Geen herv.kerkbouw in Leiden Z.W. Voor sportieve aktieve mensen Albert's Corner Minister L. de opent Fasson H Block 'wonde Lei den aar f 14.000, stal Gunstige resultaten bij Werniuk Eindexamen Ri jnland* Lyceum - Oegstgeest Promoties Delana: surséance van betaling Academische examens waar de koffie lekker vers is (elk '/2 uur vers gezet) PRONONCE Onderzoek rijksasiel Groningen Eindexamen b.b.s.-B LEIDSCB DAGBLAD PAGINA 3 LEIDEN Het plan voor de bouw van een hervormde Over- winningskerk in Leiden Zuid-West, waarvan het bouwterrein aan de Brahmslaan/hoek Fortuinsloot reeds in eigendom- van de Leidse Hervormde gemeente berust, zal geen doorgang vin den. Het ligt in de bedoeling om op deze plaats in korte tijd een royaal wijkcentrum te bouwen, met de mogelijkheid tot het houden van avondkerkdiensten. WEL BOUW VAN WIJKCENTRUM Met de Commissie van Beheer der Geref. Kerk zal contact wor den opgenomen om de zondag- ochtendkerkdiensten te' blijven houden in de gereformeerde Be vrijdingskerk in Zuid-West. Tot deze ingrijpende beslissing is de Centrale Kerkeraad der Leidse Hervormde Gemeente gekomen, omdat de financiën voor dit pro ject (IV2 miljoen guldenniet voorhanden zijn. Men acht de uitgave van een dergelijk bedrag in deze tijd niet verantwoord, te meer daar een kerkgebouw maar slechts enkele uren op zondag in gebruik is. Geen financiën Het besluit viel nadat de voorzitter van het College van Kerkvoogden, de heer M. Struys, de leden van de Centrale Kerkeraad een inzicht had gegeven van de financiële consequen ties van deze bouw. Een kostenbere kening van vorig jaar heeft aange toond, dat de bouw van een kerk met wijkcentrum, met inbegrip van de aankoop van de gxond. een uitgave vergt van f 1.240.000. De inrichting van de kerk (500 zitplaatsen) en wijkcentrum en de aankoop van een orgel zijn hierbij nog niet inbegre pen. De bouw van een wijkcentrum vergt een investering van circa f 423.000 Bij de huidige stand van zaken achtten kerkvoogden het aangaan van een grote geldlening beslist on verantwoord. Hoewel in het verleden nog even de gedachte heeft gespeeld om tot gesplitste bouw te komen: eerst een wijkcentrum en later een kerk. konden kerkvoogden geen vrij moedigheid vinden om dit plan thans in discussie te brengen. Kerk voogden stelden dan ook voor om het in oktober 1965 genomen besluit tot kerkbouw in te trekken en alleen over te gaan tot 4de bouw van een wijkcentrum voor de wijkgemeente Hoewel de Centrale kerkeraad er zich van bewust was, dat deze gang van zaken voor de Boshuizerwükge- meente niet gemakkelijk zal zijn, werd besloten terug te komen op de beslissing van oktober 1965. Het Col lege van Kerkvoogden werd verzocht al die stappen te ondernemen, welke er toe kunnen leiden, dat op het aan gekochte terrein met de grootste spoed een goed wijkcentrum kan worden gebouwd. Het overleg met de gere formeerde kerkeraad over het voort duren van het medegebruik van de Bevrijdingskerk zal worden voortge zet. Men betreurde het, dat drie jaar geleden niet een beslissing is geno men tot het alleen bouwen van een wijkcentrum. Was dit geschied, zo redeneerde men, dan zou het zo zeer noodzakelijke wijkcentrum er reeds hebben gestaan. Wat de uitvoering van het bescheidener project betreft besloot de Centrale Kerkeraad