Studenten in Belgrado ook onrustig -^alrijke slachtoffers an Pinksterverkeer Voorsclioten krijgt eindelijk een sporthal Mislukte overval VEERTIGJARIG PRIESTERFEEST PASTOOR ROUW 'clip aanval \an Moskou op Cliina p Groenland roeven voor gifoor 'log? Rechtvaardig Oud-lid Raad van State overleden wal ovasmq kBDbCB DAGBLAD BMBMM rsfoort De 74-jarige me- j. Zeggelaax-van den Heuvel jsteravond op een zebrapad op dsring dodelijk aangereden, terdam De 62-jarige contro- W. Storm keek zondagmiddag oldoende uit. toen hij de Ro glaan overstak. Hy werd door to gegrepen. >lde Het 5-jarige zoontje Duitse familie Zwcers rende i picnic met vader en moeder ing de rijweg op. De jongen ingereden en was op slag dood. ikelen Bij een gecompliceer- 3ing op de weg Amsterdam- it kwam een 20-jarige in Soes- gelegerde Amerikaan om het Eén caféhouder uit Amster- verd daarbij zwaar gewond, rveen De 23-jarige Amster- verzekeringsagent T. van Don- jpam zaterdagavond om het le- oen hij uit de auto werd ge- •d, die op de Zeeweg tegen een terecht kwam. De bestuurder waar gewond. terdam Na een aanrijding jen bromfietser in de Van der aat is de 81-jarige mevi. C. emmel-Homburg in het zieken ner leden. gezand Een 76-jarige vrouw ippemeer stak op de fiets de o over en werd geschept door uto. Zij overleed ter plaatse, nond De 19-jarlge A. Ver- lit Bei en Boeicop zat met een Ige jongen op een trekker, die t keren op de Kanaaldijk kan- De jongen kon uit het Merwe- aal worden gehaald, de heer ef verdronk. jnstadt Drie personen kwa- vrijdagnacht op de autoweg fort-Mannheim bij een auto- g om het leven. Een van de lomenen was de 23-jarige René t uit Hasselt. rsloot Het 4-jaiige zoontje le familie Verburg overleed in lars ziekenhuis, nadat hij door uto was aangereden, toen hij een bus om de weg opliep, iter dam De 15-jarige Koos bezweek aan de verwondingen, .pen bij een botsing tussen een tenauto en een bromfiets, waar aterop zat. Havelte De 74-jarige mevr. E. Luten uit Uffelen was zondagavond op slag dood. toen zij bij het over steken door een auto werd gegrepen. Nijmegen Bij een botsing in Groesbeek tussen een Duitse en een Nijmeegse auto werden zondagmid dag zes personen gewond. De 45-jarige melkslyter Th. de Waal overleed la ter in het ziekenhuis. Utingeradeel De 18-jarige Jan Jelsma uit Oldeboorn kwam om het leven, toen de auto waarin hij zat te gen een brugleuning reed. Drempt Bij een botsing tussen twee bromfietsers kwam de 19-jarige G. Lubbers uit Hengelo om het leven. Zoelen De 13-jarige Theo van Kalkeren werd vlak voor zijn ouder lijke .woning dodelijk door een auto aangereden. De jongen was aan het spelen. Winschoten De 40-jarige tim merman K. Pais werd geschept door een auto en overleed later in het zie kenhuis aan de verwondingen. De man stond op het trottoir, toen het ongeval gebeurde. Utrecht Een 57-jarige Amster damse vrouw kwam om het leven, toen zondagavond bij Jutphaas twee auto's na een botsing over de kop gingen. Sleen De 6-jarige Jan Alting uit de Kiel werd dodelijk aangereden, toen hij op zijn fiets plotseling de rijbaan overstak. Rilland Bath Zeven personen werden gewond bij een frontale bot sing, die ontstond, toen een vrouw, die van haar man rijles kreeg, de macht over het stuur verloor. Kampen De 17-jarige Kampe naar B. Plende verdronk gistermid dag bij het zwemmen in het Veluwe- meer. Hij kon goed zwemmen. Doorwerth De 19-jarige L. van Mastbergen verdronk in het golfslag- bad „De Branding". Amsterdam Het 4-jarige Am sterdamse jongetje H. Kersberger, dat al enkele dagen werd vermist, is ver dronken in de Egelantiersgracht ge vonden. Oudehorne Het 9-jarige meisje Anneke Jonker raakte met haar fietsje in de Schoterlandsche Com pagnonsvaart