EGENTIEN IJ LEIDSE JUBILARISSEN BRANDWEER De Block niet gerust over werkloosheid Eenrichtingverkeer centrum Voorschoten Kleine meerderheid in Lagerhuis voor loon- en prijsmaatregelen Wij hadden geen normaal huwelijk" ,Q 22 MEI 1068 lETOSCH DAGBLAD PAGINA 17 Uitspraak proces j STIJGING PRODUKTIE Rajakowitscii- MET ZEVEN PROCENT Wieseiitlial MÜNCHEN (DPA> Het Ober- i landesgericht in München heeft uit- J spraak gedaan in het proces dat de I j voormalige SS-officier en medewer- j ker van Adolf Eichmann, dr. Raja- kowitsch, tegen ir. Wiesenthal, direc- teur van het Joodse Documentatie centrum in Wenen had aangespannen wegens uitlatingen in diens boek „Doch die Mörder leben". Het hof bevestigde de i n o ktober I gedane uitspraak van het arrondisse- j mentsgerechtshof in München, dat Wiesenthal niet meer mag beweren j dat Rajakowitsch in Italië als „agent I voor de Sowjet-Unie" zou hebben ge werkt. Ook mag hij de verandering van de naam Rajakowitsch in Raja, op een na de oorlog in Italië ver strekt paspoort, niet meer als „be drog" aanmerken. Alle andere eisen I van Rajakowitsch werden afgewezen De kosten van het proces m oeten i door beide partijen worden gedeeld. DEN HAAG (GPD) „Ik ben de .jaren de aanwas van de beroeps- er niet gerust op, dat de werkloos- bevolking aanmerkelijk zal afne- heid snel zal verdwijnen". Met deze men. sombere woorden begon minister De Block van Economische Zaken vanmorgen in de Eerste Kamer zyo betoog over de werkgelegenheid. Landbouw en industrie zullen steeds minder mensen nodig hebben. De dienstensector zal meer mensen moeten opnemen, zei hij. Ondanks de hardnekkige werk loosheid is de economische situatie niet ongunstig. De export is het eer ste kwartaal van dit jaar met 13% gestegen, de produktie met 7%. De betalingsbalans en de werkgelegen heid bljjven daarentegen onbevredi gend, wat te wijten is aan te hoge Een lichtpunt is volgens de minis- bestedingen en aan rationalisering ter het „wegebben" van de geboorte- In het bedrijfsleven. golf van 1945, waardoor de komen- M EN Bij het 25-jarig bestaan van de Leidse beroeps- i 25 Jaar in dienst van de brandweer) eer vieren 19 personeelsleden hun jubileum in brand-!?" de hoofdbrandwachten h Ryns- rr u u - j u j j- i. burger. P. de Jager, G. v. d. Wey- Utyst. Zeven van hen zijn bij de brandweer in dienst ge- den H. Zitman, c. v. d. Kraan, H. Klom. J. H. Labruyère, P. Meuldyk, A. Bergers, L. de Wit, B. Devilee en J. Gijzenij (allen 12jaar in dienst van de brandweer). Vanmiddag kan de burgerij op het kazerneterrein het brandweermateriaal bezichtigen. Het jubileum van de brandweer wordt besloten met een feestavond, verzorgd door de personeelsvereni ging. ;oen het vrijwilligerskorps omgezet werd in de gemeen- «roepsbrandweer. ren zijn allen 12% jaar bij *eer werkzaam. De jubi- erden vanmorgen met hun ai ontvangen in de grote het gebouw van de brand- send commandant. de 1, Kosten, sprak de jubile- nschappen toe. Het speet hij door het grote aantal niet tot ieder persoon- kon spreken. Hij on- de manschappen met een Jran de Nederlandse Vereni- Brandweer Commandanten. zullen vanavond wor- eikt door de Leidse bur- mr. G. C. van der Willigen, de personeelsvereniging sprak de voorzitter, de iarteveld. Hij overhandigde 0 Ie 25 jaar in dienst van de zijn een miniatuur straal- presse-papier te