tot een overleg op zeer korte termijn met alle daarbij betrokken organen. Ongelukken niet bromfietsen LEIDEN In Leiden hebben zich gisteren twaalf verkeersongevallen voorgedaan, waarvan een aantal met lichamelijk letsel. In de Ant. Duyck- laan botste 's ochtends omstreeks kwart over acht een 21-jarige brom fietser uit Lisse frontaal tegen een personenauto. De jongeman kreeg een vleeswond aan het rechteronder- been en een gekneusde enkel. Op het fietspad langs de Haagweg kwam omstreeks kwart, over negen een 50-jarige inwoonster van Hazers- woude met haar bromfiets in botsing met een auto. die van de Churchill- laan afreed. Zij kreeg schaafwonden aan hoofd, handen en benen en een vleeswond aan het linkeronderbeen. In beide gevallen zorgde de EHD voor vervoer naar het Academisch Ziekenhuis. LEIDEN De resultaten van Wernink's Beton en Aanneming Maat schappij N.V. voor het eerste kwartaal van dit jaar blijken iets boven de prognoses te liggen. Als de ontwikkeling zich op deze wijze voortzet, zullen waarschijnlijk voor 1968 dezelfde resultaten bereikt worden als in 1967. De drie peilers waarop Wernink rust zijn het bouwbedrijf, de afdeling tennis- vloeren en sportvelden en het fabrieksbedrijf. Boshuijzerwyk. Dit werd gisteren meegedeeld op de aandeelhoudersvergadering in restaurant „De Doelen". Voor de ver gadering sprak de president-commis saris, drs. J. F. Posthuma, met deel neming over de onlangs overleden commissaris van de vennootschap, de heer C. Kolff. Hij betuigde zijn grote respect voor de heer Kolff die zoveel jaren met toewijding voor het bedrijf heeft gewerkt. De resultaten van Wernink zijn ook dit jaar weer gunstig. Over de omzetten en het uit te keren divi dend berichtten wij reeds naar aan leiding van het verslag van de direc tie. De uitkomsten van de afdeling bouwmaterialen waren dit jaar iets beter dan het vorig jaar. Toch zit hier minder perspectief in. evenals in het natuursteenbedrijf V.O.N.K. Mede I door het gebrek aan arbeidskrachten ZWOLLE (GPD) De rechtbank dus jhr. Snouck Hurgronje. Daarom ig hief een duidelijke teruggang te tefeuille voor tennisbanen is dan ook goed gevuld. Op het ogenblik legt men banen aan in Duitsland en Bel gië. Over de investeringsplannen van het lopende jaar zei de directeur van het bedrijf, ir. A. Sitsen, dat er niet meer geïnvesteerd wordt dan er wordt afgeschreven. Zelfs nog iets minder om de liquiditeit van het bedrijf te verbeteren. De heer N. H. Andriessen werd op nieuw tot commissaris benoemd. ADVERTENTIE Kims Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de volgende examens: kandidaats Engelse taal- en letter kunde de heren H. Stikkelorum (Lei den) en J. Kerling (Rijswijk»; doc toraal Ned. recht de heer J. J. van Es (Leiden»; kandidaats pedagogiek mevr. A. M. C Rooimans-Rozendaal Barendrechten mevr. A. M. A. C. Voorn-v. Greevenbroek (Leiden), kandidaats psychologie mej B M ter Mors (Den Haag), mej. E. M van der Ree (Rotterdam», de heer H. M. Willemse Oegstgeestmej. E. M. H. Diekmann (Rotterdam) en mej. T. M Willemsen (Leiden)doc toraal psychologie mej. M. H. M. Pe ters (Den Haag) en de heren A. W. M. Eibers (Leiden), H B. R. van We gen (Leiden) en D. N, M. de Gruijter (Den Haag); doctoraal geologie de heer R. P. M Schreiner (Wassenaar) kandidaats