aterdagteam vernietigt Belgie i slotfase i! Onzekere wissels van dames-estafetteploeg Wa terpolo-zeven ta l kreeg een pak slaag feerloos fdelingselftal (zon.) erstelt zich na rust oupe Fernand Chanelle weer voor Nederland Ivrall Nationale wedstrijden in Lisse re tegen Gouda: 4-1 Oostduitsers wonnen met 6-1 en 7-2... Teleurstelling Katwijk won van Lisser Boys (4-1) iAG 20 MEI 1968 jSCH DAGBLAD PAGINA 11 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LE1DSCH DAGBLAD - SPORT LE1DSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCïIDAGBLAD lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllilllllllllllH (Van een onzer verslaggevers) (EN -T- Het nationale zaterdagelftal heeft voor de elfde óeslag gelegd op de Coupe Fernand Chanelle, inzet van jrlijks drielandentoernooi met Frankrijk en België. De i-formatie van Evert Sterk versloeg zaterdagmiddag in voor een handjevol toeschouwers het zeer zwakke Bel- team van het Corporatieve Sportverbond na een 12 rong bij de rust met 16 en werd daarmee ongeslagen oiwinnaar. IMIIIIIIIIIIWIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIII^ Atletiek Aad Steylen heeft za terdag in Scheven ingen een nieu.v Nederlands record gevestigd op de 10 Engelse mijl (16.090 km) door deze afstand te lopen in 50 minuten en 06.6 seconde. Het oude record stond sinds 10 september van het vorig jaar ook al op naam van Steylen met een tijd van 50.30.5 sec. Steylen leverde deze prestatie tijdens een wedstrijd in Scheveningen. die hij met een minuut voorsprong op Wim Hol op zijn naam schreef. it knusse sportpark In Alken pje onder de rook van Has- ;(t het nationale zaterdag- de ongeveer honderd toe- rs van wie het grootste nog officials en andere ge- tooh geen grootse In lenen achterlaten. De Neder- ploeg was in de matige en vertoning (zelfs de volkslie- vamen na veel geharrewar in feilloos uit de krakende Iers) weliswaar duidelijk (technisch en conditioneel), wgde er pas ver in de twee- In dat krachtsverschil in tot uitdrukking te brengen nee de zege enig reliëf te ge- er/coach Evert Sterk: „Voor was het zeker niet best. De maakten het zich gewoon moeilijk, veel te ingewikkeld simpel spelende Belgen. Het ook allemaal te lang. Na de g het een stuk beter, liep al- soepeler. Toen werd er ook gespeeld, meer over de vleu- conditie ging toen ook een mee spreken". iaal tevreden was de 60-jari- ërsummer toch niet. Sterk: eden mag je natuurlijk met 5 overwinning nooit zijn. nu te zeggen: jongens, jon- at een ploeg, wat een wed- Nee, dat ook weer niet. Als was gebleven, was ik ook |k ontevreden geweest. Maar Die 16 geeft het krachts- goed weer. We waren toch veel en veel sterker. Alleen waarop de score tot stand men, had Ik liever wat an- overtuigender gezien. Ove- ïel merkwaardig dat in Rijs- mkrijk pas in de laatste twin. uiten op de knieën werd ge- (3—1) en dat België even- het laatste half uurtje onder werd gelopen Uitgeblust er na de rust heeft het na- zaterdagelftal, dat in. verge lijking met het team dat in Rijssen Frankrijk versloeg op vier plaatsen was gewijzigd (doelman Beukers voor Vlaanderen, Kok voor de verhinder de Van der Giesen, Van Effrink yoor de naar de voorhoede verhuisde Kiel. waardoor Pluimgraaff naar de re serve-bank werd verwezen en links buiten Gritter voor Slagboom) in Alken het verzet van de Belgische ploeg weten te