Dagen van De Can lie Oppositie maakt zich op voor beslissende slag GjQcjendci PRONONCE BADPAK of BIKINI MET EEN ENKEL WOORD Compromis over EEG zuivel- en rundvleesbeleid HAAGSE AGENDA PAOINA S LErOSCH DAGBLAD WOENSDAG 29 MEI 1968 In Libanon felle uiteenzettingen Nasseristen en anti-Nasseristen JERUZALEM (GPD) Bij het be gin van de zesdaagse oorlog in 1967 verklaarde de Libanese regering Israël de oorlog. Dat «as geen be wijs van bereidheid om het tegen het Israëlische leger op te nemen, maar louter een manifestatie van Arabische solidariteit. Elf maanden lang werd er aan de 79 kilometer lange Israëlische—Liba- nese grens geen schot, gelost. Een paar weken geleden echter werd er de rust verstoord. Twee Israëlische nederzettingen, Masada en Marga- Siot, werden van Libanees grondge bied af onder vuur genomen. Israël reageerde met een beschieting van het dorp Hoela. Wat de Libanezen er toe bracht htm vingers in het Middenoostelijke wespennest te steken laat zich af lezen uiit hun kranten. Nasseris ten en anti-Nasseristen voeren in de kleine repubüek een verwoede machtsstrijd. De nationalisten, die in Nasser hun politieke mentor zien, hebben de laatste tijd de kop opgestoken en terrein gewonnen op de gematigden, die het tot dusver, ondanks sterke druk van Cairo, Da mascus en Amman, hadden klaar gespeeld het land buiten het Ara- bisch-Israëlische conflict te houden. In de gistende Arabische wereld handhaafde Libanon angstvallig zijn neutraliteit. Maar de gema tigde Libanese president Chilou kwam op den duur in een moeilijke positie te verkeren. Hij vond zich meer en meer beklemd tussen de voor- en tegenstanders van een op het westen georiënteerde politiek, en met name tussen hen, die het met Koning Peisal van Sacedi-Arabië en Koning Hoessein van Jordanië hielden, en diegenen, die voor de Arabische zaak uitsluitend van Nasser heil verwachtten. De linkse koers, waarin Chilou tegen wil en dank gedreven werd, is uit gezet door zijn mohammedaanse minister-president, die niet ver heelt dat hij in „El Fatah" en aan verwante organisaties een werk zaam instrument ziet voor „de bevrijding van Palestina". Afge zien nog van de sinds de laatste Arabische nederlaag steeds meer toegenomen pressie om daadwerke lijk deel te nemen aan het ten val brengen -van Israël, beschouwde hij een meegaan met het nationalis tische kamp bevordelijk voor zijn streven om zijn ambt van hoofd van de voorlopige regering, die na de parlementsverkiezingen van april was gevormd, te verwisse len voor een definitief premier schap in een nieuw kabinet, waar van de samenstelling zal worden bepaald door het nieuwgekczen parlement. Hfj begreep, dat hij om dat doel te bereiken alls Mohamme daan op de grote trom moest slaan en zich populair moest trachten te maken in de linksgerichte kringen, die hevig verbolgen waren over het succes van het christelijke blok bij de jongste verkiezingen. In de .socialistische" gelederen blijft men echter ongerust. Men ziet vooral de presidentsverkiezingen met een gevoel van onzekerheid te gemoet. Ofschoon Chilou pas in 1970 aftreedt, is de verkiezingsstrijd toch al begonnen. Nasseristen en sympathisanten met het Westen be oorlogen elkaar. Hoe die strijd zal eindigen is nog niet met redelijke zekerheid te voorspellen. Diegenen, die een westelijke koers voorstaan, hebben hun positie in het parlement I door de jongste verkiezingsresulta-1 ten versterkt, maar de Nasseris- •ten, georganiseerd in de „Partij van Socialistische Vooruitgang', hebben hun numerieke meerderheid j in de volksvertegenwoordiging be houden. PARIJS (GPD) De Franse regering heeft gisteravond de tekst bekendgemaakt van een wetsontwerp voor universitaire en sociale hervormingen. Die voorstellen zullen 16 juni in een referendum aan het Franse volk worden voorgelegd. Met het referendum, dat uitbreiding van het aandeel van de burgers in de beslissingen die hun aangaan, beoogt, hoopt generaal De Gaulle zijn laatste beslissende slag te slaan. Van die voorstellen heeft hfj namelijk zijn aanblijven als staatshoofd afhankelijk gesteld. publiek die door de studenten en zelfs door de revolutionaire activis ten en anarchisten van Daniel Cohn-Bendit k priorie niet ver worpen wordt. De linkse oppositiepartijen, onder wie de communisten, hebben echter reeds in een dringende oproep het Franse volk verzocht de wet te ver werpen. omdat het referendum neer zou komen cp een volksstemming voor De Gaulle. Dit werd door de Franse minister van voorlichting Gorse gisteravond heftig ontkend! Volgens de voorgestelde wet zullen voor 1 juni 1969 alle maatregelen worden genomen door de president, de regering het parielement en met hulp van alle vertegenwoordigende organisaties om „de burgerij te la ten deelnemen in beslissingen die hen rechtstreeks betreffen" die moe ten leiden tot: 1hervorming van het nationale on. derwijs. door dat aan te passen aan de ontwikkeling en de behoeften van her land: organisaties van leraren en studenten zullen een aandeel hebben in hervormingen van universiteiten en scholen; 21 aanpassing van economische en administratieve structuren en be vordering van de sociale ontwikkeling in overeenstemming met de nationa le en internationale behoeften. De vakbonden zullen bij de hervormin gen van de economische structuur worden betrokken. Oppositie Mitterand, de voorzitter van de linkse federatie, heeft zich inmiddels gistermorgen op een druk bezochte persconferentie in Parijs, tweemaal kandidaat gesteld. Hij bevestigde of ficieel dat hij generaal De Gaulle als president der republiek wil op volgen, indien het huidige staatshoofd op 16 juni. na een verloren referen dum. het Elyseé zal moeten ontrui men. Bij de presidentsverkiezingen die daarna georganiseerd zullen worden is Mitterand dus van plan opnieuw als kandidaat van alle linkse Fran sen op te treden. Doch bovendien verklaarde hij zich bereid om eerder een schaduw-kabinet. van tien leden te vormen dat. na of zelfs voor zes tien juli. de plaats van de zittende regenng-Pompidou zou kunnen inne men. Als premier van zo'n proviso rische regering noemde hij ook: Mendes-France, wiens naam in dit verband, zoals we al eerder bericht ten. reeds enkele dagen in Parijse politieke kringen circuleerde. Inder daad lijkt Mendes voor deze rol zich op betere papieren te kunnen beroe pen dan zijn vroegere minister van Binnenlandse Zaken Mitterand. Men des-France is de enige politieke fi guur uit de vierde en de vijfde re- De kleine bewonertjes van de kleuterscholen aan het Eiberplein in Bergschenhoek maken 'n die pe buiging voor de Koningin. De kleuters presenteerden zich in spel en zang om de tuinbouw in deze streek uit te beelden. De vorstin bracht gisteren een bezoek aan vijf Zuidhollandse ge meenten: Berkel en Rodenrijs, BergschenhoekBleiswijkZeven huizen en Reeüwijk. ADVERTENTIE Vóór Pinksteren naar voor een o.m. Tweka en Linda Lu. Prachtige BADLAKENS. De jongste stunt van Mitterand moet dan ook vooral wel worden ge zien in het licht van de relaties tus sen de linkse federatie en de com munisten die de laatste dagen een wal gespannen karakter vertonenen. De communistische secretaris-gene raal Rochet had Mitterand