en verdronk. SPORTVELDEN Oud-LFC-voorzitter Langezaal, Evertsenstraat 52. Leiden, acht de ontboezeming van drs. J. P. van der Reyden in ons blad van zaterdag j.l. over de sportveldenproblemen be paald niet gelukkig voor LFC.In een uitvoerig schrijven van red actie- weg e bekort acht hij een verh i- zing van de Leidse Football Club van de Boshuizerkade naar de Voorscho- terweg, gezien de belangrijke in- vesteringen van de LFC op het hui- I dige terrein lichtinstallatie, kanti- Benning 87 ne. tribune's enz. een te kostbare onderneming. Als beste oplossing ziet de heer Langezaal voor de LFC dat, nu het naar de eerste klasse pro moveerde. over méér accommodatie moet kunnen beschikken het op offeren van een der terreinen aan de Boshuizerkade. De vereniging, die daar haar veld moet prijsgeven, dient fce verhuizen naar de Voorschoterweg, om daar met Lugdunum (twee vel den en 'n met 'n zaterdagclub ge deeld derde terrein) dit nieuwe com plex te gaan bewonen. De vrijko mende velden aan de Haarlemmer weg kunnen dan, aldus de heer Lan gezaal. uitgegeven worden aan een paar andere kleine verenigingen Drs BRIDGECLUB SANS ATOUT Uitslagen uit de laatste ronde van de parenwedstrijden. Tussen haak jes de eindstand: Groep A: 1. hr. en mevr. Aenmey 129 (717); 2. V. d. Star-Stikvoort 132 <7163. dames BrakelTielkemeyer 109 705»; 4. Mark-Crama 112 (6711; 6. V. d. Heuvel-mevr. Crama 111 (66 6. Eling-v. d. Drift 84 (629). 7. hr. en mevr. Bernard 107 (615); 8. dames Dekker-V. d. Drift 99 (614); 9. V. d. Oever-Rynsburger 104 (598); 10. Kop-mej. Bruné 93 554). Groep B: 1. hr. La. Lau-mevr. 2. hr. en mevr. Kruts 87 (683): 3. Jonkers-van Zan ten 86 (673>4. dames Postma- v. d Heuvel 77 (672); 5. Plu-van Dijk 69 (668); 6. dames Vogel-Jonck 74 5831 7. dames Yce-Stijnis 58 (571); 8. da mes Brandt-Vlaardingerbroek 58 9. dames Koet-Messing 52 10. mevr. Miranda en partner (554); (535) 420. Het Lisser Veerhuis Wedstrijd in de Ringvaart in Aalsmeer. De vangst viel tegen. Uitslag 1. C. v. d. Zwan 1530 gr. (gr. voorn en gr. blei). 2. H. Boot 760 gr. 3. J. v. d. Kaay640gr. 4. P. Aben 360 gr. 5. N Vermeer 285 gr. 6. W. Hillebrand 270 "V CStCI'IïckcC Van der Reyden kan dan rustig zijn j gr. 7. H. Zeegers 225 gr. 8. G. Han- plannen voor de Meren- en Kikker- polder uitwerken. no 215 gr. 9. Th. Boot 120 gr. 10. K 1 1 Ligtvoet 100 gr. Jubilerende bank schonk f. 10.000.- Bridgeuitslagen LEIDERDORP De uitslag van de zesde ronde van de viertallencompe- I title, van de Leiderdorpse bridgeclub 'zijn: groep rood: 1. echtpaar Danz- I heren Danz-De Vries 29 7 191, 2. he ren Karstens-Karstens/Karstens-Loof 29 7 165. 3. dames Schutte-Zwarts/he- ren Lenaers-Schutte 25 11 281, 4. he ren Gerlich-Van Leeuwen/Tijssen-De Winter 25 11 198. 5. dames Wessels- Zwanenburg/heren Wessels-Zwanen- burg 22 14 92. 6. mevr. Hanson-heer Beek/heren Van der Laar-Smit 18 18 17. 7. echtpaar Verduin/heren Van Berge Henegouwen-Duiker 12 24 162, 8. dames Van Berge Henegouwen- Van der Upwich-echtpaar Thesingh 7 29 218. 9. heren Jans-Pouw/heren De Koning-Van Zonneveld 7 29 244 10. mejuffrouw Latour/heer Kiel/ heren Noorman-Speckmann 6 30 —320. groep zwart: 1. echtpaar Van Kla veren (echtpaar Rompes 35 1 326 .2. echtpaar Zandbergen heren Hooger- vorst-Van der Vliet 29 7 171, 3. dames Van der Bijl-Lenaers/echtpaar Stok- huyzen 23 13 6. 4. echtpaar Groes- beek/echtpaar Van der Pool 18 18 64, 5. dames Van Gelder-De Jong/heren Blom Schippers 18 18 47. 6. dames Jans-Van Zonneveld/echtpaar Kiel 18 18 4. 7. echtpaar Vrinten/mevrouw en heer Van der Kommer 17 19 53. 8. he ren Van der Bijl-Van der Koog/Veld- huyzen-Van Vliet 13 23 35. 9. dames De Graaff-Onrust/echtpaar Vos 8 28 222. 