breken. De uitgeblus te „Rode Duivels" werden in de slot fase keer-op-keer door de in hoger tempo opererende Nederl. ploeg ver rast en Henk Kiel (2) en Nico Die pe veen (2) rondden enkele van die acties doeltreffend af. Als echter ook de buitenspelers Lodi Kalden en de debuterende Ab Gritter (18 jaar) Iets zuiverder hadden geschoten, zou de Belg Joël Robert won beide manches MARKELO (ANP) Op de vaak zeer glibberige bospaden op de He- rlkerberg bij Markelo heeft de 2- Jarige Belgische fabrieksrijder Joël Roberts voor 25.000 toeschouwers de overwinning behaald in de vijfde wedstrijd voor het wereldkampioen schap motorcoross der kwartliters. De wereldkampioen van 1964 won beide manches met ruim verschil. Pech had de Zweed Andersson, die na een verdienstelijke vierde plaats in de eerste heat tijdens de tweede serie zo ongelukkig ten val kwam. dat hij een been brak. Andersson (nu nog derde met 18 punten) kan zijn Illusies op de wereldtitel voor dit jaar wel vergeten. Van de Nederlandse deelnemers kwamen de student in de tandheel kunde Gerrit Wolsink en Jo Lam- mers het best voor de dag. Zij wis ten echter geen punten voor het we reldkampioenschap te vergaren. Frans Sigmans, de kleine felle rij der uit Bakel, kreeg tweemaal ma chinepech. De eindstand: 1. Robert 2, 2. Pet- tersson 8, 3. Geboers 9, 4. Molssejev 10, 9. Wolsink 24 en 10. Lammers 25 punten. De stand voor het wereldkampioen schap na vijf wedstrijden: 1. Robert CZ, 28, 2. Geboers, CZ, 22, 3. An dersson, Husqvarna, 18, 4. Hallman Husqvarna, 10. score nog aanzienlijk hoger zijn uit gevallen. De Belgische keuzeheer Van Hecke: „Dat laatste half uur hebben we enorm zwak gespeeld. Fysiek wa ren we toen helemaal van de kaart. Toen kwam het gebrek aan cohesie er is voor deze wedstrijd geen en kele maal getraind, terwijl er toch vijf andere spelers waren dan twee weken geleden in Straatsburg wel nestennisploeg rslaat Zweden HOVEN (ANP) De twee dames tennisinterland Neder- ■eden, vrijdag en zaterdag in 'en gespeeld, heeft een 4-2 or Nederland opgeleverd. De üge regenval was er op de oorzaak van dat niet het programma kon worden af- Het enkelspel tussen Astrid 4 en de Zweedse Ulla San- itd bij de stand 6-4 3-2 ge- Het laatste dubbelspel werd geheel niet gespeeld. De uit- ?&n zaterdag zijn: Jansen versl., Ingrid Löf- ■3 6-1, Lidy Jansen Venne- irliest van Christine Sandberg heel erg aan het licht. Dat het „maar" 16 is gebleven, is niet onze verdienste geweest, maar tekende de zwakte van het Nederlandse team. Alleen die nummer tien, Henk Kiel, vond ik een fantastische speler. De overigen hebben mij niet kunnen im poneren". Aanvoerder Henk Kiel „Het was even wennen, op het laatst ging het gesmeerd" kreeg na afloop be halve schouderklopjes ook nog een aanbieding van de plaatselijke semi- profclub Sporting Alken. De 23-jari- ge Kampenaar toonde echter bijzon der weinig interesse in een prof- avontuur te hebben, zoals onlangs ook de „scouts" van Gooiland en Go Ahead ervaren hebben. Bap Kralt in duel met een van de Belgische spelers. (Foto Leidsch Dagblad) Behalve Kiel noemde de Neder landse coach Evert Sterk als „betere spelers" de verdedigers Aalt Kok („Sterk in de lucht") en de Rijns burger Bab Kralt ("stug als altijd, maar ditmaal opbouwend ook zeer goed"). Bij het enige Belgische doel punt, dat in de 39ste minuut werd gescoord, ging