leiderdorp in beroep bij de Kroon over aankoop van grond Meerburg (volleybal) opnieuw kampioen Sportdag in Warmond: groots evenement Leiderdorp koopt Warmond veegmacliine met MUZIEKFESTIJN IN WARMOND Hogere straaten rioolbelasting Zwembad Duinrell gaat zondag open Met VVV naar Hilvarenbeek RAADSAGENDA BURGERLIJKE STAND TOJDAO 24 MEI 1968 tETDSCn DAGBLAD PAGINA 11 |dEN HAAG (Eigen berichtgeving) De Raad van State behandelde i beroep bij de Kroon van B. en yan Leiderdorp tegen het besluit i Gedeputeerde Staten van Zuiid- Lland, waarbij goedkeuring is ont- 95,Jaden aan het raadsbesluit van 26 Ifl 1965 tot aankoop van grond. Het hier ruim 32 ha voor de koop- VL van f 805.652,-. Ee grond ligt de Hoogmadeseweg en de Mun- Hènweg. ■Belet op de in deze gemeente tot nper betaalde grondprijzen, vinden ;ity iept. Staten de prijs te hoog. snmln zijn zij het eens mt de be ing, dat de gemeente aan de ver- kil («ter de belastdngnadelige gevol- van deze transactie zal vergoe- 31t deze bepaling, zo merkt het lege op, kunnen voor de gemeente Bingrijke financiële consequenties rtvloeien. Deze belasting-nadelige olgen zijn voor de vennootschap fjjamd op f 353.131. Gedeputeerden inen niet inzien waarom een der- jjke vergoeding in uitzicht moet rden gesteld. let gemeentebestuur heeft deze 'li- waren tegengesproken en zijn ei gen berekening van de grondprijs hier tegenover gesteld. Het heeft er op gewezen, dat deze transactie na langdurige en veelvuldige gesprekken met de vennootschap („Levensverze- kerings Mij. „De Nederlanden van 1845) is tot stand gekomen. Het bleek onmogelijk zekerheid te verkrijgen omtrent het door de fiscus in te ne men standpunt. De onderhandelingen heeft de ge meente gevoerd om in het bezit te komen van de gronden, die ingevol ge een bestemmingsplan zijn be stemd voor een tweede rioolwaterzui veringsinrichting, waarop Gedepu teerde Staten zelf herhaaldelijk heb ben aangedrongen. De eigenares was echter alleen tot de verkoop van de' benodigde grond bereid, wanneer de gemeente ook andere grond van de vennoot schap wilde kopen. Deze overige grond is bestemd voor begraafplaats, agrarische doeleinden en recreatie. De gemeente verzocht het besluit van de gemeenteraad alsnog goed te keu ren. Tot 16 juni a.s. wordt in het Bra bantse Hilvarenbeek de World Press Photo-tentoonstelling gehouden. Het is voor het eerst dat deze unieke ten toonstelling op het platteland is te zien. Leidenaars die een dagje naar I Hilvarenbeek willen, worden daartoe in de gelegenheid gesteld op zaterdag 25 mei en zaterdag 15 juni. De Hil- varenbeekse VVV heeft voor dit doel een reispakketje samengesteld, dat bij het Leidse VVV-kantoor aan de Steenstraat verkrijgbaar is. Het pak ket bevat naast een collectief bezoek aan de fototentoonstelling de mo gelijkheid om mee te doen aan een fotowedstrijd. Bovendien kan op 25 mei de antiekbeurs en vlooienmarkt worden bezocht en op 15 juni het landgoed „De Utrecht". Bij de prijs is ook een openluchtkoffieprijs inbegre pen. De bussen (van El tours) ver trekken op beide zaterdagen om ne gen uur van het Leidse VVV-kan toor. Vanavond om 8 uur vergadert ln het clubgebouw in Kerkehout de sup portersvereniging „Vrienden van Wassenaar". Twee bestuursleden, de heren N. Kagenaai en C. van Tol 2Jjn aftredend en herkiesbaar. De heer C. van Tol heeft voor een functie in het bestuur bedankt. Bijzondere dienst in lierv. kerk LEIDERDORP Zondagochtend zal er een bijzondere dienst zijn ln de hervormde kerk aan de Hoofd straat. Aanvang 10.30 uur. De dienst