sociologie mej. C. C. L. de Nood (Voorburg». LEIDEN Aan het Rijnlands Ly ceum in Oegstgeest zijn geslaagd voor het eindexamen afdeling HBS-A Kees van Duren. Oegstgeest. Paul Dijkstra, Noordwijkerhout. Jas Ei bers, Alphen ad. Rijn. Jan Jaap Groen, Leiden. Jan Kalsbeek. Oegst geest. Elske Kleiverda, Sassenheim. Frans Carel Kroes, Leiden, Han van Leeuwen. Katwijk, Maya Mulder, Oegstgeest, Elsbeth Pauli, Warmond, Karla Polman, Warmond. Kees de Regt. Leiden, Lennart Schaedtler, Leiden, Rob Sira. Oegstgeest. Men- no Vinke, Oegstgeest. Elisabeth de Vries, Oegstgeest, Karei Wennink, Oegstgeest. Niek van Wijk, Leiden, Tessa Zeiler. Oegstgeest. Jaap Zwit ser. Noordwijk. Er wgrden geen kandidaten afge- ADVERTENTIE in Zwolle heeft Delana N.V. in De demsvaart voorlopige surséance van betaling verleend cn tot bewindvoer der benoemd mr. J. in 't Veld, ad vocaat en procureur in Zwolle. De heer In 't Veld zal samen met mr. H. Jaocbs uit Breda, die tot deskun dige is benoemd, nagaan in hoeverre het mogelijk is het bedrijf voort le zetten. De voorlopige surséance is verleend tot tien september a.s. Op die dag zal de vergadering van schuldeisers moeten beslissen over een definitieve surséance van beta ling. Jhr. S. M. Snouck Hurgronje, bur gemeester van de gemeente Avereerst, waaronder ook Dedemsvaart valt, stelt alles in het werk om alsnog steun te verkrijgen voor Delana. Morgen voert hij daarover een aan tal besprekingen in het ministerie van Economische Zaken in Den Haag. Gisterochtend besprak hij de in net Dedemsvaarise bedrijf hache lijke situatie met een lid van Gede puteerde Staten, mr. dr H. H Schoema kei- In zijn pogingen om te redden wat er nog te redden valt. wordt de bur gemeester volledig gesteund door het provinicaal bestuur van Overijssel en de directie van Delana. „Het gaat niet in de allereerste plaats om het bedrijf zelf hoewel een eventuela sluiting ook mij natuurlijk bijzonder aan het hart zou gaan maar vooral om de ruim 300 personeels leden van Delana in Dedemsvaart Als het mis gaat staan zij op de keien en we zullen er hard voer knokken om dat te voorkomen", zegt de burgemeester. Zijn spoedige gang naar Economi sche Zaken heeft overigens nog een tweede oorzaak. De gemeente Ave reerst zit de laatste tijd bepaald in de hoek waar de slagen vallen. Het aantal arbeidsplaatsen is ondermeer door verplaatsing van bedrijven i.v.m. het dempen van de Dedems vaait binnen een jaar met vele hon derden verminderd, en dat kunnen we op het ogenblik niet hebben, al- ADVERTENTIE Vóór Pinksteren naar voor B.H. - CORSELET GAINE - PANTY zal hij morgen tevens maatregelen bepleiten, die vestiging van nieuwe industrieën in Dedemsvaart moeten stimuleren. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN constateren. Doorschuiven van het personeel (bijvoorbeeld uit de afdp- lingbeton» geeft moeilijkheden on der meer doordat de c.a.o.'s te ver uit elkaar liggen. Wernink heeft sinds enige tijd dp alleenvertegenwoordiging voor de I constructie van drainerende onder houdsvrije tennisbanen. De orderpor- DEN HAAG (GPD) Het twee de-kamerlid mej. mr. A. E. H. Haars (CHU) informeert in schriftelijke vragen aan minister Polak van Justi tie of het hem bekend is, dat een Amsterdamse advocate, die als ge- Tjeerd van Rij. Anke Sloos. Renee tuige