,Tact en overredingskracht was mijn enige kans ach mensen ELSKE... Wilde achtervolging door de Randstad Nog twee Europese satellieten Rauwe zondag in Turkije Ruilliarteii kloppen niet meer Inbreker bedreigde agent met twee pistolen MET EEN ENKEL WOORD HAAGSE AGENDA PAGINA 2 LETDSCH DAGBLAD DINSDAG 4 JUNI 1903 ROTTERDAM (GPD) Dat de 45-jarige hoofdagent van de Rotterdamse politie W. H. Hoogeveen nog leeft, heeft hij onge twijfeld te danken aan zijn grote kalmte. Was hij niet zo taktisch opgetreden, toen hij zaterdagavond in zijn surveillancewagen onder bedreiging van twee revolvers, door een 24-jarige inbre ker werd ontvoerd, dan zou de woeste rit door een deel van Zuid-Holland een tragische afloop hebben gehad. Nu gaf de inbreker, een foto-li thograaf uit Rotterdam zich, na bij na vyf kwartier wurgende spanning op de rijksweg Rotterdam Den Haag, nabij de luchthaven Rot terdam, over aan zijn talloze ach tervolgd s en de hem tegemoet gere den politiemannen. Eindelijk konden de vier mannen, die op de meldkamer de operatie hadden geleid, zeggen: „Over en slui ten maar" .Op het hoogtepunt van de achtervolging reden zeker meer dan dertig politieauto's achter de Rotterdamse surveillancewagen aan, waaruit de inbreker enkele keren heeft geschoten. Geboeid werd hij naar het bureau aan de Bergsingel gebracht. De poli tie-agenten, die hem begeleidden, hadden strikte opdracht niet met hem te praten. In het bureau deed hoofdagent Hoogeveen, uiterlijk nog altijd even onbewogen, verslag van zijn ervaringen, die voor hem nog niemand bij de Rotterdamse politie had opgedaan. Inbrekers Zaterdagavond ongeveer kwart voor acht, in het woonhuis van de In da beschouwing over de vrijdag jL in Darmstadt genouden persconfe rentie, over het Europese rui mte- vajartprogramma, die wij zaterdag publiceerden, is als gevolg van be korting van de tekst de indruk ge vestigd, dat er voorlopig geen Euro pese kunstmaan-lanceringen te ver wachten zijn. Het tegendeel is waar. In september of oktober wordt de Europese kunstmaan Esro-I gelan ceerd naar een baan. die veel gelijkt op die van de half mei gelanceerde Esro-II. In december aanstaande volgt dan de Europese kunstmaan Heos, die een sterk gerekte Ellipti sche baan zal volgen, waarvan de hoogte moet variëren van enkele honderden tot 230.000 kilometer bo ven de aarde. Eerst daarna breekt een periode aan, waarin vermoede lijk geen lanceringen zullen plaats vinden als gevolg van de huidige cri sis in de ESRO, waarover in oktober de ministerconferentie in Bonn ge houden zal worden. ISTANBOEL (Reuter) Tijdens en na de gemeente, en districtsver kiezingen welke zondag in Turkije gehouden werden, ls het op een veer tigtal plaatsen rauw toegegaan. Bij ongeregeldheden kwamen niet minder dan veertien personen om het leven, terwjjl er tientallen ernstig gewond werden. De verkiezingen golden te vens voor éénderde deel van de Se naat v°or vijf zetels in het Huls van Afgevaardigden. In het dorp Guney werd een 6tem- menteller door een niet verkozen kandidaat voor dorpshoofd gestenigd. De verkiezingen hebben de positie van de aan de macht zijnde Rechtvaar digheidspart ij versterkt. De opkomst van de kiezers was 65 procent. Ook maandag bij de telling der stemmen hadden nog ongeregeldheden plaats. Leiders van de Griekse en Turkse bevolkingsgroepen op Cyprus zijn in Beiroet aangekomen voor het voeren van de eerste rechtstreekse bespre kingen sinds viereneenhalf jaar gele den het bloedige conflict op dit eiland tussen de twee gemeenschap pen begon. Het overleg geschiedt op voorstel van de VN-vertegenwoordi- ger, de Mexicaan Taf alk assuradeur H. van Leeuwen, op de hoek van de Wilgenlei en de Ring dijk, zoeken de 24-jarige foto graaf en een 25-jarige carosserie- bouwer naarstig naar geld en sieia- den. Plotseling komt de jonge vrouw thuis en ontdekt dat er inbrekers zijn. Vliegensvlug waarschuwt zij de po