Kralt overigens niet geheel vrijuit. Met centrum-verdedi ger Gerard Schinkel nam de 29-ja- rige Rijnsburger, die in Alken zijn 10de interlandwedstrijd speelde, 'n te afwachtende houding aan bij een lange voorzet van de opgerukte links achter Plrard, waardoor Sjef Jans sen ongehinderd de gelijkmaker kon inkoppen (11). Bab Kralt: „We (Beukers, Schinkel en ik) begrepen elkaar even niet helemaal. We lieten het aan elkaar over. Lou bleef in zijn doel, terwijl Gerard en ik even te laat reageerden. Toen kon die ke rel rustig inkoppen. Het was een mooi doelpunt, daar niet van. Eigen lijk moet je altijd even meespringen, maar ja. Scoreverloop: 3: Kalden via voet van Christiaans 01, 39: Janssen 1—1, 45: Kiel 1—2, rust, 67: Kiel 1—3, 74 en 80: Diepeveen 14 en 15, 86: Kiel 16. Scheidsrechter: Minnoy (Belg). Toeschouwers:87. De opstelling van Nederland was: Beukers (Spakenburg)Gouman (Heerjansdam)Kok (IJsselmeervo- gels), Schinkel (Go Ahead), Kralt (Rijnsburgse Boys)Den Rooyen (SSC), Van Effrink (Zuidvogels) Kalden (PPSC) Kiel «Go Ahead), Diepeveen (DOVO), Gritter (ACV). Diepenveen scoort een van de zes Nederlandse doelpunten. Foto Leidsch Dagblad De eindstand van het toernooi luidt: Nederland 2, 2, 0, 0, 4. 92. Frankrijk 2, 1, 0, 1. 2. 4—3. België 2. 0, 0, 2. 0. 1—9. Wielrennen Peter Post heeft gis teren de Ronde van Made voor be roeps wielrenners over 120 km gewon nen. De Amstelvener won de sprint van een groepje van vier man, dat na 70 Ion uit het peloton ontsnapte. Post legde de afstand af in 2 uur 56 minuten en 33 seconden. Het peloton had 1 minuut en 28 seconden meer nodig. Er waren 8.000 toeschouwers langs het parcours. LISSE De hoop van de KNAU, dat de dameselite tot een goede aanloopprestatie zou komen op de 4 X 100 meter (op welk nummer gegokt wordt op een finaleplaats in Mexico) werd gisteren tijdens nationale wedstrijden in Lisse de bodem ingeslagen. Tweemaal werd een poging gewaagd, beide keren werd het een mislukking door onzekere wissels. De tijden, resp. 47.5 en 48.2 sec. zijn voor een nationale formatie ronduit slecht te noemen en coach Westphal zal nog heel wat moeten schaven in de komende maanden om tot een homogeen téam te komen. Winderig betering van het Oostelijk record (van 8.26.- naar 8.18.8). De sprinttijden waren niet onver dienstelijk, maar werden, heilaas te gunstig beïnvloed door de rug- wind van 3 tot 4 meter per secon de. Wilma v. d. Berg bleef in 11.6 sec. Corrie Bakker (11.7) en Hillie Gankema (11.8) de baas, terwijl Ed*- die Monsels (AV'40) op de 100 meter heren verrassend de Neder landse kampioen 1967 Ad de Jong in resp. 10.5 tegen 10.6 sec. Dwlngelo, die op de 3000 meter met LeidenaM. Alfred verhoef, nog lang niet in vorm, eindigde als 5de Overigens geldt als excuus, dat de lage temperatuur de atleten behoor lijk dwars zat op het winderige veld aan de Spekkelaan, waar de „Spar taan" over een uitstekende atletiek- accommoüatie beschikt. De beste prestatie verrichtte Egbert Nijstadt, de 25-jarige politieman van DOS uit zijn clubgenoot Veld een dermate hoog tempo ontwikkelde, dat plaat selijke favorieten Piet Beelen en Wim v. Gerven na 1500 meter (4.05.