PIPO Debat over torenbouw voor de Universiteit bracht weinig nieuws Grote aanvoer l van lammeren Leidse Muziekschool gaf einduitvoering Jan van Duuren Zn. Toerisme naar Leiden moet toenemen Avond KVP in Burcht Leiden van ouds liet geesteli jk centrum van Rem. Broederschap Vitamol Dr. W. R. v. Zwet tot hoogleraar benoemd OPENING SURINGAR morgen naar ZWEMBAD Leidse veemarkt Musiceren in groepsverband in de Louise de Golignx h.b.s. 1-0 ch* SATERDAG 25 MEI 1968 LZTTKCH DAGBLAD PAGINA 3 Vice-voorzitter van Leidse VYV LEIDEN „Natuurlijk is het be langrijk dat het V.V.V. bekend is bij de plaatselijke bevolking. Ons iheater-bespreek-bureau voorziet dui- ddijk in een behoefte. Maar we moe- irn ons toch in de eerste plaats rich- im op de toeristen van buitenaf'. Dit zei nir. F. Portheine. waarne mend voorzitter van de vereniging Ier bevordering van het vreemdelin- (enverkeer, afdeling Leiden en om streken. Hij sprak op de gisteren ge houden algemene ledenvergadering ?an het V.V.V. in restaurant Van der Heyden. De heer Portheine zegde toe dat in de toekomst niet uitsluitend in Duitsland toeristenwerfacties zul- |en worden gehouden. De V.V.V. Combinatie Holland gaf een folder ut met ,.off-season-arrangementen" bestemd voor de Duitse markt. In 1967 is men begonnen met de jaar lijkse uitgave van een Engelstalige (older „Holland Touring Plan"" ge richt op Engelse en Amerikaanse toeristen. Men moet by werving van i tJioeristen in het buitenland de beperk- Mfe capaciteit in Leiden zelf niet uit net oog verliezen. ui Bij de rondvraag kwam de sug- jestie naar voren meer service te '.Herlenen aan «buitenlandse) toe- listen op het gebied van de nieuws- vporziening. Het bestuur zal. in over- Jmveging nemen by de stationskiosk der leiding van de heer mr. M. J. D. A. Hanssen. voorzitter van de Katho- j lieke Volksparty, die ook de leiding -van de gehele avond had. Alternatieven le informeren naar de mogelijkheid an krantenverkoop op zondag. De ali N V.V.-Leiden heeft een nieuwe fol- .cer uitgegeven, die in kort bestek 'jj i> kleurrijk geïllustreerd wat indruk ten van Leiden als toeristenstad leeft.. Tot nieuwe bestuursleden werden benoemd mr. D. van Eek. De heer Jj Portheine dankte, tenslotte de heer (J. A. F. Everstyn, die 15 jaar lang v penningsmeester van de V.V.V. is ge- w leest. tafel Geslaagd aan het Sted. Gymnasium LEIDEN Aan het Stedelijk Gym- nasium in Leiden zijn geslaagd voor het eindexamen de volgende kandida- raai ADVERTENTIE recreatiecentrum bij de van het nieuwe recreatie- Aanvang PIPO-SHOW: 13.43 u. Ongeveer honderddertig belang stellenden waren gisteren In De Burcht verzameld om de discussie avond by te wonen over de voorne mens van de Universiteit tot toren- naby het Legermuseum en bouw op Tijdens de discussies tussen forum leden en belangstellenden in de zaal werden enkele alternatieven voor de bouwplannen geopperd, die evenwel van de andere zijde als niet te ver wezenlijken werden verworpen: zoals de verkrijging en bebouwing van het Doelenterrein, mede-bebouwing van de westzijde van de te dempen Trek- vliet. plaatsing van het complex bouw aan de Wittesingel. Mèn kreeg de indruk dat er toch wel dertig bij waren, die als raadslid, als gemeen telijk ambtenaar, als universitair functionaris of anderszins wel quali- tate qua verplicht waren hun ge zicht te laten zien of oor te luisteren te leggen. Resteerden derhalve cir ca honderd „burgers" die voldoen de belangstelling voor het probleem hadden om er een avond aan op te offeren. Dat is slecht® één op de dui zend Leidenarcn en daarbij waren dan nogal wat studenten die Leiden allang verlaten zullen hebben wan neer (eventueel) het plan verwezen lijkt is. Nee, overweldigend was de belangstelling voor deze door de KVP belegde bijeenkomst beslist niet. Toch ging het over een belangrij ke zaak, zoals de inleiders tot de dis cussie stelden: het