De Gaulle vertrok uit Parijs via achterdeur Leerlingen bezetten Londense academie eidóe CfQcjenda Terwijl 300.000 demonstranten zijn heengaan eisten Onrust in Engeland anders dan in Frankrijk Een reus van een fles... fester MET EEN ENKEL WOORD HAAGSE AGENDA Laat reumatische pijn geen kans krijgen PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 30 MEI 1968 Vervolg van pagina I PARIJS (GPD) Met de kreten ..Weg met De Gaulle", „Tien jaar is genoeg" en „Leve een volksregering" in de oren, die uit honderdduizenden kelen van demonstranten doordron gen tot in het Elysée, is gisterochtend om kwart voor twaalf het Franse staatshoofd generaal De Gaulle geheel onverwacht per helikopter Parijs ontvlucht. Hij verliet het. Elysée door een achterdeur, die doorgaans voor ge heime boodschappers wordt gereser veerd. De Paryzenaars zagen op dat uur drie hefschroefvtiegtuigen op stijgen zonder ook nog maar het flauwste vermoeden te koesteren dat de president, vergezeld van zijn echt genote en slechts enkele leden van zijn persoonlijke staf door de lucht de hoofdstad had verlaten. Zelfs de ministers, die enkele mi nuten eerder in het presidentiële pa leis waren gearriveerd voor een bij zondere kabinetszitting over het ge projecteerde, doch nu kennelijk reeds lang achterhaalde referendum, waren niet op de hoogte gebracht van het plotselinge plan van de ge neraal. Pas in de middag werd van de ztf- de van het Elysée een communiqué uitgegeven dat de kranten in vette letters over vijf kolommen op de voorpagina publiceerden en dat voorts ook nog onthulde dat het staatshoofd vanmiddag weer in Pa rijs zou terugkeren om een speciale zitting van de regering te presideren. Gistermiddag ontving premier Pompidou, die vrijwel in zijn eentje nu alle portefeuilles van de regering beheert, met de president van de ka mer. Schaban—Delmas nog verschil lende andere gaullistische hoogwaar digheidsbekleders. Voor vanavond is een bijzondere boodschap van rege ringschef Pompidou in het vooruit zicht gesteld. Deze hele mise-en-scène van het vertrek uit het Elysée lijkt er nu wel duidelijk op te wijzen dat generaal De Gaulle eindelijk begrepen heeft dat voor hem het uur van scheiden was aangebroken. De massabetogingen van stakende arbeiders en studenten, die gisteren in Parijs weer ten getale van twee a driehonderdduizend man op de been waren gekomen, nemen steeds dui delijker een politiek karakter aan. Op de spandoeken waren de meeste looneisen nu door politieke leuzen vervangen die zonder uitzondering het onmiddellijke aftreden verlangen van de president. Inderdaad moet, zoals alle inlichtingen nu toch wel uitwijzen, het dramatische falen dat de diverse ministers in hun behande ling van de universitaire, sociale, po litieke en andere problemen de jong ste weken hebben gedemonstreerd, in werkelijkheid op rekening van het staatshoofd worden geschieven. De Gaulle is het geweest die van zijn ministers eiste dat de stu denten desnoods met de gummiknup pel en traangasbommen aan het ver stand zou worden gebracht wie in Frankrijk vandaag de orde hand haaft. Van dit fatale onbegrip voor de diepere drijfveren, waaraan de studentenrevolte gehoorzaamde van de Ztfde van de 76-jarige grijsaard in het Elysée, zal hij nu de hoogste prijs moeten betalen. Dat hij die re kening nu inderdaad lijkt te willen vereffenen, is de laatste en ook de hoogste dienst die hu Frankrijk nog bewijzen kon. Iedere dag dat hij het Elysée langer zou