-) reeds in geslagen positie lagen. Het resultaat was een aanzienlijke ver- Gewichtheffen De Russische gewichtheffer Jan Talts heeft in Lo- gansk het wereldrecord tweehandig trekken in de middenzwaargewicht- klasse verbeterd en gebracht op 153,5 kg. Het record stond sedert 6 april j.l. op ztfn naam met 153 kg. Wielrennen Het Nederlands Ita liaanse koppel Peter Post/Gianni Motta is in een baanomnium voor beroepsrenners op de Vigorelli-baan in Milaan op de tweede plaats ge ëindigd. Winnaar werd het duo Ed dy Merckx/Vittorio Adorni. 8TGEEST Heit Leidse af- (zondag) heeft gisteren Voscuyl" in Oegstgeest een "le 4i zege behaald op het Ssteam uit Gouda. Het zag er *rste helft overigens helemaal a&r uit, dat er zo'n royale °°r de Leidenaars uit de bus toen. Er werd in die eerste 45 aan Leidse zijde niet best J en het was maar goed, dat tolstadbewoners voor 't sohie- ^k geen al te hoge rap- hebben gekregen. Doel- Douwes, die in een uitsteken- stak, behoefde daarom eenmaal naar het net, al J"l] in die periode wel de zeer Weerde hulp van paal en lat. toge Goudse doelpunt viel na to 20 minuten spelen. In het kwartier van de eerste helft de Leidse ploeg wat meer op Huur, Men kwam zelfs al en- voor het Goudse doel. waar, vooral ook dank zij het goede werk van de doelman, voorlopig de zaak werd schoon gehouden. Na de hervatting liep het alle maal veel beter bij de roodwitten. Spoedig deponeerde V. d. Zwet de ge lijkmaker in de Goudse touwen: 1— 1 Leiden bleef hierna aandringen en met succes. Uit een volwaardige aan val kreeg Jongbloed de bal in goede schietpositie en dat betekende 21. Steeds meer raakte het elftal van de Gouwenaars van streek en steeds be ter ging het de „Leidse" voetballers af. Een kwartier voor tijd vestigde V. d. Zwet met een mooi doelpunt de aandacht opnieuw op zich en even later zorgde dezelfde speler met een voltreffer voor het vierde Leidse doelpunt. Eindstand 41. Op een nog nader vast te stellen datum speelt het Leidse afdelings elftal zijn tweede wedstrijd tegen de winnaar van de ontmoeting Gronin gen—Twente. MAAGDENBURG (ANP) Het Nederlands waterpolo- team heeft dit weekeinde in Maagdenburg tot twee keer toe een fors pak slaag gekregen van de Oostduitse formatie. Zater dag liep de score op tot 61 (10, 21, 10, 21) en zondag werd het 72 (10, 00, 31, 31). De Oostduitsers speelden beide keren een voortreffelijke partij waterpolo. Hun spel was te snel voor het Oranjeteam dat steeds in de laatste fase door vermoeidheid sterk terugviel. De teleurstelling in het Nederland se kamp was groot. De twee kans loze nederlagen zette de keurploeg van trainer Ruud van Feggelen en coach Ger Jansen ineens weer met beide benen op de grond. Ruim vier weken lang heeft het Nederlands wa- terpoloteam In de veronderstelling geleefd, dat de aansluiting bij de wereldtop nog maar een kwestie van enkele maanden zou zijn. Na het toernooi, dat in het paasweekeinde ln het Brabantbad in 's Hertogen bosch werd gehouden, straalde er weer hoop van de gezichten van de Nederlandse waterpolo-elite. Een zege op Italië en twee kleine nederlagen tegen wereldgrootmachten als Joego slavië en Hongarije gaven een aar dig uitzicht op het Olympisch bassin van Mexico- De barrière, in de vorm van een kwalificatietoernooi, begin Juni in Milaan, zou zonder moeite worden genomen. Dit weekeinde heeft een vooral in taktisch opzicht sterk spelend Oost-Duitsland in Maagdenburg het oranjeteam een niet mis te verstane waarschuwing gegeven. Met 61 en 72 bleken de gastheren veruit de sterksten en