wetenschappelijk onderzoek, het wetenschappelijk on derwijs en de band tussen Leiden en Universiteit enerzijds, de leefbaarheid en monumentaliteit van Leiden an derzijds. Twee kanten Van universitaire zijde werd door drs. H. Antveling met een vloed van cyfers aangetoond, dat enkele alpha- faculteiten een ruimtelijke uitbrei ding in de omvang van het Singel project dringend behoeven. Daarentegen stelde de heer B. Oos terman namens het burgerij-comité tegen de bouwplannen, dat de Uni versiteit zich dient aan te passen aan de stad en niet omgekeerd, dat door torenbouw het monumenta le karakter van de binnenstad on herstelbaar beschadigd wordt en dat er o.a. op verkeerstechnisch terrein ook praktische bezwaren tegen het project bestaan. Van beide zyden waren het argu menten en uiteenzettingen, die in de discussies van de laatste weken reeds j herhaaldelijk naar voren zijn geko- men. en die bovendien in praeadvie- zen waren neergelegd die aan de be langstellenden waren uitgereikt. Van j de zyde van gemeente, universiteit en burgerijcomité werd illustratiema teriaal getoond om de standpunten te onderstrepen. Na de uiteenzettingen van de in leiders werd een soort forum gevormd door de heren Antvelink en drs. J. N. Haasbroek die het universitaire standpunt verdedigden en de heren R. Oomes en B. Oosterman namens het burgery-comité, dat geheel on- het Schuttersveld waar vooralsnog het schouwburgplan toch niet verwe zenlijkt zal worden. Van tijd tot tijd raakte het debat op zijwegen, waardoor verkeerspro blemen in het algemeen en het alge mene beleid met betrekking tot de geven of onthouden. Leidse binnenstand aan de orde kwa men. In de loop van de avond kwam ook een spreker het standpunt van de gemeente verdedigen in de per soon van de directeur gemeentewer ken ir. H. H. Vos. Hij stelde dat de plannen uit en te na zijn bestudeerd en dat het behoud van de universi teit voor Leiden de realisatie van dit singelproject vordert aangezien de opgesomde alternatieven om redenen van doelmatigheid en kosten niet in aanmerking kwamen. Voor wie de openbare discussies in de laatste weken enigszins goed heeft gevolgd 1 everde deez voorlichtings avond »en nieuw materiaal op voor de beootdeling van het project. Het laatste woord zal thans «ver moedelijk voor het zomerreces! zijn aan de Leidse gemeenteraad, die de uiteindelijke toestemming zal moeten LEIDEN (Eigen berichtgeving) gedurende een zekere periode vrucht- Ruim 200 afgevaard>jden uit 45 Re- j bare grond vond in de openheid, de monstrantse gemeenten zijn gisteren I verdraagzaamheid, de vrijzinnigheid, naar Leiden gekomen ter bijwoning met de nadruk op „vrij", van de algemene vergadering van de i Remonstrantse Broederschap In de! IIel eevol8 "as VPRO-uilaendin- Sladsftehooraaal. Gisteravond waren I C" velen van senieten .vele er voornameliik zakelijke punten aan onderen van schrikken. Verder: een de orde. Vandaar zijn er Inleidingen »"ite interne communicatiestorins op en «orden er nota's besproken. vrijwel elk gebi-d, waardoor ook naar De vergadering werd geopend door i huiten verwarring ontstond. Jhr. De jhr. Ir. A. C. B. de Graeff uit Den Graeff was van mening, dat nu met Haag. die eraan herinnerde, dat Lei- br|!ed opgezette beraad van wijze den van ouds een sterk remonstrants mannen en vrouwen, de nodige post- len: Voor diploma A: Karei Beukema toe Water «O'geest), Loucky Bochardt Voorschoten, Cora Brussee (Z'woude), Sjoerd van Dok (Noordwijk/B.)Mar jan Hidding. Voor diploma B: Annet Blaauwen- draad (Koudekerk/Rijn). Pim deni Boer, Barend Jan Botter (Voorscho- ten). Willem Jan Claas «Leiderdorp).; Liesbeth Bruyning OegstgeestKol-1 ja Diakonoff (Leiderdorp). Fijs Jan v. Dobben de Bruyn (Hazerswoude), Wietze Dodsman (Boskoop), Bas de Groot (Leiderdorp), André van der Horst, Peter v. Krieken (Oegstgeest), Elizabeth v. Leeuwen (Oegstgeest). Met vyf