juist een nieuwe brief geschreven om hem voor te stellen hun gemeenschappelijke re geringsprogramma dat nog verschil lende open plekken vooral ten aan zien van de buitenlandse politiek vertoont, nu in ijltempo te voltooien. Terwijl in de oppositie de aflossing van de wacht dus al koortsachtig en niet zonder incidenten wordt voor bereid. poogt premier Pompidou ten minste nog een vage schijn van re geringsautoriteit overeind te houden. Zo heeft hij gisteren de 43-jarige minister van ondewijs Peyrefitte als zondebok de laan uitgestuurd, in de hoop althans in de Franse universi teiten die bijna allemaal in handen van de revolutionaire studenten zijn. weer enige orde op zaken te kunnen stellen. De studenten hadden twee weken geleden inderdaad het onmiddellijke ontslag van Peyrefitte geëist. Maar aangezien diens ministeriële hoofd hun op een gouden schaal door de premier pas nu wordt aangeboden zal dat geschenk weinig effect meer kunnen sorteren. Want de studenten beschouwen het Gaullistische regi me en bloc allang niet meer als een aanvaardbare gesprekspaitner. Op het sociale front is de positie van WOENSDAG Gebouw Chr. Belangen Vrouwenbond C.N.V. Jaarverg. 8 uur nam. DONDERDAG WIJkgebouw „De Goede Herder' (Oude Vest) Gesprekskring ..De Scha kel" Spr. ds. J. M. D. v. d. Berg over „De confessionele hand aan de ploeg" 8 uur nam. VRIJDAG Auberge frangaise (Kloksteeg 19) Café-chantant m.m.v. Peter de Jong, Donald van Hooven. Leny Bouman en Jan- Pieter Boutens. 9 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia" 8 uur nam. Rapenburg 94: Opening tentoonstel ling Joh. v.d, Heijden en Miep Rog gen. 8 uur nam. Voorlopig geen verhoging van inschrijfgeld DEN HAAG (GPD) Minister Veringa van Onderwijs en Weten schappen zal het door hem aange kondigde wetsontwerp tot verhoging van de inschrijfgelden voor de uni versiteiten en hogescholen van f 10.- tot f 100,- per jaar, voorlopig niet indienen. Het is niet onmogelijk, dat de unanieme afwijzing door de studen tenorganisaties en de geprikkelde sfeer in de studentenwereld van in vloed zijn geweest op dit besluit. generaal De Gaulle en van de rege ring Pompidou al net even onaan zienlijk geworden. Nadat de resul taten van het marathon- overleg tus sen de regering en de vakbonden van het afgelopen weekeinde door de ar beiders in de fabrieken definitief van de hand zijn gewezen, zullen die" on derhandelingen, in beginsel, nu sec tor voor sector moeten worden her vat. Een veel omslachtiger proce dure uiteraard waarbij de regering nog minder hoop mag koesteren een compromis dat haar in elk geval weer veel duurder zal komen te staan, te bereiken. Bovendien willen de communisti sche leiders nu duidelijk de staken de arbeiders ook nog als een politie ke spion gebruiken voor het drama tische schaakspel tegen de gaullis ten. Naarmate de stakingen langer voortduren wordt het immers met de dag twijfelachtiger of het referen dum waarmee generaal De Gaulle zijn laatste beslissende slag hoopt te slaan, metterdaad op 16 juni gehou den zal kunnen worden. Met een voortijdige aftocht van de generaal moet onder die omstandigheden dus reeds nu ernstig rekening worden ge houden. PARIJS (Reuter, GPD) De studentenleider Cohn-Bendit, bij genaamd „Rode Danny", is gister avond met zwart geverfd haar in Parijs teruggekeerd. Cohn-Bendit. die na een reis naar Duitsland Frankrijk niet meer binnen mochtzei in een auto over de grens te zijn gekomen. Het is een lange grens ik stopte bij veel kleine café's maar niemand her kende me". Om half twee vannacht puilde het amfitheater van de eens