zal worden geleld door prof. dr. C. A. van Peursen uit Lelden, die zal spreken over „Het herkennen van God". Verder wordt medewerking ver leen door mej. H. van Reijn uit Leiderdorp, die klassiek gitaarspel ten gehore zal brengen. Na de toe spraak zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Tijdens de vergadering van de Jeugd Natuurwacht in Warmond deel de de voorzitter, de heer J. H. Th. Tijdhof mee. dat mej. E. E. B. Bree- develd wegens drukke werkzaamhe den het secretariaat heeft moeten neerleggen. De opbrengst van de ac tie voor vogels in de volière heeft f 194.16 opgebracht. Dit geld zal wor den besteed voor voer. Bezwaar tegen plan „Essenpark" jiiet ontvankelijk LEIDERDORP Conform de |rtoe strekkende voordracht heeft Leiderdorpse raad in zijn verga- tvan 29 april 1968 besloten tot lling van het bestemmingsplan park 1967". Tevoren heeft dit imingsplan ter voldoening aan bepaalde ln artikel 23 van de Wet de Ruimtelijke Ordening geduren- |één maand, te weten van 18 maart 18 april, ter gemeentesecretarie ieder ter inzage gelegen. De [tndmaking hield mededeling in de bevoegdheid van een ieder tot indienen van schriftelijke bczwa- bU de raad. Binnen de daartoe jtelde termijn heeft niemand van bevoegdheid gebruik gemaakt 5p 29 april echter, dus elf dagen de voor het indienen van bezwa- openstaande termijn, ontvingen [en W. een bezwaarschrift van de (en ir. H. van der Velde, Essen- li 8, H. Sutterland, Essenpark 6 P. Kolk, Essenpark 1, waarin het toenmalige ontwerp-be- jnmingsplan enkele bezwaren naar pn werden gebracht. het ontwerp-plan inmiddels de temming van de raad heeft ver ken en als vastgesteld bestem- fflsplan overeenkomstig artikel 26 de Wet op de Ruimtelijke Orde- gedurende één maand, te weten 20 mei tot 20 juni 1968 ter ge- fentesecretarie voor een ieder ter tge ligt, achten B. en W. het, ge- de te late indiening van het be- juschrift, niet relevant aan de Sdlende bezwaren een beschouwing Hjden. pet college stelt de raad dan ook het bezwaarschrift van de he- Van der Velde, Sutterland en (k, niet-ontvankelijk te verklaren WARMOND Mede door het bij zonder goede weer is de derde sport dag welk evenement gaat uit groeien tot een traditie bijzonder geslaagd geworden. Noteerden de ogranisatoren in 1967 ten opzichte van 1966 een groter aantal deelne mers, namelijk 327, dit jaar was de belangstelling opnieuw groter: 378. Dit grote aantal was vooral te dan ken aan de medewerking van de scholen en de propaganda van de diverse Warmondse verenigingen. De sportdag werd dit jaar georgani seerd door de samenwerkende jeugdraden. Toen om 11 uur ds. J. M. Snijders de opening verrichtte was het weer reeds stralend en tevens ontbrak het niet aan enthousiaste deelnemers en juryleden. Ds. Snijders memoreerde in zijn openingswoord dat het vooral gaat om de sportieve prestatie: ook bij verlies moet men zich sportief kunnen gedragen. Hierna begon men met het afwerken van het program ma en na korte tijd kwamen de eer ste uitslagen binnen bij het wed strijdsecretariaat, waarvan de le den geen gemakkelijke taak hebben gehad. Voor een gezellige onderbreking zorgde de muziekvereniging „St.