gebruiken, fester C. A. J. Godthelp ii vergoeding boventallige ■kracht Pans innesschool dankte namens alle jubilarissen voor de huldiging. De overige Jubilarissen zijn de hoofdbrandwachten A. A. Langezaal, D. J. Mieremet, W. J. Stokkel, C. v. Nierop. F. Penseel. J. Crama (allen Negentien brandweerlieden vieren vandaag hun 25-jarig of 12^-jarig jubileum. Op de bin nenplaats!. poseerden de jubila rissen voor onze fotograaf. Geheel i rechts staande de waarnemend commandant, de heer W. A. Kos ten. (Foto LD/Holvast) Voorstellen aan gemeenteraad VOORSCHOTEN - B. en W, stel- heer J. Ph. van Tiggele uit Rotter- len de raad voor te besluiten tot het dam (F. T. Drankenservice) ge- mvoeren van eenrichtingverkeer en vestigd aan de Veurseweg 214 te het stellen van parkeerverboden in verlenen voor de tijdsduur van vijf de wijk, begrensd door Papelaan- jaar. Op grond van de Drank- en Oranjekade-Wijngaardenlaan- School Horecawet voldoet het bedrijf niet straat-Veurseweg. Voor de uitvoe ring van dit besluit wordt een kre diet gevraagd van in totaal f 50.256. Dit voorstel is een gevolg van de door B. en W. uitgebrachte parkeer- nota, welke nota. door de raad ln ju ni vorig jaar met instemming werd ontvangen. Naar aanleiding van de resulta- ten van een ingesteld onderzoek in 1 mxoccnlin.J deZe Wtik' zijn B' en W' tót de con" allllCOSdUJVM clusie gekomen, dat het groeiende tekort aan ruimte voor het verkeer OHOTEN Burgemeester en het parkeren in deze wijk hetin- oders adviseren de raad voeren van éénrichtingverkeer nood- paan op het verzoek van I zakelijk maakt. B. en W. gaan uit Itrk. en schoolbestuur van van de norm; 1 auto per woning en ius parochie, ondersteund I daarom zullen enige straten dienen rerzoek van de oudervere- te worden verbreed, met name de de Paus Joannesschool, Pauwenstraat en een deel van de Hyacinthstraat. De bewoners zijn reeds tydens een burgera vond vol ledig ingelicht over deze plannen van het gemeentebestuur. dragen in de kosten van lallige leerkracht voor de- jolbestuur merkt op. dat sn van het aantal leerlin- lodig is om rijksvergoeding cerkrachten aan de Paus Voorts stellen B. en W. voor het samenstellen van de notulen van de hooi te verkrijgen, het ge- raadsvergaderingen bij wyze van an het feit, dat het ge- Proef voor het jaar 1968 uit te be- van Voorschoten de I steden aan derden en hiervoor een fA van het uitbreidingsplan r&arop de stichting van de onesschool mede was ge- i heeft, achtergesteld bij het Seling brengen van heb uit- flan Noord-Hofland en dat live op de weg van de ge il ft er voor te zorgen, dat zesde leerkracht aan de1 twee uren. krediet beschikbaar te stellen van f 5.000. De kosten verbonden aan het vervaardigen van een stenografisch verslag van de raadsvergaderingen, worden als volgt geraamdf 280 voor elke vergadering en f 70 voor elk half uur of gedeelte daarvan, dat de vergadering langer duurt dan inesschool kan worden ver- t delen de raad mee, dat ing van bedoelde school in- overgegaan in verband met «en van leerlingen van de diool, welk" school te klein reeds een dependance had eurseweg van twee lokalen, huur kon nog geen reke- met het plan Bijdorp, terst in een ontwikkelings- Het R.K. schoolbestuur overgegaan tot stichting stenografen ding van f 0.20 per km. Tevens ontvangen de een kilometervergoe- Ontheffing B. en W. geven