zo waardige universiteit aan alle kanten uit van de studenten, die. zich op banken, tafels in kasten. vensters en op de grond hadden geïnstalleerd om de jongste we derwaardigheden van Ro de Danny" te vernemen. Maar Rode Danny" bewees eens te meer dat hij uit het hout van de ivare revolutionairen was ge sneden, hij zei geen woord dat de politie beter niet kon weten. Hij ivees met zijn vinger op zijn grote hoofd en verklaarde lachend: ..Mijn haren die eerst rood waren zijn nu, zoals jullie zien, zwart ge worden". BINNENLAND Ontslagen in Leerdam De direc tie van de N.V. houthandel en indus trie Varsseveld in Leerdam heeft 50 personeelsleden ontslag aangezegd De directie zegt tot een reorganisa tie genoopt te zijn door „een concen tratie van bedrijven, die in de alumi- niumsector van de bouwnijverheid een praktisch alles omvattend pak ket van constructies en leveringen verzorgt. Varsseveld heeft reeds eerder 60 werknemers ontslagen. Inzinking in bouw De inzinking van de bouwactiviteit, begonnen in 1966, begint zich nu af te tekenen in de cijfers van de opgeleverde nieuwe woningen. De eerste vier maanden van dit jaar kwamen ruim 35.000 wo ningen klaar, dat is royaal 5.000 min der dan in de overeenkomstige perio de van het vorig jaar. In april is er een kentering geko men in de neergaande bouwactivi teit: voor ruim 11.000 woningen is een begin gemaakt met de bouw. Vo rig jaar april werden 800 huizen minder in aanbouw genomen. Muntenvondst in Eindhoven Gis teren heeft de Eindhovense grond werker F. Antonius in de Eindhoven- se wijk Tivoli 18 zilveren munten uit de 16de en 17de eeuw opgegraven. De munten zaten in een linnen zakje op een diepte van 60 cm onder het maai veld. Over de waarde van de munten is nog niets met zekerheid te zeggen. Hogere belastingvrije voet Bij de Tweede Kamer is het reeds (giste ren in dit blad) aangekondigde Wets ontwerp ingediend, waardoor de vrye belastingvoet voor inkomsten en loonbelasting zodanig wordt ver hoogd, dat zij, die uitsluitend van aow of aww moeten leven geen be lasting behoeven te betalen. Actie metaalbonden De bestu ren van de drie bonden van metaal bewerkers hebben besloten nog deze week in alle bedrijven van groot- en klein-metaal actie te gaan voeren. Zij zal met inschakeling van het ka der van de drie bonden worden uit gevoerd. Het besluit hiertoe is genomen op een gisteravond in Utrecht gehouden vergadering van de gezamenlijke be- stuurderen. Brandstichter gepakt De Am sterdamse politie heeft een 41-jarige man aangehouden, die ervan wordt verdacht in de afgelopen maanden tot vier maal toe brand te hebben gesticht in het gebouw van de r.k. Stichting sociale werkplaatsen voor blinden aan de Wakkerstraat in Am sterdam-oost. De man heeft het aan steken van één brand bekend.. Hij heeft gehandeld uit rancune tegen de bedrijfsleiding. Huis ingestort Dr. F. ten Horn huisarts in het Brabantse Uden- hout krijgt op zijn vakantie in Italië een ware jobstijding: zijn huis is ingestort. Het aannemingsbedrijf Verspeek, dat de woning tijdens de vakantie onder meer van een nieuw dak en een diepere kelder zou voor zien moest zijn werkzaamheden voortijdig staken omdat door het tril len een wel onder de grond ontstond, die het huis deed instorten. Geluk bij een ongeluk was. dat dr. Ten Horn zijn Inboedel en instrumenta rium voor de vakantie, in verband met de verbouwing, tijdelijk elders had opgeslagen. De schade loopt niet temin in de tienduizenden guldens. BUITENLAND Vrouw minister bij slachtoffers vliegramp De Indonesische minis ter van Volksgezondheid, dr. Siwa- bessi, die