kandidaten wordt het exa men voortgezet. (Waar geen plaatsnaam wordt ver meld is deze Leiden). ADVERTENTIE Elke huid heeft vitaminen nodig. Uw huid - en elke huid - heeft vitaminen nodig. Om verruwing en verslapping tegen te gaan. Maar de huid krijgt die onmis bare vitaminen (F, A en E) niet van binnenuit. Ze moeten van buitenaf worden ingebracht. Dat doet Vitamoi. Met Vitamol wordt elke huid soepel en gaaf, blijft elke huid jong en gezond, nachtcrème: Cellulaire f 6.75 dagcrème: Hydratante f 6.75 O.a. verkrijgbaar bij BREESTRAAT 108 centrum is geweest. Hier hadden de remonstranten hun seminarium „De Queekhof". Een lange reeks van hooggeleerde tuinlieden heeft in deze hof geplant en begoten, met Paulus wetende van God die de wasdom geeft. Welkom ln Leiden zo vervolgde jhr. De Graeff waar Arminius arbeidde, waar hy zyn dispuut met Gomarus voerde, in 1609 overleed en in de Pieterskerk werd begraven: waar Episcopius werkte tot hy. nu 350 jaar geleden, afreisde naar Dordt. na een bewogen afscheid van zijn studenten. Met enkele ogenblikken stilte wer den degenen herdacht die de Remon strantse Broederschap waren ontval len en voorts de velen die buiten de Broederschap door hun werk. hun persoonlijkheid of hun geloof in de herinnering zullen blijven voortleven. Van dezen noemde spreker één naam dr. Martin Luther King. In afwijking van de traditie om op een algemene vergadering de kerkor de te wijzigen, merkte de voorzitter onder verwyzing naar Mattheus 13 op, dat de kerordecommissie advi seert de gewassen eerst wat te laten doorgroeien, om later beter te kun nen zien wét onkruid en wat tarwe tieve gedachten en veranderingen ze ker zullen komen. Jhr De Graeff achtte de omzetting van de Oecumenische Raad in een Raad van Kerken een belangrijke zaak en bepleitte het inschakelen van oecumenische deskundigen. VeeK waarde kende hij toe aan de inter nationale samenwerking zoals die mo gelijk zal worden in de ajs. Wereld raad van Kerken te Uppsala, waar heen ook de Broederschap afgevaar digden zal zenden. Voor het Internationale Vredesbe raad stelde de voorzitter het houden van discussies boven bet uitbrengen van moties, omdat het nodig is te we ten wat men zegt. Niet iedereen trekt dezelfde conclusies uit gegeven feiten. Het initiatief, dat door Utrecht was genomen inzake de ophanden zijnde wereldhandelconferentie in New Delhi, was genomen na interne informatie en discussie. LEIDEN Zeven leerlingen van de vakschool voor meisjes aan het Ra penburg hebben het diploma van de kinderverzorgstersopleiding behaald. In Amsterdam werd het examen gis teren afgenomen door de Centrale Raad voor Kinderuitzending. De geslaagde meisjes zynSheila de Best. Christine den Edel. Ankie Hille LEIDEN Sinds kort or- 4 ganiseert het Groene Kruis" 4 gymnastieklessen voor be- 4 jaarden. Ook in Leiden wordt 4 eenmaal per week geoefend 4 in de koffiekamer van de 4 Vredeskerk aan de Burggra- 4 venlaan. De leiding berust bij mevrouw S. de WitteDun- neicolt, een bevoegd heil- gymnaste. Het is de bedoeling 4 dat mevrouw De Witte in di verse plaatsen in de provin cie Zuid-Holland een ,.gym- uurtje" voor bejaarden opzet, waarna haar taak door plaat- j selijke leidsters overgenomen wordt. 4 De artsen zijn vol lof over het initiatief van het Groe- j ne Kruis. Veel ziekten kun- j nen immers voorkomen wor- a den als de mensen in bewe- a ging blijven. a In Leiden is een groep be- a jaarde dames al een paar we- a ken actief. Met pianobegelei- a ding doen zij oefeningen die a er onder meer op gericht zijn a een rechte rug. een juiste a ademhaling en een snel re- actievermogen te krijgen. Heel nuttig is bijvoorbeeld a een oefening voor het opra- a ven van voorwar ven. De J Leidse dames hebben veel J vlezier in de gymnastiek. De heren hebben het. tot nu toe loten afwetenMevrouw De Witte hoovt. dat ook zij in aroten aetale zullen komen. In