- Matthias," die een leuke show op het veld bracht. Achter de mui:-.kan- ten liepen de twintig beste deelne mers. Bij de oudste groep was Bas Oskamp heer en meester. Hij zege vierde op alle onderdelen en werd eveneens kampwinnaar. Na afloop reikte burgemeester drs. F. K. Lan- gemeijer de prijzen uit. ZOETERWOUDE Door een overwinning op Donar 3 uit Lei den is het eerste herenteam van .Meerburg" erin geslaagd het de Zoeterwoudse volleybalclub kampioenschap van de derde klasse te veroveren. Vorig jaar be-1 haalde de Zoeterwoudenaren het kampioenschap van de vierde klasse Op de foto v.l.n.r. (staand): P. Meyers (trainer), H. v. d. Hoeven, P. Brouwer, N. Hoogeveen, R. Pou- lides (voorzitter). Knielend: J. v. d. Poel, E. Westerhof. F. de Rooij, S. Hoogeveen en C. Bruines. Henk van Grieken. 2. Toon Beugels- dijk. Kogelstoten: 1. Theo Vergeer, 2. Rein van Ben turn. Afstandsloop: 1. Toon Beugelsdijk, 2. Sjors Ros bergen. Heien 22-30 jaar: 100 m sprint: 1. Jaap Meskers, 2. Jan Thijssen. Hoogspringen: 1. Jan Thijssen, 2. Jaap Meskers. Vesrpringen: 1. Jan Koppers, 2. Jaap Meskers. Kogel stoten: 1. Jaap Meskers, 2. Jan Thijssen. Afstandsloop: 1. Jan Thijs sen, 2. Wim Zilverentand. Heren 31 en ouder: Kogelstoten: B. Oskamp, 2. H. Meskers. Ver springen: 1. .B Oskamp, 2. J. v. d. Zwet. Afstandsloop: 1. B. Oskamp, 2. J. v. d Zwet. Beste prestatie van de dag (to-"| taal) Arie van Staveren en qua on derdeel Jan Thijssen. Voor goedkeuring begroting Zoeterwoude Uitslagen BDERDORP De gemeenteraad Leiderdorp komt maandagavond »cht uur in het raadhuis van Hoofdstraat in openbare vergade- I bijeen ter behandeling van de wide agenda: Wel tot onbewoonbaarverklaring de woning Jaagpad 5; voorstel Biet-ontvankelijkverklaring van te laat ingediend bezwaarschrift n het bestemmingsplan „Essen- i i 1967"; voorstel tot het verle- I van een uitkering in eens aan gemeentepersoneel over de maan- januari tot en met april 1968; Wel tot wijziging der vakantie- I beregeling voor het gemeente- »neel; voorstel tot het verlenen een aanvullend krediet voor i «haffing van benodigdheden voor vak handenarbeid op de tweede nbare lagere school; voorytel tot aangaan van een gemeenschap je regeling voor de vorming van gewest Leiden, tot benoeming twee leden in de gemeenteraad, het midden van de raad, en tot shikbaarstelling van het benoóig- kredietvoorstel tot aankoop van veegmachine en tot beschikbaar- Üng van een krediet, daarvoor; tstel tot verlenging van de ont- lingstermijn voor de onbewoon- iverklaarde woningen Dwars- iringkade 7, 8, 9 en 10; voorstel verkoop van industrieterrein aan Hjnbaanvoorstel tot het ver in van medewerking ingevolge ar- 72 der Lager - and erwij s wet 1920 f de aanschaf van een sten- i&chine ten behoeve van de lstelijke school ZJjlkwartier; voor tot het verlenen van medewer- I ingevolge artikel 72 der La- onderwijswet 1920 voor de aan- tffing v. schoolbenodiguheden ten °eve van de Christelijke school ^artier; voorstel tot het verle- van medewerking ingevolge ar- 72 der Lager-onderwijswet 1920 r de aanschaffing van een twee- handwerkbloks ten behoeve van Christelijke school Zijlkwartier; fstel tot het verlenen van mede ding ingevolge artikel 72 der W-Onderwijswet 1920 voor de aan ging van leer- en hulpmiddelen behoeve van de Christelijke school bartier; voorstel inzake de ver- Tvan sportvelden en de ijsbaan; ''tel tot vaststelling van compta- fctabesluite». De gedetailleerde uitslagen zijn: meisjes 7-8 jaar: 1. Joanneke Schol - tens, 2. Joke v. d. Geest. Doelsjoe- len: 1. Marry Mastenmaker, 2. Do- linda Heemskerk. Verspringen: 1. Joke van der Geest, 2. Joke v. d. Hulst. Jongens 7-8 jaar: Hindernisloop: 1. Paul van Winsen, 2. Ton de Vroomen. Doelsjoelen: 1. Theo Mes kers, 2. Marcel Kraan. Verspringen: 1. Jan Warmerdam, 2. Rob van Diest. Meisjes 9-10 jaar: Hindernisloop: 1. René van Dam, 2. Carla Haver kort. Doelsjoelen: 1. Imelde