tot 2 juni in Nederland zou blijven, heeft zijn bezoek plotseling afgebroken en is vanochtend naar India vertrokken. Zijn echtgenote blijkt één van de passagiers te zijr geweest van het gisterochtend in In dia neergestorte Coronado-lijnvlieg tuig van de Indonesische luchtvaart maatschappij Garuda. Bij deze ramp kwamen alle 29 inzittenden van het toestel, inclusief 14 bemanningsleden, om het leven. Mevrouw Siwabessi was op weg naar Nederland om zich hier bij haar man te voegen. Vergoeding slachtoffers „Liberty" Israël heeft Amerika 3.323.500 dol lar betaald als schadevergoeding voor de gezinnen van de 34 Amerikanen, die het leven lieten toen Israëlische strijdkrachten in juni vorig jaar het verbindingsvaartuig „Liberty" aan vielen. De „Liberty" patrouilleerde in de IsraëlischArabische oorlog in de Middellandse Zee en werd door de Israëliërs ernstig beschadigd. Geen EEG-geldvoor Mafia Ir. H. Vredeling, Nederlands lid van het Europees parlement, heeft de Euro pese Commissie in Brussel gevraagd of zij kan verzekeren dat geen EEG- gelden verdwijnen in de zakken van de Siciliaanse Mafia. In een artikel in de Duitse pers is onlangs gewezen op economische ac- tiviteilten die de Mafia ontplooit, zo verklaart hij. Hy zou derhalve graag zekerheid hebben dat geen gelden uit de EEG-fondsen in handen van de Mafia kunnen komen. Staking van kelners in Kopenha gen Meer dan 5.000 Deense kelners gaan morgen in staking en hiervan zullen 1500 hotels en restaurant de uitwerking voelen nu het zomersei zoen naar het hoogtepunt gaat. De kelners eisen afschaffing van af zonderlijke vermelding van bedie- ningsgeld en belasting op de reke ningen van het restaurant. „Vian van de Cossack" overleden De Engelse admiraal Sir Philip Vian. de commandant van de torpe- dobootjager Cossack" die op 16 fe bruari 1940 op opzienbarende wijze Britse zeelieden van 't Duitse krijgs gevangenschap .Altmark" bevrydde, is op 73-jarige leeftijd overleden. De Cossack" maakte deel uit van de vierde flottielje, die door hem. toen kolonel ter zee, werd gecommandeerd De ..Cossack" joeg het Duitse bevoor radingsschip. dat onder dekking van de Noorse kast trachtte te uitkomen, de Josingfjord in. Aan boord van de „Altmark" waren Britse zeelieden en vlootpersoneel dat op de Atlantische Oceaan gevangen was genomen. De bemanning van de .Cossack" brak het verzet op het dek van de „Alt mark" en riep naar het ruim waar zich de gevangenen bevonden: „Kom naar boven, the navy is here!" Zeilend rond de wereld De 29- jarige Britse parachutistenkapitein John Ridgway heeft zijn tien meter lange jacht. „English Rose IV" klaar gemaakt voor de eerste zeereis rond om de wereld zonder tussenlandin gen. Hij hoopt op 1 juni voor zyn- gevaarlijke. 48.000 km lange reis uit Ierland te vertrekken, de plaats van vertrek is het eiland Inishmore in de baai van Galway, 48 km ten zuid westen van het gelijknamige graaf schap. Vervolg van pagina 1. Met betrekking tot plantaardige oliën en vetten (grondstoffen van margarine) heeft de ministerraad be sloten uitvoering te geven aan een resolutie van 1964 waarby 87 i/2 mil joen dollar zou worden verkregen door speciale heffingen (het resultaat zou zijn dat de margarine 31/2 tot 4 cent per pakje duurder zou wor den). Er zal echter aan het instellen van die heffingen (de zogenaamde kleine heffing op margarine) geen uitvoering worden gegeven als niet tegelijkertijd de begrotings-controle van het Europese parlement zal zfjn versterkt. Gezien de tijd die nodig ls voor het aannemen en ratificeren van de desbetreffende wetten zal het wel