iitzegging van rijbevoegdheid voor snelheids overtreders niet de juiste correctie Jeugdkoor ,Ex Animo' in de Burclitzaal DIAMANTEN lOORZANGERS mERSCHEIDEN Vervoer tegen minimum- snelheid Roemenië trouw aan Rusland GROFVUIL- OPHAALDIEN3T. jhens kantonrechter mr. Kirchheiner: - fgBDAO 18 MEI 1988 MBPaOH DAGBLAD PAGINA 4 KEN A/D RIJN (Eigen geving) „Ontzegging rijbevoegdheid voor Isovertreders acht ik juiste correctie. Dat is af, die aan slechte rij- oet worden opgelegd." de mening van de Al- kantonrechter, mr. H. hheiner. deze woorden gisteren ty- •ting van het Alphense kan- tht uit na zijn uitspraak in tegen een vertegenwoordi- Nieuwkoop, die op 25 fe- ran dit jaar met een vaart km. per uur over de Oran- wstngel in Alphen aan den d gereden. Er geldt daar rimum snelheid van 70 km. use politie had deze snel- luwkeurig vastgesteld en te geverbaliseerd. Nadat de ran justitie, mr. J. Kolkert eis van f 250 boete was ge- veroordeelde mr. Kirchhei- dachte tot f100 boete, eeds de achtste keer, dat de opse vertegenwoordiger dergelijke overtreding te- sest staan. De kantonrech- lelft had hem nog niet zo- leden niet alleen tot een maar ook tot een voor- jke ontzegging van de rjj- ield veroordeeld. dus naai- uit, dat de enige tijd zijn auto in al moeten laten staan Delftse kantonrechter het lelijke vonnis van kracht len. Sr van een transportbedrijf irveen moest terecht staan. een 17-jarige zoon op 30 van het vorig jaar in Lei als machinist op een mobi le kraan, waarmee suikerbieten van de wal in een schip werden ge laden, heeft laten werken. Bij deze werkzaamheden heeft de jongen de laadbak plotseling laten vallen waardoor de schipper werd getrof fen en ernstig werd gewond. Mr. Kolkert noemde het een ernstig verzuim van de verdachte en kwam tot een eis van f 600 boete. Mr. Kirchheiner wees eveneen® op het grote verzuim van de Nieuwvener en legde hem een boete van f 400 op. Mr. Meijer had tevoren voor een lichtere straf gepleit. Een inwoner van Krimpen aan de IJssel werd schuldig verklaard zon der toepassing van straf, omdat hij een door hem voor f 30 gekochte personenauto op rijksweg 12 op de veroordeelt nje, Portugal Griekenland L (ANP) Het bestuur ropese organisatie van het Internationaal Christelijk I) heeft na een vergade- russel een verklaring uit- .rin de publieke opinie wereld wordt gewezen rnvaardbare ernstige toe- de onderdrukte werkne- lle landen waar geen vry- it, met name in Spanje, n Griekenland". van de landen pre- 3tèeel uit te maken van de en te steunen op chris- Inselen, doch vormen de ölute en schandelijke en-t an de vrijheid en waar n de mens", aldus de ver- De Burchtzaal was gisteravond ge heel gevuld voor de jaarlijkse uitvoe ring van het Jeugdkoor „Ex Animo". Met Ada van der Bent aan de piano heeft Herman de Wolff weer een goed en afwisselend programma ten gehore gebracht. Een programma, dat tevens gesierd werd door enkele werkjes van muzikale betekenis. De door hem zelf gecomponeerde musi cal voor jongeren „Zamudadi'' nam het gedeelte na de pauze in beslag en bleek een waar succes te zijn. De allerkleinsten openden het pro gramma met mooie liedjes van W. van Dam. A. van Tetterode en het geestige „Boeken lezen" van de diri gent zelf. De tekst hiervan werd te vens uitgebeeld, evenals bij het twee de optreden die van Utrechtse man netjes (Hans Keuning) wat de voor dracht zeei' ten goede kwam, en door de