zij brachten Ger Jansen duidelijk aan het verstand dat Mexico nog ver weg ligt en dat een schotloze formatie als de Nederlandse er hard voor zal moeten werken om een re tourtje naar midden-Amerika te ver dienen. Copiëen Beide wedstrijden vormden eigen lijk getrouwe copieën van elkaar. Zo wel zaterdag als zondag wist Neder land twee perioden lang stand te houden tegen een vloedgolf van Oost duitse aanvallen om vervolgens als een pudding in elkaar te storten. Lag het aan de conditie? Liet de Oranje equipe zich te veel Intimideren door het vrij harde spel van de gasthe ren? Een oplossing voor het voort durend mistasten in de laatste perlo den valt niet een. twee, drie te ge ven. Feit is dat koele schutters als Herzog en Hermans voortdurend frank en vrij voor de Nederlandse doellieden verschenen en de kansen in de meeste gevallen niet onbenut lieten. Van de Nederlandse treffers gescoord door Bongers (zaterdag) en Van Dorp en Geutjes (zondag) was De Nederlandse waterpolo- J oloeg voor 't Olympisch kwalï- J ficatietournooi dat van 3 tot 8 J juni in Milaan wordt gehouden, i zal bestaan uit de volgende spe- i Iers: Evert Kroon en Feike de a Vries (keepers) Hans Wouda,, - Hans Hoogveld, Loet Geutjes, Fred van Dorp; Nico van de Voet (die in Maagdenburg wegens een teenblessure niet heeft kunnen meespelen) Bart Bongers en Ad Moolhuyzen. De elfde speler zal worden gekozen uit Hans Par rel, Hans Bolting en André Hermsen. alleen het doelpunt van Bongers een „normale" goal. De overige konden slechts worden gescoord uit straf- worpen, gegeven na overtredingen van de Oostduitsers. Geen beste generale repetitie van het Nederlands zevental dus en dat was direct na het goede spel ln Den Bosch een grote desillusie. De zware nederlagen zullen het zelfver trouwen van captain Fred van Dorp en zijn mannen danig hebben ge schokt. Zei „de barre" zoals Van Dorp door zijn waterpolovrienden vaak wordt genoemd, na het toer nooi in Den Bosch nog: „Ik heb nu wel vertrouwen voor het kwalifi catietoernooi in Milaan", hij zal thans alle moeite hebben zijn mede spelers ervan te overtuigen dat Mexico tooh nog een haalbare kaart is. Dames A 400 meter: 1. M Sterk Atmodeö 56.8. 2. T. Hen» nipman-C. Bataven 57.8. 3. I. Kei- zer-Laman Spartaan 57.9. Dames Diskus AB: 1. J. v. d. Giesen A SI. Sport 46.22. 3. M. Kortekaas A Spartaan 3750. Dames AB kogelstoten: 1. M. Rangelrooy A ADA 13.90. 3. M. Kortekaas A. Spartaan 12.43. 4. T. v. d. Holst A Bataven 11.22. Vijf kamp: 1. M. van Beek ADA 4232, 3. D. v. Beek Bataven 3.452. 4. W. Taekema Bataven 3.422. in 10.8 sec. In een 200 meter serie versloeg Fred v. Herpen (Spartaan) ln 21.2 sec. de Ned. kampioen Wim Blom van PSV en S. Tel (GVAV) beiden in 21.6. Ook hier een rug- wind van 3.6 meter per seconde, maar het duidt niettemin op een goede vorm van de leraar uit Lisse. Door de stugge wind kwam de 400 meter dames er niet uit. In fraaie stijl gaf Mieke Stok blijk van goede mogelijkheden in 56.8 sec., maar zij ondervond weinig steun van de voor haar lopende „slowstarters" Truus Hennipman en Ilja Keizer, die er beiden echter wel een goede eind sprint uitpersten, maar niet gevaar lijk konden worden. Een goed debuut op de vijfkamp voor dames maakte M. v. Beek van het Amsterdamse ADA. Door 11.4 op de 80 horden. 