eind 1969 worden eer het komt tot prijsverhoging voor margarine. Ook is overeenstemming bereikt over het wegwerken van de bestaan de botervoorraden. Daarmee zal een bedrag van 250 miljoen dollar ge moeid zijn. 170 miljoen dollar zal volgens de bestaande verdeelsleutel door de lidstaten worden opgebracht, de rest komt uit het Europese land bouwfonds. Het ligt in de bedoeling de overtollige boter te bestemmen voor industrieën, voor voedselhulp, voor bepaalde sociaal zwakkere la gen van de bevolking en voor vee voeder. Na urenlange discussies werd men het tenslotte eens over de volgende hoofdpunten voor het Europese zui velbeleid 1968-69: Europese richtprijs voor melk f 35.30 per 100 kg interventieprijs voor boter f 628,07 per 100 kg (met correctie- mogelijkheid naar boven van f 9,90 voor België en Luxemburg en voor Duitsland naar beneden met f 21.60) f 21.60) Interventieprijs voor magere melkpoeder f 149,32 per 100 kg (met correctiemogelykheid voor België, Luxemburg en Frankrijk van f 9.90 naar boven) steun voor magere melk, die als veevoeder wordt gebruikt, van f 5.40 per 100 kg en voor magere melkpoeder van f 29.90 per 100 kg. Als België. Luxemburg, Frank rijk en Duitsland de correctiemoge- lijkheden gebruiken, moeter* ze de kosten ervan zelf dragen. Voor Ne derland en Italië zijn geen correctie mogelijkheden voorzien, omdat ze dit jaar de btw invoeren. Sclioonheidsfoiiten Minister* Lardinois is van oordeel dat de verordening wel zoals hij het noemde schoonheidsfouten had. doch hij achtte het feit dat men tot overeenstemming is gekomen be langrijk. Het stadium van de ge meenschappelijke markt is zeer dicht, genaderd, al zullen er nog nieuwe re gelingen nodig zijn. De produktie van zuivel en rund vlees beloopt voor Nederland per jaar zeker vijf miljard gulden en deze produkten vertegenwoordigen de grootste sector van onze landbouw Hoewel regelingen als die van zuivel en rundvlees weing spectaculair zijn, was just de totstandkoming van deze twee laatste gemeenschappelij ke marktverordeningen belangrijk omdat thans de weg is geopnd naar de volledige douane-unie die dus ken ook al zal in de praktijk dus nog theoretisch 1 juli een begin kan ma- wel veel moeten gebeuren aleer zij volmaakt is. Stadsgehoorzaal: Concert New York Stafmuziekkorps Leger des Hells 8 uur nam Haagweg 4: Diploma-uitreiking Technische Avondschool. 8 uur nam. Kantine P.C. en L. KlaverJastoemool 8 uur nam. ZONDAG Ontmoetingscentrum bij Antonius- kerk. Tentoonstelling schilderijen G. J. A. v d. Berg. 10 urn- voorm. 1 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Trompln. I): Gem. voor oorspronkelijk chris tendom afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v .d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.15 uur zondagsschool; 11.30 uur avondmaal Plnkstergem. (Oude Rijn 8): Spr. dhr. Eikerbout. 2 uur nam. BIOSCOPEN Camera: ..Liefdesdossier van een te lefoniste" 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Het lijk van de derde eta ge' 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De blonde van Peking". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Tranon: „Point Blank", 18 Jr. Dag 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30 7 en 9.15 uur Lldo: „Zo gezegd, zo gedaan", alle leeftijden. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.16 uur. Rex: „De karate killers". 14 Jaar. Da gelijks 2.30, 7 en 9.15. Zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Allemansgeest: Tentoonstelling schil derijen en perkamenten panelen Dieuwke Kollewijn. (t/m 30 Juni) Molen „De Valk' Molenmuseum da gelijks (behalve 's maandags) 10 uur voorm.