_Jeri a [F.T.-Drankenservice krijgt ontheffing Pl: Warmonds raad komt dinsdag bijeen Brug naar Westeinde V erkeersmaatr egelen in Zoeterwoude KOM OVER DE BRUG 28.100.000,- GROFVUIL- OPHAALDIENÓT. Wfhotense raad te gast in Voorschoten Vaststelling gemeentevlag Zoeterwoude DAG 25 MEI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 311 bed mi ■ta Ji RSCHOTEN In het kader vriendschapsbetrekkingen tus- oorschoten en het Belgische was de gemeenteraad van SJntwerpse voorstad de gehele de gast van de Voorschotense Va een ontvangst in kasteel Tele voorde, een boottocht op de bezoek aan de seringen een bezichtiging van het „De Horsten" volgde het punt van de dag dat bestond bijwonen van een gemeente- ergadering. Was speciaal voor Ische gasten een lichte agen- ïengesteld, de Voorschotense acht er anders over en om middernacht verdaagde bur- ler L. de Kool de vergadering dag 7 juni, lelgische gasten waren reeds bij de behandeling van rstel van B. en W. tot verle- ontheffing voor de duur van ar van inrichtingseisen aan het ledrijf „F.T.-Drankservice". De drank- en horecawet treedt januari 1969 in werking, de nrervice voldoet niet aan de eisen en zou op dat tijdstip saakt zijn de produktie en ver- op te zetten. De raad verdiep- in de zaak slijters contra wit- er Per. prekers waren de mening toe dat een gevestigd bedrijf ge- id moet krijgen om zich aan he en. Er zijn vele bedrijven, die aan de nieuwe wet zijn aan- Vrije concurrentie ook op het van de slijterij is goed en bn zelfs nodig. De tijdsduur jaar, waarvoor B. en W. ont- willen verlenen, werd door le raad te lang bevonden. Mr. mann (VVD) wilde een voor- idienen waarbij ontheffing lerleend voor de tijdsduur van lal 2 jaar en tevens de be- geen detailverkoop (minimum- 10 liter). Burgemeester De leende dat dit voorstel door ho- stuursorganen niet zou wor- edgekeurd. Bij de stemming iet voorstel met 6 tegen 11 verworpen (voor stemden PvdA). Mr. Esselaar (KVP) een voorstel in om de onthef- )r maximaal 2 16 jaar te verle- it voorstel werd door het col- B. en W. overgenomen en ""•m met 3 tegen en 14 voor stemde de VVD). Pels (PvdA) kreeg de toezeg- it zal worden gelet op de ver- iligheid bij dit bedrijf en de welke de buurtbewoners on- Woonboten verplaatsen van vier woonbo- m n een zijsloot van de Korte F aar een sloot achter de Rouw- <in, ondervond bezwaren van van de K.VP. De heer man wees op het gevaar van ervervuiling in deze sloot bij wkooplaan, waardoor een an- ter in moeilijkheden kan ko- Webhouder Van der Laan verzekerde dat Rijnland isen stelt aan de ligging van hepen en akkoord kan 'gaan ze nieuwe ligplaats. Voor- is niet gelukkig met de woon- maar op morele gronden burgers geholpen worden, alle ligvergunningen zijn af- willen B. en W. nog een- litstel verlenen, zodat de be- van de woonschepen niet di- foor ernstige financiële con- ies komen te staan. Verkeer 'oarstel tot het invoeren van öngverkeer in de wijk om- door Schoolstraat -Papelaan- kade- Wijngaardenlaan vroeg reekitijd. Burgemeester De Kool dat deze verkeersvoorschriften voor een weg vol voetangels iemmen, een verschrikkelijk fe zaak. Tijdens de burger- a zijn er wel enige bezwaren nd, maar geen onoverkome- )leil Het amendement mr. Esse- iii® 5VP) om de Tulpstraat voor mil ijden open te verklaren en de thstraat af te sluiten in de Papelaan werd verworpen voor en 10 stemmen tegen, wstel van B. en W. werd daar- der stemmen aangenomen. percelen Bijdorpstr. 