9.57 kogel, 5.10 ver, 1.55 hoog en 25.3 op de 200 meter bereikte zij een to taal van 4232 punten en dat is zon der meer beloftevol. De Batavenda- mes Dimy van Be^k en Wijnande Taekema werden 3de en 4de met resp. 3452 en 3422 p. Helaas werd deze „nationale" wedstrijd aangevuld door enkele nummers voor C en D klassers. Een 10.000 meter voor heren CD degradeerde het geheel tot een regionaal gebeuren. De spanning was eruit. Dat bleek op het slotnummer, de 4 x 100 meter dames. Nerveuse Mleke Sterk ging véél te vroeg weg op de eerste wissel zodat Wilma v. d. Berg geen schijn van kans had haar te „halen". Onbegrijpelijk was het dat coach Westphal binnen 3 mi nuten Wilma opnieuw Het starten, diie door vermoeidneid Mieke wéér niet kon bereiken en toen volkomen uitgeblust in het gxae neerzonk. Uitslagen Heren A finale 100 meter: 1. S. Monsels AV'40 10.5. Heren A finale 200 meter (rw.) 1. Sj. Tel GVAV 21.6. Heren A 300 meter: 1. E. Nijstad AV Dos 8.18.8. 3. P. Beelen Spartaan 8.37. 4. H. v. Kaste- ren, Sparta 8.39.7. 5. W. van Gerven Spartaan 8.46.6. Heren CD 10.000 meter: 1. J. Dekker C SAV 33.29.9. 3. A. Burgman C Bataven 35.6.9. Heren AB Hinkstapsprong: 1. M. Mellaart Metro A 14.07, 4. H. Langeveld Spartaan B 13.10. Dames AB 100 meter (rw.) I. W. v. d. Berg Keien 11.6. Vierdeklassers LEIDEN In 4B van het zater- dagvoöbbal loopt de competitie ten einde. Katwijk zegevierde zaterdag over een door invallers verewakt Lis ser Boys (4l), Leiden kreeg klop van Spirit (2—3) en GWS toonde zich wat slagvaardiger dan Koudekerk (2-0). KatwijkLisser Boys 41, Een met vier invallers uitkomend Lisser Boys nam in de 20ste min. door Imanse verrassend een voorsprong en hield die de gehele eerste helft vast. Pas na rust voerde Katwijk de Lissenaren snel naar de nederlaag. A. v. Duyvenbode (2x), Zwaan en Van Kruisten bepaalden de eind stand op 4—1. Leiden—Spirit 23. Al in de 2de min. liep Leiden een 10 achter stand op door een treffer van C. v, d. Poel. De thuisclub liet zich echter niet ontmoedigen en door De Graaf en Vos kwamen de Leidenaars met 2—1 voor te staan. Na rust bleef Lei den sterker en doelman Kool van Spirit moest vele reddingen verrich ten. Tegen de verhouding in grepen de gasten in de slotfase tooh nog de overwinning door treffers van Vuyk, Leiden had op zijn minst een gelijk spel verdiend. GWSKoudekerk 20. Koudekerk was in het veld wel sterker, maar bleek niet in staat doelpunten te ma ken. GWS was daarin iets bedreve ner. Na een kwartier gaf Van Keste- ren de Sikkensmensen een 10 voor sprong de Koudekerkdefensie bleef staan omdat zij van mening was dat hier sprake was van buiten spel. In de tweede helft had P. v. d. Bent de score gemakkelijk op 20 kunnen brengen, maar hij was zo on verstandig een penalty naast te schieten. Vijf minuten voor tijd werd die 20 stand echter toch bereikt. Ook nu was Van Kesteren de maker van die treffer. SVOW—Loosduinen 3—1. Deze wedstrijd werd gespeeld ln het kader van de bekercompetitieSVOW heeft tegen de derdeklasser Loosduinen een goede indruk achtergelaten. Voor rust bezorgde Riny v. d. Wetering zijn ploeg een voorsprong, die in de tweede helft door Jan van Heek ver der werd uitgebouwd (20). Loosdui nen reduceerde de achterstand via een treffer van Van der Laan. Een sterker SVOW herstelde de marge van twee doelpunten door een doel punt van Co van Heek.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11