10. mevr. Van der Brink'heer Van der Maat' mevr. Van Schendel heer Hanson 135 404. 5KOU (Reuter) In een ar. n het maandblad van de Rus- communistische partij „Kom- t" werd een felle aanval op China gedaan. Het werd er van ■Idigd alles te doen wat het m de Vietnamese oorlog te ver en een kernoorlog te laten ken tussen de VS en de Sow- lie. door hoopt China een overheer- positie te krijgen in de inter file politiek, aldus het officiële Het zou Mao Tse-toeng niets n schelen of er miljoenen men- >uden omkomen. Het enige wat friteresseert is overheersing van feld door China. De aanval van de scherpste sedert lange tijd. eerder was al eens door het Kn indirect de beschuldiging ge nt Peking erop uit is de Viet- »s—Amerikaanse vredesonder- jingen te doen mislukken, zijn beurt heeft China de Sow- lie ervan beticht, dat het sa- pet de VS van India een mili- basis maakt en een semi-kolo- tadio-Peking heeft bekend ge- t. dat generaal Hoeang Joeng- benoemd werd tot hoofd van de ilc staf van het Chinese bevrij- eger. SHIN G TON (Reuter. AFP, De Deense ambassade het Amerikaanse ministerie j Buitenlandse Zaken benaderd WASSENAAR Pastoor H. A. A. )en bericht ais zouden de Ver- Rouw van de St.-Willibrordsparochie Staten op Groenland proeven heeft op Eerste Pinksterdag zijn veer- VOORSCHOTEN Met de bouw I van een sporthal zal snel begonnen j kunnen worden. De jubilerende Raif- feisenbank te Voorschoten schonk de gemeente zaterdagmiddag f 10.000.-- bestemd voor de bouwkosten van een sporthal en verstrekte op voordelige voorwaarden een lening van f840.000,--. Loco-burgemeester drs. A. F. van der Laan deelde mee dat het minis terie van Financiën en GS akkoord gaan met deze aanbieding. Hoewel de gemeenteraad van Voorschoten officieel nog toestemming moet ver lenen over schenking en lening, is al een plaats voor de Sporthal gevonden in het Centrum van Voorschoten. Nu zal zeer snel een aanvang gemaakt kunnen worden met een wens. die te lang onvervuld gebleven is. Er zijn in Zuid-Holland nog maar 8 sport- hallen gebouwd. Zatei-dagmiddag werd h©t uitge breide en gemoderniseerde bankge bouw van de Raiffeisenbank „Voor- schoten" officieel geopend door dr. j A. J. Verhage, voorzitter van het be- j stuur van de Ring van Raiffeisenban- ken bloembollenstreek" met het hij- sen van de vlag. Daarvoor vond in I het Cultureel Centrum een ontvangst j plaats. De heer B. Hoogwerf f Kroon gaf een historisch overzicht van de 1 zestigjarige Voorschotense bank die men begonnen was in 'n woonhuis aan de Leidseweg. In 1957 werd een nieuw bankgebouw aan de Kon. Ju- lianalaan gesticht. Dit gebouw is nu uitgebreid tot veertien loketten en voorzien van de nieuwste hulpmidde len zoals een nachtkluis. De Voor schotense bank behoort tot de oudste Nederlandse Raffeisenbanken. Thans wil de bank de sociale functie in een moderne vorm naar voren brengen. Voorschotense burgers brengen hun spaargelden en het bestuur van de bank verschaft de Voorschotense overheid financieringsmiddelen ten behoeve van dezelfde burgers. De Raiffeisenbank Voorschoten beschik te in 1950 over slechts f 1.5 miljoen aan toevertrouwde middelen, thans bedraagt het tegoed bij deze bank f 16.-- miljoen. De bank telt bijna 7000 spaarders. gaat voor een jaar uaar Lisse ZOETERWOUDE Op het Meer burgterrein werd zaterdagmiddag ge voetbald om de Rector Vesterwissel- beker. De beslissingswedstrijd ging lussen Alphensc Boys en Lisse die in het voordeel van de laatste ploeg ein digde: 10. De beide ploegen waren tegen elkaar opgewassen. De heer P. Biegstraaten, voorzitter van de N.K.S.. reikte de winnende ploeg de wisselbeker uit tevens kreeg Lisse een herinneringsbeker in het bezit. Zowel in de pauze als na het laat ste fluitsignaal maakte de drumband „De Rijntamboers" een rondgang over het terrein. Na afloop van het sportfestijn ging men naar de „Drie Eendjes", waar een voorproefje werd gegeven van het komende veertigjarig bestaans- feest. Het trio J. Mark uit Leiden ver leende hieraan medewerking. Het geheel heeft een klein batig saldo opgeleverd voor de aanleg van een tweede terrein. DUIVENSPORT Leidschc Postduivenclub Wed vlucht vanaf Ghislain. In concours 209 duiven. Uitslag: 1. 