17 en 19 worden gehouden mogen daar nog een half jaar verblijven. Hoewel dit bedrijfje bekend staat als een keurfokkerijis de bebouwing te intensief en levert zij te veel overlast op voor de buurt bewoners. Het algemeen belang weegt in dit geval zwaarder dan het pri- vé-belang, aldus de burgemeester. Burgemeester L. de Kool van Voorschoten (in licht pak) met links van hem de burgemeester van Schoten. Voorts staan de col leges van B. en W. van de beide gemeenten op de foto, met uiterst rechts wethouder W. Iestra. (Foto LD/Holvast) WARMOND In de dinsdag 28numentenraad, stellen B. en W. voor ZOETERWOÜDE De heer W. H. Th. Vink, Bonifaciusstraat 23 heeft enige tijd geleden een 4-tal on derwerpen gemaakt voor een ge meentevlag. Deze ontwerpen werden voorgelegd aan de Hoge Raad van Adel. Genoemde raad was van oordeel, dat drie van de ontwerpen zich min der goed leenden voor een vlag, ter wijl van één reeds meerdere Neder landse gemeenten een dergelijke vlag hebben. De Hoge Raad van Adel heeft toen een ontwerp laten vervaardi gen. De samenstelling hiervan is na genoeg identiek aan het gemeente wapen. .B en W. stellen de raad voor een gemeentevlag vast te stel len conform het door de Hoge Raad van Adel ontworpen model. Wegen openbaar in „Westeinde" ZOETERWOUDE De wegen in het bestemmingsplan Westeinde, met name de Veldoverzichtstraat, een gedeelte van de Ambachtsherenweg, een gedeelte van de Kerklaan en de Dokter Bouwdijkstraat, zullen binnen niet al te lange tijd open moeten worden gesteld voor verkeer. Stikvoort's bouwbureau uit Voorscho ten verzoekt daarom B. en W. voor noemde wegen tot openbare wegen te verklaren. In dit verband delen B. en W. de raad mee, dat voornoem de wegen, nadat de aanleg daarvan is voltooid1, aan de gemeente zullen worden overgedragen. Vooruitlopend op deze overdracht is het, in verband met het gebruik dat van deze we gen wordt gemaakt, van belang deze alvast openbaar te verklaren en daar door te brengen onder de Wegen- wet. B. en W. stellen de raad voor tot de gevraagde openbaarverklaring te besluiten. Voorstellen aan Zoeterwoudse raad tot wegverbetering ZOETERWOUDE Om een bete re verbinding te krijgen met het be stemmingsplan Westeinde moet er een brug komen over de Noordbuurt- sewatering. B. en W. menen dat om verkeerstechnische redenen een vas te brug de voorkeur verdient boven een beweegbare brug. Philidor II dielit bij promotie Het schaakteam van Philidor II kan vanmiddag promotie naar de tweede klasse van de KNSB verwe zenlijken als de laatste wedstrijd tot een redelijk einde wordt gebracht (64 nederlaag is al voldoende). Deze laatste promotiewedstrijd van Phili dor II wordt van 2—7 uur gespeeld in de zaal van de Bevrijdingskerk aan de Montgomerystraat. CRICKETPROGRAMMA Eerste klasse A: ACC—HCC, HCC II—VOC, Quick Hg. VRA, Rood en WitA-HBS. Eerste klasse B. Excelsior—Bloemendaal. De Krekels- Rood en Wit H, SSCC—Sparta. Tweede klasse A: VUC—Ajax. Tweede klasse E: Ajax II—Groen Geel. Derde klasse B: Ajax IV—ACC IV. Vierde klasse A: ACC V—Ajax III. mei te houden openbare raadsver gadering komt subsidieverlening aan de orde aan verscheidene in Leiden gevestigde instellingen op sociaal, pe dagogisch en onderwijs gebied. Van de gemeente Voorhout is be richt ontvangen dat deze gemeente om financiële redenen moet afzien van deelneming aan 'n gemeenschap pelijke aankoop en exploitatie van een veegmachine. Dit wordt echter gecompenseerd door de mededeling van B. en W. van Leiderdorp dat zij de raad zullen voorstellen het aandeel van Voorhout over te nemen. In behandeling komt een verzoek van de firma W. K. Heyl en Zn inzake de ligplaats van woonschepen in de Klinkenbergerpolder (het ge ven van vergunning aan niet ingeze tenen van de gemeente). B. en W. stellen voor op dit verzoek afwijzend te beschikken. Voorgesteld wordt aan. de stichting katholiek ondei-wijs een bedrag beschikbaar te stellen van 7389 gulden voor de inrichting van een filmlokaal voor de onder haar lager onderwijs aan de Endepoel- laan. In verband met de vaststelling van de ontwerplijst van monumenten in deze gemeente, ontvangen v. d. Mo- Subsidie van 1250,- voor St. Jan's Fanfare ZOETERWOUDE Het bestuur van de St.