in overweging ont heffing van aanvullende inrichtings eisen voor het slijtersbedrijf van de ■r overgegaan m sueniing g-* r.k. school speciaal voor D l'clll I WHHf .UOrff iVIl j Itóieeest. de St. Willibrord- stelt nieuwe aan de eisen en zal bij niet-inwilli ging de bedrijfsvoering per 1 janua ri 1969 moeten stopzetten. B. en W. delen de raad mee het verwisselen van de gasplaatjes op gedragen te hebben aan de firma Nedogas. een bedrijf dat zich onder meer op deze werkzaamheden heeft gespecialiseerd. Aanvankelijk zouden deze werk zaamheden verricht worden door de plaatselijke installateurs, doch druk ke werkzaamheden en personeelste kort bij deze installateurs verhinder den dit. Gelijktijdig zullen thans bij de verwisseling van de gasplaatjes alle installaties in de woningen ge controleerd worden. Door de directeur van het plaatse lijk postkantoor is meegedeeld dat het aantal brievenbussen in Voor schoten met twee zal worden uitge breid. De brievenbussen zullen bin nen een maand geplaatst worden in Boschgeest en Noord-Hofland. zijn van oordeel dat de i een school een beleids- die geheel voor reke- schoolbestuur blijft. lische dienst RDORP dokter H. Bake- |jj Mstraat 2, tel. 24828: zuster f*er, B. G. Cortslaan 34, tel. itJEEST dokter D Held, j 8CH( =1 BS- 10TEN tandarts L. G. Handellaan 41, melden 9.30 i tochotense apotheek, Leidse- tó. 2525; zuster Wiegerink, 113, tel. 2052 of 4641dok- 1 Kostense, Voorstraat 23, statuten vast ZOETERWOUDE De Onderlinge Brandwaarborg Mij. hield gister avond onder voorzitterschap van de heer L. A. Droogh in het café van de heer Th. Roeleven aan het Watertje haar algemene jaarvergadering. Uit de balans per 31 augustus 1967 bleek dat er een winstsaldo was van f 567,78. Nadat de rekeningen waren goedgekeurd werd de heer J. J. J. Noordman tot administrateur be noemd. De accountant van de landelijke maatschappij, de heer Van Dalen, gaf hierna een overzicht van de stand van zaken, tevens werden de nieuwe reglementen en statuten besproken, die vervolgens werden vastgesteld. Deze zullen 1 januari 1969 ingaan. Na de rondvraag, waarin geen be langrijke zaken aan de orde kwamen, sloot voorzitter Droogh de vergade ring. Leidse jongelui op dievenpad in Leiderdorp LEIDERDORP De politie heeft gistermiddag drie Leidse jongens van 16 jaar aangehouden in verband met een maandagavond gepleegde inbraak in de W. de Zwijgerschool. Er werd niets ontvreemd. De jonge lui bekenden na hun arrestatie vorig jaar gepleegde inbraken in de W. de Zwijgerschool. de chr. lagere school aan de Splinterlaan en de Engelen- daelschool. De buit was toen f 80. Ook hadden zij inbraken op hun kerfstok in Leiden. Scliotense raad brengt bezoek aan Voorschoten Schoolsportdag met ruim 1100 deelnemers Verplaatsing woonschepen VOORSCHOTEN Door het eer graven van de Korte Vliet wordt een zestal woonschepen, liggende in een zijsloot achter perceel Leidse- weg 260, binnenkort van het open baar vaarwater afgesloten. Voor een viertal nog in goede staat verkerende woonschepen is een an dere ligplaiaits gevonden in een sloot, lopende langs een aan de gemeente in eigendom toebehorend perceel weiland, achter het industrieterrein aan de Rouwkooplaan. Een aantal voorzieningen zoals grondwerk, beplantingen en verhar dingen en aanleg van elektriciteit en water vergen een bedrag van f 