bezetten, kon een burgeroorlog alleen maar naderbij brengen. Tempo Hoe zich dit historische scenario, dat in bijna duizelingwekkend tem po wordt afgewerkt, nu verder zal voltrekken, is nog moeilijk het zeker heid te zeggen. Met het aftreden van het staatshoofd is in ieder geval ook het referendum, dat de generaal nog geen week geleden als gehoopte laat ste reddingsboei voor zijn persoon lijke positie lanceerde, definitief van de baan. Presidentsverkiezingen zouden nu op zijn vroegst omstreeks diezelfde datum van half juni kunnen worden gehouden. Constitutioneel zal pre mier Pompidou, terwijl de president van de senaat, de Monnerville, zich op het Ilysée installeert, voorlopig in functie kunnen bleven om die pre sidentsverkiezingen te organiseren. In werkelijkheid is het echter nog al lerminst zeker of de zittende rege- j ring. die alle gezag verloren heeft, in staat zal blijken aan de revolutionai re situatie die vandaag in Frankrijk heerst, het hoofd te bieden. durig met elkaar geconfereerd om dat plan in een definitievere vorm te gieten. Van de zijde van de vroe gere presidentskandidaat, de cen trumfiguur Lecanuet, werden gis termorgen op een persconferentie overeenkomstige geluiden geregis treerd. Hoe eerder alle sporen van het gaullisme nu worden weggevaagd, hoe groter de kans dat Frankrijk een catastrofale explosie zal kunnen vermijden. Op dit moment zijn evenwel nog slechts de grote lijnen te onderschei- I den van de verdere loop die de ge- I beurtenissen nu vermoedelijk de ko mende dagen zullen nemen. Dat met I betrekking tot die ontwikkeling het vrijwillige aftreden van generaal De Gaulle, dat bijna eerder een vlucht voor de harde realiteit ge noemd mag worden, nu toch wel in het centrum staat Fabriek sluit - 70 man ontslagen HENGELO (ANP) De grootste kloskantfabriek van Nederland, Nar row N.V. in Hengelo, gaat sluiten. De 70 personeelsleden komen zonder werk. Het Hengelose bedrijf was vroeger het voornaamste onderdeel van De Jong en Van Dam N.V., waar men geleidelijk van de pro- duktie van kant op die van kousen (Jovanda) is overgegaan. De kant afdeling werd eind 1955 overgedaan aan een nieuwe NV. waarin De Jong en Van Dam Hepgelo en Jansen-de Wit in Schijndel voor 40 procent en een Amerikaanse onderneming voor 60 procent deelnamen. De Amerika nen hebben zich thans teruggetrok ken. Het is niet gelukt om voor dit aandelenpakket een andere eigenaar te vinden. Voor de kousenfabr. heetf de sluiting geen gevolgen. De per soneelsleden die thans ontslagen zul len worden, stonden vroeger in dienst van de kousenfabriek, waarin de kant- fabriek dan ook was ondergebracht. Over de afvloeiing van personeelsle den moet neg met de bonden over leg worden gepleegd. DONDERDAG ADVERTENTIE Confereren Zoals we gisteren al berichtten heeft de leider van de Linkse Fede ratie. Mitterrand, zich al aangebo den alleen of samen met oud-pre mier Mendes-France een voorlopige regeHng. waarin dan ook communisi ten zouden kunnen worden opgeno men, samen te stellen. Beide man nen hebben gisteren eveneens lang- (Van onze correspondent) LONDEN (GPD) De kunstacademie in Horsey, die verbonden is met 6 soortgelijke instellingen in noord-Londen, is door de 700 leer lingen die daar studereiij overgenomen. Zij hebben zich meester ge maakt van de 'administratie en van de telefooncentrale. Zij dwongen het hoofd van het college dinsdagavond uit Manchesterwaar hij zich bevond, terug te keren om tot de studenten