andere plaatsen zijn de heren in de meerderheidI Deelneming staat oven 4 De eerste grote lammerenmarkt f 550,tot f 675,en f 850.gras van dit jaar bracht gisteren op de klaveren van f 225,tot f 375,en Leidse veemarkt in de prille morgen- f 475. uren. toen de jonge dieren de marktVette koeien overspoelden, veel levendigheid met In deze afdeling geen grote aanvoer, zich mee. Het was goed merkbaar dat de ver- Ook de afdeling varkens kwam gis- zette markt van Utrecht een aantal teren met een grote aanvoer voor de kopers had weggetrokken. Nu de dag, terwijl in andere sectoren de heffingen er weer af zyn werd er aanvoeren niet veel minder waren ook meer buitenlands vee ingevoerd, dan de vorige week. In aanmerking waardoor het aanbod wel weer even genomen dat in verband met de He- ruimer was. maar de vraag nog niet melvaartsdag de veemarkten van j direct overtrof. Toch had een en an- Utrecht en Gouda ook naar de vrij- der tot gevolg, dat de handel het veel dag waren verzet, viel de totaal aan- rustiger aandeed en de prijzen onder voer van 3510 dieren voor Leidenwel druk kwamen te liggen De goede bijzonder mee. Met het marktbezoek j slaeerskoeien bleven echter duur en was het echter wel minder en voel- werden hooguit de grossierskoeien baar, dat door de verzette markten I iets gemakkelijker verhandeld meer kooplieden verstek moesten la- Notering per kg geslacht gewicht ten gaan. De stemming in de handel. Vette koeien van f.3.70 tot f 4.20 en voor beiaarden van alle kruisverenigingen. fFoto LD/Holvast) Boskoper (16) zwaar gewond bij botsing f.5.Slachtstieren van f. 4.20 tot f. 4.50 en f.4.65 Vette klaveren: De aanvoer in deze afdeling bleef nog steeds beperkt, terwijl t aanbod wel redelijk is en los komt. Tegen over een goede exportvraag was de Gebruiksvee I stemming in de handel toch wel ieta terughoudend en onzeker waardoor De aanvoer tn deze afdeling, die na de hande] mlndf>r y, de uitstoot van het voorjaar weer een mede waarschijnlijk iets getemperd als gevolg van de toestand in Frank rijk, was daardoor over de gehele linie betrekkelijk rustig tot iets terughou dend. waardoor de meeste prijzen onder druk kwamen. Er was echter nog geen sprake van lagere pryzen. V.P.R.O. Komende op de VPRO. zei jhr. De Graeff, dat de lotgevallen van deze omroep met belangstelling en soms met zorg worden gevolgd. Men hoorl over haar spreken als de VPRO, onze VPRO. onze oude VPRO. thans vaak ook die VPRO. Dit laatste wijst op een gegroeide af stand, een zekere vervreemding. Er is in de VPRO veel veranderd. Zy heeft deel aan de algemene pro gramma's en moet dus „algemeen" zijn. Een groot deel van haar kerke lijke uitzendingen werden overgeno men door het IKOR. Radio en tv als moderne massamedia zoeken hun wg in de vaak chaotisch vermengde we reld van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk. Er is een soort on vermogen om dit alles over te bren gen op de kykers en luisteraars. Elke dag biedt de techniek nieuwe mogelijkheden, biedt de wereld nieu we sensaties en verschrikkingen. Ze kerheden al dan niet vermolmd schijnen weg te vallen en het experi- j ment (een deftig maar vaak verkeer- de naam voor probeersel wordt af god Non-conformisme schijnt een of misschien toch wel te begijrpen. ZOETERWOUDE Een 16-jarige inwoner van Boskoop, leerling van de u.t.s. in Leiden, is vanochtend op zyn bromfiets omstreeks kwart over acht door een vrachtwagen met aan hanger gegrepen op Rijksweg 11 bij de Ommedijkseweg. De vrachtauto ging plotseling naar rechts en kruiste het fietspad. De be stuurder had niet op tegemoetko mende fietsende verkeer gelet en de Boskoper kon een botsing niet meer voorkomen Zwaar gewond is de jongen overge- brand. Truus Luitwieler, Yvonne bracht naar het St. Elisabeth Zieken- Marques. Yvonne de Nie en Gé Visch huis in Leiden. normaler aanzien krygt, viel echt niet tegen. De sector melkkoeien hield het bij een rustige prijshoudende handel en de dieren waren niet duurder. In de belangstelling speelde de Utrechtse markt wel parten, evenzo in de sector vare koeien, waar de handel het ook rustig aan deed. De magere koeien zyn in verhou ding tot de vette koeien nog erg duur, terwijl de meeste mensen koeien genoeg hebben. Degenen die wilden kopen, wilden dan ook minder beta len waardoor de pryzen Iets gedrukt waren. Notering: Melk- en kalf koeien van r.950.