litie, terwijl de beide mannen, die zich ontdekt weten, via de voordeur met medeneming van ongeveer 2000 gulden aan goud en sieraden, het huis verlaten. De hoofdagenten D. Visser en W. H. Hoogeveen worden tnaar het pand aan de Wilgenlei ge stuurd. Zij vernemen dat de inbre kers de benen hebben genomen. DINSDAG Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub „De detector" 7.30-9.30 uur nam. Diamantplein 27: Bahai-gespreks- avond 8 uur nam. Pardoeza (Doezastraat)Politiek trefpunt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer)Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam. WOENSDAG Den Burcht: Feestavond Mater Ama- blllschool. 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer)Spreek uur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam Vredeskerk Bijeenkomst herv. geref. en r.k. gesprekskringen 8 uur nam. Voorschoten (Kasteel Duivenvoorde) Haags Vocaal Vrouwenensemble. on uur nam. DONDERDAG Stadsgehoorzaal: Gert en Hermlen Timmerman-Show. 8 uur nam. t VRIJDAG Den Burcht: Sluiting cursusjaar Ma ter AmabilLsschool 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Konlngskerk: Ruilclub 7.30-10 uur nam ZATERDAG O-excursie naar Noord-I voorm. .geestK en lland. 8.15 u. Oog in oog De Jacht wordt ingezet. In de na bijheid van de Erasmusingel zegt de 35-jarige hoofdagent Visser, die ach ter het stuur zit, dat hij uitstapt om te gaan zoeken. De heer Hoogeveen gaat achter het stuur zitten en rijdt nog een eindje door. Ook hij besluit de wagen te verlaten. Hij loopt om de auto heen en plotseling staat hij oog in oog met een man, wiens broek door slootwater nat ls geworden. Dat moet een van de inbrekers zijn, flitst het door hem heen. De po litieman wil zijn pistool trekken, maar voordat hij dat kan doen staart hij in de loop van 'n revolver. „Geef je pistool maar hier", beveelt deze man de agent. De politieagent kan niets anders doen. Ook moet hij ge volg geven aan de sommatie om in te stappen en te gaan rijden. „Natuurlijk gaat en- heel wat door Je heen als er iemand naast je rit, die twee geladen revolvers op je ge licht houdt", vertelt de heer Hooge veen. „Maar je voelt dat tact en lich te overredingskracht je enige kans is. Ik zeg wel waar je heen moet, zei mijn gevaarlijke passagier, die ver klaarde zelf geen auto te kunnen be sturen". Stomme streek „Heel voorzichtig begon ik met te zeggen, dat dit toch wel een beetje erg stomme streek was. Ik ging op ,Ik stak er zelf ook maar een ro zijn gemoed werken. Jongen doe nou kertje bij op. Achter me zag ik in- niet zo dom. Vooi een eenvoudige in braak zul Je niet zoveel krijgen, maar als je iemand neerschietHy ver telde, dat hy wel vyftien glazen bier had gedronken. We moesten een eind naar buiten rijden, dan zou hy m'n tuniek, m'n pet en m'n koppel nemen. Myn broek mocht ik aanhouden". Inmiddels waren we in Capelle a/d IJssel gekomen. Er liep een recher cheur die ik kennde. Je kon aan rijn gericht zien, dat hy het maar een vreemde situatie vond. We belandden in Bleiswyk. Eén pistool hield de in breker op my gericht en met het tweede zwaaide hy uit het geopende raam van het portier. Ik bezwoer hem niet te gaan schieten op de po- litde-auto's, die ons waren gaan ach tervolgen. Nerveuzer „Communicatie kon ik niet krij gen, want de man had de mobilo fooninstallatie kapotgerukt en ge trapt. Hy werd hoe langer hoe ner veuzer. Ik moest steeds harder rij- den. Via Moerkapelle ging het ge loof ik door Hazerswoude naar Lei den Onderweg loste de inbreker twee schoten, die echter niet ge richt waren. Ik bood hem, om hem wat op rijn gemak te stellen een si garet aan. Maar hy wilde er één van zichzelf opsteken. Hij had ken- neiyk de indruk dat die sigaret van my een soort valstrik zou inhouden." eens meer zwaailichten van politie auto's. Ik hoorde voortdurend de hoorns. Van Leiden moest ik naar Lekisohendam rijden, daarna over de Ryswykse rotonde. We