Radiogemeente van herder gescheiden viiamol „De Stunt" stopt in Rotterdam Chaos in Frankrijk Toekomst leggen in Gods handen SURINGAR Ds. G. Toornvliet diep geschoktmaar vastbeslotenzet werk beslist door MET EEN ENKEL WOORD ^^^eidóe CfQcfenda PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD IATERDAG 16 MBI Wie de toestand in Frankrijk overziet, denkt onwillekeurig j aan de bijbelse zegswijze: wie i meent te staan, zie toe dat hij niet valle. Parijs heeft de afgelopen maan- i den gemeend op min of meer laat- I dunkende wijze te kunnen spreken over Amerika's militaire steun aan Zuid-Vietnam en de uitzichtloze oor- log aldaar. En toen er. dank zij pre- I sident Johnson, een mogelijkheid voor overleg ontstond, was Frankrijk in dé voorste gelederen om voor „een rustige omgeving" te zorgen. Maar wat Parijs dezer dagen heeft laten zien. vormt niet helemaal de beste achtergrond voor rustige besprekin gen, omdat het regime dat zich nog al zelfgenoegzaam over Amerika dacht te kunnen uitlaten, staat te schudden op zijn blijkbaar niet al te soliede grondvesten. De revolutiepo ging van extremistische studenten heeft ernstige tekortkomingen in het Franse hoger onderwijs aan het licht gebracht en het is nog maar de vraag of de arbeiders bereid zijn zich rustig te houden: ook in hun gele deren rommelt het dreigend. Vraagt men zich nu af waar de oorzaken liggen, dan staat de miserabele or ganisatie van het universitair onder wijs, dat in hoge mate verouderd is, bovenaan. En al mag minister Pey- refltte dan bezig ztfn geweest hierin verandering te brengen, een fikse duw in de rug kan hem alleen maar aansporen tot groter spoed. Boven dien blijken de slechte vooruitzichten van afgestudeerden uit de alpha-fa- culteiten (andere dan natuurweten schappen) een ellendige sfeer van on zekerheid te hebben geschapen. Ze ker is. dat de autoriteiten deze nega tieve factoren te lang vrij spel heb ben gegeven. Maar even zeker is, dat etxremistische warhoofden deze gro ve tekortkomingen hebben aangegre pen om anarchie te scheppen. Met aan het zwakzinnige grenzende ver watenheid hebben bepaalde jongelui geëist, dat zij zelf 't wetenschappe lijk niveau dienen vast te stellen, en voorts de instelling verlangd van een soort openbare examens, waar de hoogleraar-vragensteller door stu denten en arbeiders kan worden weg gestemd. Vooral die jury van arbei ders bij universitaire examens is niet van humor ontbloot. Nog even en dan mogen juridische en theologische hoogleraren en studenten hun oor deel geven bij het afnemen van exa mens in werktuigbouw en elektrici teitsleer Als de vakleraren te lastig zijn voor de kandidaten, dan stemmen de theologen hen gewoon wègWie nog niet helemaal van gezond verstand verstoken is, be grijpt dat de zotteklap, die sommige Parjjse „studenten" dezer dagen te berde hebben gebracht, maar zo snel mogelijk vergeten dient te worden, want deze wartaal pleit allerminst voor het niveau van de vooropleiding van deze dolle heren. Anderzijds zal de overheid niet alleen politie en gen darmerie in Parijs moeten samentrek- ken, maar ook op zeer korte termijn iets en liefst véél moeten doen om.