in een strafzaak voor de Smit, Noordw«k a. Zee. Hanneke Stol, Froukje Taconis. Herman de Geslaagd aan het Sted. Gymnasium Aan het Stedelijk Gymnasium in Leiden zijn geslaagd voor het eind examen de volgende kandidaten- Diploma B: Felix Luitwieler, Lei derdorp. Betty van Luyn. Oegst geest. Thijs van Praag, Frank Roos. HAZERSWOUDE Minister mr. L. de Block van Economi sche Zaken heeft vanochtend in de Hazerswoudse buurtschap Groenendijk de nieuwe fabriek van Fasson (Nederland) N.V. geopend. Met een druk-op-de-knop stelde de bewindsman in Ex libris Utrechtse rechtbank werd gehoord..-• heeft gezegd dat zij een onderzoek ™'enaS' Sander H"a" instelt naar de toestanden in het rijksasiel „De Mesdagstichting" in Groningen. Verder vraagt mej. Haars of de 1 minister kan zeggen of er klachten zijn binnengekomen van ter beschik king gestelde gedetineerden in Gro ningen over de verplegingsmethoden in de Mesdtigstichting. Is de minister bereid, zo vraagt zij tenslotte, zelf een diepgaand onder zoek in te stellen naar de uitlatingen, die op de bewuste rechtszitting zijn gedaan. Burger lijke stand rius. Hein Krantz. Diploma A: lm Diakonoff. Els beth Herfst, Nicoline Huising. Oegst geest, Chris Quispel, Oegstgeest, Sas- kia van Veen, Leiderdorp. Met één kandidaat wordt het pramen voortgezet. Waar geen plaatsnaam vermeld wordt, is deze Leiden. Mulo-examens de grote fabriekshal de nieuwe belijmingsmachine, de grootste min£smachine in werking stelde, ont- vin? fip hpuiluLman uil hanii«n van ter wereld en volgen technici, in werking. Nederland gunstig C" Voordat minister De Bloek de belii- ningsmachine in werking stelde, ont- ter wereld en volgens eigen specificaties gebouwd door Fasson- I bris. ontworpen door de Utrechter G. wereld Ook in de VS heeft ons f «taalboom. senodigden maak- land aanzienlijke investeringen. Mi- 'en ™erna 'en r»ndsang door de fa- nister De Block schonk tevens aan-i bn.ek: "aarna ,ot slot receptie dacht aan het feit, dat de regering voor buitenlandse vestigingen Over de totstandkoming van deze fabriek van zelfklevende materialen zet minister De Block, dat dit Ameri kaanse initiatief nog weer eens ac centueert hoezeer Nederland beteke nis heeft verkregen als produktiege- bied, van waaruit snel groeiende markten en wel speciaal de Europese LEIDEN Voor het Mulo-diplo ma B zijn de volgende kandidaten geslaagd N. J. van der Wik, H. W. Jagel Leiden, W. G. van der Mark, J. M. markt, op doelmatige wijze kunnen Honders, N. M. van der Horst. Jkhr. worden bediend. De bewindsman W C. K. van den Brandeler, H. de ging vervolgens nader in op de be- Mos. G. H. Zwemmer Leiderdorp. D. langrijke rol van buitenlandse ves- o «^t» st G b v Parlevliet, E. J. Ligthart. H. L van tigingen in ons land en de wyze Mag^ialenaMarte Caroline, d v^w^È* Leeuwen. J. P. Smibtenaar Katwijk, waarop de regering deze vruchten Lothalier en Y. M. E H. Geurts. A G. Rijsdam, C. Sip. H. Vis. A H van internationaal ondernemers- volgde, Fasson Nederland NV werd in 1954 opgelicht om uitsluitend zelfklevende basismaterialen te vervaardigen voor verkoop aan de gehele grafische in dustrie. Daarnaast produceert Fasson zelfklevende tapes voor velerlei in dustriële toepassingen. In eigen labo ratoria wordt geweikt aan de ont- xta 1 i wikkeling van nieuwe