gingen dus terug in de richting Rotterdam. Ik vond dat er nu toch een eind aan de rit moest komen en overwoog om de secundaire weg by het vlieg veld te nemen, om daarna de wagen in de sloot te zetten." „Toen zag ik in de verte talrijke politiewagens, die een grote barri cade vormden. Weer sprak ik met de inbreker om hem ervan te over tuigen, dat zyn spel uit was. Ik ge bruikte als argument, dat hy nog niemand had neergeschoten en dat dus neg niet alles voor hem was ver loren. By de luchthaven werden we ingesloten door politie-auto's." Kritiek moment „Dat was het kritieke moment. Wat zou de inbreker doen? Ik stapte uit, met myn handen omhoog. Hoe zou hy reageren? Hy kon me in de rug schieten, maar al z'n bravoure was verdwenen. Hy gaf me de twee pistolen en zonder verzet liet hy zich meenemen." De commissaris J. W. Donker sloot en de hoofdinspecteur L. Hui- ring, die de leiding van de operatie „achtervolging" hadden, staken hun vreugde over het feit dat alles nog zo goed was afgelopen, niet onder Hoofdagent B. A. Hoogeveen (tweede van links) van de Rotter damse -politie toont de tivee pisto len, waarmee hij zaterdagavond in zijn patrouillewagen werd be dreigd door de inbreker. Het ene wapen was van de agent, de an der van de inbreker. stoelen of banken. „Het ls maar een griezelig gedoe, zo'n vent met twee geladen pistolen," aldus commissa ris Donkersloot. „Vanzelfsprekend konden de ach tervolgende auto's de wagen van Hoogeveen niet klemryden, want dan was de inbreker zeer waar- schyniyk als een dolleman gaan schieten." Tydens de jacht, waar aan werd deelgenomen door de Rot terdamse politie, andere gemeente korpsen en de rykspolitie de laatste oa. met supersnelle Por sches hebben zich opwindende to nelen afgespeeld. De Leidse politie nam o.a. met karabynen bewapende politieagen ten in vier patrouillewagens tot Rot terdam toe aan de achtervolging deel. Op de Hoge Rijndyk heeft de inbreker enkele schoten gelost, die echter geen doel troffen. By de enor me stoet politieauto's bevond zich ook een wagen met een politiehond. Die zou kunnen worden ingezet als de inbreker de polder in zou vluch ten. De tweede inbreker is gearres teerd door commissaris P. Ligtvoet. De beide inbrekers zyn goede beken den van de Rotterdamse politie. Vier patiënten met ruilharten zyn de laaltste dagen overleden. In Mon treal stierf Canada's eerste hart- transplantaitie-pa/tiënt, de 58-jarige slager Albert Murphy, die minder dan 42 uur met zijn nieuwe hart heeft geleefd. Hy overleed aan long en nier-complicaties. Murphy was de 18de mens, die een nieuw hart had gekregen. In Richmond (Virginia) overleed de zestiende man met een ruilhart, de 54-jarige inkoper Joseph Klett. De oorzaak van zyn overly den is niet bekend gemaakt. In New York werd zaterdag de twintigste harttransplantatie uitge voerd. De patiënt, wiens naam niet bekend is gemaakt, overleed echter acht uur nadat de operatie was be gonnen. Het nieuwe hart begon niet te werken toen het mechanische hart werd uitgeschakeld. De twee nieren van de hartdonor werden in middels op twee patiënten overge plant. Een van hen stierf, de toe stand van de andere is goed. De toestand van de 54-jarige Ar- gentyn Antonio Enrique Serrano, die vrydag in de Modelo-kliniek in Buenos Aires een nieuw hart kreeg, ging dit weekeinde sterk achteruit. Hy had ernstige moeihjkheden met de ademhaling. Zonder tot bewust- byn te zyn gekomen, is hy heden ochtend overleden. Er zyn nu nog zes van de twintig mensen met een nieuw hart in leven. Expositie Henff Zaterdagmiddag 8 juni te vier urn- wordt In Kunstzaal Heuff. Hoflaan 7, Wassenaar, een expositie geopend van schilderijen, aquarellen en teke ningen van Bertus de Mey en edel- smeedwerk van Albert Kok. ADVERTENTIE - drink toch 'n ELS I VF1I 0,6 ec^te Limburg van Hennekens bij uw slijter BINNNLAND Prinses ln Urk Volkomen on verwacht is zaterdagavond het zeil