4. W. v. d. Nieuwendijke 2. 3, 5. 7. 8. 9. J. v. Alphen sr. 6. 10, W. Beij. LPV „De Vriendenclub" Wed vlucht vanaf Ghislain. In concours 202 duiven. Uitslagen: 1. 6. Ch. v. d. Voorn. 2. W. Vijlbrief. 3. A. J. Link. 4. 9. L. Koopman, 5. 10. Gebr. de Ridder. 7. J. Veilbrief. 8. C. Vlaar- dingerbroek. BELGRADO (AFP, DP At In de Joegoslavische hoofdstad Bel grado hebben zich beide pinksterdagen hevige gevechten voorgedaan tussen studenten en de politie. Daarbij zijn veel gewonden gevallen, hoeveel is niet precies bekend. Gisteravond was de toestand er nog gespannen. Het gebouw van de faculteit der letteren, waar tevens de rector zeteltis door studenten bezet. De gevel is getooid met de rode vlag en spandoeken waarop de eisen der studenten vermeld staan. SOEST (ANP Een 15-jarige als vrouw verklede jongeman heeft in de nacht van zaterdag op zondag ver geefs geprobeerd een overval te ple gen op een alleenwonende vrouw aan de Hartmanlaan in Soest. Alvorens •de woning binnen te dringen had de knaap van een waslijn achter een ander huis dameskleding gestolen en zich daarin gestoken. Met een grote steen verbrijzelde hy een ruit aan de achterkant van de woning, waarna hij binnendrong. Op zoek naar geld kwam hij terecht in een kamer, waar de 26-jarige doch ter van de bewoonster sliep. Deze gymnastiekonderwyzeres was voor een weekeinde uit Amsterdam overgeko men. De jongeman zette een mes op haar keel en bond haar armen om' hettAichaam vast. Ook scheurde hij een stuk van zijn rok af en bond dit over haar mond. Toen de jongen ook j haar benen wilde boeien, zag de jon- ge vrouw kans hem in de buik te trappen. Daardoor viel de knaap te gen een kast. Door dat lawaai ont waakte de moeder, die zich terstond naar haar dochter spoedde. De jon gen sloeg op de vlucht, na eerst de oudere vrouw nog een klap in het gezicht te hebben gegeven. Kort na de overval werd hy, weer ln zijn normale kleding, aangehou den. Hij bekende vlot. I Op de boulevard en in het badcentrum in Kativijk aan Zee was geen parkeerplaats meer te bemachtigen. Opmerkelijk genoeg was dat wel het geval op het par- keerterrein in de noordduinen. I Daar was nog plaats genoeg. Mis schien zal een duidelijker beweg wijzering meer automobilisten naar dit strandgebied trekken. Van het parkeerterrein naar zee is maar een kort stukje lopen. Er is een speciaal pad van de par keerplaats over het duin heen naar het strand aangelegd. (Foto LD/Jaap van Duijn, n genomen voor chemische en ische oorlogvoering. kwestie zal naar verwacht verder worden besprpken wan de Deense minister van Bui- ïdse Zaken. Hartling, deze in Washington arriveert. Vol de „Washington Post" staat m !x>ek getiteld „chemische en ische oorlogvoering," dat vol- week uitkomt, dat de VS en op dat gebied hebben geno- ln Panama en Groenland. Het Ikaanse ministerie van Defen- seft ontkend dat het proeven biologische strijdmiddelen op Ham1 heeft genomen, lderden leden van de Britse tgne voor nucleaire ontwape- (CND) hebben tijdens de pink ten gedemonstreerd tegen het centrum voor chemische en Ische oorlogsvoering in Porton. Salisbury i n Wiltshire. Een aantal hunner hield voor het een vierentwintiguurshon- iking. Na symbolisch desinfec- de middelen over de hekken >et oorlogslaboratorium te heb- ■eworpen, trok men in optocht Salisbury. Het geheel had een ■Zaam verloop. tigjarig priesterfeest gevierd en bij dat feest heel veel medeleven en hartelijkheid van zijn parochianen mogen ondervinden. De feestdag begon met een plehti- ge Hoogmis, die door de jubilerende pastoor werd opgedragen met assis tentie van pastoor Koomen uit Am sterdam. pastoor Lagerberg (oud-ka pelaan van de parochie) en modera tor De Greef (priesterzoon van de parochie). Moderator De Greef hield de predikatie. 