7.350. Provinciale waterstaat is be reid hiervan een bedrag van f 4.800 te vergoeden. B. en W. vragen de raad de nodige gelden beschikbaar !be dtellen. Drie jaar voor doodslag ROTTERDAM (ANP) De recht bank in Rotterdam heeft gisteren een 31-jarige Marokkaanse gastar beider wegens doodslag veroordeeld tot drie jaren gevangenisstraf met. aftrek van voorarrest. Het vonnis van de rechtbank kwam overeen met de eis van de officier van justitie. Op 24 februari van dit jaar schoot de man in Gouda zyn even oude landgenoot Amar Benissa met een revolver dood. Wat precies de aanlei ding van de schietpartij is geweest, werd tijdens de rechtzitting veer tien dagen geleden niet duidelijk. De Marokkaan wist op de zitting alleen te verklaren dat hij zich bedreigd voelde door het optreden van zijn landgenoot en dat hij toen zijn re volver gebruikte. Ook is vast komen te staan dat de schietpartij' plaatshad nadat de dader, het slachtoffer en nog een aantal Marokkanen vele ca- fé's in Gouda hadden bezocht. Het bloedonderzoek op de dader toonde aan dat deze zwaar onder de invloed moet hebben verkeerd teen hij het dodelijke schot afvuurde. VOORSCHOTEN Ruim elfhon derd jongens en meisjes van de i hoogste klassen van de lagere scho- j len hebben deelgenomen aan de schoolsportdag. Op de vier velden van het gemeentelijk sportterrein aan de Juliana van Stolberglaan waren de gehele dag wedstrijden in estafet te, touwtrekken, trefbal, slagbal en lange afstandloop. De uitslagen zyn als volgt: estafet te: meisjes: 1. Bethaniëschool; 2. Nutsschool; 3. Mariaschool. Jongens: 1. Bethaniëschool; 2. Vlietschool; 3. Parkschool. Touwtrekken: meisjes: 1. Vlietschool, 2. Parkschool, 3. Ma riaschool. Jongens: 1. Paus Joannes school; 2. Ds. Fortgensschool; 3. Parkschool. Trefbal: meisjes: 1. Nutsschool; 2. Vlietschool. Jongens: 1. Jozelshool; 2. Bethaniëschool, Slagbal: meisjes: Gevers Deynoot- school: 2. Vlietschool; 3. Paus Joan nesschool. Jongens: 1. Parkschool; 2. Vlietschool; 3. Nutsschool. Lange afstandloop: meisjes: klas 4-Miriam v. d. Hulst; klas 5-Marian Stautha- mer; klas 6-Lenie Idsardi. Jongens: klas 4-Paul van Heteren; klas 5-Rob Verhoork; klas 6-Frans Zonneveld. Vier jaar geëist voor poging tot moord op echtgenote MAASTRICHT (GPD) „Ik heb mijn vrouw vermoord, want ik heb negen jaar lang geen leven met haar gehad en ze wilde niet scheiden", riep een dronken Maastrichtse fabrieks arbeider in de nacht van zaterdag 27 januari uit tegen een eenzame wandelaar, die hij in de wijk Pottenberg op straat ontmoette. De vreemde geloofde het niet, maar de nogal verwarde jongeman bleef zolang aandringen, dat hy zich by de politie zou gaan aangeven, dat de man ten laatste het verhaal ge loofde. Hy werkte hem in een telefooncel en belde zelf de politie. Deze vond in de flat aan het Potterieplein een hevig bloedende jonge vrouw, die door messteken in rug. armen en VOORSCHOTEN Vrijdag zal ae gemeenteraad van 't Belgische Scho ten met enige hoofdambtenaren van deze Antwerpse voorstad een bezoek brengen aan Voorschoten. Het gezel schap zal om 10 uur ontvangen wor den door de Voorschotense gemeen teraad op het kasteel Duivenvoorde. Na deze officiële ontvangst volgt een rondrit door Voorschoten en een boottocht door de Vliet. In demid- middag vol gemaakt en 's avonds Voorschotense bedryven en instellin gen. Met