-de treurige achterstand bij de organisatie van het hoger onderwijs in te halen. In 1955 kwam het in Amerika tot samensmelting van de twee grote arebidersvakbonden de AFL (Ame rican Federation of Labor) met acht miljoen leden, en de CIO (Con gress of Industrial Organizations) met 7 miljoen aangeslotenen. Aan die fusie was een lange concurrentie strijd voorafgegaan. Eigenlijk werd de vakbeweging pas in 1933, ten tijde van president Roosevelt en onder in vloed van de grote economische cri sis van 1929 wettelijk volledig er kend. De voornaamste rol speelde toen de AFL met vier miljoen leden, een organisatie, die op het beroeps beginsel was gebaseerd en slechts 15 van de Amerikaanse arbeiders om vatte. Enige jaren later, in 1936, ont stond een nieuwe organisatie, de CIO onder voorzitterschap van de mijn- werkersleider John Lewis. In tegen stelling tot de AFL was de CIO per fabriekstak georganiseerd. Het ver schil was duidelijk: tegenover de AFL met haar geschoolde arbeiders stond de CIO met haar ongeschoolde, min der geschoolde of pas in de fabrieks praktijk geschoolde aanhang, die spoedig aangroeide tot vijf miljoen. Maar toen ook de AFL, na de oorlog overstapte naar de bedrijfsgewijze or ganisatie, hernam zij" de leiding Twaalf jaar geleden vormden de con currenten een gemeenschapeplyke I organisatie, de AFL-CIO, onder voor zitterschap van George Meany. Een conflict tussen Meany en de voorzit ter van het Verbond van arbeiders in de automobielfabrieken „United Auto Workers" (UAW). Walter Reu- ther, is deze dagen uitgelopen op een breuk. In feite gaat het om een persoon lijke strijd tussen Meany en Reu- ther, van wie laatstgenoemde de eer ste dictatoriaal optreden en gemis aan actie verwijt. Vorig jaar trad Reuther af als vice-voorzitter van de AFL-CIO en dreigde met afscheiding van de UAW met een ledental van ruim een miljoen het belangrijkste lid van de gecombineerde vakbond als de eisen van de arbeiders in de automobielindustrie niet onderzocht zouden worden. Bovendien bepleit hij al geruime tijd een reorganisatie dat wil zeggen het aftreden van voor zitter Meany, wiens plaats hy wenst in te nemen omdat de AFL-CIO „sociale visie, dynamische aanpak en kruisvaardermentaliteit mist, welke karakteristiek moeten zijn voor de moderne vakbeweging". Helemaal ge l-ijk heeft hij niet,, want de bejaar de Meany heeft zijn eigen methode om de belangen van de arbeidersbe weging te bevorderen: niet door eisen, demonstraties of stakingen maar door zeer nauwe contacten met. president Johnson en tal van Congresleden, op wie hij achter de schermen, voorzo ver nodig, de nodige druk oefent. Dank zij zijn weinig spectaculaire, maar zeer effectieve bemoeiingen is BLOEMENDAAL (GPD) „Door mijn ontslag als radio predikant is de radio-gemeen te, die bestaat uit ongeveer 150.000 luisteraars, door de particuliere synode Noord- Holland van de Geref. Kerk uit elkaar geslagen. Dat is mijn grootste verdriet. Misschien ben ik lastig, maar ik begrijp niet hoe de synode het heeft aangedufd een radiogemeente van zijn herder te scheiden. De micrqfoon zal ik dus niet meer hanteren. Maar doorgaan mei het leiden van diensten, ook zonder toestemming van de plaatselijke kerkeraad, zal ik zeer zeker." Dit zei een geschokte, maar vast besloten dominee G. Toornvliet, die, zoals wjj gisteren reeds vermelden, ontslag heeft gekregen als radiopre dikant van Radio-Bloemendaal. Op een persconferentie, die hy samen niet enkele leden van het Comité ter behartiging van de radiogemeente hield, verklaarde de predikant, dat hij in hoger beroep zal gaan bü de generale synode, wanneer de particu liere synode een verzoek zal afwijzen. „Ik hoop, dat de genera le synode de zaak zal willen bekijken. De gronden van een ontslag zijn on toereikend". Ds. Toornvliet gaat dus door met zijn