-Jan's Fanfare verzoekt B. en W. de in de vergadering van 29 fe bruari 1968 vastgestelde subsidie ad f 750 te verhogen tot f 1.250, dit op grond van een vastgestelde regeling van de landelijke federaties van har monieën/fanfares. De aan deze fanfare toegekende subsidie, die aanvankelijk f 1000 per jaar bedroeg, werd in genoemde ver gadering tot f750 verlaagd in ver band met de afscheiding van de drumband VIOS. Door deze af scheiding komt de aflossing van het door de gemeente verstrekte rentelo ze voorschot geheel ten laste van de St. Jan's Fanfare. Ook het feit dat de fanfare naar een hogere afdeling is gepromoveerd, brengt hogere kos ten met zich mee. Er moet nu fre quenter worden gerepeteerd, als ge volg waarvan de kosten voor zaal- huur en honorarium van de dirigent toenemen. De contributies zijn al ver hoogd, terwijl de leden in verband met de meerdere repetitiekosten nog f 1 per week bijbetalen. De commissie voor financiën heeft bij schrijven van 11 april 1968 geadviseerd de subsidie te verhogen tot flOOO,— per jaar, te vermeerde ren met f250,— onder voorwaarde dat één zomeravondconcert in het dorp gegeven moet worden. B. en W. kunnen zich met dit ad vies verenigen, zij zouden echter de voorwaarde gesteld willen zien dat er twee zomeravondconcerten wor den gehouden, namelijk één in het dorp en één aan de Hoge Rijndijk. B. en W. stellen derhalve voor in gaande 1968, een jaarlijks subsidie te verlenen van f 1000,-- te vermeerde- ïiten en varkens, die achter de ren met f 250,— van de bedoelde lijst af te voeren Dorpsstr. 79, postkantoor. Herenweg 79 woning bewoond door mevr. v.d ZwetVerhaar; Jan Steenlaan 711 boerderij Breedijk; Kerkdam 24, de' Burcht; Burgemeester Ketlaarstraat 25, boerderij van de heer Van der Voort. Naar de mening van B. en W. zijn deze percelen niet aan te merken als monumenten in die zin van de Monumentenwet. Wel komen nog voor plaatsing in aanmerking het molentje „Faljarel" indien dit gebouw 50 jaar oud zou zijn; 't ronde terrein achter het voormalige Semi narie. Met betrekking tot het gebouw mgr. Aengentlaan 13 (seminarie) ver dient het aanbeveling duidelijk vast te leggen dat alleen het oude ge- bouw met de vooruitspringende vleu gels is bedoeld, niet de overige ge bouwen van het complex. B en W stellen voor te besluiten tot het aanl gaan van een gemeenschappelijke re geling gewest Leidien en hiervoor voor 1968 een krediet beschikbaar te stellen van f3162, (60 cent per inwoner). Tevens stelten B en W de raad voor uit zijn midden een lid aan te w«zen als lid van de gewest- raad. B. en W. van Leiderdorp stellen de raad voor de woning Jaagpad 5, die niet meer door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbare staat kan worden gebracht, onbe woonbaar te verklaren. De bewoners moeten het huis binnen zes maanden verlaten. De ontruimingstermijn voor de onbewoonbaarverklaarde woningen Dwarswateringkade 7. 8. 