}ipo opende nieuwe Duinrell-bad uier wijs |eek wej happening" Prof. Minderaa overleden S. Faber Janboel in Oegstgeest 40 jaar bij Rode Kruis-oefeiiing Ons Huis5 geopend wonden bij nrijdingen milieberichten DAG 27 M£I 1868 MTOSCH DAGBLAD XAOUSA U SENAAR De opening van leuwe recreatiezwembad op is zondagmiddag voor jong een groot feest geworden of- door de enorme toeloop van tellenden de ordemaatregelen beetje uit de hand liepen, de Clown en Mammaloe, die rgemeester mr. W. J. Geert- een hoofdrol zouden spelen in sningsfeest. deden in een ca- hun intrede in Duinrell. voor door de Wassenaarse mu- tniging Excelsior, en toege- door enorme drommen be llenden. ronken achter uur - botsing EN Aangehouden is een e Leidenaar. die gistermiddag ks half zes onder invloed van drank met een door hem be- auto een aanryding op de tingel veroorzaakte. De auto, de dronkemanswagen werd den. sloeg tegen twee langs el staande bomen en werd leschadigd. Ook de wagen van iken Leidenaar kreeg aan- schade Persoonlijke onge- deden zich niet voor. SN Twee bromfietsers in de nacht van zaterdag op op de Kanaalweg in Leiden tegen elkaar. Een van de tiers, een 17-jarige jongen lerdorp. sloeg met zijn hoofd et wegdek. Hij kreeg een her- dding. De andere bromfiets- der. een 64-jarige Leidenaar enkele van zijn vingers, t kruispunt Herenstraat tingelZoeterwoudse Singel— tsbrug botsten gisteravond O en een motorfiets tegen el- motorrijder, een 22-jarige ar, kreeg een hersenschud- snijwonden aan beide benen 21-jarige duopassagier ie arm uit de kom. De motor - rd geheel vernield. De E.H.D. voor vervoer naar het Aca- Ziekenhuis. >etbaltoernooi clubhuizen EN Het voetbaltoernooi Leidse Clubhuizen wordt dit woensdag 29 mei gespeeld. De en aspiranten spelen op het errein aan de Boshuizerkade. Vrijden beginnen om 2 uur. inioren b en a spelen op de POMONA op maandag. en donderdag. Aanvang el- om kwart over zes. eisje verliest ie tanden bij geval met fiets Een 17-jarig Leids meis- srloor zaterdagochtend drie uit haar bovengebit door- k voorvork van haar fiets Het ongeluk gebeurde op het ad langs de Rijnsburgerweg. meisje, dat met haar gezicht het wegdek smakte, kreeg chaafwonden in haar gelaat door de E.H.D. naar het St «th-ziekenhuis vervoerd. 4 ver- iUZC sur- EN AAR Zaterdagmiddag J Toen Pi po en Mammaloe op het podium waren aangekomen, werden zijn verwelkomd door burgemeester Geertsema. De burgemeester gaf de grote kindervrienden de verzekering, dat alle kinderen „van de zeer blijde waren en het ..van de geweldige" vonden dat Pipo, zo kort voor zyn afscheid van het televisiescherm, een bezoek aan Wassenaar heeft wil len brengen. Er begon daarna op een podium een aantrekkelijk programma van acrobatiek, rolschaatsen en jongle ren, afgewisseld met het optreden van Pipo en Mammaloe. Na dit programma had de officiële opening van het zwembad plaats. Burgemeester Geertsema sprak woorden van gelukwens tot de heer Van Zuylen van Nijevelt, de eigenaar en directeur van de camping en het recreatiecentrum Duinrell. Er is in betrekkelijk korte tijd op Duinrell zeer veel tot stand gebracht ten dienste van de recreatiezoekenden. De camping boekte het vorige jaar 250 000 overnachtingen en het aan tal bezoekers aan het recreatiecen trum overschreed het half miljoen. De burgemeester legde er nog eens de nadruk op, dat Wassenaar het als zijn primaire, historisch gegroeide taak beschouwt, een woongemeente te zyn. Daarnaast is het er zich van bewust, dat het