predikaties, ook al krijgt hij geen toestemming van de kerkeraad. „Dit zal ongetwijfeld schorsing uit het ambt betekenen, maar ik kan het voor mijn geweten niet verantwoor den, de mensen, die op mij rekenen, in de steek te laten. Dan zal ik mijn ambt te grabbel gooien". Wat te doen na een eventuele schorsing? „Ik geloof dat ik mijn toekomst het beste in de handen van God kan geven". Strubbelingen met de particuliere synode van Noord-Holland, strubbe lingen met de deputaten, die door de synode waren aangesteld met het doel ds. Toornvliet te begeleiden, hebben er in geresulteerd, dat het zover kwam. In het communiqué waarin het ontslag was gemotiveerd, stelt de synode, dat het onmogelijk was gebleken een samenwerking tot stand te brengen tussen ds. Toorn vliet en de deputaten van de synode, die voor het evangelisatiewerk van Radio-Bloemendaal verantwoordelijk zijn. Ds. Toornvliet en de leden van het comité denken er echter geheel an ders over. „Wist Ik de werkelijke achtergronden maar", verzuchtte de predikant. „Deze straf is ongelooflik rwaar. Dit doet men zo maar. Men snijdt er zichzelf mee in de vin gers: dit conflict zal de naam van de Gereformeerde Kerken geen goed doen". Officieel zou liet confliot ayn ont staan enkele maanden voor Pasen. Er waren lange tijd plannen om een eigen radioraad te vormien. In een in formele bespreking met enkele per sonen, die later wellicht tot die radio- raad zol gaan behoren, werd het voorstpl geopperd om op paaszater dag een avondmaalsviering te hou den voor de leden van de protestant se kerken. Dit voorstel werd aan de synode doorgestuurd. De synode heeft nooit iets van zich laten horen. De avondmaalviering ging niet door. .Het voorstel heeft zelfs kwaad bloed gezet: de synode acht, dat ik zelf een radioraad had benoemd", al dus ds. Toornvliet. En: „Ze hebben geprobeerd mij vast te spijkeren aan die raad. Dan hadden ze een reden. Maar de oorzaak ligt dteper. Ik val onder het gezag van de synode, maar ik heb de opdracht het evangelie te verkondigen. Voor alle mensen". In Leiden een heerlijke tijd Ds. Toornvliet heeft, vooral in de periode, dat hü studenten predikant was, zoals h\j het noemt, altijd aan de rand gestaan. Hij had veel contact met mensen van alle richtingen. „Het was een heerlijke tijd in Leiden. Ook hier verliep alles uitstekend. Mensen met vele verschillende overtuigingen kwamen naar mij toe en reageerden op mjjn preken. Dat is ook wat ik 't liefste wil. Geen bekeerlingen maken. Wel wat religieus inzicht geven. De mensen leren leven met God. Tijdens mijn gedwongen verlof mag ik geen ambtelijk werk doen. Mensen, die mij nodig hebben kan ik niet terzijde staan. De synode heeft mij van mijn leden trachten te vervreemden. Ge volg: de schapen zijn verstrooid". Over zijn manier van preken: .Misschien is dat de ontslagreden. Ik heb jaar €pi dag gevochten tegen de dullheid in de Gereformeerde Kerken. Ik heb fel geborneerdheid, die hier soms nog heerst, aangevallen. Maar toch sta ik er nog achter. Het is ge woon een kwestie van barbertje inoest hangen". Dat er met hem moeilijk zou zijn samen te werken, ontkent ds. Toorn vliet. „Natuurlijk heb ik een eigen mening, maar men was het gewoon niet eens met de prediking. Het blijkt, dat de synode de radiogemeen te eenvoudig niet accepteert". De reacties op het ontslag van de radiopredikant zijn bijzonder groot. Vooral van buitenkerkelijken wordt alle mogelijke steun toegezegd. Op vallend veel jongeren doen van