produkten. Van tracht op actieve wijze de in veste- ringsstremen naar ons land te leiden. Onlangs is in de V.S. een speciale functionaris van Economische Zaken voor dit doel aangesteld. Zijn taak is om Amerikaanse industriën voor vestiging en samenwerkingen in Ne derland te interesseren Ian Gordon, z. v. W N. Cliff en A. L van der Bent. J. M. T. van der Bijl. j schap toejuicht L. B. F. Eisus, Katwijk aan Zee: Matchan; Ande Irmln. d v. D. J. Graaff en F. A Gerritsen; Esther. - v J p. Beukman en w t Segaar. A Lissenberg, Noordwijk, OndertrouwdT A Atema en W. M. Sevenhoven, Bodegraven. Voor het A-dlploma zijn geslaagd: E C. van wd: N. van Dijl en A. de Ko- J. Collee. Get ning Overleden: J. G. van der Kamp. e v. A. Groenendijk: J J Robert; J Phi- lippo; G Ravestljn, w v. D. J van Katwijk. L. S Lutgendorf, H. L. v. Leeuwen. B Ultie, J. G. Parlevliet, Katwijk. A v Klaveren, Leiden, P. v. Leeuwen Bodegraven. Dorbters en ki mieren Vijf maanden geëist DEN HAAG/LEIDEN Eigenlijk had de 42-jarige visser uit Leiden zich al verzoend met de gedachte, dat hij opnieuw ter beschikking van de regering zou worden gesteld. Hij GEBOREN Renatus Cornells Maria, z v C. H. van der Geest en S. W. Penmngs; Murat. z. v. Y. Kücuksen en Y. özsen- ler: Norbert Arthur, z. v. H. de Water en H. Goudrlaan; Peter Alexander, z v C. van Gorsel en E. de Wit; Ingrid, d. v. D. Brussee en L. Jeltema; Sven Oswald, z. v G. F. Zimmerman en J. Star; Veronica, d. v. H. 4J. van de Pol en J C. Zuiddam; Mark Cornells, z v. C. Elzenga en J, Sixma; Marian-; maakte er ook geen geheim van. dat £e'i y J cle ®raa^ Stere; bij de grootste moeite heeft om het Roland Etienne, z. v. W Verboon en J C Smlttenaar; Miranda Frederika, Pad der deugd in de maatschappii d v. G. W Boeren en W H R Scho-1 te bewandelen. Zijn pad voert hem re!; Annemieke Elvera. d v H_W. Rei- door allerlei misdrijven heen, zowel ding en A. J. Kooger; Vanja Thomine. d. v. D. M. Passchier en F. van Vliet; Johannes Lambertus Gerardus. z. v. G. J. M. Caspers en J. M. P. Verhaar; Gerardus Anthonius, z. v. G. Kant en D. C. Peute. GETROUWD R C. Heimo en M. L. Woo; R. C. Meijer en W. Lacourt. overleden A. M. van der Veer. 70 Jy. echtg. v H. van den Handel. P. M. van Rij 93 jr., vr J. N. van Smirren, 90 J wed. v. G. L. de Goederen. wat inbraak en diefstal betreft als zedenmisdrijven. De visser stond voor de Haagse rechtbank terecht wegens insluiping in een woning in Leiden, waar hij een geldkistje met ruim f 14.000 weg haalde. Met behulp van een ijzerdraadje had de visser kans gezien de woning binnen te dringen. Van het gestolen geld had hy een woonboot gekocht, maar er resteerde toen nog een aar dig bedrag Wat dit laatste betreft, verklaarde de verdachte, dat hy zelf was bestolen. Hy zou op een avond gemerkt hebben dat de buitendeur was geopend. „En u weet hoe insluipers te werk gaan", constateerde de president van de rechtbank. ..Maar van uw verhaal over de diefstal gelooft men niet zo erg veel. heeft u het geld misschien verstopt?" Voorts werd aandacht be steed aan het feit.