ook een functie te vervullen heeft als recreatiegemeen te voor de randstad Holland De burgemeester liet de openingshan deling, die daarna verricht mqgst worden, gaarne aan Pipo over, al stapte hij met Mammaloe wel in een klein bootje om van dichtbij te kun nen zien of Pipo het goed zou doen. Pipo moest namelijk boven op een drijvende klimpaal midden in het bad een tros ballonnetjes losknippen. Toen dat eindelyk gelukt was. ver loor de populaire kindervriend zijn evenwicht en ging hij te water. Er stonden echter jeugdige zwemmers en zwemmertjes klaar om Pipo veilig aan te kant te brengen. Er volgde daarna nog een zwem- demonstratie door leden van de Wassenaarse sportvereniging WIK. Foto LD/Holvast. WASSENAAR Is er in de Montessorischool Wasse naar feest gevierd ter ere van het hoofd van de school de heer S. Fa ber, die een drievoudig jubileum her dacht: zjjn 60e verjaardag, zijn 40-ja rig jubileum by het onderwijs en het feit. dat hy 20 jaar als hoofd aan de Montessorischool verbonden is. Uit grote waardering voor de ver diensten van de heer Faber bood het schoolbestuur hem en zyn echtgenote een receptie aan. die door zeer velen werd bezocht. Namens 't gemeentebe stuur kwamen de burgemeester, mr. W. J. Geertsema en wethouder me vrouw A.J. de Coultre-Foest. hun ge luk wensen aanbieden. Voorts waren er tal van ouders, collega's en vrien den van de jubilaris. De voorzitter van het schoolbe stuur dr. J. Verhoeve, sprak de jubi laris en zijn echtgenote toe. Hy her innerde eraan, dat een levend orga nisme als een Montessorischool in een demografische situatie als Wassenaar zijn ups en downs heeft gekend. Voor zijn grote inspanningen, zyn idealisme, zyn vakkennis en zyn be- zieling om niet te spreken van be- j zetenheid dankte dr. Verhoeve de heer Faber namens het bestuur. Dit dankwoord ging vergezeld van een enveloppe met inhoud, als bijdrage voor een vakantie-reis. Namens de ouders bood de heer Martin de heer Faber 'n fraaie tuin stoel aan en de Montessorivererriging overhandigde het jubilerende school hoofd een boeken bon. Vaardiglieicls- Leitlse drumband wint eerste prijs LEIDEN De drumband van het jeugdorkest .De Burcht" heeft op het Nationaal concours in Amsterdam de eerste prys gewonnen. Aan het con cours. dat zaterdag en zondag werd gehouden, namen 40 muziekkorpsen deel. De jury noemde „De Burcht" een van de beste drumbands van Noord-Holland. Namens het gemeentebestuur over handigde een wethouder het winnen de korps een extra geldprijs. leend aan andere bladen) ïn: Derk. z.v Ellis-Denijs. Us «Canada): Charlotte, d.v ta-Sanders. Zoeterwoude. W: H. P. Quist en Jvr. M. Ma- Bentinck van Schoonheten. to Tobio en Jvr. A. O. M. G. fckevorsel, Gulpen: Y. R. F. to en E. Joyce Furné, Wassc- *ien: J M A. Vollers, m.. 60 Haag: H E. A. Fermln, m.. Hilversum: A L. Happé. m. C. de Graaff. m., 83 jaar torn. Nieuw lierv. jeugdcentrum aan de Dorpsstraat ZOETERWOUDE Na vele jaren van voorbereiding en plannen maken en ruim een half jaar bouwen was het zaterdag dan eindelijk zo ver. Het nieuwe herv. jeugdcentrum „Ons Huis" aan de Dorpsstraat werd ge opend. Burgemeester J. A. Detmers kreeg uit handen van Anneke Leunen en Pheya Hulsbos de sleutel, waar mee hij het gebouw (waarover wy eerder reeds uitvoerig schreven) opende. De burgervader deelde mee dat zyn Gorkumse collega. Ridder Van Rappard. reeds had toegezegd dat de volgende vergadering van de gemeentebesturen van Zuid-Holland in dit nieuwe centrum zal worden