hun sympathie blijken. In de afgelopen zes wéken werd in de verschillende kerken en gebouwen, waar de ontsla gen dominee preekte, een bedrag van meer dan 13.000 gulden ingezameld. ADVERTENTIE Fa. D. LADAN Moleusteeg 27 (bij Doezastraat) Lelden Telefoon 21375 Specialist op het gebied van aluminium jalouzieën. ADVERTENTIE Elke huid heeft vitaminen nodig. Uw huid - en elke huid - heeft vitaminen nodig. Om verruwing en verslapping tegen te gaan. Maar de huid krijgt die onmis bare vitaminen (F, A en E) niet van binnenuit. Ze moeten van buitenaf worden ingebracht. Dat doet Viiamol. Met Vitamol wordt elke huid soepel en gaaf, blijft elke huid jong en gezond, nachtcrème: Cellulaire f 6.75 dagcrème: Hydratante f 6.75 (uit Zwitml&nd) O.a. verkrijgbaar bij: BREESTRAAT 108 er in de loop der jaren een breed pro gramma van sociale voorzieningen tot standgekomen. En als Reuther des ondanks klachten had, zo stelde Meany, dan diende hij die te bevoeg- der plaatse kenbaar te maken. Er zou dan de volle aandacht aan geschon ken worden. Maar de commissie van uitvoering, waartoe Reuthei zich zou moeten wenden .bestaat goeddeels uit aanhangers van Meany, zo stelde de UAW-president daartegenover. Zo zjjn een persoonlijk geschil en uit eenlopende inzichten omtrent de bes te werkwijze ten bate van de Ameri kaanse arbeiders uitgelopen op een splitsing, die, naar het zich laat aan zien, voorlopig nog wel niet uit de wereld geholpen kan worden, zolang beide voorzitters hun oude functies blijven bezetten. BINNENLAND Boerma in Nederland De in no vember tot directeur-generaal van de FAO. de voedsel- en landbouw organisatie van de VN., gekozen Nederlander, ir. A. H. Boerma, is gistennddag uit Rome op Schiphol aangekomen. Hij zal volgende week voor het eerst, in zijn nieuwe iunc- tie de gebruikelijke officiële opwach ting malken bij de Nederlandse re gering. Het was te bar Een hoofdagent van politie en een hondengeleider hebben gistermiddag ongeveer dertig honden en katten naar het Stichts Asyl in Utrecht getransporteerd. De dieren leefden al geruime tijd in een volkomen verwaarloosde woning aan de Abstederdijk in Utrecht. De bewoners, een 56-jarige vrouw en haar debiele 23-jange zoon, hadden er letterijk een .beestenbende" van gemaakt. De ziekelijke vrouw is overgebracht naar de Willem Amtz- stiohting en haar zoon naar een in- rcihting in Grave. Overgang van politie Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot opschorting van de overgang van rechtswege van ge meenten van rijks- naar gemeente politie en omgekeerd. In de memorie van toelichting schrijven de minis ters Polak (Justitie) en Beerninx f Binnenlandse Zaken), dat het ont werp beoogt de overgang van rechts wege Voor een tijdvak van vijf jaar buiten werking te stellen. Het ont werp verklaart de bedde ministers echter wel bevoegd van de opschor- tingsregeling af te wijken, maar pas na het inwinnen van advies bij de commissaris der Koningin. De be windslieden zijn van oordeel, dat de Nederlandse politie-organisa tie niet gediend is met het ontstaan van een steeds groter aantal kleine politie korpsen BUITENLAND Wervelstorm in Birma Het aan tal doden dat veroorzaakt werd door de wervelstorm, cïie het zuidwesten van Birma op 10 mei trof, is volgens de laatste berichten gestegen tot 1073. Verslaggevers die het getrof fen gebied bezocht hebben, gaven te kennen dat het dodental hoger kan liggen. Verkiezing in Santo Domingo De Hervormingspartij van president Balaguer heeft