's Middags om 2 uur werd er in het Jeroenhuis een samenkomst voor genodigden gehouden. Het gemeente bestuur werd vertegenwoordigd door de wethouders dr. J. J. M. Veraart en mr. N. W. A. Brink, die ook 's mor gens de H. Mis hadden bijgewoond. Er werden verscheidene toespraken gehouden. Namens het kerkbestuur voerde ir. J. W. Wellen het woord. Hy noemde enkele van de materiële zaken, die de bijzondere aandacht van de pastoor hebben gehad: de restauratie van de kerk en de zorg voor de scholen. Ook nu kerk- en schoolbestuur gescheiden zijn, heeft de pastoor als bisschoppelijk commis saris nog een belangrijke inbreng in de zaken betreffende het onderwijs. Dr. J. J. M. Veraart hield een toe spraak als loco-burgemeester en als parochiaan. Hij prees de pastoor om zyn doorzettingsvermogen. Pastoor rouw is er de man niet naar om naar populariteit te streven. Ds. J. A G. van Zanten, hervormd predikant, die met ds. D. van der Meulen van de gereformeerde kerk de bijeenkomst bijwoonde. sprak waarderende woorden over de wijze, waarop de pastoor streeft naar een verder uitbouwen van de contacten tussen de r.-k. kerk en de reforma torische kerken in Wassenaar. De heer J. W. A. M. Eijsenck sprak na mens de Caritas-instellingen in Was senaar, mr. P. J. G. Eich namens alle r.-k. verenigingen en instellingen. Na mens de verenigingen werd de pas toor een enveloppe met inhoud over handigd. bestemd voor de aanschaf van paramenten. Nadajt pastoor Rouw een hartelijk dankwoord gesproken had onder meer voor het aandeel dat het nieuwge vormde dameskoor gehad heeft bij de opluistering van de plechtige Hoogmis, was er gelegenheid de pas toor persoonlijk geluk te wensen. Daarna begon een receptie, tijdens welke door de heer B. Damen het ge schenk van de parohie aan de pas toor werd overhandigd: een bedrag van dag De aanleiding tot de onlusten was een klein incident, zondagavond, bui ten een zaal waar een concert werd gegeven voor leden van „werfcbriga- des", organisaties van jonge vrijwilli gers die behulpzaam zyn bij de uit voering van openbare projecten. Jon geren raakten er slaags met studen ten die ook naar binnen wilden, de politie werd gealarmeerd, auto's wer den in brand gestoken en er ontwik kelde zich een felle vechtpartij, waar bij volgens onofficiële berichten 59 ge wonden vielen. Verscheidene arresta ties werden verricht. Democratisering Gistermiddag trokken na een pro testbijeenkomst, waarop o.a. het ont slag van de hoofdcommissaris van politie, vrylating van de aangehou denen de democratisering van de universiteit werden geëist, circa twee duizend studenten naar het centrum van Belgrado, waar ze echter op een kordon gehelmde, zwaargewapende politiemannen stuitten. De betogers voerde, vlaggen en portretten van Tito mee. Diverse ho ge regenngs- en partijfunctionarissen verzekerden vanuit een vrachtwagen via luidsprekers de studenten dat aan him eisen inzake hervorming en me dezeggenschap gewerkt werd, maar ze werden uitgejouwd. De betogers schreeuwden, terwijl politie-helikop- ters boven hen rondcirkelden, dat de politie de incidenten had uitgelokt en o.a. geschoten had. Toen de functionarissen vertrokken ging de politie tot actie over en