«dat de drank een verwoestende rol in het leven van verdachte speelt. De officier van justitie vond het het beste om ver dachte opnieuw ter beschikking te stellen van de regering, na de 5 mnd. gevangenisstraf met aftrek van de tijd in voorarrest doorgebracht De verdediger vroeg de gevangenis straf zo kort mogelijk te maken. Von nis op 11 juni. De minister sprak tegen, dat de buitenlandse „dochters" meer zijn belangstelling hebben dan de „kinde ren" van Nederlandse oorsprong. Niettemin had hij grote waardering voor de activiteiten, die de buiten landse industriële ondernemingen in Nederland ontplooien. Dankzij deze activiteiten komen, veelal voor Ne derland nieuwe produktieprocessen op gang, die evenzovele verrijkingen betekenen van de Nederlandse eco nomische structuur. Het belangrijkste vond de bewindsman wel. dat de activiteiten uitbreiding geven aan de in Nederland aanwezige technische „know how". In het bijzonder hierdoor hebben buitenlandse ondernemers bijge dragen tot het op een hoger plan brengen van het produktiepotentiee in ons land Minister De Block was er zich ech ter bewust van, dat de buitenland se ondernemingen niet gekomen zyi om ons land technisch en economiscl vooruit te brengen, maar dat zy zijl neergestreken vanwege de uiterst gunstige geografische ligging en hei vestigingsklimaat. De investeringen wei pen op deze manier naar beide zyden voordelen af. Een andere reden om buitenland se investeringen welkom te heten is het feit. dat Nederland zich al vele eeuwen economisch en cultureel ont wikkeld heeft door zijn internatio nale contacten. Niet in de laatste plaats wilde bewindsman vermelden, dat Nederlands kapitaal al van ouds actief ij in veie delen van de ontwikkeling van 011-1 teerd ze economie, sprak de minister een dankwoord tot de leiding van Fas son voor hun ondernemerschap. In deze bijeenkomst werd verder het woord gevoerd door de heer R Stan ton Avery, stichter van d e Avery Product Corporation in Amerika, waarvan Fasson een dochteronderne ming is. De heer Avery noemde de redenen, waarom besloten was tot vestiging in ons land over te gaan. Dank bracht hij aan de minister voor de steun van de regering. Aandacht schonk hij ook aan de nieuwe belij mingsmachine. Deze machine ver werkt de materialen tot een breedte van 2 meter en met een produktie- snelheid van maximaal 100 meter Avery Product Corporation, per minuut. De totale lengte van de Stanton Avery. machine 15 53 meter. j t Foto Leidsch Dagblad De fabriek in Hazerswoude is de tweede in ons land. Fasson Neder land NV verschaft momenteel aan ongeveer 450 personen werk, waar van 300 in Nedeiland. De fabriek werd ontworpen door het architectenbureau Paardekooper en Barnhoorn NV uit Lisse. De bouw. die een jaar vergde, werd uitgevoerd door het Hazerswoudse aannemersbe drijf F. de Boer. Minister De Block (links) in gesprek met directeur Miller (midden) en de stichter van de R. Afdeling Gymnasium-A: Willem Gert Aldershoff. Oegstgeest. Hans Boland. Oegstgeest, Karll Frenks, Sassenheim. Elske v. d. Hulst. Lei den, Mich, van Ley en, Voorhout, Ka- trien Polman, Warmond, Jan Wil lem v. d. Velde. Voorschoten, Yvonne v. d. Vlekkert. Leiden, Petra van Es, Oegstgeest. Pieter de Graeff, Oegst geest. Jan Joost den Haan. Leiden, Plons Hers, Oegstgeest. Arien den Heyer. Rijnsburg. Henk Kool. Oegst geest, Pim Steur. Oegstgeest. Hans Willem v. d. Veen. Leiden, Mare Voor hoeve, Leiden, Heieen Wiersma, Oegstgeest. Afdeling Gymnasium-B Renée Bodt, Oegstgeest. Ingwer de Boer, Warmond. Rudolf