— tot f.1250— en f.1675 Vare koeien van f. 650.tot f. 1000. en f. 1350.—. Jongvee Slechts weinig aanvoer en voor deze handel is de tyd weer zo langzamer hand voorbij. Het ging in de handel zeer rustig tot kalm toe Notering: Fokstieren van f.900. tot f 1200,— en f 1400.pinken van sSS Sinds '64 lector By K.b. is dr. W. R. van Zwet, ge woon Leids lector in de mathemati sche statistiek, benoemd tot gewoon hoogleraar te Leiden met dezelfde leeropdracht. Dr. w. R. van Zwet, die in Leiden 1* geboren, studeerde na het door- •open van het Gymnasium Haganum k Den Haag aan de Leidse Univer- ateit wis- en natuurkunde. Daar leg de hij in 1959 het doctoraalexamen wiskunde met lof af. Tijdens zyn mi litaire diensttijd was hy geruime tijd Werkzaam op het Fysisch Laborato rium van de Rijksverdedigingsorgani satie T.N.O. in Den Haag. In januari 1961 werd hy medewerker van het Mathematisch Centrum in Amster dam. waar hij een half jaar later werd aangesteld tot sous-chef voor de mathematische statistiek. In 1962 kreeg dr. Van Zwet een onderwijsop dracht ln de mathematische statistiek aan de Leidse Universiteit. In 1964, hetzelfde jaar waarin hij met lof aan de Universiteit van Amsterdam pro moveerde op het proefschrift getiteld „Convex transformations of random variables", werd dr. Van Zwet tot lec tor benoemd. Van zijn hand zyn vele publicaties verschenen. LEIDEN De jaarlijkse einduitvoering van de Stichting Leidse Muziekschool, gehouden in de Louise de Coligny h.b.s., blijft het merkteken dragen van het musiceren in groepsver band en indien daarbij al gesolieerd wordt, herhaaldelijk met orkestbegeleiding, dan gebeurt dit niet om een schoolparade- paard, maar om de aan bod zijnde compositie naar voren te ha len. In. pedagogische zin dient daarbij ook aan iedere meeijve- rende begeleidingsstem een functioneel gelijke waarde toege kend te worden. Als begeleidingsapparaten hebben nieuw dogma, dat merkwaardigerwijs I een schoolorkest ten dienste gestaan ADVERTENTIE het is geen VOETBALWEDSTRIJD TRANSPORT-TRANSACTIE Internationaal verhuis- en verpakkingsbedrijf Middelstegracht 36 - Leiden - Telefoon 25468 heeft een TRANSPORT van OPTISCHE APPARATUUR (waarde miljoen) naar MOSKOU uitgevoerd a s. dinsdag 28 mei vertrekt een groot TRANSPORT naar POLEN. en het. tooh praktisch ook uit het schoolonderwijs gegroeide eminente Jeugdkamer Orkest, beide aangevoerd door Henk Briër. In dit sohoolorkest moet niet, anders gezien worden dan een allereerste orkestscholing. Ge noeg soholing alreeds om ln een pia noconcert van Dittersdorf de heel jeugdige Hans Boland zyn kans te schenken. Een kans. die met slag vaardigheid werd waargenomen, ver meerderd met fyngevoel voor de mu zikale materie. Evenzo, in een hobo- concert. van Fasch. door Ruth Hoek stra, die zich partijvast en niet aon- der zangerigheid de begeleiding see r waard toonde. De hogere gunst, gesecondeerd te worden dior het onvolprezen en zo wonderlijk produktieve Jeugdkamer- orkest, wedervoer de fluitiste A, van YYilligenburg, die zuiver en bekwaam In een rustige vormgeving een Mo- zart-Andante blies en later de blok- fluististen Clari Wesseliu» en Hein Krantz, die tot Ieders voldoening met het orkest Bach's 4de Bran denburgs concert opbouwden. Zoels gewoonlijk leidde Piet Kunst een blokfluitenfamilie, waaraan vio len en een klarinet en cello waren toegevoegd, in (voor het eerst in Ne derland