een bezoek aan het jacht slot „De Hoi-sten" wordt de verdere middag vol gemaakt en 's avnds staat een bezoek aan de raadsver gadering op het programma. Indien de raadsvergadering om tien uur nog niet afgelopen is, wordt deze onder broken voor het afscheid van de Belgische gasten. LONDEN (GPD) Het Engelse Lagerhuis heeft gisteravond met een voor de regering gevaarlyk klei ne meerderheid van slechts 35 stem men het nieuwe wetsontwerp inzake produktiviteit, prijzen en inkomens goedgekeurd. De conservatieven en en liberalen waren tegen, omdat ze niet geloven in een wettelijke dwang op het subtiele gebied van lonen en prijzen. De regering had ook de grootste moeite de eigen linkervleugel en een aantal rechtse vakbondsver- tegenwoordigers van de noodzaak van de maatregelen (die een verscher ping vormen van de bestaande) te overtuigen. Labours normale absolute meerder heid bedroeg tot nu toe 70. De voor stellen werden uiteindelijk aangeno men met 290 tegen 255 stemmen en dat was de kleinste meerderheid die de Labourregering ooit in het La gerhuis heeft gekregen. De conserva tieven riepen „out, out, out", maar voor de regering hoe bedroevend het resultaat ook was vormde de uitslag geen reden tot aftreden. De regering huldigt het stand punt, dat er op het gebied van prij- zen, lonen, huren en dividenden alleen door vrijwillige samenwerking van alle betrokkenen werkelijk iets kan worden bereikt. Helaas laat die j samenwerking tussen de vakbonden I onderling en tussen het Britse vak- I verbond, het Trade Union Congress (TUC) en de centrale werkgevers organisatie nog veel te wensen over. Vandaar dat de nieuwe wet, even als de oude, dwangmaatregelen bevat maar uitsluitend als stok achter de deur. Tot nu toe behoefde deze zelfs j nooit te worden gebruikt. Er is echter geen sprake van een totale loonstop. De algemene norm over een periode van 12 maanden (van juli af) is een verhoging van 3 pet. Grotere verhogingen zyn ge oorloofd maar alleen indien daarte genover grotere produktiviteit staat. Wanneer de verhoging als on nodig wordt beschouwd bezit de Prijzen- en inkomensraad de be voegdheid deze twaalf maanden te gen te houden (in plaats van zes maanden zoals tot nu toe). Pas wan neer men zou weigeren zich aan de uitspraak van de raad te houden, kunnen overtreders zowel vak bonden die voor een afgewezen loon eis blijven stryden als werkgevers tot geldboeten worden veroordeeld. Dit dreigement dient echter uitslui tend om on willigen, met name een aantal militante bonden, in het ga reel te houden. handen gewond was. De vrouw her stelde van de steken. Gistermiddag stond de fabrieksarbeider (30), voor de Maastrichtse rechtbank terecht op beschuldiging van moord. Verdachte gaf grif toe dat hy al lang had rondgelopen met het plan ..zijn vrouw uit de weg te ruimen" en beweerde zelfs dat hy helemaal niet dronken was geweest, maar in koelen bloede en met overleg te werk was gegaan. Daarmee plaatste hy zichzelf voor een van de zwaarste delicten in on ze samenleving: moord met voorbe dachte rade. De officier eiste vier Jaar gevangenisstraf. „We hadden geen normale huwe- lyksomgang en myn vrouw wilde van begin af aan geen kinderen, om dat zij werkte. „Ik had haar voorge steld te scheiden, maar dat wilde ze niet en zelfs toen Ik enkele maanden met een andere vrouw weg was, nam ze me