gehouden. Voorts prees de heer Det mers de gehele gemeenschap, die de handen uit de moeuwen heeft gesto ken om de realisering van de plan- ynen door te kunnen laten gaan. De heer H. v. d. Berg jr., voorzit ter van de kerkvoogdij, sprak de ruim 250 aanwezigen toe. Ook hfj had niets dan lof voor de bouwers. Nadat voorts Nys Hulsbos namens de jeugd raad en de heer J. W. Hoffenaar. medewerker van de Generale Finan ciële Raad der Ned. Herv. Kerk. had den gesproken voerde ds. L. Doorn 't woord. Hy meende dat in dit ge val met recht van „Eendracht maakt macht" kan worden gesproken. De ken Lamot noemde het gebouw een verlengstuk van de prediking van de kerk. Tot slot werd een rondgang door het nieuwe gebouw gemaakt. Aan de opening ging een korte dankdienst in de herv. kerk vooraf, waarin ds. Doorn voorging. De predi king was gebaseerd op de tekst van psalm 89:1,6 en 7 die door de ge meente was gezongen. In zijn woor den haalde de predikant onder meer de brief van Paulus aan de Corin- thiërs (10:11) en Petrus 2:1 aan Hierna werden de eerste drie verzen van gezang 143 en gezang 149 door de gemeente gebracht. oefening voor reserve-politie WASSENAAR - Tien reserve-poli tie-korpsen uit Den Haag, Leiden, Schiedam, Voorburg, Vlaardingen, Gorinehem en Gouda hebben zater dag deelgenomen aan een vaardig heidsoefening, die door de Wasse naarse reserve-politie werd georgani seerd. Een dergelijke vaardigheids oefening staat sinds 1960 ieder jaar op het programma van de Wasse naarse reservisten. De oefening van zaterdag droeg een speciaal karakter omdat tevens het twintig-jarig be staan van de Wassenaarse reserve- politie werd herdacht. Vandaar dat. voordat de deelne mers vanuit het Jeroenhuis in de Kerkstraat startten, een défilé plaats vond voor raadhuis „De Pauw". Toen daar de tien deelnemende ploegen en de Wassenaarse reserve-politie ston den aangetreden werden zy geïnspec teerd door burgemeester mr. W. J. Geertsema en de commissaris van politie, de heer W. H. van BaUegoyen de Jong. De uitslag van de oefening was* I Vlaardingen II 161 pt: 2. Vlaardin gen I 157% pt; 3. Gorinehem 156 pt- 4. Voorburg 154 pt; 5. Den Haag I 151 pt; 6. Gouda 150 pt: 7. Den Haag II 149 pt: 8. Leiden 147 pt; 9. reserve rijkspolitie Leiden 138% pt: 10 Schie dam 131% pt. Eerste prijs voor brandweerkorps van Leidschendam WASSENAAR De duinstreek- groep van de vrywillige brandweer- korpsen hield zaterdagmiddag in Wassenaar de jaarlykse wedstrijden in de klasse II. Na afloop gaf de heer J. Lekkerkerker uit Voorscho ten een toelichting op de opgave. De burgemeester van Wassenaar, mr. W. J. Geertsema, sprak waarderen de woorden over de vrywillige brandweer. Hy verheugde zich er over dat in veel gemeenten van ons land mannen bereid gevonden wor- i den zich vrijwillig beschikbaar te stellen voor het zo verantwoordelij ke werk bij de brandweer. Mr. Geertsema maakte daarna de uitslag bekend. De brandweer van Leidschendam won de 1-ste prijs met 538 punten, een gemiddelde van 8.26 en de kwalificatie „zeer goed." Op de tweede plaats kwam de brand weer van Rynsburg met 531 pun ten (gem. 8.26 zeer goed). Leidschen dam en Rijnsburg kunnen nu uitko men in de selectiewedstrijden voor de nationale kampioenschappen die over enkele weken in Warmond ge houden zullen worden. De uitslagen voor de andere korp sen zyn: 3. Sassenheim. 524 pt., zeer goed; 4. Zoetermeer, 503 pt., ruim voldoende, 5. Lisse. 495 pt., ruim vol doende. 6. Katwijk 471 pt., ruim vol doende. 