uitgevoerde" coloristisch merkwaardige, suggestieve en dank bare Pastorals van de Bohemer Mar. tinu. De „klas" bleek in staat de ritmische complicaties te overwin nen. waarna met wat gewijzigde be zetting. een aantrekkelijke en ook aardig gerealiseerde „Sonate pro Tabula 10" van Bibr volgd. Eenzaam stond tussen alles in de pianosonate van Ruyneman. van wel ke Jan Willem Schute een raak staand en helder getroffen beeld weergaf met bravo-geroep toe. Hier na rest ons nog drie kleinere onge wone ensemble-verrichtingen te ver melden. Eerst een sonate voor fluit en gitaar van Gragnani, dan een Handel-sonate voor twee violen en piano en, een heel bijzonder ver antwoordelijke opgave het Ke- gelstattrio voor piano, altviool en kla rinet van Mozart. In geen der drie gevallen is de aandacht van de com positie zelf afgehouden door aflei dende elementen in de speelwijze, - virtuosenpose, andere gemaniereert- heid, ontoereikendheid en zo meer In drie woorden gezegd: knappe verklankingen in het klimaat van ernst en eerlijke eenvoud. Tot eer der School. y. men iets op de prijzen moest laten vallen. Notering per kg levend gewicht* van f. 3.50 tot f. 3.75 en f. 3 90. Nuchtere kalveren Slechts zeer weinig aanvoer. De enkele dieren werden vlot verkocht. De slachtnuka's bleven goed prijs houdend maar waren de mestkalve- ren aanmerkelijk duurder. Notering: Slachtnuka's van f.130 tot f. 1.45 en f. 1.70 per kg levend ge wicht. Mestkalveren van f 100.tot f. 150.en f200.per stuk. Wolvee De eerste lammerenmarkt van dit jaar bracht het aanvoercyfer in deze afdeling weer op een groot aantal, waaronder nog maar weinig slacht schapen. De vette schapen en over- houders waren, voor zover ze goed in het vlees zaten, nog goed gevraagd. Deze handel verliep dan ook vlug en goed prijshoudend. De overrijpe die ren waren echter moeilyk te plaat sen. Ook de zuiglammeren. waarvan er niet teveel waren, werden vlug en duur verkocht. Voor de weideschapen met lamme ren neemt zowel het aanbod als de belangstelling af waardoor deze han del flauw verliep. De Texelse- en weidelammeren nemen hun plaats in, die in groten getale waren aan gevoerd. Toch verliep de handel in deze jonge dieren nog niet naar wens en hield het nog bij stug tot rustig, een verschijnsel dat de eerste lammerenmarkten meestal kenmerkt.. De hoge pryzen voor de jonge dieren schrikken de kopers altijd even af. maar zal men wel weer over de brug moeten komen als men dit jaar weer mee wil doen. Notering: vette schapen van f 110 tot f.130— en f.150.—. Vette lam meren (overhouders) van f. 135— tot G 170 en f. 190.Zuiglammeren van f. 122.— tot f 132.— en f. 145.—. Weideschapen met 1 lam van f. 175 tot f.210.—. Weideschapen met 2 lam meren van f265.— tot f325.—. Texelse lammeren van f.115— tot f. 130.en f. 140.N.H. weidelam meren van f.110.— tot f.125— en f. 135.—. Varkens voer fok- en mestery Hoewel men de grote voorjaars- markten weer achter de rug heeft, gaf deze afdeling gisteren toch nog een grote aanvoer te zien, en dat ondanks de verzette varkensmarkt van Gouda. De handel verliep echter maar lui, een verschijnsel dat in deze sector altijd kan worden waargeno men als de jonge lammeren ter markt komen. Met staande prijzen bleven de dieren echter duur. Notering: Drachtige zeugen van f.350— tot f.375.— en f 425.—. Schrammen van f.85.— tot f.95 en f.115.—. Biggen van f.67.— tot f.70.— en f.75.—. Slachtvarkens In de afgelopen week is er in ver band met de extra zondag behoorlijk verkocht, toch bleven de prijzen staande en was er zelfs, enige terug houdendheid in deze handel te be speuren. wellicht in verband met enige remming veroorzaakt door de toestand in Europa. Pryzen per kg levend gewicht: Lichte slachtvarkens van f.2.— tot f. 2.06; lichte slachtzeugen van f.160 tot f. 1.65. Extra kwaliteiten iets ho ger.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3