de verkiezingen die donderdag in 76 gemeenten in de Dominicaanse Republiek werden ge houden gewonnen. Haar pecentage is echter teruggelopen vergeleken bij 1966 toen Balaguer tot president werd gekozen. Ook al heeft de Do minicaanse Revolutionaire Partij van oud-president Juan Bosch niet deelgenomen, toch heeft de Refor mists Partij blijkbaar veel stemmen verloren aan onafhankelijke groepen en de revolutionaire Christelijke So ciale Partij. ESRO-2 functioneert goed De Europese satelliet ESRO-2. die gis termorgen vroeg van de luchtbasis Vandenberg in Caiifornlë is gelan ceerd, functioneert nog steeds goed. Om 04.30 uur zijn signalen ontvan gen door de stations Johannesburg (NASA), Pretoria en Bretigny (CNES) en Redu (ESRO) De satel liettransmissies zijn normaal ont vangen. De satellie* heeft de orders, gegeven door het station Redu, op gevolgd. Geen akkoord over „Pueblo" Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ontkend dat Amerika en Noord-Korea op het punt staan een akkoord te bereiken over de vrijlating van de beman ning van het inliohtingenschip .Pue blo", Berichten hierover waren ver schenen in de .Washington Post' en de Los Angeles Tirres' Amerika zou naar verluidt bereid zijn Noord-Ko rea zijn verontschuldigingen aan te bieden, zoals het in 1964 had ge daan om de vrijlating van twee pi loten te bewerkstelligen. Eindelijk ontdekt Bij laag wa ter is voor de kust van Calais een vliegtuig op 't droge gekomen waar van d'e piloot nog in de cockpit zat. De oorsprong van het toestel, ver moedelijk in de Tweede Wereldoor log hier in zee gestort, kon nog niet worden vastgesteld. De stoffelijke resten van de piloot zyn naar het plaatselijk kerkhof overgebracht. Weer mond- en klauwzeer in En geland Een opleving van het mond- en klauwzeer in Engeland heeft de hoop de bodem ingeslagen dat aan de epidemie die vorig jaar de Britse veehouders meer dan vier honderdduizend stuks vee kostte, definitief een eind was gekomen. De ziekte heeft nu weer de kop opge stoken op een boerderij in Oswestry, in zui'dwest-Engeland. slechts an derhalve kilometer verwijderd van de plaats waar vorig jaar de epide mie begon. Aan de Lange Leidsedwars- straat in Amsterdam is gistermid dag het -politiek café C'66 ge opend. Deze clublokaliteit van D'66 zal aan leden gelegenheid geven tot het voeren van discus sies. Op de foto aan de bar van het nieuwe café o.a. de socialist J. Nagel (met baard), eigenaar H. Gruyters (met bril) en mevrouw Gruyters. DEN HAAG (GPD) De Neder landse musicalpro duktie „De stunt" heeft woensdag in Rotterdam plotse ling een einde moeten nemen na 188 voorstellingen. Het zeer Amsterdam se gegeven van Guus Vleugel en Ruud Bos met Jasperine de Jong in de hoofdrol, kreeg in de meeste plaatsen van Nederland een ruime belangstelling en stond voor door gaans volle zalen vier maanden in het Amsterdamse Nieuwe de la Mar- theater. In Rotterdam, waai' de toeloop naar het elfhonderd plaatsen tellen de Luxor-theater maar zeer gering was, heeft men de serie voortijdig moeten afbreken om het verlies niet te doen groeien. De producenten van ,De Stunt", Eric Herfst en Hans To- bi trachten nu voor de tekorten ga ranties te verschaffen, waarmee zij een faöllisement kunnen ontgaan. Na dat de musical een half jaar liep, was men juist uit de hoge kosten van een dergelijke ongesubsidieerde produkJtie, twee weken Rotterdam brachten een rampzalige omkeer voor „De stunt". De Hagenaars zul len het met de grammofoonplaat moeten doen, die van de musical is uitgebracht. Zelfbesturende Bantoe-staten in Zunlwest-Afrika KAAPSTAD (Reuter) Het Zuid- Afrikaanse lagerhuis heeft zijn goed keuring gehecht aan een wetsvoor stel, dat Zuidwest-Afrika wil verde len in zelfbesturende Bantoestaten. Het ontwerp moet nog door het Ho gerhuis worden behandeld maar dit is een formaliteit aangezien de rege rende Nationale partij ook hier een grote meerderheid heeft. 