- 6 uur nam. "s zondags 1-6 uur nam Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg II): Opening tentoonstelling Willem Buys onder auspiciën van Z.A.K. 9 uur nam. Lakenhal: Tentoonsselimg „Rondom Rembrandt" (verzameling Daan Ge vat). Werkd 10 uur voorm. 5 uur nam.; zon- en feestdagen 1-6 uur nam. (tot 16 Juni.). De Lakenhal: Dag. 106 uur; zond. 1 6 uur. Rijksmuseum van Oudheden (Rar penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. - 5 uur nam.: zond 1-6 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): dag 10—5 U.J '«zon dags 1 5 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling Collectie Kaempfer van Japanse Kunst. Werkd. 10 uur voorm. tot 5 uur nam.; zondags 15 uur nam. (tot eind mei). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur zond 1-4 uur Ned.-Legermuseum: Geopend maandag tot en met vrijdag 9 uur voorm. 5 u. nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur nam. Wassenaar (Kunstzaal Heuff) Tentoonstelling van werk van Karei Colnot en Guy van Hardenbroek - Geopend maandag t/m zatdag 10 uur voorm. - 5 uur nam.; bovendien dinsdagavond 8-10 u.; zondags en 2de Pinksterdag gesloten, (t/m 5 Juni.) ünlversiteit: Lelds Akademlsch Kunstcentrum. Tentoonstelling schilde rijen Vincent Hamel. Geopend maan dag t/m vrijdag 9 uur voorm. - 5 uur nam (tot 9 Juni) Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek. Doezastr. 31, tel. 21313. Apotheek R. van Breest SmallenDurg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apo theek zijn de gehele week geopend. WEEREINÜBDIENST DER HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad plege men de eigen hulsarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokters telefoon 2 22 22 (Van vrijdag 24 mei t/m woensdag 29 mei) MAANDAG Koninklijke schouwburg: Nieuw Rot terdams Toneel met „De eerste mevr. Fraser" van St John Ervlne, 8.15 uur nam. Paviljoentheater: Toneelgroep Are na met „Het laatste loverbos" van Jan Staal. 2.30 uur. Kurzaal: Feestconcert door de orkest, vereniging „Musica" t.g.v. de 25-Jarig« dirigentenloopbaan van Jan Out. Solist: George van Renesse (piano). DINSDAG Kon. Schouwburg: Toneelgroep Cen trum met „Slippers" van Alan Ayckbourn. 8.15 uur nam. Kurzaal: Populair Opera Concert door de Stichting Haagse Leken Ope ra M.m.v. Marijke v. d. Lugt (sopr.), Jos Borelli (bariton) en het West-Ne derlands Symphonie Orkest o.l.v. Coen Ruivenkamp Uitgevoerd wordt werk van o.a. Verdi, Mascagnls en Giorda no. 8.00 uur nam. WOENSDAG Kon. Schouwburg: Nederlandse Co rned le met de Haagse première van „Philadelphia here I come" van Brian Frlel WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 1 aar) o. n. 3 a 9 I 1 n O s X 3 e h li Amsterdam mist 17 10 0.2 nen Helder mist 13 ii 0 Ypenburg mist 15 9 0 VUsslngen mist 14 9 0 Eelde geh. bew. 22 11 0 De Bilt mist 20 11 0 Twente mist 20 11 0 Eindhoven motregen 21 12 0.1 Zuid-Limburg mist 12 12 0 Helsinki onbewolkt 17 8 0 Stockholm onbewolkt 18 4 0 Kopenhagen half bew. 17 10 0 Aberdeen mist 15 7 0 Londen onbewolkt 21 9 0 Brussel mist 22 10 0 Luxemburg onbewolkt 22 18 0 Beriyn geh. bew. 21 14 0 Frankfort geh. bew. 25 16 0 München mist 27 13 0 Zurich zwaar bew. 25 12 0,8 Genève zwaar bew. 23 10 2 Locarno half bew. 21 13 3 Wenen onbewolkt 26 13 0 Innsbruck onbewolkt 28 9 0 Belgrado zwaar bew. 24 16 0 Athene half bew. 25 19 0 Rome zwaar bew. 23 15 7 Barcelona geh. bew. 11 15 3 Madrid licht bew. 11 7 c Mallorca zwaar bew. 11 14 Lissabon onbewolkt 11 15 i

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2