joeg de demonstranten met gummiknup pels en traangas uiteen. Ze werden teruggedreven tot in Novi-Beograd. de nieuwe wijk, waar ze werden ont vangen door een tweede politiekordon dat het laatste verzet brak. Er zou den enkele tientallen gewonden zyn gevallen. Er werden evenwel geen ar restaties verricht. De route die de vluchtende betogers gevolgd hadden was bezaaid met verloren schoenen, brillen, aan flarden gerukte kleding stukken. verscheurde vlaggen en span doeken. De conrector van de universiteit, heeft verklaard dat de universitaire f5.000, bestemd voor de „oudej autoriteiten de gerechtvaardigde ei- van de pastoor. sen van de studenten steunen. Op voorstel van de studentenlei ding is een comité gevormd dat alle toekomstige acties der studenten in Belgrado zal leiden. Volgens radio- Belgrado hebben arbeiders op bij eenkomsten in verscheidene fabrie ken by de studenten op matiging aangedrongen. De regering van de deelstaat Servië heeft verklaard dat de eisen van de studenten nieuw noch onbekend zyn. Er worden en zijn al maatregelen genomen ter ver betering van hun omstandigheden, en 't viel te betreuren dat „een min derheid van extremisten" wanorde lijkheden had uitgelokt. Er was een commissie gevormd om een onder zoek in te stellen naar de incidenten. De raad van de universiteit van Belgrado heeft alle faculteiten voor gesteld de studie een week stil te leg gen, en zich volledig solidair ver klaard met de studenten. Voor de te levisie verklaarde een hoge partij functionaris. gisteravond dat de ei sen van de studenten wat de univer siteit aangaat realistisch zijn, en dat hun ontevredenheid voor een groot deel te wijten is aan het langzame tempo waarin hun problemen wor den opgelost. Pseudo-chirurg jaar celstraf HAARLEM (GPD) De Haar lemse Rechtbank heeft een 28-jarige Amsterdamse analist veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met af trek wegens oplichting. De Amsterdammer had zich als chirurg voorgedaan, en een ernstig zieke 18-jarige boerendochter uit Te xel enige tijd behandeld. Hij liet het meisje naar familie in de Haarlem mermeer gaan, zodat zijn patiënte .gemakkelijker' bereikbaar was voor hem. Zyn behandeling bestond uit het toedienen van kalmerende middelen en vitaminepreparaten. Daarvoor kreeg hy f 4000,- van de vader van het meisje. Het merkwaardige van de zaak was. dat het meisje in de periode, dat de analist zich met haar brzig hield, inderdaad snel opknap te. Het meisje ligt nu weer in het ziekenhuis. Er was anderhalf jaar met aftrek tegen de Amsterdammer geëist. Circa f. 600.- bijeen gevist voor bejaarden WARMOND Ook dit jaar is de door de hengelvereniging „De Leede" georganiseerde viswedstrijd een groot succes geworden. Meer dan 170 deel nemers hebben er voor gezorgd, dat aan het comité dat zich belast met de verzorging van de uitgaansdag voor de bejaarden een bedrag beschikbaar kon worden gesteld van ongeveer f 6000 zodat deze uitgaansdag ook voor dit jaar weer is verzekerd. Het stralende zomerweer heeft ze ker ook veel bijgedragen tot dit gro te succes. Door de deelnemers wer den 304 maatvissen verschalkt waar van de grootste een lengte had van 40^i cm., gevangen door de heer A. Koppe die hiervoor een extra prys in ontvangst mocht nemen. De wisselbe ker bleef met een vangst van 41 stuks in het bezit van de hengelvereniging D.V.S. uit Leiden. De heer H. van Loon uit Leiden wist 14 visjes te ver schalken en kwam hierdoor in het be zit van de extra prys geschonken door het comité voor de bejaarden. Na hem volgden de heren W. van Rooijen met 13. J. van Loon en W. v. d. Lin den elk met 11 en J. Mazure 1 en H. Neuteboom elk met 9 stuks. Voor het eerst deden aan deze wedstrijd ook visllefhebbers