slaan wel is toegestaan. De minister heeft deze maatregel genomen om het zeer intensief ge bruikte kruispunt Rijksstraatweg Van der Oudermeulenlaan, dat steeds meer aanleiding gaf tot ver- keersmoeilUkheden, te ontlasten. Kerk- en recreatie NOORDWIJK Fe vorbereldingen ten behoeve van het kerk. en recrea) tlewerk „De Vinketop" aan de Duin- damse Slag zijn weer in volle gang. Op zondag 30 jni hoopt men weer de eerste tent-kerkdiensten te hou den. Het werk sorft gefinancierd door de gereformeerde kerk van Noordwijk, de hervormde gemeenten van Noord wijk aan Zee, Noordwijk-binnen en Noord wij kerhout en de vier rooms katholieke parochies uit NoordwUk aan Zee, N oord wij k - bin nen en Noord wij kerhout. De kosten bedragen jaar- lUks ongeveer f 4000. LEIDEN WaarschUnlük door kortsluiting is gistermiddag omstreeks kwart over vier in de 3de Groene- steeg brand ontstaan in de opslag plaats van een Leidse bloemist. Er werd by deze brand voor onge veer f2500 schade aangericht aan planten, aardewerk, pakpapier en soortgelyke artikelen. Door de rook ontwikkeling zyn In een boven de opslagplaats gelegen woning vier tro pische vogels gestikt. De brandweer had het vuur spoedig geblust. BOSKOOP Miniatuurland Vadurodam heeft sinds gisteroch tend nu ook Boskoopse boomkwe kerijen in zakformaat. Op een stukje grond ter grootte van 20 m2 zijn vele soorten Boskoopse mi niatuur boomkwékerijprodukten geplant. Zeven scholieren. Peter van Lint, Ineke de Jong, Hennie de Bruin. Sjaak van der Meer, Arie RampRonnie van der Hei den en Arthur van Dedem poot ten elk een stekje in de Maduro- damse grond, waarmee de over dracht van de „nederzetting" een feit was. 116 kinderen van de la gere scholen maakten dit uitstap je mee. Dc Boskoopse r.-k. drum band zorgde voor de muziek in Madurodam waar het gezelschap werd verwelkomd door loco-bur gemeester Jan Willem van Holten. Ook burgemeester G. W. baron van Dedem (die was vergezeld van wethouder K. P. A. Houdijk) hield een korte toespraak, waarin hij vergelijkingen trok tussen Ma durodam en Boskoop. Op de foto: Loco-burgemeester Jan Willem van Holten (met ambtsketting) kijkt toe hoe dê Boskoopse jeugd de stekjes poot. Hij wordt geflankeerd door burge meester Van Dedem en wethouder Houdijk. (Foto Leidsch Dagblad) Vaartocht kinderen WASSENAAR 20 kinderen uit het St. Antoniushuis en 20 kinderen van het provinciaal gereformeerde weeshuis „De Sonnenburgh" hebben een heerlijke dag gehad dank zij een sympathiek Initiatief van de water sportvereniging Wassenaar. In 15 bo ten van leden van de vereniging werd een vaartocht met picknick gemaakt. De vereniging heeft bü het voorbe reiden van deze tooht medewerking gekregen van enkele firma's, zodat voor deze uitgaansdag geen al te gro te aanslag behoefde te worden ge pleegd op de nog bescheiden kas van deze Jonge vereniging. Kleuter (3) verongelukt OEGSTGEEST De 3-jarige Il se Stolk uit de Laithyruslaan Is gis termiddag omstreeks half vijf in de omgeving van de ouderlijke woning dodelijk verongelukt. Het meisje viel bij het spelen in de Zonnebloem- laan van het trottoir, waarbij zij werd overreden door de achter wielen van een passerende vracht auto, bestuurd door een 19-jarige plaatsgenoot. De kleuter was op slag dood. Veel interesse voor ronde van Hillegom Op een 1100 meter lang parcours aan de Tweede Loosterweg wordt za terdag voor de achtste keer door de Ren- en Toervereniging ,De Bollen streek" een ronde van Hillegom ge organiseerd. Er kwamen zoveel in schrijvingen van amateurs voor dezo ronde binnen, dat men noodgedwon gen tot selectie heeft moeten beslui ten. Er gaan nu zo om en nabjj ne gentig renners in het hoofdnummer van start. Onder hen bevinden zioh favorieten als Marcel Pennings (Nieuw Vennep) vorig jaar winnaar; Cees SchUff (Rynsburg) Leo van Velzen (Zoeter- woude), Leo v. d. Berg (Noordwyk) Ted Blom, Leen Kreuger en Henny van Leeuwen (Haarlem), Guus Zan- tingh (Aalsmeer) Harry van Piere (Uithoorn) Jan Peetoom (VUfhui- zen), Jan Buis "(Zwanenburg) baan- kampioen Cees Stam (Wormer) en de streekrijders Paul Koop, Hans Stee kers, T. Zeldenthuis, Mijndert Tjoel- ker, Piet v. de Reep. Herman Zuider duin, Nico Teeuw en Ben van Leeu wen, De start van de amateurs is om half vier en zU moeten 90 km afleg gen. Vooraf zyn er wedstrijden voor as piranten (start 1 uur) en nieuwelin gen (start 2 uur) over respectievelUk 25 en 50 km. Vrijwel alle boll ens tre- kers zyn in deze voorwedstrijden van de party. Twee dagen na de Hillegomse ron de maandag, 10 juni, houdt De Bol lenstreek" in de Bloemhofwljk de ze vende sportweekronde van Benne- broek als een clubontmoeting met „De Bataaf" uit Halfweg. Amateurs en nieuwelingen starten daarin om kwart voor zeven gezamenlUk. ZU rU- den respectievelUk 70 en 50 km. Vrij wel alle favorieten van beide clubs worden in deze sportweekronde aan de start verwacht.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 17