te spreken. Later kwam men op dit laatste denkbeeld terug. Hfj zit in zijn kamer of wandelt door het gebouw. Men laat hem met rust, terwijl de rebellen het tegelij kertijd onderling proberen eens te worden over wat «U eigenlijk precies willen. Hiertoe splitsten de studen ten zich woensdag in 3 groepen, met het doel hun eisen te formuleren en te coördineren. Zij zullen net zo lang in het gebouw blijven totdat aan hun verlangens is voldaan. Voor het hoge ijzefen hek hangt bet opschrift „Studenten actie comi té". Een charmante studente beant woordt telefonisch de vragen van een nieuwsgierige buitenwereld. De stu denten zullen hun positie niet op geven voordat zij volle medezeggen schap krijgen onder de studieleiding en het beheer van de financiën. De studenten protesteren vooral tegen de vrij havenloze en totaal on geschikte omgeving waarin zij moe ten werken, de slechte sanitaire con dities en het gebrek aan sportfacili teiten. Het plaatsvervangend hoofd van het college beloofde de studen ten dat de bestuurders zal worden verzocht het academie-systeem te wijzigen. Studenten uit andere plaat sen, onder andere van de Londense economische hogeschool steunen door sit-ins het verzet in Horsey. Van de zyde van de rebellerende studenten is uitdrukkelijk verklaard dat hun actie geenszins van poli tieke aard is. De atmosfeer in de school is rumoerig, maar ordelijk. Eén van de problemen is dat dit een gemeentelijke kunstacademie is wel ke niet autonoom kan handelen. De actie in Horsey kan het begin vor men van een protestbeweging onder de leerlingen van talrijke andere kunstacademies wanneer zij zich ten minste solidair verklaren met de rest van de universitaire studenten. Verlangens Tot nu toe bepaalt de algemene studentcnagitatie in Engeland zich tot het militante deel der studenten van de Londense economische hoge school en de nieuwe universiteiten van Essex in Colchester en van East Anglia in Norwich. Aan de universiteit van East An glia is de meerderheid van de do centen en studenten a-politlek. Er heerst daar tot nu toe een zekere gezapige atmosfeer, maar deze is tenminste voor het ogenblik verdwe nen. Buitenstaanders zijn het er over eens dat een eerlijk verlangen naar discussie en oprechte afkeuring van bepaalde wantoestanden dient te worden verwelkomd. De moeilijk heid is echter dat de problemen drei gen te worden vertroebeld door een handjevol marxistische-leninisten en laars en dronk thee met de vorstin! De zogenaamde ongeregeldheden bij de aankomst van de koningin had den nauwelijks iets te betekenen en werden opgevoerd ter wille van de televisiecamera's. Dit was het enige aspect dat de buitenwereld voorge zet kreeg. Valpolicella Melodieuse naam van een reusachtig lekkere wyn in een reusachtig grote fles. Bijna 2% maal zo groot als een gewone fles; een fijn wijntje dus voor feesten en partijen, want u blijft schenken De Valpolicella is een Italiaanse landwijn, afkomstig uit het dorp Bardolino. Mama mia wat lekker FOSTER'S slokje van de week» Reuze-fles Valpolicella slechts f 5,75 wijnen en gedistilleerd Steenstraat 8 Telefoon 21361 Herenstraat 6 Telefoon 30069 Haarlemmerstraat 204 Telef.' 