7. Leiderdorp. 448 pt.. vol doende. 8. Noordwykerhout I, 446 pt„ voldoende. 9. Voorhout 442 pt.. vol doende. 10. Noordwyk, 419 pt., vol doende, 11. Noordwykerhout II, 415 pt., voldoende Meisje (5) op bet trottoir aangereden i O VOORSCHOTEN Een vijfjarig meisje is zaterdagmiddag om half vier door een op het trottoir van de Prinses Beatrixlaan met zijn brom fiets rijdende krantenbezorger aan gereden. Het meisje, dat het ouder lijk huis uitstapte, liep een bekken fractuur op. Zü is overgebracht naar het Academisoh Ziekenhuis in Lei den. OEGSTGEEST De grote gecom bineerde oefening van Rode Kruis en brandweer in Oegstgeest-noord is zaterdagmiddag n> t helemaal naar wens verlopen. Het rampgebied was begrensd door Kennedylaan, Frans Halslaan, Hazenboslaan en Lange Voort. Een brandend vliegtuig, zo luidde de veronderstelling, stortte neer op een terrein aan de Lange Voort. Om de werkelijkheid te bena deren, was een met brandbaar ma teriaal geladen auto in brand gesto ken en de inzittenden van het vlieg tuig, die eruit waren gesprongen, la gen in de omgeving van het wTak. Er was een grote publieke belang stelling. De brandweer was spoedig ter plaatse en toen met blussen werd begonnen, kon men het veelal jeug dige publiek niet op afstand hou den. Het werd, naar een vooraan staande Rode Kruis-deskundige ver klaarde. een „onbeschrijfelijke ben de". De gewonden werden nagenoeg Schoolhoofd benoemd OEGSTGEEST Tot hoofd van de nieuwe protestants christelijke school aan de Kamperfoelielaan in Oegst geest is benoemd de heer A. W. Riet dijk uit Oude Wetering. De heer Riet dijk is 33 jaar oud. Sinds 1964 is hij hoofd van de chr. nation, school in Oude Wetering: van 1958 tot 1964 was hij hoofd van de chr. lagere school in Schermerhom. Bromfietser tegen boom O OEGSTGEEST Door nog onbe kende oorzaak reed vanochtend om streeks tien voor half acht een brom fietser, een 23-jarige inwoner van Den Haag, tegen een langs het rij wielpad van de Endegeesterstraat- weg, staande boom. De Hagenaar, die hierby kwam te vallen, liep on der meer een hersenschudding op. Eerste prijs voor Wilbert-drummers OEGSTGEEST De Wilbert-drum- j mers uit Oegstgeest hebben zondag deelgenomen aan het nationale drum- j bandconcours in Medemblik. Er na- men 70 korpsen aan deel. Daar om werd het concours over twee da-1 gen donderdag en zondag ge houden. De Wilbert-drummers be haalden een eerste prijs met lof van de jury in de jeugdafdeling. KLEUTER (4) GESTIKT WARMOND Een bijna vijfjari ge kleuter is vrijdagmiddag gestikt in een strop. In de hooiberg by de ouderlijke woning raakte hy tijdens het spelen verstrikt in een strop. Terwijl het knaapje zyn hoofd in de strop hield, struikelde hij, waar door het touw om zyn nek sloot. Jongens vergrijpen zich aan meisje DEN HAAG (ANP) Een zes tienjarig meisje uit Den Haag is gis teravond door twee jongens ver kracht. De jongens zijn later aan gehouden. Zii zijn ingesloten en een beken tenis afgelegd. Het meisje was naar dansles geweest. Op weg naar een bushalte kwam een 17-jarige jon gen naast haar lopen. Zij passeerden een auto. waar zij in gesleurd werd. De auto werd bestuurd door een 21- jarige glazenwasser. In Voorburg werd het meisje tegen haar wil mis bruikt. De jongens reden haar ver volgens naar de andere kant van Den Haag. waar zij haar in een woonwijk uit de wagen zetten. Het meisje liep naar huis. Het slachtoffer werd naar een zieken huis gebracht, nadat de politie was Ingelicht. De politie spoorde