zaal gul gewaardeerd werd. Kerkdienst in Bet li lehemkerk LEIDEN Onder de in her vormd Leid-en" afgedankte lijst van kerkdiensten is vermeld, dat ds. P. Kloek morgenochtend in de Beth- lehemkerk zal voorgaan. Dit moet ziin ds. H. K. Jonkman uit Oegst- geest. Nieuwe wijsjes op Stadhuiscarillon LEIDEN De sfcadsbeiaardier R. Ritter zal vrijdag de speeltrommel van het Stadhuiscarrillon versteken. De oude liedjes ..Mars van de jonge Prins van Friesland" op het hele uur en „Dona nobis pacem" op de halve uren, hebben dan een half jaar het verglijden van de tijd onder de aandacht gebracht. Na vrijdag zal men op de hele uren „Gavotte" van Von Gluck en op de halve uren „Berceuse de Joce- lyn" van Godard kunnen horen. De korte, vrije motieven die de kwartie ren aangeven, worden eveneens ver anderd. De grote kinderen van afdeling B. boeiden door de zuivere vertolking van geestelijke liederen, waarna een lied van Purcell de aandacht trok door de beheersing van een vrij moeilijke coloratuur. Ook de jongens, die jaarlijks aan de Matthaus-Passion meewerken gaven een paar mooie vertolkingen in Meidansje van Morley en Bela Bimba (Ital. volksliedje). Hun klank was ook nu weer verzorgd. Na de pauze kwam dan de musi cal, geweven om de dromen van huismoeder Nel, waarin De Wolff werkt met dia's, schimmen en bo venal vlotte melodietjes. Kinderen kunnen zich in de wereld van de fantasie heerlijk uitleven. Leuke vondsten waren Bij de boerderij, Spanje, Japan en Politiek. Men heeft er rich kostelijk mee geamuseerd. Aan het eind van deze weer succes volle uitvoering moeht de dirigent een hartelijke hulde in ontvangst ne men. Ad. Int. Protest studenten in Madrid tegen generaal Franco uitvoegstrook had geplaatst wegens een defect aan de wagen. Toen hij later terugkwam met een monteur bleek de wagen te zijn gestolen en is nooit meer terug gevonden. De politie had intussen het nummer genoteerd en verbaal opgemaakt. Mr. Kirchheiner oordeelde, dat de schade voor de jongeman reeds groot genoeg was. Het niet inleveren van het kenteken bewijs, bij verkoop van een perso nenauto aan een Griek, kwam een inwoner van Hazerswoude op een boete van f 25 te staan na de eis van de officier van f 50. Kniel smartegekl LONDEN (Reuter) De 49-jari ge Britse priester Morton heeft door het hooggerechtshof een schadever goeding van 7.500 pond sterling toe gewezen gekregen omdat hij na een uuto-ongeluk niet meer kan knielen. ,Jk kan m.y.n plicht als parochie geestelijke niet meer uitvoeren", zei hy op de zitting. Vyf jaar geleden werd: Morton gewond aan ruggegraat en bekken. Hy was toen parochie geesteiyke in Londen. Nu is hy ka pelaan in een tehuis voor bejaarde dames. NIXON ACHT KENNEDY FAVORIET DEMOCRATEN NEWARK (AP) De Republikein se presidentskandidaat Nixon heeft verklaard dat zijns inziens senator Kennedy een kleine voorspring heeft bij de wedloop voor de Democrati sche nominatie. Hij is „lichtelijk fa voriet", verklaarde Nixon. Tengevolge van zdjn overwinningen j in de voorverkieztagen in Indiana en Nebraska heefltKemruedy een kleine voorsprong op vice-president Hubert MADRID (Reuter) Een sterke H. Humprey, verklaarde Nixon. Ook zei hy te verwachten dat Kennedy de voorverfcelzringen in Oregon en Caifornië .gemakkelijk" zal winnen. politiemacht heeft gisteren in Madrid een poging verijdeld van rond 400 studenten om een betoging te honden tegen Franco. De studenten