21611 De president van de Franse senaat, Momvierville, die als De Gaulle mocht aftreden, volgens de Franse wet automatisch staatshoofd wordt voor maximaal 35 dagen tot een nieuwe presi dent is benoemd. Mommervïlle is in Frans-Guyana geboren. Met de minister van Defensie is overeenstemming bereikt over de aansluiting van het Marine Vlieg kamp Valkenburg op het Katwijkse gasdisbributienet. Voor de realisering van deze plannen wordt de raad een krediet, gevraagd van in totaal f 120.000. H°t batig saldo van deze gaslevering kan worden geraamd op f 3500 per jaar. Wijkgebouw ..De Goede Herder" (Oude Vest) Gesprekskrlng „De Scha kel" Spr. ds. J. M D. v. d. Berg over „De confessionele hand aan de ploeg". 8 uur nam. VRIJDAG Auberge fran<;aise (Kloksteeg 19): Café-chantant m.m.v. Peter de Jong. Donald van Hooven, Leny Bouman en Jan- Pleter Boutens. 9 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia" 8 uur nam. Rapenburg 94: Opening tentoonstel ling Joh. v.d. Heijden en Miep Rog gen. 3 uur nam. Stadsgehoorzaal: Concert New York Stafmuziekkorps Leger des Heils 8 uur nam Haagweg 4: Diploma-uttrelklng Technische Avondschool. 8 uur nam. Avond, en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek. Doezastr. 81. tel. 21313. Apotheek R. van Breest Smallenourg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apo theek zijn de gehele week geopend. WEEKE1NDED1ENST DER HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad plege men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokters telefoon 22 222. andere radicalen die. ofschoon met weinig vertrouwen, hopen door mid del van de universiteiten een revolu tie te ontketenen. De fout welke de vice-kanselier van Essex heeft gemaakt is, dat hij drie studenten die herrie hadden geschopt tijdens een rede van een gastspreker over chemlsch-biologi- schc oorlogsvoering, heeft geschorst zonder hen eerst te hebben gehoord. Dit muisje kreeg een staartje in het Lagerhuis omdat een labourafge- vaardigde tegenover het zondagsblad „The Observer" uit de school heeft geklapt over een geheime commissie vergadering inzake hetzelfde onder werp. Het Lagerhuis onderzoekt thans of hierdoor inbreuk is gepleegd op de zogenaamde parlementaire privilege. Reeds wordt gezegd dat de pers de vrijheid dient te bezitten zich over" een belangrijke zaak als deze te laten inlichten. De studentenagitatie in F.ssex keert zich vooral tegen het gebruik j van de universiteiten door het defen sieapparaat. De leus is dat de uni versiteit „Het democratisch bolwerk tegenover de machtsstructuur van de staat" behoort te zijn, het standpunt van de vice-kanselier is dat de studenten het kind met het badwater weggooien, indien zij zich tegen de vrijheid van het woord ke ren. Volgens de extremisten spitst de zaak zich in Essex toe tot een sim pele strijdvraag welke wordt geken merkt door de antipoden socialisme en anarchisme tegenover liberalisme. In feite staat de meerderheid van de studenten, zelf in Essex, daarbuiten. Zij werden alleen op stang gejaagd door het als onaanvaardbaar be schouwde besluit tot schorsing van de drie studenten. De gebeurtenissen I aan de universiteit van East Anglia vormden een weerslag in die van Es sex. Men wilde zich militant tonen omdat de studenten door een krant als ..sullig" waren gekenschetst. De situatie in Norwich zou door de op gewonden publiciteit zfjn overdreven. Toen Prinses Margaret de univer siteit bezocht, gooiden enkete dwazen met proppen papier uaar haar Dit was onmiddellijk nieuws van natio nale betekenis. Daarna werd een ac tie op touw gezet om voor de de mocratisering van de universiteit te demonstreren tijdens het bezoek dat Koningin Elizabeth tien dagen later aan de universiteit zou brengen. De studenten