'De wet zal de regering de bevoegd heid geven wetgevende raden en an dere bestuurslichamen in het leven te roepen voor de zes of meer afzon derlijke Ban toestemmen in het om streden gebied. Zij voorziet niet in automatische onafhankelijkheid van deze bevolkingsgroepen maar in een toenemend zelfbestuur, gepaard aan een geleidelijke terugtrekking van de Zuidafrikaanse regering. Zuid-Afrika heeft de voormalige Duitse kolonie sinds de eerste we reldoorlog bestuurd op grond van een mandaat van de volkenbond. De Ver enigde Naties trokken dit mandaat later in, maar Zuid-Afrika weigerde zich, mede op grond van een uit spraak van het Internationale Ge rechtshof in Den Haag, naar dit be sluit te voegen. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Lienden (toez.) J. Vroegindeweij te Maarssen. Bedankt voor Schoonhoven <vac. H. Jongerden) E. M. Bakker te Tho- len. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Rockanje J. D. Sinite Maartensdijk, kiand. te Rotter dam, die bedankte voor Lewedorp, Schoondijke en voor Zuid-Beijer- land-Klaaswaal. GERF. KERKEN VRIJGEMAAKT Aangenomen naar Loosdrechit J. Verhoef te Vroomshoop. Revisie van Kerkorde HILVERSUM (ANP) In de van daag in Hilversum gehouden alge mene vergadering van de vereniging van kerkvoogdijen, heeft ds. F. H. Landsman, secretaris-generaal van de Ned. Herv. Kerk, medegedeeld, dat de generale synode in haar na jaarsvergadering de laatste hand hoopt te leggen aan de derde revisie van de kerkorde sinds 1951, afgezien van tussentijdse wijzigingen van ge ringere omvang. Ds. Landsman voeg de hier echter aan toe, dat deze re visie geen ingrijpende invloed zal hebben op de structuur van de Ned. Herv. Kerk. Deze blijft in grote lij nen onaangetast. Hockeykantine Roomburg Folk Beat 14 8 uur nam. Den Burcht: Toneelver. DOB-DOS- combtnatle. Opvoering van „Oom Al- bert op huwelijksreis". 8 uur nam. Ant, Clubhuis: Toneelavond „Tot ieders genoegen". Opvoering van „Mag ik U voorstellen8 uur nam. Vestestraat 40: Micro-theater „Im perium speelt „De dienstlift". 9 uur nam. Wassenaar (Kunstzaal HeuffOpe ning tentoonstelling werk van Karei Colnot en Guy van Hardenbroek. 4 uur nam. ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. Trompln. 1): Gem. voor oorspronkelijk christen dom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste da- gén. 10.15 uur. zondagsschool. 11.30 uur avondmaal. Ontmoetingscentrum bij Anto- niuskerk. Tentoonstelling van schilde rijen G.J.A. v. d. Berg. 10 uur voorm. 1 uur nam. Pinkstergemeente (Oude Rijn 3): Spr. dhr. Klaaysen. 2 uur nam. MAANDAG Stadhuis: gemeenteraad 7.30 uur na middag. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Ope ning school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden 3.3C uur na middag. Zuiderkerk Streekbij eenkomst „Kom over de brug". Spr. ds. P. J. Mackaay, 8 uur nam. Vervolg van pagina 1 PARIJS (AFP, Reuter) De golf van stakingen in Frankrijk heeft zich gisteravond uitgebreid tot het lucht en treinverkeer. „Air France" annu leerde voor vandaag alle vluchten vanuit de luchthaven Orly by Parüs, welk voorbeeld door de meeste ande re maatschappüen werd gevolgd. Op Orly staken ongeveer 250 man. Meer dan duizend personen die in .de Franse filmwereld werkzaam zijn namen tijdens een bijeenkomst in Parijs een motie aan waarin alle medewerkers aan het filmfestival in Cannes worden verzocht „zich te ver zetten tegen de voortzetting van het festival" uit solidariteit met de sta kende arbeiders en studenten en om te protesteren tegen de structuur van de filmindustrie en tegen het gaul- lisme. Ongeveer duizend studenten trok ken vrijdagavond op naar het ge bouw van de senaat, maar trokken zich terug toen zij een sterke politie bewaking tegenover zich vonden. Radio en tv Het personeel van de Franse radio en tv heeft gisteren gedreigd in sta king te zullen gaan als een zevental eisen die zü stellen niet worden in gewilligd. De klachten van het personeel van de ORTF richten zich tegen de in menging van de regering in de ob jectieve weergave van het nieuws, en ook tegen het feit dat radio en te levisie onder het ministerie van Voor lichting vallen. Een datum voor de eventuele staking is niet genoemd. Publieke opinie De mening van de volwassen Fran sen over de studentenacties is ver deeld: 31 procent staat er „min of meer gunstig", 44 procent „min of meer afwijzend" tegenover, zo blijkt uit een onderzoek van het Frans in stituut voor publieke opinie, gepubli ceerd door het blad „France Soir". Een week geleden bleek volgens een opiniepeiling 61 procent der onder vraagden de eisen der studenten ge rechtvaardigd, en 16 procent deze on gerechtvaardigd te vinden. Van de ondervraagden in het laatste onder zoek was 20% van mening dat men de studenten die betogingen houden in hun universiteiten hun gang moet laten gaan, 15 procent was voor in schakeling van de politie voor her stel van de orde en 37 procent vond dat de universiteiten gesloten moe ten worden tot de rust is terugge keerd. W -dB 1 .hHIÉ1# Jjj^Byp ELllfcs ■Hp- m ■she* i -è Stadsgehoorzaal: Uitvoering v Stem des Volks", 8 uur nam. Kleine Burcht: Appèl D'66, 8 uc nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): sic tingsmiddag Ned. Ver. van Hulsn»" wen 2.30 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronica „De detector" 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwst Zitting Bouwfonds Ned. Gemeente 7-8 uur nam. Pardoeza (Doezastr.)Politiek trd punt. 8.30-12 uur nam. WOENSDAG Vestestr. 40: Microtheater ..w. rivun" speelt „De dienstlift". 9 uur a middag. Stadhuis (trouwkamer): Spreeto sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam, VRIJDAG Dn Burcht K.V.P. Burgerij-avc-i Witte Singelplan 8 uur nam. Auberge francaise (Kloksteeg ij, Café-chantant rri.mv. Peter de Jm Donald van Hooven. Leny Bonman Jan-Pieter Boutens. 9 u nam. Oude Vest 13: Evang christenen „Ecclesia". 8 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „De hel op het strand', Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 urn. dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrij: en zaterdag 11.30 uur nachtvoorsttil gen. „Hiroshima mon amour", 18 jr, Studio: „Accident", 18 Jr. Dagel 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30 7 en 9.15 uur. Luxor: „Pecos houdt opruiming", Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. b, dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Mat Helm en d« verdrQ kers", 14 jr. Dagelijks 2.30, 7 en uur. Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.IJS Lldo: „Een miljoen voor zeven nw den". 