waren voor de beto ging uit het gebouw van de faculteit voor politieke wetenschappen van de Madrileense universiteit gekomen maar stuitte direct op de politie, voor een deel bereden. Andere studenten begonnen toen vanuit het gebouw van de faculteit de politie met stoelen en tafels te bekogelen. Daarop dreef de politie de studenten die wilden beto gen. terug in het gebouw. Voor het incident was er in het faculteitsge bouw een by eenkomst gehouden met als onderwerp: „De taak van de in tellectueel in de revolutie", waaraan door ongeveer 2.000 studenten werd deelgenomen. Ook in Brussel bezetting van de universiteit Sjostakowitsj is vervangen MOSKOU (AF) Dmitri D. Sjos- takowitsj is als hoofd van de vakbond van componisten in de Sowjetrussi- sche republiek, vervangen. Er wordt geen reden opgegeven voor de ver vanging van de 61 jarige componist door Georgy V. Swiridow (52). Sjostakowitsj, die zinds 1960 aan het hoofd stond van de vakbond van componisten, heeft twee jaar gele den een hartaanval gehad en deze herfst een been gebroken. Berichten hebben de ronde gedaan dat hjj zyn positie by de vakbond wilde opgeven m verband met z'n gezondheid en om meer tijd aan componeren te kunnen geven. Op deze week gehouden ver gadering van de vakbond in Moskou heeft Sjostakowitsj zoals gemeld opnieuw het „Westerse modernisme" veroordeeld. DEN HAAG (ANP) De drie ver- I voersorganisaities KNVTO, EVO en NOB-wegtransport hebben in een te legram aan minister Bakker van Verkeer en Waterstaat hun ernstige verontrusting uitgesproken naar aan leiding van de berichten over de voorgenomen invoering van een mi- nimumsnelheid op de autosnelwegen. Met name gezien de verkeerstech nische en economische consequenties voor het goederenvervoer over de weg van deze maatregelen, dringen de drie organisaties er met klem by de minister op aan, aan deze plannen geen verdere uitvoering te geven al vorens met het georganiseerde ver- voersbedrijfsleven overleg is ge pleegd. Zweedse Eerste Kamer ontbindt zichzelf STOCKHOLM (GPD) De eerste kamer van het Zweeds parlement, de Rikstag, daterend uit 1435 en zo een van de oudste wetgevende licha men ter wereld, heeft zichzelf tijdens een historische ritting gistel-middag afgeschaft. Met dertien stemmen tegen werd een wetsvoorstel aangenomen voor een verandering van één der vier Zweedse grondwetten, zodat Zweden vanaf 1971 een éénkamerparlement zal krijgen, met 350 rechtstreeks ge kozen leden. Aan het wetsvoorstel was een studie van 13 jaar voorafge gaan. Tevens werd voorgesteld voor taan éénmaal in de drie jaar alle ver kiezingen gelijktijdig te doen plaats vinden. Ook dit werd aangenomen met een ruime meerderheid. POND OP NIEUW DIEPTEPUNT LONDEN (AP) Het Britse pond sterling heeft gisteren een deptepunt bereikt terwijl de prijzen van goud en zilver tot een nieuwe hoogte zjjn gestegen. Het pond daalde door de verkoop druk 20 punten en kwam te staan op een waarde van 2,3853 dollar. De bank of England is tussenbeide ge komen om te voorkomen dat de da ling groter zcu worden. De vrije marktprijs van goud steeg tot een nieuwe piek van 41.75 dol lar per troy ounce en viel toen te rug tot 41.40-41.70 dollar. Het zilver steeg tot de recordhoogte van 2,625 dollar per troy ounce. Gesprek Ankara en Athene over minderheden ANKARA (AP) Het Turkse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft vandaag bekend gemaakt