van Driel. Oegst geest, Nico van Duyn. Oegstgeest. Er werden geen kandidaten afge wezen Afdeling HBS-B: Dik Baalbergen, Katwijk, Egbert Bal, Oegstgeest, Emil Ba velaar. Katwijk, Dilly v. d. Berg, Oegstgeest. Han Go, Oegstgeest. Joost Kok, Oegstgeest, Suzanne Kor- tenhorst. Wassenaar, Hildo Krop, Sassenheim, Willem Nass. Leiden, Wim Proper, Oegstgeest. Liesbeth v. Riemsdijk, Oegstgeest, Jaap Ruiter, Oegstgeest, Harmen Tjeenk Willink, Oegstgeest. Paul van Zurk, Katwijk, Kees Deelder Noordwijk, Martin Gor dijn, Oegstgeest. Paul de Gruyter. Voorhout. Siem van den Haak. Noordwijk. Hubert Hers, Oegstgeest, Peter Hiemstra, Noordwijkerhout. Wouter Hollenberg, Leiden, Luuk van Klinken. Oegstgeest, Pauline Middel beek. Oegstgesst, Anneke MUlder, Oegstgeest, Marijke Nauta, Oegst geest. Yolande Nauta. Leiden. Wood- row Smeenk, Leiden. Bart Snellen, Oegstgeest, Died rik Tjeenk Willink, Noordwijk. Fred Willemsen. Oegst geest, Loeki van Zuiden, Oegstgeest Drie kandidaten zyn afgewezen. De examens zijn beëindigd. Rembrandt-lyce um LEIDEN Geslaagd voor het eindexamen H.B.S.-B: Theo van den Berg met lof. Lei derdorp; Guus Bouman; Ciska de Buvry de Mauregnault. Voorschoten: Jaap Carrière met lof. Leiderdorp; Wouter Flanken. Voorschoten: An nemieke Grevelink; Koos d. Heiden: Wim van Heusden; Jan Hoogendoom, Zoeterwoude: Dolly Klein; Miep Knöptels: Frits de Kok; Ron Koole; Hunphrey Morre; Marja de Nooy; Nico Parlevliet, Kat wijk a. Z.; Nick Posthumus, Kaag dorp Koos van Putten; Jeroen Ruygrok; Inus Seret, Leiderdorp: Gé van der Spek; Jan Vlasveld; Hans Vodegel; Frank van der Wijngaard, Voorschoten; Evert Jan Altink; Re- né Bakker; Jos van den Berg; Johan Beukman: Albert Filippo; Hans van der Horst; Remco Huisman, Leider dorp; Piet Kwaadgias; Martie La- man; Ru Ion Lie Pauw Sam, Oegst geest; Wim Los. Oegstgeest; Louis Ouwerkerk; Janine Romijn. Noord wijk a. Z.; Maarten Stuurman. Voor schoten: Hans Top: Ton Veenendaal. leiderdorp: Rob Zanen, Voorscho ten; Luuc van Zijp. Waar geen plaatsnaam is vermeld, j is deze Leiden. 1 Aan de Leidse Universiteit pro moveerde de heer P. H. van Does burg, wetenschappelijk ambtenaar le klasse bij het Rijksmuseum van I Natuurlijke Historie te Lelden, tot doctor in de wiskunde en natuur wetenschappen op een proefschrift, getiteld .A revision of the New World species of Dysdercus Guérin Méne- v'lle. (Heteroptera. Pyrrhocoridaet Promotor was prof. dr. J. van dei- Vecht. De heer Van Doesburg werd i'«boren in Semarang en woont thans te Rijnsburg. Voorts promoveerde de heer L. F. W de Klerk, wetenschappelijk mede werker aan de Leidse Universiteit tot doctor in de sociale wetenschap pen op een proefschrift ..Probabi listic concept learning, a choice be havior with multinormally distribu ted stimuli". Promotor was prof. dr. J P. van de Geer. De heer De Klerk werd geboren in Goiinchem en woont thans te Noordwijkerhout. Tenslotte promoveerde de heer J. G Visser, waarnemend hoofd dienst Onderwijscontacten bij de Centrale Directie van de P.T.T.. tot doctor in de Letteren op een proefschrift ge titeld ..PTT. 1940—1945. Beleid en bezetting" Promotor was prof. dr. T Schöffei- De heer Visser werd ge- j boren in Den Haag en woont than® It® Voorburg,

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3