9 en 10 is verlengd met een jaar. B. en W. van Leiderdorp stellen aan de raad voor 1800 m2 industrie terrein ten zuidoosten van de N.V. Ver. Touwfabrieken te verkopen voor f25 per m2 aan de heer H. Bennink in Leiderdorp. De huur van'de sportterreinen in Leiderdorp gaan omhoog. B. en W. stellen voor de accommodatie, die in gebruik is door R.C.L. te verhuren voor f 2200 per jaar. Velocitas zal f600 moeten gaan betalen. Voor de Eenrichtingverkeer in Dorpsstraat Een vaste brug heeft het grote be zwaar voor de gebruikers van de watering dat scheepvaart onmogelijk wordt. Hier is scheepswerf H. West hof het ernstigst gedupeerd. Dit be drijf heeft zich in beginsel bereid ver klaard zich te liquideren tegen een schadeloosstelling die door een des kundige is geraamd op f 40.750,— De brug over de Noordbuurtsewatering zal aansluiten op de Burgemeester Smeetsweg. die geprojecteerd is tussen de nieuw aan te leggen pro vinciale weg nr. 17 en de Hoge Rijn dijk. Het bestuur van de Drooggemaak te Geer- en Kleine Blankaertpolder heeft de gemeente verzocht het weg gedeelte tussen de Geerbrug en de brug bij het bedrijf van de wed. Olst- hoorn in eigendom en onderhoud over te nemen. Voor het onderhoud van de polderwegen verzoekt het bestuur een subsidie van f 1000.- te verlenen. Om een goede aansluiting van de Nassaiustraat op het nieuwe gebied ten oosten van de Vijf Meilaan te krijgen moet de Nassaustraat tussen Rijnegommerstraat en de Vijf Mei laan worden doorgetrokken. De weg komt op grondgebied van de heer R. van den Baumen, die zijn eigendom om niet aan de gemeente wil afstaan. De kosten voor de wegdoortrekking worden geraamd op f 22.500. B. en W. stellen de raad ook voor de Titus Brandsmastraat te verlen gen tot de Rijnegommerstraat. Hier toe moet een dam worden aangelegd in de Rijnegommersloot. Tesamen m. de kosten aan riolering, straatwerk en plantsoenaanleg is een bedrag van f 10.500 nodig. Ook de Bernhardstraat en de Mar- grietstraat zullen worden verbeterd. Door versmalling van het trottoir wil men de straatbreedte van 5,50 op 6,10 meter brengen. De parkeergelegen heid wil men verruimen door de be staande parkeerhavens te verdiepen tot 5.45 meter en door nieuwe par keerhavens aan te leggen. Daarna zal de riolering en de straatverlichting aan de gewijzigde toestand moeten worden aangepast. De kosten voor de ze werkzaamheden komen naar schatting op f 3.100. ijsbaan blijft de huur f 1200. ZOETERWOUDE Ter bevorde ring van de verkeersveiligheid stel len B. en W. van Zoeterwoude de raad enkele verkeersmaatregelen voor. Het toenemend verkeer zowel op de Hoge Rijndijk als in de zijstra ten, maakt het naar het oordeel van het college gewenst de Rijnegom merstraat vanaf de Naussaustraat gesloten te verklaren voor alle ver keer. voetgangers uitgezonderd. In het kader van verkeersmaatre gelen die voor het gebied aan de Hoge Rijndijk wenselijk worden ge acht. stellen B. en W. voor de Oran jelaan het volgende voor: 1. voor beide zijden van de Oranjelaan van af de Hoge Rijndijk over een lengte van 15 meter een stopverbod vast te stellen. 2. voor het overige gedeelte van de Oranjelaan aan de rechterzij de, komende vanaf de Hoge Rijndijk, een parkeerverbod vast te stellen tot aan de splitsing met het Julianapark. Ter verhoging van de verkeersvei ligheid en gebruiksmogelijkheid van de Bernhardstraat Margrietstraat, Beatrixstraat en Irenestraat is naast de verbetering van de weg een ver keersmaatregel nodig. Hoewel door de verbreding van het bestrate ge deelte een verruiming van de ge bruiksmogelijkheid wordt verkregen, is hierdoor in deze straten nog geen vlotte doorstroming van het verkeer gewaarborgd. Wanneer namelijk in deze straten aan beide zijden gepar keerde auto's staan, is het verkeer in beide richtingen zeer moeilijk. Daarom stellen B. en W. de raad voor: a. de Beatrixstraat in de rich ting noordoost, b. de Margrietsttaat in de richting zuidoost, c. de Bern- harststraa/t in de richting zuidwest, gesloten te verklaren voor alle ver keer behalve voetgangers. Voorts wordt 't noodzakelijk geoordeeld in de Imestraat een