dat Turkye en Griekenland op 20 mei in Wenen voor de derde keer be sprekingen zulien voeren over de minderheidsproblemen in beide lan den. De problemen hangen samen met de Griekse minderheid in Turkye en de Turkse minderheid in Grieken land. Eerder waren al besprekingen gevoerd in Ankara en Athene. A De Koninklijke Luchtmacht is gisteren bij het Veluwemeer be gonnen met een cursus para chute-zeilen. een onderdeel van de training van straaljagerpilo ten. De vliegers worden met een motorboot aan hun parachute omhoog getrokken, waarna zij ontkoppelen en in het water val len. Daar begint de eigenlijke oe fening: het zich in leven houden door middel van de reddingsmid delen, die hij bij zich heeft. De wind was gisteren nogal pittig. Er gingen dan ook geen cursisten de lucht in. Terwille van de pers werden echter enkele demonstra ties gegeven, waarbij instructeur Herman Stevens voor de fotogra fen wat te dicht onder de kust landde (bovenste foto). Het kost te nog heel wat moeite hem op het droge te krijgen (onderste foto). De instructeur had een oogwond opgelopen. PITESTI (AP) De Roemeense president Ceaoesescoe heeft de Sow- jet-Unie de verzekering gegeven dat de voorgestelde samenwerking van zijn land met Frankrijk over Euro pese vraagstukken het Roemeense communistische bondgenootschap niet in het geding zal brengen. Op een bijeenkomst in het Roe meense plaatsje Pitesti ter ere van president Charles de Gaulle, die mo menteel een officieel bezoek aan Roe menië brengt, verklaarde de Roe meense president dat de .Roemeens- Franse vriendschap niet gericht is tegen welk land dan ook". Vervolgens richtte hij zich tot de westerse verslaggevers die met De Gaulle zyn meegekomen en ontkende wat hij noemde „een bericht van een buitenlandse correspondent die gezegd heeft dat onze besprekingen (met De Gaulle) van negatieve in vloed zou zijn op onze betrekkingen met onze vrienden. Het tegendeel is juist waar. Wy hebben gesproken over de wijze waarop de Frans-Roe meense vriendschap zou kunnen bij dragen tot de vriendschap tussen al le volkeren", aldus Ceaoesescoe. tiWOUDE-RIJNDIJK - "Mr F. J. Kemper (80 tri Üekerker K. van Wetten gisteravond tijdens een ■bijeenkomst in het pa- en' %S£. Joris" onderschei- r (Ie gouden medaille van «Wase St. Gregoriusver- 'ji hébben namelijk zes- rng hun beste vocale Mgeven tijdens de mis- wzerswoudse parochie- |0 Joris" als lid van het |0 Mtoor H. J. A. M. van .r; Wt de jubilarissen in ™igheid van familiele den, kerkbestuur en leden van het :angkoor de mededeling gedaan van het verlenen van deze on derscheiding en hun verdiensten voor het kerkkoor geschetst. De medailles werden daarna opge speld door mevrouw J. S. Kempen —Koot en mevrouw E. van Kem penStraver, nicht en petekind van de heer Van Wetten (links op de foto). Ook de voorzitter van het koor, de heer A. Uljee, sprak nog waarderende woorden tot beide jubilarissen en bood geschenken aan. (Foto Leidsch Dagblad) BRUSSEL (ANP) Een groep studenten van de Vrije Universiteit van Brussel heeft gisteren de grote aula van de universiteit bezet om erj j een vrije discussie te houden over de j noodzaak van universitaire hervor-1 miugen. Hun optreden belemmerde de ope- j ning van een medische conferentie, j waarvoor reeds een honderdtal geno- i digden was gearriveerd. Dezen ont- ruimden echter geleidelijk aan de zaal, toen bleek dat studentenleiders