besloten in protestverga deringen vertegenwoordigers van hun bond te verbieden de koningin te ontmoeten. De president van de bond lapte dit verbod „uit beleefdheid" aan zijn BINNENLAND j Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden, j De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd. staan, tussen haakjes, achter de naa van het schip vermeld. Argentinië: ,31ack Swaiy (7 61, Bra zilië: „Black Swan" (7/6), Canada: „Beaverfir" (4/6), Chili: .Pericles" (4/6), Indonesië: „Djatibaru" (4/6), Kenya, Oeganda. Tanzanië: „Karon- ga" (7/6), Ned. Antillen: „Neptunm," (4/6), Suriname: „Oranje Nassau" (5/6), Verenigde Staten van Amerika „Rotterdam" (6/6), Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: „Transvaal" (4/6) Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpaketten geven de postkantoren. Meisje van driehoog gevallen In de Schubertlaan in Roosendaal is gis termiddag de anderhalf jaar oude Jacqueline Minnebo van driehoog van 'n balkon in 'n grasperk gevallen. Zij bleek geen nadelige gevolgen te hebben ondervonden van de valpartij. De gemeente-arts heeft het kind onderzocht en stelde vast dat er niets was gebroken. Sluiting Delft voor verkeer In september start in Delft een proef met de afsluiting van een gedeelte van de stad voor het verkeer gedu rende twee dagen, namelijk de don derdag en de zaterdag. B. en W. van Delft hebben dit besluit genomen na advies van de politie. Inmiddels is opdracht gegeven om de gedeeltelij ke afsluiting voor te bereiden. YVestduitse ambassadeur De Ne derlandse regering heeft haar goed keuring gehecht aan de benoeming van H. Arnold tot ambassadeur van de Bondsrepubliek in Den Haag. De heer Arnold is tot dusver hoofd van het ministeriële bureau voor het Westduitse ministerie van Buiten landse Zaken in Bonn geweest. Hij volgt ambassadeur K. H. Knoke op, die een andere diplomatieke functie krijgt. Ambtenaar licht gemeente op Onder verdenking van op grote schaal geld van de gemeente Neder- horst ten Berg te hebben verduisterd is een 27-jarige secretarie-beambte door de rijkspolitie gearresteerd. En kele tienduizenden guldens bestemd voor de afdeling sociale zaken stak hij in eigen zak De ambtenaar was de vertrouwensban tussen de ge meente en een aantal inwoners die in bejaardenhuizen en verpleegin richtingen worden verzorgd. BUITENLAND Nauwerebanden Canada en Frans sprekende landen De Canadese premier, Trudeau, heeft in een ver klaring over de buitenlandse politiek die zijn land gaat volgen gezegd, dat de culturele banden met de Frans sprekende landen nauwer zullen wor den aangehaald en dat deze landen meer steun van Canada zullen ont vangen. Canada wil ..zodra dat mo gelijk is" de Volksrepubliek China erkennen. China moet lid van de VN kunnen worden, naast. Formosa. Veiligheidsraad centra Rhodesië De Veiligheidsraad heeft gisteravond met algemene stemmen een resolutie aangenomen, die omvangrijke dwin gende sancties tegen Rhodesië in houdt. Voor het eerst bij de behande ling van Rhodesië door de raad stem de Frankrijk ook voor. Eerder stond het op het standpunt dat Rhodesië een Brits probleem vormt, waarmee de VN zich niet mag bemoeien. In de resolutie wordt volledige economische met uitzondering van medisch en onderwijsmateriaal, nieuws en publi- katies. Indianen boos op regeringWoe dende indianen hebben gisteren het Amerik. hooggerechtshof in Was hington bestormd en met flessen de ruiten van het gebouw ingegooid. Een