14 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en f ar. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 c Rex: Ontnapplng uit IstanboeT Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.16 uur. dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrij! en zaterdag 11.30 uur naohtvooretelS gen „1001 vrouw", 18 Jr. Wassenaar Astra: donderdag ij zondag 8.00 uur: „Chinese avontu; in China" a.l. Zondag 2.30 uur: „Wi netou in de dodenvallei" 14 Jr. TENTOONSTELLINGEN Alleman&geest: Tentoonstelling set derijen en perkamenten pam Dieuwke Kollewijn. (t/m 30 Juni) Het Dulvenhuys (Rapenburg i Expositie grafiek Hermanus Bene (tot 23 mei). Galerie v. d. Vllst (Botermarkt Expositie Rob Clous en Frans de 1 Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 voorm. 6 uur nara. (t/m 24 b Molen „De Valk" Molenmuseum gelijks (behalve 's maandags) 10i voorm.- 5 uur nam., *s zondags 1-51 nam. Lakenhal: Tentoonstelling ,Roni< Rembrandt" (verzameling Dean vat). Werkd. 10 uur voorin. 6 nam.; zon- en feestdagen 1-5 uur c (tot 16 Juni.). Rijksmuseum van Oudheden penburg 28): Werkd. 10 uur voorn 5 uur nam.; zond 1-6 uur nam. Legermuseum Pesthuislaan) uitzondering van zaterdag van 10-4 (zondag 1-6 uur). Rijksmuseum voor Volkenkia Steenstraat 1): dag. 10—6 u.; 'li dags 1—5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkiu Tentoonstelling Collectie Kaemp van Japanse Kunst. Werkd. 10 voorm. tot 5 uur nam.; zondags uur nam. (tot eind mei). Rijksmuseum voor de geschied! der natuurwetenschappen: Dag. uur. zond 1-4 uur Wassenaar (Raadhuis): Tent: 6telling van werken van Wassen beeldende kunstenaars. Geopend a dag en zondag 1-5 uur nam; W 10-5 uur; dinsdag- en vrijdagavond vendien 7-9 uur. (t/m 19 mei). Wassenaar (Kunstzaal Hen Tentoonstelling van werk van B Colnot en Guy van Hardenbroek Geopend maandag t/m zatdag 10 uur voorm. - 5 uur nam.: boven dinsdagavond 8-10 u.; zondags en Pinksterdag gesloten, (t/m 5 Universiteit: Lelds A kaden! I Kunstcentrum. Tentoonstelling echi I rijen Vincent Hamel. Geopend nu dag t/m vrijdag 9 uur voorm. nam. (tot 9 Juni). Avond- en nachtdienst der apothd Geopend voor spoedeisende si V len, ook op Hemelvaartsdag: apoti t D. C Kok. Rapenburg 9, tel. M Apotheek R. van Breest Smal len! te Leiderdorp en Apotheek Voor» ten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is opt dag 19 mei en op Hemelsvaartdaj sloten van 8 uur tot 22 uur. WEEKEINDEIÏIENST DEE HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur r plege men de eigen huisarts, i' tot zondagnacht 2$ uur de doktf$ telefoon 222 2 2. HAAGS AGEND (Van zaterdag 18 mei \i t/m woensdag 22 mei) li ZATERDAG Koninklijke Schouwburg. Haags*1 medle: „Bruiloft", 8.15 uur nam. Paviljoentheater: Nieuwe Kc® „The Fantastlcks". 8.15 uur nam. DiligentlaToneelgroep Arena: laate loverbos", 2.15 uur en Plajc i Heidi en Alfred Kanwischer, 8.15 nam. ZONDAG Kon. Schouwburg: Haagse Co®* T „Veertig karaat", 8.15 uur. Circustheater: New York Hart; Ballet o.l.v. Brian Macdonald w het Brabants Orkest o.l.v. Jou®f Sternberg, 8.15 uur nam. DINSDAG Kon. Schouwburg: Nederland medie „Wind ln de takken vü Sassafras". 8.15 uur. Circustheater: Het Nationale m.m.v. het Nederlands Begeleidt kest o.l.v. André Presser, 8.15 uur' middag. WOENSDAG Koninklijke Schouwburg: groep Theater: „Eindeloze liefde uur nam. Diligentla: Sigma Stichting bloemen bloeien 8.00 uur nam-

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2