Ver- sluys, 2. Ada van Schie. Versprin gen: 1. José v. d. Kroft, 2. Marga van Tongeren. Jongens 9-10 jaar: Hindernisloop: 1. Henry van Winsen, 2. Kees Korte- kaas. Doelsjoelen: 1. Arie Willem van Es. 2. Jos Langemaire. Ver springen: 1. Henry van Winsen, 2. Cor v. d. Post. Meisjes 11-13 jaar: 60 m sprint: 1. Vera v. d. Post, 2. Gerrie Slinger land. Doelwerpen: 1. Nelleke van Rijn, 2. Ria v. d. Hqlst. Hoogsprin gen: 1. Gabie Schavemaker, 2. An neke Ouwehand. Verspringen: 1. Le- nie v. d. Hulst, 2. Ans v. d. Water. Jongens 11-13 jaar: 60 m sprint: 1. Wim van Winsen, 2. Loek van Win sen. Doeltrappen: 1. Kees Hartvld, 2. Hans Duinhoven. Hoogspringen: 1. Nico Welsink, 2. Leo van Noort .Ver springen: 1. Ben de Rooij, 2. Wim van Winsen. Dames 14-17 jaar: 80 m sprint: 1. Fia van Rijn, 2. Flora Versluys. Hoogspringen1. Joke Kraan. 2. Ce cilia van Grieken. Verspringen: 1. Flora Versluys, 2. Margret Leenen. Kogelstoten: 1. Margret Leenen, 2. Marion Sprünken. Heren 14-17 jaar: 100 m sprint: 1. Arie van Staveren, 2. Bert Hartveld. Hoogspringen: 1. Arie van Staveren, 2. Cor van Rijsbergen. Verspringen: 1. Arie van Staveren, 2. Bert Hart veld. Kogelstoten: 1. Arie van Sta veren, 2. Cor van Rosbergen. Dames 17-21 jaar: 100 msprint: 1. Mieke Kok, 2. Cobij Zwetsloot. Hoog springen: 1. Coby Zwetsloot, 2. Lia van Egmond. Verspringen: 1. Coby Zwetsloot. 2. Mieke Kok. Kogelsto ten: 1. Nora Broxterman, 2. Hen- riëtte v. d. Hulst. Afstandsloop: 1. Jeanette Schavemaker, 2. Henriëtte v. d. Hulst. Heren 17-21 jaar: 100 m sprint: 1. Henk Rijnbeek, 2. Co van Westerop. Hoogspringen: 1. Peter Sikking, 2. Co van Westerop. Verspringen: 1. T. Peters lol priester gewijd WASSENAAR Gisteren heeft de eerwaarde heer Ton Peters uit Was senaar, van de orde van de Minder broeders, in de Laurentiuskerk in Bilthoven de priesterwijding ontvan gen. Zondag zal de neomist in de paro chiekerk van St.-Joseph in Wasse naar zijn plechtige eerste Mis opdra gen om 10.30 uur. Er is 's middags van half 4 tot 5 uur gelegenheid de jonge priester en zijn familieleden te feliciteren op het adres Tulpweg 7. De supportersvereniging ,31auw Zwart" in Wassenaar houdt vanavond om 8 uur de jaarvergadering in de kantine van Blauw Zwart aan de dr. Mansveltkade. Van de bestuursleden zijn de heren H. Peeters en J. J. de Wit aftredend doch herkiesbaar. De heer J. W. Snelderwaard heeft beslo ten zich wegens drukke werkzaamhe den uit het bestuur terug te trekken. Op de jaarvergadering zal de wissel beker voor het klaverjassen in het zoen 1967/1968 worden uitgereikt. ISRAEL HOUDT ZICH NIET AAN VN-RESOLUTIE JERUZALEM (Reuter) Israël legt de eis van de Veiligheidsraad dat het de maatregelen ongedaan maakt die het onlangs heeft genomen tot wijziging van de intrnationale sta tus van Jeruzalem, naast zich neer. Dit heeft de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Eban woensdag meegedeeld. De resolutie van de raad noemde hij onrechtvaar dig, onpraktisch en onredelijk. Eén van de meest vooraanstaande Arabische leiders ln Israël de burge meester van Hebron Sjeik Ali Sa's Arabi heeft gisteren op een bijeen komst van Arabische notabelen in Hebron de vestiging van Israëliërs in door Israël bezette Arabische gebie den krachtig veroordeeld. De bijeen komst in Hebron werd gehouden ter bespreking van maatregelen tegen de vestiging van 80 Israëliërs in Hebron. Naar in Tel Aviv verluidt zal de groep van de Israëlische autoriteiten geen toestemming krijgen zich in He- bron te vestigen. Medische diens leu Leiderdorp