groep van ongeveer 300 indianen, die in het kader van de campagne tegen de armoede naar Washington waren gekomen, waren naar het gebouw ge gaan om te protesteren tegen het aan tasten vah de visrechten van hun stam door een regeringsbesluit. Wereldtentoonstelling postzegels Van 22 juni tot 7 juli wordt in de Tsjechoslowaakse hoofdstad Praag de wereldtentoonstelling van postzegels gehouden. Aanleiding tot de expositie is het vijftigjarig bestaan van Tsje- j cho-Slowakije als republiek en de vijftigste verjaardag van de uitgifte van de eerste postzegel van dat land. rechtigde leeftijd in de VS ligt over het algemeen bij 21 jaar. Doden bij rellen Volgens berich ten uit Louisville zijn da&r gister - I avond twee persone, doodgeschoten aan het einde van wat de politie noemde een „dreigende" maar rela tief rustige avond, vergeleken met de voorafgaande. Een van de twee werd door een politieagent doodge schoten, de andere door een winkelier in wiens slijterij hij wilde inbreken. Hittegolf in Mexico Volgens het dagblad ..Ultimas noticias" heeft de in noordelijk Mexico heersende hit tegolf tot dusver aan 81 mensen het leven gekost en zijn 263 mensen ern stig ziek. In de warmste gebieden loopt de temperatuur op tot boven 40 graden celsius. Acht kinderen bij ontploffing ge dood Bij een ontploffing in een kleuterschool in een voorstad van At lanta (Georgia) zijn gisteren 8 kin deren en twee volwassenen gedood. De oorzaak van de ontploffing was niet bekend. Ambassadeur in Oslo Binnen kort is de benoeming te verwachten van mr. J. G. Kist, thans inspecteur van de buitenlandse dienst, tot am bassadeur in Oslo. Met 18 stemmen in VS In een re de voor studenten heeft president Johnson gisteravond voorgesteld aan 18-jarigen stemrecht te verlenen. Of schoon Johnson in het verleden reeds eerder sympathie uitgesproken heeft voor verlaging van de kiesgerechtig de leeftijd was dit, volgens zijn mede werkers, zijn eerste rechtstreekse voorstel in die richting. De stemge- ZONDAG Ontmoetingscentrum bij Antonlus- kerk. Tentoonstelling schilderijen G. J. A. v. d. Berg. 10 uur voorm. 1 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Trompln. 1): Gem. voor oorspronkelijk chris tendom afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v .d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen 10.15 uur zondagsschool: 11"" uur avondmaal Stadsgehoorzaal Kerk zonder grenzen Spr. ds. G. Toornvliet 7.30 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub „De detector" 7.30-9.30 uur nam. Pardoeza (Doezastraat)Politiek trefpunt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer)Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam. WOENSDAG Voorschoten (Kasteel Duivenvoorde): Haags Vocaal Vrouwenensemble. 8.30 uur nam. BIOSCOPEN Studio: „Hoe ik de oorlog won". 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Zeebonken" (Laurel en Hardy), a.l. Dag. 2.30, 7 en 9 15 urn- Zondag en maandag 2.30, 4.45, 7 en 9 15 uur. Rev: ..Pokerspel met pistolen", 14 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.16 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nacht voorstellingen „Les liaisons dangereu- ses". 18 Jr. Lido: „Zo gezegd, zo gedaan", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Camera: „Liefdesdossier van een te lefoniste". 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nachtvoorstelllngen „De nacnt van de leguaan", 18 Jr. Trianon: „Apenplaneet". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maan dag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Wassenaar Astra: do. t.m. ma. 8.00 uur: „De twaalf veroordeelden". (The dlrty dzen) 14 Jr. Zon. en ma. 20.00 uur: „De laatste der Mohanlka- nen", a.l. TEN TOO N STELLIN GEN Allemansgeest: Tentoonstelling schil derijen en perkamenten panelen Dleuwke Kollewijn. (t/m 30 Juni) Molen „De Valk" Molenmuseum da gelijks (behalve 's maandags) 10 uur voorm.- 5 uur nam. 's zondags 1-5 uur nam. Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11) L.A.K Tentoonstelling schilderijen er objecten Willem Buys. Geopend dins dag t/m vrijdag 1-6 uur; zaterdag 2-5 uur (tot 19 juni) Lakenhal: Tentoonstelling „Rondom Rembrandt" (verzameling Daan Ge vat) Werkd 10 uur voorm. 5 uur nam.; zon- en feestdagen 1-5 uur nam (tot 16 juni.). De Lakenhal: Dag. 105 uur: zond. 15 uur. Rijksmuseum van Oudheden (Ra* penburg 28): Werkd 10 uur voorm. - 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkunde- (Steenstraat 1): dag 10—6 u.; '«zon dags 1—5 uur nam Ri1k6muBeum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag 10-4 uur zond 1-4 uur Ned.-Legermuseum: Geopend maandag tot en met vrijdag 9 uur voorm. 5 u. nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur nam Universiteit: Lelds Akademiscb Kunstcentrum. Tentoonstelling schilde rijen Vincent Hamel. Geopend maan dag t/m vrijdag 9 uur voorm. - 5 uur nam (tot 9 juni). Wassenaar (Kunstzaal Heuff) Tentoonstelling van werk van Karei Colnot en Guy van Hardenbroek - Geopend maandag t/m zatdag 10 uur voorm. - 5 uur nam.: bovendien dinsdagavond 8-10 u.; zondags en 2de Pinksterdag gesloten, (t/m 5 juni.) ADVERTENTIE 0 WÊÊÊÊ. r* versterkte werking. Dat kan eindeloos pijn doen inbotten en spieren, die reumatische pijn. U kunt die pijn bestrijden. Zet een fla con Togal bij uw bord. Neem bij iedere maaltijd twee tabletten. Hier mee bestrijdt u reumatische pijn. De Togal-fabriek bracht een combi natie van belangrijke bestanddelen in één tablet bijeea Deze middelen versterken eikaars werking. Van daar dat Togal snel en langdurig werkt. Die langdurige werking is spe ciaal belangrijk. Togal helpt ook bij verkoudheid, griep, migraine en hoofdpijn. TOGAL 0,95; 2,40; 8,88. VVan donderdag 30 mei /in woensdag 5 juni) DONDERDAG. Koninklijke Schouwburg: Haags* Comedle. „Bruiloft". 8.15 uur nam. VRIJDAG Koninklijke Schouwburg: Haags* Comedle. „Belchers geluk". 8.15 uur nam. Circustheater: Leden van de Opera studio's van Amsterdam, Brussel, Lon den en Venetië, m.m.v. het Utrechts Symfonie Orkest o.l.v. Franco Ferra ris: „Elisir d'Amore" van Gaetano Donizetti. Regie: Frans Boerlage, 8.00 uur nam. ZATERDAG Koninklijke Schouwburg: Haags* Comedle „Helder zien in het donker". 8.15 uur. Circustheater: Leden van de Opera- studio's van Amsterdam, Brussel, Lon den en Venetië, mm.v. het Utrecht» Symfonie Orkest o.l.v. Franco Ferra ris: „Ellslr d'Amore" van Gaetano Do nizetti. Regie: Frans Boerlage, 8.00 uQi- nam.; The Mounties, het Cocktail Trio. Thom Kelling, Gert Timmerman e.a.. 12.00 nam. Paviljoentheater: De Nieuwe Kome die. „The Fantastlcks, 8.15 uur nam. ZONDAG Koninklijke Schouwburg: Haag** Comedle. „Veertig karaat". 2.00 uur: Haagse Comedle. „Bruiloft", 8.15 uut. Paviljoentheater: De nieuwe Kome die „The Fantastlcks", 8.15 uur nam. MAANDAG Koninklijke Schouwburg: Haagse Comedle. „Bruiloft". 