zich op het podium installeerden voor eigen debatten. De vrye discussie werd overigens ook een goed uur op gehouden door rumoer van tegenbe- togers die de zaal binnendrongen, doch na verloop van tyd weer ver trokken. Deen spioneerde voor de Russen KOPENHAGEN (AFP) Een ka pitein van de luchtbescherming op het Deense eiland Bornholm, Nielsen, heeft bekend spionage voor een com munistisch land te hebben gepleegd. Volgens goedingelichte bron zou Niel sen geheime gegevens over de mili taire defensie van Denemarken aan de ambassade van de Sowjet-Unle in Kopenhagen hebben geleverd. De Deense contra-spionagedienst had al enige tyd het oog op hem en dinsdag achtte zy het moment geko men om Nielsen in de kraag te grij pen. By een huiszoeking vond men een ïyst met namen van Russische diplomatieke vertegenwoordigers in Denemarken, alsmede filmopnamen van geheime documenten. Nielsen be kende. dat hy deze tegen betaling aan zyn opdrachtgevers leverde. Od het eiland Bornholm liggen verschei dene NAVO-installaties, zoals radar- waarschuwingsposten. NAVO SPRAK IN BRUSSEL MET INDUSTRIËLEN BRUSSEL (ANP) Op het NAVO- hoofdkwartier in Brussel is deze week, van woensdag tot vrijdag, een eerste experimentele conferentie van een zestigtal industriële leiders uit de NAVO-landen met regerings. en NAVO-vertegenwoordigers gehouden over problemen van de defensie-in dustrie. De opzet van de conferentie was de opinies te horen van de indu striële leiders over mogelykheden om de samenwerking van regeringen en industrie op internationaal gebied by onderzoek en produküe van defensie- uitrusting te verbeteren. De discussie gang over de gehele industrie, doch er is bijzondere aandacht besteed aan de elektronische sector, aldus een verklaring die vrydagmiddag aan het slot van de conferentie is uitgegeven. De openhartige en brede discussies en de suggesties die daaruit voort kwamen. hebben geleid tot 'n alge- meme wens om dit soort beraad voort te zetten aldus de verklaring. SAIGON BANG VOOR NIEUW VIETCONG OFFENSIEF MAANDAG: Morslaan, Dr. Lely- laan. Granaathof, Diamantlaan, Onixhof, Amethisthof, Smaragdlaan. Robynstraat, Parelstraat, Topaas- laan, Aquamarynstraat, Rhynhof- weg, Bothastraat, Herman Coster- straat, Morskade, Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg) Hoge Morsweg 'ook de woonschepen). MAANDAG buurt: Lage Mors weg, P C Hooftlaan, Vondellaan, Van Baerlestraat Jacob Catslaan, Gerard Brandtstraat Coorahertstr., Const. Huygenslaan, Brederostraat. Spieghelstraat. Roemer Visserstraat. Tesselschadestraat, Leeghwaterstraat Storm Buysingstraat, Calandstraat Leemanstraat, Dykstraat Stuwstraat, Sluisstraat. Duikerstraat. Damlaan. HaagsestraatwegConradstraat. DINSDAG: buurt: Lammenschans- weg (beide zijden van Zoeterwoudse- singel tot station), Kamerlingh On- nesplein, De Sitterlaan. v. d Waals- straat Buys Ballotstraat. Hugo de Vrlesstraat. Kapteynstraat. Van der Waalsplein, Van Bemmelenstraat, Lorentzkade (geheel) Zeemanlaan, Van *t Hoffstraat. Bakhuis Rooze- boom straat DINSDAG Melchior Treublaan, Stieltjesstraat. Franchimontlaan v.d Hoevenstraat. Kanaalweg (van v Vollenhovenplein tot spooriyn) v a Sande Bakhuy- zenlaan, Beyerincklaan, Temminck- straat, Suringastraat, Burggraven- laan (geheel), Asserstraat, Scholten- straat, Moddermanstraat, Oppen- heimstraat. WOENSDAG Havenplein, Haarlemmerstraat 