schip van Prinses Beatrix „De Groe ne Draeck" de haven van Urk bin nen gelopen. Van ongeveer acht uur tot omstreeks tien uur zyn Prinses Beatrix en Prins Claus in Urk ge bleven. Onder meer hebben zij het veertien dagen geleden door de ko ningin onthulde monument voor de gevallen vissers bezichtigd. Om stuwd door vele tientallen Urkers wandelden de Prinses en haar man door het nog steeds feestvierende Urk. A. Zijlstra overleden In zyn wo ning in Groningen is zaterdag over leden het oud-tweede-kamerlid voor de ARP, de heer A. Zijlstra uit Gro ningen. Hy bereikte de leeftyd van 94 jaar. Brandweerman gewond De 41- jarige hoofdbrandwacht W. de Groot uit Groningen heeft gisteravond bij de bestryding van een brand in een woonhuis in de eerste Hunzestraat in Groningen verwondingen opgelopen. Hy raakte met zyn rechterschouder -arm tussen de treden van een metzladder bekneld, toen deze lad der, waarop hy -stond, werd uitge schoven. Hy is In het academisch ziekenhuis opgenomen. Het perceel, dat bewoond werd door 4 studenten, die afwezig waren, brandde geheel uit. De oorzaak van de brand is niet bekend. Vakantiegeld bouwvakkers Werknemers, die onder de verplichte bouwvakvakantie vallen en die over geen of onvoldoende vakantiegeld beschikken om de loonderving tijdens de bouw vak vakantie te compenseren, kunnen een aanvraag indienen voor een uitkering krachtens de werkloos heidswet. De werknemer moet zich daarvoor wenden tot de plaatselyke vertegenwoordiger van het Sociaal Fonds voor de Bouwnyverheid, by wie hij zijn vakantiezegels heeft ver zilverd. Men kan alleen aanspraak maken op een uitkering als de werk gever ls aangesloten by de bedrijfs vereniging voor de bouwnyverheid, als het dienstverband met ingang van de eerste vakantiedag niet verbroken is en als het tekort aan vakantiegeld niet is veroorzaakt door eigen „slor digheid". Demonstralie Zeker een paar honderd autoriteiten, politiemannen en marechaussees zyn een heel of ge- deeltelyk pinksterweekeinde in touw geweest om de demonstratietocht van het ultra-linske „Algemeen Neder landse Jeugdverbond" (ANJV) naar Limburg te bewaken. Honderden le den van die organisatie zyn van za terdag tot en met maandag kris-kras door Nederland gereisd om uiteinde- lyk in de middaguren van tweede pinksterdag voor de poorten van het Afcent hoofdkwartier in Brunssum luidkeels het heengaan van gene raal Jurgen Bennecke opperbevel hebber van de geallieerde stryd- krachten in Centraal Europa te eisen. Brandend troephuis Een vier daags pinksterkamp van de padvind- sters Domgroep uit Utrecht is zon dagmiddag voortydig afgebroken, om dat het gebouwtje waarin de 21 kin deren en hun zes leidsters de maal- tyd gebruikten in brand vloog en tot aan de grond afbrandde. Yvonne Paul verwijderd Yvon ne Paul, de 39-jarige vrouw, die in een uitzichtloze poging om naar Amerika te reizen opnieuw op Schip hol verblyf hield, is zaterdagochtend met de sterke arm van de luchtha ven verwijderd. De dienst luchtvaart van het Krops Rijkspolitie haalde haar 's ochtends vroeg uit de aan komsthal weg en bracht haar naar Haarlem. Later op de ochtend werd zy daar by de officier van justitie voorgeleid. Haar wordt evenals een half jaar geleden lokaalvredebreuk ten laste gelegd. BUITENLAND Arabieren in Israël Arabische leiders in het door Israël bezette ge bied ten westen van do Jordaan heb ben opgeroepen tot een staking op 5 juni. Het moet een ..vreedzame de monstratie" worden uit protest tegen de voortdurende bezetting van het ge bied. Op vyf juni is het een jaar ge leden dat de zesdaagse Israëliscli- Arabische oorlog begon. Portugal In Portugal zyn een advocaat, een ingenieur en een 21-ja- rige jongeman wegens „ondermynen- de activiteit" tot gevangenisstraffen veroordeeld, variërend van 2 Jaar en vier maanden en 2 jaar en acht maanden. Overstromingen Op dramatische wyize is een einde gekomen aan de he vige