in Scheveningen de auto op. waarin de twee jongens nog rondreden. onder de voet gelopen en het was voor de helpers van het Rode Kruis bijna ondoenlijk hun werk te doen Het geheel kreeg meer het aanzien van een happening dan van een se rialize oefening. Men vroeg zich dan ook terecht af: waar is de poli tie? Hoort deze by een dergelijke oe fening niet aanwezig te zijn? Toen eindelijk een enkele politieman ver scheen. was er al meer dan een uur verstreken. Dit verloop is daarom te betreuien, omdat alle medewerkers voortreffe lijk werk deden. Hulp werd verleend door de Duitse Rode Kruisafdeling Huttental-Geisweid. die op basis van de jaarlijkse uitwisseling speciaal voor deze oefening met groot materi voor deze oefening met groot ma teriaal was overgekomen. Uitstekend materiaal overigens. Een ander en veel beter beeld kreeg men in de hal van de Floraschool, die als hospitaal was ingericht. De ge wonden werden daarheen vlot over gebracht en deskundig behandeld. Brandweerlieden blussen een voor de oefening in brand gesto ken auto. F otoLD/H alvast) Twee tlotlen bij auto-ongeluk ROOSENDAAL <ANP) B\j een ongeval op de grote verkeersweg rond Roosendaal zijn vanmorgen tweernen sen om het leven gekomen. Het onge luk gebeurde, doordat een bestelauto, die gesleept werd. losraakte en op de linkerweghelft terechtkwam. Er ont stond een botsing met een tegemoet- i komende personenauto, waarvan de bestuurder om het leven kwam en een inzittende zwaar werd gewond. Ook een inzittende van de bestelauto werd gedood. De slachtoffers zijn de bestuurder van de bestelauto, de 20-jarige B. Lambreghts uit Brede en de bestuur der van de personenauto, de 29-jarige B. van der Wouw uit Tilburg. Zwaar gewond werd de 43-Jarige M. T. Smulders uit Tilburg, die eveneens in de personenauto zat. Junioren Warmond wonnen met 13-0 WARMOND De junioren van de Chr. Korfbalvereniging „Warmond'" hebben zaterdag in het sportpark 't Overbos een duidelyke overwin ning behaald op de junioren van ASSO uit Schipluiden. Bij de rust was de stand 40 in het voordeel van Warmond. In het tweede gedeel te van de wedstrfjd scoorde War mond nog negen maal. Eindstand.* 130. Het tweede twaalftal won ook. in een uitwedstrijd in Gouda. Jodan- Boys II wist één doelpunt te ma ken. De uitslag was 1—2 in het voor deel van Warmond. De pupillen had- dan een spel middag, georganiseerd door de LKB op het Crescendo ter rein in Leiden. Huur eilandje in de Miening ZOETERWOUDE Ter rtrfraaj. lng van het dorpsbeeld achten B. en W. het gewenst enige beplanting aan te brengen op het zogenaamde „ei landje" in het water de Miening. Dit eilandje is eigendom van de heer A. de Jong, wonende Noordbuurtseweg 40. De eigenaar is bereid tot verhuur over te gaan voor de prijs van f 100 per jaar, onder de volgende voor waarden: 1. er mag slechts een laag- blyvende beplanting worden aange bracht; 2. zowel hy als zyn schoon zoon F. de Water behouden het recht het eiland te betreden om te vissen. B. en W. kunnen met deze voorwaar den akkoord gaan en stellen de raad voor het eilandje te huren. In de ouderdom van 74 jaar is he- j Prof. Minderaa werd buitengewoon den in het Diaconessenhuis over Ie- hoogleraar in 1948 en gewoon hoog den prof. dr. P. Minderaa. oud-hoog- leraar in 1953 leraar in de Nederlandse taal- en De begrafenis vindt plaats a.s. don- letterkunde aan de Leidse Universl- derdagmiddag om 1 uur op ..Rhyn- t€it. j hof".

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 15