2.00 uur; „Veer tig karaat", 8.15 uur nam. Circustheater: De originele Egel&nder Muzikanten o.l.v. Ernst Mosch m.m.v. Frans Bummerl en Ernst Mosch, zang en Ferry Tagescherer. slagwerk, 8.15 uur. DiligentlaCabaret Herman van Veen: Harlekijn, 8.15 uur nam. Paviljoentheater: De Nieuwe Ko medie „The Fantastlcks". 8.15 uur nam. DINSDAG Koninklijke Schouwburg: Haagse Comedle: „Van de brug af gezien". 8.16 uur nam. Paviljoentheater: De Nieuwe Kome die, „The Fantastlcks". 8.16 uur nam. WOENSDAG Koninklijke Schouwburg: Haags# Comedle. „Veertig Karaat", 8.15 uur nam. Paviljoentheater: De Nieuwe Kome die. „The Fantastlcks". 8.16 uur nam. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: „De apenplaneet". 14 Jr. Asta: „Play Time" a.l. Bijou: .Mijn vriend de duivel". (Be dazzled) 14 jr. Camera: „Benjamin" (Dagboek van een puber) 18 jr. Cineac: 9.30-17, zon. 11.30-17 uur: Tan en Jerrle festival" a.l. 5.30. 7.30 9.30 uur: „Wacht tot het don ker'is" (Wait until dark) 18 Jr. City: „Wat deed JU toen het licht uitviel?" a.l. Corso: „Irma la Douce" 18 Jr. Du Midi: „De ollemagnaat". (Poulo. Poule) a.l. Zat. wo. 2 uur: „De wolfs hond, de kameraad der kinderen, a.l. Zon. en ma. 12 uur: „De grote Ca ruso" a.l. a Euro Cinema: „The sound of music a.l Zat., zon., ma., wo., 1.30 uur: Sjors SJlmmle en de gorilla" a l. Zon. 24.02 uur: „The Professionals' Floral „De code van de colt" (Shoot first laugh last) 18 jr Vrij.,zat.. 24 uur: „Altijd op zaterdagavond Hollywood: „Tam tam in Tokio" 14 Jr. Zat. 24 uur: „Rio Conchos" 18 Jr. Kriterion; „Charlie Bubbles 14 jr. Vrij. zat. 23.30 uur: „Droomvrou- Metropole„De vreemdeling" (L'étran- Odeon :18„The Comedians" 18 Jr. Olympia: „De ongelooflijke overwin ning". (Cast a giant shadow) 14 Jr. Passage: „De goede, de slechte en ae gemene" (The good, the bad and the Rex? ^.'ontsnapping uit Istanboel" 14 Jr. Zon. 11.30 u. „Naakte onschuld Roxy: „Tarzan contra de Barcuna- krligers" (Tarzan and the great ri ver). 14 Jr. Zon. en ma. 12 uur: „De onoverwinnelijke drie" 14 Jr. Seinpost: „De getemde feeks (Th* ta ming of the shrew) 14 jr. Studio de Luxe: ..Liefdesobsessie 14 Studio 2000: „Hoe vermoord Ik mijn vrouw" (How to murder your wife). 14 jr. Zat. wo. 2 zon., ma. 1.30 uur: „Tarza, de wolfshond" a.l. Thalia: „Het oudse beroep van de we reld" (Le plus vieux métier du mon de) 14 jr Wo. 5 juni: „Bllly th* Kid" 14 jr. Vrij., zat. 24 uur: „Moord oi overspel" 18 jr. Zon. 1 en 3 uur: „Ivanhoe" a.l. De Uitkijk: „Morgan, A Suitable cas* for treatment" 18 Jr. West-End: „James Bond 007 contra Dr. No" 14 Jr Zat. wo. 2, zon. en m«. 1 30 uur: „Circusparade" ai. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) CL 9 8 S a V opd O b f toe» l 3 H ca ïs k 8 B 8 3* Amsterdam zwaar bew. 17 11 0 Den Helder onbewolkt 15 12 0 Ypenburg zwaar bew. 18 10 0 Vlissingen zwaar bew. 16 12 0 Eelde onbewolkt 17 9 0 De Bilt zwaar bew. 18 10 0 Twente onbewolkt 18 7 0 Eindhoven zwaar bew. 18 10 0 Zuid-Limburg zwaar bew. 17 10 0 Helsinki onbewolkt 20 7 0 Stockholm licht bew. 18 5 0 Oslo zwaar bew. 21 10 0 Kopenhagen onbewolkt 18 8 0 Aberdeen mist 14 6 0 Londen zwaar bew. 22 11 0 Brussel zwaar bew. 19 12 0 1 Berllln half bew. 20 10 O Frankfort zwaar bew. 23 12 0 München regen 23 13 3 Zi'rich geh. bew. 20 14 5 G*néve zwaar bew. '23 15 0 Locarno regen 25 13 1 Venen licht bew. 2F 11 0 Tnnsbruck regen 28 11 11 Belgrado zwaar bew. 25 16 0 Barcelona half bew. 22 1 1 Madrid onbewolkt 23 10 10 Mallorca zwaar bew. 21 16 0 Lissabon onbewolkt 27 26 0

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2