dokter P. van Woud, Hoofdstraat 40, tel. 30070; zuster Van Maarle, Bonifaciusstraat 17, tel. 34673, Zoeterwoude. Oegstgeest dokter Meiasner, tel. 53865. Voorschoten dokter S. v. d. KooiJ, Schimmelpennincklaan 13, tel. 2527; tandarts B. van Wijk, Kon, Julianalaan 32, melden 9.30 uur; za. Voorschotense apotheek, Leidse- weg 66, tel. 2525; zo. Doeza-apo- theek, Doezastraat 31. Leiden, tel. 21315; zuster Molleman, Wijngaar denlaan 2, tel. 2177. Warmond dokter A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel, 02532-7393zuster Muhlhaus, dr. Kuy- perlaan 3, Voorhout, tel. 8122. ZOETERWOUDE G.S. hebben b. en W. meegedeeld, dat zij aan de begroting voor het dienstjaar 1968 vooralsnog geen goedkeuring kunnen verlenen, daar het tekort op de ge wone dienst volgens hun globale be rekening aan merkelijk zal stijgen. Aan deze globale becijfering van het tekort liggen de volgende oor zaken ten grondslag: I. opgenomen moeten nog worden in de begroting: a. afschrijving en rente onderhoud Westeindseweg f 13.000. b. idem verkeerslichtenin stallatie f8.700. c. idem bouw jeugd centrum f2.667, d. idem instructie- bad f15.000, e. invloed AWBZ op gemene uitkering f 11.000, f. hogere salarissen per 1 januari 1968 (incl soc. lasten) f 20.000. In totaal is dit f70,367. Hierbij komt het reeds be staande tekort na de 5e wijziging van f 16.350, zodat het totale tekort f 86.717 wordt. II. Dit tekort zou naar verwach ting verlaagd kunnen worden door: een lagere afschrijvingsduur van de geraamde grondkosten voor de nieuwe openbare lagare school, de bijzondere lagere school en de1 kleuterschool Noordbuurt van respec tievelijk 40, 40 en 20 jaar in 60 jaar voor alle drie. waardoor een vermin dering van de afschrijvingslast ver kregen wordt van f 3.000, b. verlaging van de geraamde kasgeldrente (f 10.000), c. verhoging van de alge mene uitkering door het verfijnings- besluit monumenten en een hoger uitkeringspercentage van 4 (f20.000). Het tekort zal hierdoor met f 33.000 verminderen tot f 53.717. ting f 50 per aansluitbaar perceel (dit is thans f35). Hierdoor zou globaal een hogere belastingopbrengst ver kregen worden van f 21.500, waardoor het tekort zou verminderen tot f322.17. Dit tekort kan evenwel nog ver minderen tot f 32.127. Dit tekort kan evenwel nog ver minderd worden met f23.700, daar het object, vermeld achter d, in het jaar 1968 niet zal worden gereali seerd. Dit bedrag moet men echter wel als een last blijven zien, die de gemeente te gelegener tijd te dragen krijgt. Het object achter b vermeld, zal wel worden gerealiseerd, echter pas in de loop van het tweede half jaar 1968, waardoor de afschrijving voor het eerst in 1969 zal plaatsvin den. In verband met vorenstaande stel len B. en W. de raad voor de tarie ven voor de straat- en rioolbelasting te verhogen. Ledental van 'Onze hobby' bleef constant VOORSCHOTEN Het vissersla tijn was niet van de lucht tijdens de gisteravond in het Wapen van Voor schoten gehouden jaarlijkse algeme ne ledenvergadering van de hengel sportvereniging Onze Hobby. De voorzitter, de heer J. Teske, sprak in zijn openingswoord van een gezonde vereniging, die zich zelf vol komen kan bedruipen. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek, dat het aantal leden vrij wel constant gebleven was: 300. Voorschotenaren vissen in de pacht- vijvers van het Burgemeester Van de Hoevenpark en het Park Rosenburg. Over het verlenen van het definitief looprecht langs het dierenpark bij Rosenburg wordt met de gemeente onderhandeld. Het zogenaamde spin nen, vissen met kunstaas op roofvis, zal op voorstel van het bestuur voor taan slechts in 't Burg. Van de Hoe venpark geoorloofd zijn. Het afgelo pen seizoen werdd oor Onze Hobby vis tot een waarde van 2300 gulden in de visvijvers uitgezet. Korfbalprogranmia WARMOND Het programma voor zaterdagmiddag van de Chr. Korfbalvereniging „Warmond" ver meldt één thuiswedstrijd en één uit wedstrijd. De Junioren komen op het sportveld 't Overbos uit tegen de ju nioren van A.S.S.O. uit Schipluiden. Aanvang 3 uur. Het tweede twaalftal gaat naar Gouda waar men om 3 uur speelt te gen Jodan Boys II. De pupillen zullen in Leiden deelnemen aan een sport middag, georganiseerd door de LKB, op het Crescendo terrein. Zaterdag organiseert de Wasse- naarse reserve-politie de jaarlijkse vaardigheidsoefening voor reserve-po litiekorpsen. Om 11 uur gaat aan de ze vaardigheidsoefening een défilé vooraf van de deelnemende korpsen voor het raadhus „De Pauw". Het défilé zal worden afgenomen door burgemeester mr. W. J. Geertsema. Door dit tekort staan gedeputeerde Staten op het standpunt, dat de ta rieven voor de straatbelasting en de rioolbelasting opgetrokken dienen te worden tot de normen, die de minis ter hanteert bij de aanvragen om aanvullende uitkeringen uit het ge meentefonds. Deze normen zijn voor de straatbelasting 10% van de be lastbare huurwaarde ongebouwd (dit is thans 7%%) en 20% van de belastbare huurwaarde gebouwd (dit is thans 15 en voor de rioolbelas- Oegstgeest Geboren: Adrlanus Cornelius Nicolaas, v. O. C. Uljé en H. C. J A. de Wit; Jeroen Carolus, z. v. C J. M. Dessauvagle en W. E. M. van Rijn; Tatlana. d. v. R. Baretta en E. T. M. Schouten. Ondertrouwd: A. van Kampenhout i G. A. Lamere; R. J. J. van Beek en E. M. Coumou; J. G. P. J. Dul- vesteijn en M. C. van Rooden. Getrouwd: M. J. N. Dofferhoff en W. van As; K, W. Caran en J. S. M. Driee- sen; H. van der Molen en K. H. Blans- Jaar; C. Janse en J. SU jee; L. W. van Delft en G. Handgra&f; J. W. Metse laar en M. Hanselaar; J. J. Heusdens en M. H. Soeteman. Overleden: A. P. Bol; J. Q. van der Kamp. e. v. A. Groenendijk; W. J. Dulverman; Kassei; llppo; Katwijk. Leiderdorp Geboren: Matthijs, a. v. M. Roest en C. van der Lee. Ondertrouwd: D. Melet, 22 Jr., M. Th. H. Wltsenburg, 20 Jr.; P. Kamp- herbeek. 46 Jr.. en H. C. Timmer, 44 Jr.; C. D. Vogelaar, 28 Jr.. en S. M. M. van Kesteron. 20 Jr. Getrouwd: E. G, Snelllnk, 28 Jr.. en J. C. van Vliet, 21 Jr. Overleden: J. J. de Ruiter, «7 Jr.. w. e. v. A. van der Zwart. AARDBEVING TEISTERT NIEUW-ZEELAND WELLINGTON (A.P.) Een vrij zware aardbeving heeft vannacht het grootste deel van Nieuw-Zeeland getroffen Een vrouw werd gedood en op zijn minst 14 mensen werden ge wond, van wie twee ernstig. De zwaarste schade is oangericht aan de westkust waar de mijnstad Reef- ton met een bevolking van 2000 zie len tot rampgebied Is verklaard. De kracht van de aardbeving was zeven op de Rlchterschaal. De vrees bestaat dat door de grote hoeveelheid aarde die er in te recht is gekomen de rivier Bulier buiten zijn oevers gaat treden. De mensen die in dit gebied wonen is aangezegd zich voor te bereiden op evacuatie. De elektrische stroom is tn vele gebieden uitgevallen. Andere gebieden waar schade is aagerichfc waren de steden Weetport, Hokitika, Murdhisan en Nelson. Tien minuten na de eerste schok werd in sommige gebieden een tweede gevoeld en daarna duurden trillingen voort. In het gebied van Westland is een brug op een van de hoofdwegen van zijn plaats geschoven. Op een andere