Britten stappen over op de inaxi-mode TENSLOTTE UIT PARIJS: JJG 17 MEI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 27 Twee modellen van Del Costa's bont-mode voor de a.s. winter. Links fotomodel Kyra, juist terug uit Hollywood, waar zij filmde bij Dean Martin, in een wit ensemble afgezet met ivitte vos. Een grote witte Russische muts van vossebont completeert het geheel. Foto rechts: Redingote met capuchon van witte pelsafgezet met wit te vos. Een nieuw mode-accessoire van de Londenaar Richard Loftus is een enorm horloge, dat het kleine dames polshorloge moet vervangen. De bril is ook al voorzien van een uitzonder lijk geval. LONDEN (GPD) De les die Londen de internationale modewereld heeft geleerd, is de plezierige wetenschap, dat als het om kleding gaat tegenwoordig alles mogelijk is. In Soho's meest exquise nachtclub „The talk of the town", waar twaalf boutique-ontwerpers onder de naam „The as sociated fashion designers of London" nog vóór de zomer al weer hun nieuwe wintercreaties showden, waren alle facetten van de mode-van-morgen vertegenwoordigd. Om te beginnen de satijnen mantelpakjes in Isadora Duncan- stijl met frivole doorkijkblouses van flinterdun batist. De Engels man kijkt daar overigens nu al niet meer van op. omdat soort gelijke exemplaren in januari in Parijs door Yves Saint Laurent gelanceerd in de Britse hoofdstad ogenblikkelijk bestsellers zijn geworden. Creaties waaronder u niets aan mag en waarvan de befaamde Engelse psychologe Catherine Storr beweert dat iede re vrouw ze een jaar of wat zal dragen. De doorkijkblouses werden in „The talk of the town" door de Londense ontwerpers als een soort compensatie voor de maxi- mode, die steeds meer aan invloed wint, gelanceerd. Het zal er de komende wintermaanden toch van komen. Londen voelt n.l. voor langere rokken. Vooral de maximantels in combinatie met lange, wijde pantalons. M Van mini naar maxi Foto links boven: Het komt er dan toch van de aanstaande winter. Wallaca of Lon den vindt lange rokken veel charmanter. Of de dames er ook zo over zullen denken? Foto links midden: Karakteristiek voor de a.s nieuwe Britse wintermode is een maxi- mantel in combinatie met een wijde pan talon. Foto rechts boven: Ontwerpster Simon Massey voorziet het op een Isadora Duncan- mode. Bij de nieuwe leder-mode in Londen voor het komende najaar werd de keus gelaten tussen mini en maxi. Jan Pleeth (19) toont een mini-ensemble, terwijl de 21-jarige Rosemary David een maxi- mantel draagt. Spaanse loer De voorzitter van de Londense ontwerpers, Norman Hildebrand, gooide het met cape japonnen en sombrero's op de Spaanse toer. De beste Britse ontwerper in het jeugdige genre is zonder enige twijfel André Peters, die met zijn beige wit geruite mantelpakjes in Courrèges-stijl zelfs de creaties van Mary Quant overtroefde. Marlbrough verpakt de vrouw deze winter het liefst in zo veel pastelkleurige frivole ruches, dat ik mij er een nougatbonbon in zou voelen. Kortom, de Britse ontwerpers hebben kleur bekend en de hele modewereld kwam kijken. Inkopers en moderedactrices uit New York, Stockholm, Beyroeth, Tokio en Toronto en tientallen andere steden constateerden, dat de minirokken aan invloed zullen inboeten, maar niet zullen verdwijnen. Dat wil niet zeggen, dat het met de minimode is afgelopen, want zoals gezegd, de komende maanden is alles mogelijk. Al hebben de inkopers, 's werelds grootste warenhuizen, de vorige week tijdens een geheime bijeenkomst wel besloten dat zij bij de keuze van hun winterkleding de sprong van mini naar maxi zullen wagen. De rekken van de modewinkels zullen binnen niet al te lange tijd vol kuitlange creaties hangen, maar of u ze flatteus vindt en ze aantrekt is de vraag. De Londense mode-ontwerpers hebben het niet gek bekeken. Ze gokken op de fatale Isa dora Duncan-look en dat komt zeer goed uit, omdat er deze herfst een film en een musical over de aan het begin van deze eeuw zo po pulaire Amerikaanse danseres te verwachten zijn. Vandaar dus de zwarte harembroek- pakken van Mary Quant en Simon Massey en de auberginekleurige kozakensembles van wollen crêpe van Ricki Reed.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 33