droogte welke Jamaica sedert een Jaar teisterde. Overstromingen hebben grote delen van het land on der water gezet; de stortregens ver oorzaakten hier en daar grondver schuivingen. Tot dusver werd èèn slachtoffer gemeld: een 12-jarig meis je. Ongeluk in de bergen By het be klimmen van de bergen langs het Meer van Thun in Zwitserland zijn zondag drie jonge Westduitsers ver ongelukt. Rassenrel In de negerwyk van Natchez (in de de Amerikaanse staat Mississippi), een plaats van ongeveer 23.000 inwoners zijn ernstige onlusten uitgebroken na een vechtpartij tussen een jonge neger en een jonge blanke. Grote groepen negers stroomden de straat op, daarby plunderend en brandstichtend. Tot dusver werd een tiental personen gewond, onder wie twee politiemannen. „Veilig" Pinksteren De Pink sterperiode van 1968 was in Engeland de veiligste in de laatste vyf jaar, dank zij de preventieve werking van alcohol-proeven en de grote publier citeit inzake verkeersveiligheid. Toch was het aantal doden nog 54 togen 62 in vyf dagen van het vorige jaar. Buiklanding Op het Newyorkse vliegveld John F. Kennedy heeft een Boeing 727 van de Transworld Airli nes een buiklanding gemaakt, waar- by 14 personen gewond werden. Bonn,-Belgrado Voor het eerst sedert byna elf jaar heeft West- land weer een ambassadeur in Joego slavië. Maandag kwam de 57-jarige Peter Blachstein in Belgrado aan om deze functie te gaan beginnen. Universiteitsrel De politie van Rome heeft de universiteit in die stad welke door linkse studenten bezet was uit solidariteit met hun Franse colle ga's ontruimd. Tevoren waren er he vige gevechten tussen enige honder den linkse en rechtse studenten, waar bil een tiental personen gewond werd. Veroordeeld De redacteur van 'n progressief weekblad uit Barcelona, Nestor Lujan, werd wegens het publi ceren van een brief, waarin het on- derwys in het Catelaans in noord-oost Spanje veroordeeld werd, gevonnist tot 8 maanden gevangenis en een boe te van 10.000 peseta's. Parade Met een grote militaire parade heeft het Spaanse bewind de 29sbe verjaardag van de overwinning van Franco in de Spaanse burgeroor log herdacht. Naast Franco, die an derhalf uur staande de parade afnam, stond prins Juan Carlos van Bour bon. Rel in Oxford Circa 300 studen ten hebben gisteren het bureau van de disciplinaire raad van de universiteit van Oxford, de oudste van Engeland, belegerd. De zware toegangsdeuren tot het gebouw wer den geforceerd. De ln het nauw ge dreven raad zwichtte voor het geweld en trok het gewraakte verbod op de verspreiding van politieke pamfletten in. Olie De pinkstervakantie van dui zenden Engelse badgasten langs de kust van Suffolk werd bedorven door een grote hoeveelheid dikke, zwarte olie, waarmee stranden en zeewater waren besmeurd. De oorsprong van de olie was niet bekend. Bulldozers werden aan het werk gezet om het strand te reinigen. Tweede Pinkster dag was het Suffolkse strand groten deels weer schoon. Er was ook olie- vervuiling in Essex, terwyi ook de stranden van Yorkshire hierdoor be dreigd werden. ZONDAG Stadsgehoorzaal: Concours rk. Bond van Zangver. in Noord- en Zuid-Hol land. 10 uur voonn. Ontmoetingscentrum bij Antonlus- kerk: Tentoonstelling van schilderijen S. J. A. v. d. Berg. 10 uur voorm. - 1 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laan)Gem. voor oorspronkelijk chris tendom. Spr. evang. N, v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.15 uur zondagsschool; 11.30 uur avondmaal. BIOSCOPEN Studio: „Hoe lk de oorlog won". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Zeebonken" (Laurel en Hardy), a.l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur Zondag en maandag 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Rex: „Pokerspel met pistolen", 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrydag en zaterdag 11.30 uur nacht voorstellingen „Les liaisons dangereu- ses", 18 Jr. Lldo: „Zo gezegd, zo gedaan", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: ..Liefdesdossier van een te lefoniste". 