brug werd een man gewond toen zijn auto van de weg werd geslingerd. In de stad Greymouth zijn alle ruiten in de winkelwijk verbrijzeld. LEIDERDORP Bij onderschei dene gelegenheden is in de vergade ringen van de Leiderdorpse raad het onderwerp „veegmachine" aan de orde geweest. Het is de raad bekend dat het college van B. en W. op het standpunt staat, dat aanschaf van een veegmachine, zelfs een veegma chine van klein model, voor de ge meente alleen financieel niet verant woord is. Dat de vuilverwijdering in de stra ten met een negatief standpunt inza ke een veegmachine niet tot een be vredigende oplossing kam worden ge bracht, is duidelijk. Vandaar dan ook dat B. en W. zich hebben beraden op een mogelijkheid om ln samenwer king met een andere gemeente tot aanschaf en exploitatie van een veegmachine over te gaan. Dit heeft geleid tot aanvankelijk informeel overleg met de gemeen tebesturen van Warmond en Voor hout. Aangezien ln principe een mo gelijkheid aanwezig bleek om door samenwerking te bereiken wat voor één enkele gemeente niet mogelijk was, hebben de directeuren der be drijven van de drie bedoelde gemeen ten nagegaan welke machine het meest geschikt leek. De opdracht tot onderzoek werd beperkt tot de groep „kleine" machines, althans niet de machines in de prijsklasse van f 60.000,— en meer. Het technisch onderzoek heeft ge leid tot de keuze van een TEBA-ma- chine, model 180 super. Deze keuze is, behalve door demonstratie, mede bepaald door ervaringen met deze machine in andere gemeenten. Bij onze brief van 6 maart 1968, zo schrijven B. en W. aan de raad, hebben wij formeel aan de dagelijkse besturen van Warmond en Voorhout verzocht of zij bereid waren aan de raad een voorstel te doen tot aankoop1 en exploitatie van een dergelijke veegmachine. voor gezamenlijke re kening. Beide gemeenten hebben op het verzoek gereageerd bij brief van 22 april 1968. Om financiële redenen zag Voorhout zich genoodzaakt van de samenwerking af te zien; War mond evenwel heeft positief geant woord. Na dit antwoord hebben B. en W overwogen of in plaats van met Voorhout samenwerking gezocht zou moeten worden met een andere ge meente. Desgevraagd heeft de com missie voor operibare werken en de bedrijven B. en W. geadviseerd geen andere gemeente in de samenwer king te betrekken; de commissie was van mening dat voor een veegma chine ten dienste van twee gemeen ten genoeg emplooi is te vinden. In overeenstemming met het ad vies van genoemde commissie stel len B. en W. de raad thans voor een krediet te verlenen voor de aankoop van een TRBA-veegmachine, model 180 super. De aankoopkosten worden geraamd op f 31.500,--. De gemeente Warmond verleent in deze kosten een bijdrage ineens van f7.875,—. De koe- te» van exploitatie worden gedragen door de gemeenten Warmond en Lei derdorp ln verhouding tot het aantal veeguren. Cricket-uitslagen lste klasse A: VRA—HCC II: gew. door VRA met 93 runs (VRA 221 voor 8, w.o. Worries 123 not out, gesl., HCC 128; RW—ACC: gew. door RW met 79 runs (RW 168, ACC 89); HBSQuick H: draw (HBS 200 voor 7, w.v. V. d. Vegte 102 not out. Quick 147 voor 8, tijd»; HCC—VOC: gew door VOC met 6 wickete (HCC 85, VOC 86 voor 4). lste klasse B: De KrekelsExcel sior: gew. door Krekels met 5 wickets (Excelsior 104, Krekels 107 voor 6); HDVSSSCCgow. door SSCC met 143 runs (SSCC 194, w.v. Leemhuis 124, HDVS 51); Quick NBloemen - diaal: gew. door Quick met 59 runs 2 wickets i Bloemendaal 108. Quick 167 voor 8). WASSENAAR Zondagmiddag i zal de burgemeester, mr. W. J. Geertsema samen met Pipo de Clown op het landgoed Duinrell een nieuw recreatie-zwembad openen. Daardoor zal dit eeuwenoude land goed gaan behoren tot de meest veelzijdige recreatiecentra ln ons land. Het nieuwe zwembad omvat een recreatiebad voor volwaasenen en kinderen en een apartelbad voor de kleuters, die duidelijk door perken WARMOND De herdenking van I overgang, dan de Sweilandstraait, het 50-jarige bestaan van de muziek- Lockhorstlaan. Jan Steenlaan tot aan en toneelvereniging St.