parkeerverbod vast te stellen voor beide zijden van de weg, en daartoe de trottoirbanden I te doen verven. De uitvoering van de eerste fase van het bestemmingsplan „Westein de" verkeert in een vergevorderd stadium. Sinds kort is een aantal woningen bewoond in de Veldover zichtstraat en binnen afzienbare tijd zullen ook de 36 flatwoningen worden bewoond. Dit heeft tot gevolg, dat het verkeer in deze omgeving aan zienlijk zal toenemen.' N Met het oog hierop worden de mad de volgende maatregelen voorgesteld; 1. het instellen van eenrichtingsver keer in de Dorpsstraat door deze vanaf de Dr. Bouwdijkstraat tot aan de dr. Kortmannstraat gesloten te verklaren in een richting voor alle verkeer, behalve voetgangers, 2. het instellen van eenriohtingsverkeeir door: a. de Dr. Bouwdijkstraat in noordelijke richting tot de de Dorps straat, b. de Kerklaan in zuidoos telijke richting vanaf de Ambachts- weg, c. de Veldoverzichtstraat in onoordwestelijke richting, gesloten te noordwestelijke richting, gesloten te verklaren voor alle verkeer behalve voetgangers, 3. het instellen van een stopverbod voor die oostelijke zijde van de Dr. Bouwdijkstraat, 4. het aanwijzen van een bushalte in de Dr. Bouwdijkstraat. Toernooi voor C-jiinioren WARMOND Zondag zal op hel/ sportveld 't Overbos het Rector Ves- den worden. De organisatie berust den word e.n De organisatie berust dit jaar bij Warmunda. De deelne mende verenigingen zullen zijn Do- cos uit Leiden, Meerburg uit Zoeter woude, Lisse, DOSR uit Roe lof arendsveen en Warmunda. De wedstrijden zullen om 12 uur beginnen. Voor de A-junioren wor den de wedstrijden in Voorschoten op •het SVLV terrein gehouden. Daar komen in het veld Alph. Boys, SJZ, VNL en Warmunda. Voor de junio ren B vinden de wedstrijden plaats in Roelofarendsveen op de terreinen van DOSR. Hier komen de volgende vereniging uit: UDÖ, VNL, Teijlingen VVOA en Warmunda. Zoeterwoudse raad komt donderdag bijeen ZOETERWOUDE De gemeente raad zal donderdagavond om acht Uur in vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt onder meer de vol gende oderwerpen: vaststellen van verkeersmaatregelen voor: a. de Rij negommerstraat; b. de Bemhardstr., de Margrietstraat en de Beatrixstr.; c. de Oranjelaan; d. de Dorpsstraat en omgeving openbaar verklaren van de Veldzichtstraat, een gedeelte van de Ambachtsherenweg, een gedeelte van de Keklaan en de Dr. Bouwdijk- straat; verlenen van een krediet voor het verbreden van de Bernhardstraat en de Margrietstraat; verlenen van een krediet voor het doortrekken van de Titus Brandsmastraat en de Nas saustraat; verlenen van een krediet i.v.m. het maken van een brug over de Noordbuurtsewatering; overnemen van een weg in de Geerpolder en het verlenen van een subsidie in de on derhoudskosten van de overige wegen; verkoop van een perceeltje grond aan de Hoge Rijndijk; huren van het eilandje in het water De Miening; wijziging en aanvulling van de bouwverordening vaststelling van een krediet voor leermiddelen voor de openbare lagere school; ver hoging van de subsidie voor de St.- Jans Fanfare verhoging van de sub sidie aan de Oranjevereniging; vaststelling van een gemeentevlag; verhoging van de straatbelasting en de rioolbelasting; benoeming van een lid van de woonruimte-adviescommis sie; voorstel met betrekking tot het schrijven van de bewoners van de Oranjewijk aan de Hoge Rijndijk; toetreding tot de gemeenschappelijke regeling Gewest Leiden; toepassen van salarismaatregelen voor het ge- meentepersoneel en het wijzigen van de Bezoldigingsverordening; wijziging van de vakantie-uitkering; wijziging van de I.ZA. regeling; overschakelen op ontvanger nieuwe stijl. Volleybalteam (dames) doet liet bijzonder goed FLORENCE (ANP) De Neder landse damesvolleybalploeg doet het uitstekend op de Westeuropese kam pioenschappen, die in Florence wor den gehouden. Na overwinningen op West-Duitsland (31) en België (3 0) boekte het Oranjeteam gister avond een zege op Frankrijk (30). Nederland en Italië zijn in dit toer nooi nog ongeslagen. Nederland, dat met de basisopstel ling Ans Snuwerink, Henriette Wij- nands, Tonny Verdijsseldonk, Anne- nheke Epping, Aukje de Vries (ver vangster van de geblesseerde Hilda Elanken) en Truus Grunnekemeier speelde, heeft het tegen de Fran?ai- ses overigens verre van gemakkelijk gehad. In de eerste set kwam de Oranjeploeg achter, eerst met 711, later met 912, maar in de slotfase kreeg de Nederlandse aanval de over hand. De harde smashes van Truus Grunnikmeier sloegen keer op keer door de Franse verdediging en met 1512 ging de eerste set naar Ne derland. In de tweede set raakte Nederland opnieuw achter (911) om weer punten te score toen de nood het hoogst was (1511). Met dezelfde score werd ook de derde set gewon nen. maar nu kwam onze damesploeg in het geheel niet in gevaar. De 15— 11 stand werd bereikt via 84 en 13—6. Engeland gaat „dure" amateurs registreren ANP) De Engelse sal een Ijjst opstellen de amateuirtermissers die uit- LONDEN Tennisbond van zonderlijk hoge onkosten vergoedin gen hebben ontvangen. Derek Hard- Wiok, president van de En else Ten nisbond (BLTA) zei dat hjj per soonlijk een vergoeding van honderd pond (865 gulden)p er week niet uit zonderlijk hoog vond. Het is de be doeling van de B1.T.A. de lijst naar de Internationale Tennisfederatie te sturen opdat de op de lijst voorko mende spelers automatisch tot onaf- hankelij'ken worden verklaard. Deze Engelse beslissing volgt op een mededeling uit de Ver. Sta ten waarin werd gezegd dat alle Amerikaanse toernooien, met uitzon dering van de paar die „open" zijn en waar dus ook profs mogen mee doen, zullen zijn voorbehouden aan amateurs. Bob Malaga, secretaris van d e Amerikaanse tennisbond voegde er aan toe: „Iedere tennisser, die om geldprijzen in toernooien speelt, of onkosten vergoed krijgt, die boven de werkelijke kosten uit- aan, kan niet als amateur worden beschouwd en zal daardoor ook niet kunnen spelen in de Amerikaanse toernooien". Derek Hardwick zei verrast te zijn door dit Amerikaanse standpunt. ,Heb betekent immers", zei hij ,dat in fei te geen enkele van de topepelers in de wereld ana de Amerikaanse toer nooien zal kunnen deelnemen". Hardiwick, een van de voor vechters van het echte „open" tennis, voorspelde dat geen enkele dure „amateur" op de Engelse lijst zal ontbreken. „En dat betekend dat spelers als Manuel Santana, om één naam te noemen, zonder meer tot onafhankelijke zullen moeten wor den verklaard". Foni volgt Herrera bij Inter op MILAAN (ANP) Alfredo Foni, de Italiaanse voetbalcoach, die de laat ste jaren trainer was van het Zwit serse nationale elftal, heeft vrijdag een contract getekend bij Interna- zionale. Foni, die 15 jaar geleden In- ter ook al eens onder Zijn hoede had, volgt Helenio Herrera op. Herrera nam vorige week zaterdag ontslag nadat de afgelopen maanden ern stige kritiek was geuit op de matige prestaties in de competitie en de aankopen die hij had gedaan. Wielrennen De Oostduitser Axel Peschel heeft de wegwedstrijd B er lij n - Praag - W ar schau gewonnen. Het tweede gedeelte van de vijftien de en laatste etappe, een rit over 123 km van Raaom naar Warschau, leverde een overwinning op voor Klaus Ampler (O.