achteraf toch weer te rug. Ik zag geen andere uitweg om van haar af te komen en heb daar om al lang tevoren het plan opgevat haar te doden. Dat het niet eerder gebeurde kwam doordat ik niet durf de," zo luidde verdachtes bewering. Officier van justitie mr. H. van Buuren hield een uitzonderlyk re quisitoir, waarin hy niet enkel de strafrechtelijke facetten van de zaak schilderde. Hy besteedde bij na als een verdediger ruimschoots aandacht aan verdachtes figuur, zo wel als aan de jonge vrouw uit deze huweiyksimpasse, zoals er naar zyn zeggen zeer velen waren, evenveel als problemen in elk van die huwe- lykén. De minister deelde mee, dat „een krachtiger en breder aanpak" nodig; is bü het aantrekken van buiten landse bedryven. „De vestigingsfac toren in Nederland zyn interessant", zei de minister, „maar wij moeten beseffen dat men niet meer staat te dringen voor onze deur". Om de vestigingen te stimuleren zal het departement zich vooral richten tot de industrie in de Verenigde Staten, en Zweden, Zwitserland en Japan. Duivensport C. C. Leiden en Omstreken Wed vlucht Pt. St. Maxence. Uitslag: 1. J. Marijt, 2. AlphenDelft, 3. J. Roest. 4. J. Haver, 5. P. Sloos, 6. H. Flippo, 7. T. Onderwater, 8. 10. G. v, Stein. P. V. Het Oosten Wedvlucht Pt. St. Maxence. Uitslag: 1. J. Maryt, 2. H. V. Schaik, 3. 8. 10. H. Mooten. 4. S. de Haas, 5. C. Vessens, 6. T. v. As, 7. D. Koet, 9. W. v. Klink. P. V. De Snelvlieger Wedvlucht Pt. St. Maxence. Uitslag: 1. 8. J. Roest. 2. 3. 10. J. v. Stein. 4. 5. 9. U Mieremet, 6. M. de Lange en Zn. 7. J. Degen. P. V. De Blauwband Wedvlucht Pt. St. Maxence. Uitslag: 1. 4. J. Ha ver, 2. T. Onderwater, 3. 7. 8. 9. G, Mens, 5. A. v. d. Kwast, 6. Gebr v. d. Krogt, 10. H. Keuning. P. V. De Blauwkras Wedvlucht Pt. St. Maxence. Uitslag: 1. P, Sloos. 2. H. Filippo, 3. J. Haas Nieu- wendyk, 4. H. Moenen, 5. M. Zonne veld, 6. F. Franken, 8. W. Gysman, 9. J. Smit, 10. W. Siera. P. V. De Rynklievers Wedvlucht vanaf Corbeil. In concours 29 duiven. Uitslag: 1. A. v. Royen, 2. J. Ver- straaten, 3. N. v. d. Linden, 4. J. v. Duivenvoorde. 5. J. Brantenaar. 6. Chr. v. d. Pluym, 7. N. v. d. Linden, 8. H. Holtrop, 9. Gebr Kok, 10. J. v» Leyden. V-raad betreurt optreden Israël in Jeruzalem NEW YORK (Reuter) De Vei ligheidsraad heeft gisteravond een beroep op Israël gedaan, de maatre gelen ongedaan te maken die het heeft genomen om de Internationale status van Jeruzalem te wyzigen. Van de vyftien leden spraken er dertien waaronder Engeland, Fiankryk en de Sowjet-Unie zich voor deze ontwerp-resolutie uit, ter- wyi de VS en Canada zich van stem ming onthielden. De vertegenwoor digers van deze twee landen hadden betoogd, dat de raad het vraagstuk- Jeruzalem niet los mocht zien van het gehele complex van problemen in het Midden-Oosten. Ook vreesden zy dat aanvaarding van het voorstel de vredespogingen van VN-bemidde- laar Jarring zou kunnen bemoeilij ken. In de aanvaarde resolutie wordt het betreurd dat Israël zich niet heeft gehouden aan de twee resolu ties van de Algemene Vergadering van juli van het vorig jaar, waarin verboden werd wyaigingen in de status van Jeruzalem aan te bren gen. Volgens de uitspraak van de Vei ligheidsraad zyn alle door Israël in dit verband getroffen maatregelen op wetgevend en bestuuriyk gebied met inbegrip van onteigeningen ongeldig. Tenslotte