18 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nachtvoorstellingen „De nacht van de leguaan", 18 Jr. Trianon: „Apenplaneet", 14 Jr. Dag. 2-30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maan dag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uurT Wassenaar Ast-ra: do. t.m. ma. 8.00 uur: „De twaalf veroordeelden". (The dlrty dzen) 14 Jr. Zon. en ma. 20.00 uur: „De laatste der Mohanlka* nen", a.l. TENTOONSTELLINGEN Allemansgeest: Tentoonstelling schil deryen en perkamenten panelen Dleuwke Kollewyn. (t/m 30 Juni). 't Duyvenhuis (Rapenburg 94) t Tentoonstelling werk Joh. v. d Heij den en Mlep Roggen. Geopend dins dags t/m zondags 2-9 uur nam. (tot 22 Juni). Molen „De Valk" Molenmuseum da- geiyks (behalve 's maandags) 10 uur nam111'" 5 UUF nam" '8 zonciags 1-5 uur t P^-ler™ Walenkamp (Nieuwsteeg 11) i L A.K Tentoonstelling schilderyen en objecten Willem Buys. Geopend dins dag t/m vrydag 1-6 uur; zaterdag 2-5 uur (tot 19 juni). Lakenhal: Tentoonstelling „Rondom Rembrandt" (verzameling Daan Ge vat). Werkd. 10 uur voorm. 6 uur ?Z?LZ?D-An feestdagen 1-6 uur nam. (tot 16 Juni.). De Lakenhal: Dag. 10—5 uur; zond. io uur. Ryksmuseum van Oudheden (Ra* penburg 28)Werkd. 10 uur voorm. 6 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Steenstraat^1^ciag. 10-5 u.; '«zon- Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde! Tentoonstelling „Vlva Mexico". Werk» dagen 10 uur voorm.5 uur nam.» zon- en feestdagen 15 uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend maandag tot en met vrydag 9 uur voorm. 6 u nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur nam. Universiteit: Lelde Akademisch Kunstcentrum. Tentoonstelling schilde ryen Vincent Hamel. Geopend maan dje t/m vrydag 9 uur voorm. - 5 uur ham. (tot 9 Juni). (Kunstzaal Heuff); Tentoonstelling van werk van Karei Colnot en Guy van Hardenbroek - Geopend maandag t/m zatdag 10 uur voorm. - 5 uur nam.; bovendien dinsdagavond 8-10 u.; zondags en 2d« Pinksterdag gesloten, (t/m 5 Juni.) Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen» Zulder Apotheek, Lammenschansweg "L tel. 23553. 6 De avond- en nachtdienst van Apo theek R. van Breest van Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Zuider Apotheek. WEEKEINDEDIENST DEB HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad plege men de eigen hulsarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokters telefoon 2 222 2. DINSDAG Koninklijke Schouwburg: Haagse Comedle: „Van de brug af gezien", 8.15 uur nam. Paviljoentheater: De Nieuwe Kome die. „The Fantastlcks". 8.15 uur nam. WOENSDAG Koninklijke Schouwburg: Haagse Comedle. „Veertig Karaat". 8.15 uur nam. Paviljoentheater: De Nieuwe Kome die, „The Fantastlcks". 8.15 uur nam. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) p. O. g Sa SS s 4) *-> 12 1 s e ü- Amsterdam zwaar bew. 21 12 0 Den Helder licht bew. 19 12 0 Ypenburg licht bew. 21 12 0 Vlissingen zwaar bew. 21 12 1 Eelde licht bew. 19 12 0.5 De Bilt zwaar bew. 22 10 8 Twente licht bew. 21 12 0 Eindhoven zwaar bew. 23 10 0 Zuid-Limburg zwaar bew. 23 10 2 Helsinki onbewolkt 19 5 0 Stockholm licht bew. 24 11 O Oslo regenbui 26 14 2 Kopenhagen licht bew. 20 11 i Aberdeen onweer 19 9 9 Londen geh. bew. 21 13 0 Brussel half bew. 24 10 0 Luxemburg geh. bew. 17 8 0 Bordeaux zwaar bew. 17 0.1 Berlijn onbewolkt 23 13 0 Frankfort zwaar bew. 12 0.1 München onbewolkt 24 10 0 Zürich geh. bew. 21 13 0.2 Genève regen 21 11 14 Locarno half bew. 23 11 0 Weren onbewolkt 25 11 0 Innsbruck onbewolkt 27 7 0 Belgrado zwaar bew. 27 17 4 Athene zwaar bew. 28 22 0 itume licht bew. 25 15 0 Barcelona onbewolkt 18 11 26 Madrid onbewolkt 18 11 26 Mallorca zwaar bew. 23 14 64 Lissabon onbewolkt 22 13 0

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2