-Matthias de St.-Nicolaasschool. vindt haar bekroning in een groot muziekfestijn, dat zaterdag zal plaats vinden. Het begint 's avonds om half zeven. Hieraan werken mee „Adest Musica" uit SassenheJm, .Cresendo" uit Hlllegom, „St.-Jans- fanfare" uit Zoeterwoude en War- monds Fanfare. Voor elke vereniging is een bepaal de route vastgesteld en wel als volgt: „Adest Musica": Beaitrixlaan, Irene- st-raat, Dr. Ammanstraat, Warmun- daastraat, Burgemeester Ketelaar straat, Dorpsstraat tot de St.-Nico- laassohood. „Creeendo"Herenweg. Ba Dorpsstraat, van Milsdam. Heren weg tot de St.-Nicolaasschool. „War- monds Fanfare": vanaf tTrefpunt, da Herenweg tot aan de spoorweg- „St.-Jansfanfare" zal zich opstellen In d« tuin van het Jongenshuis bij het Warmonderhek en gaat via de Oran je Nassaulaan en Herenweg naar de St- N icolaassohool .Adest Musica" en „Oreeendo" zul len zich opstellen op het terrein van de heer Th. de Vrooen ln het Oostein de. De show zal om 7.00 uur aanvangen en zal worden gehouden op het plein van de St.-Nicolaasschool. Na afloop daarvan zullen de deel nemende verenigingen op de Baan een gezamelljke aubade brengen aan de jubilerende vereniging, waarna deze vereniging om half negen een concert zal geven in de gemeentelij ke muziektent. Het einde van deze avond zal plaats vinden met een i showtje van de edgen drumband. van elkaar gescheiden zijn. Het wa ter in het spartelbad is 30 tot 35 cm diep, terwijl het grote zwembad diepten heeft van 50. 80 en 140 cm, zodat het dus door zwemmers en niet-zwemmers kan worden ge bruikt. Het nieuwe zwembad, waar aan op het ogenblik de laatste hand wordt gelegd heeft een totale inhoud van 1000 kubieke meter. Het is als eerste zwembad in Nederland uitge voerd met een waterzuiveringsin stallatie. die zowel inwendig als uit wendig geheel is geplastificeerd, zo dat roest en daardoor onzuiverheid van het water wordt voorkomen. De capaciteit van de waterzuiveringsin stallatie is 250 kubieke meter per uur zodat het zwembad om de vier uren geheel gezuiverd water krijgt. Bij de beide baden zijn moderne kleedgelegenheden gebouwd. Er is een terras, waar consumpties kun nen worden gebruikt en rondom de baden zijn ligweiden aangelegd, waar men kan zonnebaden. Verder zijn er in het bad enkele speelwerk- tuigen aai-gebracht zoals glijbanen, een drijvende klimstelling. een zwaaibol en rubberen reuzeringen. In de zomermaanden zullen in het bad ook zwemlessen worden gege ven. Er zijn plannen om het bad het volgend jaar te gaan verwarmen. Het zwembad is een onderdeel van het recreatiecentrum Duinrell, dat vooral bedoeld is voor de dag jestoeristen, maar ongetwijfeld ook druk zal worden bezocht door de kampeerders van de Camping Duin rell. Het vorige jaar boekte de Camping 250.000 overnachtingen, ter wijl het bezoek aan het recreatiecen trum het half miljoen overschreed. Een andere nieuwe aanwinst op Duinrell is de minl-race-baan in de Orangerle, die 8 banen van 30 me- tey tltiU a

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11