-Dld.). AMSTERDAM Enige tjjd gele den heeft het bestuur van „Kom over de brug" aan een Rekencen trum opdracht verstrekt om de ge gevens van „aktie op een computer te verwerken en op deze wijze de eindstand te berekenen. Gisteravond is men met deze opdracht gereedge komen. Het juiste eindbedrag, dat daarbij uit de bus kwam 'is een to taalopbrengst van f 28.100.000, dat is ruim 8 miljoen boven het streefbe drag van de organisatoren van „Kom over de brug." Men herinnert zich, dat bij de op zet van de aktie steeds gepropageerd is, dat men ook toezeggingen kon doen voor giften ineens of in termij nen. Daarvan is in ruime mate ge bruik gemaakt en wel tot een be drag van f 10.400.000. Hiervan is in middels reeds ongeveer de helft ont vangen. Gevoegd bij de directe gif ten. betekent dit dat men bij „Kom over de brug" reeds een bedrag van 23,2 miljoen heeft ontvangen. Nog te verwachten via de toezeggingen op langere termijn zijn 4,9 miljoen waarvan een bedrag van 1,7 miljoen in december 1968 of nog enkele maanden later zal moeten worden geïnd. Recordhouder in dit opzicht is j een toezegger In 40 termijnen (van f 120 elk!). Inmiddels is de uitbetaling ten be- hoeve van de projecten reeds be- goimen. 43 projecten zijn geheel be taald en inmiddels In uitvoering. Van 33 projecten is de eerste ter mijn betaald en men kan dus aan het werk. De eerste uitbetaling van 42 andere projecten, die administra tief rond zijn, ls binnenkort te ver wachten. De resterende projecten zijn over het algemeen bouwprojec ten; het ls duidelijk dat hierover verder overleg nodig is. Hel staat inmiddels vast dat het kostenpercentage van de aktie bene den 5 zal bljjvendat betekent dus dat tenminste 95 cent van elke ge geven gulden rechtstreeks voor het werk overzee zal kunnen worden aangewend. Dit percentage is uniek Maandag: Oude Heren gracht, Ververstraat, Zijlstraat, Oost Havenstraat, Dwars Havenstraat, West Havenstraat, Verversplein, Ha ven Havenkade, Kalvermarkt, Kijf- gracht, Minnebroersgracht, Zuidsin gel, Herengracht (beide zijden), Nieuwe Waardstraat, Oosterkerkstr., Waardkerkplein W aar dkerksteeg Oranjegracht, Kaarsemakersstraat. Looyerstraat, Weverstraat, Veste- straat, Groenestegen, Uiterstegracht, Kerksteeg, Waardgracht, Korte en Lange Langstraat. Maandag: Breestraat, Langebrug, Ketelboetersteeg, School steeg, Wolsteeg. Gangetje, Boter- in de Nederlandse fondsenwerving.markt, Vismarkt, Stadhuisplein, Koornbrugsteeg, Dwarskoornbrug- steeg, Maarsmanssteeg, Mandema- kersteeg, Vrouwensteeg (geheel), Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn (geheel), Den Burcht, Burchtsteeg. Nieuwstraat, Hartesteeg, Beschuit steeg Moriaansteeg. Hooglandsekerk- gracht, Koppenhinksteeg, Hoogland- sekerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Rijn (beide zijden), Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooigracht, St. Pancras- steeg, Van Driesenstraat, Middelste gracht. Dinsdag: Zoeterwoudsesingel (van Lammen- schansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade Durieuxstraat, Tiboel Siegenbeekstraat, Roodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat, Cobetstraat, de Ridderstraat, Thor- beckestraat, Wasstraat, de Laat de Kanterstraat, Cronesteinkade, P J. Blokstraat, Fruinlaan. de Gijselaar- straat, Kernstraat, Verdamstraat, Catharin astraat. Dinsdag: Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Binnenvestgracht, Rijn straat, Kraaierstraat, Havenstraten 2e en 3e, 1, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Levendaal. Oranjeboom straat, Cathrijnestraat, Barbarasteeg, St Jorissteeg, Koenesteeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmakersteeg, Veer- straat, Hogewoerd Watersteeg, Plan tage, Utrechtse Veer.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 15