wordt met klem er voor gepleit, dat Israël niets meer doet om de status van Jeruza lem te wyzigen. Fopspeen Leiderdorpers Kortsluiting EHB0-dT,O,naVOOr De conservatieven zien in deze strafsancties het gevaar van een afglyden naar de totalitaire staat. Hoewel het Britse vakverbond schoorvoetend met de regering sa menwerkt zijn de meeste individuele bonden traditoneel tegen een gelelde loonpolitiek. Anderen zoals de liberalen achten de prijzen- en inkomenswet onrea listisch en beschouwen deze als een fopspeen om het publiek algemene prijsverhogingen, die het onvermy- delyk gevolg zyn van de financiële regeringpolitjiek, te doen aanvaarden. De wel zeer laat gekomen Engelse pryzen en inkomenspolitiek is een gevolg van het falen van de door alle partyen bezongen economische expansie, die uitbleef, maar aan de andere kant is produktieve groei niet mogelyk zonder de grootste zelfbe heersing op het gebied van pryzen en inkomens in alle vormen. Als concessie tegenover het recal citrante deel van de Labourfractie zal de nieuwe wet (de oude duurde een jaar verlengd) 18 maanden du- een jaar verlengd) 18 maanden du ren en dan evenwel door een nieuwe warden vervangen, in plaats vaai automatisch te worden verlengd. Hy zag de zaak meer als een veel voorkomende kortsluiting tussen iwee erg jong gehuwden, die vele ja ren lang een „makkeiyk leventje" leidden, dankzy de inwoning by de ouders. Toen er na 9 jaar eindelijk een flatje vry kwam rezen daar voor beiden niet alleen de voordelen maar ook de nadelen op. Het was byv. gedaan met de uitgaansavond- jes, het was voor zichzelf zorgen ge blazen en de voldoening van zelf standigheid zwaaide ook daardoor om naar wrevel en meningsverschil len. Wat ter zitting niet tot verdachtes ontlasting kon worden aangevoerd was een, waarschynüjk niet by de politie bekend, feit: verdachte had door zyn daad die nacht een andere man van hetzelfde gevaariyke plan kunnen weerhouden. Want de eenza me wandelaar, die door Pottenberg dwaalde was op zoek naar zyn vrouw, die ergens in een van de flats by een vriend was. In de bin nenzak van die wandelaar wachtte op die andere vrouw een keuken mes. Deze man ging later kalm naar huis. Hy had zich aan een ander ge spiegeld. LEIDERDORP Voor het EHBO- examen van de cursus 1967-'68. die onder leiding stond van dr. P. van 't Woud, slaagden de dames N. v.d. Berg-deJong; E. Chauden; H. Dijk- hoorn; M. A. van Egmond; J. J. FeyenSmeele; M. Geer lings; J. H. Glasbergen; A. Hoogervorst; P. L. Jansen-Bouwmeester; J. H. J. Keuze kamp; J. Knotter-v. d. Reyden; E. Th. Lauwaars-Ruysch van Dug teren, W. Rodenbug-Lodder; C. Scheurwa- ter-v. d. Zwan; H. J. Schildwacht; N. Swanenburg-Nanning; H. Bave- laar-Fidder: C. Corts-Spies; H. de Gunst-Bruines; J. HoogenboomL. Hoogenboom; A. W. Hoogervorst-v. Hartevelt: N. Hoogstraten: T. Schel lingerhout; A. Spierenburg; Th. Streefland-Bik; H. Ulrich-Madlener J. Versteeg; M. H. C. Aterboom; Oilissen; J. C. Brouwer; G.Geys- man; H. H. Hummel; C. Koning; D. Prins; J. Scholtz en J. Truyers- Olivler. Het diploma verwierven tevens de volgende heren: W. J. van der Veer; P. de Carpentier; L. Noordanus; J. Th Gyzerdj: J. O. Kiel; A. K. Veistraaten; A. A. Zaagman; B. G. Kiers; P. v. d. Berg: H. Heykoop; G. van Rooyen; J. v. d. Zwan.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 17