uit Amersfoort en Rot terdam mee. De voorzitter van de organiserende vereniging, de heer G. van Dam. reikte in 't Trefpunt de prijzen met een toepasselijk woord uit. Scooterrijder gewond naar AZ LEIDERDORP Een 31-jarige in woner van Leiderdorp is gisteravond omstreeks negen uur met zijn scooter tegen een verkeersgeleider gereden bij de afrit van de Spanjaardsbrug bij de Splinterlaan. De man kwam ten val en liep een hoofdwond op. Hjj is over gebracht naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden. De postduivenvereniging „War mond" hield vanaf St.-Ghislain een wedvlucht voor oude duiven over een afstand van 201 km. Gelost om 9.40 uur bereikte de eerste duif haar hok om 12.34 uur. De uitslagen zijn: dr. J. Venker 1. 2 en 6; J. C. de Koekkoek 3 en 10: A. v. d. Drift 4: G. Zand bergen 5; C. Kortekaas 7; A. J. v. Ruitenburg 8 en J. Smeets 9. F. C. baron van Aerssen Beijeren van Vosbol DEN HAAG 1 ANPOp 85-jarig© leeftijd is in Den Haag overleden F C. baron van Aerssen Beijeren van Voshol, oud-lid van de Raad van State, Baron Van Aersen begon zyn carrière als marine-officier en nam deel aan militaire expedities in Ce lebes en Bali in de jaren 1906/07, waarvoor hij de Militaire Willemsor de verwierf. In 1928 werd hij benoemd tot con sul-generaal in Hamburg. In 1939 verzocht Hitier de Nederlandse rege ring, de heer Van Aerssen ter g te roepen, daar hij te weinig begrip toonde voor het nazi-regime. De re gering in Den Haag gaf aan dat ver zoek gevolg, doch bevorderde d© door Hitler tot „persona non grata" verklaarde consul - generaal tot ge zant en vertrouwde hem de post in Teheran toe. In 1942 volgde zyn overplaatsing naar Australië als eer ste Nederlandse gezant daar te lan de, welke post baron Van Aerssen bekleedde van 1942 tot '47. Van 1947 tot '49 was hij ambassa deur in China. Behalve de Militaire Willemsorde werden hem het Ridderkruis van de Nederlandse Leeuw en het Commaai- deurs-kruis-der-Oranje Nassau ver leend. Niet de langste In het van het cartografische pers bureau CPD overgenomen kaartje „De grootste quiz ter wereld" is nar de mening van één oneer le zers een fout geslopen. Het kaartje geeft als antwoord op de vraag wait de langste rivier ter wereld is, de Mississippi met een lengte van 6800 kilometer. Volgens een lezer die zijn gegevens heeft uit het gezaghebbende Amerikaanse aardrijkskundige tijdschrift „Natio nal Geographic Magazine" moet dat de Nyl zyn. TREEDT LUBIvE DEZE ZOMER AL AF BONN (GPD) Volgens de laat ste geruchten over de Westduits» bondspresident Lübke, zal de veel omstreden grijsaard deze zomer al zün aftreden bekendmaken. Officieel vinden de verkiezingen voor d» bondspresident pas eind volgend jaar plaats. Lübke is echter in de ogen van de meeste Duitsers van zyn voet stuk gevallen. Dit komt niet alleen door de ge ruchten over zyn rol by de bouw van barakken voor dwangarbeiders tij dens de Tweede Wereldoorlog. Zijn curieuze optreden in het openbaar, waarbij zijn omgeving bij voorbaat siddert voor de enormiteiten, die de president zal verkopen, hebben Lüb ke weinig goes gedaan. Nog deze maand zal het presidium van de Christen-Democratische Party (waarvan Lübke lid is) be raadslagen over zijn opvolging. Waarschijnlijk zal men het daarbij eens willen worden over de CDU- kandidaat voor de volgende ambts termijn. Ook de sociaal-democraten willen een eigen kandidaat stellen. Zo ook de liberale oppositie. Advi seurs hebben Lübke een vervroegd aftreden aannemelijk proberen te ma ken door hem te vertellen dat de komende presidentsverkiezingen te dicht by de eveneens eind volgens Jaar te houden Bondsdag verkiezin gen komen te liggen.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 15