'van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kui- perssteeg, Dullebakkersteeg, Hoog- landsekerksteeg, Pelikaanstr., Koestr., Lege Werfsteeg, Duizenddraadsteeg. v. d. Werfstraat, Bouwelouwensteeg, Meermanshof, Druckerstraat, Mare- dorpsedwarsstraat. Gravenstraat, Voldersgracht, Noord- en Zuid Run- dersteeg, Janvossensteeg Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singe) (van Hout markt tot Mare) Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zand straat, Volmolengracht, Oostdwars- gracht, Koolstraat, Emmastraat. Baatstraat. Haarlemmerstraat van Turfmarkt tot Mare). Stille Ryn Apothekers- dyk, Schapensteeg, Goegerritsteeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt. Kort Galgewater, Mors- straat, Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht. St Aagtenstraat, Lammermarkt, Marktsteeg Lange Scheistraat, Nieuwe Mare, Oude Singe) (van Mare cot Turfmarkt- brug) Fokkestraat. Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Hendrikstraat, Sionshof, St. Ursulasteeg, Caecilia- straat, Lange en Korte Lysbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spy- kerboorsteeg, Houtmarkt, Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Binnenvestgracht, Reineveststeeg, Langegracht, Vre dehof, Noorderstraat. VRIJDAG: buurt: Van Vollenho- venkade, v. Vollenhovenplein, Snouck Hurgronjestraat, Huizingastraat, Uh. lenbeckkade, Meyerskade, Colenbran ders traat. Duyvendakstraat, Kanaal- weg (van Hoge Ryndyk tot v Vol lenhovenplein), Rijndijkstraat, Ka naalstraat. Dozystraat, De Goe.ie- straat, Hartmanstraat, Roomburger laan Hoge Ryndyk (vain Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr brug tot Wilhel minabrug) Catharinastraat Ryn- stroomstraat. Cosynstraat. Hoge Ryndijk (van Wilhelminabrug tot Ryn- vreugd), Utrechtse Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rynvreugd), Rynvreugd, Bruggestraat, Besjeslaan Park „Die Leythe", Room bur gerweg, Aarstraat Meerburgerkade, Meerbur gerstraat, Gouwestraat, Amstelstraat Leedestraat, Wierickestraat, IJssel- kade. Kasteelhof, Vliststraat, Zaan- straat, Maasstraat, Mefwedestraat. Drechtstraat, Lingestraat, Spaarne- straat, Lekstraat. SAIGON (AP, Reuter) De angst voor een nieuw Vietcong-offensief is vannacht in geheel Zuid-Viet- nam weer toegenomen. Men vreest dat de 78ste verjaardag van de N'oord Vietnamese president Ho Tsji-min za leiden tot een nieuwe golf van Vietcomg-aanvallen. Rond de regeringsgebouwen in Saigon zijn extra versterkingen aangebracht en vele inwoners van de buitenwijken zyn naar het cen trum van de stad gekomen. Ten westen en ten noorden van de hoofdstad is 't gisteren tot scher mutselingen van geringe omvang gekomen. B 52 bommenwerprs van de Amerikaanse luchtmacht hebben Vietcong concentraties gebombar deerd 30 kilometer ten westen van Saigon. Bij Da Nang in het noor den is voor de tweede dag een felle strijd geleverd tussen Ameri kaanse mariners en eenheden van een nieuwe Noord Vietnamese divi sie. Het Zuidvietnamese huis van afge vaardigden heeft een wet op de pers aanvaard waarby het publi ceren door Zuid - Vietnamezen van verhalen die gunstig zyn voor de communisten of neutralisme be vorderen, kan worden bestraft met levenslange gevangenisstraf. Er staan ook gevangenisstraffen op het publiceren van onware berch- ten, nieuws dot de strijdlust van de militairen vermindert en laster.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 15